'RaiAtpexye ZEELAND. FI.35O0.- AAN BELONINGEN BUITENLAND. eoes. ZVIDBEVEL1ND 33 VRAAGT UW WINKE LIER EEN FORMULIER duitschland en litauen. (Ingez. Med.) BEURS VAN AMSTERDAM. beursthermometer woensdag, lóé.DUO VAD 181 I De politiek van Chamberlain. Plan A. Al die werkloozen, zij verhangen Treurige tooneelen te Hankau» brand aan boord van de „deutschland". I i zelfde is als het vernietigen van de moge lijk-1 heid tot kapitaalvorming en terzelfder tijd g (Ingez. Med.) duitschland. engeland. balkan. tsjechoslovakije. italië* AUTORITEITEN BIJ DE LUCIITBESCHERMJNGSOEFENING. Naar wij vernemen zijn de volgende auto riteiten voornemens de provinciale lucht beschermingsoefening morgen bij te wonen De met gemerkte heeren zullen ten huize van den Commissaris der Koningin in Zeeland het diner gebruiken. De* Ministers van Binnenlandsche Za ken en van Defensie*; de* Commissaris der Koningin in Zeeland; de* Inspecteur voor de luchtbescherming, Luit.-Gen. De Ridder de* Inspecteur-Generaal van het Loodswe zen, Vice-admir. Van Laer; de* Comman dant der Maritieme Middelen, Kapitein ter gee. Van der Stad met adjudant; Se* Di recteur van het Loodswezen, Kapitein ter Zee, Arntzenius; de* Hoofdcommissaris v. h. Nederl. Roode Kruis, Kolonel Ducardie; de *Inspecteur-Generaal van de Scheep vaart, Van 't Haaff; de *Commandant der Luchtvaartafd-, Luit,-Kolonel Van Hepst* met *adjudant: dé Adjunct-Inspecteur der luchtbescherming, Kapitein Van Riesen; de Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks waterstaat; de President en de Officier van Justitie bij de Rechtbank te Middelburg; de Districtscommandant der Kon. Maréchaus- sée; de voorzitter van den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond, de hr M. Fernhout; de Districts-Commandant der Rijksveld- wacht te Middelburg; de heer H. Bierman te Middelburg; Luit.-Kol. G. Berghuijs, gar nizoenscommandant te Middelburg en Kapt. mr. Van der Slikke, garnizoenscommandant te Vlissingen; dr. Dekker te Middelburg; de vertegenwoordiger der P. T. T., de heer te Kolsté; de inspecteur van de Scheepvaart, de heer Mante; Kapt. Persant Snoep, Commt. Motorcorps B.V.L.; de hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat in Zeeland; de Rijksinspecteur voor het Verkeer; de Kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis, mr. Van Dusseldorp; de vert. K.N.A. C., jhr. mr. Schorer; vert. Ned. Mij. Ge neeskunst, dr. Klein Swormink; Vert. Ned. Spoorwegen, dr. Posthumus Meijjes; vert. Ned. Ver. v. Luchtbescherming, mr. Boo- gaardt; Vanwege de Prov. Griffie: de hee ren mr. Van der Harst en De Korte en ver der een twaalftal journalisten. Ook Belgische gasten. Ook een aantal gasten van over de Zuid grens zal de luchtbeschermingsoefening in deze aan België grenzende provincie bijwo nen. Het zijn: *Gep. Luit-Generaal Termo- nia, gedelegeerde van den Commissaris-Ge neraal voor de passieve luchtbescherming, waaraan toegevoegd *de heeren Goris; *Blij, Directeur van het Loodswezen te Ant werpen. *Stroobants, Inspecteur van het Belgisch Loodswezen te Vlissingen; *de luit. Kolonel Diepenrijkx, Belgisch militaire at taché te 's-Gravenhage en *de heer C. M. Olifiers, kapitein der infanterie, werkzaam ten bureele van den Chef van den Genera- len Staf, toegevoegd aan bovengenoemde heeren. CHR. ZANGVEREENIGtNGEN. Dezer dagen vergaderde te Goes de Ring Zeeland van Chr. Zangvereenigingen onder voorzitterschap van den hr. Woltering uit Vlissingen. De voorzitter herdacht den overleden se cretaris, den heer P. Fraanje, die geduren de 25 jaar zijn krachten aan den ring had gegeven. Medegedeeld werd, dat per 1 Januari 1939 de ring Walcheren met den Ring zal worden vereenigd. Tot bestuurslid werd in de vacature- Fraanje gekozen de heer J. v. d. Velde te Wolfaartsdijk. De aftredende heeren Van Belle, Van Luyk en Wolzak werden bij ac clamatie herkozen. De heer H. Wolzak (waarnemend secre taris) gaf daar de ring 25 jaar bestond een beknopt overzicht van het 25-jarig ringleven. Opgericht op 4 Oct. 1913, was het eerste werk een concours te organiseeren. Veel heeft de ring gedaan door het ge ven van directeurscursussen, concoursen, enz. De penningmeester gaf een kort verslag van het verloop der financiën in de afge- loopen 25 jaar. Het concours te Wemeldin- ge, dezen zomer gehouden, leverde een ba tig saldo op van 10. De ringkas had een voordeelig saldo van 56. Nadat de voorzitter een herdenkings woord had gesproken, verkreeg de bonds voorzitter, de heer J. Pieterson Moens het woord. Ook deze schetste de vele verdien sten van den heer Fraanje. („Stand.") OORKONDE CHAMBERLAIN. De Zeeuwsche oorkonde, die aan Cham berlain, den eersten minister van Engeland zal worden aangeboden, is thans te bezich tigen in de etalage van boekhandel J. de Jonge (Fa. Pieterman), Lange Kerkstraat. RAAD VAN HOEDEKENSKERKE. Gemeentebegrooting aangenomen. HOEDEKENSKERKE. In de Maandag gehouden vergadering van den Raad waren alle leden tegenwoordig. Tot gemeentebode werd benoemd J. H. Vlake, gem. veldwach ter alhier. Voor het vernieuwen van een gedeelte van de havenbeschoeiing zal een geldleening worden aangegaan ad 2000 tegen ten hoogste 3% pet., af te lossen in 20 jaren. Het contract met de wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis werd, ingaande 1 Juli 1939, voor 6 jaren verlengd. De ge meente betaalt hiervoor een jaarlijksehe subsidie van 550. Afschrijving van schoolgeld werd verleend aan C. de Winter over een half jaar. De gemeentebegrooting 1939 werd vast gesteld in ontvangst uitgaaf ad 49.767, met een post van onvoorzien groot 434 wat den gewonen dienst betreft en wat den kapitaal- dienst betreft in ontvang en uitgaaf ad 12627. HOEDEKENSKERKE. Alhier is een geval van vlekziekte onder de varkens geconsta teerd. /li toe te treden tot de vereen. Ned. Luchtbe scherming. Aangenomen met op één na alg. st. (Tegen Weth. Bakker). Mededeeling werd' gedaan dat twee leerlingen uit de ge meente de lagere Landbouwschool te 's-Hee- renhoek bezoeken. Naar aanleiding van een vroeger genomen raadsbesluit werd beslo ten 10 per leerling subsidie te geven in dien deze leerlingen den cursus volledig zullen volgen. Behandeld werd de begrooting, waar bij werd medegedeeld dat de gemeente zal aanschaffen een nieuwe lijkbrancard, wat een goede verbetering zal aanbrengen bij begrafenissen. Het bedrag dat aan de Bijz. Chr. School zal gegeven worden bedraagt 528 (per leerling 9,60). Een verzoekschrift van de PZEM om voorloopige maatregelen te tref fen voor straatverlichting in den Olivier- schen Zandweg werd met alg. st. afgewe zen. Een verzoekschrift van J. de Beste om vergoeding ingevolge art. 13 L.O.-wet 1920 voor zjjn zoon die de U.L.O.-school te Goes bezoekt, werd als niet in overeenstem ming met genoemd wetsart. met alg. st. afgewezen. Naar aanleiding van een zelf de verzoek van den hr. H. A. Mol om een half jaar vergoeding reiskosten van zijn zoon die de Chr. U.L.O.-school te Goes be zoekt, werd besloten van de kosten, zijn de 24 te vergoeden. Besloten werd dezen winter weer brand- stoffentoeslag aan de werkloozen a 1, per week te verstrekken. Een verzoek van de Oudercommissie van de O. L. school om herhalingsonderwijs te doen geven, werd met alg. st. verworpen nadat de voorzitter mededeelingen had ver strekt welke financieele gevolgen dit voor de gemeente zou meebrengen. De rond vraag leverde niets bijzonders op. („De Zeeuw"). De Spaansche burgeroorlog. EEN RECHTSCHE BESCHULDIGING. Geen bommen, maar broodjes ge worpen. Radio National heeft een officieel com muniqué verspreid, waarin de regeering van Barcelona er van wordt beschuldigd, Ali cante door haar eigen vliegtuigen te heb ben doen bombardeeren. Het communiqué verklaart, dat op 14 October Alicante zes maal achtereenvolgens door regeeringstoe- stellen is bestookt. Sedert 6 October hebben de rechtsche bombardementsvliegtuigen niet gevlogen. Alleen zijn op 12 October brood jes op de stad neergeworpen. Leden der int. brigade te Londen, Gisterenavond is te Londen de eerste groep gevangenen van de internationale brigade aangekomen, die door Franco zijn vrijgelaten in ruil voor Italiaansche gevan genen. De Japansche opmarsch langs de Paarlrivier. In het Zuiden van China rukken de Ja pansche strijdkrachten op langs de Paarl rivier. Reeds hebben zij een derde van den afstand tusschen Kanton en de forten van Bocca Tigris gezuiverd van mijnen en ver sperringen. Op vier punten waren in de ri vier versperringen gelegd. Uit vliegtuigen, welke boven Kanton heb ben gevlogen, werd gemeld, dat de stad kalm scheen, doch nog drie of vier rookkolommen stegen aan den oever van de Paarlrivier omhoog. DE JAPANNEEZEN BEZETTEN WOETSJANG. Reuter meldt uit Sjanghai: De Japansche troepen zijn vanmorgen Woetsjang, tegen over Hankau, binnengerukt. Er zijn bloe dige straatgevechten geleverd, toen twee Japansche detachementen, die de poorten der ommuurde stad binnentrokken, op ster ken Chineeschen tegenstand stuitten. Woet sjang is echter door de Japanneezen bezet. Volgens de Dobry Wieczor, een Poolsch regeeringsblad, zou de Duitsche gezant te Kowno aan de Litausche regeering een niet- aanvalsverdrag voor vijftien jaren en een waarborg voor de onschendbaarheid van de grenzen van Litauen hebben aangeboden, op voorwaarde, dat Litauen zijn niet-aan- valsverdrag met Rusland opzegt, het gros van zijn graanuitvoer naar Duitschland richt en van Memel een vrij grondgebied maakt. De Litausche regeering zou voor het ein de des jaars moeten antwoorden. (Ingez. Med.) Amsterdam 1936-3% 101%—.— Zeeuws. Hyp. B-3% 180%180% Cities Service Cy. P. 1958 5 49%50 A Amsterd. Bank 141%141% A Ned. Gist- en Spirtusf. 524 A De Schelde N.B. 45%—46% C Am. Smelt en Ref. 42%—41% A Born. Sum. H.M. 174175 A Houth. Alberts 94% C Union Pac. Rr. 7271% C Int. Nickel Cy. 42%—.— A Pref. Lever-Bros 141%141% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 78%—78% A Koloniale Bank 150%151% A N.I. Hbk. 600 131%—130 C Ned. H. M. 1000 148%—148 A v. Berkels Pat. 57%—57% C Calvé-Delft 90%—90% A Philips Gem. B. afg 232%231%-30% C Unilever 144%144-% C Am. Car ij Foundry 22%22-% C Anaconda Cop. 30%30-29% C Bethlehem St. 49%—50-49% C Kennec Copper 36%36%-% C Rep. Steel 15%—15%-14% C U. States St. C. 49%'—48%-% C North Am. Cy. 19%—18% A Kon. Petr. Mpij. 331%—329%-31% C Contin. Oil Cy. 22%—22% C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C, 11%—11% C Tide Water Ass. Oil 10%-TO-9% A Ned. Scheepv. U. 121—120% A H.V. Amsterdam 472%-^69-68 A Java Cult. Mij. 178—175% A N.I. Suiker U. 180 A Deli Batavia 226225% C Deli Mij. 1000 286—285%-84% Amerika H.V-A. Philips (Wettig Suiker Markt - KoninkL - Rubber - Unilever - Obt Mr*t Tabak Schepen gedeponeerd,)! A Senembah 265 C Baltimore en Ohio 6%-6% C Southern Pac. Cy. 15%—15-14% A Southern Rlw. 13%13 A Amst. Rubb. C. 239%—238-36% A Deli-Bat. Rubb. 165164 A Hessa Rubber 136134% A Serbadjadi S.R. 115—113% WISSELKOERSEN. Heden. Gister, Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.77 73.67% 4.90%- 31.09% 1.83% 8.75% 73.68 4.90 31.11 1.83% koninklijke paar tijdens zijn verblijf in Noord-Anierika ook een bezoek aan de Vereenigde Staten zal brengen. i hun tijd, zij DOPPEN das hun tijd en I hun dag en dooden (VERNIETIGEN) dus, I S terzelfder tijd de mogelijkheid om tn die- a De strjjd in het Verre Oosten. RAAD VAN OUDELANDE. OUDELANDE. Maandagmiddag verga derde de Raad. De voorz. deelde mede dat de werkverschaffing vorigen winter bij den hr. Klompe te Wolfaartsdijk de gemeente 289 heeft gekost. De meerderheid van B. en W. deed het voorstel om als gemeente Terwijl de hoofdmacht der Japansche troe pen nader en nader kwam, woedden gister avond in de drie steden van Woehan, Han kau, Hanyang en Woetsjang, enorme bran den. Zoodra 't duidelijk was, dat de Japan neezen Hankau naderden, had men in de voornaamste militaire gebouwen in de fa brieken en in de stations, alsmede in de Ja pansche eigendommen lonten gelegd. Den geheelen ochtend volgde ontploffing op ont ploffing. Alle poorten van de Britsche en de Fran- sche concessies werden omstreeks het mid daguur gesloten en bij de barricades betrok ken matrozen de wacht. Zoo nu en dan wer den de poorten geopend om een groep vluchtelingen toe te laten, doch aan alle gewapende soldaten werd den toegang ge weigerd. Het was gisteravond onmogelijk op de trottoirs in de Britsche concessies te loopen, zoo vol lagen zij met van alles be rooide menschelijke wezens. Duizenden heb ben het vooruitzicht, dat de straatsteenen hun vele weken tot legerstede moeten die nen. Het lot der vluchtelingen is nog ver ergerd, doordat de stad het voor het oogen blik zonder water moet stellen. Naar uit Hankau gemeld wordt, staat het grootste deel dezer stad reeds onder con- tróle van de Japansche troepen. De correspondent van Domei heeft een beschrijving gegeven van den toestand in Hankau, na de bezetting door de Japansche troepen. Hij zegt, dat de stad een hel gelijkt. Zoowel in Hankau, Woetsjang als Hanyang woeden zware branden, zonder dat iemand pogingen in het werk stelt deze te blus- schen. Het Japansche consulaat-generaal, het hoofdkwartier van de Japansche lan dingstroepen te Hankau, is opgeblazen. Ook het centrale bureau van de Kwomintang en de ijzerfabrieken te Hanyang staan in brand. De terugtocht der Chineezen. Volgens de laatste te Londen ontvangen berichten, schijnen de Chineesche legers zich op ordelijke wijze terug te trekken naar Sjasi, dat op 160 km ten Westen van Han kau is gelegen. Niets wijst er op, dat zij in eenig opzicht gedemoraliseerd zijn. Volgens het Chineesche persbureau hebben de Chi neezen al hun materiaal in veiligheid kun nen brengen en de burgerbevolking van de stad kunnen evacueeren. De terugtocht van de Chineezen was noodzakelijk, aangezien de Japanneezen een beslissenden slag wil den leveren in Woehan. Door dezen terug tocht hebben de Chineezen hun kracht be houden. Vreugde in Japan. De bevolking van Tokio zal haar vreugde over den val van Hankau toonen door het organiseeren van een grooten lampionop tocht, waaraan door een millioen personen zal worden deelgenomen; achthonderddui zend schoolkinderen zullen voor het keizer lijk paleis samenstroomen om het leger te huldigen, terwijl zeventigduizend leerlingen van de middelbare scholen gewapend in de straten zullen paradeeren. DE GEVOLGEN VAN DEN JAPANSCH- CHINEESCHEN OORLOG VOOR DEN HANDEL. In door het departement van handel te Washington gepubliceerde cijfers wordt aan getoond, dat de oorlog die ruim een jaar in het Verre Oosten woedt, den handel tus schen de Vereenigde Staten en Japan heeft doen verminderen met de helft en dien tusschen Amerika en China met meer dan twee derden. Makay Radio heeft gisteravond om 23 uur 22 Greenwichtijd een s.o.s.-signaal op gevangen, dat uitgezonden werd door het s.s. „Deutschland". Het Duitsche stoomschip was op weg van Hamburg naar New-York. Het zou zich op ongeveer 320 km ten Zuid westen van Kaap Race op Newfoundland bevinden. Er was brand uitgebroken aan boord van het schip, in ruim 4. De gezag voerder seinde, dat de brand gevaarlijk was en dat hulp dringend noodig was. Volgens de ambtenaren van de New-York Line bevinden zich aan boord van de Deutschland" 591 passagiers, terwijl het schip een bemanning van 400 koppen aan boord heeft. De „Deutschland" heeft herhaaldelijk ge seind: „gevaarlijk", „hulp noodzakelijk". Vanochtend vroeg werd radiotelefonisch medegedeeld, dat men den brand aan boord meester is en dat geen gevaar voor passa giers, bemanning en schip bestaat. Er heb ben zich geen persoonlijke ongevallen voor gedaan. Verscheidene schepen liggen in de nabijheid van de „Deutschland". De marine radiodienst te Halifax heeft een bericht van de „Deutschland" opgevan gen, waarin de gezagvoerder mededeelt, dat de radioverbindingen, die gedurende ver scheidene uren verbroken waren in verband met den brand, hervat konden worden. Volgens zekere inlichtingen heeft zich een ontploffing aan boord voorgedaan. De „Deutschland" is een snelle mailboot, die 22.000 ton meet en wordt voortbewogen door vier dubbele schroeven. Het schip kan een snelheid van 19 knoopen bereiken en heeft plaats voor ongeveer duizend passa giers. De Hamburg Amerika Ljjn heeft bericht ontvangen, dat, hoewel men het vuur mees ter is, de radiografische verbindingen moei lijk blijven. Het streven naar verzoening met Duitschland en Italië wordt voortgezet. De Parijsche editie van de „Daily Mail" meldt, dat eerste minister Chamberlain de laatste dagen met de leden van zjjn kabinet en deskundigen gesproken heeft over de fundamenteele kanten der toekomstige Britsche buitenlandsche politiek. Het blad verklaart te kunnen melden, dat Chamber lain na een onderzoek van den toestand be sloten heeft de politiek tot pacificatie van Europa, welke te München werd ingezet, voort te zetten, daar hjj van meening is, dat een Engelsch-Duitsche overeenstem ming de beste waarborg voor de vrede is. Het doel van de overeenstemming zou zjjn te komen tot een bewapeningsovereen komst, waartoe ook Frankrijk en Italië zul len worden uitgenoodigd. Een belangrijk gedeelte dezer algemeene overeenstemming zal een schikking zjjn ten aanzien van de koloniën, waarin Frankrijk om medewerking zal worden verzocht om te voldoen aan den wensch naar expansie van Duitschland. I zelfde uren „voort te brengen Dat is dus het dooden of vernietigen van voortbrengingsmogelijkhetd, hetgeen het-1 I" wordt het levensgeluk en de moraliteit van die levende wezens vernietigd, van me m millioenen, die tot werkloosheid gedoemd ISto'p daarmede, dat is misdadig. Vernietig dan liever het doode product, dat vroeger is samengesteld; vernietig dan liever dien I geaccumuleerden, vroeger verrichten arbeiü l (dat doode product) en laat den tevenden, recht op geluk hebbenden mensch, proau- I ceeren en gelukkig zijn. Bidt. 35 (15) W. C.Si<*«r L...—«Bil gsasi» ENGELAND WIL ROEMEENSCH GRAAN KOOPEN. De „Financial News" verneemt, dat de Britsche regeering met de regeering van Roemenië heeft onderhandeld over den aankoop van 200.000 Roemeensch ton graan. Deze transactie zou onafhankelijk zjjn van een in Augustus gesloten contract over een levering van 400.000 ton. Het graan is be stemd voor uitbreiding van de oorlogsvoor- raden der Britsche regeering. DE FüHRER TE WEENEN. Na zjjn bezoek aan Engerau (Zie 2e blad) heeft de Führer gister een onverwacht be zoek gebracht aan Weenen. Als een loopend vuur deed het bericht van het bezoek te Weenen de ronde en overal werd Hitier op zijn tocht door de straten levendig toege juicht. Hij bezocht het kunst-historische mu seum en de Hofburg. HET BRITSCHE KONINKLIJKE PAAR NAAR DE VEREENIGDE STATEN. De „New York Times" meldt uit Ottawa, dat men er in officieele Canadeesche krin gen thans van overtuigd is, dat het Britsche VERSTERKING DER BEWAPENING IN BULGARIJE. Reuter meldt uit Sofia: De Nationale Ver gadering (het Bulgaarsche parlement) heeft met algemeene stemmen haar goedkeuring gehecht aan een crediet van 9 millioen pond sterling 78 millioen gulden) voor het ministerie van oorlog, ter versterking van de bewapening. POSTZEGELS MET BEELTENIS VAN BENESJ UIT DEN OMLOOP. De Tsjechoslovaaksche autoriteiten heb ben de postzegels, welke de beeltenis dra gen van oud-president Benesj, en welke uit gegeven zjjn ter gelegenheid van den a.s. twintigsten verjaardag der republiek, aan den omloop doen onttrekken. ZAL HET LAND „SLAVIA" KOMEN TE HEETEN? Naar „Slovenski Hlas" meldt, zal de naam Tsjechoslovakije binnenkort gewijzigd worden in „Slavia". REGEERINGSCRISIS IN ROETHENIë. Twee leden der autonome regeering voor Subkarpathisch Rusland (Roethenië), Ed mund Bacinsky, de minister van binnen landsche zaken en Julius Revay, de minister voor verkeer, zjjn afgetreden. Na een gisteren gehouden ministerraad, waarin de centrale regeering van Praag en de autonome regeeringen voor Slova- ktje en Subkarpathisch Rusland waren bij eengekomen, voor een bestudeering van de kwestie der onderhandelingen met Honga rije, heeft zich een oneenigheid voorgedaan in de regeering van Subkarpathisch Rus land: Bacinsky en Revay verklaarden zich tegen 't denkbeeld van een volksstemming in Subkarpathisch Rusland, waartoe de mi nister-president Andrej Brody en minister Stefan Fencik bereid waren. Tenslotte zou de ministerraad gisteren hebben besloten Hongarije een arbitrage door Duitschland, Italië, Polen en Roeme nië voor te stellen. Dat zou ook de inhoud zjjn van de nota welke Tsjwalkosky de Tsjechoslovaaksche minister van buiten landsche zaken vanochtend heeft overhan digd aan den gezant van Hongarije te Praag. HERVATTING VAN ONDERHANDE LINGEN MET BOEDAPEST AANSTAANDE. Officieel wordt uit Praag gemeld, dat het Tsjechoslovaaksche kabinet den grond slag heeft gelegd voor hervatting van de onderhandelingen met Hongarije over de nieuwe grens. Het antwoord zal den Hongaarschen ge zant te Praag morgen worden overhandigd doch de inhoud zal niet gepubliceerd wor den, voordat de Hongaarsche regeering ervan in kennis is gesteld. Invoer van goederen uit net Sudetenland. De Tsjechische regeering heeft voorts besloten, dat goederen, afkomstig uit het Sudetenland vrjj van rechten in Tsjecno- slovakjje mogen worden ingevoerd. Onderzeëer daalt tot diepte van 125 m. De onderzeeër „Mocenigo" heeft bij duik proeven een diepte bereikt van 125 m in de wateren van Taranto. Het vaartuig bleef ruim een uur op deze diepte. EEN GELUKWENSCH VAN DEN GROOTEN FASCISTISCHEN RAAD AAN JAPAN Stefani meldt uit Rome: De Groote Fascistische Raad die gisteravond verga derd heeft onder voorzitterschap van Mus solini, heeft ter gelegenheid van de over winningen bij Kanton en Hankau, aan het Japansche volk „met hetwelk 't Italiaan sche volk zich voelt verbonden door een diepe en oprechte vriendschap van ideolo- gischen, geestelijken en politieken aard, en die haar concreten vorm vindt in^ het Italiaansch-Japansch-Duitsche verdrag", 'n gelukwensch gezonden. MEXICO DE ONTEIGENING DER OLIEVELDEN. Reuter meldt uit Mexico City: Het departement van nationale economie geeft kennis van de verwerping van een door de buitenlandsche olie-maatschappijen tot president Cardenas gericht verzoek om herroeping van het besluit tot onteigening harer bezittingen. Dit verzoek was een krachtens de grond wet door de oliemaatschappijen onderno men stap, onafhankelijk van de juridische middelen, welke haar ten dienste staan. De verwerping ervan beteekent, dat de maat schappijen thans moeten wachten tot het hooggerechtshof definitief een beslissing neemt omtrent de wettigheid van de ont eigening harer bezittingen. pAL£STINA< DE STRIJD TEGEN DE TERRORISTEN. Bij de zuivering van Haifa en Nazareth en de omliggende gebieden van gewapende Arabieren zijn gisteren twee Arabieren ge dood wegens het geven van rooksignalen en het verbreken van afzettingen. Een aan tal tenten van Bedouinen is afgebroken bp wijze van straf voor het schieten op militai- ren. In de afgeloopen 24 uur zijn drie Arabie ren door terroristen gedood en werden te Jaffa en Gaza drie bommen geworpen. Doodvonnissen. Het militaire gerechtshof te Jerusalem heeft een Arabier van Egyptische afkomst ter dood veroordeeld. De doodvonnissen, uitgesproken tegen vier opstandelingen, di wegens moord te Tiberias veroordeeld wa ren, zjjn door generaal Maining bevestigd.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2