SHELTER*6escU>ihUt* BUITENLAND. 1'Tweed, Gabardine, Loden Regenjassen f. 19.75 - f. 22.75 - f. 26.75 - f. 32.75 en hooger ZUIDBEVELAND Al wie WAARBORG-KLEEDING kent N00RDBEVELAND BEURSTHERMOMETER WOENSDAG TS JECHOSLOV AKI JE uié.QUO VADIS - I I I ITALIË, PALESTINA. (Ingez. Med.) IERSEKE. Aan den oproep tot het hou den van een cursus in paardenkennis alhier is reeds door 15 personen gevolg gegeven. De leiding van dezen cursus is in handen van den heer De Groof, veearts te Krui dingen. BAAD VAN IERSEKE. Begrooting 1939 aangenomen. IERSEKE- Donderdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemees ter Gunning voltallig. De v o o r z. sprak er zijn blijdschap over uit dat het raadslid, de heer Mol van zijn ernstige ziekte is genezen. De heer Mol dankte den voorz. voor zijn woor den. De v o o r z. stelde vervolgens voor, om in verband met de internationale ge beurtenissen van onlangs het volgend tele gram aan H. M. de Koningin te zenden: De Raad der gemeente Ierseke brengt Uwe Majesteit eenstemmig eerbiedigen dank voor haar persoonlijke opwekking gericht tot iedere klasse en wenscht hierin actief samen te werken met Haar tot heil van ons va derland en de geheele wereld". Aangeno men met algem. stemmen. De landstormcommissie vroeg den Raad een subsidie. B. en W. stelden voor afwij zend te beschikken. De heer Mol vroeg: waarom niet. De voorz. antwoordde, dat het z.i. geen gemeentebelang is, maar wel een algemeen landsbelang. De heer H i r d e s daarin gesteund door den heer Cornelisse stelde voor een subsidie van 10 te geven. In stemming gebracht werd dit voorstel verworpen met 5 voor 6 tegen. (Voor: Hirdes, Daane, Mol, Bom en Cornelisse.) De heeren KeggeMoerland en Lamper, bewoners van den Harden Hoek, vroegen maatregelen tegen den geweldigen stofregen die bij werking van de malerij van Van der Endt hun last bezorgd. Het stof dringt overal door. Reeds meermalen hebben zij genoemden Van der Endt verzocht maatre gelen te nemen, maar tevergeefs. Nu vroegen ze hulp aan de gemeente. De heer Cornelisse had de zaak ter plaatse nagegaan en hij vond den toe stand daar onhoudbaar. Het adres werd ge zonden om advies aan B. en W. Bij punt 7 aankoop en ruiling grond Kaaistraat vroeg de heer Cornelisse inlichtingen over den ruil met den heer Was. Heeft die niet bijzonder veel gekre gen, veel meer dan hjj heeft afgestaan? Hef is niet gemakkelijk geweest om alles voor uit te zien, maar achteraf is inderdaad ge bleken, dat de heer Was een goeden ruil deed. De raad heeft zich echter maar bij de zaak neergelegd. Bij de voorloopige vaststelling gemeente rekening 1937 merkte het lid der commis sie van nazien de heer Schouwen burg op, waarom rechtstreeks bij de fir ma Samsoph te Almen wordt besteld. De boekhandelaars alhier kunnen voor hetzelf de geld leveren en dan verdienen ze hun percenten. Waarom verandert dat niet? De voorz. achtte dit ook gewenscht en zal in het vervolg een en ander goed nagaan. Een ander commissielid, de heer Ver boom klaagde over een ander feit dat zijn aandacht heeft getrokken, nl. dat sommige handelslieden bijna alles en andere bijna niets mogen leveren. De andere raadsleden ondersteunden deze klacht. De voorz. zeide ook hierin een rechtvaardige verdee ling toe. Bü de vaststelling gasbegrooting 1939 klaagde de heer Hirdes over de z.i. onrechtvaardige verdeeling der gasprijzen. De een profiteert veel meer dan de ander van de nieuwe regeling. Kan dat niet ver anderd worden? De voorz. zette uitvoe rig de prijspolitiek der gemeente uiteen, daarmede is nu reeds bereikt dat de gas- verkoop een-derde is vooruitgegaan. Daarna werd overgegaan tot behandeling van de gemeentebegrooting 1939. De heer Bom maakte eenige opmer kingen over het besluit van de voorgaande raadsvergadering om adhaesie te betuigen aan het adres van het Ned. Onderwijzers Genootschap om minder leerlingen per klas se. Daar heeft de Raad geen verstand van, moest er liever over zwijgen. Gaarne zag ook de heer Bom iederen volontair per 1 Jan. a.s. 50 uitgekeerd. De heer H i r des kon zulks steunen. De voorz. ant woordde dat voor dezen post reeds 175 is uitgetrokken. Uit de begrooting bleek, dat de telefoon van het gemeentehuis per jaar 300 kost, De gemeentebode krijgt jaarlijks 90 meer (voor rijwieltoelage en kleeding). De heer Cornelisse maakte B. en W. er opmerkzaam op dat de muur van het brandspuithuis dringend roept om verbete ring. Die is geheel afgeweken. Spr. zag een post van 25 daartoe, die beslist niet vol doende is. De heer Cornelisse somde bij den post subsidie van openbare vervoermiddelen verschillende tekortkomingen op van de bus StationIerseke. Het gebeurt meerma len, dat op 'n drukken trein geen dienst is, Laten we zorgen voor een goede exploitatie die desnoods iets meer kost dan nu: 500 is veel maar laten we 't nog eens goed na gaan. Spr. vroeg B. en W. medewerking. Bfl den post assurantie vroegen de heeren Mol en Hirdes (S.G.P.) geen stem^ ming maar ze wilden geacht worden tegen te hebben gestemd. Een zelfde opmerking maakte bij den post subsidie burgerwacht de heer M S c h e e 1 e (S.D.A.P.) De begrooting was in een goed uur be handeld en werd z.h.st. aangenomen. Bij de rondvraag dankte de heer D a a n e namens de inwoners van den Molen polder voor den aanleg der gasleiding en de geplaatste gaslantaarns. Verder vroeg h; of het niet mogelijk is, dat de laatste bus niet zoolang hoeft te wachten bij den over weg, daar dat soms wel 15 a 20 minuten duurt. De heer Cornelisse vroeg, wie bij de laatste internationale gebeurte nissen die telegrammen aan Hitler, Cham berlain, Daladier en Mussolini heeft betaald en wat die kosten. De voorz. antwoordde, dat dit ge schied is uit dankbaarheid voor de oplos sing van het probleem, dat we geen oorlog kregen. Indien we de millioenen menschen- levens mederekenen die daardoor gespaard bleven, zullen we dit moeten billijken. De kosten zijn nog niet bekend, maar zullen ongeveer 30 zijn en worden door de ge meente betaald. De heer Mol klaagde over de havenafrit. De heer K o o m a n over het havenlicht dat niet goed brandt en over de weinige losruimten. De Kaaistraat- kwestie werd vervolgens in besloten verga dering behandeld. De heer H a r t o g vond, dat B. en W. op de zaak zijn vooruitgeloopen. De Voorz. heeft tijdens de vorige raadsvergadering ge zegd, dat de benoeming van een bode aan de orde zou komen bij de behandeling van de gemeentebegrooting. Nu heeft de benoe ming plaats gehad door B. en W. De heer De Pree vroeg of de gemeente-veldwach ter er verschillende baantjes bij mag heb ben. De Voorz. antwoordde, dat dit ook gemeentedienst is. Verdere bijbaantjes, b.v. voor den polder mag hij niet aannemen. Spr. deelde verder mede, dat het niet in de be doeling is om den heer Slager te bevoor- deelen, doch dat het enkel is gedaan in het belang van de gemeente, daar deze benoe ming een flinke vermindering in uitgaven met zich brengt. De heer De Pree vond het wel een beetje voorbarig om te doen, alsof de heer Slager ook al benoemd was tot concierge. Hij had het vorig jaar voor gesteld te wachten met een nieuw dak op de veldwachterswoning tot dit jaar. Nu blijkt echter, dat er slechts 50 voor onder houd van die woning is uitgterokken. Er is dus met de begrooting al gerekend op de benoeming. Verder zeide de heer De Pree dat het nog slechts twee jaar duurt, of er moet een nieuwe burgemeester benoemd worden. Is er dan op het gemeentehuis een (Ingez. Med.) KLOETINGE. Alhier werd een vergade ring van den Luchtbeschermingsdienst ge houden. Burgemeester Zandee en het hoofd van dezen dienst de heer H. B. Pilaar, ga ven een uiteenzetting van de oefening op 27 October Door het hoofd van den ge neeskundigen dienst, dokter Wouda werd medegedeeld dat met den cursus voor eer ste hulp bij ongelukken speciaal in verband met gasaanvallen zal worden begonnen op Vrijdag 11 November. Hij drong er bij de aanwezigen en alle ingezetenen op aan zich daartoe bij hem aan te melden. Tot slot deed de voorzitter een beroep op aller medewerking. RILLAND. Binnenkort wordt het elec- trisch net in deze gemeente uitgebreid. De woningen van de N.V. Landb. Mij. de Bath- polders, staande in de omgeving van den Se- paratiedijk, zullen aan het electrisch net worden aangesloten. WEMELDINGE. De gemeente- en rijks politie alhier, heeft op verzoek van den Commissaris van Politie te Maassluis aan gehouden en overgebracht, een zekeren de G., verdacht van verduistering. Het Belgische sleepschip „José" schip per Sterling, geladen met piekijzer, op weg van Frankrijk en bestemd voor Duitschland is hier plotseling lek geworden. Met be hulp van een, pompboot werd het schip drijvende gehouden. WOLFAARTSDIJK. Nu de suikerbieten- oogst alhier in vollen gang is, blijkt dat van vele perceelen de opbrengst belangrijk min der zal zijn dan het vorige jaar. Het mond- en klauwzeer onder het hoornvee breidt zich in deze gemeente ge stadig uit. (Inz. Med.) RAAD VAN KOLIJNSPLA AT De begrooting aangenomen. Personeele belasting verlaagd. KOLIJNSPLAAT. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester Stute, voltallig. De begrooting 1939 van het burgerlijk armbestuur werd met algemeene stemmen vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 3664.De heer P. van der Weele werd met vier tegen twee stemmen herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Van den heer C. van Halst te Wissekerke was een verzoek ingekomen om gebruik te mogen maken van een schoollokaal voor 't geven van een cursus voor middenstandsont wikkeling (vestigingswet). Op voorstel van B. en W. werd besloten dit verzoek tot wederopzeggens in te willi gen. Aan de schoonmaakster der school moet voor het aanmaken van de kachel per keer een vergoeding verstrekt worden van 25 cent. De rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten werd gewij zigd. De heer Contant informeerde, of het geld niet voordeeliger kon belegd wor den, daar hij zeer weinig achtte. De secretaris verklaarde hierop meer in het bijzonder, waarom zulk een overeenkomst voor de gemeente gewenscht is. De verordening veldwachters werd gewij zigd. Aan artikel 3 is toegevoegd, dat dienstjaren als capitulant niet voor ver hooging meetellen, terwijl aan artikel 4 werd toegevoegd, dat van alle diploma's voor verhooging der wedde in aanmerking komt dat, waaraan de hoogste waarde kan wor den toegekend. Van Ged. Staten was een schrijven inge komen, dat aansluiting bij het destructiebe drijf „Gekro" te Overschie verplicht is. In verband hiermede werd het raadsbesluit van 8 Juli j.l., waarin de Raad aansluiting verwierp, ingetrokken. Hierna kwam de gemeentebegrooting in behandeling. De heer Contant vroeg, waarom de post jaarwedde gemeentebode met 620.is verlaagd. De Voorz. ant woordde, dat punt 8 (benoeming concierge gemeentehuis) hiermede verband houdt. Om deze reden hebben B. en W. den bedoelden post teruggebracht op 100. geschikte burgemeesterskamer aanwezig? De heer H a r t o g zeide, dat naast den post van 950.voor gemeentewerkman nog een post is uitgetrokken van 200. voor het schoonhouden van het havenplein, Wethouder Van Dis antwoordde, dat deze post voorkomt, omdat het kan gebeuren, dat de klei in werkverschaffing moet wor den weggereden. De heer Contant zeide, dat is uitge trokken 190.voor onderhoud van de lijk koets met toebehooren. Het lijkkleed, dat- gewoonlijk gebruikt wordt, is van de diaco nie der Ned. Herv. Kerk. Dit kan gehuurd worden voor 1.50 per keer. Hij vroeg, of de gemeente niet kon zorgen voor zulk een kleed. Een begrafenis brengt toch al veel kosten met zich. B. en W. werden gemach tigd te trachten dit kleed van de diaconie over te nemen. De heer H a r t o g vroeg inlichtingen over den post: Commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorz. antwoordde, dat de heer Schrier vroeger secretaris van deze commissie was en als zoodanig een vergoe ding ontving van 50.per jaar. Dit was gebeurd, om aldus het salaris van hem op peil te houden, daar hjj andere baantjes was kwijt geraakt. De nieuwe secretaris zal in het vervolg slechts 10.ontvangen. De heer Contant had gezien, dat er voor agent bij de arbeidsbemiddeling 100 was uitgetrokken. De Voorz. antwoordde, dat de heer Schrier het voorheen deed voor 10.doch dat deze bezoldiging eigenlijk veel te laag was, waarom B. en W. ge meend hebben dezen post te moeten ver- hoogen tot 100. Bij het einde der besprekingen deelde de secretaris mede, dat hij kon adviseeren de opcenten op de personeele belasting met 20 te verminderen en te brengen van 185 op 165. Met algemeene stemmen werd aldus besloten. De begrooting werd hierop vastgesteld met eindcijfers in ontvang en uitgaaf op 54473.en een post voor onvoorzien van 1178.Voor den kapitaalsdienst waren die eindcijfers 4381.Het bedrag per leerling voor de openbare lagere school over 1938 werd vastgesteld op 13.16. Tot concierge gemeentehuis werd met al gemeene stemmen benoemd de heer P. Sla ger. Tot agent bij de arbeidsbemiddeling werd met 5 stemmen benoemd de heer S. B. de Pree, ambtenaar ter secretarie. Op voorstel van den heer H a r t o g werd besloten de veldwachterswoning publiek te verkoopen. Van den heer Visser was een verzoek in gekomen om een kleine verhooging voor het ophalen van het huisvuil. Op voorstel van B. en W. werd besloten hem voor het vol gende jaar 25.meer te verstrekken. Wethouder Van Dis zeide, dat het met de afscheiding op de begraafplaats nog niet in orde is. Op voorstel van den burgemeester werd besloten aan den landmeter te verzoe ken het eens na te meten, om aldus een einde te kunnen maken aan de voortduren de besprekingen en kwesties over dit punt. De heer J a n s e zeide bij de rondvraag, dat h(j niet goed was ingelicht in de vorige vergadering omtrent het verstrekken van goedkoope boter. Hij had naar het hoofdbe stuur van zijn bond geschreven en tot ant woord gekregen, dat er wel degelijk goed koope boter moest te krijgen zijn. Zijn er geen werkloozen, die in werkverschaffing zijn of steun ontvangen, dan moet er toch voor behoeftigen zijn. De secr. antwoord de, dat de inspecteur nog in September bü hem is geweest. Deze heer heeft hem ge zegd, dat er geen boter kon verstrekt wor den. Hij kan toch niet anders doen dan han delen zooals de overheid hem gelast. Hij heeft zijn best gedaan, zooveel hij kon. Dit jaar met het verstrekken van goedkoop vleesch is de gemeente eigenlijk zelfs verder gegaan dan zij mocht. Verschillenden heb ben op hun bonnen vleesch gehaald, terwijl zij niet meer in de termen vielen. BEURS VAN AMSTERDAM, Amsterdam 1936-3% 100%10114 Zeeuws. Hyp. B-3% 10014—10014 Cities Service Cy. P. 1958 5 4848% A Amsterd. Bank 143%144% A Ned. Gist- en Spiritusf. 524%524% A De Schelde N.B. 46%—4614 C Am. Smelt Ref. 42%—40% A Born. Sum. H.M. 177%—177% A Houth. Alberts 9393% C Union Pac. Rr. 71%—71% C Int. Nickel Cy. 42%—4114 A Pref. Lever-Bros 139%140% Ned. 38 Ï000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 10ö%—100 Engeland 1960-90 4 77%—71% A Koloniale Bnk. 151%150 A N.I. Hbk. 600 132—131% C Ned. H. M. 1000 150—150 A v. Berkels Pat. 57%—58% C Calvé-Delft 90%—90% A Philips Gem. B. afg. 236%234%-33% C Unilever 143%—143-41% C Am Car en Foundry 2221%-% C Anaconda Cop. 30%29-% C Bethlehm St. 48%—47%-46% C Kennec Copper 37%36%-% C Rep. Steel 15-14%-% u. States St. C. 48%47%-% C North Am. Cy. 18%—18 A Kon. Petr. Mpij. 333%—333-% C Contin. Oil Cy. 20%—20% Phillips Petr. Comp. 28%28% C Shell Union O.C. 11%—11-% Tide Water Ass. Oil 10-10-% A Ned. Scheepv. U. 123%—122%-23% A H.V. Amsterdam 473%—472%-73% Java Cult. Mij. 179—179% A N.I. Suiker U. 182—182 Deli Batavia 233%—229-31 C Deli Mij. 1000 291-290-91 Amerika Obl.MarU- Konlnkl. (Wettig Philips Rubber - Suiker Tabak - Schepen gedeponeerd- A Senembah 266263-66 C Baltimore en Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 15%-14%-% A Southern Rlw. 12%12% A Amst. Rubb. C. 238%.234%-37 A Deli-Bat. Rubb. 161%—161% A Hessa Rubber 137%135 A Serbadjadi S.R. 115%114% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.75% 73.57% 4.89% 31.06 1.8 8.77% 73.63% 4.91% 31.05% 1.83% De strijd in het Verre Oosten. OOODENDAGBOEK VAN HET VERKEEb Lunteren: 1 doode. Gistermiddag is de 24-jarige motorrijder H. Troost uit Rotterdam, controleur bij de Galakfabrieken aldaar, op den Barneveld- scheweg te Lunteren met vrij groote snel heid tegen een personenauto gereden, wel ke hij voorrang had moeten verleenen. De motorrijder werd over den weg ge slingerd en met ernstige verwondingen aan het hoofd opgenomen. Nog voor aankomst in het Julianaziekenhuis te Ede is hij aan zijn verwondingen is bezweken. DE JAPANSCHE INVAL IN ZUID-CHINA. Ofschoon de verovering van Sjekloeng, op 64 km ten Oosten van Kanton, door de Japanneezen gemeld, en te Hongkong be vestigd is, wordt in een door Reuter ont vangen officieel telegram van het Chinee- sche ministerie van buitenlandsche zaken te Tsjoengking gezegd, dat, de Japanneezen nog ongeveer 110 km van Kanton verwij derd zijn, en dat de Chineezen nabij Pok- lo krachtig weerstand bieden. De meening, dat de Chineezen voorne mens zjjn, alles te doen om stand te hou den in de verdedigingslinies, welke in een straal van 25 km rond Kanton zijn gele gen, wordt bevestigd door het feit, dat duizenden Chineesche soldaten uit de pro vincie Kwangsi voortdurend door Kanton trekken op weg naar het front in Zuid- China. Naar schatting liggen in het ge bied rond den spoorweg KantonKauloen reeds 100.000 Chineesche soldaten. Successen der Chineesche lucht macht. De Chineesche luchtmacht heeft gisteren naar het Chineesche persbureau bericht, de Japansche troepenconcentraties in Zuid Kwantoeng krachtig bestookt. Dertig Ja pansche vliegtuigen werden door de Chi neesche toestellen omlaag geschoten. HET BEZOEK VAN BECK AAN KONING CAROL. De besprekingen te Galatz tusshen den Poolschen minister van buitenlandsche za ken, kolonel Beek en koning Carol van Roemenië zjjn geëindigd met het uitgeven van een buitengewoon laconiek communi qué, dat melding maakt van de besprekin gen, maar niet aangeeft of zjj tot een of andere overeenstemming hebben geleid. Zonder dat men beschikt over commen taren uit gezaghebbende kringen gelooft men te Boekarest, dat de IJpolsche voor stellen niet zouden zijn aanvaard door koning Carol en zijn minister van buiten landsche zaken. ELF RUSSISCHE MILITAIREN OP MANTSJOERIJSCH GRONDGEBIED AANGETROFFEN. Domei meldt uit Tokio: Elf Sovjet-Rus sische soldaten zijn bij een onwettig verblijf aangetroffen op een zandbank in de rivier Amoer, in de buurt van Hsialinsjan, op on geveer twee mijlen ten Oosten van Heiho op het grondgebied van Mantsjoekwo. Dat was Dinsdagmiddag te ongeveer twee uur, Volgens een persbericht uit Charbin zou den zij, na struiken op de zandbank te heb ben in brand gestoken, zijn begonnen met de oprichting van militaire versterkingen, De commissaris voor de buitenlandsche zaken van Mantsjoekwo te Charbin, Sji- momoera, heeft stappen gedaan bij den al daar gevestigden Sovjet-Russischen consul generaal en de directe verwijdering der militaire werken van de zandbank geeischt, Volgens ditzelfde bericht is men aan de zijde van Mantsjoekwo in afwachting van de verdere houding der Russische soldaten. DUITSCHLAND RECRUTEERENGEN IN HET SUDETEN- DUITSCHE GEBIED. In het Sudetenland zijn recruteeringsbu reaux ingesteld om jongelieden, die in het Duitsche leger wenschen te dienen, gelegen heid te geven tot inschrijving. De inschrij ving is geopend voor Sudeten-Duitschers, die in 1938 nog als onderofficieren of man schappen in het Tsjechoslovaaksche leger gediend hebben en voor Sudeten-Duitschers die nog geen dienst gedaan hebben en ge boren zijn tusschen 1914 en 1920. DE ONTBINDING DER VRIJ METSELAARSLOGES IN SLOVAKIJE. De „Narodni Osvobozeni" verneemt uit Bratislava dat na de ontbinding der vrij metselaarsloges in Slovakije, de hoofdzetel te Bratislava in beslag is genomen en zal worden ingericht als museum voor de Slo vaaksche autonomistische beweging onder den naam „André Hlinka-huis". ARBEIDSKAMPEN. De Slovaaksche minister van economi sche zaken, Teplansky, heeft gister een radioredevoering uitgesproken, waarin hij de inrichting van arbeidskampen heeft aangekondigd. Tegelijkertijd verklaarde/h\ dat de ertsrijkdommen van Slovakije in grootere mate zullen worden geëxploiteerd Een geologische exploratie des ands moet leiden tot een organisatie van de grond- stoffenbronnen en mineralen. Bovendien Het fruit, dat uitgeschoten wordt als ondeugdelijk of niet versch, wordt 1 „vernietigd". Alleen zóó blijft de boomgaard frisch en rijkdragend. zóó 1 voorkomt men. dat de bloesem afvalt - en vertrapt wordt, of dat de takken I' en twijgen breken. Doch wat het voor- I naamste is: zóó blijft de plukker sterk en gezond, zóó behoudt hij zijn levens- 2 vreugde en arbeidsdrangzóó blijft I hij tevreden en zal het leven blijven liefhebben. Z Bldz. 17 (101 W.C. Slckeiz (Inz. Med.) zal een groote chemische industrie worden opgericht. TSJECHISCHE GEVANGENEN DOOR DUITSCHLAND VRIJGELATEN. Het blad „Azet" bericht, dat 120 Tsjecho slovaaksche ambtenaren, die door aanhan gers van Henlein gevangen waren genomen en naar Duitschland gevoerd, gister te Praag zijn teruggekeerd. Allen zijn afkom stig uit het district Schlukenau, dat 3 Oct. door de Duitsche troepen is bezet. Sedert 22 September waren zij te Maagdenburg ge ïnterneerd in den ouden stadsschouwburg. AANHANGERS VAN BENESJ ONTSLAGEN. Bij de spoorwegadministratie te Press- burg zijn alle ambtenaren ontslagen, die in contact hebben gestaan met het „sy- steem-Benesj." Dr. BENESJ OP ZIJN LANDGOED. Havas meldt uit Praag: De in het buitenland verspreide geruch ten, dat Benesj Tsjechoslovakije zou heb ben verlaten, zijn onjuist. Dr. Benesj verblijft thans op zijn land goed te Sezimovoesti bij Tabor, werwaarts hij zich direct na zijn aftreden had begeven. DE VERSCHIJNING VAN DE „PRAGER MITTAG" GESTAAKT. De „Prager Mittag", het orgaan der de mocratische Duitschers in Tsjechoslovakije heeft haar verschijning gestaakt. Gister is het laatste nummer uitgeko men, met een afscheidsartikel aan de lezers, waarin wordt verklaard: „Wij verlaten de arena, niet om den ideeënstrijd op te geven, welke voor ons een levensbeginsel was en is, maar om te zwijgen daar wij niet meer de mogelijkheid hebben te spreken". De sociaal-democratische partij *n Slovakije. De zg. katholieke groep in de sociaal-de mocratische partij in Slovakije heeft be kend gemaakt uit de partij te treden. Ritueel slachten verboden. De „Gazeta del Popoio-" bericht, dat de regeering alle prefecturen van het ko ninkrijk telegrafisch heeft doen weten, dat met ingang van heden het slachten vol gens Joodsch ritueel verboden is. Het blad voegt hieraan toe, dat de bond van dierenbescherming te Turijn en gezond- heidsbureaux de aandacht van de regeering op deze „afschuwwekkende1' jhandelwijze hadden gevestigd. ZUIVERING VAN HET OUDE STADSDEEL TE JERUZALEM. De Britsche troepen zijn gisteren het oude stadsdeel van Jeruzalem binnenge trokken en hebben de straten bezet. Deze actie werd ondernomen omdat van uit dit stadsdeel telkens overvallen op Britsche posten werden ondernomen. Overal in de oude stad werden posten geplaatst, terwijl politiepatrouilles huiszoeking deden. De troepen zijn bij het binnendringen der stad op weinig tegenstand gestuit, hoewel enke le bommen werden geworpen en schoten werden afgevuurd. De militaire actie werd den geheelen dag voortgezet alleen de hei lige plaatsen van de Arabieren werden niet bezet. Tijdens het oprukken der troepen werden alle huizen aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, waarbij een veer tigtal arrestaties werd verricht. Een aantal opstandelingen is er evenwel in geslaagd te ontvluchten door onderaardsche gangen,

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2