I jutf juo VADIS i SHELTER^ch*»M ZEELAND. BUITENLAND. Bürckel trekt tegen kardinaal Innitzer van leer. LANDBOUW. TWEE REUZENTUBES anders 10ct.p.stuk,TIJDELIJK SAMEN VOOR GEEFT DIEP-ZWARTE LAKGLANS De luchtbeschermingsoefening en de scheepvaart. iiüDEUURfi. (Ktweed. Gabardine, Loden Regenjassen fiOES. VLISSINGEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BURGERLIJKE STAND. Geen onderhandelingen meer met den clerus. - De staat stelt oekasen. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG WEERBERICHT. I Bldz. 10 (5) W.C. Sicken ff. •■■■■niaiiaaaiiMMMiiaMiiHi MARKTBERICHTEN, 'n Erdalproduct, JOUS goed/ 232 ^Ingez. Med.) De inspecteur-generaal voor de scheep vaart te 's-Gravenhage heeft in verband met de luchtbeschermingsoefening op Don derdag 27 October a.s. van 20 uur tot 22 uur te houden, voor de vaart op de Zeeuwsche wateren met uitzondering van de open rivierarmen, welke niet in de oefening zijn betrokken, het volgende be paald: le. De regeling van het scheepsverkeer op de Rijkskanalen en in de Rjjkshavens ge schiedt door den betreffenden Rijkshaven meester. 2e De vaart op het kanaal door Walche ren en op het kanaal door Zuid-Beveland is alleen toegestaan in de richting van Noord naar Zuid. 3e. Alle vaart op overige kanalen (ook op het kanaal van Sas van GentTerneuzen) is verboden. 4e. Te Hansweerd en te Wemeldinge zal enkel worden geschut met de Oostsluizen gen onmiddellijk gevolg te geven en alle medewerking desgevraagd onmiddellijk te verleenen. Er wordt aan herinnerd, dat opzettelijk niet voldoen aan bovenstaande voorschrif ten gestraft wordt met gevangenistraf vein ten hoogste 2 jaar of geldboete van ten hoogste 1000. Hij aan wiens schuld te wijten is, dat aan bedoelde verplichtingen niet wordt voldaan, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of met een geldboete van ten hoogste 500. Besmettelijke ziekten. In de week van 2 tot en met 8 October kwamen in onze provincie 4 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. 2 gevallen van roodvonk te Krabbendijke en 1 te Bier vliet en 1 geval van Poliomyelitis anterior acuta te Borsele. Op het politiebureau is een damesrij wiel gedeponeerd, dat een paar dagen gele den voor de R.K. school onbeheerd is aan getroffen. r, 1.19.7 5 - f. 22.75 -1.26.75 -1.32.75 en hooger 7' (Ingez. Med.) en te Vlissingen en te Vere enkel met de groote sluizen. 5e. Enkele oeverlichten w.o. de geleide- lichten van de haven van Terneuzen zijn gedoofd. 6e. Alle verlichting van de kanalen en havens in beheer bij het Rijk worden ge doofd met uitzondering van: a. de havenlichten van de West- en de Oostbuitenhavens te Terneuzen, van de ha venlichten van de buitenhavens van het ka naal door Zuid-Beveland te Hansweerd en te Wemeldinge, van het havenlicht op den Westhavendam van de buitenhavens te Vlissingen, van de havenlichten van de bui tenhaven van het kanaal door Walcheren te Vere, van de havenlichten van de haven te Breskens, van de havenlichten van de haven te Zieriksee en van de havenlichten van de tramweghaven te Zijpe en te Anna Jacoba, welke lichten zullen worden afge schermd; b. seinverlichtingen aangevende de door- vaartopeningen van de Westsluis te Ter neuzen, van de Oostsluis te Hansweerd en te Wemeldinge, van de Groote sluizen te Vlissingen en te Vere, welke lichten zullen worden afgeschermd; 0. seinverlichtingen aangevende de door- vaartopeningen van de Hoeksche brug te Terneuzen, van de Oostelijke draaibrug en de spoorbrug te Sluiskil, van de Oostelijke draaibrug met. nabij gelegen Oostsluis te Sas van Gent, van de Schorebrug, van de spoorbrug te Vlake, van de Postbrug, van de brug over de binnenkeersluis te Vlissin gen, van de draaibrug te Soeburg en van de draaibrug te Middelburg, welke lichten zullen worden afgeschermd. 7e. Van de normale seinverlichting onder 6e genoemd, wordt: bij de bruggen alleen gebruikt, hetzij aan één, hetzij aan elke zijde van de doorvaart- opening een afgeschermd rood licht, als de doorvaart niet is toegestaan en een afge schermd groen licht, als de doorvaart wel is toegestaan. Bij sluizen wordt gebruik gemaakt van een rood licht, hetzij aan één, hetzij een elke zijde van de doorvaartopening als de doorvaart niet is toegestaan en van een groen licht, hetzij aan één, hetzij aan elke zijde van de doorvaartopening, als de sluis binnengevaren kan worden. Waar de seinlichten niet voldoende de doorvaart opening aangeven, worden witte richtlich- ten getoond. 8e. Het uitstralen van licht uit vaartui gen is verboden, terwijl geen lichten aan dek mogen worden getoond. 9e. Vaartuigen mogen geen navigatielich- ten, behalve op de open rivierarmen in den aanhef genoemd, voeren. Vaartuigen kun nen, indien noodig de seinen, voorgeschre ven bij mist, geven. 10e Alle verkeer te water wordt bij luchtalarm stopgezet. De vaartuigen meren zooveel mogelijk langs den kant of gaan zoo dicht mogelijk onder den wal ten an ker. Alleen de zich reeds in een buitenha ven bevindende uitgaande schepen varen door, doch houden daarbij zooveel mogelijk de kanten van het vaarwater. 11e. Vaartuigen vermijden ligplaats te kiezen bij gevaar aantrekkende objecten, waarop luchtaanvallen kunnen worden ver wacht, zooals verdedigingswerken, opslag plaatsen, groote bedrijven, bruggen, slui zen enz. 12e Opeenhooping van vaartuigen moet worden vermeden, daar verspreiding de bes te beveiliging geeft. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aan vaard voor schade, welke van bovenstaande bepalingen het gevolg kan zijn. De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder verplicht is aan de door of van wege den burgemeester in het belang der oefeningen gegeven bevelen of aanwijzin- HET KRIJGER WILDPARK. De Kruger-wildpark-film trok ook te de zer stede" veel belangstelling. Zoowel de voorstellingen die des morgens en des mid dags voor de jeugd gegeven werden, als de avondvoorstelling voor ouderen trokken een gevulde Schuttershofzaal. -Als jury-lid voor de elf-provinciën- bakkerijtentoonstelling te Utrecht is o.a. benoemd de heer A. Goeman, alhier. Overtreding bouwverordening. Regelmatig komt het nog voor, dat eige naars of huurders van panden of gronden aan het bouwen of verbouwen gaan, zon der daartoe toestemming te hebben ge vraagd of bekomen. Zoo kreeg P. M. van U. een bekeuring wegens het zonder toe stemming bouwen van een schuurtje en P. K. wegens het zonder toestemming aan brengen van een pomp. H. W., alhier werd verbaliseerd we gens het verhandelen van goederen zonder deze in het daartoe bestemde register in te schrijven. I. v. d. B., alhier kreeg een bekeuring wegens openbare dronkenschap en werd tevens op het politiebureau ter ontnuchte ring ingesloten. J. M. v. d. L., alhier werd verbaliseerd wegens het rijden met een onverlichte bakfiets. Luit. ter zee le kl. B. C. uit de Bos. t In den leeftijd van 34 jaar is Woensdag alhier overleden de luitenant ter zee le klasse B. C. uit de Bos. De overledene was sinds geruimen tijd hoofd van de matrozen- opleiding te dezer stede. De begrafenis zal Zaterdag a.s. op de Algemeene begraafplaats te 's-Gravenhagc plaats vinden. IJZENDIJKE. Op een door de vereeniging „Gemeentebelang" bijeengeroepen vergade ring van IJzendijksche winkeliers werd be sloten een winkelweek te houden van 26 November tot en met 5 December. Voor- loopig hebben 36 winkeliers zich voor deel name opgegeven. Het bestuur is samenge steld uit de heeren M. Batselaere, F. Groosman, J. Plasschaert, A. de Rijcke, P. Taelman en Aug. de Witte terwijl als voor zitter met algemeene stemmen werd be noemd de voorzitter van „Gemeentebe lang", de heer A. G. Calon. Middelburg. Overleden: A. Langebeeke 73 j. man van M. J. Louwerse, J. W. H. Gehrman 70 j man van H. Schellings. Ondertrouwd: A. M. Visser 25 j. en N. C, Fastenau 25 j., B. F. Montenarie 32 j. en J. Boone 21 j., N. I. Mesker 24 j. en P. Blommers 28 j. Getrouwd: A. P. Walraven 24 j. en H. Vendevielle 23 j„ L. Acda 21 j. en C. Kraal 30 j. Goes. f Getrouwd: B. de Koning 32 j. jm. en K. v. Houte 20 j. jd. te Waarde. Bevallen: H. P. Bakker, geb. Vermeule z Overleden: C. Rijk 63 j. jd A. v. d. Boom gaard 52 j. jd. te Kruiningen; L. de Jonge 79 j. wedn. J. Kole. (D.Z.) 478ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 13 October. 5e Klasse, 16e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 1000: 5679 PRIJZEN VAN 70. 6969 7995 17292 17933 NIETEN. 6972 7929 7950 7958 7973 15203 19264 De rijkscommissaris voor Oostenrijk, gouwleider Bürckel, heeft gisteren te Wee- nen een rede gehouden in verband met de relletjes, welke verleden Zaterdag te Wee- nen voorvielen en waarbij het paleis van kardinaal Innitzer het moest ontgelden. Bürckel begon met uiteen te zetten, dat de gebeurtenissen in de buitenlandsche pers natuurlijk weer verdraaid en verwrongen waren weergegeven. Volgens zijn interpre tatie is het volgende geschied: Een aantal politiseerende geestelijken had verleden Vrijdag getracht de Weensehe bevolking tegen den staat op te ruien. Die onderneming mislukte, want van de geheele bevolking hebben slechts eenige honderden brave oude vrouwen en verleide kinderen gevolg gegeven aan den clericalen oproep. Men heeft gepredikt en op straat gedemon streerd, terwijl men enkele liedjes uit den tijd van het Dollfuss-Schuschnigg-regime zong. Men heeft getracht de religie tegen den staat uit te spelen en hoerageroep op kardinaal Innitzer te doen uitbrengen. Den volgenden avond is toen een troep jonge menschen naar het aartsbisschoppe lijke paleis getrokken en het is daarbij tot eenige excessen gekomen. Van het stand punt van den staat gezien hebben zich ver grijpen tegen de staatsorde voorgedaan. Te genover een ongehoorde, verboden betoo ging aan den eenen kant staan eenige exces sen aan den anderen kant. Natuurlijk onderzoekt de nationaal-soci- alistische staat de gebeurtenissen op beide dagen uiterst streng en zal hij ieder ver grijp tegen recht en orde straffen. Voortgaande zeide Bürckel: Uit eigen be weging kwam de heer Innitzer na den Anschluss naar den Führer en bood zijn me dewerking aan. Wij zagen echter in, dat de kardinaal optrad volgens het beginsel: red de zich wie kan, en derhalve buitengewoon snel zijn vrienden van den vorigen dag prijs gaf. De Führer wilde niettemin in Oosten rijk geen veldtocht van wraak voeren, maar een sterke, alle volksgenooten omvattende volksgemeenschap stichten. Daarom gaf ik ook gevolg aan het verzoek van den kar dinaal om te komen tot een overeenkomst tusschen staat, partij en kerk, waarbij reli gie en eeredienst beschermd zijn en partij, staat en kerk in vrede naast elkander leven. Aangezien men den machtspolitieken toe stand voor de kerk als ongunstig beschouw de, ging men eerst in op mijn voorstellen, bevestigde ze zelfs van den kant van den kardinaal schriftelijk als geschikten grond slag voor het samenleven. Toen scheen plotseling een nieuwe kans op te duiken, de zaak met Tsjechoslovakije. Dus weer een nieuwe speculatie. Men hoop te, ja men bad er wellicht om, dat het rijk in buitenlandsch politieke moeilijkheden zou geraken.Maar de dingen zijn anders geloopen. De volkeren van West- en mid den-Europa hebben de hangende problemen vreerzaam tot een oplossing gebracht. Nu was de verlegenheid in het clericale kamp groot. De hoop op Tsjechoslovakije was ver nietigd en de onderhandelingen met den staat definitief afgebroken. De vorige week Dinsdag kwamen de po litiseerende geestelijken in een conferentie bijeen, waar besloten werd het volk op te roepen tot een demonstratie voor het ge loof, dat in Oostenrijk nooit bedreigd was; voor het geloof, dat ik als vertegenwoor diger van partij en staat met de uitdrukke lijke volmacht van den Führer met bijzon dere bescherming wilde beveiligen. Bürckel vermeldde op dit punt van zijn redevoering, dat men de bijeengehaalde de monstranten heeft doen roepen: „Christus ist unser Führer" (Christus is onze leider). De gouwleider verklaarde in verband daar mede, dat dit een lastering van den go delijken naam was en een niet te overtref fen gemeenheid, want Adolf Hitler als Füh rer van het Duitsche volk heeft zich nooit verstout of ook slechts er aan gedacht Gods zoon als zijn partner uit te dagen, evenmin als Gods zoon er ooit aan heeft gedacht iets wereldlijks tegenover zich te stellen. Men heeft dus van deze clericale zijde den strijd op een politiek terrein willen schuiven. Dat is godslastering. Daar komt nog bij, dat Innitzer bij den verderen kreet: „Innitzer beveel, wij volgen je" on der zwaar misbruik van het teeken des kruises uit het aartsbisschoppelijke paleis de politieke demonstratie tegen den staat heeft gezegend. Innitzer heeft zich daar mede openlijk doen kennen als politisee- rend bisschop. Hij wil dus een politiseerend leider zijn, Hier echter ontmoet hij het ijzeren en definitieve „neen" van den nationaal- socialistischen staat. Want waar het om politiek, om volk in den staat gaat, bestaat er slechts één leider, Adolf Hitler (Sieg- heil-geroep, dat minutenlang aanhield). Personen als de heer Innitzer hebben het recht op politieke leiding definitief en voor altijd verspeeld. Spr. wilde niet raken aan de aanspraken op leiding van Innitzer in de kerk, hij wilde echter den heer Innitzer den goeden raad geven, om als kerkleider datgene te doen, wat de Heere God hem beveelt en zich niet te maken tot 't werk tuig van een anti-Duitsche politiek van het Vaticaan, een politiek, die met religie en geloof niets heeft uit te staan. Dan zal hij, Innitzer, ook met het volk in vrede leven. Het nationaal-socialisme behoeft geen onderhandelingen te voeren om de verhou ding tusschen staat en religie op te helde ren en te beveiligen. Spr. heeft in deze kwestie slechts gevolg gegeven aan een wensch van de bisschoppen. Zulke onder handelingen zijn ook slechts gevoerd, om dat men van den kant van den staat alles heeft willen doen om de volksgemeenschap zoo omvattend en sterk mogelijk te maken. Tenslotte verklaarde Bürckel de discus sies en onderhandelingen met den clerus voor definitief geëindigd en kondigde een reeks maatregelen aan. Met het oog op het feit, dat de voornaamste betrokkenen aan de demonstratie op Vrijdag Joden en tal rijke Tsjechen zijn geweest, heeft hij, Amsterdam 1936-3% 101 Zeeuws Hyp. B-3% 100%—-100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—47 A Amsterd. Bank 147 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 518%—519 A De Schelde N.B. 46%—46% C Am. Smelt Ref. 40%41% A Born. Sum. H.M. 178%—181 A Houth. Alberts 9493 C Union Pac. Rr. 71%72% C Int. Nickel Cy. 41%—11% A Pref. Lever-Bros 140%—140% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%100 Engeland 1960-90 4 77%77% A Koloniale Bnk. 155%—153% A N.I. Hbk. 600 131%—131% C Ned. H. M. 1000 151—152% A v. Berkels Pat. 60%61% Calvé-Delft 90%90 A Philips Gem. B. afg. 241—237%-34% C Unilever 144%—144%-43% C Am. Car Foundry 22%—22%-% C Anaconda Cop. 29%—29% -30% C Bethlehem St. 47%48%-% C Kennec Copper 36%—37%-% C Rep. Steel 14%—15%-14% C U. States St. C. 48%48%-% C North. Am. Cy. 17%—18% A Kon. Petr. Mpg. 334—334%-31% C Contin. Oil Cy. 20%—21-20% C Phillips Petr. Comp. 27%—28% C Shell Union O.C. 11%11%-% C Tide Water Ass. Oil 9%9%-% A Ned. Scheepv. U. 122%121%-20 A H.V. Amsterdam 474%—473%-71% A Java Cult. Mfj 178177 A N.I. Suiker U. 181180 A Deli Batavia 227229 - C Deli Mij. 1000 291%—291% Koninkl. - Tabak Philips Amerika H.VJL (Wettig Schepen Markt Unilever Rubber - Obl.Markt - MOC, gedeponeerd.) A Senembah 264266 C Baltimore en Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 15%—15%-% A Southern Rlw. 12%—12% A Amst. Rubb. C. 238%—237-35% A Deli-Bat. Rubb. 165163%-61 A Hessa Rubber 134%136 A Serbadjadi S.R. 115%—114-12% WISSELKOERSEN. Heden gister Londen 8.71% 8.70% Berlijn 73.64 73.70 Parijs 4.87% 4.87 Brussel 31.06% 31.10 New-York 1.83% 1.83% Verwachting tot morgenavond: DE BïLDT: matige tot krachtige W. tot Z.W.-wind, gedeeltelijk bewolkt, enkele re genbuien, iets kouder. UKKEL: matige tot sterke Z.W. tot W.- wind, over het algemeen vrij schoon weer, tijdelijk betrokken met hier en daar re genbuien, aanhoudend matige temperatuur, op het einde in den nacht mist. Za 15 Oct. Zon op: 6 h 25, onder: 17.06; licht op: 17 h. 36; Maan op: 21 h 52, onder: 12 h 52. L.K. 16 Oct. Ho»g- en Laagwater te VUsdngeoi Hoogwater. Laagwater October. Vrijdag 14 4.01 16.26 10.36 22.57 Zaterdag 15 4.48 17.15 11.24 23.46 Zondag 16 5.41 18.18 12.16 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S - springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Hoogwater. Laagwater October. Vrijdag 14 5.57 18.16 11.38 Zaterdag 15 6.42 19.03 0.01 12.24 Zondag 16 7.31 20.00 0.49 13.14 Bürckel, besloten: 1. Alle Tsjechische Joden en op eeniger- lei wijze belaste Tsjechen moeten binnen den kortsten termijn uit Weenen vertrek ken. 2. De kort geleden nog bestaan hebbende voornemens om aan de kerk het een of an dere jongensseminarium ondanks alles over te laten zijn opgegeven, aangezien de poli tieke geestelijkheid zooals zij hier naar bui ten trad, geen waarborg kan geven, dat in deze scholen een fatsoenlijke jeugd wordt opgevoed. 3. Met het oog op de groote overwinning in Sudeten-Duitschland had men ook al plannen voor een amnestie voor confes- sioneele politici. Deze amnestie moet op grond van de gebeurtenissen uitgesteld worden. 4. Het voorstel van de meest verschillen de clericale zijde om de invrijheidsstelling van Schuschnigg te overwegen behoort thans bij Innitzer ingediend te worden!!! Voor de verdere betrekkingen tusschen partij en kerk geldt het volgende: 1. Religieuze aangelegenheden zijnde zaak van een ieder, individueel. Wie zich aan het crucifix of aan dergelijke zaken vergrijpt, wordt tot vijand van het nati onaal-socialisme. Wie naar de kerk wil gaan, moet dat doen. Wie ver van de kerk blijft, maakt dat eveneens met zijn geweten uit. Wanneer echter in de kerk als het huis Gods tegen den Führer of tegen de nationaal-socialis- tische zaak gevloekt wordt, dan zouden de nationaal socialisten, van dat oogenblik af, met de kerk niets meer uit te staan heb ben. 2. Het huwelijk en de scholen zijn uitslui tend aangelegenheden van den staat. De kerk kan hier helpster zijn, maar alleen dan, wanneer zij staat en partij niet in ge vaar brengt. 3. De openbare straten en pleinen behoo- ren aan den staat. Men duldt het niet, dat op staatseigendom aan den staat vijandige demonstraties gehouden worden, een poging tot herhaling zal zoo beantwoord worden als men dat moet doen tegenover staatsvjj anden. 4. Politiek en vorming van de levensorde van het volk zijn uitsluitend aangelegenhe den van partij en staat. De zorg voor het zieleheil is zaak der religie. Niet geduld zal worden, dat de religie van den enkeling of de symbolen eener religie beschimpt worden, ieder heeft het recht op eerbiedi ging van een religieuze overtuiging. In Oos tenrijk bestaat een groot aantal fatsoenlijke brave roomsche katholieken. Er heeft hier een gemeenschap van geestelijken voor de religieuze verbroedering bestaan. Tien da gen geleden echter heeft de heer Innitzer het lidmaatschap van dezen bond voor den religieuzen vrede verboden. Hij, Bürckel, zeide dien geestelijken dank. Zij hebben hun werk niet kunnen voortzetten, omdat zij Innitzer anders broodeloos zouden hebben gemaakt. Bürckel eindigde met de woorden: Wij buigen ons vroom voor den Almachtige, Die ons den Führer heeft gezonden. Steeds zul len wfl nederknielen aan het altaar van on ze natie en wij zullen tot onzen God bidden: Heere God, behoudt ons den Führer." I Negen jaar dus na den aanvang der groote wereldcrisis is van een duurzaam 2 herstel en dus van een stabiele wel- S vaart of zooals in den aanvang ge- I - noemd. „een nooit gekende welvaart" Inog geen sprake en veeleer de kans 1 op regelmatig wederkeerende inzin- kingen zeer groot. (Ingez. Med.} Ir. C. G. P STEVENS. Op 16 October is het 25 jaar geleden dat de tegenwoordige inspecteur van den land bouw, ir. C. G. P. Stevens te 's-Gravenhage zijn werkzaamheden bij den Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst heeft aangevangen. De heer Stevens begon zijn ambtelijke loopbaan als adjunct onder leiding van wij len den heer I. G. J. Kakebeeke te Goes. Na eenigen tijd als zoodanig werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1916, toen de heer Kakebeeke tot inspecteur van den land bouw was benoemd, diens opvolger als rijkslandbouwconsulent en directeur der rijkslandbouwwinterschool te Goesi. Gedurende dien tijd heeft hij zich doen kennen als iemand met veel omvattenden vooruitzienden blik, die niet aarzelde om te doen, wat hij meende dat in het belang was van de landbouwende bevolking. Van tal van commissies is hij voorzitter dan wel secretaris geweest; steeds vervulde hij daarin een leidende rol. In 1935 werd de heer Stevens benoemd tot inspecteur van den landbouw, belast met de voorlichting op landbouw-econo- misch gebied. Toen de regeering er de noodzakelijkheid van inzag, dat de kleine boeren moesten worden gesteund, wanneer men deze groo te groep van grondverbruikers van alge- heele verarming en ondergang wenschte te behoeden, werd hij tevens benoemd tot Directeur van den Dienst voor de Kleine Boerenbedrijven. De regeering had hier voor bezwaarlijk een betere keus kunnen doen. Reeds tijdens zijn verblijf in Zeeland gaf de heer Stevens blijk, dat het lot der kleine grondverbruikers hem zeer ter har te ging. Daarvan getuigde o.m. wel, dat mede op zijn initiatief in 1918 werd opge richt, de Vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, „Eigen Erf", waarvan hij van de oprichting af tot aan zijn vertrek uit Zeeland het voorzitterschap heeft waargenomen. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Wij twijfelen er niet aan, of het zal morgen voor dezen jubilaris een onverge telijke dag worden. Middelburg, 13 Oct." Fruitveiling. Appels: Warnersking 11 c., Blenheim Pip pin 14 c., Sterappel 10—18 c„ Goudreinette 1214 c., Zure Bellefleur 1518 c., Zoete Bellefleur 12 c., Campagne zoet 14 c., Jac. Lebel 11—13 c., Bramley's Seedling 8 c., Gron. Kroon 10-16 c., Notaris 11 c., Grauw- zoet 8 c., Transpr. de Croncelle 14 cLe- moenappel 16 c., Armgaard 13 c., Roode Bakker 9 c. Peren: Winter Louwtjes 9 c., Nouveau Poiteau 15 c., Bergamotte 10 c., Doyenne de Cornice 2530 c„ Pondspeer 12 c., Jodenpeer 1112 c., Gieser Wilde man 1116 c„ Beurré de Clairgeau 20 2b c., Triumphe de Vienne 16 c., Beurre Ale xander 15 c. Druiven: Frankenthaler 29— 32 c Black Alicante 2128 c„ Noten 42 64 c" Tomaten 8—12 c„ alles per kg. Ana nasmeloenen 4—8 c„ Netmeloenen 11 c., Suikermeloenen 9 c., alles per stuk. Aardappelveiling. Late blauwe 7180 c., Bevelanders 48—61 c., drielingen 35—56 c., alles per 25 kg. De redevoering van Bürckel werd voort durend door stormachtig gejuich en lang aanhoudenden betoogingen tegen het poli tieke katholicisme onderbroken. Aan het slot werd de bijval tot een ware orkaan van instemming.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2