IP ffiv&mttciule i§5 Jteeux&cfye MIDDELBURGSCHI COURANT I PRIJS: 12 CT. ABONNEES: 6 CT. Baby's (&SOESCME COULANT) Om de Ware Democratie a£' wV°,orbaat voorkomen had? on y'n ZwitV^?' 3aren Sweden zijn staat zsSTsrt„kiïraar! -ra lngc- BHMENUiD. Kolonel Lindbergh te Rotterdam. Guido Gezelle. lEEUm MIDDELBUM. 1 DE EERSTE ALGEMEENE EN VOLLEDIGE j IZEEUWSCHE REISGIDS I WINTERDIENSTREGELING 2 OCTOBER 1938 g MET MEDEWERKING DER RIJKSVERKEERS- INSPECTIE IN ZEELAND SAMENGESTELD. I UITGAVE: N.V. DE MIDDELBURGSCHE CRT. WEERBERICHT. SOES. ZUIDBEVELAND Sjsgcsg NUMMER 239. TWEE BLADEN. DINSDAG ll OUT, 1938. EEKST'E DEAD. 1816 JAAUG. Dagblad. Uiig. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. Het is nu eenmaal zoo, dat als men zich omtrent een bepaalde zaak een bepaalde zienswijze heeft eigen gemaakt, alles wat daar buiten ligt weinig belang meer inboe zemt, ja, als het tot wijziging der aangeno men zienswijze zou kunnen of moeten voe ren, zelfs bepaald wantrouwend of vijandig bejegend wordt. Toch zal men, bij nadere overweging, moeten erkennen, dat deze wijze van doen en denken niet zuiver is. Feiten zijn feiten of een liberaal of een radicaal, een com munist of een fascist ze constateert. En zoo moet men ook, teneinde in de een of andere zaak tot een oordeel te komen, hetwelk iets meer waarde zal hebben dan dat van den opgewonden „man in the street", kennis ne men, zoo onbevooroordeeld mogelijk, van die argumenten der andere partijen, welke niet kennelijk valsch of vervalscht zijn. Wie, met ons, deze opvatting huldigt, zal daarom met belangstelling, gemengd met eenige verbazing wellicht, kennis nemen van twee uitingen inzake Tsjechoslovakije, die wij in de buitenlandsche pers aantrof fen. De eene is ontleend aan de perskroniek van de Indépendance Beige. Deze neemt daarin een en ander over uit het socialisti sche orgaan „T r a v a i 1", hetwelk een ar tikel bevatte over „De overwinning van München". „Men heeft er niet alleen al dus de „Travail" het leven van tientallen millioenen menschen gered, maar men heeft er ook nieuwe stuwkracht gege.ven aan de idee der verzoening en van het of fer, die den besten waarborg voor den vre de in de toekomst bieden. Zelfs de dictatu ren zullen verplicht worden steeds meer re kening te houden met den heropbloei van den geest van pacifisme, waaraan ook hun eigen volken niet ontkomen. De problemen, die men met bloed wilde oplossen, zal men voortaan vreedzaam moeten berechten, met eerbied voor het menschelijke leven. Wel een uiterst zware taak zoo besluit het blad zeer te recht! - voor regeeringen, die op een krijgshafte denkwijze gegrondvest zijn!" Wat Tsjechoslovakije betreft merkt het Belgische socialistische blad op, dat dit „ontdaan van zijn duitsche, poolsche en hongaarsche streken, onder de nieuwe om standigheden zijn levenskracht slechts zal zien toenemen door het verkrijgen van een innerlijken samenhang dien het vroeger ontbeerde" Wij onderschrijven het hier gestelde zeer zeker niet ten volle; met name loopt men ons wel wat al te licht henen over de ge varen, die in het voortwoekeren van zulke politieke methoden verscholen liggen. Maar merkwaardig is deze uiting van dien kant toch zeker. Nog veel merkwaardiger is het volgende, aan de Parijsche „Le Matin" ontleend: „Wat nu diegenen betreft, welke thans ach en wee roepen over de territoriale verlie zen, die Tsjechoslovakije moet lijden, mo gen wij hun eens herinneren aan de motie te dezer zake, die in Juni 1923, in 't Krem lin in Moskou, werd aangenomen door het Ve congres van de Communistische Inter nationale? Zij luidde als volgt: „Het con gres stelt vast, dat een Tsjechoslo- va a k s c h e natie niet be staat; de Tsjechoslovaaksche staat omvat, behalve Tsjechen, nog Slovaken, Duitschers, Hongaren, Oekraieners en Po len. Het congres is van oordeel, dat de Tsjechoslovaaksche communistische partij, wat deze nationale minderheden betreft, het zelfbeschikkingsrecht der volkeren moet erkennen en bevorderen, tot en met het recht van afscheiding." „Le Matin" voegt hier aan toe: „De laat- sten die dus recht van klagen zouden heb ben, zijn de communisten; wat heeft men anders gedaan dan hetgeen hun meesters in Moskou hadden voorgeschreven?" Wij zouden hierbij onzerzijds nog een vraag kunnen stellen. Namelijk: gaat de democratie hier wel geheel vrij uit? Zou het zoover gekomen zijn, als Tsjecho slovakije, door een snelle en oprecht breed- democratische behandeling van zijn minder heden-problemen niet alleen naar den letter, maar ook naar den geest het op komen van al deze narigheden al lang ge- eigen taal zlchzelï «f »™11''" m had laten regeeren b"E'X," vaaksche staatsverband; en de SJectl0Sl° Polen en Hongaren en hft" zelfde laken een pak had laten snijden? Als al deze volkeren ethnisch nimmer in redelijkheid iets tekort gekomen wa ren, zou Tsjechoslovakije dan niet in zijn Duitsche gebieden echt-democratisch Duit sche cultuurcentra hebben kunnen doen ontstaan, waarvan 99 der bewoners er wel feestelijk voor bedankt zou hebben, de zegeningen der democratische vrijheid op te geven voor de onvrijheid van het nazi- regien? [Want de democratische vrijheden zijn er, vele, en beangrijke zelfs, waarde heeren nazi's, ondanks Uwen spot en hoon ervoor: Lp dankt er Uw recht van felle propagan- 7ir sPreken en venijnig schrijven aan] Mag men het Tsjechoslovakije zelfs niet verwijten, dat het den bodem bereidde, (al- hans heeft nagelaten den bodem uit zich- zeiven er ongeschikt voor te maken) aan de ondergrondsche nazipropaganda in het öudetenland? Zoodat de drang naar verwe- zenlijking en beleving van het volkseigene er wel zoo groot is moeten worden, dat men nog liever door S.A. en S.S. en Gestapo op zn Duitsch georganiseerd en gecomman deerd, bespionneerd en gekoejeneerd wordt, Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. aBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. HULDIGING VAN Ir. J. W. ALBARDA. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van ir. J. W. Albarda als lid van de Tweede Kamer, heeft de federatie Den Haag van de Sociaal-Democratische Arbeiderspartij gisteravond een openbare vergadering ge houden in het gebouw voor kunsten en we tenschappen. De zaal was zeer goed bezet. Verschillen de sociaal-democratische Kamerleden en an dere bekende leden uit die partij waren aan wezig. Muzikale medewerking verleenden het Haagsch Arbeiders Symphonie-orkest en „De Stem des Volks". Op deze vergadering heeft ir. Albarda een rede gehouden, waarin hij o.m. als zijn mee ning uitsprak, dat de vrede van München slechts een overgang beteekent van den eenen toestand van gevaar naar een ande ren, misschien nog gevaarlijker toestand. Ook Chamberlain en Daladier hebben dit begrepen en in hun respectievelijke hoofd steden teruggekeerd op verdubbelde bewa pening aangedrongen. Aan Hitiers verzeke ring geen territoriale begeerten meer in Europa te hebben, hecht spr. geen geloof. Aan dezen toestand hebben de Wester- sche democratieën ook schuld, omdat zij hebben nagelaten een sterken Volkenbond te vormen. Voor gevoel van blijdschap is naar sprekers meening geen reden. Aan huldiging van Chamberlain en Dala dier heeft spr. dan ook geen behoefte, maar hij heeft groote bewondering voor Benesj die den nobelprijs voor den vrede zeker ver dient heeft. Ook voor ons land dreigt er gevaar wan neer Duitschland straks ons wil „bevrijden". Vrede hebben wij niet gekregen; slechts een pauze, waarin het zaak is een internationa le rechtsorde op te bouwen en de collectieve veiligheid te versterken. De heer Albarda eindigde met een beroep op aller samenwerking om den vrede te red den. Als voorzitter van de federatie Den Haag der S.D.A.P. heeft de heer J. E. Stokvis den heer Albarda vervolgens gehuldigd na mens de Haagsche moderne arbeidersbewe ging. Spr. besloot met de verzekering: „Gij kunt op ons rekenen, zooals wij op U reke nen". De heer Albarda heeft voor deze hulde bedankt en zijn gehoor verzekerd, dat zijn geloof in de arbeidersklasse hem steeds tot steun is geweest. Kolonel Lindbergh, de bekende Ameri- kaansche Oceaan-vlieger, is gistermiddag, vergezeld van zijn echtgenoote, onver wacht op het vliegveld Waalhaven geland. In den loop van vandaag zou de vlieger naar Berlijn vertrekken, waar hij gaat deelnemen aan een vergadering van lucht vaartdeskundigen. Slechts weinigen heb ben de komst van kolonel Lindbergh ge merkt. Op zijn verzoek werd geen rucht baarheid aan zijn verblijf in Rotterdam ge geven. De ramp van de Sch. 102. De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, onder wiens departement de visschertjen ressorteeren, heeft gistermid dag een bezoek gebracht aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de ramp, welke Zondagmiddag aan de Sch. 102 voor de Scheveningsche haven is overkomen. Koninklijke deelneming. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. S. J. R. de Monchy, heeft zich hedenmiddag in opdracht van H. M. de Koningin begeven naar de door de scheepsramp bij Schevenin- gen getroffen families en naar de betrok ken reederij, ten einde de deelneming van H. M. te betuigen. KINDERVERLAMMING. Het 3%-jarig zoontje van den landbou wer H. van D. te Hoogland is gisteren ten gevolge van kinderverlamming overleden. Distributie van gasmaskers. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming deelt mede, dat volgens het daartoe strekkend besluit van den mi nister van binnenlandsche zaken, deze ver eeniging ingeschakeld zal worden in de dis tributie van een deel van de door het rijk bestelde volksgasmaskers. Hierdoor wordt belangrijke steun ver leend aan de plannen van de Nederland- dan nog langer kunstmatig vertsjecht te worden gelijk men het wel probeerde?*) Het zijn maar vragen, pijnlijke vragen wellicht, maar gesteld moeten zij worden in het belang der waarheid, want met ver bloemen der waarheid is de ware democra tie nimmer gediend. De democratie ligt ons, men weet het, zeer na aan het hart: de vrijheid van den ken en belijden, van spreken en van schrij ven, waarvoor ons stoere Nederlansche volk den tachtigjarigen oorlog streed, mag in de Lage Landen aan de zee nimmer weer teloor gaan. Maar verdediging der democratie be teekent niet, kan en mag nimmer beteeke- nen: stompzinnig conservatisme, het slui ten der oogen voor de gebreken der demo cratie, voor het goede in andère stelsels. Een sterke, van zijn gebreken gezuiverde democratie, kan, en zal, doordat zij vele ma len beter is dan welk dictatuurstelsel ook, aan bolsjewisme en nazisme beiden het hoofd bieden. Maar een louter conservatieve, d.i. slechts op behoud van het nu bestaande-met-zijn- gebreken uit zijnde democratiezal een heel harde dobber hebben! Men zie ook, onder Perskroniek, elders in dit blad, een stuk van den heer Van Es. Hoofdred. Wanneer men leed of kwaad mij doet onthoudt mij van de wrake, verkoelt mijn al te brandig bloed en teugelt mijne sprake. sche Vereeniging voor Luchtbescherming met betrekking tot de distributie van goede en goedkoope gasmaskers. INSTALLATIE DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK GRAANPOLITIEK. Uit Den Haag wordt gemeld: Hedenmiddag heeft de minister van eco nomische zaken de commissie van onder zoek inzake de in de toekomst te voeren graanpolitiek geïnstalleerd. De minister schetste o.a. de samenge steldheid van het vraagstuk, waarvoor de commissie zich ziet gesteld. Zij zal zich in de eerste plaats moeten afvragen, in welk opzicht een loonende graanbouw, die oo genschjjnlijk geheel afhankelijk is van de in ternationale graanprijzen, voor den Neder- landschen landbouw eisch is. Bij het onder zoek der internationale factoren verdienen die van r.tructureelen aard vooral de aan dacht. Er is sedert geruimen tijd op de in ternationale graanmarkt een verstoord evenwicht tüsschen aanbod en vraag, waar schijnlijk veroorzaakt door een bestendige neiging tot overproductie al dan niet ge paard met duurzame verschuiving in den afzet, waardoor het internationale prijs peil voortduiend lager ligt dan voor oen vergoeding der productiemoeite en Ie in standhouding van het nationale productie apparaat wordt vereischt. Voorts bracht de minister als onderdeel van hot commissieonderzoek het vraagstuk van de afvwenteling van den steun aan den graanbouw op den consument, respectieve lijk den handel of de verwerkende indus trieën, onder de bijzondere aandacht, om dat er van de prijsverhoogende neiging, die de steun tengevolge heeft, in sociaal en eco nomisch opzicht schadelijke gevolgen kun nen uitgaan op de andere bevolkings- en bedrijfsgroepen dan de graanverbouwers en op de economische positie van ons land tegenover het buitenland. De commissie is samengesteld uit de vol gende leden: voorzitter: ir. S. L. Louwes, regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij, te 's-Gravenhage; leden: dr. W. L. Groeneveld Meyer, administra teur bij het departement van economische zaken, regeeringscommissaris voor handel en nijverheid, ir. M. B. Smits, rijksland- bouwconsulent in algemeenen dienst, te 's-Gravenhage, C. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, tweede voorzitter van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond, te 's-Gravenhage, H. D. Louwes, bestuurs lid van het Koninklijk Nederlandsch Land- bouwcomité, te Ulrum, A. N. Fleskens, lid van de Eerste Kamer, bestuurslid van den Roomsch-Katholieken Nederlandschen Boe ren- en Tuindersbond, te Geldrop, J. A. Ge luk, secretaris van den Algemeenen Neder landschen Zuivelbond (F. N. Z te 's Gra- venhage, Jan Schilthuis, lid van de Tweede Kamer, bestuurslid van den industrie- en handelsraad, te 's-Gravenhage, K. C. Ho nig Zz„ industrieel, te Overveen, ir. W. H. van Leeuwen, industrieel, te Delft, prof. mr. I. B. Cohen, oud-hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, dr. P. P. van Berkum, chef van het economisch re searchbureau van het departement van economische zaken, te 's-Gravenhage, secre tarissen: mr. J. Th. Bonnerman en ir. Chr. P. G. J. Smit, beiden te 's-Gravenhage. TER HERINNERING AAN DEN BOEREN OORLOG. Plechtige uitreiking van medailles. Aan een groot aantal oud-strijders, ver pleegsters en doktoren uit den boerenoor log zijn gistermiddag de medailles uitge reikt, hun door de regeering van de Unie van Zuid-Afrika verleend. De plechtigheid had plaats in de bioscoop Metropole Palace te Den Haag. Het balkon van de groote zaal was geheel gereserveerd voor genoo- digden, onder wie zich bevonden de Zuid- Af rikaansche gezant en mevrouw Van Broekhuizen, de vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, luitenant-generaal jhr. W. Roëll, oud-commandant veldleger, dr. Leyds, oud staatssecretaris van de Zuid-Afrikaansche republieken, de heer P. J. de Kanter, voor zitter Algemeen Ned. Verbond en de heer J. Schilthuis, commissaris van den_ Zuid- Afrikaanschen handel te Rotterdam. De overige belangstellenden hadden in de zaal plaats genomen. De bijeenkomst open de met het Wilhelmus, waarna de heer F A. van der Loo, oud-commandant uit den boerenoorlog woorden van welkom sprak. Daarna werden eenige films vertoond met betrekking tot het verleden en heden van Zuid-Afrika. De aanwezigen toonden zich uiterst dankbaar, vooral na het declamee- ren van mevrouw Charlotte Kohier die in voortrekkerscostuum gekleed was. In de pauze, na de declamatie van me vrouw Charlotte Kohier voegden de mi- nister-president, dr. H. Colijn en de mi nister van defensie, de heer J. J. C. van Dijk zich bij- de genoodigden. Na de pauze heeft de Zuid-Afrikaansche gezant, dr. H. D. van Broekhuizen een toe spraak gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat deze samenkomst niet alleen diende ter huldiging van hen, die zich hebben opgeofferd voor het levensbestaan van een kleine natie en daarvoor thans beloond zullen worden, maar ook om te gedenken twee groote vrijheidshelden: Kruger en Steyn. De beteekenis van den boerenoor log zette spr. uiteen, waarna hij, namens het geheele Zuid-Afrikaansche volk, de bede uitsprak, dat Nederland onder leiding van zijn Koningin zijn eer zal handhaven Meer dan 80 personen betraden, na deze toespraak, het podium om de onderschei dingen in ontvangst te nemen. De echtge noote van den gezant, een kleindochter van president Kruger, spelde een ieder de medaille op de borst. De zaal juichte har telijk tijdens deze plechtigheid. Namens de gedecoreerden heeft de heer J. C. Lutkie woorden van oprechten dank gesproken, waarna dr. Colijn een „leve de oud-strijders, 'leve de oud-verpleegsters" uitriep, waarmede allen instemden. De bijeenkomst eindigde met het Wilhel mus. CONTINGENTEERINGEN. Wetsontwerp tot verlenging in gediend. Bij de Tweede Kamer is een aantal wets ontwerpen ingediend, waarbij voor verschil lende artikelen de contingenteering wordt voorgesteld te verlengen. De beperking van den invoer van niet houtvormende sierge wassen, alsmede van azalea's en hortensia's wil de regeering voor een jaar verlengen, evenals de contingenteering van den invoer van meubelen van bamboe, rotting, riet, teen of twijgen, al of niet bekleed, en on- derdeelen van deze meubelen. Mede is ingediend een wetsontwerp hou dende bekrachtiging van het k.b. van 16 Juli 1938, tot regeling van den invoer van rijwielbinnenbanen en van rubberslangstuk ken. Voorgesteld wordt de beperking van den invoer voor een tijdvak van 12 maan den te verlengen. Eveneens is een wetsvoorstel tot regeling van den invoer van rijwielen, rijwielframes, electrische rijwiellantaarns en rijwielonder- deelen, ingediend. Ook van dezen invoer is de beperking voor het tijdvak van een jaar verlengd. Tenslotte is ingediend een wetsontwerp houdende regeling van den invoer van draadnagels en draadkrammen, spijkers, ge trokken ijzer- en staaldraad en van prikkel en puntdraad, welke invoerbeperking met ingang van 1 September 1938 voor het tijd vak van een jaar werd verlengd. OM ONZEN SCHOUWBURG. De heer Louis de Vries te Amsterdam schrijft ons: In de dagbladen las ik, dat de oude Schouwburg aan het Molenwater vermoe- lijk wel behouden zal blijven, dat nu men zich er voor inspant, dat hij zal kunnen blij ven voortbestaan. Inderdaad, uw schouwburg is een histo risch gebouw, de grootste tooneelkunste- naars zijn er lange jaren opgetreden en hebben er groote successen mogen boeken; aan dit theater zit een tooneelgeschiedenis verbonden: die niet van de allerminste is, dit gebouw mag dus niet verdwijnen. Ik herinner mij nog den braven kunstzinnigen heer Van de Pauwert, die zich ook zoo zeer interesseerde voor de jonge aankomende tooneelspelers. Toen ik zelf nog in 1900 leerling was op de tooneelschool, werd ik zelfs gesteund o.a. ook door ingezetenen van Middelburg. Kan het van nut zijn, wanneer ik hier mag vermelden, dat ook ik het ten zeerste zou betreuren, indien deze histori sche schouwburg uit uw stad zou verdwij nen? Dat ik er altijd met heel veel plezier heb gespeeld en heb ondervonden, dat de bewoners van Middelburg en omstreken werkelijk tooneelliefhebbers zijn, en dat zij die mooie traditie uit betere tijden moeten hooghouden. Ik hoop dus, dat allen te Mid delburg het hunne er toe zullen bijdragen, opdat het comité in staat zal zijn, den Schouwburg in zijn glorie te doen herrij zen! Het auto-ongeluk bij Zonneveld. De hr. G. Mandemaker schrijft ons: Daar de berichtgeving over het auto-on geval bij Zonneveld wat betreft de schuld vraag zoo positief wordt gesteld, voel ik mij verplicht, als mede-inzittende van de personenauto, te verklaren dat de heer Houmes door krachtig remmen getracht heeft de vrachtauto voorrang te verleenen. Daar de vrachtauto echter gedeeltelijk op het linker wegdek reed, was een aanrijding onvermijdelijk. Toen gisteren de heer De R. zich per rijwiel naar zijn woning aan den Veerschen Singel begaf, liep op dien Singel ook de heer v. A. met een hond. Uit een der wo ningen schoot plotseling een hond naar buiten naar zijn viervoetigen collega. Het uitschietende dier liep juist voor het rijwiel van den heer De R., die kwam te vallen en daarbij zijn linkerarm brak. GEMEENTEREKENING 1937. i In de raadsvergadering van 27 Juli bo den B. en W. de gemeenterekening 1937 aan met een nadeelig saldo van 70.007 en werd deze ter onderzoek in handen gesteld van cle commissie van financiën. Intusschen hebben Ged .Staten de ge meenterekening over 1936 vastgesteld, waarbij de ontvangsten 1885 hooger werden gesteld dan was verantwoord. Dit bedrag betreft de op 25 Juni 1937, dus nog vóór het afsluiten van de rekening 1936, ontvangen afretkening wegens hoofdsom en opcenten grondbelasting en hoofdsom personeele belasting over het belasting jaar 1936-'37. Hoewel de rekeningvoor schriften inderdaad bepalen, dat ten aan zien van deze uitkeeringen de bedragen moeten worden verantwoord, die worden ontvangen tot het sluiten der rekening, was genoemd bedrag op den dienst 1937 geboekt, omdat tegelijkertijd een resfïtutie moest plaats hebben wegens te veel ont vangen opcenten personeele belasting. In tusschen zal genoemd bedrag van 1885 rau Ged. Staten de rekening 1936 gewij zigd hebben vastgesteld, niet ten goede kunnen komen aan 1937, doch gerekend Hll!lllllllllllllllllllllllllll!!ll!llll!ll!jj||||||||||||||l!lll|l!|||||!||||||||||!|!||j|||!||||||!|||||| 1 Verkrijgbaar op onze Bureaux (e Middelburg en te Goesbij den boekhandelbij onze H agenten en bezorgers. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Aanvankelijk matige W. tot Z.W. wind, later krimpend en toenemend, aanvankelijk licht tot half bewolkt, droog weer, later toenemende bewolking en toe nemende kans op regen, koude nacht, la ter zachter. UKKEL: Zwakke wind uit Z.W. tot W. richtingen, vrij schoon, doch plaatselijk kans op regenbuien, gedurende den nacht plaat selijk nevel, aanhoudend matige tempera tuur, vrij koel op het einde van den nacht, nachtelijk minimum ongeveer 4 gr. Wo. 12 Oct. Zon op: 6 h 20; onder: 17 h 12. Licht op: 17 h 42. Maan op: 6 h 50; on der: 9 h 56. L.K.: 16 October. Hoog- en Laagwate? ïe -iiwscntr Hoogwater. Laagwaïsi. October. Dinsdag 11 2.08 14.20 8.30 21.01 Woensdag 12 S 2.46 14.58 9.07 21.38 Donderdag 13 3.22 15.39 9.51 22.16 Westkapelle is 28 min. en Domburg 43 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Lsagwater te Wemeldlnsc» Hoogwater. Laagwaksz. October. Dinsdag 11S 4.07 16.20 9.31 21.53 Woensdag 12 4.44 16.55 10.10 22.34 Donderdag 13 5.19 17.32 10.55 23.19 Veel innemen maakt de maag van streek,1. Wrijf deze aangename zalf 's avonds op keeir borst en rug. De pappleister- werking en de dampen helpen 9meestal in één nacht. (Ingez. Med.) moeten worden ten goede te zijn gekomen aan dien dienst 1936, zoodat het naar 1938 overgebrachte saldo van dien dienst met 1885 wordt verhoogd. Als gevolg daarvan echter wordt het vorengenoemde nadeelig slot van den dienst 1937 met dit zelfde bedrag verhoogd. Een bridge drive. Men zal zich herinneren, dat reeds een paar maal alhier een bridge drive gehou den is ten bate van de plaatselijke ver eeniging tot bestrijding der tbc, wier kas dergelijken steun maar al te goed gebrui ken kan. Besloten is begin November wederom zulkeen drive te houden in de grobte zaal van het Schuttershof en wederom onder de beproefde leiding van den heer J. A. Tavenier. De bazaar van Crescendo. Niettegenstaande het een week verschui ven van de dagen voor den bazaar ten bate van de kas van de Muziekvereeniging Crescendo, is het iederen avond druk ge weest in St. Joris en hebben niet alleen de verkoopsters, doch ook zij, die de ver schillende attracties onder hun leiding had, meermalen de handen vol gehad om alle bezoekers te helpen. Er heerschte een goede stemming en het is te hopen en te verwachten, dat de eind- rekening een goed bedrag voor Crescen do aan zal geven. In een niet druk bezochte vergadering sprak gisteravond in de melksalon- Bustraan de heer P. I. Hamming uit Vlis- singen over: „Waarom Christelijk midden standsorganisatie Er volgde een geanimeerde bespreking. Hoewel het aantal leden van den Ned. Chr. Middenstandbond hier ter plaatse nog niet groot is, zal toch spoedig een afdeeling wor den opgericht, daar men ook hier groei van het ledental verwacht. RAAD VAN BAARLAND. BAARLAND. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Zonder kennis geving afwezig mevr. Steketee. Goedgekeurd wordt de kasgeldleening groot 1500 van de gemeente Burg ren tende 1% pet. Goedgekeurd is door den Minister van Sociale Zaken het werkob- ject van den heer H. Driedijk te Kwaden- damme. Verzoek van J. Ermerins om ont slag als ambtenaar van den Burg. Stand. De Voorzitter stelt voor dit eervol te ver leenen met ingang van den datum waarop zijn opvolger zal zijn beëedigd. Aangeno men. Een verzoek van de Oudercommissie der O.L. school om subsidie. Besloten wordt om 10 te geven. Verzoek van J. de Rijk om vergoeding in de vervoerkosten voor zijn leerplichti gen zoon die de Mulo-school in Goes be zoekt. De voorzitter zegt, dat de heer De Rijk hier recht op heeft en stelt voor

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1