SCHEERJESWOL KRONIEK van den DAG. ZEELAND. Voor beter breiwerk betere wol, dus: BUITENLAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 14 OCTOBER 1938. No. 242. LALINE LESTER'S ROMAN „En waarheen?" Waarheen zou 't moge lijk zijn, dat zij besloten hebben te gaan?" MIDDELBURG. yiiSSINGEN. mSHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND N. ST. J00SLAND DUITSCHLAND. PALESTINA. "CÓ2 ÜJotdpQtialÜfCM." EMAILLE Geen volksstemming in het Sudetenland. (Ingez, Med.) De Japanners trekken Zuid-China binnen. Een paar weken geleden, juist op het mo ment, dat de oorlogswolken zich boven Eu ropa samenpakten, is er een kleine wijzi ging gekomen in de samenstelling van de Japansche regeering. De minister van bui- tenlandsche zaken, Oegaki, nam onver wacht zijn ontslag en de minister-president, Prins Konoje, heeft sindsdien zijn porte feuille ad interim beheerd. Een kleine ver- andering, maar de politieke beteekenis ér van is op het oogenblik reeds bezig enorme afmetingen te krijgen; gelijk onmiddellijk door vele kenners van den toestand in Ja- Pan was voorspeld. Zij hebben zelfs verband gelegd tusschen het aftreden van Oegaki en de wel zeer lankmoedige politiek van den Engeischen minister-president Chamberlain inzake de Tsjechische affaire. f-'e heer Oegaki is tot zekere hoogte pro-Engelsch. Hij behoort tot die slinkende groep van japansche staatslieden, die de belangen van Engeland en andere groote mogendheden in het Verre Oosten zooveel mogelijk willen ontzien, teneinde het aantal actieve vijanden van Japan niet grooter te maken dan het thans is. Herhaalde malen was echter reeds gebleken, dat de befaamde militaire kaste te Tokio, welke haar in vloed op de regeering gaandeweg wist uit te breiden, de politiek van minister Oegaki uit den booze achtte en hem op het daartoe ge schikte moment weg zou werken. Dit mo ment bleek aangebroken, toen Europa van naderend oorlogsonheil begon te kraken. In de rumoerige spanning, welke men hier in het Westen beleefde werd op het bericht van Oegaki's aftreden weinig acht gesla gen. Alleen degenen, die de groote beteeke nis ervan begrepen, lieten o.a. in de En- gelsche pers een waarschuwing hooren. Hoezeer zij gelijk hadden met hun bewe ring, dat het ontslag van dezen Japanschen minister van buitenlandsche zaken, de groo te mogendheden voor nieuwe feiten zou stellen, weet men nu maar al te goed: Ja pan is een paar dagen geleden een nieuwe militaire onderneming in China begonnen. De JapanschChineesche oorlog, die tot dusver alleen in Noord- en Midden-China woedde, zal nu ook de Zuidelijke provincies van het Hemelsche rijk gaan teisteren. In de Biasbaai, een eind ten Noorden van Hongkong zijn duizenden Japansche solda- aan *anc* Sezet, die de hoofdstad van 'Uid-China, Kanton, moeten veroveren. Van militaire zijde te Tokio werd al zeer geruimen tijd op deze expeditie aangedron gen. Telkens weer kon men in militaire tijdschriften en ook in rechtsche Japansche dagbladen lezen, dat Zuid-China niet langer ongerept mocht blijven, omdat van hieruit de legers van Tsjiang Kai-sjek van de noo- dige voorraden werden voorzien. Ontzaglijk veel oorlogstuig werd door buitenland sche schepen voortdurend aangevoerd te Hongkong (Engelsch bezit) en vandaar per trein doorgezonden naar Kanton. Het voor naamste doel van den inval in Zuid-China is voorloopig dus, om aan dezen aan- en doorvoer een einde te maken. Men schijnt te Tokio te hopen, dat Tsjiang Kai-sjek dan weldra groot gebrek aan wapenen zal krij gen. Dat de Japansche regeering zoo lang heeft geaarzeld, alvorens zij tot de expeditie in Zuid-China besloot, moet in hoofdzaak aan twee overwegingen worden toegeschreven. De eerste is, dat er reusachtige kosten mee gepaard gaan en de militaire reserves aan zienlijk worden verzwakt; de tweede, dat enkele groote mogendheden, in het bijzon der Engeland, zeer groote belangen in Zuid- China hebben, waardoor de kans op ver wikkelingen met deze mogendheden toe neemt. De laatste overweging klemt het meest. Hongkong is voor den Engelschen handel in het Verre Oosten van bijna onbe rekenbare beteekenis. Men heeft iangen tijd te Tokio het risico, dat een aantasting hier van zou meebrengen, zeer zwaar laten we gen. Blijkbaar is die beduchtheid thans lang zoo groot niet meer. Japan heeft gezien, dat het huidige Engeland meer dan enkele jaren geleden voor mogelijk werd gehou den, over zijn kant laat gaan en van die ervaring profiteeren nu de Japansche mi litairen. Het staat vrijwel vast, dat althans in eer ste instantie groote verliezen aan het te Hongkong geïnvesteerde Engelsche kapi taal zullen worden toegebracht. Naar alle waarschijnlijkheid zijn binnen enkele dagen de verbindingen van deze drukke haven met Kanton en geheel Zuid-China doorsneden en dan droogt er als bjj tooverslag alle bedrij vigheid op. Uit het Engelsch door W. A. C. 31). Eén blik op zijn gelaat was voldoende om haar vrees te bevestigen. „Denk je, dat ze zich heeft laten schaken?" Jack was zeer bleek en keek ernstig. „Ik vrees ja". „Misschien naar België". „Hadt je vroeger eenige verdenking, Jack?" „Na een zekeren avond op de boot ben ik zeer ongerust geweest maar eigenlijk is 't erg onwaarschijnlijk, dat David zoo iets zou doen". „Van Laline vind ik 't niet onwaarschijn lijk", snauwde mevrouw Greening, ,,'t Zou juist iets voor haar zijn om alle drukte en scènes met jou te vermijden". „Ik zou nooit scènes maken". Zijn gelaat stond erg verdrietig. „Ga nu wat rusten, mevrouw Greening. Ik ga een bad nemen, me verkleeden en daarna zullen we aan 't ontbijt nader over leggen. Dan zal de rechter ons vertellen wat hij heeft kunnen doen met den hotel houder en de politie. Ik zal nu naar zijn kamer gaan, maar indien er eenig nieuws was, zou hij 't u wel hebben meegedeeld". Mijnheer Whitmore en de hotelhouder hadden lange besprekingen gehouden met de politie. Nergens, op geen van de wegen binnen zestig kilometer was er, voor zoover De onderstelling, dat Chamberlain c.s. dit gevaar zagen aankomen en dat zij uit dien hoofde Hitier zoo gemakkelijk zijn zin ga ven, lijkt ons lang niet gek. Misschien kan men nog verder gaan en veronderstellen, dat Tokio en Berlijn elkaar volgens afspraak zoo handig in de kaart speelden. In dit ver band is zeker ook niet zonder beteekenis, dat Mussolini eergisteren een aantal Ja pansche journalisten ontving en hun na drukkelijk zijn sympathie met de Japansche zaak verkondigde. Londen kan zich dat voor gezegd houden en met droefheid in het hart constateeren, dat de driehoek BerlijnRo meTokio een zeer werkzame en doeltref fende politieke constructie blijkt te zijn. Wat voor militaire gevolgen de Japan sche inval in Zuid-China zal hebben, is voor 't overige al heel moeilijk te voorspellen. Ten aanzien van den Chineeschen weer stand zal de Russische hulp aan Tsjiang Kai-sjek thans beslissend worden. Slaagt de Sovjet-Unie er in door het binnenland van China voldoende voorraden aan te voe ren, dan hoeft Tsjiang Kai-sjek ook nu nog niet te wanhopen. Wellicht is het laatste gerucht inzake maarschalk Blücher juist: dat hij zich in China bevindt, om het ver zet tegen den Japanschen opmarsch groot scheeps met Russische middelen te helpen versterken. i> V. D. B. Donderdagavond hield de afdeeling Mid delburg van den Vrijz. Dem. Bond een le denvergadering in hotel de Nieuwe Doelen onder voorzitterschap van den heer W. de Graaf. De voorzitter wees op de voor de partij groote gebeurtenis gelegen in de benoeming van mr. P. J. Oud tot burgemeester van Rotterdam. Spr. noemt het een zeker moei lijke taak, temeer waar mr. Oud alleen zal staan als Vrijz. Dem., maar wellicht kan juist daardoor de V. D. weder toegang tot den Raad krijgen. Spr. is overtuigd dat mr. Oud ook in de toekomst nog veel voor de beginselen zal kunnen blijven doen. Bij de ingekomen stukken had de voorzitter gele genheid dank te brengen voor de bloemen en bewijzen van belangstelling op zijn 60sten verjaardag. In het jaarverslag over 1937 herinnerde de secretaris, mr. A. J. van der Weel o.a. aan de voldoening, toen men de 7 zetels in de Kamer behield en aan de nieuwe samenstelling van het kabinet. Het ledental der afdeeling bleef stationnair. Het verslag werd goedgekeurd evenals de rekening van den penningmeester, den heer P. Wisse. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Verhage en J. P. Ph. Doorenbos en gekozen in plaats van den heer A. Heij- boer, die zich niet herkiesbaar stelde de hr. L. J. de Kat. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergaderng op 26 en 27 November te Den Haag werd benoemd de heer A. G. J. Lich- tendahl. Bij de behandeling van den beschrijvings brief werd vooral aangedrongen op krach tige actie tegen de verslechteringen bij het onderwijs. Ontkend werd niet, dat defentie groote offers eischt, die gebracht moeten worden, maar daarnaast moet ook opgekomen wor den voor de belangen van het onderwijs. Daarnaast werd ook het groote belang van verbetering ten opzichte van de lichame lijke opvoeding bepleit. In den loop der vergadering werden voorioopige candidaten voor de Provinciale Staten genoemd. Bij de rondvraag was er o.a. gelegenheid inlichtingen aan de raadsfractie te stellen. (Ingez. Med.) zij wisten, een ongeluk gebeurd ze zou den 't zeker vernomen hebben, indien dat wel 't geval was geweest. De eenige men- schen, die, voor zoover zij zich herinnerden, de kleine auto hadden zien voorbijkomen, waren de boer en zijn vrouw geweest, waar mede Jack reeds had gesproken; volgens hen gingen ze in de richting van Albert. Te Albert werd later op dien Vrijdag ontdekt, dat enkele mensehen het paar in de auto hadden opgemerkt, toea het stil hield om te kijken naar de ruïnes van de kerk; deze dachten, dat zij in de richting van Rijssel gingen. Toen het Zaterdag werd, had het rade- looze clubje nog geen bericht. Celestine en mevrouw Greening waren half krankzin nig maar in haar binnenste geloofden beiden, dat schaking de eenige oplossing van 't raadsel was. Maar waarom hadden zij dan tot nu toe nog steeds niets vernomen? Fergusson was in Parijs achtergelaten om de laatste hand te leggen aan 't in orde brengen van de uitrusting van zijn meester. Hy wist dus niets van al hetgeen er gebeurd was. Niet voor Zondag, nadat elk bruikbaar spoor vruchteloos was gevolgd, dacht Jack er aan hem te telegrafeeren. „Indien iemand weet wat zijn meester van plar was te doen, zou hij 't zeker zijn", verzekerde Celestine hem. De zenuwen van de beide vrouwen wa ren nu geheel -overspannen en mevrouw Whitmore bracht met hen een moeilijken tijd door. Ze huilden, liepen handenwringend op en Verhuring gemeentegrond. S. Peene heeft aan den Raad ver lenging verzocht voor den huur van on geveer 900 m2 gemeente-grond, gelegen achter het schoolgebouw aan de Verwerij- zooals het tot 31 December a.s. tegen 10 's jaars bij hem in huur is. Tegen de verzochte verlenging bestaat bij B. en W. geen bezwaar, met dien ver stande, dat de huurprijs wordt bepaald op 15 per jaar; deze verhooging achten B. en W. in verband met de behoorlijke hoe danigheid van den grond en zijn grooten omvang, alleszins gewettigd. Huurverminderïng. De lokalen der opgeheven openbare be waarschool met bijbehoorenden tuin zijn tot 1 Mei 1940 in onderhuur bij de Zeeuw- sche Dameshandwerkenfabriek N.V. tegen 500 's jaars. De grond, waarop de lokalen zijn ge bouwd, en de tuin zijn in eigendom bij het Bestuur der Godshuizen en van hém door de gemeente gehuurd. Met goedvinden van de N.V. en van B. en W. heeft genoemd bestuur op 23 Au gustus jl. ongeveer 130 m2 van haar grond in eigendom overgedragen aan de N.V. Hendrikse en Co's Bankiers- en Effecten kantoor voor het daarop bouwen van en kele kantoor-lokalen. Billijkheidshalve be hoort thans de onderhuursom, wegens ver minderden omvang van den tuin, een klei ne verlaging tc ondergaan; die verlaging kan volgens B. en W. gesteld worden op 15 's jaars en zulks gerekend te^zijn in gegaan op 1 September jl. B. en W. stellen voor daartoe te beslui ten. H. M. DE KONINGIN BELOONT TWEE MOEDIGE REDDERS. Naar wij vernemen heeft H. M. de Ko ningin aan den sergeant-machinist C. Dub- Zaal, beiden opvarenden van Hr. Ms. mij- Zaal, beiden opvarende van Hr. Ms. mij- nenlegger „Douwe Aukes" den bronzen eere-penning voor menschlievend hulpbe toon en een loffelijk getuigschrift toege kend. Deze marineschepelingen hebben op 28 Juni 11. op de Westerschelde met levens gevaar den bewusteloos overboord gesla gen stoker 2e klasse Van Wetering, uit de woeste golven gered. DE VLISSINGSCHE BESTUURDERS- BOND BESTAAT 30 JAAR. Burgemeester Van Woelderen opent een grooten bazaar. De Vlissingsche Bestuursdersbond viert zijn zesde lustrum met een 3-daagschen grooten bazaar in de zalen van 't Concert gebouw, welke bazaar het doel heeft geld te verzamelen, bestemd om de cultureele belangen van de arbeiders te behartigen. De Vlissingsche Bestuurdersbond werd in 1908 opgericht door de afdeelingen van Spoor- en Tramwegpersoneel, slagersgezel len, metaalbewerkers en de S.D.A.P., met ongeveer 60 leden; thans telt de Bond ruim 1800 leden, terwijl 13 organisaties zijn aangesloten. Met den Bestuurdersbond vieren ook de voorzitter, de heer J. van der Peijl, die tot de oprichters behoorde en de bestuurs leden A. R. König en Pi A. Praag, die kort na de oprichting tot het bestuur toe traden, hun 30-jarig jubileum. Donderdagmiddag heeft de burgemees ter, de heer C. A. van Woelderen, in ge zelschap van de wethouders, den bazaar in het Concertgebouw officieel geopend. De burgemeester heeft daarbij zijn groo te waardeering uitgesproken voor het werk van den V.B.B. ARNEMUIDEN. Een circa 15-jarige jon gen, die werkzaam is op de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen als nageljongen, kreeg aldaar een stukje glas in het oog. Hij werd ter behandeling en verpleging opgenomen in het St. Jozefphziekenhuis. HANSWEERD. Het Zwitsersche sleep- schip Neptun 58 geladen met kolen naar Antwerpen is hedenvoormiddag bij het uit- loopen van het schaar van Waarde om hooggevaren en blijven zitten. Er is nog 'n sleepboot van hier uitgevaren om assisten tie te verleenen. Het was echter niet noo- dig aangezien de eigen sleepboot het schip met opkomend water alleen kon vrijkrijgen. Het schip heeft toen de reis onmiddellijk voortgezet. Gistermiddag is het Rijnschip Alber- dina alhier in de Westsluis klem gevaren en blijven zitten. De vaart door deze sluis neer en opperden allerlei onmogelijkheden. Jack was mistroostig. Op Zondag den vierden dag hoorde de politie van 't café. Het oude echtpaar en 't meisje waren sinds den avond, waarop zij de chocolade hadden verkocht, een ge trouwde dochter te Calais gaan bezoeken, maar zij waren dien Zondag tegen den mid dag teruggekomen en toen zij al 't gepraat over het geval hoorden, vertelden zij aan de politie wat zjj er van wisten. Het meisje zei, dat de dame „zoo mooi als een engel" was, dat de heer er ook heel knap uitzag en dat 't zeker een geengageerd paar was, want ze hadden slechts oogen voor elkaar! Zij hadden gevraagd of er nog bomvrije onderkomens bestonden, zei de oude man en hij had gezegd: misschien in de richting van de streek, waar Gommecourt ligt. Dat was alles wat hij wist. Toen Fergusson te Amiens aankwam, hadden Jack en de politie Gommecourt af gezocht. Neen, niemand had daar iets gezien van een auto voor twee personen; geen heer met zwart haar of een mooie jonge dame was in dat dorp gekomen, waar in 't laatste jaar enkele schuilplaatsen waren in gereed heid gebracht. Er woonde niemand in die verlaten streek. Toen Jack dien Zondagavond in 't Hotel du Rhin terugkeerde, wachtte Fergusson op hem en in Jack's kamer hielden ze sa men een lange conferentie. Fergusson wilde van 't denkbeeld van een schaking niets hooren. Zijn meester, zei hij Jack, had Dins Jachtongeval. LEWEDORP. Woensdagnamiddag had in één der Kraayertpolders, waar eenige Goe- sche heeren aan het jagen waren, een jacht- ongeval plaats. Bij een schot, dat de hr. Jac. de Dreu op patrijzen loste, werd mej. J. van de Guchte door enkele hagelkorrels getroffen. Eèn korrel kwam in de kaak te recht en eenige anderen troffen één der beenen van mej. v. d. G. De hr. De Dreu vervoerde mej. v. d. G. naar dr. Gelder blom te Nieuwdorp, die de verwondingen ongevaarlijk achtte en verlof gaf mej. v. d. G. naar haar woning te vervoeren. RILLAND. Dat de verkeersweg op den Spoordam alhier, niet meer aan de eischen van het moderne verkeer voldoet, bleek de zer dagen weer, toen 3 wielrijders op het langs den klinkerweg gelegen rijwielpad reden in de richting Noord-Brabant. Een oplegger met aanhangwagen bestuurd door den heer M. te Woensdrecht, reed hun ach terop, en daar den weg ter plaatse iets rond ligt slipte een der achterwielen op het rijwielpad, waardoor zekere S. te Woensdrecht een duw van den oplegger kreeg, waardoor hij met zijn rijwiel tegen den grond viel en bloedend aan zijn hoofd verwond werd. Het wordt dan ook hoog tijd dat deze weg wordt verbeterd. Naar wjj vernemen bestaan er plannen om hier mede spoedig te beginnen. KAMPERLAND. Mej. de wed. M. Wil- derom, wonende in het buurtschap Stroo- dorp onder deze gemeente, hoopt Zondag a.s haar 90sten geboortedag te vieren. Mej. Wilderom is hiermee de oudste inwoonster van het gehucht. Trots haar hoogen ouderdom is Antje zooals ze altijd genoemd wordt nog zeer kras. Alleen het zware werk wordt door familieleden gedaan; anders houdt Antje haar huisje nog zelf aan den kant. Doof heid en wat vergeetachtigheid kenmerken Antjes ouderdom. In den omtrek van Kam perland staat Antje als gul en gastvrij be kend. Kopjes thee en koffie heeft Antje aan zeer veel lieden weggeven en als het moest, kon cr ook vaak een boterham af. Als de voorteekens niet bedriegen, zal het Maan dag na haar jaardag, het niet aan belang stelling ontbreken, want Zondag wenscht Antje geen verstoring van den rustdag. KATS. Op initiatief van het gemeente bestuur van Kats had Donderdag 13 Oct. jl. in de Raadszaal alhier een bespreking plaats met de gemeentebesturen van Ko- lijnsplaat en Kortgene en verschillende polderbesturen over een eventueele verbe tering van de tertiaire wegen, welke be sprekingen een gunstig verloop hadden. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. JOOSSE. dag een gewichtige afspraak met den ge zant gemaakt en hij zou voor niets ter we reld al ware 't ook 't mooiste meisje in gebreke willen blijven die na te komen. „Veel wilde hij met 't meisje nooit te ma ken hebben" en 't moest een ongeluk zijn, dat er gebeurd wasFergusson wilde zijn hoofd er wel om verwedden. „Denk je dat?" vroeg Jack met heesche stem en met doodangst in zijn hart. „Dat moet dus al vier dagen geleden hebben plaats gehad; 't heeft de beide laatste nach ten voortdurend gestortregend; zij zijn nu zeker dood". „Dood of levend ik zal mijn meester vinden!" En dood of levend Jack moest en zou Laline vinden! HOOFDSTUK XVI. Op Zaterdagmorgen den derden dag van David's verlof stonden de jongge trouwden heel laat op. Uitputting en hon ger hadden hen slaperig gemaakt. Zij lagen in eikaars armen, toen David's oogleden zich eindelijk openden. Zóó wilde Laline al tijd liggen ze kon geen duimbreed van hem af rusten of slapen, zei ze hem en 't scheen een troost voor beiden, zoo dicht bij elkaar te zijn. David ging overeind zitten en verlegde voorzichtig haar hoofd op 't met ruw lin nen overtrokken kussen; ze werd er wak ker door. Onder de kinderlijke, bruine wim pers vertoonde zich een violette schaduw. Een aandoenlijke trek lag om haar mond en 't goudblonde haar was vochtig. De In een officieel communiqué van de in ternationale commissie van ambassadeurs te Berlijn, gevormd tot regeling van het Sudetenduitsche vraagstuk, wordt medege deeld, dat in het Sudetenduitsche gebied géén volksstemming zal worden gehouden. De commissie is in de gistermiddag gehou den bijeenkomst eenstemmig tot dit besluit gekomen, daar zij bericht had ontvangen, dat de Duitsche en de Tsjechische regee ring tot overeenstemming waren gekomen. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, heeft om twaalf uur gistermiddag den Tsjechoslovaakschen minister van buitenlandsche zaken Tsjval- kofski ontvangen voor een bespreking. Het onderhoud was om één uur geëindigd. Heden zou Tsjvalkofski een onderhoud met Hitier hebben te München. Tien personen bij auto-ongeluk om het leven gekomen. Een vrachtauto, waarop 29 personen hadden plaats genomen, is door het wei geren der remmen te Felsenberg (Ost- mark) tegen eer. muur gereden en om geslagen. Tien inzitenden kwamen om het leven, de andere werden ernstig ge wond. ARABISCH LEIDER DOODGESCHOTEN. Gisterochtend werd nabij Jeruzalem het lijk gevonden van een der vooraanstaande Arabische leiders, Dajany genaamd. Deze Arabier was doodgeschoten toen hij op weg was van Jaffa naar Jerusalem. Danjany heeft verscheidene Arabieren, die voor de militaire colleges terecht stonden, belange loos als advocaat verdedigd. Gisteravond laat werd bekend, dat Dajany door een vuurpeleton der opstandige Arabieren dood is geschoten. Hij was Woensdagavond ge sommeerd om voor den krijgsraad der re bellen te verschijnen, naar gezegd werd op last van een hooge commissie der rebellen. Toen hij in zijn auto had plaats genomen, werd hij, zonder dat hij eenig vermoeden had, naar een dorp in de heuvels gereden. Hij moest zich verantwoorden en werd schuldig bevonden aan daden, welke na- deelig waren voor de Arabische zaak, waar na hij werd doodgeschoten. WED. D. S. VAN SCHUPPEN - VEENENDAAL (Ingez. Med.) aderen op haar mooien, jongen boezem wa ren ontstellend blauw. David legde zijn oor tegen haar hart; het klopte wal ongelijk en niet zeer krachtig. Haar kleine handen schenen doorzichtig en waren vochtig; de platte, diamanten trouw ring zat te ruim en de groote saffieren ring van haar rechter hand was verdwenen die was 's nachts van haar pink gegleden, die er te dun voor was geworden; David vond hem in het oude versleten kleed en legde hem op de tafel een straal van het kaarslicht trof een der facetten en een blauwe glans scheen er uit te stralen. Er was iets oneindig plechtigs in dit ont waken het was niet zoo vroolijk als dat op den eersten morgen van hun huwelijk. Maar indien hij toen dacht, dat hjj La line liefhad, dan wist hij nu, dat er aan bidding in zijn gevoel van liefde voor haar was gekomen. Toen hij den vorigen avond, na twee uur te hebben geslapen, wakker werd, merkte hij, dat zij in een gedwongen houding, waar in ze tijdens haar lange waken zich niet be wogen had, uit vrees hem wakker te ma ken, naast hem lag en de oogen, waar mee ze hem aankeek, waren als die van een engel. Elk spoor van behaagzieke uittarting die er vroeger gewoonlijk in lag, was ver dwenen. „Mijn liefste engel!" had hij met aan doening in zijn stem gefluisterd en sloot haar in zijn armen. (Wordt vervolgd*. FABRIEK TE DIEREN. was zoolang gestremd. Na eenige uren hard werken is het gelukt het schip weer vrij te krijgen. Het had eenige schade bekomeh, doch kon de reis naar Antwerpen voort zetten. IERSEKE. Gelijk men weet werden en kele jaren geleden dóór de oesterkweekers millioenen manden slipper-limpeds van hun perceelen opgevischt en waren de kwee kers verplicht deze levende slippers te los sen op een bepaalde plaats in de Schelde. Deze schelpen werden door 't zand bedekt en stierven spoedig. Nu is alhier gearri veerd de schelpenzuiger Marie" van Den Briel om deze doode, maar schoon gewas- schen slippers op te zuigen. Ze worden voor de firma J. D. van der Endt op den wal gelost. Na kunstmatige droging worden ze tot kippengrint gemalen en gaan voor kippenvoer meest naar België. Men ziet hieruit hoe uit schadelijke dingen poms nog iets goeds kan gemaakt worden. Naar we vernemen is Donderdag door den Pachtraad (in crisisaangelegenheden tegen den mosselkwee,ker B. een boete ge- eischt van 600 wegens het lossen van mosselen op zijn verwaterplaats. KAPELLE Gisterenavond bracht het fanfarekorps „Ons Genoegen", een serena de aan den voorz. van de ver. van oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen, den hr. W. Glas alhier. De w.n. voorz., de heer M. Glas wenschte hem geluk met de verkregen onderschei ding, de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De hr. W. Glas dankte in welgekozen be woordingen voor deze hulde. ,JBorstvoeding en daarna verkrijgbaar bij alle Kruideniers

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5