Ivorol geeft een zeer effectief zacht en geurig schuim LANDBOUW. ZEELAND, MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUIDBEYELAND het extra-personeel gerequireerd worden uit de niet dienstplichtige mannen en vrou wen en moet dat personeel góed geoefend worden. Spr. heeft groote waardeering voor de ijverige hulp van velen, maar er zijn ook veel wegblijvers. Het Nederland- sche volk heeft veel goede eigenschappen, doch het vuur moet het wel eens na aan de scheenen komen. Spr. komt nu tot de gevaren, die ons drei gen en noemt ten eerste de zware briant granaten, die niet talrijk gebruikt worden. Ten tweede de brandbommen, die licht zijn en zeer talrijk gebruikt worden, waardoor het onmogelijk wordt, dat onze goed inge richte gemeentebrandweer de bevolking voldoende zal behoeden tegen de gevolgen. Ten derde de gasbommen, die wel zeer ernstig zijn, doch wier gevaar voor Neder land toch gemakkelijk is te overschatten. Tegen de eerste soort bommen zijn schuilruimten in te richten, maar ook de ze maken, dat veiligheid maar een betrek kelijk begrip is. Voor de tweede soort moet men trachten de brandgevaarlijkheid te verminderen en wel door ten eerste de waterleiding tot de bovenverdieping door te trekken; ten twee de brandbare, niet noodzakelijke dingen, op te ruimen; ten derde het hout van de bo venverdieping doen behandelen met brand werende middelen, die in den handel zijn. Ten vierde kan men den zolder bedekken met brandvrije platen, met oud-linoleum, dat men anders weggooit of wel met zand; ten vijfde kan men de wijken onderverdee- len in buurten met onderlinge brandweer voorzien van snelblusschers of ander klein materiaal en ten zesde moet men in de huizen de tuinslang op de zolders hebben of wel een snelblusscher. Dit alles is zelfbescherming en het is dui delijk, dat men van een luchtbeschermings dienst minder kan verwachten naarmate aan deze zelfbescherming minder is gedaan. Komende tot de deze week te houden oefeningen, zeide spr., dat het willen trach ten de werkelijkheid te benaderen bij dit onderwerp vrij moeilijk is. Men kan toch geen gas- of waterleiding stukslaan of in stortingen doen plaats hebben, en daarom beperkt de oefening zich in dit opzicht tot het tijdig present zijn. Alleen de diensten, die materialen bezit ten om een in schijn voorgestelde schade te herstellen, als brandweer, geneeskundige dienst en gasdienst kunnen actie toonen en voor hen hebben practische oefeningen groote waarde. Ten slotte besprak de heer Voorthuü- z e n de verdonkering of verduistering. Spr. ging na de verschillende soorten van af scherming der verlichting. Daarvoor is o.a. het beplakken der ramen met blauw papier een der goede middelen, en daarnaast kan men gebruik maken van zwarte lampen met een protector. Men moet de ramen goed afschermen en spaarstroom toepassen. Voor dit alles is een korte proef onvoldoende en het welslagen hangt af van de houding van het publiek. Spr. bracht naar voren, dat het niet de bedoeling is dat de menschen tijdens de oefeningen in het donker gaan zitten, maar zij moeten juist trachten binnen hun be zigheden voort te zetten, doch zonder licht naar buiten de huizen te laten vallen. Of er veel nachtelijke aanvallen in een oorlog zullen worden gedaan, hangt er van af hoe de vjjand over dag zal ontvangen en men vergete niet, dat bijv. in de maand October 250 uren duisternis vallen tegen over 494 daglicht, dus is de kans op nach telijke luchtaanvallen dan wel groot. Wat betreft het zich op straat begeven tijdens de duisternis, dit is niet direct ver boden, doch als de sirenes een luchtaanval aankondigen moet ieder zich zoo spoedig mogelijk in veiligheid trachten te stellen en weg blijven van straat tot dat de klok ken verkondigen, dat het directe gevaar geweken is. Dit duurt volgens de ervarin gen ongeveer een kwartier. Na de oefening van Donderdagmiddag zal op het Molenwater een demonstratie met brandbommen en een bluschtoestel ge houden worden. Spr. eindigt met er nog eens op te wij zen, dat vooral zelfbescherming in orde moet zijn. Hierna gaf hij het woord aan d r. J. Dekker, den gemeentelijken gasspeci- alist, die sprak over Enkele strijdgassen. Spr zeide, dat men ook wel spreekt over oorlogsgassen, doch wat men daaronder verstaat, zijn veelal feitelijk geen gassen. Alleen chloorgas en phosgeen zijn wel als strijdstoffen gebruikt in den wereldoorlog. Het veel genoemde mosterdgas is een vaste stof, doch wordt vloeibaar gemaakt en dan zoo neer geworpen. Gezien wat tot heden met gasaanvallen op de burgerbevolking heeft plaats gehad, vraagt spr. zich af of hij met recht het woord voert. Van het gebruik van strijdstoffen is al leen gehoord bij den oorlog in Abessinië en thans kwamen er bij den Volkenbond klach ten ter zake in vein China. Als er dus wel gassen tegen de soldaten worden gebruikt, dan is dit toch nog niet het geval met de burgerbevolking. Als men vraagt waarom tot nu toe van uit de lucht niet met de gassen werd gewerkt, dan meent spr., dat dit geen gevoelskwestie is, maar dat dit is om militaire redenen. Nu de aviatiek steeds vooruit gaat en men leest van 630 km per uur ziet spr. de mogelijk heid, dat die bezwaren weer verdwijnen. De vrees dat men toch tot aanvallen met gassen enz. uit de lucht zal overgaan is niet ijdel. Spr. ontmoet wel personen, die zeggen spreekt mij niet over mosterd- en dergelijke gassen, ik kan er niet tegen, het maakt mij zoo beroerd. Spr. acht zulke menschen ge vaarlijk, ook al ontkent hij zelf niet het gevaar van gas aanvallen. Als men de wij ze van bestrijding van de gevolgen van gas aanvallen kent, zal men niet bang zijn. Men zal dan de goede maatregelen na een aan val toepassen. Spr. behandelt dan de aanvallen met door een gemeente in een nevel te hullen en aan met niestgassen te werken en ook wat daartegen als verweer kan worden gedaan. Spr. meent, dat ieder in huis een schuil plaats moet trachten in te richten en er wel om moet denken, dat men daarna aan wezige zuurstof niet door het maken van ▼uur, het rooken of het onnoodig zich druk maken en veel bewegen, moet doen vermin deren. Men moet trachten bij gas- of bom aanvallen zijn huis goed te sluiten, maar ook dan kan springen van een projectiel nog schade aanrichten. Maar ook zijn er optimisten, die zeggen, het zal mijn tijd wel duren en waarom zou ik nu juist door een bom of door gas ge troffen moeten worden. Die personen moe ten bedenken ook medeburgers te hebben en familie en dat ook zij daarvoor moeten zorgen. Dit is het standpunt van goede burger plicht. Vele moeten kennis krijgen van het gasvraagstuk en kunnen dan veel onheil voorkomen. Komende tot de gasmaskers, zegt spr., dat die niet goed zijn tegen licht gas, dat echter nog nooit is gebruikt voor oorlogsdoeleinden en tegen blauwzuur, dat echter bleek geen hinder te veroorzaken. Voor alle andere gassen zijn onze legermas- kers voldoende, doch ook andere maskers zullen goed kunnen werken. Spr. wekte nogmaals op er rekening me de te houden dat men op eikaars hulp moet kunnen vertrouwen en raadde aan nog eens iets over deze vraagstukken te lezen, er met andere over te spreken en tot onder linge samenwerking te komen. Ook deze spreker zag evenals de beide andere zijn inleiding met applaus beloond. Na een pauze, tijdens welke veel der aan wezigen heen gingen, is nog een Duitsche film in twee deelen vertoond, waarin het afschuwelijke van luchtaanvallen en de daaruit ontstaande vernietigingen, het ver wond raken van burgers en het luchtbe- schermingswerk op duidelijke wijze worden gedemonstreerd en den wensch naar voren doen komen, dat de menschheid zich toch eens voor altijd van al dit den mensch on waardig oorlogvoeren zal terug trekken. Het was een leerzame avond geweest. DE SCHATTEN VAN DE THORPEHALL. Onder de gesequestreerde juweelen en kostbaarheden afkomstig van het ss „Thor- pehall'", waarvan de lading in Juli 1937 in beslag werd genomen, bevinden zich ook aan particulieren in eigendom toebehoo- rende effecten. Een aantal dezer eigena ren heeft nu, daar het einde der tallooze processen, die over de schaten thans reeds voor de Middelburgsche Rechtbank hangen, nog lang niet in het zicht is, in kort ge ding opheffing der sequestratie dezer ef fecten gevorderd. Voor de eischers treden op mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom te 's-Gravenhage als advocaat en mr. A, Bolle te Middelburg als procureur. Gedaagden zijn de Nederland- sche Handelsmaatschappij, in wier safe te Vlissingen de goederen zich bevinden, de Spaansche en Baskische gouvernementen, die tot beslaglegging overgingen, een aan tal banken en particulieren, die eveneens beslag legden en den kapitein van hét ss Thorpehaü. De behandeling van dit kort geding voor den president der Middelburgsche recht bank, zal plaats vinden op Zaterdag 5 No vember a.s. om 11 -uur. Een kranige prestaties. Onder de stempelboekjes voor den tocht door Zeeland, welke bij het bestuur der Provinciale Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zijn binnengekomen, is een exemplaar, waarbij de toerist zich niet tevreden heeft gesteld met het ge stelde maximum van 20 gemeente stempels maar er106 heeft verzameld, dus van alle gemeenten in onze provincie. OPENING SLAGERSVAKCURSUS. Maandagmiddag kwamen in een der zalen van „St. Joris" bijeen de Commissie van bijstand voor de te Middelburg te houden slagersvakcursus en de besturen der sla- gersvereenigingen, de leeraren, de cursisten en enkele genoodigden o.w. de burgemees ter van Middelburg, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en van Handels belang. De voorzitter der commissie van bijstand, de heer A. P. Weemaes, heette allen, in het bijzonder ook de genoemde autoriteiten, welkom, en gaf daarna het woord aan den heer Jac. de Visser uit Vlissingen, die het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Slagersvakonderwijs (S.V.O.) vertegenwoor digde en die den cursus zou openen. Spr. ontkende de juistheid van het praat- e, dat de slagers niet tot het volgen der cursussen zouden aanmoedigen, omdat er dan te veel bekwame slagers zouden komen. Spr. wees er juist op, dat kennis noodig is in dezen tijd van het opkomen van het groot winkelbedrijf en dat harde arbeid moet lei den tot het hoofd bieden aan de concurren tie. Spr. verklaarde de eerste slagersvak cursus in Zeeland te Middelburg voor ge opend. De heer Z. van der Zwaag sprak namens de eerste slagersvakschool en voegde aan hetgeen hij kort geleden uitvoerig heeft be toogd over de noodzakelijkheid van handels kennis en vakkennis toe dank voor het afstaan door de gemeente van het werkloo- zenlokaal door de theoretische lessen. Spr. wees er den cursisten op hoe in de toekomst ook het Economisch instituut voor den mid denstand voor hen van belang zal kunnen zijn. Aan de leden van de Commissie van bijstand, wier steun men op hoogen prijs stelt, bood spr. een pak boeken aan, zooals ook aan de cursisten wordt verstrekt. De burgemeester van Middelburg, de heer M. Fernhout, gaf de verzekering dat het gemeentebestuur niet alleen belang stelt in het onderwijs voor de jeugd, maar ook in het vormend onderwijs en in het vakonder wijs voor de toekomstige patroons. Dit is van groot belang in dezen tijd, nu er zoo veel komt kijken om het hoofd boven wa ter te houden. Thans is kennis onmisbaar. De slagershond behoorde tot de eerste or ganisaties, die dit inzagen en zoo mede werkten aan de verheffing van 't bedrijf en ten slotte aan de vrijheid daarvan. Geluk kig noemde spr. de samenwerking tusschen de S.V.O. en de plaatselijke slagersorgani saties. Spr. wenschte de initiatiefnemers ge luk met het succes, dat reeds uit het aantal cursisten blijkt. Natuurlijk vindt het ge meentebestuur het ook aangenaam dat de cursus te Middelburg is gevestigd. De heer L. A. Stofkoper sprak eerst na mens de Kamer van Koophandel en prees het, dat men heeft doorgezet en is voort gegaan. Steeds heeft de kamer belang ge waardoor elke poetsing met Ivorol tevens een ware mondwassching wordt» Ivorol (volgens nieuw recept) Tube 60-40-25 ct. (Inz. Med.) steld in de plannen, al dacht men wel eens van niet. Maar de kamer is aan de wel gebonden en deze heeft nog gebreken, die door de praktijk moeten verbeteren. Maar nu reeds zal de wet beunhazerij voorkomen. Sprekende namens Handelsbelang, hoopte spr. ook namens die vereeniging dat de cur sus in alle opzichten moge slagen. Verder heeft nog het woord gevoerd de heer A. Beugelink, als secretaris van de Commissie van advies, die er o.a. op wees, dat de cursus aanvankelijk te Goes zou wor den gehouden, maar dat door het hard wer ken van de Vereeniging te Middelburg en het slap optreden van die op Zuid-Beveland, de cursus naar Middelburg is verplaatst. Tenslotte spraken de drie leeraren, de heeren L. W. de Waardt, die kennis van vee en veeziekten zal onderwijzen; G. v. d. Caay, die vakkennis voor zijn rekening neemt, en R. van der Wielen, die de 17 cur sisten zal onderwijzen in machinekennis. De voorzitter bracht alle sprekers dank, waarna men nog eenigen tijd onder het gebruik van een verversching, samen bleef. Hierna konden de eerste lessen een aan vang nemen. Centrale verwarming politiebureau c.a. Naar aanleiding van opmerkingen en vragen van de Commissie van financiën over het voorstel tot het verleenen van een crediet voor de centrale verwarming van het politiebureau c.s. deelen B. en W. mede, dat het gebouw, waarin het politiebureau gevestigd is, ongetwijfeld voldoet nog aan zoodanige eischen, dat het den aanleg eener centrale verwarming waard is. De aan schaffing van drie gasradiatoren, waarvoor op de begrooting. 1938 450 was uitgetrok ken, heeft niet plaats gehad, daarom is schrapping van de desbetreffende uitgaaf opgenomen in het ontwerp voor de her nieuwde vaststelling der gemeente-begroo ting 1938. Rente en aflossing van het voor de in stallatie benoodigde bedrag lieten B. en W. opzettelijk buiten beschouwing, omdat zij geen duurzame exploitatie kosten vormen. De levensduur der installatie zal den loop tijd der leening belangrijk in jaren overtref fen. Men zal bovendien in aanmerking moe ten nemen, dat één veel grooter oppervlak te zal verwarmd worden dan nu en dat de tegenwoordige warmte-bron, in den vorm van kachels, zeker reeds een of meermalen zou vernieuwd zijn binnen het aan te ne men aantal levensjaren van de nieuwe in stallatie. Ofschoon de commissie de opvatting, dat rente en aflossing buiten beschouwing kun nen blijven, niet geheel deelt kan zij zich na de nadere inlichtingen met het voorstel vereenigen. VERGOEDING VOOR VAKONDERWIJS. Daar de gemeente gedurende het jaar 1936 ten behoeve van de openbare lagere school K een vakonderwijzeres aangesteld heeft gehad in het vak nuttige handwer ken, moet zij aan de besturen der bijzondere scholen, die in dat jaar ook vakonderwij zers hadden aangesteld, een zelfde bedrag per lesuur vergoeden, welke vergoeding echter niet meer bedraagt dan hetgeen het schoolbestuur werkelijk heeft uitgegeven. Deze vergoedingen bedragen: a. school der Vlissingsche Sehoolvereeniging f 376; b. Christelijk Hervormde school aan de Wage- naarstraat f 360; c. Oranjeschool aan de Bloemenlaan f 360; d. Gereformeerde school aan de Kasteelstraat f 321; e. Gereformeer de school aan de Verkuijl Quakkelaarstraat 214; f. Roomsch-Katholieke Meisjesschool f 458.50. RAAD VAN HEINKENSZAND. HEINKENSZAND. Maandag kwam de Raad in openbare vergadering bijeen on der leiding van den burgemeester. Tegen woordig alle leden. De gemeentebegrooting voor 1939 werd behandeld en voorloopig vastgesteld op de bedragen door B. en W. voorgedragen. Op een verzoek van de mu- ziekvereeniging „Euterpe" om gratis be schikbaarstelling van het gemeenteverga derlokaal, werd afwijzend beschikt. Het bedrag bedoeld in art. 55bis le lid der La ger Onderwijswet 1920 werd voor het jaar 1939 voor het gewoon lager onderwijs be paald op 10.22 per leerling. De instructie voor den gemeenteontvanger werd gewij zigd in dien zin„ dat bij ongesteldheid en ontstentenis van den functionaris B. en W. een vervanger zullen aanwijzen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de kasgelden op andere wijze te beleggen dan bij de Bank voor Nederl. gemeenten aan gezien deze van 1 Januari 1939 af nog slechts een credietrente vergoed van voor het geheele crediet saldo. Door aan biedingen van gelden ten behoeve van ge- meenteleeningen rentende 3 werd op voorstel van B. en W. besloten alle loopen- de leeningen te converteeren en van 1 Januari 1939 af geen geldleeningen meer aan te gaan bóven 3 rente. Besloten werd tot een nieuwe huisnum mering over te gaan. Reeds jarenlang is behoefte gevoeld aan een vernieuwing der huisnummering. Besloten werd dat voor de nummering bordjes zullen worden aan geschaft. Besloten werd de controle der werkloo- zenkassen op te dragen aan den controleur Voor de steunverleenlng en werkverschaf fing met een belooning van 50 per jaar. Na afloop van de vergadering werd door het geheele college een kijkje genomen in de nieuwe bergplaats voor lijkwagen, brandspuit enz. Deze bergplaats is bijna klaar. HEINKENSZAND. Donderdagavond had zekere T. alhier zijn fiets onbeheerd neer gezet voor het café van den heer N. Toen hij het café verliet was zijn karretje ver dwenen. De politie stelt een onderzoek in. Maandagmiddag kwam een zoontje van den heer v. 't W. alhier op straat zoodanig tusschen een wagen en een auto klem dat hij eenige kneuzingen en ontvel lingen opliep. Dokter Griep alhier verleen de spoedig hulp. DE WERKLOOSHEID IN DEN LANDBOUW. Men schrijft ons: Vaak is door terzake-kundigen betoogd, dat de 80.000 werkloozen in den landbouw heel gauw in het bedrijfsleven zouden wor den ingeschakeld, als inderdaad loonend zou kunnen worden geproduceerd. Loonend in dien zin, dat na een behoorlijke verzorging van het gewas tegen een redelijk loon voor den arbeider een matige bedrijfswinst voor den boer zou resteeren. We hebben in ons land 2.400.000 ha cultuurgrond. Om de bo vengenoemde 80.000 werkloozen in den land bouw in te schakelen, zou dus per 30 ha één arbeider meer dan thans in dienst moe ten worden gesteld. Dit eenvoudige reken sommetje is ook naar onze meening niet louter fantasie. Als werkelijk aan de daarbij gestelde voorwaarden zou worden voldaan, dan lijkt ons dat resultaat bereikbaar. We meenen deze veronderstelling met het vol gende te kunnen staven, waaruit dan tevens moge blijken, hoe het werkloosheidsvraag stuk, herleid tot meer beperkte gebieden en meer dan thans planmatig bekeken, in haar oplossing niet zóó hopeloos is, als steeds wordt verkondigd. In Zeeland wordt als werkloozenzorg, steun en werkverschaffing, aan landarbei ders via de gemeentebesturen een bedrag uitgekeerd van ongeveer 650.000. Om aan den veiligen kant te blijven, nemen we aan, dat dit 70 is van het bedrag, dat als loon zou moeten worden uitgegeven bij inschake ling in het bedrijf. Ed zou dus een meer dere uitgave aan loon zijn van 10/7 X 650.000 930.000, zegge een millioen gulden. Zeeland heeft ruim 100.000 ha bouwland. Een inschakeling der Zeeuwsche werklooze landarbéiders in het bedrijf zou dus volgens deze berekening komen te staan op een meerdere loon-uitgave van 10 per ha. In het steunbedrag, dat we noemden, is niet begrepen, wat de werkloozen via hun bondskassen trekken. We meenen dat bedrag buiten beschouwing te mogen laten, als wij dat opvangen ter voorziening in dè gevolgen van een normale seizoen-slapte. Iedere deskundige zal ons toegeven, dat een meerdere uitgave aan loon van 10 per ha geen overwegend bezwaar zoude zijn, als tegen werkelijk loonende prijzen zou kunnen worden geproduceerd, vooral wan neer tegelijk de mogelijkheid zou worden overwogen om meer dan thans producten te verbouwen, die een groot arbeidsloon in zich sluiten. We denken in dit verband aan uitbreiding van onze bietencultuur, welke nog altijd tot pl.m. 72 van het vooroor- logsche kwantum is beperkt. Voor onze provincie vooral zou dat van groote betee- kenis zijn. In de jaren 19251934 werden in Zeeland gemiddeld 18000 ha met suiker bieten beteeld, in 1935 bedroeg dat slechts 12.834 ha, alzoo een verschil van bijna 29 Een dergelijke uitbreiding der bietenteelt zou reeds ongeveer een half millioen gulden meer arbeidsloon vragen dan voor dezelfde oppervlakte met granen wordt uitgegeven. Een „nationaal teeltplan", dat vooral is in gesteld" op de behoeften van het binnenland, behoefde hierdoor niet in de war te worden gestuurd, want nog altijd worden groote quanta suiker ingevoerd, die niet uitsluitend komen uit onze overzeesche gewesten. Wij schrijven bovenstaande omdat naar onze meening het werkloozenvraagstuk pas zal kunnen worden opgelost, als planmatig onze eigen productiemiddelen tot de grootst mogelijke capaciteit zullen worden opge voerd. Een buitenlander kan ons hierbij niet in de wielen rijden. Wil men deze richting uitgaan, dan ligt het begin bij onzen cul tuurgrond en op dit terrein zouden groote mogelijkheden blijken. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van Politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Paar kinderschoentjes, wollen muts, man telbandje, goudfazantje. Bij vinders: sigarettenkoker, N. Geschie- re, Paardenstr. 24 te Vlissingen; eind touw, Overwijk, Singelstr. 42; dameshandschoen, Bimmel, Lage weg 271, 't Zand; kralen snoer, J. J. Timmerman, Noordweg 149; shawl, Scheffer, Veersche Singel 230; poes je, P. Bodbijl, Ganzengang 2; boodschap- tasch, A. Leonhart, Oudekerkstr. 3; pak cacao, A. Leduc, Beenhouwerssingel 41; combinatietang, Caliber, Veersche weg 26; vulpotlood, Van Loo, St. Jansgang 11; meisjesrijwiel, den Bakker, Gortstr. 17; heerenpolshorloge, A. Paul, Markt 14; pad- vindersriem, C. B. Quartel, Branderijmolen- gan 3; schipperspet, A. Bosdijk, Veersche weg 64; zakje inh. gymnastiekschoen, pak en ceintuur, J. Mesu, Zuidsingel 62; hond, J. de Jong, Reigerstr. 1; rijwielbelasting- merk, A. de Leeuw, Veersche weg 66; kin derschoentje, wed. Net, Rozenstr. 3; pakje inh. kleedingstof, mej. Jobse, Oud Arne- muid. pad 34; rijwielbelastingmerk, L. Vroegop, Koestr. 5; huissleutel, N. de Groot, Schuitvlotstr. 9; padvindersmes, D. Steke- tee, Hofplein 39; dokterskaart, J. Giebels, Roosterstr. 1; portemonnaie met inh., mej. P. Steven, Bree 18; schoolétui en snoertje kralen, J. Leinse, Vlissingsche str. 11; hon- denriem met penning, M. v. d. Ende, Noordsingel 34; tabakspijp, W. Pluijmers, St. Pieterstr. 29; kunstkalender, J. Koster, Bijltje 17; vulpen, J. Langendijk, KI. Vlaan deren 23; haarstrik, mevr. Huizinga, Span- jaardstr. 49; hondenhalsband met penning, L. Hiebels, Roosterstr. 1; heeren portemon naie met inh., L. Boone, Schoorsteenvegers- singel 16; boodschaptasch, M. Buijs, Molen berg 49; paar handschoenen, B. Meijers, Breeweg D 231, 't Zand; mantelband, D. v. Belzen, KI. Vlaanderen 101;' duif (meeuw tje) Ginnenberg, Bogardstr. 7; paar sok ken, Jansen v. Roosendaal, Armeniaansche Schuitvlot 12; portemonnaie met in h., A. Kunst, K. Geere 53. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. „Het Handelsregister" betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw sche Eilanden, Middelburg. Wijzigingen: N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank, N.V. Maas Hypotheekbank, Middelburg, Rouaan- schekaai 21 Hypotheekbank, Overl. Comm. C. A. Mertens, Oosterhout. RADIO-PROGRAMMA, WOENSDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber. gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ber., hierna ensemble v. d. Horst en gram. 1.30 Orgelspel. 2.30 Gram. 3.00 Chr. Lec tuur. 3.30 Zang en piano. (In de pauze Gram. en ber. 3.554.00 Pauze) 4.30 Gram. 4.45 Felicitaties» 5.00 Kinderuurtjei. 5.45 Gram. 6.00 Land- en Tuinbouwpraatje. 6.30 Taalles en Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Cau serie. 7.45 Rep., event, gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Evangelisatie-samenkomst. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Causerie. 10.20 NCRV-ork. m.m.v. solist. 10.45 Gym nastiekles. 11.00 Verv. conc. 11.30 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 vm. VP RO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gram. (Om 8.16 Ber.) 9.30 Causerie. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Uitz. Arbeiders in Continube drijven. 11.40 Causerie. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 Esmeralda en gram. 1.00 Gram. 1.151.45 Orgelspel. 2.00 Voor de Vrouw. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Fantasia. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie. 7.00 Gelukwen schen. 7.05 Koorzang. 7.30 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 VARA-ork. m.m.v. solisten. 9.00 Declamatie. 9.15 Voor schakers. 9.17 „En nuOké". 10.30 Ber. ANP. 10.35 C. Steyns accordeonork. (opn.) 11.00 Ram blers. 11.3012.00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11.25—11.50 Viool. 12.10 Gram. 12.35 Harold Sandler's Weensch Octet. 1.05 Entente-strijkkwartet en soliste. 2.002.20 Declamatie. 3.10 Gram. 3 30 Sportrep. 3.45 Zang. 4.20-5.10 Vesper. 5.20 Pop. concert. 5.50 Marius B. Winter's dansork. 6.20 Tijdsein, ber. 6.40 Pougnet- Pini-Morrisson-trio. 7.20 Orgelspel. 8.05 Radiojournaal. 8.35 Symphonieork. en so list. 9.25 Ber. 9.45 Verv. conc. 10.30 Ra- diotooneel. 11.00 New Georgian trio. 11.35 Joe Kaye's ork. 11.5012.20 Jazzmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00, 10.35 en 11.20 Gram. 12.35 Militair ork. 4.20 Gram. 4.35 Zang. 5.20 Locatelli's ork. 6.20 Gram. 8.50 dito. 9.20 Variété. 10.50—11.05 Gram. KEULEN 456 M. 5.50 Amusementsork. 7.50 Gram. 11,20 Rijkspostork. 12.35 Kurt Rehfeld's ork., Stuttgarter Volksmuziek, ork. en solisten. 1.30 Pop. conc. 2.50 Gram. 3.20 Ork. en solisten. 6.35 Mandoline-ork. 7.30 Gram. 8.20 Radiotooneel.- 9.35 Gram. 9.50 Oude muziek. 10.2011.20 Amusementsork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein- ork. 1.502.20 Gram. 5.20 Het Pasquier- trio. 6.50 en 7.20 Salonork. en soliste. 8.20 Gram. 8.50 Conservatorium-ork. van Oost ende m.m.v. soliste. 10.3011.20 Dansork. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.20 en 5.20 Gram. 5.5(\ 6.35 en 7.05 Ork. 7.35 en 8.20 Gram. 8.35 „Volpone", opera. 10.15 en 10.30—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Selectie opera „De barbier van Sevilla" (Opn.) 9.20 Ber. 9.50 Ensemble voor oude muziek. 10.05 Ber. 10.2011.20 Amuse mentsork. MARKTBERICHTEN. Hulst, 24 Oct. Aanvoer ruim, handel kalm. Gerst 7.608, rogge 77.25, ha ver 6, erwten 99.50, bruine boonen 2122, lijnzaad 78.50. AGENDA, MIDDELBURG. Dl 25 Oct. Opv. „de Krijk Kring'' Ned. Ver. v. Huisvrouwen afd. M'b.irg; De Ver genoeging 20.00 h. WO 26 Oct. Alg. Ledenverg. Middelburgsche IJsclub; De Vergenoeging 20.30 h. GOES. Dl 25 Oct. Demonstr. Carno bouillon en soepproduc. m. medew. ensemble Jesayes, Schuttersh. 15.0017.00 h. en 20.00—2300 h. Dl 25 Oct. Jaarl. Alg. Verg. Van Heel en Co's Graanhandel N.V.; Hotel Cen traal 20.00 h. Dl 25, WO 26, DO 27 Oct. Tent. op Luchtbe- schermingsgebied; Geb. Gem. Fröbel school. Dl 15.00—17.30 h.; 19.30—22 h.; Wo 14.00—17.30 h.; 19.30 en 22.00 h.; Do 16.00—18.00 h. WO 26 Oct BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 21—DO 27 Oct.: „De Model Echtgenoot" en „Expen sive Husbands", 20.00 h. ZO 15.00 h, matin ée. CITY, Midd. VB 21—DO 27 Oct.: „De Wonderbaarlijke avonturen van de onderzeeboot D-l" en „Elke vrouw heeft haar geheimpje", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 21-Dl 25 Oct. „De Wonderbaarlijke avonturen van de onderzeeboot D 1" en „Het mysterie van de kat". 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Ct iff. Amr, V* M'V--'*'

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6