SCHUDT UW LEVER WAKKER SPORT. LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. (Ingez. Med.) ï£rteLK,MMCS 3i De 's-HEER ARENDSKERKE Moreele en geestelijke herbewapening in Zeeland. HANDEL EN NIJVERHEID. AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ZONDE*. SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN «n D zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opge blazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig ten ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eiscbt Carter's Leverpilletjes bfj apothekers en drogisten, uv.io VOETBAL. ZEEUWSCHE ELFTALLEN STELLEN TELEUR. Voor alle elftallen is een derde deel der competitie thans achter den rug. Het be gin is voor de Zeeuwsche clubs niet -zoo fraai geweest als we de laatste jaren wel gewend zijn. Daarentegen zijn enkele Bra- bantsche ploegen tot nu toe zeer sterk ge bleken. TSC staat fraai aan den kop en heeft reeds een aardige puntenvoorsprong. Echter niet vergeten moet worden dat de Oosterhouters nog zware wedstrijden, vooral uit, wachten. RBC heeft het tot nu toe voornamelijk van haar thuiswed strijden moeten hebben, doch die werden dan ook uitstekend volbracht. Het is nu maar afwachten of de uitwedstrijden ook voldoende punten opleveren zullen. Van de Zeeuwsche elftallen staat De Zeeuwen het hoogste op de ranglijst. Een goed begin van de Vlissingsche zwartjes. We betwijfelen echter of deze hooge posi tie door hen behouden zal worden. Mid delburg heeft thans reeds zes punten ver loren, waarvan drie in uit- en drie in thuiswedstrijden. Het zal met de groen- witten anders m®eten gaan wil men een woordje meespreken voor de eerste plaats. Ook de Baronie doet dit jaar geen groote dingen. Zeelandia is na een goed begin aan het afzakken. De groen-zwarten zullen moeten oppassen dat het niet verder berg afwaarts gaat. Vlissingen speelt nog zeer wisselvallig om er voldoende staat op te maken. RCS daarentegen schijnt na het zwakke begin zich te gaan herstellen. Groot gevaar voor de Soeburgers lijkt voorloopig niet aanwezig. Anders is 't ge steld met Goes, dat weer in de gevaarlijke zóne is beland. Een geluk voor de Goese- naren dat Breda het er zoo slecht afbrengt. Maar de tegenstand, tegen TSC geboden, bewijst dat de Bredanaars nog wel kun nen opleven. Drie sterke leiders. Breskens, Terneuzen en Axel geven den toon aan in Zeeuwsch Vlaanderen. Breskens heeft tot nu toe de beste prestaties gele verd en reeds een moeilijken uitwedstrijd tegen Terneuzen gewonnen. Dat geeft een kleine voorsprong. Verder kan Breskens nog profiteeren van het treffen tusschen de beide Oost Zeeuwsch Viaamsche favo rieten. Oostburg heeft zich dit jaar aardig hersteld. Zij neemt een der bovenste plaat sen van de ranglijst in. Sluiskil behoort evenmin tot de zwakkeren. IJzendijke en Hoofdplaat zijn niet zoo sterk, althans de resultaten zijn iets minder te achten dan vorig seizoen. Niettemin kunnen deze elf tallen nog mooie puntenoverwinningen boeken. Tern. Boys, Corn. Boys, Biervliet en Hulst behooren tot de zwakkere broe ders, vooral Hulst valt tot nu toe danig tegen. Goede verrichtingen van Burgh. Burgh voelt zich opperbest thuis in de 3e klasse B. Reeds heeft dit elftal kranige overwinningen geboekt en zij staat dan ook op de tweede plaats. Vlissingen II heeft ook ditmaal weer de leiding genomen, terwijl Eil. Boys ook nu tot de kopgroep behoort. Alleen missen we daarin thans Middelburg II en Goes II. Deze elftallen schijnen niets zwakker te zqn geworden Terneuzen II echter speelt wSer haar woordje mee. Goesche Boys en Zeelandia II bengelen weer onderaan, doch ook EMM brengt er nog niet veel van terecht. WEDSTRIJDPROGRAMMA Z.V.B. Zaterdagcompetitie „Walcheren". Arne- muiden—WWV; RCV 2—SMZ; Seroos- kerkeRCV. ^BeslissingswedstrijdWaardeVlissingen (terrein Ierseke). Adspiranten: Eiland Boys—Walcheren; RCVRCS (terrein RCS). Zondag: le kl. A: Hansw. BoysIerseke; KruiningenGoes 3; RenesseZierikzee 2. le Kl. B: WalcherenDe Zeeuwen 3; RCS 2De Noormannen; Vlissingen III Domburg. Ie kl. C: HontenisdeTern,. Boys 2; BKW—Terneuzen 3; Sluiskil 2—SVO. le kl. D: Hoofdplaat 2Breskens 2; Aardenburg—Schoondijke 2. i51' E: GroedeIJzendijke 2; Bier vliet 2—Breskens 3. Overgangsklasse: Eiland Boys 2Wal- 2e kl. A: De Zeeuwen 5—Goes 4; Mid- delb. BoysDomburg 2. 2e kl. B: BKW 2Terneuzen 4; Hulst 2—Corn. Boys 2; Axel 3—Sluiskil 3; Hon- tenisse 3—Hontenisse 2. 3e kl. A: Zeelandia 4—Middelburg 5. KORFBAL. Zuid Beveland-Walcheren. Op voorstel van de K.V. Swift heeft het bestuur van den Z.K.B. zqn medewerking verleend tot het houden van wedstrijden tusschen twee Zuid Bevelandsche twaalf tallen A en B. en twee Walchersche twaalf- allen. Deze wedstrijden zouden in deze maand gehouden worden. F n n E D OAnimo 1—5. dame? AmW' met 4 heeren en 6 met 6 heeren en 3 dames mff ging de strÜd op en neer met een klein overwicht van Animn" mocht het hun niet gelukken hef eerste oelpunt te maken. Het was mej. L Wille booi^se die aan „E.D.O." de leiding <1~0). Lang kon „E.D.O." hiervan niet Ie bieten, want G. Koenders van Animo" «Mkto goi«k, a-u. Na de ;£££- Faillissementen. Het faillissement van C. Coppoolse, mo lenaar te Grijpskerke is geëin digd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Curator, mr. F. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg. DE DOODSLAG TE OBDAM. Tegen kapper vijftien jaar ge vangenisstraf geëischt. De Alkmaarsche rechtbank heeft heden de strafzaak tegen den kapper D. uit Ob- dam, welke zaak veertien dagen geleden werd onderbroken, omdat twee getuigen, namelijk dokter Hulst uit Leiden en de voormalige dienstbode A. B., afwezig wa ren, voortgezet. Na het verhoor van den verdachte en de getuigen eischte de officier tegen D. we gens' doodslag de maximum straf: vijftien jaar. Nadat de verdachte veertien dagen gele den aanvankelijk ontkend had, dat hij zijn vrouw opzettelijk van het leven had be roofd, bekende hij tijdens de rechtzitting, na een scherpe ondervraging van den pre sident, dat hij zijn vrouw tot een stoeiparty had uitgelokt. Hij gaf toe, dat hij haar daarbij de keel had dichtgedrukt. Vandaag werd de zaak hervat met het verhoor van de dienstbode. Zij gaf toe, een verhouding met den verdachte te hebben gehad, doch ontkende evenwel, dat hij haar na het overlijden van zijn vrouw de waar heid had verteld. De verdediger, mr. Schuurman, sloot zich aan bij het requisitoir van den officier. Slechts een lichtpunt zag hij voor den ver dachte: de houding van de dienstbode, die z.i. voor veertig procent verantwoordelijk voor het gebeurde kan worden gesteld. Tenslotte refereerde pleiter zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak 8 November a.s. DE STRIJD IN PALESTINA. Vandaag zijn te Haifa talrijke verdachten aangehouden, o.a. Hanna Asfour, een voor aanstaand Christen-Arabisch advocaat, die naar het concentratiekamp te Acre is ge zonden. Het Britsche slagschip „Warspite", het vlaggeschip van den opperbevelhebber van de Middellandsche-zeevloot, is vanochtend te Haifa aangekomen. Een bericht uit Jeruzalem meldt, dat de Arabieren in geheel Palestina een driedaag- sche algemeene staking zijn begonnen. In het Arabische transportbedrijf zal de sta king onbepaalden tijd duren. HAMLET IN JAPAN VERBODEN. De politie te Osaka heeft een opvoering van Shakespeares Hamlet in de schouw burgen van Osaka verboden op grond van de overweging, dat Hamlet een slechten moreelen invloed kan uitoefenen. ling bleek „Animo" sterker te zijn. Dit werd uitgedrukt in 2 doelpunten, (13) Na de rust slaagde „Animo" er in nog tweemaal te scoren. Eindstand 15. Een strafworp werd door „Animo" niet benut, maar als een gewone, vrije worp be schouwd. HOCKEY. TILBURG n-MMHC 0—4. Het was een aardige wedstrijd waarin Middelburg haar eerste overwinning be haalde. Snel en enthousiast was het be gin; overtuigd te kunnen winnen werd aanval na aanval ondernomen. Jammer genoeg speelde de bekende buitenspelval van Middelburg voortdurend parten en werden de meeste aanvallen in den kiem gesmoord. Tilburg ondernam enkele ge vaarlijke aanvallen welke door de backs onschadelijk gemaakt werden. Het spel ging snel op en neer, met Middelburg iets in de meerderheid. Rust ging in met blan ken stand. In de pauze werd krijgsraad gehouden en kreeg de halflinie van Middelburg de opdracht de bal meer in de lengte aan te geven. In de tweede helft domineerden de Middelburgers regelmatig. Bij een snelle doorbraak kreeg de midvoor van MMHC een kans om te schieten en hiervan dank baar profiteerende verdween de bal via de voet van den keeper in het doel. Nu kwam Tilburg enthousiast op zetten en forceerde eenige strafcorners welke echter niets op leverden. Even ontaarde het spel doch erger werd voorkomen, doordat de captain van MMHC één van zijn spelers het veld uitzond en de scheidsrechter een speler van Tilburg voor 10 min. verwijderde. Middelburg nam meer en meer de over hand, de halflinie plaatste den bal uitste kend en de voorhoede wst dan ook al spoedig een strafcorner te forceeren. De midhalf stopte den goed aangegeven bal uitstekend en de linksback schoot den bal via de legguards van de keeper hard in 't doel. Tilburg deed wanhopige pogingen om den achterstand in te halen. De kee per van Middelburg was echter op zijn best en schopte eenige ballen uit het Uiter ste hoekje van de goal. MMHC had echter spoedig daarop weer succes toen haar rechtsbuiten in een snelle ren naar bin nen zwenkte, den uitgeloopen keeper pas seerde en al vallende de bal in het doel schoot. Nog geen twee minuten nadien herhaalde deze speler opnieuw hetzelfde spelletje en gaf met en hard schot den keeper het nakijken. Zoo wonnen de Middelburgers wel ver diend, met grootere cijfers dan de kracht van beide ploegen in het veld deed ver moeden. TERNEUZEN—GOES. De Goesche hockeyclub speelde een re turn-wedstrijd in Terneuzen met het eerste en het tweede elftal. Het tweede elftal, waarin verschillende dames meespeelden, wist een overwinning met 50 te beha len. Hoewel het eerste elftal bij de rust een achterstand had van 20 slaagden de Goe sche spelers er ten slotte in den eindstand op 33 te brengen. Dit mag voor de G.H.C. een bevredigend resultaat heeten. Zeer vele toeschouwers woonden deze spannende en snelle wed strijden bjj. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag waren de vol gende personen gedaagvaard: J. S., particulier verpleger, Oostkapelle, wegens mishandeling van J. Koppejan op 28 Sept. te Oostkapelle. Eisch en vonnis 15 of 10 d. h. Mr. P. C. Adriaanse bepleitte clementie. J. H., 22 jaar, arbeider Middelburg, we gens verduistering van een rijwiel ten na- deele van J. D. Dey in Aug. te Middelburg. Eisch en vonnis 1 maand gev. voorw. met een jaar proeftijd en met bijzondere voor waarden. 1. C. v. D., 48 jaar, landbouwer Kats, en 2. C. de S., 22 jaar, landbouwersknecht Ko- lijnsplaat, wegens dierenmishandeling ge pleegd op 19 Sept. te Kats. Eisch en vonnis voor ieder 15 of 10 d. h. P. de J., 24 jaar, werkman Breskens, we gens diefstal van een hoeveelheid haver van van 25 kg, toebehoorende aan J. P. de Ligny, op 28 Sept. te Groede. Eisch 25 of 1 Od. h. Vonnis 15 of 10 d. h. OP HAAR TROUWDAG DOODGEREDEN. Zes maanden gevangenis tegen automobilist geëischt. De Almelosche rechtbank heeft heden den kellner W. V. uit Losser, die met een auto een wielrijdster op haar trouwdag had doodgereden, terwijl hij sterken drank had gebruikt en niet in het bezit was van een rijbewijs, veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. De eisch was de maximum straf: één jaar gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. ONDER INVLOED VAN DRANK ACHTER HET STUUR. Dokter voor de rechtbank. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond een arts terecht, omdat hij onder invloed van sterken drank een auto had bestuurd. Hij was in botsing gekomen met een ver- keerszuiltje in de Corn. Crusemanstraat. Toen hij uitstapte, merkte een politie-agent, dat de dokter naar drank rook en waggelde. Voor de rechtbank verklaarde verd. dat hij absoluut niet onder den invloed was, wel had hij twee borrels en twee glaasjes bier gedronken. Hij was zeer vermoeid van de drukke werkzaamheden in zijn practqk en bovendien zat er speling in het stuur, waar aan hjj het ongeluk toeschreef. De officier van justitie vorderde 50 boete, subs, een maand hechtenis en intrekking van het rq- bewijs voor den tijd van een jaar. Vonnis 15 November. Van een soldaat met watervrees en een roeilustigen luitenant. Het Hoog militair gerechtshof te Den Haag deed heden uitspraak in de zaak te gen een 21-jarigen soldaat bij het 2de regi ment huzaren te Breda, die geweigerd had op bevel van den luitenant in de zwemin richting „Boeimeer" te Breda in het water te gaan. Als reden gaf hy op, dat het water zoo vies was. In werkeiykheid had hij ech ter watervrees, maar uit schaamte wilde hy. dat niet bekennen. De krijgsraad veroordeelde den soldaat wegens opzettelqke"ongehoorzaamheid tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van één week, in welk vonnis beklaagde be rustte. Na dit vonnis kwam den garnizoens commandant een legerorder vap 1933 ter kennis, waarby met het oog op eventueel voorkomend gevaar voor de Weilsche ziek te, militairen niet mochten worden ver plicht tot baden of zwemmen in zg. „open" badzweminrichtingen, waarvan het water niet regelmatig wordt gecloreerd of op andere wijze ontsmet. De gouvernements-commandant gaf van deze order kennis aan den auditeur-mili tair, die appèl aanteekende. De advocaat fiscaal bij het hoog militair gerechtshof meende, dat op grond van genoemde leger order door den luitenant geen bevoegd be vel was gegeven en dat beklaagde behoor de te worden vrijgesproken. Het hof heeft heden conform dezen eisch sententie gewezen. Het achtte het feit be wezen, doch niet strafbaar en sprak, met vernietiging van het vonnis van den krijgs raad, beklaagde vrij. Eveneens heeft het hof vrijgesproken den 28-jarigen luitenant F. Th. A. C., eerste luitenant van het regiment wielrijders te 's-Hertcgenbosch, die in roeicostuum op de Dieze onder de gemeente Engelen (N.B.) geroeid had en daarmee volgens de politie de gemeenteverordening van die gemeente heeft overtreden, waarby verboden is zich in badcostuum zichtbaar van den openba ren weg af bevinden. De krijgsraad sprak den luitenant evenwel vrij, welk vonnis het hof in hooger beroep bevestigde. GEVONDEN VOORWERPEN TE GOES. In de maan October 1938 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zpn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een padvindersmes, een gouden ring, drie kindertaschjes, 2 huissleutels, 4 portemon- naies met inhoud, een rywielbelastingmerk een zilveren heisketting, een olie-broekspijp een zakkam in étui, een snoer koralen, een parapluie, een schooltasch met inhoud, een duif, een kussen, een rywieltaschje met in houd, een paar handschoenen, een zilveren vulpotlood, een auto-portierknop, 5 cein tuurs, een rozenkrans, een mes, een pad- vindersriem, een kwartje, 3 mutsen, 11 ge kleurde zakdoeken, een boodschaptasch, een steigertouw, een apparaat voor schoonmaak van een pijp, een armbandje, een blocnote, 2 vulpenhouders, een kinderhals-kettinkje, 2 handschoenen, een rijwielzadeldek, een damestasch, een dekzeiltje, een leesboek, een geel vulpotlood, een bankbiljet van 25, een étui met notitie-boekje, een bro che, een nikkelen dames-polshorloge met dito armband, een rood vulpotlood, een kin derschoentje en een heerenrywiel. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. v. d. PLASSCHE. De heer H. C. J. Gunning te Ierseke schrijft ons: Gevolggevend aan den oproep van Hare Majesteit onze Koningin, hebben een der tigtal Zeeuwen en enkele Hollanders met elkander nagedacht over moreele en gees- teiyke herbewapening: „dien inneriyken drang, welke ook uitwendigen ommekeer teweeg brengt en tot gevolg heeft, dat eer- lükheid, vertrouwen en liefde richtsnoer worden tusschen personen en volken", en zich afgevraagd welke „daad van vertrou wen, van zelfopoffering en zedelijken moed en van geloof" thans van hen wordt ge vraagd. Het antwoord was soms zeer eenvoudig en voor de hand liggend, soms zeer ingrij pend, doch bij nader inzien steeds ver strek kend, en ten slotte animeerend voor ande ren om mee te doen. 1. Een Zeeuwsche boerin die steeds op haar waschdag de sfeer voor haarzelf en haar omgeving door drukkende gejaagd heid vergalde, heeft gezien, dat het resul taat van haar moreele herbewapening be- teekent dien dag met een opgeruimd ge zicht te werken, waardoor in de verhoudin gen in haar gezin een anderen geest wordt gebracht. 2. Een Zeeuwsche boekhoudster heeft door haar moreele herbewapening de rela tie beseft, tusschen de leveranciers en haar administratie en gezien, dat zg eerstge- noemden kan dienen door directe en accu rate afwerking. 3. Een Zeeuwsche timmerman, die vroe ger met naijver jegens zpn medearbeiders en met vq andschap jegens zijn werkgevers vervuld was, ziet nu, dat hij door hulp vaardigheid en welwillende samenwerking met zqn kameraden hen moreele herbewa pening kan brengen, waardoor het werk prettiger en beter gaat en hü zijn baas steunt. 4. Een arbeider in een Zeeuwsch zaad- bedrgf beseft dat moreele herbewapening voor hem wil zeggen, dat de aan zijn zor gen ter ontsmetting toevertrouwde zaai- tarwe zoo wordt behandeld, dat de boeren hierover tevreden zqn, zoodat hun knechts geen onverdiend standje krqgen over slecht zaaien en de zaadhandelaar geen klachten krijgt. 5. Een Zeeuwse landbouwer ziet ten ge volgen van zqn moreele herbewapening dat hy zijn gezin meer geduld moet toonen en zich geheel moet instellen op de belan gen van zijn werkvolk, door niet te heer- schen maar te dienen, door niet steeds te willen handelen naar eigen inzicht veelal meer ingegeven door zelfhandhaving dan door zakelijkheid en door met zqn volk een werkgemeenschap en een levensgemeen schap te vormen. 6. Een Zeeuwsche huisvrouw wil mee werken aan moreele herbewapening door zich bij alles te laten leiden door de ge dachte dat zij niet door God, maar God door haar moet worden gediend. 7. Een Zeeuwsche onderwijzer wil zich, moreel herbewapend, niet laten leiden door eigen interesse voor een vak, maar zich in denken in de belangstellingssfeer van de kinderen en zich hiervan iederen morgen bewust maken. Bovendien wil hy door de ouders te leeren kennen en te spreken de kinderen leeren kennen. 8. Een Zeeuwsch fabrikant ziet door mo reel e herbewapening de noodzaak in zqn zaak een zuivere prijs calculatie te maken en deze evenals de kwaliteit vast te houden. Hy voelt zijn verantwoordeiykheid voor zijn personeel en him gezinnen en wil door sa menwerking met hen een eenheid vormen. 9. Een andere onderwijzer weigert pri vaatlessen, om daarvan werklooze collega's te laten profiteeren en wil door deze mo reele herbewapening meewerken tot be strijding van werkloosheid. 10. sEen directeur van een Zeeuwsche houtzagerij ziet door dezelfde moreele her bewapening tegen werkloosheid dat hy moet afzien van zqn reorganisatieplan, waarbij arbeiders zouden worden ontslagen, en moet streven naar vernieuwde inrich ting van zijn bedrijf, waardoor meer werk gelegenheid ontstaat en dat hy hierover met zijn personeel moet spreken. 11. Een huismoeder die niet kon aarden in het dorpsleven, ziet door moreele herbe wapening, dat zy zichzelf aan haar dorps- genooten moet geven, door haar hooghar tigheid te overwinnen, en heeft met ieder die iets tegen haar had, vrede gesloten. 12. Een Zeeuwsch kantoormeisje ziet door moreele herbewapening, dat gebrek aan accuratesse in haar eenvoudig werk ernstige onaangenaamheden voor boven haar geplaatsten kan hebben en denkt zich nu in, in de omstandigheden van de perso nen, die de verantwoordeiykheid voor haar werk dragen, en van hen aan wie dit werk wordt toegezonden. Zij heeft ontdekt, dat het zelfs reeds van groot belang is de cij fers netjes onder elkaar te zetten opdat de kassier ze dan gemakkeiyker kan optel len, daardoor met een opgewekt humeur thuiskomt en een vrooiyken geest brengt onder vrouw en kinderen. 13. Een Zeeuwsche burgemeester ziet als gevolg van moreele herbewapening, dat hij niet door valschen schyn moet streven naar handhaving van eigen prestige, maar zich moet verplaatsen in de omstandigheden van zqn burgers en met hen de voorkomende vraagstukken open en eerlqk moet bespre ken in wederzydsche liefde en wederzydsch begrijpen en dat het niet voldoendè is zijn gemeente alleen te beschermen door lucht verdediging, maar dat hy zqn gemeente moreel moet beschermen en geestelqk her bewapenen. 14. Een Zeeuwsch journalist ziet als ge volg van zijn moreele herbewapening, dat hij indien hy in zijn artikelen een tendens van haat en verdeeldheid legt, een toekom- stigen oorlog bevordert, terwijl hq zqn le zers daarentegen de groote persoonlijke be- teekenis van moreele herbewapening kan bijbrengen door hen te wqzen op de nood zakelijke eenheid en goeden wil tot weder- zijdseh begrqpen en onderlingen opbouw waardoor vrede wordt gesticht. Om iets te bereiken moet men eerst een plan hebben. Een plan voor het leven, een plan voor den dag. Daarna gaat men uit vinden hoe men het plan volvoert. Wil de lezer daar vast eens over nadenken? Er is een weg. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelqksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ontlee- nen wq het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw sche Eilanden, Middelburg. Wijzigingen. N.V. Landbouw Mq. de Bathpolders. Ril- land-Bath, C 2. Landbouw. Uitgetr. dir.: W. Koning Wzn. Nieuwe dir.: W. Kake- beeke. Opheffingen. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Café's „Nationale" Goes, Groote Markt 30, het exploiteeren van café's te Goes. Notaris J. L. van der Harst heeft Za terdag in het café ,,'t Zwaantje" publiek verkocht in de gemeente S o e b u r g: Perc. 1 een huis en tuin, aan de Braam straat, gemerkt 55, groot ongev. 2 a 33 ca. Kooper A. Polderman Lz. Soeburg voor 1620; perc. 2. een huis en tuin aan de Braamstraat, gemerkt 57, groot ongev. 1 a 90 ca. Kooper dezelfde voor. 1600; perc. 3 een huis en tuin aan de Braamstraat, ge merkt 59, groot ongev. 2 a 77 ca. Kooper A. J. de Visser, Soeburg voor 1500; perc. 4 een huis en erf aan het Oranjeplein, ge merkt 23, groot 1 a 8 ca. Kooper A. Louws te Soeburg qq voor 660; perc. 5 72 a 80 ca (1 gemet 257 r.) weiland, liggende nabq den Nieuwen Vlissingschen weg. Kooper E. Meulenberg te Koudekerke qq voor 1205. Goes. Ondertrouwd: F. W. Telders 28 j. jm. te Laren (N.H.) en M. Fransen van de Putte 21 j. jd. Getrouwd: J. N. Prummel 28 j. jm. en Th. J. C. Pel 20 j. jd. te Utrecht. (D.Z.) Vlissingen. Van 2731 October. Getrouwd: J. de Geus 27 j. en J, Huijs- soon 27 j.; J. J. Neqenbuur 22 j. en J. de Pagter 20 j.; P. Meqer 29 j. en P. J. van Maris 23 j.; P. de Graaff 28 j. en H. van der Weijde 32 j.; H. G. Daalhuizen 25 j. en M. J. de Waal 22 j. Bevallen: C. Vogel, geb. Dingemanse d. (V.C.) Westkapelle. Van 2431 October. Getrouwd: K. Sanderse jm. 31 j. (Woer den) en L. Brasser jd. 21 j. Bevallen: A. Hendrikse, geb. Verstraate d. Overleden: Wd. Lievense 98 j. wedn. van J. Slabber; L. Verhage 74 j. echtgenoot wan N. Lous. Goes, 1 November Op de graan markt was de aanvoer klein. Haver 5.75; Kookerwten 9.25—9.75; schokkers 10 —11.25; Bruine Boonen 22; Paardeboo- nen 6.50 (gedenatureerd); Maanzaad 23.50. Aardappelen: Blauvye 2.25; bon te 2.10. Goes, 1 Nov. Veemarkt. Aangevoerd waren 43 biggen. Eierveiling V.V.Z B. Aanvoer: 30.000, Kippeneieren 6.006.30, kl. 3.77 5.01, eendeneieren 4.00. Handelaarsnoteering: boter 75 ct„ eieren 5.50, poeljeeieren 3.50. Noteering Z.L.M.-commissie: fabrieksbo- ter 92% ct., boerenboter 80 ct., 2e kw. 75 ct., afw. kw. 50 ct. Goes, 31 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Breekpeen 14.50, Spinazie 47, Spruiten 16, Uien 13, Waschpeen 4, Aardappels 1.50—3.50, Roode kool 34, Groene Sav. kool 2.505, Witte kool 14, Boere kool 44.50, Prei 56, Rapen 1.50, per 100 kg, Wortelen 24, Ra pen 3.504, Kroten 2.505, per 100 bos; Bloemkool 1.5010, Kropsla 0.40-T, An dijvie (breedblad) 0.30-130, Andqvie (krul) 1.40—2.40, Knolselderij 1.10—3.70, p. 100 st. Diversen: Blauwe druiven 21—28, Toma ten 414, per 100 kg, Fazanten 0.50—0.70, per stuk. Bloemen: Chrysanten 1516, per 100 p. :»s Rotterdam, 1 November, Veemarkt. Totaal aanvoer 4908. Paarden 153, veulens 4, magere runderen 1926, vette runderen 610, vette kalveren 25, graskalveren 627, nuchtere kalveren 927, schapen en lamme ren 497, varkens 5, bokken en geiten 137. Prqzen per kg voor vette koeien le kw. 68, 2e kw. 58, 3e kw. 3848; vette ossen resp. 64, 56, 3848; stieren resp. 60, 54, 46; vette kalveren resp. 115, 105, 7585; scha pen resp. 46, 36, 30; lammeren resp. 51, 49, 43; graskalveren resp. 50, 40; nuchtere kal veren resp. 44, 39, 34; slachtpaarden resp. 46, 40, 30. Prqzen per stuk schapen le kw. 25, 2e kw. 21, 3e kw. 17; lammeren resp. 17, 15, 13; nuchtere slachtkalveren resp. 12, 9, 6; nuch tere fokkalveren resp. 25, 21, 18; slacht paarden resp. 200, 160, 90; werkpaarden resp. 310, 250, 100; hitten resp. 225, 180, 100; stieren resp. 280, 210, 150; kalfkoeien resp. 305, 250, 170; melkkoeien resp. 300, 240, 175; vare koeien resp. 200, 160,140; vaarzen resp. 190, 170, 150; pinken resp. 155, 125, 100; graskalveren resp. 50, 40, 30; bokken en geiten resp. 12, 8, 5. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel kalm, prijzen als gisteren prima koeien tot 72 ct., ossen tot 66 ct. Stieren aanvoer iets kleiner, handel matig, prqzen als gister. Vette kalveren aanvoer gering, handel matig, prqzen als vorige week, prima tot 1.25. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel redelqk, prqzen scha pen onveranderd, lammeren iets lager door lagere kwaliteit. Nuchtere slacht- en fok kalveren aanvoer ruimer, handel stroef, prqzen iets lager. Paarden aanvoer grooter, handel slecht, prqzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer flink, handel matig, prqzen iets hooger. Varekoeien aan voer als vorige week, handel stil, prqzen onveranderd. Vaarzen en pinken aanvoer ruimer, handel sleepend, prijzen onveran derd. Graskalveren aanvoer iets ruimer, handel redelqk, prijzen constant. Bokken en geiten aanvoer iets grooter, handel vlot, prqzen iets lager.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3