COURANT %CCt£VP0c}S& Scr ^7' COURANT De voorgenomen belasting herzieningen. ZEEUWSCHE REISGIDS I BINNENLAND. lEEUm 10ES. 1 PRIJS: 12 CT. ABONNEES: 6 CT. HIISCH? HOCSTt Overwogen wordt alsnog - afschaffing van diverse ac cijnzen, verlaging van om zetbelasting op thee en benzine, van de personeele belasting op dienstboden en motorrijtuigen en opheffing dier belasting voor winkels, hotels en dergelijke. De bestrijding der werkloosheid IfPBILBiIRfi. De schipbrug in gebruik genomen. 25JIDBEVELAMD N00RDBEVELAND 's-HEER ABTSKERKE Dagblad. Uitg. N.V. De Mlddelburgsche Crt. Bureaux.- te MIDDELBURGSt. Pleterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 258. TWEE BLADEN. WOENSDAG 2 NOV. 1988. EERSTE BLAD. 181e JAABG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Zooals men weet Is de regeering van plan, om het tekort op de begrooting 1939 o.m. weg te werken door middel van een „nationale inkomsten- en winstbelasting". In het voorloopig verslag der Tweede Ka mer werden daartegen bezwaren geopperd. In de memorie van antwoord wordt thans gezegd, dat de regeering haar voornemen handhaaft. Zij is van meening, dat de nieuwe belastingverzwaring in ernstige mate op het volk zal drukken, maar dat toch het algemeen welvaartspeil in Ne derland 'van dien aard is, dat zij kan wor den gedragen. Onder de maatregelen, welke intusschen genomen zullen worden om te zwaren een- zijdigen belastingdruk te voorkomen, noemt de regeering behalve de reeds aan gekondigde nog: le afschaffing van den geslachtaccijns gepaard gaande met verhooging van om zetbelasting van de artikelen waarop de accijns drukt van 4 op 6 pet.; 2e vrijstelling van omzetbelasting van varkensvleesch, paardenvleesch e.d.; 3e afschaffing van den zoutaccijns, 4e verlaging van de omzetbelasting op thee en benzine. 5e herziening van den grondslag dienst boden in de personeeleb elasting in dien zin, dat een dienstbode steeds vrij zal zijn, mitsgaders verlaging van de tarieven; 6e verlaging van den druk van de per soneele belasting op motorrijtuigen. Naar aanleiding van een in het voorloo pig verslag gemaakte opmerking, dat de belastingdruk sedert het intreden van de crisis met ongeveer 200 millioen is ge stegen; wijst de regeering er op, dat naast het feit van de belastingverhoogingen staat de mindere opbrengst van andere belastingen en dat het totaal-bedrag aan belastingen dat op de bevolking drukt, ver geleken met 1929, afgezien van de crisis- heffingen, niet hooger is geworden. Afschaffing van de personeele be lasting op winkels, hotels en der gelijke. Verschillende van de maatregelen, welke dienen moeten om te zwaren druk te voorkomen, hebben tevens de strekking om de werkgelegenheid te vermeerderen. De regeering stelt zich voor daarnaast nog enkele maatregelen van fiscalen aard te nemen ter stimuleering van het bedrijfs leven. Zoo zal worden voorgesteld geen personeele belasting meer te heffen van winkels, hotels, café's en restaurants, van biljarten en van pleiziervaartuigen. Afschaffing van de z a-_ k el ij k e bedrijfsbelasting is door de regeering bui ten het ver band. van de onderhavige voorstellen in overweging genomen. Met betrekking tot het systeem van de aan de gemeenten te verleenen compen satie voor hetgeen z\j als gevolg van de herziening der personeele belasting ver liezen, kunnen thans, waar deze zaak nog in een stadium van voorbereiding verkeert nog geen mededeelingen worden gedaan. Tenslotte wordt medegedeeld, dat de uitwerking van de verschillende belasting- ontwerpen zich in een zoodanig stadium bevindt, dat de regeering goede hoop koestert voor het einde yan het jaar deze ontwerpen bif den raad van state aanhan gig te kunnen maken. H.M. DE KONINGIN BEZOEKT DE EERE-TENTOONSTELLEVG VAN WILLIAM H. SINGER TE LAREN. Hedenmorgen heeft H.M. de Koningin met klem gevolg een niet officieel bezoek ge bracht aan Laren om de eere-tentoonstel- irng van den Blaricumseh-Amerikaanschen gen illiam H- Singer Jr. te bezichti- uu^bfi Hntpfw1 arriYferde Precies 10.15 uur bg Hotel Hamdorff. De heeren Schul- mann en Singer leidden H. M. de KonS over de expositie rond, waar Hare Male- teit meermalen haar groote bewondertag te kennen gaf en ook verschillende vra^n stelde, waarbij bleek, dat H.M. het Noor- sche landschap, dat op Singer's doeken 's vastgelegd van haar reizen heel goed ken de. Zooals bekend, schilderde H.M. zelve ook veel in Noorwegen. Omstreeks 11.10 uur vertrok de Konin- g?n, na van den heer en mevrouw Singer en de bestuursleden van de Gooische schil- dersvereeniging afscheid te hebben geno men. Hare Majesteit, die uit de richting van het Loo was gekomen, vertrok thans in de richting Soestdijk. PRINS BERNHARD IN DE HOOGERE KRIJGSSCHOOL. Men meldt ons van officieele zijde, dat rins Bernhard gedurende dezen cursus en kele lessen zal volgen aan de hoogere krijgsschool. In verband hiermede heeft Z. K. H. hedenmiddag de openingsbijeenkomst bijgewoond, waarin de officieren leeraren de burger leeraren en de lef lingen door den directeur van de hoogc marine krijgs school en den directeur van' de hoogere krijgsschool aan Z, K. H. zijn voorgesteld. Nadere mededeelingen der regeering inzake haar plan nen tot uitbreiding van de werkverschaffing. Aan de memorie van antwoord der re geering op het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens de rijksbegrooting 1939 (algemeene beschouwingen) ontlee- nen wij het volgende; „Voor wat betreft de voornemens der regeering op het stuk der sociale voor zieningen, moge allereerst wórden ge noemd de voorgenomen uitbreiding der tewerkgestelden aan de uitvoering van die werken, welke bijdragen tot verhooging van het voortbrengingsvermogen van den bodem en daardoor leiden tot het ont staan van blijvende werkgelegenheid, en de daarmee gepaard gaande wijziging van het karakter der „werkverschaffing". Dat het verkrijgen van de beoogde uit breiding een zeer groote inspanning zal vereischen, is de regeering zich ten volle bewust. Zij meent intusschen, dat het doel die inspanning ten volle waard is. Ver schillende ingrijpende voorzieningen zul len daarbij niet kunnen worden gemist, zoo o.m. op het gebied van de verkrijging van medewerking van derden, voorzoover die onverhoopt niet vrijwillig wordt verleend, terwijl verder een geheel nieuwe organi satie moet worden opgetrokken, om tot de volledige practische verwezenlijking te kunnen komen. Een en ander verkeert in het stadium der noodzakelijke voorberei ding. Wat betreft de wijziging van het ka rakter der voorziening wordt opgemerkt, dat het inderdaad, in verband met den productieven aard van de objecten der te werkstelling zoomede ter opheffing van het onbevredigende in de huidige werk verschaffing welke de tewerkgestelden doet blijven „werkloozen", in de bedoeling ligt, om de tewerkstelling te bevrijden uit de sfeer van werkloozenzorg. Deze wijziging, welke zich geleidelijk zal vol trekken, zal als het ware haar bekroning vinden in de totstandkoming van een nieuwe organi satie, welke met den dagelijk- schen gang van zaken zal worden belast en waarvoor de directe ve:r- antwoordelijkheid zal be rusten bij den minister van sociale zaken,. Aangaande de financiering kan voorloo pig worden medegedeeld, dat het ten las te van het rijk komende gedeelte is be groot op een jaarlijksch bedrag van 75.000.000, waarvan het verantwoord is geacht 20.000.000 te brengen ten laste van den kapitaaldienst. Tegenover een vermeerdering van uitgaven voor den ge wonen dienst van 55 millioen staat een verlaging van uitgaven voor steun en werkverschaffing tot gelijk bedrag. Ge lijk voor de hand ligt, zullen voorts ook de gemeenten, waterschappen, particulieren en anderen, wier medewerking voor de totstandkoming van het door de regeering beoogde resultaat onmisbaar is, ook finan cieel erbij betrokken zijn. Hoe daarbij precies de verhouding tusschen het rijk en in het bijzonder de gemeenten zal zijn, kan nog niet worden gezegd. De regeering heeft, na op den grondslag van het meerbedoelde rapport-Westhoff tot haar beslissingen in groote lijn te zijn gekomen, opdracht gegeven tot nadere concretiseering en uitwerking, en zij ver trouwt, dat in afzienbaren tijd daarmee zoodanige vorderingen zullen zijn gemaakt, dat ook op de verschillende nog openstaan de onderdeelen besluiten kunnen worden genomen. Inmiddels wordt aan de opvoe ring van het aantal tewerkgestelden al het mogelijke gedaan. Naast de bemoeiingen met de tot nogtoe besproken tèwerkstelling heeft de regee ring ook een nader onderzoek met be trekking tot het werkfonds' ter hand ge nomen, een onderzoek analoog aan dat hetwelk op cultuur-technisch gebied tot het rapport-Westhoff heeft geleid. Zoodra ook dit onderzoek zijn beslag zal hebben gekregen hetgeen zeer spoedig ver wacht mag worden zal de regeering, aan de hand der dan verkregen stelselma tige gegevens, zich opnieuw ten deze be raden en van haar standpunt doen blij ken. Waar door de voorgenomen wijziging in het karakter der „werkverschaffing" de verschillen tusschen beide vormen van tewerkstelling zooal niet gaan verdwijnen dan toch in zeer belangrijke mate afne men, schijnt het der regeering toe, dat het concentreeren van de leiding van een en ander slechts bevorderlijk zal kunnen zijn aan de doelmatigheid van haar sociale tewerkstellings-politiek. GEEN VERHOOGING DER AMBTENAREN-SALARISSEN. Ten aanzien van de positie der ambtena ren zegt de regeering in haar memorie van antwoord nopens de staatsbegrooting, dat z,j Van meening is, dat, zoolang zij zich in verband met den zorgelijken toestand van s lands financiën genoopt ziet, een afwij zend standpunt in te nemen tegenover een verhooging van de salarissen en loonen van het rijkspersoneel, hetzij door een procen- tische verhooging over de geheele lijn, dan wel door een algeheele herziening van het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambte naren 1934, partieele herzieningen van sommige ambten of groepen van ambten zooveel mogelijk achterwege dienen te blij ven. Het is duidelijk, dat het, voor het behoud van de op het stuk der salarieering verkre gen goede onderlinge verhoudingen, noodig is, dat ten aanzien van de salarieering van het personeel der lagere publiekrechtelijke organen een overeenkomstige gedragslijn wordt gevolgd. Zoolang de salarieering van het rjjksper- Stil staan blijven bij de moraal is zooveel als de schil van een vrucht eten en niet omzien naar het vrucht- vleesch. Paul Reverdy. soneel op het huidige peil gehandhaafd moet blijven, zal derhalve tegen het onge daan maken door die organen van plaats gehad hebbende salarisverlagingen in het algemeen bezwaar moeten worden gemaakt en "zullen voorstellen tot partieele positie verbeteringen ook voor het personeel dier organen aan de vorenomschreven criteria dienen te worden getoetst. AUTOMATISCHE OVERWEGBEVEILIGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN, Naar wij vernemen zal thans de tweede automatische flikkerlichtinstallatie, zoo als sedert geruimen tijd tè Steenwijk in be drijf is, bij de Nederlandsche spoorwegen op 7 November a.s. in werking worden ge steld en wel in de lijn Afnhem—Zwolle bij de gemeente Brummen. Ver der ..kan worden bericht, dat thans in afzienbaren tijd nog meer dezer moderne automatische trein- aankondigingsinrichtingeh, waarbij den weggebruiker het naderen van een trein door een rood flikkerlicht wordt aangekon digd, bedrijfsklaar zijn. AFSCHEID KOLONEL M. RUTGERS V. D. LOEFF. Maandag heeft kolonel M. Rutgers van der Loeff, commandant van de Ve Infan teriebrigade en van het garnizoen te Ven lo, in verband met zijn vertrek uit den mi litairen dienst afscheid genomen van de of ficieren en de onderofficieren van het Ven losche garnizoen. Ruim 8 jaren heeft kolonel Rutgers van der Loeff te Venlo doorgebracht, na gerui men tijd in Middelburg werkzaam te zijn geweest. Ter gelegenheid van het afscheid heeft luitenant-kolonel C. E. van Wijk, comman dant van het 2e Regiment infanterie na mens de verzamelde officieren van den staf der Ve Infanterie-brigade en van het 2e en 17e Regiment infanterie den scheidenden chef toegesproken. De gevoelens der onderofficieren werden vertolkt bij monde van adj.-onderofficier J. F. Rijpkema, terwijl adj.-onderofficier J. F. Marcelissen namens de militaire vereeni- gingen afscheid nam van den kolonel. Tenslotte heeft de scheidende brigade commandant van allen persoonlijk afscheid genomen. In de sociëteit Mariaweide heeft tenslotte nog een bijeenkomst van de officieren met hun dames plaats gevonden, waarbij de ko lonel en zijn echtgenoote in intiemen kring van allen afscheid hebben genomen. Einde vorige week had de kolonel reeds afscheid genomen van de officieren en on derofficieren in de garnizoenen Maastricht en Roermond. DE UITGESTELDE HERHALINGS OEFENINGEN. Worden in 1939 gehouden De minister van Defensie heeft bepaald dat de dienstplichtigen der lichtingen 1927 en 1928, behoorende tot de regimenten in fanterie, de wielrijders en het bataljon ge neeskundige troepen, die dit jaar voor her halingsoefeningen moesten opkomen, doch die wegens de buitengewone omstandighe den nog nie* hebben volbracht, deze oefe ningen zullen volbrengen in 1939 in nader te bepalen tijdvakken. EEN ADRES VAN LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ. Het bestuur van den Nat. Bond Land bouw en Maatschappij heeft een adres aan den minister van economische zaken gezon den, waarin gezegd wordt, dat hun ter oore is gekomen, dat het in het voornemen schijnt te liggen opnieuw een ruiltransactie met Duitschland aan te gaan, waarbij pl.m. 4000 ton Argentijnsch vleesch zal worden geruild tegen o.a. een belangrijk kwantum stroo. Adressant meent reeds bij voorbaat be zwaar te moeten maken tegen een der ge lijke transactie. Zoolang in het binnenland de vleeschproductie door teeltregelingen be perkt wordt, achten zjj het onverdedigbaar buitenlandsch vleesch in te voeren. Dit be zwaar klemt te meer, nu de afname van varkens zeer stagneert en tot groote finan- cieele moeilijkheden aanleiding geeft. De positie van de slachtveemarkt is zeer slecht te noemen en een stijging der vee- en var- kensprijzen is noodzakelijk. Invoer van bui tenlandsch vleesch zal het tegendeel ver oorzaken. Bij gebruikmaking van slachtdieren uit het eigen land, hetzij voor blikvleeschberei- ding, hetzij voor export van vleesch in eeni- gerlei vorm wordt de gelegenheid gescha pen aan veel meer menschen arbeid te ver schaffen in het vrije bedrijf. Het is uit dien hoofde dat adressant met nadruk bepleit geen vleesch in te voeren uit het buitenland, doch vee uit de markt te nemen. DE „EMMAPLEIN" IN BOTSING MET EEN ENGELSCH SCHIP. Opvarende van Engelsch schip vermist. Gisteravond is op den Nieuwen Waterweg nabij Vlaardingen het Nederlandsche s s. „Emmaplein", op weg van Rotterdam naar Wabana (New Foundland) in aanvaring ge weest met het Engelsche s.s. „Akeld", dat op weg was van Rotterdam naar New castle. Waarschijnlijk hebben de schepen geen schade opgeloopen. Zij hebben beide de reis voortgezet. Evenwel wordt een der opvarenden van de „Akeld" vermist. Vermoed wordt, dat deze tijdens de botsing over boord is ge slagen. ZEEUWSCHE MOSSELEN NAAR ROTTERDAM. Het feit dat dit seizoen weder Zeeuwsche mosselen naar Rotterdam worden verzon den is zeker vermeldenswaard. Eenige jaren geleden werd het rayon bo ven de Moerdijk door het Centraal Ver koopkantoor voor mosselen toegewezen aan kweekers van de Waddenzee die dan niet meer beneden de Moerdijk mochten le veren. De uitstekende kwaliteit der Zeeuwsche mosselen schijnt nu de oorzaak te zijn dat weer door deze kweekers Zeeuwsche mos selen worden gekocht. Ook schijnen de stormen op de visschei ijperccolen in de Waddenzee veel schade te hebben aange richt. Men meldt ons uit Bruinisse: Evenals op de gewone daarvoor reeds verschillende jaren in aanmerking komen de plaatsen in de Ooster-Schelde, is de uit slag van de proeven genomen met het uit zetten van collecteurs in de Grevelingen dit jaar niet bevredigend. De aanslag bleef beneden de verwachtingen. Een en ander heeft waarschijnlijk tot ge volg dat volgend jaar het aantal pannen- boeren te Bruinisse zich niet zal uitbreiden. Ten hedenmorgen te 9 uur de Kanaal- brug was dicht gedraaid nadat enkele vaar tuigen waren gepasseerd, begon men met de eerste maatregelen om die brug voor loopig buiten gebruik te stellen. Tegelijk nam men de laatste maatrege len om de tijdelijke brug in dienst te nemen en toen wij er in den loop van den morgen een kijkje gingen nemen, bleek ons, dat de Kanaalbrug geopend lag en men begonnen was met de werkzaamheden om haar te onttakelen. De Schipbrug was voor land- en water verkeer in volle exploitatie. Er is o.i. alle reden om nog eens met klem te waarschu wen, dat deze brug niet gebruikt moet wor den als een vaste brug. Dit geldt zoowel voor het voetgangers- als het rijverkeer. De voetgangers dienen zich nu eens stipt te houden aan de bepaling, dat men op bruggen steeds rechts moet houden hier tegen wordt* heel veel gezondigd en te vens er op bedacht zijn, dat de deelen van de brug bij eenigszins zwaar rijverkeer op en neer gaan. Bij het stappen van een deel op een ander dient men daarmede terdege rekening te houden, te meer- als men bijv. met een kinderwagen op de brug is, die makkelijk zou kunnen omslaan of althans zulk een duw krijgen, dat de gevolgen voor de baby ernstig zouden kunnen zijn. Het rijverkeer zal zich zeer langzaam moeten voortbewegen en vrachten zwaar der dan 4000 kg zijn niet toegelaten. Deze zullen een bijzonder grooten om weg moeten maken, want de Soeburgsche brug is voor hen ook verboden, en als zij de Keersluisbrug te Vlissingen nemen, ko men zij voor den Nieuwen Vlissingschen weg te staan, die van de Keersluis tot Soeburg is afgesloten wegens geheele ver nieuwing. Via Koudekerke is dan de eeni ge weg!!! In verband met het verbod voor zware vrachten rijden de autobussen naar Dom burg van den Blauwendijk en die naar Goes van het Stationsplein af. Hedenmorgen had een ongeluk plaats. Toen de schipbrug dicht was gehaald en de luiken, die de deelen verbinden gesloten werden, kreeg een monteur, die beneden aan de electrische geleiding werkte, een luik op een zijner handen. Hij werd vrij ernstig verwond. V erkeersongeval. Gisteren kwam de aannemer D. wonende alhier op zijn motorrijwiel, uit de garage der firma Boutens in de Brakstraat, toen een vrachtauto uit de richting Dam naar de Breestraat passeerde. D. heeft vermoe delijk niet het verkeer in de straat voor rang gegeven en reed tegen den auto aan Het motorrijwiel werd beschadigd en een wiel van den auto reed tegen het been van D. aan, welk lichaamsdeel werd gekneusd. De motorrijder is ter verpleging naar het gasthuis overgebracht. Het Erocbenhuis. Onder leiding van mevr. Reedijk werd in de Prins van Oranje de algemeene vergade ring van het Brockenhuis gehouden. Behal ve bestuur en helpsters waren ook verte genwoordigers aanwezig van het Burger lijk en R. K. Armbestuur. In haar openings woord wees mevr. Reedijk er op, dat de aanvragen nog steeds toenemen en dat bij zondere aandacht moet worden geschonken aan hen die niet meer van den B steun kun nen profiteeren. Uit het jaarverslag bleek, dat bij het Brockenhuis 250 gezinnen staan ingeschre ven tegen 218 het vorig jaar. Per week werd gemiddeld door 33 gezinnen gekocht voor een bedrag van 28. Vooral schoenen en heerencostumes worden veel gevraagd. Van het ontvangen geld worden nieuwe artike len gekocht. Het B. A. stelde weer gratis een magazijn ter beschikking. In Januari, bij de blijde gebeurtenis in het vorstelijk ge zin, werden ten bate der kas beschuit met muisjes verkocht. Tegen schoonmaaktijd werden de huisvrouwen opgewekt afge dankte kleeding, huisraad, enz. aan het Brockenhuis af te staan. In Juli werd een sprei verloot en de opbrengst bestemd voor een schoenenfonds. Ook klompen werden dit jaar als nieuw artikel toegevoegd. Even als vorige jaren werd weer naai- en brei werk ontvangen. De Goesche winkeliers verleenden hun medewerking door goede- 1 DE EERSTE ALGEMEENE EN VOLLEDIGE 1 WINTERDIENSTREGELING 2 OCTOBER 1938 J MET MEDEWERKING DER RIJKSVERKEERS- j INSPECTIE IN ZEELAND SAMENGESTELD. UITGAVE: N.V. DE MIDDELBURGSCHE CRT. j Verkrijgbaar op onze Bureaux te Middelburg en le Goesbij den boekhandelbij onze agenten en bezorgers. ff WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Krachtige tot matige, tijdelijk verder afnemende W. tot Z.W.-wind, aan vankelijk nog buiïg weer, later gedeelte lijk bewolkt, met weinig of geen neer slag, iets zachter overdag. UKKEL: Vrij sterke tot matige wind uit Z.W. tot W.-richtingen, bewolkte hemel, plaatselijk enkele regenbuien, matige tem peratuur overdag, vrij koel des nachts. Do 8 Nov. Zon op: 7 h 00; onder 16 h 27; Licht op: 16 h 57 Maan op: 14 h 23; onder: 1 h 34. V. M. 7 Nov. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: November. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 2 8.29 21.22 2.14 15.01 Donderdag 3 9.48 22.31 3.39 16.20 Vrijdag 4 10.45 23.13 4.44 17.16 Westkapelle^is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min, later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: November. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 2 10.01 22.48 3.24 15.57 Donderdag 3 11.21 4.45 17.13 Vrijdag 4 0.00 12.28 5.51 18.13 .-s bereid met de genees-1 w- krachtige ingrediënten van Vicks VapoRub. Groote doos 25c. (Ingez. Med.) ren tegen lagen prijs beschikbaar te stellen. Zelfs uit Noord-Beveland en Wemeldinge kwamen gaven binnen. Nadat het jaarverslag was goedgekeurd en de aftredende bestuursleden waren her kozen betuigde de secretaris van het B. A. de hr. W. van Strien, zijn waardeering voor het werk van het Brockenhuis. 'S-HEER-ARENDSKERKE. Wegens de vele gevallen van besmettelijke ziekte is de Chr. Kleuterschool alhier gesloten. KORTGENE. De burgemeester van Kortgene heeft Dinsdagavond aan de in woners bekend laten maken, dat Woensdag morgen (dus heden) de commissaris der Koningin, vergezeld van enkele leden uit Ged. Staten een bezoek aan Kortgene zal brengen, in verband met de plannen van de overbrugging van de Zandkreek. De bur gemeester verzocht de ingezetenen de vlag uit te steken om hun symphatie te betuigen met de plannen voor den bouw van de brug. In de „Stadswijnkelder" alhier zal van daag een groote vergadering gehouden wor den, waarbij alle gemeenten en polderbestu ren uit Noord-Beveland uitgenoodigd zijn, om tegenwoordig te zijn. Er zal dan beslist werden, of de gemeenten en polders de ver hoogde jaarlijksche bijdrage zullen geven. KORTGENE. Het is Dinsdag, toen de vrachtautodiensten naar den marktdag te Goes gingen, een groote verkeersstagnatie geweest, daar de veerboot uit de vaart ge nomen is en de „Luctor et Emergo" dienst doet. Er zijn chauffeurs dezer vrachtauto's, die 3 a 4 uren op het veer te Wolfaartsdijk hebben gewacht om naar Kortgene overge zet te worden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEBK Kerk rade: 1 doode. De vorige week werd te Kerkrade de 44- jarige gehuwde losse arbeider E. Noter- mans, vader van acht kleine kinderen, door een auto aangereden. Hierbij liep N. een hersenschudding op. Gisteravond is de man aan de gevolgen bezweken. Eist: 1 doode. Vanochtend kwam op den rijksweg Arn hemNijmegen, onder Reeth, gemeente Eist, de heer H. Ederveen, directeur van de veilingsvereeniging E.K.V. te Ressen met zijn motor uit de richting Nijmegen rijden. Toen hij bij Eist links af wilde gaan, werd hij door een bus van de Geldersche Tramweg Maatschappij gegrepen. Het slachtoffer kwam met zijn motor onder de bus terecht en was onmiddellijk dood. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent L DE BLAUWE, Nlsae.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1