KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. ter opwekking en verkwikking TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE IfflDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CR T.) VAN DINSDAG 1 NOVEMBER 1938. No. 2S7. LALINE LESTER'S ROMAN MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND Een speculatie. Duitschland en Italië zullen tezamen be middelen in het geschil tusschen Tsjecho- slovakije en Hongarije over de door Tsjecho- slovakije aan Hongarije af te stane gebie- den. Dit besluit is het voornaamste resultaa van het bezoek, dat Von Ribbentrop, e Duitsche minister van buitenlandsehe zaken, aan het einde der vorige week aan Rome heeft gebracht. Een eenigszins pikant be sluit, lis men bedenkt, wat er ruim vier weten geleden te München werd overeen gekomen: een nieuwe conferentie van vier, voor het geval Praag en Boedapest het niet eens zouden kunnen worden. Nu het zoo ver is, blijkt men Frankrijk en Engeland er niet meer bij noodig te hebben. Als de gewoonste zaak ter wereld negeert men (de Duitsch-Italiaansche „men") Parijs en Londen. Blijkbaar vonden Hitler en Musso lini het niet eens meer noodig de Engelsche en de Fransche regeering ook maar zijde lings te erkennen in de onderhavige aan gelegenheid. Het besluit der Duitsch-Itali- aansche bemiddeling werd genomen zonder eenige ruggespraak met Parijs en Londen. Duidelijker kon nauwelijks gedemon streerd worden, dunkt ons, dat de beide „as- mogendheden" thans de beide groote Wes- tersche democratieën beschouwen als een uitgeschakelde partij ten aanzien van mid den- en Zuidoost-Europa. Het Donau-gebied en de Balkan zijn onder het gezamenlijk toezicht van Duitschland en Italië gekomen. Frankrijk en Engeland hebben hier vrijwel niets meer in de melk te brokken. Wij gelooven, dat men zich over deze ont wikkeling allerminst bezorgd hoeft te ma ken. Ze is uiteraard een logisch gevolg van de overeenkomst van München en zal door Chamberlain en Daladier, toen ze den Tsje- choslovaakschen prijs voor het behoud van den vrede betaalden, zijn voorzien. Immers voor den afstand van de Sudeten-Duitsche gebieden aan het Derde Rijk vormde Tsje- choslovakije een pro-Fransch bolwerk tegen den Duitschen expansie-drang in Zuidooste lijke richting. Door dit bolwerk te laten sloopen, gaf men het Zuidoosten willens en wetens aan de Duitsche invloedmacht prijs. Het zou ons niet verbazen, indien daarbij in elk geval aan Engelschen kant de politieke speculatie op een nieuw evenwicht in dit deel van Europa heeft voorgezeten, een evenwicht, waarvan Rome en Berlijn de voornaamste tegengestelde krachten zou den moeten worden. Door het gebied in po- litlcis zoowel als in economicis aan Duitsch land en Italië over te laten, hebben Frank rijk en Engeland oorzaken van mogelijke nieuwe wrijving tusschen hen eener- en de „as-mogendheden" anderzijds als het ware getransformeerd in oorzaken van mogelijke wrijving tusschen de „as-mogendheden" on derling. Economisch bracht dit voor hen vrijwel geen opofferingen mee. Geen van beide landen heeft groote economische be langen in Z.O.-Europa. Hun voornaamste handelswegen loopen in andere richting. Al leen uit hoofde van politieke doeleinden be moeien ze zich met de economische bewe gingen in midden-Europa en op den Balkan. Geheel anders staat het echter met Italië. Dit land heeft hier economische belangen, welke het onmogelijk kan prijs geven. Italië is min of meer de natuurlijke concurrent van Duitschland in het Zuidoosten van ons werelddeel. Het heeft er daarom belang bij, dat de Duitsche invloed binnen bepaalde lijnen blijft en zal naar men zonder twij fel te Parijs en Londen hoopt tenslotte zijns ondanks genoodzaakt zijn daarnaar zijn politiek optreden in te richten. Dat hoeft natuurlijk niet te beteekenen, dat de huidige samenwerking tusschen Berlijn en Rome zal verkeeren in een wederzijdsche tegenwerking. Wel echter, dat Italië het gewicht van zijn buitenlandsehe politiek zal verplaatsen, zoodanig, dat Duitschland re kening moet houden met de m o g e 1 ij k e herleving van het „front van Stresa", de combinatie: Frankrijk, Enge land en Italië contra het Derde Rijk. En daarmede is dan het begeerde evenwicht bereikt. Frankrijk en Engeland zullen er dan namelijk gerust op kunnen zijn, dat Duitschland niet te machtig wordt door middel van een hegemQnie in het Donau- gebied en den Balkan. Bovendien moet men bij deze speculatie terdege rekening houden met Polen. De Poolsche minister van buitenlandsehe za ken, Beck, is zooals men weet telkens al in de weer, om tegen den Duitschen drang naar het Oosten een slagboom op te wer pen. Deze politiek vindt in Italië openlijk Uit het Engelsch door W. A. C. 46). Hun gepraat had echter de patiënt wak ker gemaakt en een zwakke stem riep- „Celestine!" Zoodra Laline met de kamenier alleen was, fluisterde ze: »CeliHoe gaat 't met majoor La- mont? en wanneer kan hij bij me ko men?" „Monsieur le major is naar Parijs ver trokken, mademoiselle. Ik zag hem om tien uur gaan." Laline werd bleek. „Is hij naar Parijs vertrokken?" „Dat schijnt" en Celestine haalde haar schouders op. Thans begreep ze, haar troe telkind een groot verdriet te hebben berok kend en vond 't allerakeligst dit te hebben gedaan. „De majoor heeft zeker dienst en zal u wel gauw van zich laten hooren." tergelaten?" g66n brief voor me ach" Angst deed haar nog zwakke stem scher per klinken en met een plotselinge bewe- gmg gmg ze in bed overeind zitten Weet je 't wel zeker, Celestine? Ga beneden aan den portier dadelijk eens vragen en ook aan kapitein Lumley". Toen Celestine 't gezicht van haar jonge meesteres zag, was ze erg ongerust. Voor dat ze kon gaan, moest ze haar eerst kal- meeren, maar juist dit maakte Laline woe- Gift der Koningin. De meubilaircommissie Nieuwe Kerk te Amsterdam deelt ons mede, dat zij verblijd werd met een belangrijke gift van H.M. de Koningin ten bate van haar actie „voor Kerstmis nieuw meubilair in de Amster- damsche kathedraal". BESPREKINGEN MET BELGIE EN LUXEMBURG. De regeeringspersdienst meldt: Op 27 dezer heeft te Brussel de eerste bijeenkomst plaats gehad van de Neder- landsch-Belgisch-Luxemburgsche gemengde commissie, ingesteld op grond van de con- tingenteeringsovereenkomst van 13 Augus tus 1938. De besprekingen, die onder voor zitterschap stonden van den heer A. Th. Lamping, directeur van de handelsaccoor- den van Nederlandsche en den heer A. Bout- quin, directeur des accords commerciaux van Belgische zijde, werden op 28 dezer voortgezet. Een aantal moeilijkheden, die sinds - de sluiting van genoemde overeen komst waren gerezen, werd aan een be spreking onderworpen en op verschillende punten werd overeenstemming bereikt. Waarschuwingsborden bij oversteek plaatsen van wild. Naar aanleiding van verschillende onge vallen, veroorzaakt door botsingen van auto's met onverwachts overstekend wild heeft de K.N.A.C. een onderzoek ingesteld naar den omvang van dit gevaar. Het resultaat daarvan is geweest, dat naar de meening van de K.N.A.C. in be paalde streken en op bepaalde wegen een aanduiding van het gevaar noodzakelijk is gebleken, voorzoover aan de bezwaren niet is tegemoet te komen door het plaatsen van afrasteringen van zg. hertengaas of an derszins. Zij heeft zich dienaangaande tot het kroondomein gewend van welke zijde thans bericht ontvangen werd, dat toestemming is verleend tot het plaatsen der borden. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHT BESCHERMING. Groote stijging in het ledental. Te Utrecht is Zaterdag de algemeene ver gadering van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescnerming gehouden, waarbij meer dan tweehonderd afdeelingen verte genwoordigd waren. In z\jn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat de vereeniging in contact zal treden met den roomsch-katholieken vrouwenbond, de protestant-christelijke vrouwenver., de Joodsche vrouwenver. en de Ned. Ver. voor huisvrouwen. Vervolgens bracht de secretaris, een uitvoerig verslag uit, waarin hij liet uitkomen, dat in twaalf maanden tijds het aantal afdeelingen van 60 tot 272 steeg, en het aantal leden van 17.000 tot ongeveer 65.000. De secretaris wees er in dit verslag voorts op, dat de jeugdorganisaties in den lande in nauwer contact gebracht zullen worden met het werk van de luchtbescherming. De pen ningmeester deelde mede, dat tot 30 Sept. jl. de inkomsten hebben bedragen 20.999, waaronder een contributie 1.920. De uit gaven bedroegen tot dien dag 16.802. Na langdurige discussies werd besloten als nood-overgangsmaatregel voor 1939 een bedrag van tien cents per lid voor het maandschrift „Luchtgevaar" te heffen, tot dat het resultaat van de staatscommissie Quarles van Ufford zal zijn vastgesteld. De vergadering was echter unaniem van oor deel, dat de kosten van voorlichting door de regeering behooren te worden gedragen. Met algemeene stemmen werd de motie- Geleen aangenomen, waarin er bij de re geering op aangedrongen wordt op ruime schaal het Nederlandsche volksgasmasker tegen een goedkoopen prijs beschikbaar te erkenning, al geeft men er dan een ande ren naam aan. Polen ljjkt in staat, om een soort van bondgenootschap van Oost- en Zuidoost-Europeesche staten te stichten, waarmee Berlijn geducht rekening zal moe ten houden. De geschiedenis gaat nogal eens parado xaal te werk. Wellicht heeft men hier ook weer met zooiets te doen: door hun direc- ten invloed in het Zuidoosten prijs te ge ven, kunnen Frankrijk en Engeland, naar later zal blijken, een ontwikkeling in de hand hebben gewerkt, welke neerkomt op een zeer belangrijke indirecte versterking van hun politieke positie. dend. „Ga nu toch en dadelijk ik kan 't niet uithouden", riep ze met gebroken stem. Celestine ging, maar een paar minuten later was ze al weer terug met de mede- deeling, dat kapitein Lumley, na den hee len nacht op te zijn gebleven, nog te bed lag en dat majoor Lamont met zijn be diende om tien uur was vertrokken. Zij hadden niemand medegedeeld waarheen zij gingen. De bediende had de rekening be taald en de majoor was snel door de hall komen loopen en in de auto gestapt. Dat was alles, wat de portier wist. Laline beefde. Wat kon dit beduiden? Ze was te zwak om te redeneeren. „Vraag eens aan 't kamermeisje en den kellner misschien gaf hij een hunner een brief." Celestine ging opnieuw informeeren, maar kwam terug met 't bericht, dat niemand eenige opdracht had ontvangen. Ze wist niet, dat t nu dienstdoende kamermeisje op de verdieping, waar David had geslapen, iemand anders was. Laline kon haar ooren niet gelooven en als gevolg van haar toestand van zwakte barstte ze in tranen uit. „O! jullie vergist je allemaal jullie misleiden me allemaal. Tante heeft een he kel aan majoor Lamont en jij bent een wreede, slechte vrouw, Celi De met hart en ziel aan haar gehechte kamenier was wanhopig. Ze voelde, dat ze in staat zou zijn haar troetelkind iets voor te jokken, maar wat? wat zou ze in stellen. Uit de besprekingen bleek alge meen, dat de afdeelingen in den lande de houding, welke de regeering aanneemt ten aanzien van het vraagstuk der luchtbe scherming ten zeerste betreuren. DE RESULTATEN DER VASTE LASTEN- COMMISSIES VOOR DEN TUINBOUW. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van der Weijden betreffende de resultaten van de ingestelde vaste-lasten- commissies voor den tuinbouw heeft de minister van economische zaken het vol gende geantwoord: De commissies tot regeling van de vas te lasten in den tuinbouw, die in de afge- loopen maanden in alle tuinbouwcentra zijn gevormd uit de leden der landelijke organisaties, de boerenleenbanken en de veilingen, hebben zich met voorlichting en bijstand van de met de uitvoering der re geling belaste afdeeling van het regeerings- bureau voor de uitvoering van de land- bouw-crisiswet 1933 en van den rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst van haar taak op de hoogte gesteld, terwijl voorts na het houden van besprekingen met groepen van crediteuren, op wier medewerking bin nen het kader dezer vrijwillige regeling van schulden meer in het bijzonder prijs wordt gesteld, voor de commissies een methode van werken is opgesteld, welke goede kansen biedt voor het bereiken van de gewenschte resultaten. In alle deelen des lands, doch vooral in de tuinbouwdistricten van Noord- en Zuid- Holland, zijn bij de commissies talrijke aan vragen om haar bemiddeling tot regeling der vaste lasten ingekomen. Het meeren- deel dier aanvragen kon in behandeling worden genomen. Na onderzoek der be drijven zijn plannen tot financieele sanee ring ontworpen, waarna onderhandelingen met crediteuren zijn geopend. In verschil lende gevallen werd het gestelde doel, n.l. de aanpassing van den druk der vaste lasten aan de tegenwoordige waarde van het bedrijf en het herstel van het even wicht in de bedrijfs-financiën, reeds vol ledig bereikt, zoodat weldra met de uitvoe ring van den voor die gevallen in uitzicht gestelden steun in natura in den vorm van reparatiën en andede noodzakelijke voor zieningen in het bedrijf zal worden begon nen. In verband met het bovenstaande wordt het overwegen van andere maatregelen vooralsnog niet noodzakelijk geacht. De uitvoering der regeling, waarvan de eer ste resultaten geenszins onbevredigend zijn, wordt dezerzijds met aandacht ge volgd. Met het oog op den moeilijken toe stand in vele tuinbouwbedrijven wordt een spoedige behandeling der aanvragen zoo veel mogelijk bevorderd, doch anderzijds dient te worden bedacht dat de taak der commissies zeer moeilijk is en voor het bereiken der beoogde resultaten vaak een voorzichtig en beleidvol optreden geboden is. INBREKERS SNIJDEN BRANDKAST OPEN. Driehonderd gulden gestolen. Gedurende het weekeinde hebben dieven zich toegang verschaft tot 't kantoor van de slagersvereeniging Amsterdam, dat op het terrein van het gemeentelijk Abattoir te Amsterdam is gevestigd. Alles was overhoop gehaald. De brandkast was a la sardine opengesneden en hieruit werd een bedrag van ongeveer driehonderd gulden meegenomen. De politie kon al direct bij het eerste onderzoek zien, dat hier vak- menschen aan het werk waren geweest. Ook vingerafdrukken zijn niet gevonden. De heeren hebben de zaak met handschoe nen aangepakt. HET WERK VAN DEN A.N.W.B. In de vergadering van de afdeeling Zee land van den Kon. Nederl. Toeristen Bond, A.N.W.B., heeft de eere-bondsvoorzitter, de heer Edo J. Bergsma, ongeveer als volgt gesproken Dit jaar is op verschillende plaatsen b.v. bij veren over de groote rivieren door de Bondspropaganda een post geplaatst; daar heeft de Bondspropagandist duizenden toe risten gesproken. Uit het door hem uitgebrachte rapport bleek, dat er tal van misvattingen bestaan over het werk van den A.N.W.B. Droevig is het volgens den heer Bergs ma, dat die misvattingen dikwijls gevoed worden door menschen, die het beter we ten. De A.N.W.B. verloochent niet dat zijn oorsprong toen er nog geen auto's waren en toerisme te paard, te voet en op het water nog feitelijk niet bestond bij de wielrijders te vinden is, maar spr. noem de het ongehoord, dat, zooals blijkbaar tel kens gebeurt, de bond, die onder zijn leden tienduizenden automobilisten telt, dus meer dan de andere verkeersvereenigingen te sa men, wiens Bonds automobilistisch orgaan de grootste oplaag heeft, als een zuivere wielrijdersclub wordt gekwalificeerd, die al leen wielrijders belangen zou behartigen. Niet alleen de tallooze bemoeiingen voor het auto-toerisme worden daarmede wegge cijferd doch ook het feit, dat de Bond toen de paardensportmenschen het toeris me te paard niet behartigden, dat hippisch toerisme een stoot vooruit heeft gegeven .dat de Bond, toen het toerisme te wa ter door geen der watersportorganisaties te hand werd genomen, dat toerisme tot leven heeft gebrachtdat het de Bond is ge- weest, die het wandeltoerisme in ons land geschapen, geleid en tot bloei heeft ge bracht en dat het de A.N.W.B. is, die het luchttoerisme, het groot toerisme der toe komst, met al zijn hulpmiddelen steunt en vooruitbrengt. De A.N.W.B. doet niemand concurrentie aan op het gebied van de sport, maar het is volgens spr. niet te dulden, dat al het werk van den Bond op het gebied van het toerisme in zijn vollen omvang dus per auto, per motor, in de lucht, te voet, op het wa ter en per spoor ontkend, of gekleineerd of verdrongen wordt. Een ontstellend feit noemt spr. het, dat er zelfs onder sommige consuls het denk beeld bestaat, dat de Bondswegwijzers, de waarschuwings-, de richtings- en de voor- richtingsborden niet geplaatst worden door den A.N.W.B. alleen. Spr. vraagt of het dan werkelijk noodig is altijd een keel op te zetten en altijd en overal te verkondigen, dat die meubelen op den weg, die van zoo bijzonder gewicht zijn voor het verkeer, die zulkeen groote zegen zijn voor ieder, die aan het verkeer deel neemt, onder het brengen van groote of fers, niet door verschillende vereenigingen met elkaar doch alleen door den A.N.W.B. verzorgd en geplaatst worden. Vergt men dan van den Bond, die zoo gaarne met anderen samen werkt en één- drachtig het verkeer wil dienen tot alge meen nut, dat hij voortdurend gaat blaffen en keffen tegen andere vereenigingen en dat hij al maar door het zal uitbazuinen: de A.N.W.B. doet dat werk en betaalt er zijn tienduizenden per jaar voor? De wegwijzers staan er ten getale van rond 4400, de waar schuwings- en richtingsborden resp. ten ge tale van 670 en 660. Sedert 1931 bewegen de jaar lij ksche kosten zich tusschen de 65000 en 80.000. De A.N.W.B. besteedde aan dezen dienst reeds 1.400.000. De Bond vergt niet óm daarom altijd geëerd en ge waardeerd te worden maar hij mag toch waarachtig wel vragen dat deze prestatie ten al gemeenen nutte gekend en erkend worde. Daarop hebben niet alleen zjj recht, die met onuitputtelijk geduld, groote nauw keurigheid, grooten ijver en veel kennis, de bebaking van den openbare weg te nutte van het geheele volk verzorgen maar ook zij, die door hun lidmaatschap of door hun werk als bestuurders en consuls bv. dezen grooten arbeid, eenig in Europa mogelijk maken en steunen. Spr. zeide dit alles in de hoop, dat allen in den geest van zijn woorden zullen willen medehelpen de waarheid, ten behoeve van den A.N.W.B., te verspreiden. De politie maakte proces-verbaal op tegen een persoon wegens overtreding van de trekhondenwet. Namelijk wegens het rij den met een wagen aan de rechterzijde waarvan geen wit bord was aangebracht, waarop in zwarte letters zijn naam enz. vermeld staan. Verlenging overeenkomst. In de vergadering van den Raad van 9 September 1936 werd besloten met het Be stuur der Godshuizen een overeenkomst aan te gaan nopens het gebruik van het vroe gere t.b.c.-consultatiebureau, zulks voor het tijdvak van 15 November 1936 tqt 14 No vember 1938. Waar B. en W. op verlenging van de bestaande overeenkomst prijs stel len, hebben zij overleg gepleegd met het bestuur der Godshuizen over verlenging van de overeenkomst en bleek genoemd bestuur gaarne bereid tot verlenging onder dezelfde Voorwaarden voor een nieuw tijdvak van twee jaren. B. en W. stellen den Raad voor daartoe te besluiten. Zaterdagmiddag bracht een groep mi litairen van de SDOA, onder leiding van het bestuur van „Pro Rege" en den huis vader uit het Chr. Tehuis voor Militairen, een bezoek aan Vere. Het stadhuis werd van binnen en buiten bezichtigd. Daarna volgde een wandeling langs kade en ha venmond. De volgende keer is het Mid- delburgsehe stadhuis aan de beurt. VERE. Zaterdagavond heeft de afd. Ve re van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming in een der lokalen van de o.l. school alhier het door haar ingerichte hulphospitaal voor het publiek opengesteld. Ook wij heb ben daareven een kijkje genomen en ston den erover verbaasd wat samenwerking op dit gebied vermag. In het bijzonder trok de afdeeling voor gasbestrijding de aan dacht. Hier bevonden zich twee zuurstof apparaten, gasmaskers en verschillende medicamenten en verbandstoffen. Op an dere tafels waren instrumenten voor eer ste hulp en andere medische zaken uitge stald. De allermodernste bed-draagbaren van aluminium completeerden Vere's uit rusting, die werkelijk aller lof verdient. HANSWEERD. De lading kolen uit het gezonken schip Syra is naar Vlissingen ver kocht. Gistermorgen zijn zij daarheen ver trokken per sleepschip Mascara. Het Belgische jacht Moanna dat eenige weken geleden door de marechaussee in be slag werd genomen wegens frauduleuzen invoer van opium is Zondag vrijgelaten. Het schip is direct naar België vertrokken. Firma TONNEMA&ClE. Fabrikanten van KING pepermunt en andere kwaliteitsartikelen - Sneek (Inz. Med.) 's hemelsnaam moeten zeggen? De majoor was weg en dat scheen 't einde van alles te zijn. De dokter kwam nu de aangrenzende ka mer binnen: ze hoorde hem. „Ik zal nog eens gaan informeeren," ver zekerde ze Laline, „maar mijn lieve made moiselle moet zich kalm houden." Laline snikte minder hevig en Celestine ging naar 't nevenvertrek. Hier vertelde ze den dokter in vertrouwen, dat haar mees teres een verontrustend bericht had gekre gen en hevig opgewonden was. Zou 't niet goed zijn haar een injectie toe te dienen om haar zenuwen tot kalmte te brengen, totdat ze sterker was? Monsieur le docteur zou 't wel weten. De dokter stemde met 't voorstel in, zoo dra hij 't ongelukkige, kleine gezichtje van zijn patiënt zag. Terwijl hij tot haar sprak, hield ze zich zoo goed mogelijk, maar in haar oogen lag een angstige, starende blik. Men hield haar den ganschen dag en nacht kunstmatig in slaap, en toen ze des Woensdags wakker werd, was haar gezond heid wel beter, maar had ze een vreeselijk gevoel van ellende. HOOFDSTUK XXV. Dit alles geschiedde, doordat het noodlot een niet dichtgenaaid gat in de schort van een kamermeisje in een kleinsteedsch Fransch hotel als werktuig had gebruikt. Marie, 't meisje, om wie 't hier gaat, had beslist het voornemen den brief van dien milddadigen mijnheer aan de mooie dame ter hand te stellen. Maar, hoe gaat zoo iets soms ze was gisteren van plan ge weest het gat dicht te naaien, maar had 't vergeten, zoodat de brief, zonder dat ze 't merkte, er doorheen zakte, op den grond viel, te midden van verscheurde papieren van een handelsreiziger in een andere ka mer. Antoine de hotelknecht had den heelen hoop weggebracht en verbrand. Zóó was 't gebeurd. Toen het tijd voor haar werd, naar de kamer van juffrouw Lester te gaan, om de warm-waterkruiken weer te vullen, voel de ze naar den brief en merkte, dat er een gat in haar zak was en de zak leeg. Ze stond een oogenblik verbluft. Toen ging ze naar de kamer, waar ze vandaan gekomen was, en merkte, dat Antoine al weg was met den rommel. In twijfel dook ze in den zak van haar japon en slaakte een zucht van verlichting de vijftig franc van monsieur zaten er gelukkig veilig in. En, och ongelukjes zullen wel altijd plaats hebben; in brieven van jongelui aan jonge dames worden nooit ernstige zaken behandeld en deze twee zouden elkaar bin nen een paar dagen wel in Parijs terug zien. Jack Lumley kwam, opgefrischt door zijn korte rust, tegen de lunch beneden en Ce lestine zei hem, dat haar meesteres sliep. Zooals de zaak nu stond, vond ze 't niet verstandig, om onnoodige gedachten in ka pitein Lumley's hoofd te brengen. Eerst wilde ze voor zich zelf ontdekken, welk gewicht haar troetelkind wel zou hechten aan 't vertrek van majoor Lamont. Ze kreeg een gevoel van verontwaardiging. Hoe kon een man zoo hard zijn? Op zjjn zachtst ge zegd, moesten die twee elkaar toch wel heel goed hebben leeren kennen. Ze wist immers, dat mademoiselle verliefd op hem was. In elk geval had hij opnieuw getoond een onbeschaamd mensch te zqn. Ook mevrouw Greening wist niet, wat ze er van moest denken. Het bleek dat Laline; toen zij werden gevonden, bijna geen klee- dingstuk meer aan had. Majoor Lamont had zijn kleeren ook moe ten uittrekken om er dat touw van te maken. Wat er werkelijk was gebeurd, wist niemand, want majoor Lamont was ver trokken zoodra hij in staat was te spreken en Laline sliep nog. Maar er kon genoeg worden afgeleid uit hetgeen ze van den heer Whitmore had vernomen, die tegen woordig was geweest bij de eigenlijke red ding. Duidelijk was bewezen, dat zij dagen achtereen geheel alleen onder den grond waren geweest en daarvan ten minste den laatsten dag bijna naakt. De heele zaak was bepaald verschrikke lijk en hoe eerder ze met haar nicht naar Parijs kon terugkeeren, des te beter zou 't zijn. En hoewel 't zeer ongemanierd was van majoor Lamont om zoo maar te ver trekken, was 't in elk opzicht toch eigen lijk wel goed. Het duurde nog een etmaal voordat La line in staat was helder te denken en eerst op Woensdagmiddag werd ze volkomen bij kennis. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5