RECHTSZAKEN. m BUITENLAND. LANDBOUW. SPORT. TS JECHOSLOV AKI JE. EEN SCHERPE HONGAARSCHE NOTA, RUSLAND. Om een Duitschen opmarsch te stuiten. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN. I U'i I'. n. Altijd, hongerig, verwaarloosd ld, zwéiVën zij over de straten op verzorging voort te kunnen zetten. Velen van "deze 'onsêAul'dige "slaéhtbffefs" leiden 'ri leven waarvan slechts weinigen in Holland leveji en Ye: zoek naar iets eetbaars. Te Paotingfu, één van onze buitenposten, is een vluchtelingen kamp waar reeds sedert een jaar een dui zendtal vrouwen en kinderen zijn onder gebracht. In Shuntehfu, de volgende Zen- dingspost, kampeeren in en rondom de kerk 1300 vluchtelingen. Verspreid over de pro vincie zijn er in onze kerken meer dan hon derd vluchtelingen kampen opgericht. De meesten daarvan zijn klein maar sommigen vrij omvangrijk. Deze boodschap van naas tenliefde dringt beter dan een preek tot de harten der Chineezeh door. lederen dag wordt de economische hori zon donkerder. Bij al de oorlogsellende heeft een fel regenseizoen groote schade aange richt. Alleen reeds in onze provincie ston den twee maanden lang 540 dorpen half on der water. Te Peking zijn ongeveer 500 huisjes en krotten door de regens ingestort Dezen winter zal de hongersdood menig gezin probeeren binnen te dringen. Vele zullen den wreeden wintervorst niet kunnen weerstaan. De prijzen van etenswaren klim men gestadig. Sommige prijzen zooals van meel, de voeding van de Noord-Chineezen, zijn vier maal hooger dan in normale tij den. Groenten zijn reeds buiten het bereik van den werkman en naar men verwacht zullen dezen winter zelfs de gegoeden geen kolen meerkunnen bekomen. De werke loosheid is schrikbarend. Ook bekwame vaklui hebben veelal niets te doen. Dat is de reden waarom de menschen op straat er bezorgd uitzien. Zelfs de kinderen verlie zen hun jeugdigheid. De zorgen komen met rassche schreden nader. Men schijnt te be grijpen dat uitkomst haast niet meer moge lijk is. In vergelijk met het nationale lijden zijn onze eigen zorgen wel heel miniem. Dat wij, ofschoon wij niets te declareeren had den, drie weken lang moesten wachten om onze bagage door de douane te krijgen, vervalt daarbij in het niet. Eveneens dat 't dak van ons huis lek bleek te zijn, juist nadat wij al ons meubilair hadden laten opknappen. Een nacht van stroomenden re gen produceerde veertien „zondvloeden van kalkwater" over onze bedden en meubels. Ofschoon ik mij plechtig voorgenomen had wat meer „naar den vleeze" te leven, een raad mij door een van Holland's meest be kende predikanten gegeven, verloor ik de. eerste twee maanden, door een overstelpend aantal preeken in de Chineesche taal, zes tien pond in gewicht. Gedurende den herfst en winter heb ik mij voorgenomen verscheidene evangelisa tie-campagnes en conferenties te houden in samenwerking met ds. Hsieh, een van onze Chineesche predikanten en Miss Kung, 'n bekende opwekkingspredikster in onzen Zendingsdienst Ook zal ik een groot gedeel te van mijn tijd moeten besteden aan hulp verschaffing aan de noodlijdenden. Men kan nu eenmaal niet hel evangelie verkon digen en de armen van honger laten om komen. Vier maanden zijn wij terug te Peking. Geen wonder dat wij uitzien naar een goede Hollandsche mail. Via Siberië komt een brief in drie weken over. Wie schrijft het eerst EEN RECHTERLIJKE DWALLNG. De politie arresteerde in den zomer van 1934 een berucht lid van de Amsterdam- sche onderwereld, die vele jaren in de ge vangenissen heeft doorgebracht. Hij werd in het bezit gevonden van een pakket ef fecten, gestolen uit de woning van een lee- rares te Apeldoorn, waar inbrekers op 9 Mei 1934 een bezoek hadden gebracht. De gearresteerde, de recidivist H. G. K., werd door de rechtbank te Zutfen wegens diefstal met braak veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, het hof te Arnhem bevestigde het vonnis en verdachte zat zijn straf uit. Nauwelijks in vrijheid beging hij opnieuw strafbare feiten, twee zware straf fen, van twee jaar en vier jaar werden over hem uitgesproken, Voor een derde feit stond hij gister voor de Amsterdamsche Ge rechtshof terecht en weer hoorde hij een jaar tegen zich eischen. Het hof heeft ook de inbraakzaak te Apeldoorn opnieuw behandeld. Er zijn kort geleden nieuwe feiten aan het licht geko men, waaruit bleek, dat verdachte de in braak te Apeldoorn niet had gepleegd. De werkelijke daders, Amsterdamsche zware jongens, die een straf voor een ander mis drijf uitzaten, maakten „schoon schip" en kwamen met de bekentenis voor den dag, dat zjj de inbraak te Apeldoorn hadden ge pleegd. Deze bekentenis leidde tot een re- visieverzoek, ofschoon K. zijn straf al had uitgezeten. Verd. verklaarde, dat hij aan de inbraak part noch deel heeft gehad. Wel had hij een paar dagen later de effecten in handen gekregen om ze voor de inbrekers te ver- koopen. Aanvankelijk had hij niet willen vertellen, wie hem de stukken ter hand had gesteld. De eerste inbreker, J. U. H. S. verklaarde ronduit, dat hij op 9 Mei 1934 in de woning te Apeldoorn had ingebroken. Pres.: en' was verdachte er niet bij? Getuige: neen, toen niet, we hebben wel eens samengewerkt, maar bij die kraak niet. De procureur-generaal zeide in zijn re quisitoir, dat verd. moreel verre van on schuldig is. Hij toch werd in het bezit ge vonden van de gestolen effecten. Aan he ling heeft hij zich zeer zeker schuldig ge maakt, doch dat is niet tenlaste gelegd. Het aanvankelijk bewijs voor rechtbank en hof mag zwak worden genoemd, daar ook de herkenning door de dienstbode niet perti nent was. Verdachte heeft zijn straf reeds uitgezeten, doch eventueele compensatie zal niet moeilijk zijn, daar verd. nog vele jaren tegoed heeft. Spr. vorderde vernietiging van het vonnis en vrijspraak van verd. Ar rest 10 November. j-Ï sStt EEN NATIONALE ARBEIDERSPARTIJ' De vakvereenigingen sluiten zich aaneen. Havas meldt uit Praag: De Tsjechoslo- vaaksche sociaal-democratische partij zal voortaan Nationale Arbeiderspartij heeten. De vertegenwoordigers van alle vakver eenigingen hebben in een bijeenkomst te Praag besloten een permanente commissie te vormen. Deze vakvereenigingen waren tot dusverre bij verschillende politieke par tijen aangesloten. Veertien dagen geleden waren de socialistische, communistische en katholiek-democratische vereenigingen reeds tot overeenstemming gekomen: bij haar hebben zich thans de agrarische ver eenigingen en de vakorganisaties van de partij der nationale eenheid aangesloten. Naar verluidt heeft de Hongaarsche re geering een in scherpe bewoordingen ge stelde nota gezonden als antwoord op de nieuwe Tsjechoslovaaksche voorstellen. Deze nota is opgesteld in een bijeenkomst van het kabinet, welke twee uur heeft geduurd. De nota is gisteravond te Praag over handigd. Naar verder verluidt wordt hierin ge vraagd, dat de hangende vraagstukken tus- schen beide landen volledig zullen worden opgelost, overeenkomstig de lijnen, welke zijn aangegeven in de vorige Hongaarsche nota. Hoewel nog geen bijzonderheden be kend zijn, schijnt het daf Hongarije vast houdt aan den eisch, dat de Tsjechische troepen binnen de komende vier of vijf da gen zich terug zullen trekken uit de tien duizend vierkante kilometer welke te Praag zich bereid heeft verklaard af te staan. Verder schijnt Hongarije zich er tegen te verzetten, dat Roemenië tezamen met Italië, Duitschland en Polen zal op treden als scheidsrechter inzake Roethe- nië. STAAT VAN BELEG IN BOHEMEN OPGEHEVEN. De provinciale regeering van Bohemen heeft den staat van beleg in de gebieden, welke grenzen aan het Sudeten-Duitsche gebied opgeheven. HET SPOORWEGVERKEER MET DUITSCHLAND WORDT HERVAT. Gisteren hebben de Duitsche regeering en de regeering van Tsjechoslovakije een overeenkomst onderteekend, waarbij op 30 October a.s. het spoorwegverkeer over de Duitsch-Tsjechoslovaaksche grens zal wor den hervat. EEN ENGELSCHE SYMPATHIEBETUIGING. Ter gelegenheid van den twintigsten ver jaardag der stichting der Tsjechoslovaak sche republiek is een betuiging van vriend schap en bewondering voor het Tsjechische volk naar Praag gezonden, welke bood schap onderteekend is door vele vooraan staande persoonlijkheden, onder wie de aartsbisschop van York, lord Cecil, lord Crewe, lord Lytton en lord Snell, Archi bald Sinclair, Attlee, Herbert Morrison en H. G. Wells. De onderteekenaars zeggen in hun boodschap o.m.: Vandaag, 28 October, is de twintigste verjaardag van Tsjechoslova kije. Op het oogenblik, waarop iedere blij de herinnering aan dien dag van herge boorte verduisterd wordt, door de nieuwe smart, die Tsjechoslovakije lijdt en aan ons heeft overgedragen, willen wij jegens het Tsjechische volk uitdrukking geven aan onze bewondering voor wat in het verleden tot stand is gebracht door zijn democratische republiek, aan onze dank baarheid voor zijn recente antwoord op bijna onduldbare beproevingen en offers en aan ons vertrouwen op zijn vermogen om, zelfs wanneer dat noodig is, door zwa re beproevingen heen, den geest der demo cratie en der vrijheid levend te houden. Na vervolgens een welsprekende hulde te hebben gebracht aan de landgenooten van Huss, Masaryk en Benesj en aan hun vertrouwen in een wijze van bestuur, die gebaseerd is op overtuiging en waarde en waardigheid van de menschelijke persoon lijkheid, eindigen de onderteekenaars hun boodschap als volgt: „Dankbaar brengen wij een groet aan de Tsjechische republiek op haar twintig sten geboortedag, met de meest oprechte wenschen voor haar toekomst als vrije democratie en met de vastbeslotenheid, om wat wij ook kunnen in persoonlijken dienst aan de zaak, waaraan die groote Europe aan, Thomas Masaryk, zijn leven gewijd heeft, bij te dragen." Reusachtige verdedigingslinie langs de Westgrens. In diplomatieke kringen te Washington zijn berichten ontvangen, dat de Sovjet Unie de schepping bespoedigt van een uitgebreid kunstmatig niemandsland langs haar wes telijke grens, als eerste verdedigingslinie tegen Duitschland. De Sovjets die de mislukking zien van hun pogingen een internationale barricade te smeden aan de Oostzijde van Duitschland hebben volgens de inlichtingen feitelijk al het andere prijsgegeven ter bescherming van de graan- en kolenvelden van de Oekraïne tegen een invasie. Gemeld wordt, dat een" program van zes punten, dat beoogt den opmarsch van een naderend leger te vertragen, en tenslotte tot staan te brengen; is opgemaakt: f le. De ontbossching van een gebied over een breedte, varieerende van enkele tot honderd mijl tusschen de Sovjet Unie en haar buren Roemenië, Polen en Estland. 2e. De ontvolking van deze zóne en in sommige gevallen de vestiging in de ont ruimde steden en hoeven van betrouwbare mannen van het roode leger en vrouwen, die voor het uiterlijk boeren en arbeiders zouden zijn, doch die de grenzen zouden be waken en onwettige grensoverschrijdingen zouden verijdelen. 3e. De vernieling of ondermijning van groote verkeerswegen, met inbegrip van bruggen, wegen en spoorwegen, die door dit „buffergebied" loopen. 4e. Een geweldige „Maginot"-linie, aan te leggen langs de Oostelijke grens van deze zóne, waar reserveopslagplaatsen met spoed worden ingericht en versterkingen worden aangelegd. 5e. De versnelling van den aanleg van spoorwegen en groote verkeerswegen ach ter deze linie om het vervoer van legerbe- hoeften en troepen te vergemakkelijken. 6e. De ontwikkeling achter dit gebied van groote centra voor militaire concentra ties, zoomede een versterking en aanleg van vliegtuigbases. Er zijn reeds berichten ontvangen dat ook aan de grenzen van Finland, Perzië en Afghanisten dergelijke zones zullen worden ingericht. Dit Russische verdedigingsstelsel is fei telijk reeds twintig jaar oud. Er werd aan het einde van den wereldoorlog, toen de Duitsche troepen Leningrad bedreigden, mede begonnen. De Russische regeerjng verplaatste toen haar zetel naar Moskou. OOODENDAGBOEK VAN HET VERKEF» Den Haag: 1 doode. Gisteravond is op den hoek Mauritskade- Denneweg te Den Haag een motorrijder, de 24-jarige J. A. C., wonende te Moerkapelle, door een personenauto aangereden. Het slachtoffer is kort na aankomst in het zie kenhuis aan de bekomen verwondingen be zweken. De oorzaak van het ongeval moet worden gezocht in het niet-verleenen van voorrang door den motorrijder. Roermond: 1 doode. Gisteravond is de 71 jarige heer J. Gee- raerdts uit Horn, toen hij te voet op weg was naar Roermond op den weg Roermond Horn door een hem achterop rijdende per sonenauto aangereden. De oude heer liep een ernstige schedelbasisfractuur op en overleed enkele oogenblikken na het onge luk. ZEEUWSCHE LANDBOUW MIJ. Vergadering dagelijksch bestuur. Een dezer dagen hield het dagelijksch be stuur van de Z. L. M. in het Landbouwhuis te Goes zijn maandelijksche vergadering. Voorlichting Pachtwet. In verband met het in werking treden van de Pachtwet op 1 November a.s. werd aan het Secretariaat opgedragen om in samenwerking met het Boekhoudbureau, over de bepalingen van deze wet de pachters en verpachters van voorlichting te dienen. Land- en tuinbouwers die over de Pacht wet advies wenschen kunnen zich wenden tot het Secretariaat te Goes of een van de ambtenaren van het Boekhoudbureau, die op de bekende plaatsen in de provincie zitting houden. Model-pachtcontracten zul len tevens verkrijgbaar worden gesteld. Commissie van Toezicht op de R.L.W.S. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer W. Koning Wz. te Rilland werd op verzoek van Gedeputeerde Staten van Zeeland de volgende aanbeveling opge maakt voor de benoeming als lid van de commissie van toezicht op de R.L.W.S. te Goes 1. de heer P. ScheeleDe Putter te Biezelinge. 2. de heer A. van Hootegem te Kruiningen. Radioweerberichtgeving. Met belangstel ling werd kennis genomen van een adres van de 3 C.L.O. aan zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, waarin wordt ver zocht het weerbericht op een zoodanig tijd stip in den vroegen morgen uit te zenden, dat landbouwers met de weersverwachting rekening kunnen houden. Tevens zou de radioweerberichtgeving verbeterd kunnen worden door de middaguitzending van weekberichten te vervroegen en steeds op vaste tijdstippen. De weerberichten zouden voor den landbouw bovendien in beteekenis winnen, indien meer rekening kon worden gehouden met de te verwachten weersge steldheid in de verschillende gebieden. Vervoer van crisisproducten in de grens strook. Van landbouwers uit de grensstrook bedoeld in het Crisisgrenscontrölebesluit, werd de mededeeling ontvangen, dat het vervoer van crisisproducten in de grens strook veel moeilijkheden ondervindt door onbekendheid met de voorschriften. Te be- voegder plaatse is hierop de aandacht ge vestigd en verzocht hierin verbetering te willen brengen. Verlichting losse paarden. Voor de ver lichting van losse paarden waarmede het vorige jaar door verschillende landbouwers moeilijkheden werden ondervonden en pro ces-verbaal werd opgemaakt, is tot nu toe geen oplossing verkregen. In het wegenverkeersreglement, dat bin- kort in werking zal treden is wel be paald, dat geleiders van vee bij nacht voorzien moeten zjjn van een lantaarn, welke naar alle zijden een helder wit licht uitstraalt. Ten aanzien van de verlichting van losse paarden is echter niets voorge schreven. Te bevoegder plaatse zal hier op worden gewezen, opdat moeilijkheden in de toekomst zoo veel mogelijk kunnen worden voorkomen. Studiecommissie inzake drogen van aard appelen. Aan den secretaris der Maat schappij, ir. J. D. Dorst, werd toestemming verleend om namens het K.N.L.C. zitting te nemen in een door den minister van economische zaken ingestelde studie-com missie inzake het drogen van aardappelen Uitvoercontrólc op uien. Ten aanzien van de uitvoercontróle op uien, dat vrij wel uitsluitend landbouwproduct is, werd besloten zich er mede te vereenigen, dat, het, zoolang althans geen andere land- bouwvoortbrengselen onder deze wet val len, de uitvoercontróle blijft bij het U. C. B„ mits aan de uientelers voldoende me dezeggenschap bij de uitvoering wordt toe gekend en de verrekening wat inkomsten en uitgaven betreft gescheiden wordt van die van de overige producten. Algemeene vergadering. De Algemeene Vergadering werd vastgesteld op Woens dag 7 December a.s. des namiddags half twee te Goes. De heer J. Bekius, directeur van de Z. P. C. te Leeuwarden zal op deze vergadering een voordracht houden over: De moeilijkheden bij den afzet van pootaardappelen. Na behandeling van enkele huishoudelij ke aangelegenheden volgde sluiting. ZATERDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 2.00 Voor de rijpere jeugd,. 2.30 Gram. 2.454.00 Kinderuur 4.05 Ber., hierna KRO-ork. (4.455.00 Gram.) 5.30 Esperanto. 5.45 KRO-Nachte- gaaltjes. 6.15 Gram. 6.20» Journalistiek weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Cau serie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Overpeinzing. 8.35 KRO- ork. 9.00 Revue. 9.45 Intermezzo. 9.55 KRO-Melodisten m.m.v. solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Int. sportrevue. 10.5512.00 Gram. HILVERSUM H 301.5 M. VARA-Uitz. 10,00—10.20 vm. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gram. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uit zending voor Arbeiders in Continubedr. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.) 2.00 Econo misch overz. 2.20 VARA-ork. 3.101 Repor tage. 3.30 Utrechtsch Sted. ork. m.m.v. solist. 4.30 Esperanto. 4.50 Residentie-ork. m.m.v. soliste. 5.30 Filmland. 6.00 Zang en orgel. 6.30 Groningsche uitz. 7.00 Gram. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Bijbelver tellingen. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Esmeralda. S.45 Toespraak. 8.55 VARA-ork., 9.45 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.35 Community-Singing 11.00—12.00 Gram. DROïTWICH 1500 M. 11.20 Philip Whi- teway-ensemble. 12.05 Kamaran-trio. 12.50 Gram. 1.202.20 New Hippodrome-ork. 2.25 Piano. 2.50 Gram. 3.20 Orgelspel. 3.50 Bronkhurst trio. 4.20» Schotsch-ork. en so liste. 5.20 Billy Cottonis band. 6.20 Ber. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Ork. 7.50 Radio journaal. 8.20 Variété. 9.20 Ber. 9.45 Uit Amerika: Weekoverzicht. 10.00 Theater - ork. m.m.v. solist. 11.05 Declamatie. 11.20 Ambrose's ork. en solisten. 11.50—12.20 Dansmuz. (Gr. pl.) RADIO PARIS 1618 M. 8.10, 9.00 en 10.10 Gram. 12.35 Derveaux-ork. 2.20 Gram. 3.20 Harp. 4.05 Gram, 7.20 dito. 8.35 Piano. 8.50 Radiotoonee'l. 9.30 Gevar. conc. 10.25 Symphonieconc. 10.50 Gram. 11.20 12.50 Dansmmuz. KEULEN 456 M. 5.50 Gram. 6.30 Hans Raue's ork. 7.50 Danziger Landesork. 11.20 Amusementsork. 1.30 Gram. 3.20 Amuse- mentsork. en solisten. 6.20 Trioconc. 7.30 Toni Fluss' ork. 9.35—11.20 Leo Eysoldt's ork. en solisten. BRUSSEL 332 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Dans- ork. 1.50 Gram. 2.20 Accordeon. 2.35 Gram. 2.50 verv. Accordeon. 3.05 Gram. 3.35 Vocaal en instrumentaal conc. 4.35 Gram. 6.20 Dansork., solist en gram. 8.20 Gram. 8.50 Symphonieork. en solist. 9.40 Causerie. 9.50 verv. conc. 10.3(1—12.20 Gram. 484 m. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein- ork. 1.502.20 Gram. 2.55 Brusselsch Blaasensemble. 3.20!, 3.55 en 4.15 Salonork. 4.20 Gram. 5.35 en 6.00 Kleinork. en solis te. 6.35 Gram. met toel. 7.05 Zang. 7.35 Gram. 8.20 Ork. en solist. 8.35 Maand- overz. 8.55 Verv. conc. 9.20 Militair ork. m.m.v. solist. 11.20—12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gram. 9.20 Ber. 9.50 Cello en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Gevar. progr. (opn.) Middelburg, 27 Oct. Fruitveiling. Appels: Zure Bellefleur 9-20 c„ Campagne- zoet 1417 c., St. Remy 1516 c., Goudrei- nette 1330 c„ Bramley Seedling 1113 c„ Prins Bernhard 10 c„ Sterappel 18 c„ Winterhondsmuil 13 c., Calville 12 e„ Elli son's Oranje 14 c„ Armgaard 1420 c„ Framboosappel 11—16 c„ Gron. Kroon 15- 18 c., Lanes Prince Albert 1315 c., Jo nathan 21 c„ Roode Ribbing 20 c., Cox Oranje Pipping 29 e., Bruinzoet 13 c„ Prince Noble 15 c„ Peren: Kleipeer 1115 c., Gieser Wildeman 1417 c., Beurré Alexan der Lucas 24 c„ Winter Suikerfj 12 c„ Jo- denpeer 16 c„ Beurré Clairgeau 23 c„ Win ter Bergamotte 1415 c„ Comtesse de Pa ris 1119 c„ Brederode 15 c„ Rietpeer 14- 15 c., Pondspeer 1516 c„ Rietpeer 1415 c„ Pondspeer 1516 c„ Louwtjes 13 c, alles per kg, Black Alicante 2531 c„ To maten 615 c., Mispels 68 c., Noten 41— 48 alles per kg. Middelburg, 27 Oct. Aardappelvei ling. Late blauwe 6581 c., Bevelanders 45 c., Drielingen 2630 c. G o e s, 27 Oct. Groote veiling zure kroet- appels 2.80 per 100 kg. Kleine veiling Appels: Goudreinetten Ex tra 22—29, A 19—27,50, B 19—21, C 17— 18,50; Sterappels Extra 2026, A 1822, B 1718, C 1415; Adams Permain 16; Bramley Seedling 12; Courtpendu 716; Dubb. Bellefleur 1315.40; Lady Henneker 1016,10; Paradijsappels 1214; Rembour Mortier 915; Westl. Bellefleur 15; Zure Bellefleur 1021, alles per 100 kg. Zoeteappels: Campagnezoet 817, Gel- dersche Holaart 1213; Pomme d'Oranje 516; Zoete Ermgaard 1217; Zoete Rus- ters 912; Kroet en valappels 29.50, alles per 100 kg. Peren: Brederode 1516; Comtesse de Paris 12—23; Gieser Wildeman 10—19; Kleiperen 719; Nouveau Poiteau 18; Pondsperen 816; Winter Bergamotten 10-13, Winterlouwtjes 11, Kroet en val- peren 412, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 2227, Toma ten 415; Mispels 310 alles per 100 kg. Hazen 0.551.51; Fazanten 0.790.97; Pa trijzen 0,290,35; Eenden 0.250,39; Kilde konijnen 0.50 alles per stuk. Z i e r i k s e e, 27 Oct. Aanvoer en vraag was ter graanbeurs matig. Gerst 7.50, haver 6, bruine boonen 2123, schokkers 10.50-11.50, p. 100 kg. Aardappelen: witte Eigenh. 1.702, bonte 2.652.85, blauwe 2 853.20, drie lingen 1.301.50, ]ier 100 kg, Uien, groote bruine en witte 1.752, per 50 kg, Stroo onveranderd. Coöp. Veiling. Kippeneieren 5, idem kleine 44.50, Eendeneieren 4.80, per 100 stuks, Boter 0.750.78 per pond. Boterprijs commissie 80 ct. per pond. VOETBAL. Naar wij .vernemen, heeft zich een commissie gevormd, die zich tot taak heeft gesteld op het graf van Jan van Bel, na mens de geheele Zuidelijke voetbalgemeen schap, een gedenksteen op te richten. Deze commissie heeft zich met een circulaire tot alle bestuursleden van bonden, vereenigin gen, voetballers enz. gewend, met verzoek steun te verleenen aan dit sympathieke doel. De commissie is als volgt samenge steld: D. Spaan, voorz. van afd. IV, voor zitter; H. Bockmeuien te Kumpen u_.,» se cretaris-penningmeester, terwijl leden dezer commissie zijn: J. v. d. Bosch, voorz. ver. 2e en 3e kl. Afd. IVir. J. van Dalsum, voor zitter Z.V.B.; J. Delsing, voorz. L.V.B.; mr. A. Schoon, voorz. Z.E.K.; A. Schroder, voorz. B.V.B. KORFBAL. Wedstrijdprogramma Z.K.B. Om het kamp. 2e kl.: Madjoe II—Volhar ding; Swift IITogo. 3e klasse: V.K.V.—Madjoe III; E.D.O.— Animo; Swift IV—H.B.S. II. De belangrijkste ontmoeting is die te Vlissingen tusschen Madjoe II en Volhar ding uit Ierseke. Volharding heeft in de kampioenscompetitie nog geen punt ver speeld, en mocht deze wedstrijd eveneens gewonnen worden, dan kunnen zij zich wel kampioen noemen. Swift II heeft den uit wedstrijd tegen Togo reeds gewonnen en de Swiftianen moeten in staat geacht worden nu toch ook den thuiswedstrijd tot een goed resultaat te brengen. APOTHEKEN. Zondag a.s. en de nachten van de volgen de week is te Middelburg geopend de apotheek Van Pienbroek, Pottenmarkt. AGENDA. MIDDELBURG. Tot ZA 29 Oct. Tent. Werken Erzsike Tóth te Kampen, Kunstz. „De Balance". VR 28 Oct. Ensemble Bouber met „De Jantjes"; Schuttershof 20.15 h. ZA 29 Oct. le Tooneelav. Tooneelvereen. ,Avedo", St. Joris, na afl. bal. MA 81 Oct. Demonstr. Carno Bouillon en Soepproducten, De Vergen. 20.00 h. Dl 1 Nov. Orgelbespeling door Th. C. Fer- werda m.m.v. sopraan en alt, Nwe Kerk 20.15 h. VR 4 Nov. Alg. Ledenverg. Vereen. „Voor de Kunst"; Hotel de Burg 16.30 h. ZA 5 Nov. Peter Pechavond uitg. Vara; Schuttersh. WO 9 Nov. Bridge- en whistwedstrijd t.b. Ver. tot Bestrijding der T.B.C.; Schuttershof 20.00 h. MA 14 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. M. Minnaert, St. Joris 20.15 h. WO 16 Nov. Feestavond C.J.M.V., Schut tershof. DO 17 Nov. Alg. Ned. Verb. spr. dr. A. A. R. Rutgers, oud-gouv. v. Suriname. MA 21 Nov. Fritz Hirsch Operette; Schut tershof 20.15 h. DI 22 Nov. Winterzitting Prov. Staten, 14.00 h. WO 23 Nov. Lez. Ned. Prot. Bond spr. de hr. P. D. Tjalsma te R'dam; Vrijz. Kerk (St. Pieterstr.). MA 28 Nov. Siem Nieuwenhuijzen 'Revue, Schuttershof 20.15 h. MA 19 Dec. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. mr. dr. Leo Polak, St. Joris 20.15 h. DI 20 Dec. Verg. Prov. Staten, 10.00 h. 1939. VR 6 Jan. Lez. Ned. Prot. Bond spr. ds. P. van der Veer te Amsterdam; Vrijz. Kerk (St. Pieterstr.). MA 9 Jan. Lez. Alliance Frangaise, spr. Daniël Michenot. DI 10 Jan. Gen. Rep. Feestconc. t. g. 50 j. bestaan Ver. v. Lnstr. Muziek; Con certzaal. WO 11 Jan. Feestconc. t.g. 50 j. best. Ver. v. Instrum. Muziek: Concertzaal. MA 16 Jan. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. P. H. van der Hoog, St. Joris 20.15 h. WO 18 Jan. 2e Concert concertvereen. Ruth Posselt (viool); Concertz. 20.15 h. WO 1 Feb. Lez. Alliance Frangaise, spr. Jacques Boulenger. MA 13 Feb. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. A. J. M. Wanders, St. Jorit 20.15 h. WO 8 Mrt. 3e Concert concertvereen. Jen nie Tourel (sopraan), Concertz. 20.15 h. MA 13 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. H. J. Jordan, St. Joris 20.15 h. WO 15 Mrt. Lez. m. lichtb. en pianovoordr. Ned. Prot. Bond spr. de hr. A. Alt te Bolsward; Vrijz. Kerk (St. Pieter straat). DO 16 Mrt. Lez. Alliance Frangaise, spr. Mauricheau Beaupré. WO 22 Mrt. Gen. Rep. 2e concert Ver. v Instrum. Muziek: Concertzaal. Do. 23 Mrt. 2e Conc. Ver. v. Instrum. Mu ziek: Concertzaal. MA 17 Apr. Lez. Naluurk. Gezelschap spr dr. Paul Julien, St Joris 20.15 h. GOES. Tot ZA 29 Oct. Tent. Seh'lderijen Jules v. d. Leene Sturm's Kunsthandel dagel. 9—20.00 h. DI 22DI 29 Nov. Toondagen. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 28 Oct.—DO 3 Nov.: „Olympiade film" en „Je kunt niet alles hebben", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 28 Oct.—DO 3 Nov.: „Nacht Asyl" en „De prijs der m's- daad", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée GRAND THEATER, Goes VR 28 Oct.—Dl 1 Nov.: „Broadway Melody 1938" en „Cassisdy's laatste schot", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. ZA 5 Nov. Buitengew. Alg. Verg. Aan- deelh. N.V. Nieuwe Ned. Mpij. verv. spiegelglas en chem. producten te Sas van Gent; ten kantore 14.00 h. 1 f- Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. te f ÉM

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6