BRIEVEN UIT BERLIJN. IN EEN ONZEKER. noriENTi DrH.Dushkind BLIJF KALM Voedt Uw huid 's nachts met Purol SPORT. neem een DrDUSHKIND De militaire voorzieningen en de reusachtige bouwplannen. RADIO-PROGRAMMA, VAN ONZE ADVERTEERDERS, BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN AGENDA. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels enjiitslag verdwijnen er door, Tube 45, Doos 60-30 ct. (Ingez. Med.) denier namens de afdeeling Vlissingen en Soeburg der S.D.A.P.; de heer Popering na mens de cultureele organisaties en de heer W. Gunst namens den Middelburgschen Be- stuurdersbond, waarna de voorzitter allen hartelijk dankte. 's Avonds was er feest in het Concert gebouw, dat tot in de kleine uurtjes duurde. VOETBAL. ZEELANDIAMIDDELBURG 0—3. Slechte voorhoeden. Over het algemeen is deze plaatselijke ontmoeting niet tegengevallen. Hoogstaand spel werd niet vertoond, doch dat ziet men den laatsten tijd ook zelden meer. Echter hetgeen beide partijen, inzonderheid vóór de rust, te zien gaven, kon toch de aandacht geboeid blijven houden. Hoofdzakelijk dan door het tempo en den gelijk opgaanden strijd. Goed sluitend spel en fraai opgezette aanvallen waren evenwel niet veel te be speuren. In beide elftallen maken de spe lers nog te groote fouten, waar het betreft spelopvatting, combinatievermogen en vol doende inzicht. Maar de routine zal dit ho pelijk voor de jongeren nog wel brengen. Middelburg heeft een verdiende overwin ning behaald, doch eigenlijk zijn de drie punten voor de verrichtingen der voorhoede wel een wat ruime belooning. Individueel zijn er zeker aardige spelers bij dit vijftal, doch als linie kan het spel der vijf voor- waartsen nog niet bekoren. Nu was men gehandicapt doordat Vogel niet meespeelde, doch Simons op den rechtsbinnenplaats deed het toch nog zoo kwaad niet. De grootste fout van de voorhoede is, dat het spel te kort wordt gehouden, terwijl de opstelling van de binnenspelers niet altijd even geluk kig is. Zjj bevinden zich maar al te dikwijls in de buurt van den midvoor, die daardoor geen voldoende bewegingsvrijheid bezit, of zij verzuimen den bal op te halen. De voorhoede wordt daardoor onproduc tief. Ook dezen middag. Want de eerste twee doelpunten waren hoofdzakelijk te wij ten aan kostbare fouten van de Zeelandia- verdediging. Het eerste toch ontstond uit een vrijen schop tegen Nijsse, op den rand van het strafschopgebied, keurig door Ver hulst genomen (01); het tweede, kort daarna en even voor rust, was een gevolg van een mislukt intrappen van keeper Ari- aanse. De bal kwam bij Neufeglise, die geen fout maakte (02). En bij het derde punt, 6 min. na de hervatting, door Carol ge maakt, na een schermutseling vlak bij het doel, ging de Zeelandia-doelverdediger niet geheel vrijuit. In de voorhoede van Zeelandia was wel het meest opvallend het verrassend goede spel van rechtsbuiten Adriaanse. Dit han dig spelertje" deed altijd wat goeds met den bal. Zijn voorzetten waren uitstekend. De rest van de voorhoede stelde teleur. Janisse werd geen kans gelaten en Smit was er geheel uit. De linkervleugel Philipse-Simons maakt de groote fout het tempo te druk ken. Beiden zijn te langzaam en treuzelen te veel. De middenlinie van Middelburg was on tegenzeggelijk beter dan die van Zeelandia, waar Bodegraven op de linkshalfplaats stond. Verhulst speelde een gave spilpartij, terwijl Ploegaert ook goed speelde. Bij Zee landia was in deze linie Jongepier de beste. De verdedigingen ontliepen elkaar niet veel. Nijsse was bjj de groen-zwarten en Hertogs aan den anderen kant uitstekend. Het spel van laatstgenoemde zou zeker sympathieker zijn wanneer hij zijn gemopper eens staakte. Meeuwse, die in de plaats van Dirkse links back speelde, was goed in het onderbreken van het spel, doch zeer zwak in het weg werken. De Zeelandia-achterhoede heeft enkele fouten meer gemaakt, en juist kostbare, dan de achterhoede der groen-witten, doch zjj kreeg ook veel meer werk. Na rust vooral heeft Middelburg soms een sterken druk op het Zeelandia-doel uitgeoefend. Een kleinigheid daargelaten, was het als winst te beschouwen dat de verstandhou ding in het veld beter was dan men meestal gewend is bij dergelijke plaatselijke ontmoe tingen. Scheidsrechter Enders leidde uitste kend. DE ZEEUWEN—RCS 0—3. Eindelijk heeft RCS haar eerste overwin ning in dit seizoen weten te behalen en dat zulks met flinke cijfers op een lang niet zwakken tegenstander geschiedde, zal den Souburgers moed geven. Nu is het feit, dat RCS voor de eerste maal volle dig uitkwam, niet vreemd aan deze over winning, maar toch heeft het uitzonderlijk goede spel, wat zij gisteren te zien gaf, o.i. een andere oorzaak. Door het gemis van Gillisse wisten de voorhoedespelers, in dien zij althans een bal kregen, daarmede geen weg terwijl gisteren, ondanks het niet op volle kracht spelen van Gillisse, deze zelfde voorhoede wèl wist, hoe te handelen. Inzonderheid Kruisse op de rechtervleugel was goed op dreef, hij was de beste man in de voorhoede. Jammer dat hij met zijn schoten weinig geluk had en dat zijn doelpunt wegens buitenspel werd afgekeurd. De Zeeuwen-voorhoede was qua spel zeker niet minder, maar wan neer het op productiviteit aankwam was het hopeloos. De schietkansen die zij nog kregen werden verknoeid. De middenlinie van RCS daarentegen was te verkiezen boven die der zwarthemden, waarbij A. Blok zich weder onderscheidde door zjjn fraai spel.Hij stichtte met zijn voorzetten van het middenveld af, steeds gevaar. Bij de Zeeuwen was spil van Poelje nog de beste, maar hij kon toch Wan jon niet evenaren. De achterhoede's waren aan el kaar gewaagd en speelden best. Donze in de Zeeuwen achterhoede voldeed uitstekend. Aan de 3 doelpunten had doel man Zietse hoegenaamd geen schuld. Mis schien was het 2e een klein foutje. Overi gens had hij, vooral voor rust, niet over de medewerking van Vrouwe Fortuna te kla gen. Het R.C.S. achtertrio speelde puik en vormde een hecht geheel. Wat haar achter trio betreft, is R.C.S. zeker niet achteruit gegaan buiten vorig jaar. Nu nog wat meer schot in de voorhoede, dan behoeft men met deze ploeg niet bang te zijn voor de onder ste plaats. Scheidsrechter Nieuwlaat had een gulle bui en deelde kwistig verdiende en onverdiende vrije schoppen uit. Hij leid de slap. De doelpunten werden eerst na rust ge maakt door de steeds weer aanvallende R.C.S.-voorhoede. Gillisse zorgde voor no. 1 en 3, bij het laatste had Kruisse een groot aandeel. Labeur zorgde voor no. 2. Met deze welverdiende overwinning kwam het einde van dezen bijzonder fraaien wedstrijd. Breda-Vlissingen 02. De partijen wogen voor rust tegen el kaar op, waarbij Breda gevaarlijker was dan de gasten. Toch weten deze laatsten door een fraai onverwacht schot van den rechtsbuiten de leiding te nemen (01). In de tweede helft volgt een Breda over wicht, doch de Vlissingen achterhoede re tourneert alles. Vlissingen is met haar aan vallen veel gevaarlijker. Toch duurt het tot eenige minuten voor het einde eer de mid voor de zege veilig stelt (02.) Middelburg IIGoesche Boys 11 Middelburg verschijnt met een 5 tal in vallers. O.a. staan twee spelers van het 4e elftal opgesteld. Dit neemt niöt weg, dat direct flink wordt aangepakt. Het eerste succes is voor Middelburg, wanneer de Steur door alles heen is en ongeoorloofd wordt aangevallen. Scheidsrechter Ver kerk uit Vlissingen geeft terecht een strafschop, welke door aanvoerder Kampman met een laag schot wordt benut. Middelburg speelt technisch beter dan de Goesenaren en is veel in den aanval. Bij een dier aanvallen speelt een achterspeler van Goesche Boys den bal onnoodig met de hand en Middelburg krijgt wederom een strafschop te nemen. A. Jobse jr. plaatst zich thans achter het leder, doch schiet recht op den doelman. Rust 10. De tweede helft kenmerkte zich door een voortdurend overwicht van Middelburg, maar Goesche Boys verdedigde stug en de lichte, jeugdige groen-witte voorhoede heeft danig respect voor de stoere Goesena ren. Bij een der sporadische aanvallen van Goesche Boys springt de bal in het straf schopgebied tegen de hand van Van Schaik en de scheidsrechter wijst onverbiddelijk naar het beruchte punt. De strafschop wordt goed genomen, zoodat doelverdedi- ger Jongepier, die Becks zeer verdienstelijk verving, geen kans kreeg (11). Niet ont moedigd speelt Middelburg verder en on telbare aanvallen worden ondernomen, daar de bal steeds door de middenlinie met Kampman aan het hoofd, wordt geretour neerd. Tegen het einde probeert Kampman het nog eens op de linksbinnenplaats, ter wijl De Beer de spilplaats bezet, maar niets lukt en het einde komt met gelijken stand. Scheidsrechter Verkerk leidde zijn eersten wedstrijd in K.N.V.B.-verband op zeer ver dienstelijke wijze en hield de teugels goed strak. Terneuzen IIZeelandia n 30. Zeelandia verscheen met 4 invallers. Reeds in de eerste minuut weet Terneuzen uit een snellen aanval door den linksbinnen te scoren (10). De aanvallen van Zee landia zijn zeer zwak van opzet en van alle gevaar ontbloot. Bij een der vele schermut selingen voor het Zeelandia doel weet de middenvoor er 20 van te maken waar mee de rust ingaat. Na de rust is de druk nog zwaarder doch de Zeelandia verdediging weert zich ge ducht. Zij krijgt het zwaar te verduren en kan niet voorkomen, dat "de middenvoor er kort voor het einde 30 van maakt. Scheidsrechter Lensen leidde goed. KORFBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. Ie klasse: Madjoe IZeelandia 31 (rust 00) Om 't kamp der 2e kl.Volhar ding ITogo I 51. 2e klasse: H.B.S. ISwift III 12; Madjoe III—V.K.V. 5—4. 3e klasse: Swift IVAnimo 24; Edo Domburg 05. WemeldingeVolharding II 34. H.B.S. I—Swift HI 1—2. Swift II heeft een mooie overwinning op de H.B.S.'ers behaald. Nu moet gezegd, dat H.B.S. niet meer hetzelfde twaalftal heeft van vorig seizoen. Eenige der beste spelers spelen niet mee en het gemis van hen drukt zijn stempel ook op het spel der overigen. Het is niet meer zoo enthousiast en snel. Swift III heeft dezen middag juist door haar enthousiasme een goed resultaat kun nen boeken. In de eerste helft viel het spel niet mee. Reeds kort na het begin had Eiff H.B.S. de leiding gegeven, doch oogenblik- kelijk daarna maakte Brasser gelijk. In de tweede helft was het spel aanmerkelijk be ter. Het ging snel op en neer met nu eens H.B.S. dan weer Swift sterk in den aanval. Na ongeveer een half uur slaagde Gouds waard er in Swift III de leiding te geven. Beide doelen verkeerden nog herhaaldelijk in gevaar en vooral de heeren in den aan val van Swift doelden telkens gevaarlijk. Gedoelpunt werd er echter niet meer. Scheidsrechter Van Hoek leidde goed; Swift IVAnimo 24. Animo verscheen met slechts drie dames, terwijl Swift volledig in het veld verscheen. Het Souburgsche twaalftal speelde niet kwaad. Vooral de heeren waren goed en veruit de meerderen van de heeren der thuisclub. Swift IV speelde een slechten wedstrijd. In de eerste helft maakten Koen- ders, Koeveringe en Pouwer drie doelpun ten voor Animo, waartegenover de thuis club slechts een punt van Reekers kon plaatsen. Na rust maakte mej. Boogaard het vierde punt voor Animo en mej. Buize nog een tegenpunt voor Swift. Het einde kwam dus met 42 voor de gasten. (Eigen correspondentie.) Berljjn, 10 October, In de woelige dagen tusschen Hitler's eerste gesprek op den Obersalzberg met mi nister-president Chamberlain en zijn tweede conferentie in Godesberg, ontving de leider van het Duitsche volk den Engelschen jour nalist Ward Price van de „Daily Mail", en in den loop van dit onderhoud riep Hitier uit: „Lieve Hemel! Hoeveel verder zou ik met mijn bouwplannen in Duitschland al niet zijn geweest, als men mij niet had ge dwongen alle beschikbare krachten naar de westgrens te zenden om versterkingen aan te leggen!" Inderdaad, ook wij in Berlijn hebben in den loop van dezen zomer bemerkt, dat het niet meer wilde opschieten met deze groot- sche bouwplannen. Met stoom is alleen voortgewerkt aan de vergrooting van Hit ler's kanselarij in een der zijstraten van de Wilhelmstrasse. Erg fraai is dat stuk ar chitectuur helaas niet geworden. Het Der de Rijk houdt er een eigen bouwstijl op na, die hier en daar wel als gelukt is te be schouwen, maar die twee cardinale fouten heeft: te weinig afwisseling te brengen en zich te streng aan de wetten der symmetrie te houden. Of men nu de nieuwe kanselarij in Berlijn ziet of het thans historisch ge worden „Führerhaus" en de bijbehoorende complexen in München, het is alles lood om oud ijzer. Overal hetzelfde neo-helle- nisme, overal dezelfde nuchtere hooge zui len, dezelfde symmetrie, dezelfde vensters. En daarom verwachten we, dat de vier universiteiten, die in het Berhjnsche Wes ten zullen verrijzen, alweer op het nabijge legen Stadion en op alle andere Derderijk- sche architectonische wonderen zullen ge lijken. Maar het ziet er naar uit, alsof het tem po eenigszins verlangzaamd is. Het is ons nog niet gelukt, een blik te slaan in de en orme vestingwerken, die Hitier aan de Fransch-Duitsche grenzen heeft gebouwd en waarvan hij in Saarbrücken nog eens verzekerde, dat ze zoo geweldig zijn, dat geen macht ter wereld in staat zal zijn ze te doorbreken. Men weet, dat Hitler in die zelfde rede heeft aangekondigd, dat ze zul len worden doorgetrokken door het Saar- gebied en het district van Aken. Erg duide lijk was die aankondiging niet; maar men slaat de plank zeker niet ver mis als men aanneemt, dat zich deze vestinggordel straks ook zal uitstrekken langs onze ge- heele Limburgsche grens om te verhinde ren, dat deze voor Nederland nauwelijks verdedigbare provincie nog langer op- marschgebied uit het Westen zal blijven. Het behoort intusschen niet tot mijn competentie, daarover in bijzonderheden te treden! Ik maak er ook alleen melding van, om er de opmerking aan vast te knoopen, dat het nu wel voorjaar en zomer 1939 zal worden, voordat de honderdduizenden ar beiders uit geheel Duitschland, die voor de ze militaire werken naar het Rijnland zijn gezonden, naar hun haardsteden zullen te- rugkeeren, en dat het daarom ook wel herfst 1939 zal worden alvorens voor nor male bouwplannen \yeer voldoende ijzer, hout en cement ter beschikking zal staan. Gebrek aan werkkrachten en gebrek aan dit materiaal is het dan ook geweest, waar om Hitler's grootsche bouwplannen vooral ook in Berlijn, sedert vele maanden niet meer willen opschieten. Ik heb u indertijd over die plannen, die in het leven van tienduizenden Duitsche ge zinnen ingrijpen, uitvoerig ingelicht, Ham burg, Neurenberg en München zijn de hoofdcentra van deze bouwkoorts, en daar naast mag natuurlijk het reusachtige werk van den aanleg der z.g. „Reichsautobah- nen" niet vergeten worden. Wat deze prachtige auto-snelwegen betreft, welker lengte voorloopig met 13.000 km was aan gegeven, waarvan per jaar 1000 km moes ten gereed komen, tasten we nu natuurlijk weer eenigszins in het duister. Want dit voorjaar is Oostenrijk bij Duitschland geko men, zooeven heeft het Derde Rijk nog be langrijke deelen van Tsjechoslovakije opge slokt, en heden is nog niet bij benadering te zeggen, hoe deze kleine republiek er te gen Kerstmis zal uitzien. Het is zeer goed denkbaar, dat nieuwe projecten voor ver lenging der auto-snelwegen daarvan afhan kelijk zullen zijn. Maar het is eveneens denkbaar, dat ten gevolge van de enorme militaire bouwplan nen in het westen het tempo van den aan leg der wegen verlangzaamd zal worden. Wat in het bijzonder Berlijn aangaat, verkeert men in twijfel, of de doorbraken en afbraken, die verband houden met den aanleg van de Noord-Zuid en Oost-West verkeerswegen in de rijkshoofdstad, die el kaar kruisen bp het punt, waar zestig ja ren lang de „Zuil der Overwinning" op het plein van den Rijksdag heeft gestaan, wel zoo snel zullen worden doorgevoerd als oor spronkelijk bedoeld was. In Duitschland heerschte reeds in 1937 een nijpend gebrek aan geschoolde arbeiders. Nu er honderd duizenden naar het Westen zijn gezonden om forten en andere versterkingen aan te leggen is dit gebrek natuurlijk nog veel Madjoe Hl—V.K.V. 5—4. Kort na den aanvang nam Madjoe de lei ding, doch slaagde er niet zoo snel in het eerste punt, dat van W. Baars, te krijgen. Betrekkelijk snel achtereen volgden de an dere punten. J. Pille wist den stand gelijk te maken, waarna mej. E. Schippers den stand voor V.K.V. op 21 bracht. J. Kuy- pers, T. de Vries en J. Dingemanse brachten de score snel op 42 voor de gasten en even voor de rust slaagden J. Pille en W. Baars den stand op 5—3 voor hun resp. twaalftal len te brengen. Na de rust werd veel sneller gespeeld en was V.K.V. meestentijds in den aanval, waarbij J. Diericks tenslotte de score op 54 wist te brengen. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD SPEER WERPEN. De bekende Finsche athleet Yrjoe Nik- kanen, die reeds op 25 Augustus j.l. te Karhula het wereldrecord speerwerpen op zijn naam had gebracht met een worp van 77.87 meter, bracht het gisteren te Helsinki tot 78.80 m., een fantastische verrichting. storender geworden. Het is een feit, dat men in Berlijn vaak wekenlang moet wach ten, voordat een electricien, een schilder, een timmerman voor huiselijke reparaties ter beschikking staat. Deze onzekerheid brengt wonderlijke toe standen met zich. Zoo wonen langs de bekende „Heer. strasse" in het Berlijnsche „Nieuwe Wes ten" in grootendeels splinternieuwe villa's (in totaal ongeveer 130) gezinnen, die dit voorjaar de aanzegging hadden gekregen, dat zij op 1 October 1939 hun huizen moe ten verlaten, omdat die bestemd zjjn voor afbraak en om plaats te maken voor de vier universiteiten, die hier binnen drie of vier jaren gereed moeten komen. Natuur lijk krijgen deze 130 huiseigenaars alle scha de vergoed en eenigszins gelijksoortigen grond in een ander deel van Berlijn aange wezen om hun villa's opnieuw neer te zet ten. Velen hebben ook reeds den nieuwen grond gekocht en wachten op den aanleg der straten om met den bouw te begin nen. Maar nu maakt de groote politiek eensklaps alles weer onzeker en bestaat de mogelijkheid, dat arbeiders en materiaal voor de nieuwe wijk niet tijdig ter beschik king zullen staan. Duitschland bouwt sedert 1933 kazernes zonder tal. Daarbij komen dan nog de nieu we vestingwerken, die milliarden verslin den. Het Rijk beschikt wel over betonfa- brieken, en er worden ook weer nieuwe ge bouwd, maar de productie is niet bij bena dering voldoende voor de vraag. En natuur lijk gaan de rijksbestellingen vóór. Ook aan staal en ijzer is gebrek zoozeer zelfs, dat de bewoners worden aangemaand, de ijze ren hekken rondom de tuinen en voor tuintjes af te breken en ter beschikking te stellen, om ze door natuurlijke heggen te vervangen. De annexatie van geheel Oostenrijk en van belangrijke deelen van Tsjechoslovakije beteekent voor Duitschland natuurlijk in vele opzichten een aanwinst, maar toch meer in een verre toekomst dan voor het heden; en daarnaast staan zware lasten, omdat noch Oostenrijk noch het Sudeten- land „in prima-conditie" zijn overgenomen. Overal moet opnieuw gebouwd, het econo mische leven met zware offers op gang worden gebracht. Dat eischt Duitsch kapi taal en Duitsche werkkrachten, en dat be teekent ook uitstel van de vele groote wer ken in het „Oude Rijk". Na de van Duitsch standpunt gezien be grijpelijke vreugde over de groote politieke successen van 1938, is dus stellig een tegen slag te verwachten als straks de nuchtere gevolgen der annexatie zich in het dage- lijksch leven bemerkbaar zullen gaan ma ken. Vooral het Sudetenland is arm geble ken. De winterhulp 1938'29 zal enorme sommen juist voor deze nieuw-gewonnen bevolking verlangen. Maar ook het staat kundig beheer. Oostenrijk kwam als nor male staat bjj Duitschland. Het Sudeten land (om dezen eenigszins onjuisten naam nu maar voorloopig te handhaven) is geen geheel, maar een uit vroeger staatsverband losgerukte strook. Hier zal nog langen tijd noodig zijn om tot een reorganisatie te ko men, die een normale verbinding met het Rijk mogelijk maakt. Dat zal geld, tijd, en vooral werkkrachten kosten. Ook al staat het nu reeds vast, dat de Sudeten-Duit- schers betere werkkrachten zijn dan de Duitsch-Oostenrijkers. DINSDAG 18 OCT. HILVERSUM I 1875 en 301,5 M. KRO-Uitz. 4.00—5.10. HIRO. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten, m.m.v. solist. (1.001.20 Gram.) 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Causerie. 4.30 Gram 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gram. 4.45 Cau serie. 5.10 KRO-Ork. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Verv. conc. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO- Symphonie-ork. m.m.v. solist. 9.00 Inter views. 9.20 Verv. conc. 10.05 Declamatie. 10.15 Zang met piano. 10.30 Ber. 10.40 Paul Godwin's ork. 11.20—12.00 Gram. HILVERSUM H 415,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgep- wpding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgelconc. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 AVRO-Amusementsork. (Opn.). 12.15 Ber., hierna Jetty Cantor's ensemble. 1.00 Gram. 1.30 Verv. Jetty Can tor. 2.00 Omroepork. 2.45 Kniples. 3.45 Ber., hierna Twilight Serenaders (Opn.). 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroepork. 6.30 Bartho Decker's ensemble. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Piano. 7.30 En- gelsche les. 8.00 Ber. ANP. Radiojournaal; gram. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Koorconc. 10.20 Damnieuws, hierna bridge- les. 11.00 Ber. ANP., gram. 11.15 „Twintig jaar dansmuziek en nog wat", causerie met gram. 11.4512.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 12.20 Gram. 12.35 Radiotooneel. 1.00 Piano. 1.35-2.20 Theater- ork. m.m.v. soliste. 4.15 London Ensemble. 4.50 Gram. 5.20 Zangdeclamatie. 5.40 West- minter Players 6.20 Ber. 6.45 Orgelspel 7.05 Carroll's ork. en solisten. 7.50 Dialoog. 8.20 Variété-progr. 8.50 Radiotooneel met muz. 9.20 Ber. 9.45 Causerie. 10.00 Viool en piano. 10.50 Declamatie. 11.35 Grosvenor House Dance Band. 11.50—12:20 Dansmuz. (Gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10—9.20 en 10.10 Gram. 12.40 en 1.50 Bailly-ork. 3.05 Zang. 3.20 Gram. 5.20 Bailly-ork. 6.20 Piano. 6.35 en 7.20 Gram. 8.35 Gerard Hekkingtrio en solisten. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 6.30 en 7.50 Amusementsork. 11.20 Kleinork. 1.30 Pop conc. 3.20 Gram. 4.30 Koor ork. en solisten. 6.20 Leipziger Symphonie-ork., koor en so listen. 7.05 Gram. 7.50—11.20 Ork. Rjjks- beidsdienst, Hagestedt's dansork. en so listen. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Ork. 6.50 en 7.20 Gram 8.20 Pop. conc. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00—1.30 Dansork. 1.50—2.20 en 5.20 Gram. 6.35 dito. 6.50 Zang 8.20 Radiotooneel. 8.50 Symphonie ork. m.m.v. solist. 10 10 Gram. 10.30-11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 6.35 Gram. 7.20 Kernspreuk, ber. 7.30 Ork. (8.20 8.35 Politiek overz.). 9.20 Ber. 9.50 Cello en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Gram. AMERICAN kk, CICARETTE AMERICAN CIGARETTES (Inz. Med.) Wie zijn de 10 populairste Nederlanders? De N.V. Maggi's Producten Mq. N.V. te Amsterdam heeft een interessante prijs vraag ontworpen. Zij is van de gedachte uitgegaan, dat iedereen een voorkeur heeft voor bepaalde personen op verschillend ge bied van het openbare leven: wetenschap, muziek, staatsmanschap, dichtkunst, too- neel, sport, kortom uit de meest uiteenloo- pende gebieden onzer samenleving. Dit heeft de N.V. aanleiding gegeven door middel van een stemming, waaraan 't geheele Nederlandsche volk kan deelne men, de volgorde in populariteit van 10 Nederlandsche levende manneg, of vrou wen te doen vaststellen. Het aantal stem men beslist voor de volgorde. Leden van het Kon. Huis blijven natuurlpk buiten be schouwing. Dc geheele stemming, alsmede de daar aan opbonden wedstrijd met geld- en troostprijzen, staat onder toezicht van het tmsterdamsche Notariskantoor Voskuil en Warmelink. De stembiljetten zijn bij de winkeliers en bij de N.V. verkrijgbaar. Het bijsluiten van etiketten der Maggi-producten wordt niet verlangd. Oostkapelle. Van 8—15 Oct. Ondertrouwd: A. Boone jm. 26 j. en J. Wisse jd. 23 j. Bevallen: M. A. de Lange, geb. de Voogd z.; E. Sturm, geb. de Kam d. Overleden: P. B. van Offenbeek 80 j. vr. van F. Boone. Goes, 15 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Bevelend". Kleine veiling. Appels: Ananas Reinetten 812, Blenheims Pippin 8.50 13, Canada Reinetten 810, Cox Oranje Pippin 1342, Court Pendu 815, Goud- reinetten 1022, Oranje Reinetten 6.50-- 12, Present van Engeland 7.50—15, Ster appels 8.5C15, Zure Bellefleur 919, per 100 kg. Zoete Appels: Campagnezoet 1214, Gel- dersche Holaart 1015, Zoete Bellefleur 9- 12, Zoete Ermgaard 1015, Kroet en Val- appels 1.5011, per 100 kg. Peren: Beurré Clairgeau 9.5018, Dubb. Bergamotten 912, Gieser Wildeman 10 19, Jodenperen 514, Kleiperen 6.5016, Pondsperen 15, Wintersuikerijen 7.5011, Winterlouwtjes 10, Kroet en valperen 1 10 per KiO kg. Diversen: Blauwe druiven 2531, Toma ten 6.5013, Frambozen 36, Groene Noten 14, per 100 kg, Hazen 1.091.51, per stuk. MIDDELBURG. MA 17 Oct. Lez. Natuurk. Gezelschap, prof. dr. L. van der Horst, St. Joris 20.15 h. Dl 18 Oct. Verloting Ver. tot Werkver schaffing aan Zeeuwsche blinden; 20.15 h. GOES. MA 17 Oct Dl 18 Oct BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 14—DO 20 Oct.: „De strijd om den Omar Diamant" en „Vrouwennoodlot", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 14—DO 20 Oct.: „Het gaat om mün leven" en „Land der liefde", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 14—Dl 18 Oct.: „Marie Walewska" 20.00 h.; 20.15 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6