ZIT HET TÉGEN? n DrHDushkind SPORT. BLIJF KALM neem een DrDUSHKIND N00RDBEVELAND TH0LEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREH W.D. RADIO-PROGRAMMA, AMERICAN CICARETTE BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. lol w< eeniging, de pleegouders der schipperskin deren en de schippers die kinderen op deze school hebben, gehouden is. RAAD VAN SCHORE. Begrooting 1939 vastgesteld. SCHORE. Vrijdagavond vergaderde de Raad. Afwezig de heeren Polderman en Rijn. De gemeente-begrooting voor 1939 werd vastgesteld met voor den gewonen dienst een ontvang en uitgaaf van 30.025 en voor den kapitaaldienst een ontvang en uitgaaf van 40. Besloten wordt tot heffing van 75 op centen op de gemeentefondsbelasting over 1939-'40 (als voor 1938-'39). De verordening veldwachters werd ge wijzigd in dien zin, dat de dienstjaren als capitulant doorgebracht bij het Rijk niet medetellen voor de berekening der jaar wedde. Tenslotte is besloten tot verpachting vat» den grond achter de begraafplaats aan M. Veerhoek te Schore voor 30 per jaar den hoop (0.38.30 ha.) KRABBENDIJKE. Toen Zaterdagavond de 42-jarige barbier Joh. Kruijsse zooals gewoonlijk bezig was zijn klanten te be dienen werd hij plotseling onwel en viel hij neer. Spoedig ingeroepen geneeskundi ge hulp mocht niet meer baten, hij bleek aan hartverlamming te zijn gestorven. Dit tragisch gebeuren bracht in den scheersa- lon groote consternatie te weeg. WISSEKERKE. Bij twee landbouwers alhier is het mond- en klauwzeer onder de runderen geconstateerd. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdagavond om half zeven is in de kom van de gemeente Stavenisse een ernstig on geluk voorgevallen. In een onoverzichtelijke bocht van den Kerkweg kwam de 18-jarige motorrijder D. D. de Rijke in botsing met een vrachtauto. De jongeman was op slag dood. De verkeerspolitie heeft een onderzoek naar de juiste toedracht van het ongeluk in gesteld. BRESKENS. Zaterdagavond werd in de openbare school de openingsvergade ring van de binnenvaartschool gehouden. De voorzitter van de commissie van toe zicht, de heer A. Salomé verwelkomde al len in 't bijzonder burgemeester en me vrouw Drost, weth. Cambier, de gemeen te-secretaris Eekhout en de leeraren. Het woord was dan aan burgemeester Drost, die dezen avond zeer belangrijk achtte voor de visscherij en dus ook voor Bres- kens. Breskens en het visschersbedrijf zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden. Het gaat de visscherij heel slecht en dus heeft ook de gemeente met zorgen te kampen. Tot nu toe zijn er door de regeering en andere bevoegde instanties nog geen mid delen gevonden tot verbetering van het bedrijf. Dit is een bedroevend verschijnsel en de toekomst is dan ook wel heel som ber. Hulp is er echter wel. O.a. is de Binnenvaartschool ter plaatse een middel om hulp te krijgen. Hier kan men zijn kennis vermeerderen en aan 't eind van den cursus een waardevol diploma halen. Men kan op de school een goed schipper worden en alleen voor de werkelijke be kwame blijven de kansen het gunstigst. Door de contingenteering van den in voer op Frankrijk en België is inkrimping van het bedrijf noodzakelijk geworden. Dit afzetgebied zal wel niet zoo spoedig meer geopend worden, zoodat wanneer het er op aan komt alleen de werkelijke goede visschers een kans zullen hebben zich te handhaven. Gij krijgt ook een diploma. Met dat diploma kunt ge ook elders te recht, aldus spr., zoodat ge meer dan een kans hebt, U door het leven te slaan. Niet alleen voor de visschers doch ook voor de schippers van onze binnenvaartuigen is deze school bij uitstek geschikt, vooral nu men binnenkort misschien een diploma zal moeten hebben. Maar als het onder wijs gevolgd wordt moet het geregeld ge daan worden. Pas dan heeft men succes. Na den directeur veel succes toegewenscht te hebben met den nieuwen cursus besloot spreker zijn rede. De directeur der school, de heer Ter- meulen, nam toen het woord en wees eveneens op de slechte vooruitzichten van visschers- en schippersbedrijf. Nu de bin- nenvaart-rampenwet met 1 October in werking is getreden is het welhaast zeker dat binnen afzienbaren tijd (1 a 2 jaar) een diploma geëischt zal worden. Voor de jongens, die een "diploma behaaid heb ben zijn er nog kansen te over. Men kan geplaatst worden bij de Rijnvaart en ver dient mèt diploma een goed weekloon, bi) de sleepvaart, de kustvaart en het loods- bedrijf. Spreker behandelde dan nog even de schoolkwesties. Er zal begonnen wor den met 2 klassen. Klasse I jongens van 12—15 en klasse II voor jongens "en man nen boven 15 jaar. De school begint a.s. Maandag om 5 >uur 30 tot 7 uur 30. Tot leeraar in motorkennis is benoemd de heer C. Salomé te Breskens in de plaats van den heer Reinders uit Oostburg. Wethouder Cambier zou gaarne jeugdi ge werkloozen en andere jongelieden niet tot het schippersbedrijf behoorend aange nomen zien. Hij gelooft dat het niet ge noeg bekend is dat ook de jongens de school mogen bezoeken. De directeur is dezelfde meening toegedaan en zeide dat zij vooral in klasse I heel wat kunnen leeren. Met een slotwo'ord van den heer A. Salomé werd de avond besloten. SLUIS. De grenscontrole was de vorige' week aanmerkelijk verscherpt en drie tou ringcars met Engelsche toeristen waren ge noodzaakt naar België terug te keeren, in- plaats van een tochtje naar Middelburg te maken. Wel werd hun toegestaen onder geleide van den employee van den A.N.W. B. een kijkje te nemen te Sint Anna ter Muiden, wat dan ook door velen werd ge daan. Hun was echter niet toegestaan naar Sluis te gaan. Om het uitwijken tegen te gaan, werden bij binnenkomst van ieder voertuig de passen of carte's d'identité door de grenscontrole ingehouden tot de terug komst, zoodat verder gaan practisch onmo gelijk was. VOETBAL. T.S.C. NEEMT DE LEIDING. Zeelandia heeft de leiding verloren. Zij moest in T.S.C. haar meerdere erkennen, waardoor de elf uit Oosterhout meteen de eerste plaats op de ranglijst innamen. De Baronie heeft nog al een flinke zege op Breda behaald. Het gaat er op lijken, dat Breda niet zoo sterk is als verleden jaar. De Zeeuwen verrasten met een mooie over winning op Vlissingen. Dat is knap werk van de zwartjes, en een leelijke tegenvaller voor Vlissingen. R.C.S. stelde andermaal haar aanhangers danig teleur door van Goes te verliezen. Een mooi herstel overi gens van de Goesenaren. Middelburg maak te een vergeefsche reis naar Roosendaal. De wedstrijd werd afgelast. De stand is nu: T.S.C. 3 2 1 0 6—3 5 De Baronie 3 2 0 1 64 4 De Zeeuwen 3 2 0 1 86 4 Zeelandia 3^ 2 0 1 97 4 R.B.C. 2 110 7—2 3 Middelburg 2 110 54 3 Goes 3 10 2 1—3 2 Vlissingen 3 1 0 2 710 2 R.C.S. 3 0 1 2 3—8 1 Breda 3 0 0 3 6—11 0 IJzendijke en Sluiskil in herstel. Twee wedstrijden gingen, voorzoover ons bekend, niet door: Hulst-Terneuzen en HoofdplaatAxel. IJzendijke herstelde zich na haar debacle van vorige week. Thans behaalde zij een goede zege op Biervliet. Oostburg kon het niet bolwerken in Sluis kil. Zjj leed een flinke nederlaag. Tern. Boys schijnt geen sterk elftal te zijn, want ook nu verloren de benjamins, en nog wel van Corn. Boys, op eigen terrein. Daar de meeste elftallen in deze klasse nog slechts twee wedstrijden hebben ge speeld, zullen we nog even wachten met het publiceeren van den stand. Vlissingen H weer aan den kop. Middelburg II heeft het leelijk laten zit ten tegen de Vlissingen-reserves. Met liefst 52 wonnen laatstgenoemden. Ook Goes II leed een onverwachte nederlaag; Burgh ging met de zege strijken. Een goed resul taat. E.M.M. verraste met een kleine zege op Eil. Boys. De stand is: Vlissingen II 3 3 0 0 9—3 6 Eiland Boys 3 2 0 1 142 4 E. M. M3 1 2 0 6—5 4 Terneuzen II 2 1 1 0 53 3 Burgh 3 111 6—6 3 Middelburg II 3 1 1 1 910 3 Zeelandia II 2 0 1 1 48 1 Goesche Boys 2 0 1 1 211 1 Goes II 3 0 1 2 5—8 1 De Zeeuwen II 2 0 0 2 26 0 ZEELANDIA—T. S. C. 2—3. Verdiend. Wat het spel betreft is deze wedstrijd ze ker meegevallen. In de eerste helft wogen beide elftallen goed tegen elkaar op en de open aanvallen deden verrassende situaties voor doel ontstaan. Na de rust echter pres teerde Zeelandia heel wat minder en T. S. C. is toen doorloopend sterker geweest. Hoofdzakelijk doordat men de kansen niet benutte, is de zege voor de bezoekers zoo klein gebleven. Het was wel opmerkelijk, dat Zeelandia, dat voor de rust toch zulke aardige en ge vaarlijke aanvallen wist op te bouwen, in de tweede helft faalde. De oorzaak van deze inzinking in de laatste drie kwartier was hoofdzakelijk gelegen in de middenlinie. Linkshalf Menheere moest al spoedig na 't begin tengevolge van een trap tegen het kuitbeen, waardoor dit is gebroken, uitval len. Invaller De Bruyn was op deze plaats zwak. Jongepier op de rechtshalfplaats had 'n lastigen tegenstander aan Sestig, en vooral na de rust moest hij dezen speler dikwijls loslaten. De Rijke speelde in de eerste helft een prachtige spilpartij, na de rust was hij minder goed. Doordat dit drietal dus in de tweede helft niet zoo sterk speelde, kon T.S.C. een zwaren druk op het Zeelandia- doel doen gelden. Daardoor werd de Zee landia middenlinie tevens in de verdediging gedrongen. Het gevolg was dat de voeden de taak van deze linie ontbrak. De voor hoede was nu verplicht de ballen op te halen en dat kostte tijd. Wanneer de voor hoede hetzelfde spel had kunnen spelen nu rust als daarvoor, dan waren er zeker wel doelpunten ontstaan. Nu was het T.S.C. dat den toon aangaf. De Oosterhoutsche voet ballers spelen uitstekend samen, zijn vlug en behendig en vormen een ploeg welke het ver in deze competitie zal brengen. De mid denlinie met den linkshalf als uitblinker, wist in de tweede helft keurig het spel te verplaatsen en haar voorhoede aan het werk te stellen. Beenhakkers, Ernst en Ses tig zijn uitstekende spelers. Ook de achter hoede mag er zijn. Bij Zeelandia waren, over het geheel ge nomen, keeper Adriaanse, de Rijke, en de linkervleugel, vooral linksbinnen Adriaanse, de beste spelers. Toch speelt dit elftal van Zeelandia tot nu toe beduidend beter dan vorig jaar. T.S.C. nam na 10 min. de leiding, toen uit een voorzet van Sestig, Beenhakkers fraai inschoot (01). Na 20 min. nam Ja- nisse bij den rand van het strafschopgebied een vrijen schop onberispelijk (11). Uit een voorzet van Philipse kon Janisse, daar Naar wij verder vernemen, zal de grens kiosk van den A.N.W.B., welke met ingang van 30 September werd gesloten, welwil lend ter beschikking worden gesteld van ge noemde ambtenaren van de grens-contróle, die er gedurende de wintermaanden een ge zellig zitje zullen hebben. SLUIS. Bij den heer A. Jongman te Sint Anna ter Muiden is een spreeuw komen aanvliegen, welke een ring aan den linker poot droeg met het opschrift Zoöl. Museum Denemark T. 2631. Jammer genoeg werd het diertje door de kat van genoemden Jongman verscheurd. RAAD ZUIDZANDE. ZUIDZANDE. Vrijdag vergaderde de Raad. Afwezig de heer Verbuyt. Het verzoek van den burgemeester tot uitwoning werd be handeld. De Raad adviseerde, dit verzoek voor een jaar te verleenen. Verder werd goedgekeurd een wijziging in de deposito overeenkomst met de Bank voor Ned. Ge meenten. De V o o r z. deelde mede, dat hem toestemming was verleend voor vacan- tie van 1 tot 10 October a.s. de keeper uit zijn doel was geloopen, met een kopbal Zeelandia de leiding geven (2—1). Kort voor rust werd een scherp door Sestig voor doel geplaatste bal- door Beenhakkers ingezet (22). Tenslotte schoot Ernst 4 min vóór het einde via den paal de winnende goal langs Adriaanse (2—3). Scheidsrechter Colen moest tal van vrije schoppen uitdeelen, doch dank zij zijn lank moedigheid werd geen speler naar de kleed kamer gezonden. Er werd soms erg ruw gespeeld. R.C.S.—GOES 0—1. R.C.S. miste in dezen wedstrijd haar mid denvoor Gillessen en als invaller fungeerde Vermaat, die linksbuiten stond opgesteld. Labeur bezette de middenvoorplaats. Vermaat speelde een behoorlijke wed strijd. De buitenspelers van R.C.S. waren trouwens de gevaarlijkste menschen van de aanvalslinie. Het middentrio miste den leider, die op het juiste moment een goed schot weet te lossen. Verder dienen van R. C.S. nog spil Wanjon en keeper Guiran ge noemd te worden, die op een goeden wed strijd kunnen terugzien. Verder stond het spel van R.C.S. niet al te hoog. Voor de rust, met den feilen wind mee, wist zij daar niet van te profiteeren. Steeds weer werd het leder te hard of te hoog gespeeld en na rust was het samenspel wel iets beter, doch tot een goed schot wist men ook nu niet te komen. Goes miste nog haar keeper Van der Sluis en ook Lockefeer was nog niet opge steld. Ploegaert was echter weer present en speelde een keurige partij als rechts back. Ook Akkerman was er goed in, en hoewel de jeugdige keeper van Goes, Frans de Munck, eigenlijk geen enkel be hoorlijk schot kreeg te stoppen, greep hij toch steeds betrouwbaar in en zoo vormde dit achter-trio een onoverwinnelijke hinder paal voor de slappe aanvallen van R.C.S. Het geheele Goesche elftal speelde daarbij een behoorlijken wedstrijd en had zoowel met wind mee als met wind tegen het bes te spel. Alleen in de buurt van het doel faalde het binnentrio. Ook R.C.S. miste de gebruikelijke kansen, doch bepaald „opge legde" waren daar niet bij. En cijferen we de gewone gemiste kansen van Goes en R. C.S. tegen elkaar weg, dan blijven er voor Goes nog ettelijke „opgelegde" over, die ho peloos gemist werden. Goes begon al dadelijk, tegen den feilen wind, met eenige goede aanvallen. Wijs krijgt daarbij, uit een goeden voorzet van Van Sabben, een vrije doelkans, doch schiet naast. Nadat eenmaal de Souburgsche linksback ternauwernood heeft gered door corner trappen, krijgt Van Sabben uit een algemeenen aanval een doelkans, die hij met een onhoudbaar schot benut (01) Even later is Leijnse geheel doorgebroken, doch zijn schot faalt. Dan, als Ploegaert mist, krijgt ook R.C.Si een doelkans, doch men treuzelt zoolang, dat Ploegaert tenslot te nog redden kan. Als er 25 minuten ge speeld is werkt Van Sabben zich mooi vrij; bijna van de achterlijn geeft hij een afge meten voorzet, die de toeloopende De Pan gelijk en onhoudbaar inschiet. Tot verba zing kent de scheidsrechter dit doelpunt „wegens buitenspel" niet toe. R.C.S. werkt zich nu en dan los en zet verscheidene goe de aanvallen op, doch tot een goed schot komt het niet. Tien minuten voor rust lost De Pan nog een goed schot, buiten bereik van den vallenden keeper, de bal ketst te rug via het been van een in doel staande speler. Na rust is Goes weer het meest in den aanval, doch de uitvallen van de gastheeren zijn nu gevaarlijker dan voor de rust. Doch men kan maar niet tijdig tot een schot ko men, of het gaat naast. Aan de andere zijde worden echter nog gemakkelijker kansen om hals gebracht. Van Hese bv. schiet, al leen voor den keeper staande hoog over. Scheidsrechter Zielstra leidde den pretti- gen wedstrijd rustig en correct. Middelburg maakte een vergeefsche reis. Middelburg trok gisteren naar Roosen daal om tegen R.B.C. te spelen. Toen de spelers op het R.B.C.-terrein aankwamen, was er wel publiek, doch er waren geen spelers van R.B.C. of een scheidsrechter te bespeuren. Na geruimen tijd gewacht te hebben, bleek, dat de wedstrijd reeds Vrij dag was uitgesteld geworden. Echter Mid delburg had daarvan, door een onbesteld gebleven kennisgeving van den K.N.V.B., geen mededeeling ontvangen. Middelburg IIVlissingen II 25. De Middelburg-reserves hebben in een eerlijken wedstrijd de meerderheid van de Vlissingenreserves moeten erkennen. Vlissingen begint met den sterken wind in den rug en speelt hoofdzakelijk op de M'burg helft. Met open spel bedreigen ze telkenmale het Middelburgsche doel en geleidelijk wordt een stand van 04 met de rust verkregen, waarbij een toegestane strafschop wordt benut. Na de rust vlot het bij de groen-wltten, dank zij den steun van den wind, iets be ter, maar het overwicht is niet zoo groot als dat Van Vlissingen II vóór de rust. Er wordt te veel getreuzeld, zoodat de rood-witten telkens met succes kunnen ingrijpen, waarbij het opvalt, dat Vlissin gen tegen den wind in, met forsche trap pen het spel verplaatst. Middelburg loopt den achterstand in door 2 doelpunten van Lefèvre, die na de rust rechtsbuiten speelde, maar veel te weinig te doen kreeg. Tegen het einde scoort Vlissingen nog eens en stelt hier mede de overwinning veilig, daar de groen-witten den moed opgeven. Internationale wedstrijden. BulgarijeDuitschland 13; Zweden Noorwegen 2—3; Boedapest-Weenen 2-1. KORFBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. Ie kl.: Zeelandia—Madjoe 1 5—1. 3e kl. A: Wemeldinge—Togo II 3—3. 3e kl. B: DomburgSwift IV 26; H.B. S. II—E.D.O. 3—0. H.B.S. II—Edo 3—0. Beide twaalftallen speelden met 5 hee ren. Er werd door de dames en heeren slecht gespeeld. Voor rust slaagde H.B.S. er in een 30 voorsprong te nemen, doch in de tweede helft kon zij geen punt meer aan deze serie toevoegen, hoewel de H.B.Sers steeds in de meerderheid waren. Op alle onderdeelen van het spel viel er veel aan te merken. Scheidsrechter van Hoek had geen moeilijke taak en leidde goed. DomburgSwift IV 26. Domburg speelde met 3 heeren te weinig, Swift was voltallig. Voor de rust wist Swift een 02 stand te bereiken en vergrootte zpn voorsprong later tot 06. Daarna wist Jan Trimpe Burger 2 punten te maken voor Domburg, waardoor de eindstand 26 werd Scheidsrechter was de heer Crucq. BOOGSCHIETEN. Concours van „Jacoba van Beieren". De Kon. Handboogsocieteit „Jacoba van Beieren" te Goes heeft gisteren het winter seizoen geopend met een concours op de liggende wip, waaraan door 10 verschillen de sociëteiten werd deelgenomen. De uit slag was als volgt: Hoofdvogel de heer P. Boonman van „Jacoba van Beieren"; le klep de heer J. Voet: A. D. L. M. Kwaden- damme; 2e klep de heer C. Koens „Zee landia", Ovezand; 3e klep de heer M. C. Baarends Jz„ „Jacoba van Beieren; le Zij vogel de heer M. Koens „Spes nostra", Ove zand; 2e zijvogel dr. Dikkenberg, „Jacoba van Beieren"; le kal de heer P. Schreurs, „Zeelandia", Ovezand; 2e kal de heer J. Koopman, „Soranus" Heinkenszand; 3e kal de heer B. Rijk, „Concordia", 's Heeren- hoek; 4e kal de heer C. Vermeulen, „So ranus", Heinkenszand. HOCKEY. Wedstrijduitslagen. Zuid. afd. 1 kl.: E.M.H.C.—Tilburg 2—2; Concordia—Venlo 1—3; Zwart Wit—Breda 2—3. 2e kl. B: Forward IBreda 41, Tilburg HPush 13; MiddelburgForward II afg. DAMMEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De eerste partij KeilerRaichen- bach remise. De match om het wereldkampioenschap dammen tusschen den titelhouder, den Franschman Raichenbach en den Neder- landschen kampioen Keller is Zaterdagmid dag te Amsterdam begonnen. De eerste partij werd door beiden sterk en zeer fraai gespeeld. De Nederlandsche kampioen, die met zwart speelde, was voort durend in den aanval. Hij kon geen groot voordeel behalen, maar het feit op zichzelf, dat deze eerste partij door Keiler goed ge speeld werd, doet verwachten, dat ook de andere partijen van deze match een mooien strijd zullen toonen. Deze partij was een waardige inzet van de match. De wijze, waarop de puntenverdeeling is bereikt zal den Nederlandschen kampioen een aanspo ring zijn om op dezen weg voort te gaan. De tweede partij wordt hedenavond in Arnhem gespeeld. ZWEMMEN. RAGNHILD HVEGER'S DERTIENDE WERELDRECORD. Het Deensche zwemwonder Ragnhild Hveger heeft blijkbaar het plan opgevat, om alle wereldrecords, welke er zoo op de verschillende afstanden op de borstcrawl bestaan, op haar naam te brengen. Gisteren heeft zij weer een wereldrecord, haar der tiende, ditmaal op den korten afstand, van 300 yards op haar naam gebracht door de zen afstand on 3 min. 25,6 sec. af te leggen. Het oude record had Willy den Ouden in bezit met een tijd van 3 min. 27 sec. De Deensche zwemster heeft nu alleen de wereldrecords op de 100 yards, 100 me ter en 220 yards nog niet op haar naam gebracht. Deze records worden gehouden door Willy den Ouden. DINSDAG 4 OCTOBER. HILVERSUM I, 1875 en 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gram. I.20 KRO-ork. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 4.00 Gram. 4.05 KRO-ork. (4.455.00 Gram.) 5.45 Gelukwenschen. 6.05 KRO-Melodisten en solist. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Sport- praatje. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Sympho- nie-ork. en solisten. 9.00 Interviews. 9.20 Verv. conc. m.m.v. solist. 10.05 Lajos- Veres' Hongaarsch ork. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. (11.0011.10 Gram.). II.30—12.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 en 415,5 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Rent meester. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Verv. van 10.30. (Om 12.15 Ber.). 12.30 Amusementsork. m.m.v. soliste. 1.15 En semble Bartho Decker. 2.00 Causerie. 2.30 Omroepork. 3.15 Ensemble Jonny Kroon en gram. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Aeolian-ork. (opn.). 6.15 Gram. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pi ano. 7.30 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 AVRO-Vaudeville-ork., m.m.v. soliste en dubbelmannenkwartet. 8.55 Radiotooneel. 9.30 Gram. 10.00 Orgelspel. 10.15 Bridgeles. 10.30 Gram. 11.00 Ber. ANP, hierna tot 12.00 Eddy Oliver's ork. DROITWICH, 1500 m. 12.20 Gram. 12.35 Hoorber. 1.15 Gram. 2.00—2.20 Declamatie. 4.15 Frank Biffo's blaaskwintet. 4.20 Piano. 5.20 St. David Singers. 5.40 Serge Krish septet. 6.20 Ber. 6.45 Veiligheidskwartiertje. 7.00 BBC-ork. 7.50 Discussie. 8.20 Dave Frost's Band. 8.50 Solisten, koor en ork. 9.20 Ber. 9.45 Causerie. 10.25 Theater-ork. en soliste. 11.20 Grosvenor House Dance Band. 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10—9.20 en 10.10 Gram. 12.40 Georges Derveaux-ork. 3.05 Zang. 3.20 Gram. 4.20 Ensemble „Ars Re- diviva". 5.20 Giardino-ork. 6.20 Zang. 6.35 Gram. 7.20 Piano. 7.45 Gram. 8.35 Kamer muziek. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 m. 5.50 Gram. 6.30 en 7.50 Rheinische Landesork. 11.20 Ork. 1.30 Conc. 3.20 Dansork. 6.20 Gram. 7.50 en 9.3511.20 Amusementsork. BRUSSEL, 322 en 484 m: 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinork. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 8.20 Gram. 9.20 Symphonie- ork. en -koor. 10.5011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Ork. 1.50 —2.20 Gram. 5.20 Hobo. 6.35 Gram. 7.35 Literair-muz. programma. 8.20 en 9.35 Ork. en solist. 10.30—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Berlijnsch Philharm. ork. (8.208.35 Poli' tiek dagbladoverz.). 9.20 Ber. 9.50 Kwartet- conc. 10.05 Ber. 10.20 Piano. 10.50—11.20 Gram. AMERICAN CIGARETTES (Ingez. Med.) Aagtekerke. Over de maand Sept. Getrouwd: F. Dekker 18 j. jm. en H. Louws 19 j. jd. Ondertrouwd: J. Louws 24 j. jm. en A. Kesteloo 27 j. jd. Overleden: S. Bosselaar 73 j. wedn. van P. v. d. Meule. Sint-Laurens. Over de maand Sept. Bevallen: M. Roose-Boogaard d. Overleden: C. P. Vader 29 j. echtgen. van M. A. d. Poorte, D. Koole 70 j. echtgen. van M. Marinissen. Vere. Van 130 Sept. Overleden: C. Kasse echtgen. van L. Wondergem 72 j. Goes, 1 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Zure Kroetap- pels 4.40 per 100 kg. Kleine veiling. Appels. Goudreinetten extra 1519, idem A 1719, idem B 1517,40, idem C 1115.10, Zure Bellefleur extra 15, Idem A 1.415, idem B 12, idem C 9.5011, Sterappeis extra 1823, idem A 1521, id. B 12—17, idem C 9—10, Bramley Seedling 9—12, Blenheims Pippin 9—11, Cox Oranje Pippin 1019, Court Pendu 69, Fr. Goud reinetten 910, Gron. Kroon T 12, Glorie v. Holland 1419, Janathan 7.5019, Lanes Pr. Albert 7.5010, Ontario 7.5011, Pre sent v. Engeland 6—12, Transp. de Cronsel 10—13 per 100 kg. Zoete Appels: Campagnezoet 9.50, Gelder- sche Holaart 6—11, Pomme d'Oranje 12— 13, Zoete Ermgaard 6—15, Zoete Ribbeling 8, Kroet en valappels 1.5012 per 100 kg. Peren: Nouveau Poiteau extra 12, idem A 1315, idem B 1015, idem C 812, Br. Clairgeau 18, idem d'Arenberg 9—12, idem Bachelier 9—12, idem Alex. Lucas 12—18, Comtesse de Paris 12, Doyenne du Cornice 1030, Duch. d'Angouilême 12, Foppeperen 14 Gieser Wildeman 8.5016, Herzogm El- sa' 7.5014, Kleiperen 4.5012, Maagdepe ren 1112, Pondsperen 8.5011, Soldat La- boureur 17, St. Remy 6.50—13, Triumph de Vienne 16, Zwijndr. Wijnperen 12, Kroet en valperen 3.5010 per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 15—26, Black Berry 11, Tomaten 45, Aardbeien 59, per 100 kg, Noten 0.46, Vijgen 1.50, per 100 st„ Patrijzen 0.29, per stuk. AGENDA, 4XDDEIJBURG. MA 3 Oct. Alg. Verg. Kon. Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning". Dl 4 Oct. Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwen bond. BOES. MA 3 Oct. Dl 4 Oct. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 29 Sept.DO 6 Oct.: De Wildzang" en „De bruid met va- cantie", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 29 Sept.DO 6 Oct.: „Burgtheater" en „Kareltje op dwaal wegen" 20.00 h. ZO 15 00 h. matinée. GRAND-THEATER, Goes. VR. 30 Sept— Dl. 4 Oct. „Maytime" ('t Was In de Mei); 20.00 h, Zo. 15.00 h. ALGEMEEN. T Dl 4, WO 5 en DO 6 Oct. Bijbeltent. Ned. Bijbel Genootschap Chr. school te Nieuw- en Sint-Joosland 1822 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M bur§

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6