(&GOESCHE COURANT) DE MIDDELBURGSCHE SCHOUWBURG. BHHEMJUID. REVOLVERHELDEN AAN HET WERK. ZEELAND. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux t te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 256. TWEE BLADEN. MAANDAG 81 OCT. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentlën 30 ct per regel, Ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. prinses juliana woont kerkdienst te baarn bij. Prinses Juliana heeft gisterochtend, voor het eerst naar haar ziekte, den kerkdienst bijgewoond in de Ned. Hervormde kerk te Baarn onder gehoor van ds. C. W. Blaau- wendraad. geen kruisers voor chili? De Britsche scheepswerven zullen, naar Beuter meldt, gelegenheid krijgen, in te schrpven voor den bouw van twee kruisers van 8400 ton, voor de Chileensche regee ring. De Nederlandsche werven, aan welke de order reeds zoo goed als toegezegd was, hebben moeten mededeelen, dat zij niet in staat zjjn de vereischte kanonnen van 8 duim te leveren. Deze kanonnen zouden door Krupp worden geleverd, doch Duitsch- land mag als onderteekenaar van het vloot- verdrag van Londeïï, geschut van dit kali ber niet leveren voor schepen van minder dan 10.000 ton. In verband daarmede is een nieuwe in schrijving opengesteld. Van niet officieele zijde wordt intusschen verklaard, dat wel licht met geschut van zes duim volstaan kan worden. autobus met passagiers gekanteld. Inzittenden door glasscherven gewond. Op den hoek van den Zuid Willemsvaart- weg en de Jan Heinsstraat te 's-Hertogen- bosch wilde Zondagmiddag een autobus van de firma J. Kras uit Ammerzoden, waarin 22 passagiers waren gezeten, onder wie tien kinderen en eenige vrouwen, allen afkomstig uit Hedel en Schijndel de brug over de Zuid Willemsvaart oprijden. Een auto van de citax kwam op hetzelfde oogenblik met groote snelheid uit de rich ting van den Zuid Willemsvaartweg en bot ste met groote kracht tegen den linkerkant van de autobus, tengevolge waarvan de autobus kantelde en op haar rechterkant terecht kwam. In de bus ontstond een groote paniek. Tengevolge van den schok werden de pas sagiers van hun plaatsen geslingerd, ter wijl vrijwel alle ruiten vernield werden. Op het hulpgeroep van de vrouwen en kinde ren kwamen onmiddellijk omwonenden toesnellen, die de passagiers uit hun benar de positie bevrijden. Het bleek, dat enkele vrouwen en acht kinderen door glasscher ven aan gelaat en handen waren gewond, terwijl drie vrouwen door den schrik be wusteloos geraakten. De geblesseerden wer den naar het St. Carolusziekenhuis te 's- Hertogenbosch overgebracht. Na verbonden te zijn, konden allen huiswaarts keeren. De beide chauffeurs hadden geen letsel gekre gen. De autobus werd evenals de taxi zwaar beschadigd. Overval te Heerlen. Daders gearresteerd. Zaterdagavond omstreeks acht uur dron gen twee met revolvers gewapende man nen den winkel van den heer Van H. aan den Kerkraderweg te Heerlen binnen. Zij hielden den onthutsten winkelier hun wa pens voor en eischten zijn geld. Toen Van H. een paar stappen achteruit deed, loste een der overvallers een schot, begaf zich achter de toonbank en eigende zich daar een kistje met een bedrag van dertig gul den toe. Daarop verlieten de roovers den winkel. Op ditzelfde moment had de win kelier zich echter hersteld en hij riep luid om hulp. Zijn dochter, die kwam toesnellen, wist een der kerels vast te grijpen. Er ont stond een worsteling, waarbij de bandiet een schot loste. Hierdoor kreeg de dochter een brandwonde aan het gelaat. De bandiet rukte zich ten slotte los en ontkwam, ech ter met achterlating van een mouw van zijn overjas. De schoonzoon van H. zette den anderen roover achterna, doch slaagde er niet in hem te achterhalen. De politie, die dra van het gebeurde was verwittigd, wist al spoedig, dat het spoor der revolverhelden naar Spekholzerheide leidde. Het gelukte haar, in samenwerking met de marechaussee uit Spekholzerheide, in den afgeloopen nacht de beide daders aan te houden. Het zijn H. van B. en M. H., beiden woonachtig te Spekholzerheide. H. meldde zich zelve bij de kazerne. Beiden ebben een volledige bekentenis afgelegd. Ho? KiSr revolvers werd in beslag genomen. ®ek een z..g schrikpistool te zijn, bij- choii?, een echte revolver te onder- 7nn?' geldkistje met inhoud en de veelden mouw werden in een weiland ge- dood door schuld9 Gisteravond is in het gemeente zieken huis te Arnhem de 23-jarige vrouw N L overleden. In Augustus jl. is zij bij een ruzie met een man, zekeren W„ met een mes in de buik gestoken. De dader werd aange houden en de vrouw naar het gemeente ziekenhuis gebracht. Het lijk is in beslag genomen, teneinde door sectie na te gaan of de dood een ge volg is van de ondergane mishandeling. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Dordrecht 1 doode. Op de Hugo de Grootlaan te Dordrecht stak Zaterdagochtend de 8-jarige Betty Stahle plotseling den weg over. Het kind liep tegen een auto op. Zij geraakte onder den wagen en was op slag dood. Amerongen 1 doode. Zaterdagmiddag omstreeks half zes reed de 22-jarige motorrijder j. h. p. te Ame rongen over den nieuwen betonnen omleg van den rijksweg. De groote snelheid, waar mede hij zich bewoog, werd den man nood lottig. Op een gegeven oogenblik kwam hij ten val, waardoor hij een zware schedel breuk opliep. Korten tijd na den val is p. xan de gevolgen bezweken. PROV. ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Zaterdag vergaderde, onder voorzitter schap van mr. J. Moolenburgh het bijna voltallige bestuur der Prov. Zeeuw sche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Hotel „Centraal" te Goes. Dcor den secretaris werd aan de hrnd van talrijke ingekomen stukken een over zicht gegeven van de resultaten der ge voerde propaganda in het afgeloopen sei zoen. Over die resultaten viel zeker niet te klagen. Uit talrijke brieven van toeristen bleek, hoe het werk der Vereeniging op prijs werd gesteld. Erkend werd,dat men door de wijze van samenstelling van het propa gandamateriaal veel van het mooie in Zeeland had gezien, dat anders verborgen was gebleven. De folders noemden niet alleen de vele bezienswaardigheden uit de geheele provincie, maar gaven ook duide lijk aan, hoe men ze kon bereiken. Uit alles bleek duidelijk, dat de Prov. V.V.V. aardig op weg is de centrale vraagbaak voor Zee land te worden, waardoor velen van die actie zullen kunnen profiteeren. Breedvoerig werden nieuwe plannen voor het volgend seizoen besproken. Het Dag. Bestuur werd opgedragen deze plannen na der uit te werken en met de Provinciale en andere verkeersorganisaties nader overleg te plegen. Waar de in het afgeloopen seizoen ge voerde propaganda zeer zware eischen aan de kas heeft gesteld, hoopt het bestuur op flinken financieelen steun. DE ZIEKENFONDSEN. In verscheidene gemeenten van onze provincie Middelburg, Vlissingen, Se- rooskerke, Domburg, Biggekerke, Ierseke, Kolijnsplaat, Schoondijke, Rensse, Noord- welle enz. bestaan zgn. ziekenfondsen. De leden daarvan ontvangen bij ziekte ziekengeld. Zij treden naast de ziektewet aanvullend op voor werknemers en geven de werkgevers en hun die buiten de ziek tewet vallen, gelegenheid, zich te verzeke ren. Van deze vereenigingen bestaat een landelijke bond; het Nederlandsch Ver bond van Ziekenkassen (N.V.Z.), terwijl dit Verbond wederom bestaat uit gewes ten; Zeeland is ook zoo'n gewst. Tot op heden zond elk gewest een af vaardiging naar de algemeene vergadering van het N.V.Z. Bjj de loopende herziening echter wil een groote meerderheid in het N.V.Z. dat de plaatselijke fondsen zelf de afvaardiging zenden én ter alg. verg. stem recht hebben. HierTegen is in het gewest Zeeland zeer ernstig bezwaar gerezen om financieele redenen maar ook omdat in Noord- en Zuidholland aannemelijk meer kassen zijn. Mocht dit voorstel op de a.s. algemeene vergadering worden aangeno men, dan zal het gewestelijk bestuur over wegen om los van het verbond (N.V.Z.) alleen gewestelijk georganiseerd te blijven. Een rondschrijven aan de aangesloten kas sen in Zeeland is reeds gericht om geen overijlde besluiten te nemen, maar het verloop der a.s. algemeene vergadering af te wachten en dan gezamenlijk te beslissen. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen wegens over vorige ja ren te weinig betaalde belastingen naar in komen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Terneuzen 8, 2; Tolen 1079.95. Tooneelavond A.V.E.D.O. Voor een zeer goed bezette St.-Joriszaal gaf Zaterdagavond de Tooneelvereeniging A.V.E.D.O. een opvoering van het vier-ac- ten drama „Zwarte Willem" De leden van A.V.E.D.O. hebben getoond ook op het terrein der tragedie heel wat te kunnen presteeren. Het <duk is een boeiende levensschets. Een geanimeerd bal besloot den avond. NIEUWE DIRECTEUR VAN „EILAND WALCHEREN." Benoemd tot directeur van de Coöp. Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" gevestigd te Middelburg, de heer H. J. Ik- kink te Markelo (Ov.) DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN VROUWENPOLDER. Bij Kon. Besluit is met ingang van 15 November benoemd tot burgemeester der gemeente Vrouwenpolder: W. Maas. De nieuwe burgemeester werd 15 De cember 1884 aldaar geboren Hij woont op het hof Elzenoord en is sedert 1931 lid van den gemeenteraad. Hij behoort tot de anti- rev. partij en is lidmaat der Geref. kerk. Met deze benoeming is mede een echte Zeeuwsche landbouwer aan het hoofd de zer gemeente gesteld, zooals ook de afge treden burgemeester de heer J. Louwerse, was. ARNEMUIDEN: Gevonden een paar beenwindselen (puttees). Inlichtingen ge meentesecretarie. RAAD VAN 's-HEER ARENDSKERKE. Het uitbreidingsplan voor Lewedorp. De Raad gaat niet op het ministeri- eele verzoek in. De voordracht B. A. Gemeentebegrooting 1939 Onvol doende verduistering te Nieuwdorp. Voldoende werk voor werkloozen. 's-HEER ARENDSKERKE. De Raad de zer gemeente kwam Maandagmorgen in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Ele nbaas. Na voorlezing en goedkeuring der notu len, doet de v o o r z o.a. mededeeling De daad is een uitvloeisel van de gedachte en onze gedachten houden verhand met ons hart. van een telegram van gelukwensch, door hem voor de gemeente aan H. M. de Ko ningin gezonden bij haar 40-jarig regee- rings-jubileum en het daarop ontvangen antwoord. In de rekening-courant-overeenkomst met de bank voor Nederlandsche gemeenten wordt een wijziging gebracht betreffende rente-berekeningén en vergoedingen. Voor op te nemen geld zal 3% pCt. berekend worden, voor het tegoed zal pCt. ver goed worden. Bij wijziging zal een maand tevoren bericht worden gezonden. De v o o r z. merkt op, dat het zaak zal zijn naar een andere belegging voor de gelden uit te zien. Bij de Boerenleenbank mag echter slechts een bepaald bedrag, hoogstens 2 gulden per inwoner, belegd worden. In de verordening op de veldwachters wordt na aanschrijving van hoogerhand een wijziging gebracht, in zooverre, dat de dienstjaren als capitulant niet zullen gel den voor de periodieke verhoogingen, ter wijl bij het bezit van diploma's alleen een vergoeding zal worden toegekend voor het diploma waaraan de meeste waarde moet worden toegekend. Verder wordt de kleedingtoelage, gelijk eveneens voorge schreven, van 125 op 100 gebracht. Dit bedrag wordt echter door de gemeente be heerd en beteekent dus geen verlaging van inkomsten voor de veldwachters. De ver goeding voor de rijwielen wordt met 5. per jaar verhoogd. Nadat in de gemeentebegrooting 1938 eenige wijzigingen zijn gebracht is een schrijven van den minister van Waterstaat betreffende het uitbreidingsplan Lewedoip aan de orde. De V o o r z. merkt op, dat de betref fende voorschriften reeds eer medegedeeld werden. Deze kwamen neer op een totale breedte van den rijksweg daar ter plaatse, met parellelwegen, voetpaden enz. op 31 m, terwijl tevens de reeds bestaande bebou wing voor café Van den Dries en café Meneere, daardoor in het gedrang zou ko men. Ondanks protesten van B. en W., hield de minister aan deze voorschriften vast en zal anders het uitbreidingsplan niet goed keuren. Spr. berekende, dat de kosten voor de gemeente van het voorgeschreven plan op pl.m. 20.000 zouden komen. B. en W. willen hierop dan ook niet ingaan. Dan zal echter niet meer aan den hoofdweg ge bouwd mogen worden. Men zit er echter met de bebouwing vast. B. en W. willen trachten alsnog een andere oplossing te vinden. Bij het ministerieele schrijven wordt ook nog het verharden der zijwegen, waar deze op den rijksverkeersweg uitkomen, verboden. Verder zal te Lewedorp gebouwd mogen worden volgens het bestaande plan. Na eenige bespreking gaat de Raad met het afwijzend standpunt van B. en W. ac eoord. Aan de orde is dan de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. De aan beveling luidt: 1. F. de Jonge (aftredend); 2. I. A. Janse. Wethouder Philipse is het er niet mede eens, dat van den gewonen weg af geweken werd, en dat als no. 2 niet een lid van dezelfde beginselen werd gesteld. No. 1 wordt natuurlijk gekozen, doch het gaat om den gebruikelijken weg. De hr. Van den Dries merkt op, dat van dezelfde partij geen geschikte can- didaat als no. 2 gevonden werd. Weth. Philipse meent, dat er wel iemand te vinden was geweest, wanneer er voldoende voeling was gehouden. Spr. hoopt, dat het B.A. in de toekomst met deze mee ning rekening zal houden. Weth. Hommes sluit zich bij deze woorden aan. De voorz. zegt, dat het wenschelijk en gebruikelijk is, dat het B.A. een afspiegeling is van de samenstelling van den Raad. De hr.Van den Dries merkt nog op dat bij deze voordracht geen enkele be doeling voorzat. Weth. Philipse zegt, daarvan wel overtuigd te zijn. Anders had hij ook een voorstel ingediend. Gekozen wordt hierna de hr. F. de Jonge met 9 st. tegen 2 op den hr. Janse. Als gemachtigden voor de vergaderingen van de Waterleiding Mij. Zuid-Beveland worden benoemd de heeren Elenbaas en Lindenbergh. Vervolgens is aan de orde de behandeling der gemeentebegrooting 1939. De voorz. wijst er op, dat den leden gebleken zal zijn, dat het den leden bij be studeering der begrooting gebleken zal zijn dat het B. en W. nog geen moeite kostte de begrooting sluitend te krijgen. Echter ging de begrooting vorig jaar in met een reserve van 19.400, thans met slechts 12.232. Men boerde dus 7200 ach teruit. Dit komt voornamelijk door min dere belastingopbrengst. Zuinig beleid is dus geboden. B. en W. meenden nog niet tot belastingverhooging over te moeten gaan, doch evenmin'mocht tot verlaging besloten worden. B. en W. hopen deze volgende ja ren op hetzelfde peil te kunnen handhaven. Bij behandeling der post en merkt de voorz. op, dat de post luchtbescherming verhoogd moest worden van 100 tot 400. De organisatie is in orde, doch bijna alle materiaal ontbreekt nog. Er zijn vier dien sten. De hr. S n o o d ij k vraagt of de burge meester tevreden was over de luchtbescher mingsoefeningen. De v o o rz.: over het verloop der mid dagoefeningen wel. De verduistering te 's- Heer-Hendrikskinderen was bijna perfect; die te 's-Heer-Arendskerke en te Lewedorp was perfect; die te Nieuwdorp liet echter Onder verwijzing naar het bericht omtrent den Schouwburg in de Provinciale Zeeuwsche Middelburgsche Courant van 27 October j.l., richt het voorloopig Werk-Comité zich bij deze nog eenmaal tot alle Zeeuwsche Tooneelliefhebbers. Alle inschrijvers op het aandeelenkapitaal, dien het Comité ten zeerste erkentelijk is zullen binnenkort een convocatie ontvangen voor een te houden algemeene vergadering. fn verband met de vervulling van de in bedoeld bericht ver vatte voorwaarde om het nog benoodigde restant geheel in aan- deelen te plaatsen, zal de termijn waarbinnen op het kapitaal kan worden ingeschreven, worden verlengd tot en met 10 November a.s. Het Comité wenscht er met nadruk op te wijzen, dat het in gemeld bericht opgenomen voorstel, de laatste, zij het dan ook, naar zijn oordeel, groote kans is den Middelbargschen Schouw burg te behouden, en het vertrouwt er dan ook stellig op, bij de poging deze kans te benutten door alle belangstellenden volledig te worden gesteund, teneinde het resteerende bedrag spoedig te zien bijeengebracht. Het verzoekt allen, voor wie het hoopvolle bericht en het mooie aanbod een stimulans mochten zijn, nu ook hun daad werkelijke medewerking alsnog te verleenen, dan wel hun kapitaaldeelname uit te breiden, spoedig hun inschrijving toe te zenden aan hun Bankier of aan het secretariaat, Bree 48, Mid delburg, opdat zoo mogelijk vóór, doch zeker op 10 November a.s., het doorgaan der plannen verzekerd zij. Namens het voorloopig Werk-Comité, Mr. TH. PORTHEINE, Voorzitter. B. A. VAN VERRE, Secretaris. nogal te wenschen over. Spr. wijdt dit ech ter niet aan de bewoners, doch aan het on voldoende toezicht, dat er op werd gehou den. Zelfs de woning van den veldwachter was niet behoorlijk verduisterd, waarover spr. zeer ontstemd was. Het spijt hem, dit in het openbaar te moeten zeggen, doch nu er naar gevraagd wordt, is het zijn plicht dat te doen. De voorz. merkt bij den betreffenden post op, dat sommige woningen in de ge meente te wenschen over laten. Er zal ge leidelijk tot onbewoonbaarverklaring moe ten worden overgegaan. Er is ook te wei nig nieuwbouw van goedkoope woningen. Bij den post bestratingen antwoord^ de v o o r z. op een opmerking, dat de werk zaamheden in den regel aanbesteed worden. Spr. zet verder uiteen, dat het teren van een weg, waar de heer Rentmees ter op wijst, op 700 en te duur zou ko men. Spr. is in het algemeen meer voor klinkerbestrating, die is op den duur min der kostbaar. Spr. herinnert aan een op merking indertijd van den hr. v. d. Dries over een klok te Lewedorp. Deze zou waar schijnlijk op een 1000 komen. Deze be grooting kon men er nog geen geld voor uittrekken. B. en W. houden dit onderwerp echter in gedachten. Overwogen moet ook worden, of een klok geheel cadeau gegeven moet worden aan de parochie, of dat een of andere regeling mogelijk is. Over Lewe dorp zegt spr. nog, dat ook wegen en sloo- ten daar nog niet geheel in orde zijn. Mo gelijk zal echter de oude rijksweg overge nomen kunnen worden van het rijk. In het algemeen gaat men daar toe over. Intus schen zal één en ander de zorg van B. en W. hebben. Bij de kosten landbouwonder wijs herinnert spr. aan het besluit van B. en W. om mede te werken aan de school te 's-Heerenhoek indien daar een progessieve schoolgeldheffing werd ingesteld. Intus schen werd mededeeling gedaan van de re geling, die niet voldeed aan het voorbehoud van B. en W., heffing naar draagkracht. B. en W. wezen daarop en kregen ten ant woord, dat de regeling vastgesteld was, zoo als B. en W. wenschten. B. en W. zijn het daar echter niet mede eens. Het lijkt meer op een „onderonsje" zooals het nu werd vastgesteld. B. en W. kunnen wel voelen voor de moeilijkheden, die een school de eerste jaren heeft en stellen het op prijs, dat deze tot stand kwam. Toch willen zij weten waaraan toe te zijn. Daarom stellen zij nu voor, een vaste bijdrage van 10 per leerling te geven, of zooveel minder als noodig zal blijken te zijn. Dit voor 1939. (De Raad gaat hiermede accoord). Bij de kos ten krankzinnigenverpleging zegt de voorz., dat een onderzoek ingesteld zal worden, of de familie der verpleegden wel naar vermogen bijdraagt. Bij den post werkverschaffing deelt spr. mede, dat ge streefd zal worden naar zooveel mogelijk werkverschaffing. De diaconie heeft een plan, de sloot naar de Lange viele, moet uitgegraven worden en verder willen B. en W. een planuitvoering betreffene dem ping van de sloot langs de havenweg. Een definitief plan met kosten komt nog. Er is werk in zicht in den Zuid-Kraaijertpolder, zoodat men voorloopig, en zeker dit jaar, wel vooruit zal kunnen. Uitgetrokken is voor de werkloozen 18.940 waar slechts 4690 terugkomt. Wat den brandstoffentoe- slag betreft vragen B. en W. te mogen han delen als vorig jaar. De brandstoffen zijn duurder geworden en dus zal de toeslag mogelijk van 1 op 1.35 gebracht wor den. B. en W. zullen echter toe moeten zien dat z\j met steun, loon, toeslag enz. niet komen boven de gemiddelde arbeidersloo- nen. Ook de steunregeling voor kleine land bouwers is weer in de bcgroot'n"; --- Voor de najaarsexamens der Federatie (Mercurius-Diploma) gelden weer gesplitste deelnemingsvoorwaarden. Inschrijfgeld 5 per examenvak. Diplomageld bij slagen 12.50. Voor hen, die een jaar lid van één der aangesloten verenigingen zijn, geldt al leen inschrijfgeld van 4 per examenvak. Sluiting der inschrijving op 23 November. (Ingez. Med.) men tot een bedrag van 600. Wat de eigenaars van plaatsjes van „Eigen Erf" be treft, is iets verbetering te constateeren. Men voldoet tenminste aan de loopende verplichtingen zoodat de schuld niet hoo- ger wordt. Nadat de begrooting doorge werkt is, deelt spr. mede, dat de begrooting thans zal sluiten met 108.753, met een post van onvoorzien van ruim 1600. De begrooting wordt hierna als ingediend vastgesteld. Tenslotte wordt het bedrag per leerling voor de openbare lagere scholen nog vast gesteld op 8.00 en krijgt de hr. Pik nog 4 maanden dispensatie voor uitvoering. HANSWEERD. Het sleepschip „Syra" dat hier in de haven was gezonken, is thans nadat de noodige voorzieningen zijn getroffen naar de werf de Biesbosch ver trokken om aldaar gerepareerd te worden. Het motorschip „Eerste Zorg" op weg naar Dintel vmet een lading bieten is in het Dijkwater omhoog gevaren en blijven zitten. Tegen hoog «water is het schip met behulp van de sleepboot Zeehond vlotge- komen. Het heeft de reis voortgezet. Het Belgische motorschip Rhone op weg naar Parijs met een lading kolen is in het Slaak omhoog gevaren en blijven zitten. De sleepbooten Dorus Rijkers en Holland hebben het schip vlot gebracht, waarna de reis is voortgezet. IERSEKE. Voor het examen grootbedrijf kruidenierswaren slaagden de heeren J. Castel en G. Sanderse., alhier. KOLIJNSPLAAT. De heer S. B. de Pree ambtenaar ter secretarie, is benoemd tot ambtenaar, belast met het innen van keu ringsgelden. AARDENBURG. In de vergadering van het Aardenburgsche leesgezelschap werd tot bestuurslid herkozen de heer P. de Bruijne alhier. De rekening over 1938 toon de een batig saldo van 21 aan ontvang sten 206 en aan uitgaven 185. De begrooting over 1939 wérd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op 201 met een post voor onvoorziene uitgaven van 21. Besloten werd dezelfde tijdschriften te handhaven. IN BELGIë GEARRESTEERD. BIERVLIET. Een inwoner dezer gemeen te A. F. is door de Belgische douanen na bij Ertvelde gearresteerd onder verden king van smokkelarij van paarden. Mede werd aangehouden R. P. uit Sas van Gent, die eveneens in deze-zaak werd verdacht. Beiden zijn naar Gent overgebracht. EEDE. Zaterdag jl. is ook het gedeelte van Eede genaamd „Den Biezen" offici eel aangesloten op het electrisch net met ongeveer 40 aansluitingen. Aanwezig wa ren vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur en van de PZEM.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1