BUITENLAND. }j[Het Engelsch-ltaliaansch f accoord op 14 November SlSSsfcvan kracht. ^jilDVMisl Maggi's Soepen beheersen ons land MAGGI3 SOEPEN Let op dé geel.rode etiketten Zware gevechten aan het Ebro-hront. De oproep van Tsjang-kai-sjek ENGELAND. Chamberlain verdedigt zijn beleid. Hij zal streven naar een goede verstandhouding met Duitsch land. Maar tevens naar een betere Engelsche weermacht. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG, I S oudere delfstoffen gevonden worden, welke FRANKRIJK.! Marchandeau afgetreden als fminister van financiën. Paul Reynaud volgt hem op. DUITSCHLAND VOLDOENING OVER DE REDE VAN CHAMBERLAIN. S P°^Un en I Grieken en Indiërs, aanwezig waren, werd van alles gefabriceerd worden, wat ge- PALESTINA. TSJECHOSLOVAKIJE. BALKAN.I ITALIË. VER. STATEN. POLEN. Als U een Maggi's Soep volgens de gebruiks aanwijzing klaarmaakt en proeft, zult U begrijpen waarom. Maggi's Soepen hebben zo iets fijns. Ze zijn bijzonder smakelijk, voedzaam en geurig. Het Is alsof U ze zelf hebt gemaakt Alleen zijn ze voordeliger. Slechts water en een korte kook tijd zijn nodig, om een verrukkelijke soep te bereiden. Maggi's Soepen zijn een genot op tafel! en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster (Ingez. Med.) De Engelsche minister-president Cham berlain heeft gistermiddag bjj het Lager huis een motie ingediend luidende als volgt: „Het Lagerhuis juicht het voornemen der regeering toe om het Engelsch-Italiaansche accoord van kracht te doen worden". Vandaag is het groote debat over deze motie begonnen. Verwacht wordt, dat het Lagerhuis haar morgen of Vrijdag met een vrij groote meerderheid zal aannemen en, dat het Engelsch-Italiaansche accoord dan onmiddellijk geratificeerd zal worden met ifle bepaling, dat het op 14 November in werking treedt. WEER EENS EEN INCIDENT AAN RUSSISCH-MANTSJOERIJSCHE GRENS. Volgens semi-officieele berichten uit Hsingking heeft een troep Sovjet-Russische cavaleristen gisteren nabij Mantsjoeli de Russisch-Mantsjoerijsehe grens overschre den en een niet-uitgelokten aanval onder nomen op een Japanschen officier met twee soldaten. De Japansche en Mantsjoerijsche autoriteiten hebben te Moskou een krachtig protest ingediend. De Spauuehe burgeroorlog. worden door tijd, afstand, financieele en economische overwegingen, verbindingen, gifgas, ontplofbare middelen of materieele inferioriteit. Er kan aan zoo'n oorlog geen einde komen vóór hjj geheel gewonnen is. Ons weerstandsvermogen is niet belem merd. De feiten hebben bewezen, dat ons weerstandsvermogen sterker wordt, naar mate de aanvaller roekeloozer optreedt, en dat ons herstel sneller zal zijn, naarmate de offers, die wij brengen, grooter zijn". Japansche oorlogsberichten. De Japansche marine deelt mede, dat aan het Zuid-Chineesche front een gevecht is geleverd tusschen twee Chineesche ka- nonneerbooten en een Japansche batterij bij Samsjoei. Daarbij werd een der booten tot zinken gebracht. Japansche oorlogsschepen hebben verder een jonk buitgemaakt, waar op veertig mijnen geladen waren. De Japan- neezen hebben te Kwangnan een scheeps werf bezet, waar groote hoeveelheden kruit van Britsch fabricaat gevonden werden. Bij een gevecht te Janjoen zijn 200 Chineezen gesneuveld. De Japansche af deeling, die reeds tot voorbij Hankau gevorderd is, heeft zich vereenigd met de troepen, die langs den straatweg Hankau-Teianfoe-Jangsjan ope- reeren. De vereenigde troepenmacht bereidt den verderen opmarsch naar het Westen voor. Zij zal oprukken langs verscheidene straatwegen, die midden door het gebergte tusschen de rivieren Han en Jangtse leiden. DE ITA1IAANSCHE INMENGING ZOU WEER TOENEMEN. Volgens berichten van de Spaan- sche regeering. De Spaansche ambassadeur te Londen heeft bericht ontvangen, dat de Italiaan- Sche inmenging in Spanje toeneemt in plaats van afneemt. De Spaansche regee ring is ervan overtuigd, dat de bronnen, waaruit zij deze inlichtingen heeft geput, volkomen betrouwbaar zijn. Men schat het aantal Italianen in dienst van de rechtsche troepen op 90.000, waarvan 60.000 man in fanterie, artilleristen en tanktroepen. Ver der zijn onlangs Italiaansche soldaten, vlie gers en technici, alsmede een nieuw type bommenwerpers, aangekomen. De luchtstrijdkrachten hebben een be langrijk aandeel genomen in de zware ge vechten, die geleverd zijn om de uitloopers van de Sierra de Caballs aan het Ebrofront. In het begin van den middag waren giste ren 160 vliegtuigen in de lucht op een front breedte van 12 km. Mora de Ebro, aan den rechteroever, Mora la Nueva, aan dén lin keroever van de rivier, en het dorp Garcia zijn volkomen door de bommen verwoest. De artillerie van Franco bestrijkt de oevers van de Ebro en de hellingen, waar de re- geeringstroepen omheen getrokken zijn Franco heeft persoonlijk en ter plaatse de zen nieuwen aanval geleid. In het legerbericht der regeering te Bar celona wordt o.a. gezegd, dat de aanvallen van de rechtschen op Sierra Pendols met zware verliezen voor de aanvallers zijn af geslagen. In den sector Caballs hebben de rechtschen zich meester gemaakt van twee hoogten, doch zij moesten deze later weer prijsgeven. Veertien vliegtuigen van den vij and zijn omlaag geschoten, terwijl de re geeringsluchtmacht twee toestellen heeft verloren. Barcelona gebombardeerd. Gisterochtend hebben tien rechtsche Sa- voia-vliegtuigen een vijftigtal bommen op Barcelona laten vallen. De meeste projec tielen vielen evenwel in zee. Het Britsche s.s. „Gothic" en twee Spaansche schepen werden ernstig beschadigd. Een jachtvlieg tuig der regeering steeg op en bond den strijd aan met de tien bommenwerpers, waarvan het er twee wist te treffen. Het kwam daarop met het derde in botsing en stortte 16 km uit de kust in zee. De strijd in het Verre Oosten. Naar het Chineesche persbureau meldt heeft het Chineesche volk den oproep van maarschalk Tsjang-Kai-sjek met groote verlichting ontvangen. De oproep is door ochtendbladen in alle streken van China gepubliceerd, ook in de door de Japannee zen bezette districten. De Chineesche pers juicht de verklaringen van den generalissi mus toe en legt er den nadruk op, dat de oproep de geruchten over vredesonderhan delingen duidelijk tegenspreekt. In den oproep van Tsjang-Kai-sjek wordt nog gezegd: „Reeds lang geleden had men een uitbreiding van het gevechtsterrein verwacht. China heeft een uitgestrekt ge bied, een reusachtige bevolking en rijke hulpbronnen, en hoe grooter het slagveld zal zijn, des te meer zal de Japansche ge vechtskracht verdeeld zijn. De vijand moet worden gedwongen tot een strijdwijze, die bij de Chineesche strategie past. De Chinee sche krijgsverrichtingen zullen voortaan niet beperkt zijn, zooals het geval was bij den strijd om Sjanghai en Nanking, maar zp zullen gekenmerkt zijn door een volle dige vrijheid van initiatief en actie. Overal moet het volk de Japanneezen aanvallen "en revolutionnaire oorlog om de national worden, dat sedert eenigen tijd verbeterin; is gekomen in de houding van de Italiaan sche pers jegens Frankrijk. Minister Chamberlain heeft gistermid dag in het Lagerhuis een rede gehouden over twee belangrijke aangelegenheden de buitenlandsche politiek van zijn regee ring en het vraagstuk der Britsche defen sie. Zulks nadat de heer Attlee, de leider der labour-oppositie zoowel op 't een als op het ander critiek had laten hoorerij. Chamberlain merkte op, dat hij het met een aantal opmerkingen van Attlee over de gevolgen van de overeenkomst van München niet oneens was, doch hij moest voor een bewering een uitzondering ma ken, nl. voor de beweging, dat München een groote nederlaag voor Engeland, Frankrijk en de zaak van recht en orde was. Als Attlee dat werkelijk gelooft, al dus Chamberlain, betreur ik het nog, dat hij het in het openbaar zegt. Het is geen karaktertrek van de totalitaire staten, dat zij hun eigen nest bezoedelen. Ik heb de strengste afkeuring voor alle verklarin gen, afgelegd door menschen op verant woordelijke of zelfs op niet verantwoorde lijke posten, die van de gelegenheid ge bruik maken om de wereld te verkondigen, dat hun eigen land in staat van verval is (toejuichingen bij de ministers). Het is waar, aldus de minister verder, dat er vele dingen gebeurd zijn!, die nie mand van ons goedkeurt. Ik verzoek u echter, zooals ook de minister van buiten landsche zaken reeds gedaan heeft, in aan merking te nemen dat wij tusschen kwade dingen moesten kiezen en, als ge het niet eens zijt met de oplossing, die in practijk is gebracht, moogt, ge niet vergeten, wat het alternatief was (toejuichingen bij de ministers) en welke gevolgen dat alter natief voor Tsjechoslovakije zelf gehad zou hebben. Chamberlain betreurde vervolgens o.m. dat Attlee duistere politieke bedoelingen had gezocht achter de reis, welke de Duit- sche minister van economische zaken, dr. Funk, onlangs door Z.O. Europa heeft ge maakt. Het is deze zelfde achterdocht, volgens welke niets door iemand kan worden ge- Amsterdam 1936-3% 101%101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 50%—51% A Amsterd. Bank 141%141% A Ned. Gist- en Spiritusf. 520515 A eD Schelde N.B. 44%—44% C Am. Smelt en Ref. 40%39% A Born. Sum. H.M. 177—175% A Houth. Alberts 95% C Union Pac. Rr. 70 C Int. Nickel Cy. 42%42 A Pref. Lever-Bros 10141 Ned. 38 1000-3 100%—100% O. Indië 37 1000-3 99—99 Engeland 1960-90 4 78%—78% A Koloniale Bank 150151 A N.I. Hbk. 600 128%—128% C Ned. H. M. 1000 146%—145% A v. Berkels Pat. 5657 C Calvé-Delft 89%—89% V Philips Gem. B. afg. 232230% -28% C Unilever 144%—144%-45 C Am. Car en Foundry 2221%-% C Anaconda Cop. 28%27%-% C Bethlehem St. 50%—50-% C Kennec Copper 34%34%-% C Rep. Steel 14%—14%-% C U. States St. C. 48%—48-%' C North. Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpij. 328-328-% C Contin. Oil Cy. 21%—20% C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 11%—11-% C Tide Vvater Ass. Oil 10%10% A Ned. Scheepv. U. 120%121 A H.V. Amsterdam 465%—469-67% A Java Cult. Mij. 174—175 A N.I. Suiker U. 175%—177% A Deli Batavia 235% 220 C Deli Mij. 1000 286%—285%-83% Rubber - KoninkL - Obl.Marki - Markt •- (Wettig :-M - H.V.A. - Amerika - Philips Schepen 1 Unilever Tabak gedeponeerd,) A Senembah 258257% C Baltimore en Ohio 6%6% C Southern Pac, Cy. 14%14%-% A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 232%—235%-% A Deli-Bat. Rubb. 159% A Hessa Rubber 135%135% A Serbadjadi S.R. 110%—111% WISSELKOERSEN. Heden. Londen 8.74% Berlijn 73.60 Parijs 4.89% Brussel 3109 New-York 1.83% Gister. 8.73% 73.60 4.88% 31.10 1.83% Anderson zal in deze commissie zitting hébben. Dit zijn aldus Chamberlain, onze plannen en ik heb het vertrouwen, dat deze rege ling zal leiden tot de resultaten, welke wij in zoo kort mogelijken tijd moeten be reiken. PLAN C. - Voor de dan nög overblijvende I" werkloozen zal in een streek ergens f/i| Europa (in 1930 stelde ik mij de streek I S voor tusschen den Rijn en dé Moezel ge- I tegen, ergens dus in het Saargebied en/ofl Elzas-Lotharingen - wellicht échter zal TANGANYIKA EN DE DUITSCHE KOLONIALE EISCHEN. Het A.N.P. meldt uit Londen: I I opanje iiuuen uuigcuu, Het verzet der kolonisten in Tanganyika I I aanmerking kunnen komen), daar waar in |j - I den hnripm tf een knot. nzer. koner en tal v Spanje na den burgeroorlog daarvoor ook In aanmerking kunnen komen), daar waar in (O-Afrika) tee-en de mnwiiikhpid van een I den bodem steenkool, ijzer, kóper en tal van in dit gebied aan Duitschland I grondsJlof/eJn hun primairen staat corresP°^dent der Daily I vormen noodig om er producten van te ut. Dar er Salaam meldt, een I teruggave van dit gebied aan Duitschland begint naar Telegraph uit Dar er Salaam meldt, een felleren vorm aan te nemen, ondanks de g modern za\ die stad worden ingericht, met pogingen der leiders om de beweging bin-j „r00fe warenhuizen, groote broodfabrieken, Tö Uinen te r maken, een nieuwe stad verrijzen. Geheel Havas meldt uit Parijs: Na afloop van den kabinetsraad van gisteravond werd meegedeeld, dat Marchandeau de porte feuille van financiën neerlegt en dat Paul Reynaud hem opvolgt. Er waren meeningsverschillen tusschen Marchandeau en Daladier gerezen over de middelen tot saneering der staatsfinanciën. Machandeau bleek niet van plan zijn op vattingen te herzien en legde daarom zijn functie neer. Hij verlaat de regeering echter niet; Daladier, die uiteraard niets op een ge deeltelijke regeeringscrisis gesteld was, drong er bij Marchandeau op aan, met Paul Reynaud van portefeuille te verwis selen en dus minister van justitie te wor den. Dit nam Marchandeau aan, zoodat het crisisje binnenskamers geheel kon worden opgelost: Marchandeau verhuist van financien naar justitie, Paul Reynaud van justitie naar financiën. Van officieuze Duitsche zijde wordt ver klaard, dat de uiteenzetting van Chamber lain in het Lagerhuis in Berlijnsche politie- nfaakwnertenrHitatTvfotiIfnaehtor dwnr^t1Sltr I nen stren£ constitutioneele Hjnen te hou-1 Z?>ver de vier voornaamste wijken dér stad ver- kwaadaardig motief achter wordt ge-1 den In een vergadering te Chunya, waar bjj deeld, in één woord een op en top econo- zocht, dat de eigenlijke oorzaak vormt van I den mynbOUW betrokkenen uit alle deelen I misch, doch daarnaast fraai gebouwde stad. het gebrek aan vertrouwen in Europa. I van de LUpa Goldfields, met inbegrip van Aan de buitenzijde dier stad zullen groote Geografisch bezit Duitschland reeds een I Engelschen, Zuid-Afrikanen, Nederlanders, I Ifabrieken verrijzen. In die fabrieken zal Zuid-Oost Europa. Chamberlain ziet geen I de eisch gesteld dat alle denkbare midde-1 l bruikt kan worden om het levenspeil der een fundamenteele wijziging in deze ge bieden zou komen. Voor zoover Engeland betreft, wjj heb ben niet den wensch zoo vervolgde hjj, deze landen voor Duitschland te blokkee- I ren of het oeconomisch te omsingelen (toejuichingen bij de ministers). Wij heb-] ben daar zelf zekere handelsbelangen, wel ke wij moeten behouden, doch op dit I punt bezitten wij den goeden wil dier lan- den, ene den vrijen invoer wenschen van producten en andere zaken', die zij niet van Duitschland kunnen krijgen. Laten wij niet veronderstellen, dat er noodzakelijk een oeconomische oorlog moet zijn tus schen Duitschland en ons. Concurrentie is het waar wij voorspoed door hebben ge had in het verleden. Het is niet in ons belang, dat een deel n A* „rQO J.t ae eisen gesteld dat aiie aemmare miaae-i gu,u mi hu,, wv,uc„ „k, ue. (Ingez. Med.) reden, waarom men zou verwachten, dat lgn aanvaard zouden worden om over-| ïgroote massa te verhoogen, producten I I een fundamenteele wnzienne ,n deze dracM van Tanganyika aan Duitschland te echterdie de koopkracht dier massa teg boven gaan.A/s eenvoudig voorbeeld noemen I wij hier bijv. een automobiel, die het voor- V Z deel heeft, dat er voor haar'samenstelling 3 Iveel arbeid noodig is. Hoe anders kunnen deze producten in handen dier weinig voorkomen. Sommige sprekers wilden, dat in de motie een verwijzing naar gewapen- den weerstand zou worden opgenomen. Sir William Lead, leider van de niet-officieele leden van den wetgevenden raad van Tan ganyika, en majoor F. W. Cavendish-Ben- tinck, voorzitter van „Tanganyika-liga", die aanwezig waren, verklaarden, dat de be woordingen der motie dit, zoo noodig, in sloten. Zij voegden daaraan toe, dat zij bei den bereid waren tot gewapenden weer stand, wanneer normale onderhandelingen onvoldoende waren. Het uitblijven van een bepaalde verkla ring van den kant der Engelsche regeering over de toekomst van* het land heeft een nadeeligen invloed op den handel, aldus van de wereld arm blijft. Indien door den I voegt de correspondent hieraan toe, en is Z koopkrachtigen komen dan door schenking (Ingez. Med.) handel tusschen Duitschland en Engeland onze oeconomische positie verbetert, zijn we er zeker van, dat we ons deel krijgen. Naar mijn meening, aldus Chamberlain, is er ruimte voor Duitschland en voor ons en moeten wij noch de Duitschers trachten een exclusieve positie te verkrijgen. De defensie. Ten aanzien van de defensie (Attlee had felle critiek uitgeoefend op de uitvoe ring van het herbewapeningsprogram, waaraan inderdaad heel wat hapert, zoo als men weet) verklaarde Chamberlain, dat hij, hoewel de voorbereidingen nog I verre van voltooid zijn, van meening is. dat de verdediging, indien zij op de proef zou zijn gesteld, heel wat beter zou heb ben voldaan dan menigeen schijnt te den- de voornaamste oorzaak van het gevoel van verbitterdheid, dat tot uitdrukking komt in nog veel fellere gesprekken. WIE WAS SHAKESPEARE? Vannacht is een graftombe van den dich ter Edmund Spencer in de abdij van West minster te Londen geopend, in de hoop, dat hierin door de groote dichters uit den tijd van Spencer manuscripten hunner werken zouden zijn gelegd, zooals destijds de ge woonte was. De opening is geschied op ver zoek van de Baconian Society, die de stel ling verdedigt, dat de werken van Sha kespeare zijn geschreven door Francis Ba con. Men hoopte een door „Shakespeare" onderteekend manuscript te vinden. Indien uiteen, dat deze Joden touristenpassen be zaten zonder te beschikken over het bedrag, dat gestort moet worden indien men Mexi co binnen wil komen, en dat zij bovendien niet als politieke uitgewekenen konden worden beschouwd. GISTEREN WAS HET BETREKKELIJK RUSTIG. Maar toch nog vijf dooden. Gisteren is het in geheel Palestina be trekkelijk rustig geweest. Er zijn vijf per sonen gedood en vijf gewond. De gedooden zijn rebellen. De Britsche troepen gaan voort met de stad Jaffa te doorzoeken en het verbod om zich buitenshuis te begeven, is nog steeds van kracht. Over het algemeen is het rus tig geweest, afgezien van de activiteit van dan het schrift hetzelfde zou blijken te zijn scherpschutters, die vanuit de nabijgelegen ke kringen sterk de aandacht hebben ge- I ken. Ons land is soms nogal moeilijk op I ajs dat van gacon> zouden de leden van de I sinaasappelplantages op de troepen schoten. trokken. Men schijnt er een bevestiging in te zien, dat de regeering van Chamberlain bereid is de te München ingeleide politiek van toenadering der beide assen voort te zetten en ook begrip te toonen jegens de belangen van anderen. Het besluit der Brit sche regeering de Engelsch-Italiaansche overeenkomst thans van kracht te laten worden, wordt te Berlijn begroet als een verheugend teeken voor „real-politieke" opvattingen en als een verdiende waardee ring voor de houding van Italië. DE NAMEN VAN STRATEN EN PLEINEN IN SLOVAKIJE. Het D.N.B. meldt uit Praag: Alle straat- en pleinnamen in Slovakije, die herinneren aan den tijd voor München, worden gewijzigd. In plaats van de naar Masaryk en Benesj genoemde straten, plei nen en bruggen, zijn reeds voor het groot ste deel de namen van de Slovaaksche vrij heidsstrijders Hlinka, Stefanik en Razus ge komen. gang te krijgen, aldus de premier, maar wanneer het op gang is, werkt het in dub bel snel tempo en de hoeveelheid werk, die verzet is tijdens de crisis, geeft de aanwijzing dat de luchtbeschermingsmaat regelen niet zulk een volledige mislukking geweest zouden zijn als sommigen blijk baar denken. Wij zijn thans gewaarschuwd en kunnen nu een beter beeld van den geheelen toestand hebben Wij zijn, aldus Chamberlain, tot de slot som gekomen, dat het stelsel van luchtbe- Baconian Society hierin een bevestiging zien van hun theorie. In het zand, waarin I de looden kist ligt, is echter geen spoor van manuscripten gevonden. Men overweegt thans de kist zelf te openen. Tot dusver zijn verscheidene honderden Arabieren aangehouden en velen hunner zijn naar een militair kamp gezonden om ondervraagd te worden. Twee Arabieren werden gedood en vier gewond. DE ALGEMEENE STAKING DER ARABIEREN. De algemeene staking der Arabieren ver loopt kalm. Sedert gistermorgen heeft zich. De Roemeensche bladen maken melding I geen enkel incident voorgedaan. Alle Ara van een belangrijk onderhoud tusschen den I bische winkels in Jeruzalem, Haifa, Naza- NAAR EEN EENHEIDSPARTIJ IN ROEMENIë? VOLDOENING TE ROME. schermingsmaatregelen zulke reusachtige! oud-premier Tatarescu, den minister van 1 reth, Tiberias, Nabloes en Jenin zijn geslo- binnenlandsche zaken Calinescu en den mi- I ten. Er rijden geen Arabische wagens, 400 nister van justitie Yamandi. I bedienden van de pipeline te Haifa staken. Eenige dagen geleden heeft Yamandi te I De spoorwegwerkplaatsen zijn gesloten. Cernautzi een rede gehouden, waarin hij de I Eenige treinen rijden, doch in verminderd mogelijkheid liet doorschemeren, dat bin- aantal, nenkort een eenheidspartij wordt gevormd. I EEN MOOR» OPGEHELDERD. In Februari van dit jaar werd de predi kant Charles Lee op het eenzame eiland St. Simons toegenover het vasteland van Zui delijk Georgië, door het raam van zijn stu deerkamer doodgeschoten, terwijl hij bezig was met het ontwerpen van zijn preek voor den volgenden Zondag. Dominee Lee had al jaren een scherpen strijd gevoerd tegen afmetingen heeft aangenomen en zoo'n verscheidenheid bevat, dat de last wer kelijk fe groot is om door het ministerie van binnenlandsche zaken naast de gewone werkzaamheden verzorgd te worden. Wjj hebben een specialen minister met bijzon dere ervaring op het gebied van organisa tie en administratie noodig, die zijn ge- heele aandacht aan dit onderwerp kan wijden. Daarom heb ik sir John Anderson uitgenoodigd deze taak op zich te nemen Anderson zal als Lord-Groot-zegelbewaar- der een niet te zwaren werkkring hebben en hij zal daarom in feite minister van be scherming der burgerbevolking zijn. In die functie zal hij direct belast zijn met de Tatarescu wordt genoemd als de mogelijke leider van zulk een partij. ELFDUIZEND JOODSCHE VLUCHTELINGEN UIT DUITSCHLAND. De „Vereenigde Joodsche verdeelingscom- missie" te Warschau heeft medegedeeld, dat zich thans in Polen meer dan elfdui-1 zend daklooze Joodsche vluchtelingen, zon- Over de aangekondigde bekrachti-1 forg vo°r de luchtbescheHntagsmaatrege- J der geld vertoeven. Hiervan verblijven dui- de drank- en speelduivels op het eiland en ging van het accoord met Londen. Havas meldt uit Rome: De verklaring van Chamberlain in het I Lagerhuis over het voornemen der Britsche regeering, de inwerkingstelling van het Britsch-Italiaansche accoord te bespoedi gen, heeft, ofschoon zij te Rome verwacht I werd, groote voldoening gewekt. De inwer kingtreding van het op 16 April jl. onder- teekende accoord zal den internationalen toestand nog meer verhelderen, terwijl zij tevens den weg zal effenen voor een rege ling in de Middellandsche zee, waarvan de I normaliseering der Fransch-Italiaansche be trekkingen de volgende en beslissende étap- len en tevens verantwoordelijk zijn voor ^nd°in Warschau! I het "naburige vaste land, zoodat de politie de regeling van den vrijwilhgen nationalen Gisterav0nd is een groep ambtenaren van dadelijk ging zoeken in de kringen van de dienst in overleg met de andere departe- het poolsche mjnisterie van buitenlandsche racketeers en hun aanhang, die bij de ver menten, die daarbij betrokken zijn. Chamberlain zette uiteen hoe de de partementen van binnenlandsche zaken, gezondheid, opvoeding, arbeid en verkeer aan deze bescherming zullen hebben mede te werken. Ter wille van de coördinatie zullen commissies van ministers en ande re ambtenaren worden benoemd onder vrijheid kan nooit beperkt of belemmerd pe moet zijn. In dit verband kan opgemerkt zaken naar Berlijn vertrokken om over het I dwijning van den predikant Lee belang had- vraagstuk te spreken. I den. Maandenlang had het onderzoek niet het geringste resultaat totdat de politie MEXICO. I Zaterdag na een ruzie in de bar van het DUITSCHEN JODEN GEWEIGERD HET Golden Isle Hotel het voornaamste ho- LAND BINNEN TE KOMEN. I tel van het eiland den eigenaar en zpn Havas meldt uit Mexico City: broer hebben gearresteerd, voorzitterschap van den minister voor I Een hooge ambtenaar van het ministerie I Volgens de aan a en bene_ bescherming der burgerbevolking. Die I van binnenlandsche zaken heeft verklaard, I negers ge uu „pkreeen hadden commissies zullen deel uitmaken van de dat de immigratiediensten op het laatste vens een me"^e re^o]'v g gte ruimen. commissie voor de organisatie der verdedi- I oogenblik hebben geweigerd, 21 puitsche I om den predi p-PVonden en gear- ging van het rijk, die de coördinatie van I Joden, die met het s.s. „Oringo" zjjn aange-1 De beide nege 'J bekend, burgerlijke en militaire diensten beoogt, komen, aan wal te laten gaan. Hij zette resteerd en een va Zi oi h« m tv fe tri va del Hf ov Oil aa is bic ge ve< hu tei vo W£ sla dal tr<j de eel de| zig teil kol zef wé te we hef he de wa vei hu.< dei dei ligll hoe reel ll ave stijl gel On ris' Do ble sch nin gel bes niel aail veil zeel en I he<| Tel dig ga£| vor vai wol bet ver deifl in vaii laa ge\ eenl ma aar|

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2