Ook Hong wel arije zal zijn zin krijgei in. KREYMBORG BINNENLAND. Boodschap van Chamberlain aan Daladier. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG- ZEELAND. Waarborg-Kleeding Dagorder van den generalen staf. Duff Cooper afgetreden. UITGESTELDE HERHALINGS OEFENINGEN. Groot verlof en opkomst van dienstplichtigen. EEN TELEGRAM VAN HULDE AAN Dr. BENESJ. MIDDELBURG. GOES. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND Een radiorede van Imredy. Zaterdagavond heeft de Hongaarsche mi nisterpresident Imredy een radiorede ge houden, waarin hij o.a. zeide, dat de verte genwoordigers van de vier mogendheden te München zich daardoor groote verdienste hebben verzameld, dat zy binnen enkele uren een werkeiyk vreedzame en eeriyke oplossing hebben gevonden. Hongarye deelt in de oprechte vreugde hierover. Hongarye interesseert zich evenwel in de eerste plaats voor die punten, welke Hongarye be treffen. Men stelt te Boedapest vooral be lang in de vraag, of de besluiten van München voor Hongarye iets hebben opge leverd en of het Hongaarsche volk hierme de tevreden kan zijn. In der daad zijn de besluiten van groot belang voor Hongarye. De vier mogendheden hebben de rechtvaar dige belangen van Hongarye erkend en door him onderteekfening bekrachtigd. Dit mag niet onderschat worden. Het is een ge volg van de buitenlandsche politiek van Hongarye, waardoor men erin is geslaagd twee machtige vrienden te winnen, die voor Hongarye in de bres zyn getreden. Hongarye is evenwel niet tevreden zoolang de rechtvaardigheid niet volledig is verwe zenlijkt in gelijkgerechtigdheid en zelfbe stemming. Ieder moet weten, dat de Hongaarsche politiek niet zal terugschrikken, met alle haar ten dienste staande middelen deze wat zy wellicht in de toekomst nog zal kos ten". De verklaring spreekt over „den onduld- baren druk, waaraan Tschechoslovakye is blootgesteld", over de offers, die dit land gebracht heeft en over de versterking, die de staat van Hitier daardoor heeft gekre gen. „De verklaring besluit met een protest tegen de politiek der regeering. De secretaris-generaal van de onafhanke lijke Engelsche Labour Party, Fenner Brockway, heeft een verklaring gepubli ceerd, waarin hy o.a. zegt, dat volgens zyn meening de overeenkomst van München het voorspel is van een samengaan der vier mogendheden met het doel Rusland te iso- leeren, het republikeinsche Spanje op te offeren en de kleine mogendheden te over- heerschen. „Het verdrag van vier zal een 'eenheids front zyn van het Duitsche en het Italiaan- sche fascisme met het Britsche en Fransche imperialisme, en de „geheele wereld te be- heerschen in het belang van het kapitalis me aldus Brockway. Neville Chamberlain heeft een boodschap van den volgenden inhoud aan Daladier ge zonden: „By myn terugkeer in Londen wensch ik jegens U myn dankbare waardeering tot uitdrukking te brengen voor uw loyale hulp en medewerking tijdens de afgeloopen dagen van bezorgdheid, evenals myn be wondering voor den moed en de waardig heid, waarmede gy uw groot land hebt ver rechtvaardigheid tot stand te brengen. De Hongaarsche regeering volgt een vreedza-1 t n ------ me politiek. Zy zal deze politiek blijven vol- Duitsche rijkskanselier en ik geteekendhe?- gen, hoe moeilyk het ook zy. be erkenden wij eensgezind dat onze vol- en vriendschappelyke raadpleging over alle tot het geheele volk om een te blijven. Praag bereid. In verband met bovenstaande uiteenzet ting van Imredy werd gistermiddag om half vyf het volgende officieele communi qué te Praag gepubliceerd: geschillen, die kunnen rijzen. De harten onzer beide volken zijn zoo nauw vereenigd, dat ik weet, dat deze gevoelens niet minder die van uw land dan die van het mijne zyn. Ik zie in de toekomst een hernieuwde en ,,I» de protocollen omtrent do besluiten I '™™welS V,n de te Müchen gehouden ba.r uitdrukking z„ vbtdlnto ni"^! kennen hedenconferentie is op directe l spanningen ter versteviging van den Eurë- gegeven, dat thans ook het Hon d»»,. op zoo gelukkige wyze beide landen bestaan." de tusschen onze m ÜasLov WAARBORG-KLEiniYC Kennen gegeven, aai mans uuk net nun- I neesehen vreHp Hont Ju gaarsche vraagstuk in Tsjechoslovakye ge- I va d goe(jen wi, en h|. ™rt regeld diende te worden. De Hongaarschei £°,e.^_wi1 en het. vertrouwen, die minister-president Imredy heeft zich in zyn radiorede van gisteren met dit probleem bezig gehouden. Hy nam als grondslag het verlangen van Hongarye, dat met de Hon garen op dezelfde wijze gehandeld wordt als met de andere nationaliteiten. Nadat de Tsjechoslovaaksche regeering de kwestie van de Poolsche minderheid in Tsjechoslovakye geregeld had door gisteren tot aanvaarding van de Poolsche voorstel len te besluiten, heeft zy het initiatief ge nomen tot stappen, welke regeling van het Hongaarsche vraagstuk beoogen, Gisteravond om 11 uur heeft de minister van buitenlandsche zaken Krofta aan den Hongaarschen gezant te Praag een nota overhandigd met een voorstel der Tsjëcho- slovaaksche regeering, volgens hetwelk bin nen een zoo kort mogelijk tijdsverloop een gemengde commissie van Hongaarsche en Tsjechoslovaaksche deskundigen moeten worden gevormd om het vraagstuk der Hongaarsche minderheid 'in Tsjechoslova kye te bestudeeren en voorstellen tot oplos sing van dit probleem voor te bereiden. Vrijwel tegelijkertijd heeft de Hon gaarsche gezant aan Krofta een nota over handigd, waarin de Hongaarsche regeering, rekening houdende met het besluit der con ferentie van München, het verlangen te kennen geeft, dat direct tusschen de regee ringen te Boedapest en Praag onderhande lingen worden geopend, en aan de regee ring te Praag verzocht wordt, spoedig te antwoorden, wanneer en waar de Tsjecho- n symbolische plechtigheid.. Zondagmiddag heeft de Fransche minis ter-president Daladier als oud-strijder in tegenwoordigheid van een ontelbare menig- te de vlam op het graf van den onbeken den soldaat bij de Are de Triomphe te Pa rijs ontstoken. De plechtigheid geschiedde tegen het val- j len van den avond. Nadat de plechtigheid teneinde was en de minister-president den terugweg wilde aan vaarden, werd hem dit bijna onmogelijk ge-1 maakt, door de oud-strijders, die om hem heen drongen en hem de hand wilden druk- ken. De menigte riep „Dank U, Daladier, dank U" en vervolgens „Leve Frankrijk". De Duitsche pers verwacht veel van het accoord van München. De Duitsche pers brengt thans algemeen de hoop tot uiting, dat de weg van Ver sailles naar München Europa naar een| nieuwe solidariteit zal leiden. De „Berliner Boersenzeitung" schrijft: Het ijs is gebroken en de zaak van den vre- I de heeft gezegevierd. De Tsjechische crisis heeft den Franschen staatslieden in staat gesteld, de waarde van hun Midden- en Oost-Europeesche verdragenstelsel opnieuw te taxeeren. De verbindingsschakel tusschen Parijs en Moskou is verdwenen. Het was geen hulp, doch een belasting en een ge- j vaar. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" publi ceert een artikel van professor Grimm, waarin deze zegt: Wat eeuwen niet hebben I kunnen oplossen, wat sedert menschenheu- genis als een vloek op Europa rustte, de DuitschFransche tegenstelling, schijnt thans definitief uit de wereld te worden geholpen. Zooals er bij ons geen sprake meer mag zijn van „erfvijanden", van re vanche, zoo zien wij ook aan gene zijde I van de grens de slagwoorden ineenstorten, die eeuwen lang tusschen ons hebben ge staan. Het „Berliner Tageblatt" wyst op de grootte van de persoonlijkheid van Daladier en Chamberlain. Chamberlain wil geen nationaal dankfonds. De Lord Mayor van Londen heeft in een I openbare verklaring bekend gemaakt, dat Chamberlain, in verband met talrijke voor stellen ten gunste van het openen van een dankfonds voor zyn optreden ten behoeve I van den vrede, hem de verzekering heeft gegeven, dat hij een zoodanig fonds niet wenscht. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100100% Cities Service Cy. P. 1958 5 45%—47 A Amsterd. Bank 150147% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 514%515 A De Schelde N.B. 45-45% C Am. Smelt Ref. 34%—36% A Born. Sum. H.M. 177—177 A Houth. Alberts 9293 C Union Pac. Rr. 67%—68% C Int. Nickel Cy. 38%—38% A Pref. Levers-Bros 140%142% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 81% A Koloniale Bnk. 153%—155 A N.I. Hbk. 600 133%—312 C Ned. H. M. 1000 153—155% A v. Berkels Pat. 6062 G Calvé-Delft 91—89% A Philips Gem. B. afg. 237236-38% C Unilever 148—146% -47% C Am. Car en Foundry 19%20-% C Anaconda Cop. 25%26%-% C Bethlehem St. 44Ve—447/g-45% C Kennec Copper 31%32%-% C Rep. Steel 13%—14%-% C U. States St. C. 44%—44%-45%' C North Am. Cy. 15—15% A Kon. Petr. Mpij. 343%—343-46 C Contin. Oil Cy. 21%21% ex div. C Phillips Petr. Comp. 3030% C Shell Union O.C. 11%—11%-12 C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned. Scheepv. U. 117%—118%-28 A H.V. Amsterdam 463-468%-71% A Java Cult. Mij. 170—176 A N.I. Suiker U. 174-177-79 A Deli Batavia 223227-23 C Deli Mij. 1000 287-288-92 - ObLMarkt Philips Markt KoninkL - Philips Unilever (Wettig Amerika - RVA. Schepen Tabak gedeponeerd.)] A Senembah 255252-55 C Baltimore Ohio 66% C Southern Pac. Cy. 13-13%-% A Southern Rlw. 99% A Amst. Rubb. C. 233%—237-39%, A Deli-Bat. Rubb. 164—164%-65% A Hessa Rubber 125130 A Serbadjadi S.R. 115-116-17 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York heden 8.82% 73.60 4.93% 31.06 1.83% Zaterdag 8.88 74 4.97 31.15 1.84%' is 't merk voor echt en -fijn kleermakerswerk (Ingez. Med.) Prins aan- PRINS BERNHARD EN HET REDDINGSWEZEN. Naar wij vernemen heeft Z.K.H. Bernhard het eere-voorzitterschap vaard van de Noord- en Zuid-Hollandsche reddingmaatschappij te Amsterdam en van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Red ding van schipbreukelingen te Rotterdam. De chef van den generalen staf, luitenant generaal I. H. Reynders, heeft de volgende dagorder uitgevaardigd Nu tengevolge van de verbetering in de slovaaksche regeering bereid zou zijn, deze I buitenlandsche verhoudingen het oogenblik onderhandelingen aan te vangen. De Hon- is aangebroken, waarop de door de regee- gaarsche regeering is van oordeel, dat het in het belang is niet alleen van de beide be trokken staten, doch van geheel Europa, dat deze onderhandelingen spoedig worden gevoerd en dat zy een positief resultaat hebben." Hij is het niet eens met de poli tiek van Chamberlain. Duff Cooper, de eerste lord der admirali teit (Engeland's minister van marine) heeft zijn ontslag ingediend. In den brief, waarmede hy den minister-president in kennis stelt van zijn aftreden, zegt hij o.a.: „Ik betreur het buitengewoon genoodzaakt te zyn, in dit uur van uw groote overwin ning een dissonant te laten hooren. Om re denen, welke ge kent, en welke ik voorne mens ben te zijner tijd in het Lagerhuis uit- ring noodig geachte militaire voorzorgs maatregelen geleidelijk kunnen worden in getrokken, voel ik mij gedrongen U of ficieren, onderofficieren, korporaals en manschappen, ingedeeld bij de grensbevei- liging, de kustbeveiliging en de luchtverde diging mijn bijzondere waardeering te betuigen voor de snelle en doeltreffende wijze, waarop de bevelen tot het innemen der oorlogsoptsellingen ten uitvoer zijn ge bracht. Het door de regeering beoogde doel de beveiliging van 's lands grenzen en de dek king van een mogelijke algemeene mobili satie is volkomen bereikt. Ongetwijfeld zal het U allen tot voldoening strekken te weten, dat de vlotte uitvoering der maat regelen zoowel op de hoogere commandan ten als op de burgerbevolking een uitste kenden indruk heeft gemaakt. In het bijzonder gaat myn dank uit naar een te zetten, stel ik geen vertrouwen in de het personeel van het korps politietroepen buitenlandsche politiek, welke de huidige regeering volgt en welke zij waarschijnlijk zal voortzetten. Aangezien ik deze meening ben toegedaan, acht ik het een eerezaak mijn ontslag aan te bieden. Ik doe dit met diep leedwezen, omdat ik trotsch was op mijn tegenwoordige functie, welke mij lie ver is dan alle andere in den lande, en om dat ik U zoo dankbaar ben, omdat ge zoo groot vertrouwen in mij hebt gesteld, en U zoo vriendelijk en geduldig jegens mij ge dragen hebt. In zijn antwoord schrijft Chamberlain: Ik heb Uw brief met groot persoonlijk leedwezen gelezen, maar wetende, dat het Uw oprechte overtuiging is, dat de buiten en naar dat van de lie bataljons, welke met opgewektheid en buitengewone toewijding gedurende eenige weken hun zeer zware diensten hebben verricht Over enkele dagen reeds zullen de opge roepen dienstplichtigen met groot verlof kunnen vertrekken en vervolgens de He bataljons naar hunne garnizoenen terug- keeren. Ik vertrouw, dat ook gedurende deze dagen de ijver en plichtsbetrachting geen oogenblik zullen verflauwen en dat het vertrek met groot verlof een even rus tig en ordelijk verloop zal hebben als de opkomst onder de wapenen. Van allen is gedurende de afgeloopen da gen bijzondere inspanning gevraagd en ve landsche politiek van de huidige regeering len uwer hebben zich, door de oproeping in werkelijken dienst, groote opofferingen moeten getroosten. U allen kunt ervan overtuigd zijn, dat het Nederlandsche volk in breede kringen de wijze, waarop de militairé voorzorgsmaat regelen tot stand zijn gekomen, waardeert en U dankbaar is voor het aandeel, hetwelk gij hierin hebt gehad. misplaatst is, ben ik het met U eens, dat het niet juist zou zyn, indien U een lid der regeering zou blyven. Alvorens Uw aftre den aan den Koning voor te leggen wensch ik U te danken voor Uw werk in het ambt, dat ge thans prijsgeeft, en de overtuiging uit te spreken, dat de verschillen over de openbare politiek geen breuk zullen teweeg brengen in onze persoonlijke betrekkingen. Nog meer vooraanstaande En-1 gelschen, die Chamberlain's poli- tiek onjuist achten. Havas meldt uit Londen: In een gemeenschappelijke verklaring noodigt een aantal parlementsleden, hoog leeraren, letterkundigen en kunstenaars het Engelsche volk uit, „in de eerste opwelling van verlichting op het moment, dat een oor log werd voorkomen, niet te vergeten, met welken prijs deze ontspanning betaald is en nader order niet aan die oproeping te vol doen. De inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht, de chef van den mi litairen pharmaceutischen dienst en de chef van den militairen veterinairen dienst zul len ieder voor zooveel hem betreft de reserve-officieren van gezondheid, de re- serve-militaire apothekers en de reserve paardenartsen, die in werkelijken dienst moeten komen, daarvan telegrafisch onder richten. Voor zooveel noodig zij er aan herinnerd, dat de oproeping tot het vervullen van her halingsoefeningen van dienstplichtigen na genoemden datum (29 September 1938) eveneens tot nader order werd uitgesteld. De regeeringspersdienst meldt: Er worden thans maatregelen getroffen, opdat de dienstplichtigen, die op 1 October groot verlof zouden hebben gekregen, doch wier verblijf in werkelijken dienst ten ge volge van de buitengewone omstandigheden voorloopig werd verlengd, op 7 October a.s. naar huis kunnen terugkeeren. Tevens worden maatregelen genomen, op dat de dienstplichtigen, die op 4 October ter inlijving of voor eerste oefening hadden moeten opkomen, zich op 10 October in wer kelijken dienst begeven. Voor degenen, voor wie het vertrek met groot verlof was bepaald op een datum na 1 October of voor wie de opkomst zou plaats hebben na 4 October, blyven de tijdstippen van vertrek en van opkomst ongewijzigd. De regeeringspersdienst meldt: Met uitzondering van de reserve-officie ren van den geneeskundigen dienst (offi cieren van gezondheid, apothekers en paar denartsen) behoeven de reserve-officieren en het overig reserve- en niet dienstplich tige personeel van de koninklijke landmacht dat na 29 September 1938 tot het vervullen van werkelijken dienst voor cursussen en zg. herhalingsoefeningen is opgeroepen, tot DE VROUWEN VAN BARNEVELD BIEDEN CHAMBERLAIN EIEREN AAN. De Barneveldsche vrouwen, dankbaar voor het behoud van den vrede, willen ook die dankbaarheid uiten aan den man, die wel het grootste aandeel in het vredeswerk heeft gehad. De echtgenoote van den bur gemeester, mevrouw Westrik-Van Poptazal aan minister Chamberlain een schrijven doen toekomen, waarin hem den dank van de Barneveldsche vrouwen zal worden ken baar gemaakt en dit schrijven zal verge zeld gaan van een zending prachtige bruine Barneveldsche eieren. Het comité van waakzaamheid van Ne derlandsche intellecctueelen heeft aan den president van den Tsjecho-Slovaaksche re publiek een telegram gezonden van den volgenden inhoud: „Het Comité van Waak zaamheid van Nederlandsche Intellectuee- len, in algemeene vergadering te Amers foort bijeen, ten diepste geschokt door en verontwaardigd over het verraad, door de groote Westeische democratiën onder ver zaking van haar eigen beginselen aan een kleine nal-^ gepleegd, spreekt zijn bewon dering uit voor de waardige houding van U en Uw volk in dit tragische uur, en be tuigt zijn vast vertrouwen in het vrije voortbestaan der Tsjecho-Slovaaksche re publiek." STAATSLOTERIJ. (trekking van heden). 1000 2354 12918 14378 400 7518 14340 18005 200 5750 5754 13126 17207 18804 19874 100 2794 3134 5821 11595 13435 15051 17026 17352 18138 18206 18240 19882 Faillissementen. Heden is failliet verklaard Johannes Pie- ter Magielse, koopman, te Goes, St. Jacob- straat 54; rechter-commissaris mr. A. van der Hoop; curator mr. H. C. J. Zaaljer, ad- vooaat te Goes. Bazaar van Crescendo. De verleden week plotseling uitgestelden bazaar ten bate van de muziekvereeniging zal nu a.s. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag plaats hebben. „De Vyff Leliën" Wij verschreven ons Zaterdag even: de naam van de eigenaresse van het pand „De Vjjff Leliën", die er thans tevens haar kan toren vestigde, is de Onderlinge Brand- waarborgmaat schappij voor de Provincie Zeeland van 1829, te Middelburg. Dat wor de hierbij hersteld. Blyf uit de plantsoenen. De politie heeft enkele processen-verbaal opgemaakt wegens het loopen in de plant soenen buiten de wandelpaden. OVERTREDING ARBEIDSWET. Een paar personen, die zich niet aan de bepalingen der Arbeidswet hielden, zijn des wege verbaliseerd. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag viel een stukje steen uit het bovendeel van den gevel van perceel 3 aan de Kortedelft op straat vlak voor de voeten van een voorbijganger. Direct heb ben de bouwpolitie en een timmerman een onderzoek ingesteld en erger voorkomen. BRUTALE INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich, door openschuiving van een raam, toegang verschaft tot de woning van C. J. L. aan den 's-Heer-Hendrikskin- derendijk. In de keuken werd uit een potje 5 ontvreemd en daarna begaf de indrin ger zich naar het slaapvertrek waar. hij, op 'n enkelen meter afstand van den slapenden eigenaar, twee biljetten van 10 uit diens portemonnaie haalde. Reeds gistermorgen had de Goesche po litie den dader echter reeds opgespoord. Het bleek zekere M. S. alhier, te zyn, die reeds eer voor een kleinen diefstal met de politie in aanraking kwam. S. bleek nog in het bezit van het geld te zyn en viel al spoedig, bij het verhoor, door de mand. Na opgemaakt proces-verbaal werd hij weder op vrije voeten gesteld. RAAD VAN 's-HEER ABTSKERKE. Begrooting aangenomen. 's-HEER ABTSKERKE. Zaterdag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester, voltallig. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot wijziging van een vroeger genomen be sluit inzake verzekering van gemeentegel den; de verzekering van de gelden van het Burgerlijk Armbestuur worden daarbij eveneens ondergebracht. De begrooting voor 1939 werd voorloopig vastgesteld met als inkomsten en uitgaven 14.894 en een onvoorzien van l07-.. In verband met het aansluiten bij de „Gekro" werd de verordening op de vleesch- keuring gewijzigd. Bij de rondvraag vroeg de hr. Hart- hoorn naar de mogelijkheid, de woning van den gemeente-veldwachter telefonisch aan te sluiten vooral voor de bewoners van Baarsdorp, die bij voorkomende gevallen steeds een eind moeten komen indien zij iets voor den veldwachter hebben. De V o o r z. wilde een en ander wel eens met B. en W. overwegen doch herinnerde er aan, dat we op de begrooting een heel klein onvoorzien hebben. De heer Hart- hoorn maakte er echter een voorstel van, hetwelk gesteund werd door den hr. De Jonge en in stemming gebracht aangeno men met 4 tegen 3 stemmen. De heer Blok informeerde nog naar den delfgrond die uit de dorpsvate is gekomen waarop de V o o r z. antwoordde, dat deze bij inschrijving zal worden verkocht. IERSEKE. Vrijdag had in het Tonnengat op de Oosterschelde een aanvaring plaats tusschen de twee motorschepen IJE 61 en tuig ernstige schade aan den voorsteven tuig ernstige schade aan de voorsteven werd toegebracht. Assurantie dekt de schade. - wifERBERICb*. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Aanvankelijk krachtige tot matige W. tot Z., later weer toenemende ruimende wind, zwaar bewolkt tot be trokken, nu en dan regen, zachter over dag. UKKEL: Aanvankelijk matige tot vrij sterke,, later sterke wind uit Z.W. rich tingen, stormgevaar aan de kust, langdu rige opklaring, daarna bewolkte tot be trokken hemel, regenbuien, matige tem peratuur. Di 4 Oct. Zon op: 6 h 06; onder: 17 h 31. Licht op: 18 h 01. Maan op: 15 h 16; onder: 12 h 32. V.M. 9 Oct. Hoog- en Laagwater te Vllmingen: Laagwater. Maandag Dinsdag Woensdag 3 4 5 1.55 14.40 3.28 16.11 4.44 17.16 Hoogwater. October. 8.13 21.07 9.39 22.25 10.46 23.17 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldlngei Hoogwater. Laagwater. October. 9.44 22.31 3.00 15.35 11.11 23.51 4.30 17.04 12.22 5.49 18.13 Maandag Dinsdag Woensdag (Ingez. Med.). be waar gemeente den IERSEKE. De mosselverzending naar België en buitenland is verleden week door de internationale gebeurtenissen veel min der geweest en heeft naar Brussel 750, naar Mechelen 700, naar Antwerpen 450 en naar Frankrijk en overig België tesamen 350 ton bedragen. Samen 2250 ton, waarvan de meeste 2e soort van 2.30. WEMELDINGE. Met ingang van 1 Oc tober is tot sluisknecht te Wemeldinge be noemd, de heer B. Moorman, thans brug- knecht aan de Postbrug. WOLF AARTSDIJK. Nu de aardappeloogst in vollen gang is blijkt de opbrengst op vele boerderijen zeer hoog te zyn. Op sommige plaatsen spreekt men zelfs van een op brengst van 150 hl. per gemet. EEN LIJK AANGESPOELD. KORTGENE. Zondagavond werd alhier op 't strand van den Adriaanpolder bij den zg. „tweeden dorenbosch" het lijk gevon den van een manspersoon. Het bleek te zijn, wijlen den heer Van den Berge uit Wolfaartsdijk, die verleden week m de Zandkreek verdronken is. Het lyk werd naar de algemeene graafplaats te Kortgene vervoerd, dokter Gelderman uit deze doodsschouw verrichtte. Later op den avond is het lijk per auto- naar Wolfaartsdijk vervoerd. AUTO-ONGELUK. KOLIJNSPLAAT. Tusschen Kolijnsplaat en Kortgene, ter hoogte van het transfor matorhuisje van de P.E.Z.E.M. gebeurde Zaterdagmiddag een auto-ongeluk dat nog goed is ofgeloopen. De vrachtauto von den heer J. Verburg Adr.zn. uit Kolijnsplaat was geladen met steenkool. Daar de heer Verburg in diemrt is voor herhalingsoefening reed de 18-jarige heer J. Munter uit deze gemeente met ae auto. Naast den chauffeur wfs le om streeks even oude G. de Waard gezeten. Toen de auto bij het transformatorhuisje gekomen was, weigerde volgens den heer Munter opeens de stuurinrichting. De auto reed van den dijk en buitelde eenige malen over den kop. De bestuurder kwam onder den wagen terecht en wel zóó, dat het li chaam juist onder de cabine kwam te lig gen. Wonder boven wonder bekwam M. vrijwel geen enkel letsel, daar het lichaam percies in de opening onder de auto pasie. Het had evenwel geen cm moeten scheien* of de jongeman had er het leven by gela ten. Het ongeluk werd op de hofstede van den heer Hartog het eerst gezien. De heer Christ. Hartog snelde op het ongeluk toe, en lag. feur De van wich ment was. De heer met de cl vrijd aan De heel p De jl. aang aanb vest doel den i den 1 V< zijn, mel< gest toen ■land door veri dooi w trof: ren, dagi Kian dier lO.Ot lore U aanl nees tijde dedi deli Wei dooi schc man T\Y" Sr gen Het gier D-A furt Uit geb: p furt voo: laar ten M bov( gen. en opg wor dat pen is g zich B gee: vlie sch< en is i uit trol min nad spoi T kerl mei ruil hee ten dat moj moi mei spoi hij, dat E lijdi ledi gest teel den IS van Lor hee wai zoo gee gas log wil dei gez zijn lijk ver ger me I ric Be: be: bei V aai

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2