SCHUDT UW LEVER WAKKER 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden RECHTSZAKEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND staten-generaal. GEMEENTERAAD VAN GOES. afloop aanbestedingen, radio-programma. 'marktberichten.' ZONDBR SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker0 uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer aeze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opge blazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig •n ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen •n U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, Slantaardlg, zacht, onovertroffen om de gal te oen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, t, 0.75 (Inz. Med.) welke drukken op het houden van automo bielen in het algemeen en autobussen in het bijzonder. Aan dezen wensch werd des tijds automatisch tegemoet gekomen ten gevolge van de door de Rijksverkeersin spectie getroffen regeling, krachtens welke het pleintje aan de Koepoort, ingaande 15 Mei 1938, uitsluitend voor het innemen van standplaats met autobussen werd aan gewezen; het tarief werd toen vanzelf per autobus 0.50 per dag of 20 per jaar. Nu evenwel sedert 1 October jl. de auto bussen weder als regel standplaats inne men op de Groote Markt, zou het gedif ferentieerde tarief weder in werking moe ten treden. De tijd is dus thans aangebro ken om aan den wensch der ondernemers dien B. en W. rechtvaardig oordeelen te gemoet te komen. B. en W. stellen dan Raad daarom voor om de bovenaangehaalde verordening te wijzigen in dien zin, dat één uniform tariel wordt ingevoerd, geldende voor het inne men van standplaats öf op de Groote Markt öf aan de Koepoort öf aan beide gezamenlijk, zijnde 50 ct. per dag of 20 per jaar. AAGTEKERKE. De alhier gehouden col lecte voor de alleenstaande blinden Stich ting Wolf hezen heeft opgebracht ruim 16. AAGTEKERKE. Woensdagavond verga derde de afd. Aagtekerke van den Lucht beschermingsdienst onder voorzitterschap van den heer N. Minderhoud. De v o o r z. deelde mede, dat verschillende ploegen zijn gevormd, die op Donderdag 27 Oct. a.s. in functie moeten komen, waarna de oefening breedvoerig werd besproken. Verschillende vragen werden gesteld', die door den bur gemeester [werden toegelicht. De burge-, meester betuigde zijn dank voor het vele werk, dat het bestuur tot op heden voor de afdeeling heeft gedaan, en spoorde ten slotte alle ingezetenen aan hun medewer king te verleenen aan de maatregelen die genomen moeten worden voor de oefening op 27 October a.s. Verder deelde hij mede, dat twee onbezoldigd I veldwachters voor-1 dezen dag zijn aangesteld namelijk de hee- ren P. de Visser Pz. en D. Hugense. Deze heeren zullen in samenwerking met den veldwachter speciaal hebben toe te zien op de verduistering. DOMBURG. Elk jaar worden enkele werkobjecten voor de jeugdige-werkloozen voorbereid, teneinde die des winters te doen uitvoeren. Behoudens de noodige goedkeu ringen zullen de navolgende objecten dezen winter worden uitgevoerd. Ie Aanleg van een natuurtrap in het duin van het pad manteling-Duinzand, loopende langs het pompgebouwtje van het Badho tel; 2e Aanleg van een paadje, met het plaat sen van eenige banken, boven op het Duin bij Pension „Zeerust"; 3e Verharding van het wandelpad door de duinen langs de „golf-links", met uitko menden grond van de bestrating in de kom der gemeente. Drie verbeteringen die zonder uitzonde ring reeds bij voorbaat zijn toe te juichen. RAAD VAN DOMBURG- DOMBURG. De Raad dezer gemeente kwam Woensdagavond in openbare verga dering voltallig bjjeen, onder voorzitter schap van wethouder P. J. Elout. De v o o r z. deelde mede dat deze verga dering uitgeschreven was, mede op verlan gen van den burgemeester die met verlof is om eenige loopende zaken af te handelen teneinde een aparte vergadering te kunnen houden voor de behandeling van de begroo ting 1939. De exploitatievergoeding voor de Bijz. Lagere school werd vastgesteld over 1935 op 10.43 per leerling en over 1936 op 8.10 per leerling. Een bedrag van 137 moet nog worden uitgekeerd over deze bei de jaren, daar de overige gelden reeds als voorschotten zijn opgenomen. De rekening 1937 van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf werd voorloopig vast gesteld op 14.388 in ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst en op 29.870 voor wat betreft den kapitaaldienst; de ge meenterekening 1937 voor den gewonen dienst in ontvang op f 67.168 en in uitgaaf op f 67.516 nadeelig slot van f 348 en voor den kapitaaldienst in ontvangst op f 77.941 en in uitgaaf op f 81.301, dus met een na deelig slot van f 3.360. Verder werd goedgekeurd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur voor 1937 in ontvang op f 2594 en in uitgaaf op f 2590 dus met een goed slot van f 4. Bjj de rondvraag vroeg de heer D e Visser naar het voorgestelde gebruik van den aangevoerden steen. De hr. Wes tenburger vestigde de aandacht op den nieuwen aanleg bij den Hoogen Hil die op een punt herstelling behoeft. De heer G e 1 d o f vroeg verbetering van de om rastering op het Groentje en de heer D e P a g t e r verzocht inlichtingen over de toegezegde verbeteringen van den weg Aag- tekerkWestkapelle. KLOETINGE. Gistermorgen brak alhier aan den Ouden Singel in een fruitloods van den heer C. Boogert te Goes brand uit. Telefonisch gewaarschuwd was burgemees ter Zandee spoedig ter plaatse doch bij zijn aankomst bleek het uitrukken van de brandweer niet meer noodig te zijn. Het schuurtje met inhoud, bestaande uit lad ders, bascule en eenige werktuigen en ma chinerie was een prooi der vlammen ge worden. De oorzaak is onbekend, des mor gens was de eigenaar nog in den loods ge weest en had van den brand niets bespeurd Vermoedelijk dekt verzekering de schade HANSWEERD. Het Belgische sleepschip Ant'verpia I is gisteren tengevolge van den harden wind tegen het remmingswerk van de Postbrug gevaren waardoor deze be langrijke schade bekwam. Na borgstelling kon het schip de reis voortzetten. Op het te Rotterdam gehouden exa men van de Vereen. Electro Technisch vak onderwijs in Nederland is geslaagd voor hoogspanningsmonteur de heer J. C. Koo man te Hansweerd. DE EERSTE KAMER KEURT OSLOr VERDRAG GOED. De Eerste Kamer kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. De commissie tot onderzoek der geloofsbrieven adviseer de tot toelating van het nieuwbenoemde lid den heer J. Gelderman (vac. Droogle ver Fortuyn). De heer Gelderman legde de vereischte eeden af en nam, gelukge- wenscht door den voorzitter, zitting. Aan de orde was het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 28 Mei 1937 te 's- Gravenhage tusschen België, Denemarken Finland, Luxemburg, Nederland, Noorwe gen en Zweden gesloten overeenkomst tot ontwikkeling van het handelsverkeer met toegevoegde protocollen en bijbehcorende lijsten. De heer Von Bönninghau sen (n.s.b.) klaagde over de traagheid van het democratische bestuursapparaat in een tijd nog wel, waarin besluitvaardigheid wordt gevergd. De argumentatie van den minister ter rechtvaardiging der traagheid is niet erg sterk. Meer dan een half jaar is noodig geweest voordat deze regeering Colijn besluiten kon over daden van het vorig kabinet-Colijn. De data van indiening enz. van het ontwerp nagaande, critiseer de spr. dat de openbare behandeling plaats vindt van een verdrag dat reeds 1 Juli tot het verleden behoorde. De Kamer moe van de regeering eischen dat ze doet, wat mogelijk is om de Kamer in de gelegen heid te stellen, haar werk te doen. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangeno men. De vergadering werd vervolgens ver daagd tot hedenmorgen. DE SPOORWEGPENSIOENEN IN DE TWEEDE KAMER. Een amendement tot opheffing der pensioenkorting aangenomen De behandeling van het wetsont werp geschorst. De Tweede Kamer heeft de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de pensioenwet voor spoorwegpersoneel niet kunnen voltooien. Tegen den eigenlijken inhoud van de wetswijziging, welke voor al ten doel had formeele wijzigingen aan te brengen in den tekst in verband met de gewijzigde vennootschapsvorm der Ne- derlandsche spoorwegen en daarnaast eeni ge ongelijkheden weg te nemen ten aan zien van de wachtgeldregeling en de pen- sionneering bestonden bij de Kamerleden weinig bezwaren. Men wilde echter meer, dan in het ontwerp stond. Alle negen spre kers, die aan het woord kwamen, en deze behoorden tot vrijwel alle fracties, toon den zich voorstander vaii de opheffing der korting op de pensioenen van het spoor wegpersoneel. Nu noch de korting op de Indische pen sioenen, noch die op de pensioenen van de burgerlijke ambtenaren doorgang heeft gevonden achtte men het een onbillijkheid jegens de spoorwegmannen alleen voor hen een pensioenkorting te handhaven. De minister van waterstaat, de heer Van Buuren bestreed dit echter. Men moet de positie van het spoorwegper soneel niet beschouwen als die van amb tenaren, maar als die van het personeel van een bedrijf, dat om zijn bestaan vecht. Van bedrijfsstandpunt uit kunnen de spoorwegen het offer van 1.5 millioen, dat met de opheffing der pensioenkorting gemoeid zou zijn, niet brengen. Bij de arti- kelsgewijze behandeling kwam een amen dement van de heeren Van Braambeek en Hermans aan de orde, strekkendetot op heffing der pensioenkorting, tegen welk amendement de minister zich schrap zet te. De bewindsman zeide bij aanneming van het amendement schorsing van de be raadslaging over het wetsontwerp te zul len vragen. De heer A m e 1 i n k (a.r.) en eeni- gen van zijn fractiegenooten, die oorspron kelijk het amendement hadden gesteund, verklaarden toen voor den minister te zul len zwichten, doch de groote meerderheid der Kamer volgde hen daarin niet. Bij stemming werd het amendement aangeno men met 63 tegen 18 stemmen. Tegen stemden de a.r. en de katholieken Bajetto, Beaufort en Moller. Het wetsontwerp is aldus niet verder meer behandeld. Wijziging' tariefmachtigingswet. De Kamer is daarna begonnen met de be spreking van het voorstel tot wijziging van artikel 2 van de Tariefmachtigingswet 1934. Oorspronkelijk had de regeering in dit wetsontwerp zeer ruime bevoegdheden ge vraagd met betrekking tot het instellen of verhoogen van invoerrechten, ten einde in bepaalde gevallen het bedrijfsleven tijdelijk en incidenteel te steunen. Later heeft zij bij nota van wijziging op het bewuste ar tikel 2 een engerde formuleering van die be voegdheid voorgesteld. Zy deed dit echter niet zonder een voorwaarde te stellen. In verband met een voorgenomen wijziging van de tariefswet in matig beschermenden zin heeft de regeering behoefte aan de be voegdheid maatregelen te nemen overmati- gen invoer na de indiening van het desbe treffend wetsontwerp. Wanneer de Kamer nu een principieele uitspraak wil doen dat zij zich met een dergelijke ombuiging naar matige protectie kan vereenigen kan de regeering gebruik maken van artikel 1 der tarief machtigingswet 1934 (waarop intus- schen géén wijziging wordt voorgesteld) om dien gevreesden overmatigen invoer tegen te gaan. In dat geval kan de regeering ac- coord gaan met een engere formuleering van artikel 2 van de tariefmachtigingswet. De eerste spreker nu, die dezen middag maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct. (Ingez. Med.) DE IN BESLAGNEMING VAN HET SPAANSCHE STOOMSCHIP „GARBI". Voor den president van de Middelburg- sche rechtbank is Woensdag in kort geding gepleit over het beslag op het Spaansche stoomschip „Garbi", dat op 24 Augustus jl. op verzoek van den Spaanschen reeder De Pinillos uit Cadix, die pretendeert op on rechtmatige wijze door de regeering van het republikeinsch Spanje van het bezit van zijn schip te zijn beroofd, op de reede van Vlissingen in revindicatoir beslag is genomen. Voor de Spaansche republiek en den tegenwoordigen kapitein van het schip vroeg mr. E. F. Bonjer uit Rotterdam op heffing van het beslag. PI. deelde uitvoerig mede, hoe eerst te Antwerpen op alle mo gelijke manier was geprobeerd het schip vast te houden en betoogde hoe een arrest, dat door het beroepshof te Brussel in '"Ja nuari jl. in een proces tusschen De Pinil los c.s. en den vroegeren kapitein alsmede de Spaansche bemanning van het schip is gewezen, de eigendomskwestie definitief en voor den Nederlandschen rechter op grond van het Nederlandsch-Belgisch executie- tractaat van 1925, bindende wijze zou zijn uitgemaakt. Vervolgens beriep pl. zich op het, volgens hem in de internationale rechtswereld algemeen erkende beginsel van immuniteit van buitenlandsche souve- reine mogendheden ten opzichte van de rechtsmacht van den binnenlandschen rech ter. Pl. citeerde vele rechterlijke beslissingen in dien zin, ook in Spaansche kwesties in verschillende landen genomen en beriep zich mede op de recente vonnissen van verschillende presidenten van Nederland' sche rechtbanken in de bekende kwestie van onteigening voor den Mexicaanschen staat van de in Mexico gelegen petroleum- velden. Pl. beweerde, dat het beslag dus kenne lijk zonder houdbaren rechtsgrond was ge legd en vroeg opheffing van het beslag in kort geding. Mr. F. W. Adriaanse, advocaat te Middel burg optredende voor de Spaansche reede- rij wees op het groote belang, dat voor zijn cliënt op het spel staat. Wanneer de „Gar bi" wordt los gelaten, is de reeder zijn schip definitief kwijt. Pl. betoogt, dat mr. Bonjer in gebreke is gebleven de noodzaak van een voorziening in kort geding aan te toonen. De rechtsmacht van den president in kort geding is een uitzonderlijke die slechts dan mag worden aangewend, wanneer er drin gende noodzaak bestaat van dadelijke voor ziening bij voorraad te treffen. Het feit, dat de tegenpartij 7 weken heeft gewacht voor dat in kort geding werd gedagvaard, is een duidelijke demonstratie, dat men aan die zijde geen haast heeft. De president behoort de zaak dus te verwijzen naar de rechtbank voor welke zij bereids begin September met den meest mogelijken spoed door den reeder is aangebracht. Ten aanzien van Belgische procedures merkt pleiter op, dat het alleszins begrij pelijk is, dat de reeder wiens schip door de destijds daarop aanwezige bemanning ten behoeve van de republikeinsche regeering is „ingepikt" terwijl het zich te Cardiff, dus buiten de werkingssfeer van de linksch- Spaansche souvereiniteit bevond, alle moge lijke moeite heeft gedaan om het onrecht, dat het als inwoner van Cadix en die sedert het allereerste begin van den burgeroor log onder souvereiniteit van Franco staan de, door de links-Spaansche autoriteiten is aangedaan, ongedaan te maken. Pl. betwist uitvoerig, dat de Nederland- sche rechter aan het door mr. Bonjer aan gehaalde arrest van het Brusselsche appel hof ook voor Nederland bindende kracht zal mogen toekennen. De Belgische rechter heeft ten slotte de eigendomskwestie op zichzelf niet beslist, doch alleen uitgemaakt, dat de vraag of de Spaansche republiek den reeder al dan niet onrechtvaardig uit zijn eigendom heeft ge- stooten, op grond van de opvattingen van het Belgische hof omtrent de internationale immuniteits-regels niet aan de Belgische openbare orde-regels kan worden getoetst. Het staat den Nederlandschen rechter dus volgens pl. volkomen vrij om opnieuw de eigendomskwestie te onderzoeken. Wat de door de tegenpartij opgeworpen immuni teit betreft beroept pl. zich op het te Brus sel in 1926 gesloten verdrag tot regeling der immuniteit voor staatsschepen, dat vol gens pl. niet rechtscheppend is geweest, omdat men het in 't internationale rechts verkeer over de in het verdrag vastgelegde regels reeds lang eens was, maar dat alleen een deel van het reeds geldende recht voor bepaalde landen nog eens nadrukkelijk heeft geconstateerd. Pl. beriep zich op verschillende beslissin gen van de rechters uit diverse landen. Pl. meende, dat dit geval juist buiten de grens der immuniteit ligt en besprak uitvoerig de beschouwingen van den president van de ap pelcommissie van den Noorschen Hoogen Raad in een recent arrest van dit college, waarin de president in afwijking van het oordeel van zijn twee mede-raadsleden tot de conclusie komt, dat in een geval, vrijwel geheel gelijksoortig aan het onderwerpe- lijke, door de Spaansche republiek geen be over de wijziging van de tariefmachtigings wet het woord voerde, de heer De Geer (ch.), vond een dergelijke voorwaardelijke nota van wijziging verre van fraai. Hij zou de regeering wel een ruime hanteering van artikel 1 ter bestrijding van overmatigen invoer willen toestaan, maar dan los van de voorwaarde-constructie. De wijziging van artikel 2, waar het dan eigenlijk om gaat machtiging aan de kroon tot het instel len van incidenteele invoerrechten op kor ten termijn zou spr. dan overbodig ach ten. De tweede spreker, de v.d. heer Schilt- huis, kon zich met het wetsontwerp in zijn gewijzigde gedaante wel vereenigen, mits hij van de regeering de noodige verzekerin gen zou krijgen omtrent een voorzichtige toepassing. Heden zet de Kamer dit debat voort. roep op immuniteit zou mogen worden ge daan., Pl. stipt nog aan, dat niet alleen in bezit neming zelf, maar ook de daarop gevolg de confiscatie door de Spaansche republiek in strijd is met de internationale openbare orde en zelfs met het in Spanje zelf gel dende recht. In het geval, dat de president der recht bank in principe tot opheffing zou besluiten verzoekt pl. zoodanige garantie te willen opnemen, dat de rechten van zijn cliënt door de opheffing van het beslag niet on herstelbaar worden geschaad. Na repliek van mr. Bonjer bepaalde de president de uitspraak op Zaterdag a.s. te 11 uur. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente GOES op WOENSDAG, 36 October 1938, des namiddags twee uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging der Verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 3. Vaststelling der driejaarlijksche afre kening van de exploitatie-kosten der bijzondere lagere scholen over de jaren 1932 t|m 1934. 4. Vaststelling der vergoeding bedoeld in artikel 101 der Lager-Onderwyswet 1920 over het jaar 1936. 5. Verzoek van organisaties van handels en kantoorebedienden om te bepalen, dat als tijdstip voor winkelsluiting, op Zaterdagavond wordt aangewezen 9 (21) uur. 6. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van staangeld voor auto bussen. 7. Verzoek van het Bestuur van het Gast huis om verlenging van erfpacht. 8. Ontwerp van wet tot wijzigingder grenzen m.o. van de gemeenten Kloe tinge en Goes. 9. Voorstel tot opheffing der zekerheid stelling van den gewezen gemeente ontvanger, den heer H. Janse Bzn. 10. Begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor het dienstjaar 1939. 11. Begrooting van het Gasthuis voor het dienstjaar 1939. 12. Aanbieding der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1939. 13. Aanbieding der gemeente-rekening over het dienstjaar 1937. 14. Voorstel tot het opnieuw aangaan eener rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten. 15. Rekening van het Gasthuis over het dienstjaar 1937. 16. Voorstel tot vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergade ringen van den Raad. 17. Voorstel tot herziening der salarisrege ling voor den directeur-veearts van den keuringsdienst van vee en vleesch en het openbaar centraal slachthuis. 18. Verzoek van de N.V. Centrale Ammo- niakfabriek om medewerking tot het converteeren eener te haren laste loo pende obligatieleening. 19. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer W. Hengeveld als onderwijzer aan de O.L. School B. 20. Wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1938. 21. Voorstel tot het voeren van verweer tegen den eisch der aannemers van het havenwerk, voor de commissie van ar- britage. De burgemeester, Van Dusseldorp. B. en W. van Schoondijke hebben Dinsdag ten gemeentehuize aldaar aanbe steed: het bouwen van een openbare lagere school met bijkomende werken. In 3 per- ceelen of massa. Ie perceel: metsel-, tim mer-, lood-, ijzer- en zinkwerken; 2e per ceel: schilderwerken; 3e perceel: electrici- teitswerken; massa. Inschrijvers le perceel: J. Poucke en A. Claeijs, IJzendijke, 23.500; P. Morel W. Vermeulen, Oostburg, 25.700; I. Bos- sand, Oostburg, 23.043 (massa 24.707); Joh. Priem, Ovezande, 26.000; T. H. Wie- leman, Hoofdplaat, 23.085 (massa 25.075); Arie Swets, Dubbeldam, 25.490; G. M. Paridaen, Sint-Kruis, 22.000; M. A. Hamers, Dordrecht, 25.444; L. B. Ver- straate-van Waas, Hoofdplaat, 26.690; J. M. Goedemondt, Vlissingen, 26.200; A. Die- rings, Kadzand, 22.473; J. Varin, IJzen dijke, 25.700; Victor Verstraate, Hoofd plaat, 25.300; J. F. de Winde, Schoondijke, 23.202 (massa 25.396)L. W. Hamelink, Zaamslag, 23.500; S. J. Mielen, Terneu- zen, 23.150; C. H. H. Wisse, Zaamslag, 22.586; P. F. Barra en R. Verstraate, Oost burg, 22.292; Gebr. Maas, Breskens, 21.420; P. Dieleman, Terneuzen, 22.500; I. Vergouwe, Breskens, 25.350; H. Zwier, Retranchement, 23.800; J. van 't Hoff, Hoek, 25.100; P. de Winde en I. Plejjte, Breskens, 23.202; Adr. Daansen, Oostburg, 27.960; J. Daansen, Schoondijke, 27.412; P. Daansen, Oostburg, 25.800; Gebr. J. en P. v. d. Merwe, Dordrecht, 25.630. Inschrijvers 2e perceel: M. Goethals, Schoondijke, 854; P. Risseeuw, Oostburg, 774; A. W. Vermeulen, Oostburg, 545; J. van Haneghem, Breskens, 910; J. D. Hennekeij, Waterlandkerkje 524; J. W. de Bliek en Zn., Schoondijke, 1600; J. van LareDierx, Schoondijke, 978. Inschrijver 3e perceel: Fa. Schippers en Nauta, Oostburg, 750. Inschrijvers alleen in massa: P. F. de Waal, Kuijtaart, 27.200; Jac. van Lare Jr., Schoondijke, 24.617; L. Maas, Bres kens, 24.250; P. J. van de Sande, Bres kens, 24.187; W. Hamelink, Kadzand, 25.000; Fa. Gebr. v. d. Poel, Terneuzen- Lamswaarde, 25.900. VRIJDAG 21 OCTOBER. HILVERSUM I, 1875 en 301,5 M. Q nn' P™gr™a' verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber. gram. (9.30 9.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ber. hierna: „Quintolia" en gram. 2.00 Gram. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Viool niet piano en gram. 3.55 Ber. 4.00 Gram. 4.30 Declamatie en gram. 5.30 Orgelspel. 6.30 Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Report, event, gram. 8.00 Ber. ANP 8.15 NCRV-ork. (9.00—9.20 Causerie. 9.55— 10.00 Ber. ANP.). 10.15 Report. 10.35 Gram. 10.45 Sportpraatje. 11.00 Gram. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM H 415,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.0012.00 VARA. 8.00 VARA-Kalender. 8.15 Gram. (Om ca. 8.16 Ber.). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.30 AVRO-Amuse- mentsork. 1.30 Lyra-Trio. 2.10 Gram. 3.00 Gevar. progr., ber. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 Esmeralda. 6.40 Letterkundig overz. 6.50 Hamond-orgelspel. 7.00 Causerie. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Cello en piano. 8.30 Lezing. 9.00 Radiotooneel met muz. 9.30 Ramblers. 10.00 Orgelspel. 10.30 Damnieuws. 10.35 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Cello en piano. 11.30 Jazzmuz. (gr.pl.). 11.5512.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 12.10 Orgelspel. 12.35 Winnick's ork. 1.20 Causerie. 1.352.20 Londensch pianokwartet. 2.453.05 Gram. 4.15 Orgelspel. 4.50 Gram. 5.20 Walford Hy- den Magyar ork. 6.20 Ber. 6.45 Radiotoo neel. 7.05 Causerie. 7.20 Reynolds Octet. 7.40 Alfred Cave strijkkwartet. 8.20 Radio tooneel. 9.00 Cabaret. 9.20 Ber. 9.45 Cause rie. 10.05 „Judith", opera. 11.10 Declamatie. 11.35 Jackson's Band. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10—9.20, 10.10 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 en 3.05 Gram. 3.20 Zang. 4.35 Gram. 5.20 Zagrebkwartet. 6.20 en 7.20 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Radio tooneel. 10.50 Gram. 11.2012.50 Nachtcon cert. KEULEN, 456 m. 5.50 en 6.30 Gram. 7.50 Kleinork. en een saxofoonkwintet. 11.20 Rheinische Landesork. 12.35 Ork. en solist. 1.30 Pop. conc. 3.20 Ork. 5.10 Vroolijk conc. 6.20 Piano. 6.50 Gram. 7.30 Leo Eysoldt's ork. en pianoduo. 8.20 Opera. 8.40 Verv. conc. 9.35 Gram. 9.50—11.20 Otto Fricke's ork. en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Piano. 5.55 Gram. 6.50 Kinderkoor. 7.20 Dansork. 8.20 Orkest. 10.30—11.20 Dansork. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Salonork. 1.502.20 Gram. 5.20 Kleinork. en koor. 6.38 Salonork. 7.35 Gram. 8.50—11.20 Ork., koren en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Cantate-eone. 8.00 Ork. en soliste. In de pauze: Declamatie. 9.20 Ber. 9.50 Piano. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Ork. en solist. Middelburg, 19 Oct. Groentenveiling. Spinazie 3—10 c., Postelein 13 c., Suiker- boonen 11 c., Stokprincessenboonen 1823 c., Stamprincessenboonen 1323 c., Sprui ten 6—18 c., Schorseneeren 11 c., Koolra pen 1,5—2,5 c., Andijvie 24 c., Uien 1—3 c., Savoye kool 26 c., Roode kool 24 c., Witte kool 12,5 e., Prei 57 c., alles per kg, Peën 24 c., Rapen 1—4 c., Kroten 2- 4 e., Selderie 13 c., alles per bos, Bloem kool 2—12 c., Andijvie 1—2 c., Kropsla 0,5- 1 c., Komkommers 1 c., alles per kg. Goes, 19 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Stoksnijboonen 10, Stamsnjjboonen 5, Dubb. Princesseboonen 412, Stok Princesseboonen 2023, Rente gevers 22, Groene boonen 99.50, Breek- peen 1--4, Spinazie 9.50, Spruiten 11, Uien 0.602, Aardappels 1.503, Roode Koof 2.503.50, Groene Sav. Kool 26, Witte kool 1.503, Spitskool 1, Prei 45 50, per 100 kg, Wortelen 15, Rammenas 3, Rapen 1—5.50, Kroten 3.50—5, Selderij 1 per 100 bos, Bloemkool 1.50—8, Ki opsla 11.60, Komkommers 1.50, Andijvie (breedblad) 55-1.50, Knolselderij 1—2, I er ICO stuks. Diversen: Blauwe druilen 27- 2'.), Toma ten 4.50—15, Meloenen 5.50—7.50, per 100 stuks. Oostburg, 19 Oct. Avicultura: aan voer 35 kg boter; prijs 1.371.61 p. kg. A GENÖ A- MIDDELBURG. DO 20 Oct. Evangelisatie; Bogardz. spr. ds. M. I. Moojj van Ierseke; 20.00 h. VR 21 Oct. Alg. Verg. Ver. tot Bestr. der T.B.C.; St. Joris 20.15 h. VR 21 Oct. le Concert concertvereen. Lener Strijkkwartet; Concertz. 20.15 h. GOES. DO 20 Oct. VR 21 Oct. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 21—DO 27 Oct.: „De Model Echtgenoot" en „Expen sive Husbands", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITV, Midd. VR 21—DO 27 Oct.: „De Wonderbaarlijke avonturen van de cnderzeebpot D-l" en „Elke vrouw heeft haar geheimpje", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 21-DI 25 Oct. „De Wonderbaarlijke avonturen van de onderzeeboot D 1" en „Het mysterie van de kat". 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boér, M'burf.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6