Instantine ZEELAND. BUITENLAND. Het moderne middel Tegen pijnen is Instantine. In Instantine zijn JnsffllltinP voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op ideale wijze vereenigd. stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. MIDDELBURG. GOES. De Fransch-Russische betrek kingen en de overeenkomst van München. Bi itsch-Italiaansche toenadering. FRANKRIJK.) DUITSCHLAND. CAMPAGNE VOOR DE WINTERHULP GEOPEND. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG ENGELAND. I De regeering voelt niets voor een viermogendhedenpact. GEEN DIENSTPLICHT IN VREDESTIJD. ITALIË. RUSLAND. VÜSSENGEN. KERK EN SCHOOL. FINLAND. SCANDINAVIë. DRIE VISSCHERSSCHEPEN VERGAAN. Scherpe critiek van Churchill. Vervolgens heeft de conservatieve afge- PALESTINA. Onthoudt daarom (Ingez. Med.) instelling van het werkloosheidssubsidie-1 fonds, benevens de instelling van het ver- keersfonds.- Voorts herinnert ieder zich de monetaire maatregelen van September 1936. Mr. Oud is commandeur in de orde van| den Nederlandschen Leeuw. I Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van den nieuwbenoemden burgemees ter van Rotterdam als lid der Tweede Ka mer te bedanken. Hij zal dan worden opge volgd door mr. K. Bijlsma, notaris te Fra- neker, lid van het hoofdbestuur van den| Vrpz. Dem. Bond. Ben begin van brand. Hedennacht ongeveer half twee wekte de echtgenoote van P., wonende aan de Heerengracht haar man, omdat zij brand lucht rook. P. stelde een onderzoek in en kwam tot de ontdekking, dat de brand woedde in de kelderkeuken van perceel 26, bewoond door Van G. Hij wekte de zen buurman en met vereende krachten werd men het vuur meester voor dat de brandweer, die telefonisch door een der omwonenden was gewaarschuwd hande lend moest optreden. De brand moet ontstaanzijn in het kus sen van een rieten stoel, waarin de bewo ner alvorens om half elf naar bed te gaan, had zitten rooken. Het vuur had zich aan een op de stoel hangend tafelkleed mede gedeeld en zoo aan het behang. Verzekering dekt de schade. Verschillende personen zijn verbali- seerd omdat zij schuldig maakten aan over treding der ijkwet. Aan het politiebureau bevindt zich een heerenrijwiel, dat onbeheerd op straat werd aangetroffen en dat de onbekende eigenaar kan komen afhalen. EEN SLAGERSCURSUS. In de gisterenavond gehouden vergade ring is definitief besloten tot het oprichten van een cursus voor slagers, uitgaande van de Vakschool voor slagers, uitgaande van den Nederlandschen Slagershond. De les sen zullen Maandag 24 October een aan vang nemen. Het geldt hier een samenwer king van slagers uit geheel Walcheren, EEN LASTIG HEER. Gisterenmiddag kwam de 33-jarige V. in een winkel in de Langedelft. Hij kocht een versnapering en gaf blijk onder den in vloed van sterken drank te zijn. Toen het op betalen aankwam, weigerde de klant, die pas „afgezwaaid" was als militair te betalen en zeide dat men maar bij de militairen om geld moest gaan. Hij liet het niet bij woorden, doch pakte de winkel juffrouw bij de armen. Deze verzette zich met kracht. Op de komst van andere per sonen, is de man na het uiten van minder beleefde taal weg gegaan. Maar ook bui-1 ten trok hij aller aandacht en ten slotte heeft hij in een café in de Gravenstraat de orde verstoord. Toen was de gewaarschuw de politie aanwezig om hem naar het poli tiebureau over te brengen. Daarbij verzet te de man zich en heeft hij ook nog een der politiemannen, beleedigd. De dag van af zwaaien zal hem nog wel eens heugen. Het Roode Kruis. Onder leiding van den hr. I. G. van Balie- Havas meldt uit Moskou: Buitenland- sche kringen te Moskou denken, dat de Sovjetregeering niet het voornemen heeft het initiatief te nemen tot opzegging van het Fransch-Russische pact als gevolg van het accoord van München. Men denkt echter ook, dat de Russische regeering bij de bestudeering van het pact in het licht van de laatste gebeurtenissen in Tsjecho- slovakije, tot de conclusie is gekomen, dat dit instrument, zooals het op' het oogen- blik bestaat, kaduuk is geworden en dat een wederaanpassing van de Fransch-Rus sische betrekkingen noodzakelijk is gewor den. Diplomatieke kringen zijn van mee ning, dat men een tijdperk binnengaat van zeer actieve diplomatieke manoeuvres rondom de Fransch-Russische betrekkin gen, evenals trouwens ook rondom het Fransch-Poolsche verdrag. De Russische pers streeft er zeer in het bijzonder naar, den Franschen te bewijzen, dat zij geener lei vertrouwen moeten stellen in Enge land, aangezien zij in de gemeenschappe lijke verklaring van Hitler en Chamber lain het bewijs zien, dat Engeland steeds bereid is zich met Duitschland te verstaan en van oordeel zijn, dat het eenige middel voor Frankrijk om een isolement te ver mijden is, niet de banden met Rusland te verbreken. Enkele dagen geleden vroeg men zich af, of de Sovjet-Unie niet zou besluiten de politiek van internationale samenwer king op te geven, welke sedert de i toetre ding tot den Volkenbond onder den aan drang van Litwinof was gevolgd. Men merkte hier het bestaan op van een stroo ming, die vijandig was aan jdie politiek. Deze strooming heeft niet getriumfeerd. De Sovjet-Unie zal, ten minste gedurende een zekeren tijd, er naar streven de door Litwinof vertegenwoordigende politieke lijn te handhaven. Wanneer het den ande ren de gevaren toont van een isolement, vergeet de Sovjet-Unie ongetwijfeld niet de gevaren, die zich ook voor haar voor doen. Daarom beweert de Russische pers, dat het nog niet te laat is en dat nog niet alle hoop moet worden opgegeven op een internationale samenwerking der vrede lievende volken door middel van den Vol kenbond of anderszins. De pogingen, welke na de besprekingen te München werden aangewend om tot een yerbetering van de BritschItaliaansche betrekkingen te komen, worden onvermin derd voortgezet. De Britsche ambassadeur te Rome, Lord Perth, heeft reeds eenige ma len een onderhoud gehad met den Italiaan- schen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano. De indruk welke na deze be sprekingen is gevestigd was gunstig. De of ficieuze pers en zelfs Mussolini hebben toe spelingen gemaakt op de „hartelijkheid der betrekkingen". Meer en meer blijkt, dat de bemiddelende actie van Mussolini te Mün chen, een aanzienlijke wijziging heeft ge bracht in de politieke omstandigheden. Men is te Rome reeds dermate optimis tisch, dat verwacht wordt, dat binnenkort een formule gevonden zal worden, die het in werking treden van de BritschItaliaan sche overeenkomsten van Paschen zal.ver eenvoudigen. Het Spaansche vraagstuk zou In Britsche diplomatieke kringen worden deze berichten niet ontkend. Men weigert evenwel meer te zeggen. De strijd in het Verre Oosten. 140.000 JAPANNEEZEN TEN NOORDEN VAN DEN JANGTSE. Volgens schattingen door Chineesche des kundigen bevinden zich thans 7 Japansche divisies, in het geheel 140.000 man sterk, ten Noorden van den Jangtse. Verklaard wordt dat deze troepen tot het puik van het keizerlijke Japansche le ger behooren en onlangs in het veld wer den gebracht, in de hoop, dat de bezetting van Hankau er door zou kunnen worden bespoedigd. De Chineezen beweren, dat zij aan beide zijden van den Jangtse voldoende voorzorgen hebben getroffen om aan alle aanvallen het hoofd te bieden. De demobilisatie. Daladier heeft besloten het troepencon- tingent, dat moet afzwaaien, niet langer dan den wettigen termijn onder de wape nen te houden. De militairen van dit contingent zullen I op 15 October naar huis gezonden worden, j OOK DE SENAAT VERLEENT VOLMACHTEN. Havas meldt uit Parijs: Ook de senaat heeft de volmachten voor de regeering goedgekeurd zulks met 286 stemmen tegen 4 Hitier voert het woord. In een massa-bijeenkomst in het Berlijn- sche Sportpaleis, waarmede gisteravond de campagne voor de Winterhulp werd geopend, sprak als eerste minister Goeb- bels, die rekening en verantwoording af legde over de tijdens de winterhulp-cam pagne 1937-'38 binnengekomen gelden. Hij deelde o.a. mede, dat de gezamenlijke op brengst van alle tot dusver gevoerde win terhulp-campagnes bijna twee milliard bedraagt, en dat dit jaar voor het win- terhulpwerk ten behoeve der Sudeten- Duitschers alleen reeds 45 millioen mark ter beschikking gesteld zijn. Vervolgens nam Hitier het woord. Op 28 Mei jl„ zoo verklaarde de Führer, heb ik mij een groot doel gesteld. Ik heb aan de verwezenlijking van dit groote doel slechts kunnen gelooven, omdat ik wist, dat achter mij het geheele Duitsche volk stond, bereid alles te geven. Ik heb de laatste maanden en weken ongetwijfeld een grooten buitenlandschen politieken steun gehad. Hitier zeide, dat hij reeds in een vroegere rede den man gedankt had, die zich als trouw en groot vriend achter Duitschland gesteld had, Benito Mussolini. Hij had zijn geheele macht in de waag schaal van een rechtvaardige oplossing geworpen. Ook aan de beide andere staats lieden moest Hitier dank brengen, daar zij het mede mogelijk gemaakt hebben, dat het Tsjechoslovaaksche probleem op vreedzame wijze is opgelost. Doch voor Amsterdam 1936-3% 101 Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 47%—48 A Amsterd. Bank 145%147 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 525523 A De Schelde N.B. 44%—46% C Am. Smelt Ref. 36%—38% A Born. Sum. H.M. 179—178% A Houth. Alberts 9696 C Union Pac. Rr. 69%72% ex div. C Int. Nickel Cy. 38%39% ex div. A Pref. Lever-Bros 141141% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 80—80% A Koloniale Bnk. 153%—155 A N.I. Hbk. 600 131—132% C Ned. H. M. 1000 153—154% A v. Berkels Pat. 6566 C Calvé-Delft 90%—91 A Philips Gem. B. afg. 241248-51 C Unilever 146%—149-50 P Am. Car en Foundry 20%22%-21% C Anaconda Cop 26%28-27% C Bethlehem St. 45%—47-% C Kennec Copper 32%34%-% ex div. C Rep. Steel 14%—14%-15 C U. States St. C. 45%—47% C North Am. Cy. 15%—16% ex div. A Kon. Petr. Mpij. 344—349%-50 C Contin. Oil Cy. 21%—23%-% C Phillips Petr. Comp. 30%—31% C Shell Union O.C. 11%—12% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned. Scheepv. U. 120%—122%-23% A H.V. Amsterdam 472%—477-80 A Java Cult. Mij. 179%—180 A N.I. Suiker U. 182—183 A Deli Batavia 226229% -30% C Deli Mij. 1000 285%—288-92 - KonlnkJL Markt Unilever Suiker Rubber Amerika Schepen - Philips - (Wettig - Tabak - Obl.Markt gedeponeerd.) A Senembah 260-259-66 C Baltimore Ohio 66% C Southern Pac. Cy. 13%—15%-% A Southern Rlw. 9%—11 A Amst. Rubb. C. 237%—242-44 A Deli-Bat. Rubb. 160%—169-68% A Hessa Rubber 134%139%-40 A Serbadjadi S.R. 112%—119%-18% WISSELKOERSEN. heden Londen 8.84% Berlijn 73.60 Parijs 4.94% Brussel 31.12 New-York 1.83% gister 8.81 73.60 4.92%, 31.09% 1.83% ning hem op te zoeken en hem te schrijven, doch heeft den autoriteiten moeten beloven geen verdere bijzonderheden bekend te ma ken. Zij verklaart, dat Schuschnigg er veel ouder uitziet en dat zijn haar geheel wit is geworden, maar dat zijn gezondheid goed is. DE EVANGELISCHE KERK ZEGT HITLER DANK. Havas meldt uit Berlijn: De evangelische kerk heeft Hitier een I telegram gezonden, waarin zij hem dank zegt voor zijn „vreedzaam bevrijdingswerk I jegens de Duitsche broeders in het land der 1 Sudeten" en waarin zij hem de verzekering geeft van haar onwrikbaren trouw. Gisteren heeft de Engelsche minister van financiën, sir John Simon, in het Lager huis namens de regeering de volgende ver klaring afgelegd, in verband met de be sprekingen van vier, verleden week te München: „Indien de vraag is, of wij bereid zijn ge zamenlijk met Frankrijk, Italië en Duitsch land in vriendschappelijk overleg te treden tionaal-socialistische Duitschland komt. Iedere positie is stuk voor stuk ondermijnd en prijsgegeven op schoonklinkende en plausibele gronden. Ik voorzie, dat de poli tiek van onderwerping zal leiden tot beper king van de vrijheid van het woord in het parlement, op het spreekgestoelte en in de pers", zoo besloot Churchill. Minister-president Chamberlain heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat in vredes tijd geen dienstplicht of verplichte staats dienst zal worden ingevoerd. DE DEMOBILISATIE. Het ministerie van oorlog deelt mede, dat de territoriale troepen, die onder de wape nen waren geroepen tijdens de crisis, Zater dag a.s. te middernacht zullen afzwaaien. Groote deviezensmokkelarij ontdekt. De politie te Rome heeft een uitgebreiden deviezenhandel ontdekt na de arrestatie aan de Italiaansch-Fransche grens van een persoon, die zeer bekend is in de Romein- sche society, en die trachtte frauduleus een alles gold zijn dank het Duitsche volk, dat over de Europeesche problemen, dan moet „-„een millioen lire naar het bul anhtor Viom orootohri hooft TTot hooft in I 1_ nnJmih Tr/wlrlovnn /lot I achter hem gestaan heeft. Het heeft in deze kritieke dagen nooit zijn vertrouwen verloren. Geen bank behoefde te worden gesloten. Binnen enlcele dagen zullen wij het pro bleem der laatste weken hebben opgelost. Op den tienden October zullen wij, aldus Hitier, alle Duitsche gebieden bezet heb ben, die ons toebehooren. Daarmede is een der ernstigste crises in Europa beëin digd en allen, niet slechts in Duitschland, doch ook daarbuiten kunnen zich werkelijk op het Kerstfeest verheugen. Het moet werkelijk voor allen een feest des vredes zijn. Na dank gebracht te hebben aan de mannen, die plotseling hun werk moesten verlaten en aan de Sudeten-Duitschers, ik met den meesten nadruk verklaren, dat wij zulk een overleg geenszins uitsluiten. Het is een der voornaamste doelstellingen van de regeering geweest, te zien of het mogelijk is om, in plaats van tusschen de democratieën en de dictaturen een voor hen en ons onoverbrugbare kloof te hand haven, in het belang van den vrede in Europa naast elkaar te leven. Doch indien daarentegen de vraag is, of wij denken over een exclusief vier-mogendhedenpact met uitsluiting van andere staten, groot of klein, om dit zijn wil aan Europa te doen opleg gen, dan zeg ik namens de regeering met allen nadruk, dat dit niet de politiek der regeering is en ook nooit geweest is". Sir John sprak verder de hoop uit, dat tenland te brengen. Verscheidene personen zijn gearresteerd, o.m. een der bekendste wisselagenten' van Rome. MAARSCHALK BLüCHER IN ONGENADE GEVALLEN? Volgens te Korea ontvangen betrouwbare inlichtingen, is maarschalk Blücher, de be velhebber van het roode leger in het Verre Oosten, wel nog in leven, daar zijn portret nog niet verwijderd is uit de Russische re- geeringsbureaux in het Verre Oosten en evenmin uit het schilderijen-museum te Moskou, maar is hij stellig bij Stalin in on- genade gevallen wegens het incident van die nooit het eeloof aan hun bevHidhié Rusland bereid zal Zljn' ziCh aan te slulten Tsjangkoefeng. Men wijst erop, dat het se- g bevrijding by de garantie voor Tsjechoslovakije, en dert kort is opgevallen, dat de naam goyen de Jong hield de afd. Zuid-Bev eland I geregeid worden en het gevolg van een en van het Roode Kruis een vergadering met afgevaardigden van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, den Ned. Chr. Vrouwenbond en den Kath. Vrouwenbond. Uiteengezet werd, dat bij een eventueelen oorlog, twee noodziekenhuizen ingericht zouden moeten worden met 500 bedden. Voor de verpleging zullen 150 verpleegsters en helpers beschikbaar moeten zijn. Daar toe werd de steun dezer vrouwenbonden in geroepen. Dokter Dikkenberg stelde zich be schikbaar voor het geven van een cursus voor de vrijwilligsters. BEROOVING. Gisterenavond bevonden zich in een café aan het begin van de Badhuisstraat een aantal opvarenden van motorschepen, die alhier liggen in afwachting van beter weer. Er kwamen nog enkele zeelieden bij, die onder invloed van sterken drank verkeer den. Er ontstond ruzie, die weldra in een algemeene vechtpartij ontaardde. De poli tie kwam ter plaatse en moest het café ontruimen. Even later kreeg zij van een der zeelieden kennis, dat hem tijdens de vechtpartij een portefeuille met geld en papieren was ontroofd. Direct is een on derzoek begonnen en dat heel den nacht heeft voortgeduurd. Het strekte zich uit tot aan boord der verschillende schepen, doch bleef tot nu toe zonder resultaat. VECHTPARTIJ. Gisterenavond ontstond ter hoogte van de automatiek in de Walstraat een vecht partij. De politie heeft enkele der ruzie makers naar het politiebureau overge bracht. Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen geneeskunde de heer A. H. J. M. Wijffels te Aarden burg. hadden verloren", betoogde Hitier, dat het thans een eereplicht is, den nood in het Siudetenland, waarvan hij de bewij zen naar hij zeide zelf aanschouwd had, te 'lenigen. Het jaar 1938, zoo besloot Hitier, zal in de geschiedenis van het Duitsche volk een groot, onvergelijkelijk trotsch jaar zijn. Met dit jaar zijn de laatste schandelijke bladzijden uit het boek van het lot, dat ons toebedacht was, uitgescheurd. WAARSCHUWINGEN AAN WEENSCHE JODEN. Zij zouden binnen 24 uur moeten vertrekken. Reuter meldt uit Weenen: Naar de offi- cieele woordvoerder van de nationaal-so- voegde hieraan toe, dat het niet in de be- Blücher uit de Sovjet-Russische pers is ver doeling ligt, Rusland uit te sluiten van I dwenerl) en dat hij geschrapt is van de lijst 1FntiAnn Tt-% rl i nv* a Vi O n I -t ander zou dan zijn de erkenning van het Italiaansche keizerrijk door Engeland. Volgens den diplomatieken correspondent van Reuter zijn er aanwijzingen, dat Italië thans geneigd is, de Spaansche kwestie eer der uit diplomatieken dan uit militairen ge zichtshoek te bezien, op grond van de ver- I cialistische partij te Weenen meedeelde, zijn onderstelling, dat een volkomen zege van I zonder speciaal bevel van de autoriteiten, Franco, naar het schijnt, in de nabije toe- I waarschuwingen gericht tot de Joden in komst niet te verwachten is. Dit beteekent, I verschillende deelen van Weenen, om dat Italië waarschijnlijk een gebaar zal ma- Duitschland binnen 24 uur te verlaten. Er I verschiT tu'sschen Berlijm dat* voorden we*-1 ^nden"zijndeven' verdronken 1-3 ..^1 I31 u n nv, Jn TTmATI/lTmnTI/l ATI Tm I 1 CHViVl» V eenige regeling in Europa. Indien de han gende geschillen moeten worden opgelost, dient dit te geschieden op basis van vrije on derhandeling met alle Europeesche mo gendheden. „Het is belangrijk, de medewer king te verkrijgen van de kleinere staten in Europa, die steeds waardevolle bondgenoo- ten voor den vrede zijn geweest". Hoewel spr. toegaf, dat er in de voorgaande stap pen van het nationaal-socialistische Duitschland of in „Mein Kampf" niets was om een vertrouwend optimisme te recht vaardigen, achtte hij het evenzeer verkeerd, zich op het wanhopige standpunt te stellen, dat de dingen blijven zooals zij waren. Voor het eerst had Hitier een concessie gedaan. „Het moet moeilijk zijn voor het hoofd van een totalitairen staat, terug te gaan precies als een auto, die geen versnelling van eereleden van het congers der commu nistische partij. Zes dooden bij spoorwegongeluk. Op het station Taimonkoski in het Zuid- Oosten van Finland, is een trein met slaap- coupe's in botsing gekomen met een goede rentrein. De mandflesschen met zwavel zuur, waarmede een der wagons geladen was, sprongen uit elkaar. Zes menschen zijn om het leven gekomen en vele gewond. Zeven visschers verdronken. In een zwaren storm zijn gisteren bij Tromsoe (Noorwegen) drie kleine 1 - achteruit heeft". Er was een wereld van I schersschepen gezonken. Van de tien opva- ken door een voldoende aantal troepen terug te trekken, zoodat het BritschItali aansche pact in werking kan treden. Er wordt een cijfer van 10.000 man genoemd. Daarna, en wellicht tegelijkertijd^ zou Italië dan verwachten, dat Frankrijk zijn grens sluit en te Burgos een agent benoemt. Gevoeld wordt, dat de positie van Negrin zouden evenwel, naar de woordvoerder zei de, maatregelen genomen worden, om aan deze actie een eind te maken. S.A.-lieden zouden van huis tot huis gegaan zijn, en den Joden hebben aangezegd het land te ver laten, wegens „hun uitdagende houding tij dens de politieke crisis". Zij zouden in extra treinen vervoerd worden. De actie heeft en de regeering te Barcelona krachtiger I groote opwinding onder de Joden verwekt. wordt en geen teekenen vertoont van on derwerping aan militairen druk. Zij die be lang hebben bij een overwinning van Fran co, verwachten, naar men gelooft, dat alleen I een gunstig resultaat te bereiken is door druk van buitenaf op de republikeinen, om| een regeling te aanvaarden. De „Evening Standard" gaat nog verder. Dit blad schrijft dat Engeland, Frankrijk en I Italië op het punt staan een overeenkomst te sluiten voor wat de Spaansche kwestie betreft. Duitschland zou zich daarbij dan aansluiten. Deze overeenkomst is vblgens het blad op de volgende beginselen ge grondvest: 1. Beide partijen in den burgeroorlog zul len den strijd voortzetten zonder hulp uit het buitenland; 2. binnenkort moeten alle buitenlandsche vrijwilligers teruggetrokken worden. Belangrijke contingenten vrijwilligers zullen onmiddellijk Spanje moeten' verlaten als bewijs van goeden wil; 3. beide strijdende partijen in Spanje zullen in het vervolg geen manschappen, wa-1 pens of munitie uit het buitenland meer ontvangen. De Gestapo zeide er niets van af te weten. I DE JOODSCHE VLUCHTELINGEN. De hooge commissie van den Volkenbond voor de Joodsche vluchtelingen uit Duitsch land heeft medegedeeld, dat de overeen komst van reldoorlog schreeuwde: „Gott strafe Eng land" en het Berlijn, dat den naam van den huidigen Britschen ministerpresident ze gent. Simon geloofde, dat de minister-presi dent een beweging heeft ontketend, die ont zaglijke gevolgen zou kunnen hebben, „en die, naar wij hopen en bidden, de wereld den vrede zal brengen". VERSLECHTERING VAN DEN TOESTAND. In het Noorden van Galilea zijn militai ren slaags geraakt met opstandelingen. Een twaalftal opstandelingen is gesneuveld aan den voet van den Thabor. Te Jeruzalem hebben gewapende opstan delingen regeerings-bureaux overvallen. Nadat de wacht overmeesterd was, tracht- vaardigde het woord gevoerd. Hij begon I ten zjj de gebouwen in brand te steken en met te verklaren, dat Engeland een totalen I namen vervolgens de vlucht, en niet te verzachten nederlaag had be-1 Troepen, die een bende achtervolgden, haald, en dat Frankrijk nog meer had ge-1 welke een aanval ondernomen had op Ti- IllcUcgcUcciu, uc uvcicv.il v o I vvvmc v-v'11 n-mroph- 10 Febr. 1938 inzake de Joodsche I leden. Het uiterste, dat de minister-presi-1 berias, hebben gistermiddag twee geveiji dent voor Tsjechoslovakije heeft kunnen I ten geleverd in het gebied van Sale vluchtelingen uit Duitschland is geratifi ceerd door de Britsche regeering op 26 Sep tember en reeds eerder door de Belgische regeering. De overeenkomst zal 27 Oct. a.s. in wer- I king treden. De overeenkomst geeft o.a. de vluchtelingen het recht in deze landen te verblijven en voorziet in het verstrekken van een document, dat het paspoort ver vangt. In een toegevoegd protocol, dat binnen kort zal worden aangenomen, zal worden verklaard, dat de vluchtelingen uit Oosten-] rjjk dezelfde faciliteiten zullen genieten. SCHUSCHNIGG. Mevrouw Schuschnigg heeft den corres pondent van Reuter verklaard, dat haar echtgenoot zich nog te Weenen bevindt in handen van de Gestapo. Zij heeft vergun- bereiken was, dat de Duitsche dictator in plaats van zijn eten van de tafel weg te .grissen, zich ermede vergenoegd had, dat het hem gang voor gang werd opgediend. Niemand was een onbuigzamer strijder voor den vrede geweest dan Chamberlain, doch indien aan Tsjechoslovakije was mede gedeeld, dat het geen hulp van de West- Europeesche mogendheden behoefde te ver wachten, zou het in den afgeloopen zomer betere voorwaarden hebben kunnen ver krijgen, dan waarmede het thans genoegen heeft moeten nemen. De kans is thans groot, dat Tsjechoslovakije door het nazi bewind zal worden verzwolgen. „Wij staan hier voor een ramp van de eerste grootte, die Engeland en Frankrijk is overkomen. Wat ik onverdraaglijk vind is, dat dit land onder de macht en den invloed van het na- Ltrll geicvciu wr rior» Tiberas. Het totaal der verliezen aan den kant der terroristen bedraagt minstens 60. In het Lagerhuis heeft minister Macdo- nald in antwoord op een vraag medege deeld, dat een ernstige verslechtering in den algemeenen toestand in Palestina was ingetreden. Op zijn uitnoodiging komt thans de hooge commissaris, Sir Harold Carmichael, naar Londen om den toe stand te bespreken. Er waren, naar de minister mededeelde, extra voorzorgsmaatregelen genomen. Er was nog een brigade naar Palestina ge zonden. Twee cavalerieregimenten en een bataljon waren onderweg, en de volgende week zouden uit Indië drie bataljons Brit sche troepen in Palestina aankomen. De politie was met honderden oud-sirgdera versterkt.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2