Golvend en reinigend gaat het actieve Ivorol-schuim SPORT. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Weerslag van de internationale crisis te Brussel. f 2. De alhier gehouden collecte voor „Het Hoogeland" heeft opgebracht ruim 11. Door den Commissaris der Koningin is aan den burgemeester verlof verleend van 26 September tot 11 October. HANSWEERD. De heer F. V. de Groof alhier is benoemd als bijzitter in de commis sie, bedoeld in art. 2 der Binnenvaartram- penwet. OPIUMSMOKKELAAR GEPAKT HANSWEERD. De marechaussee alhier heeft een opvarende van een Belgisch scheepje aangehouden. Hij bleek te vervoe ren een hoeveelheid van 4 kilo opium. De man is in arrest gesteld en het scheepje in beslag genomen. is Faillissementen. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillisse ment nalatenschap van H. J. Weijkman te Breskens, overleden te Blankenberghe (B.) Deze ljjst telt 27 crediteuren met een to taal passief van 111.991 waarvan prefe rent 512. De baten zjjn nog niet volle dig bekend. De voornaamste crediteuren zjjn: Curatoren faillissement Risseeuw sal do-rekening courant 79.309; Erven J. H. Weijkman, geldleening, rente en pakhuis huur gedeeltelijk preferent 25.178. BIERVLIET. Zaterdagmiddag werden in het gymnastieklokaal van school A de bloe men tentoongesteld, die door de afd. van de vereeniging voor ooft- en tuinbouw aan de schoolkinderen ter opkweeking waren uit gereikt. De kinderen bleken hun best te hebben gedaan. Een jury kende de prijzen toe. OOSTBURG. Zetten de feesten de vorige week uitstekend in met de tentoonstelling van fokvee enz. de eigenlijke jubileumfees ten, die Vrijdag begonnen en Zaterdag werden voortgezet, mochten zich in een enorme belangstelling verheugen. Velen hadden dit niet verwacht, immers men hoorde van het tegenvallen van collecten, van tegenzin bij velen om aan den slag te gaan enz., maar een dag of tien voor den aanvang kwam er plotseling opleving en wel zoodanig, dat na korten tijd alle buurtcommissies in volle actie waren en men overal in stilte en geheimzinnig aan het werk toog. De resultaten waren schit terend en gerust kunnen we zeggen: Oost burg was sinds 1898 niet zoo keurig ver sierd. Vrijdag werd het feest ingezet met bazuingeschal van den toren der Her vormde Kerk in samenwerking met een deel van de Harmonie, dat standplaats had ingenomen op het platte dak van het ge meentehuis; deze muziek klonk buitenge woon mooi, de samenstemming was uit stekend. Een en ander werd afgewisseld door klokgelui. Des namiddags optocht van praalwagens en versierde groepen, in 't geheel een 40 nummers. Wij mogen geen bijzondere be schrijving geven of zekere groepen extra vermelden, maar gezegd mag worden, dat allen hun uiterste best hadden gedaan en alles er even frisch en fleurig uitzag en wat werkte het weder mede! 's Avonds had een tweetal voorstellingen plaats in de Beurs, van het historisch too- neelspel „October 1830" van den heer E. P. van der Werff en voor het voetlicht gebracht door de bekende tooneelvereeni- ging „Opgang". Met zeer groote belang stelling werden de verschillende tooneelen door het overtalrijke publiek gevolgd. Ze gaven weer wat in 1830 plaats had in het huis van burgemeester Callenfels van Oostburg in de Raadzaal aldaar, in de raadzaal te Sluis en later weer in gemel- deh uiskamer. De rollen werden zeer goed vervuld, de kleeding was keurig en het publiek dankbaar. Het abele spel „Lanse- loot en de schoone Sandrijn" werd zeer goed gespeeld, maar had wellicht beter op een anderen dag gespeeld kunnen worden; in de eerste plaats omdat het bij de fees ten niet paste, in de tweede plaats, omdat slechts - een zeer klein percentage der hoorders het middeleeuwsch Nederlandsch kon verstaan. Ondertusschen gaf de muziekvereeniging „Veronica" van Zuidzande op verschillende plaatsen zeer verdienstelijke muziek te hooren. Op Zaterdag had in den voormiddag een kinderoptocht plaats met versierde fietsen, autopeds, wagens enz. waarin wij ook zeer goede nummers zagen, terwijl 't namid dags de tweede ommegang plaats had met praalwagens enz. Na het concert op de markt door de Oostburgsche „Harmonie"' werden de fees ten 's avonds afgesloten met een werke lijk schitterend vuurwerk, door zoo'n groot aantal menschen bijgewoond, dat bv. au to's, die anders niet zoo spoedig zich in hun beweging laten beperken, tjjden had den te wachten, eer zjj ongehinderd konden passeeren. De slotsom is, dat Oostburg op waardige wijze zijn jubileumfeest heeft ge vierd. Op beide feestdagen waren de toren der beide groote kerken met schijnwerpers prachtig verlicht, hetgeen zeker aan dien der Herv. Kerk bijzonder uitkwam, omdat hij voor een groot deel wit geverfd is. Zaterdag jl. was door het bestuur der N.V. Veilingsonderneming ,tAvicultura' een vergadering van aandeelhouders uit geschreven om het bestuursvoorstel om tot liquidatie over te gaan, te behandelen, doch het vereischte getal aandeelen was niet vertegenwoordigd, zoodat deze ver gadering tot later is aangehouden. RETRANCHEMENT. Met ingang van 1 October a.s. wordt de kommies bij de directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, de heer M. J. Raaymakers, over geplaatst van deze gemeente naar Dene kamp. SCHOONDIJKE. Voor de betrekking van gemeentewerkman alhier, zijn 33 gegadig den. Voor schoonhoudster van het gemeen tehuis 17, voor opzichter bij den school- bouw 29. Door de cursuscommissie van oud-leer lingen der landbouwschool alhier is aan, deze school een skelet van een paard aan geboden, in orde gebracht door den heer Smoorenburg te Sluis. Alarmmaatregelen van de Belgi sche regeering 4.400 specialisten onder de wapenen geroepen Een paniekstemming die sléchts, enkele uren heeft geduurd. (Van onzen correspondent). Brussel, 24 September 1938. De gespannen internationale toestand heeft, begrijpelijkerwijze, ook te Brussel een weerslag gekend en sedert de crisis is begonnen is het de eerste maal dat, al thans gedurende enkele uren, een paniek stemming heeft geheerscht, welke zich ook van de bevolking heeft meester ge maakt. De berichten over een breuk te Godesberg, de mobilisatie in Tsjec'noslova- kije, de Fransche maatregelen hebben daar het meest toe bijgedragen, doch ook voor al maatregelen van de regeering zelf, wel ke uitsluitend tot doel hadden het dek kingsysteem aan de Belgische grenzen te verstevigen, te volledigen. In het ministerie van buitenlandsche zaken is een bestendige wacht aanwezig van hooge ambtenaren. Dat is voor het publiek van geen beteeke- nis. Doch toen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de verschillende kazernes geheel den nacht verlicht waren, toen er drukte ontstond van couriers en zoo, toen berich ten verschenen voor opvordering van vrachtauto's en 4.400 reservisten die behoo- ren tot de gespecialiseerde genietroepen werden opgeroepen, ontstond er een pa niekstemming, welke tot op den middag heeft geduurd. De kabinetsraad, die van morgen onmiddellijk door eerste-minister Spaak werd bijeen geroepen, heeft den toestand onderzocht aan de hand van het contact, dat met Parijs en Londen besten dig is verzekerd en zoodoende is er, bij kennisneming van de juiste feiten een ont spanning ingetreden. Eerste minister Spaak had reeds bekend gemaakt dat hij het woord zou voeren voor de radio, doch dat is er niet van hoeven te komen. En na afloop van den kabinetsraad werd een me- dedeeling gedaan, luidende dat militaire maatregelen waren genomen om de be scherming van het grondgebied vollecufe te verzekeren, dat genie-troepen waren op geroepen met dit doel alsmede de reservis ten van een enkel artillerie-regiment en dat verder alle veiligheidsmaatregelen wa ren genomen jn alle eenheden. Dit betee- kent dus dat geheel het beschermingstel sel dat door den generalen staf is voorzien in werking is getreden en dat de wacht dienst voor de luchtbescherming volledig is ingevoerd. Op de vliegvelden staan de machines gereed, gewapend. Maar er is geen sprake van mobilisatie. In goed inge lichte kringen wordt te verstaan gegeven, én dat ligt overigens ook voor de hand, dat-verdere maatregelen zullen afhangen van de gebeurtenissen. Men ziet hieruit, naar wat er van de zijde van Frankrijk zal gebeuren. Het is duidelijk dat eventu- eele mobilisatie bij de Belgische buren op groote schaal, ook door mobilisatie van Belgische troepen zal worden gevolgd. Een dergelijke maatregel wordt ingegeven door den onwrikbaren wil van de Belgische re geering en het volk, de onafhankelijke neu traliteit van het land te verzekeren. Men kijkt vooral uit naar het Zuiden. In den vooravond heeft de heer Spaak achtereen volgens den Franschen ambassadeur en den Duitschen zaakgelastigde ontvangen. Wat hij aan deze heeren heeft gezegd, ligt voor de hand: België zal zijn neutrale internationale positie handhaven, desnoods met de wapenen. Een mededeeling dien aangaande werd nopens de gesprekken niet gedaan. In den loop van den dag heeft de heer Spaak ook bezoek gekregen van den Lu- xemburgschen minister van staat, Bech, die is komen overleg plegen over den toe stand, met het oog ook op de militaire maatregelen van België. De heer Bech deed mededeeling van concentratie van een Fransch legerkorps in de nabijheid van de Luxemburgsche grens. Sedert verscheidene dagen kan men te Brussel in de provincie waarnemen dat de bevolking, om op alles voarbereid te zijn, levensmiddelen inslaat. Zaterdag heeft dit een groote uitbreiding genomen.- Men leeft immers nog met de herinnering aan 'de moeilijke tijden van tijdens de bezetting. Tegen Maandag is overigens het comité voor de voorraadvorming van het land bijeengeroepen, onder het voorzitterschap van den gewezen eersten minister Theunis. Hoe de toestand zich ook ontwikkelt, blijft in breede kringen van het land de meening overheerschen dat België in elk geval buiten een geschil blijven zal. Er wordt in dit verband op gewezen dat aan de Duitsche grens geen bijzondere Duitsche troepen zijn samengetrokken. Geheel de aandacht van de bevolking gaat uit naar de internationale gebeurtenissen. Men is natuurlijk diep doordrongen van den ernst van den toestand en de belangstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen die binnen veertien dagen moeten plaats hebben, is volledig naar den achtergrond verdrongen. Zondagavond heeft een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's. Wonder boven wonder liep alles zonder persoonlijke ongelukken af voor de bestuurders, de hee ren B. te Groede en v. A. te Oostburg. BELGISCHE ANGST. SLUIS. Bij een hotelhouder te dezer plaatse zijn van Belgische zijde reeds diver se aanvragen gedaan, om in geval van nood huisvesting te verkrijgen. SLUIS. Naar wij uit goede bron verne men, bestaan er plannen om te komen tot de stichting van een fabriek voor onder- deelen van machines, motoren enz. Deze stichting zou uitgaan van een firma uil Gent. Zaterdagmiddag werd, zoodra de door- de gemeente aangekochte brandspuit te Sluis aangekomen was, een demonstratie gehouden, welke 'n zeer goed verloop had. Burgemeester Aernaudts en anderen waren van oordeel, dat de motorbrandspuit een aanwinst voor de gemeente zal zijn. over en tusschen Uw tanden en geeft een werkelijk wonder van reiniging. Ivorol-tandpasta (Nieuw recept) tube 60-40 en 25 ct. (Ingez. med.) VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA Z.V.B. Zaterdagcomp. „Walcheren": Arnemui- denOostkapelleRCV 1—RCV 2; SMZ— Serooskerke; VlissingenWWV. Zondag: Adspirantencomp.Eiland Boys Vlissingen A; MiddelburgZeelandia; RCSVlissingen B. ie kl. A: Zeelandia 3RCS 2; Domburg >e Noormannen; Vlissingen 3De Zeeuwen 3. Ie kl. C: PhilippineRia; Terneuzen 3— Hontenisse; SVOBKW; Sluiskil 2Ter- neuz. Boys 2. Ie kl. D: Groede 2Schoondijke 2; AardenburgOostburg 2; Breskens 2— Hoofdplaat 2. Ie kl. C: Biervliet 2IJzendijke 2; SchoondijkeAardenburg 2; Breskens 3 Groede. npg Overgangsklasse: NieuwlandRCS 3; De Zeeuwen 4Middelburg 4; Cortgene Kapelle; Vlissingen 4Eiland Boys 2. 2e kl. A: Vlissingen 5Goes 4; De Zeeuwen 5Domburg 2. 2e kl. B: Hulst 2Terneuzen 4; Honte nisse 2Corn. Boys 2; Axel 3Ria 2; SVO 2BKW 2; Hontenisse 3Hoek. ZATERDAGCOMP. ZUID-BEVELAND. De eindstand van de Zaterdagcompetitie Zuid-Beveland luidt: Waarde 10 9 1 0 49-12 19 Kloetinge 10 6 1 3 54-24 13 Ierseke 2 10 5 0 5 _30-25 10 Hansw. Boys 2 10 5 0 5 28-31 10 Kruiningen 2 10 3 0 7 17-41 6 Kapelle 2 10 1 0 9 7-52 2 WANDELSPORT. Prestatiemarsch Middelburg Eergen op Zoom. Aan de prestatiemarsch Middelburg Bergen op Zoom werd Zondag door 10 per sonen deelgenomen t.w. vier uit Vlissingen, w.o. 2 dames, twee uit Middelburg w.o. 1 dame en vier uit Goes w.o. eveneens 1 da me. 's Morgens om kwart over vijf werd ge start op de Markt te Middelburg. Eén der wandelaars was spoedig ver vooruit tenge volge van zijn aanmerkelijk hooger tempo. Tengevolge van een oponthoud te Lewedorp kwam een groep van vier deelnemers ruim een uur achter te liggen, terwijl de snelle koplooper een uur op de tusschengroep vóór lag. Aan het eindpunt was de voorsprong van nummer één niet zoo groot meer. Deze arriveerde te Bergen op Zoom omstreeks half zes, terwijl de andere groepen tusschen zes uur en half zeven elkaar snel opvolg den. Langs de geheele route bleek men op de hoogte zijn van de marsch en vooral ook de op hofsteden en in leegstaande huizen te Rilland en Bergen op Zoom gelegerde mili tairen toonden hun belangstelling. De marsch is goed volbracht, doch een grooter aantai deelnemers zou de sfeer wel ten goe de gekomen zijn. ATHLETIEK. TWEE NIEUWE NEDERLANDSCHE RECORDS VAN JAN ZEEGERS. Op de nationale atletiekwedstrijden, welke Zaterdagavond te Amsterdam tot slot van het athletiekseizoen 1938 werden ge houden, heeft onze beste lange-afstandloo- per, Jan Zeegers (AAC) twee nieuwe Ne- derlandsche records gevestigd. Hij liep de vier mijlen in den nieuwen Nederlandschen recordtijd van 20 min. 35,6 sec. (oud record 21 min. 7,4 sec.) Voorts slaagde Zeegers er en passant in, het record over de 6 km af stand met een tijd van 19 min. 78,2 sec. te heroveren (oud record 19 min. 29 sec.) TENNIS. Wat nog nooit iemand gelukt is, heeft de Amerikaan Donald Budge volbracht. Hij heeft in een seizoen de kampioenschappen van Australië, Engeland (Wimbledon), Frankrijk en de Vereenigde Staten gewon nen, een prestatie, welke uniek in de ten- nishistorie is. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags; van 6 tot 8 uur n.m.: Dop van autooliereesrvoir, heerenregen jas, kinderschoentje, ceintuur, ring met sleuteltje, kosteloos rijwielbelastingmerk, portemonnaie met inhoud, medaille duiven sport. Bij vinders: speelgoedbeertje, C. Kruijsse, Veerscheweg 181, kettingtje, Form, Markt 5; medaille wandelsport, M. A. Varik, Oude Kerkstraat 4; sleutel, P. Roeleven, Jas mijnstraat 46; paar dameshandschoenen, Van Oers, Lange Giststraat 9; fietspomp, A. J. Venteville, Veersche Singel 136; rijwiel belastingmerk, Wisse, Veersche weg 53; rand behangselpapier, P. Schou, Pijpstraat 29; japonband, Verhage, Groote Abeele 2, Soeburg; theedoeken, J. C. Pattenier, St. Pieterstraat 9; fluit, A. Bernard, Hendrik straat 10; actentasch met inhoud, A. de Leeuw, Oud Arnemuid. pad 72; koperen gewicht, G. Davïdse, Schroeweg 35; Porte monnaie met inhoud, Greta Back, Veersche Singel 92; rijwieltaschje, Cornelisse, Veer sche Singel 160; huissleutel, L. Hiebels, Roosterstraat 1; stregnen touw, M. Barend- se Veersche weg 21; kinderlooptuigje, A. v. d. Broecke, Citterstraat A 61, Sint-Laurens; rijwielbelastingmerk, P. v. d. Pin, Veersche weg 169; fluit, J. J. van Aartsen, St. Pie terstraat 27; vulpotlood, W. Arnoldus, Brakstraat 31; radiatordop, K. Mulder, Vliss. Wagenplein 11; duopedaal, C. Jacobse, Spanjaardstraat 15; rokken, J. P. Gillissen, Bastion 47; oorbelletje, E. Groosman, Korte Delft 26; zakmes, A. Kroon, Beddewijkstr. 13; rijwielbelastingmerk, J. Peene, Bijltje 8; kindertaschje, M. Leijnse, Molenwater 17; tortelduif, Lorier, Veersche Singel 174; rijwielbelastingmerk, Moens, Segeersingel 34; autowieldop, A. Pijpe, Schroeweg 19. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. RECHTSZAKEN. In hooger beroep. De Officier van Justitie te Middel burg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter te Middelburg van 13 September 1938, waarbij N. G. 30 jaar, tuinder te Goes, is veroor deeld wegens „opruiing" tot een week ge vangenisstraf. DE ZAAK TEGEN DEN INDUSTRIEEL VAN Z. TE OSS. In hooger beroep eveneens twee jaar gevangenisstraf geëiseht. Het gerechtshof te Den Bosch heeft gis teren in hooger beroep de strafzaak behan deld tegen den industrieel M. van Z. uit Oss, die wegens zedenmisdrijven door de Bossche rechtbank werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Er waren in deze zaak, die met gesloten deuren werd behandeld, acht getuigen ge hoord, onder wie drie getuigen-deskundigen. Na een zeer langdurig requisitoir heeft de advocaat-generaal, mr. Massink, even eens twee jaar gevangenisstraf geëiseht. Uitspraak over veertien dagen. PERSKRONIEK. HET ECHTSCHEIDINGSVRAAG- STUK. Met genoegen stelden wij vast dat het (a.r.) dagbl. „De Zeeuw", waarmede wij een en andermaal van gedachten wissel den over het echtscheidingsvraagstuk, uit het (c.h.) dagbl. „De Nederlander" een uitvoerige beschouwing heeft overgenomen van mr. H. de B i e, waarin deze een geheel ander geluid laat hooren, nl.: het aanvaarden van echtscheiding als oplossing voor een mislukt huwelijk. „Als men de moeite wil nemen om den tweeden druk (1938) van Internationales Ehe- und Kindschaftsrecht van Alexander Bergmann op te slaan, zal men vinden, hoe Denemarken sinds 1922 de echtschei ding op veel ruimer schaal toelaat, (bl. 93), Noorwegen sinds 1918 eveneens (bl. 442), Zweden niet minder (bl. 625). Groot- Brittannië (bl. 264) heeft sinds 1937 zijn echtscheidingsrecht ook verruimd door toevoeging van deze twee gronden: wree- de behandeling staande huwelijk en onge- neeselijke krankzinnigheid. Dit laatste is een onderwerp apart. Loopt Nederland niet het gevaar van schijnheiligheid (et pour cause), wanneer het zijn echtscheidingsgronden niet alleen uitbreidt, maar zelfs tegen het door den Hoogen Raad ruim 50 jaar geleden gescha pen recht ingaat? Ik houd mij overtuigd, dat de werkelijkheid aan dergelijk recht zal weten te ontkomen. Mag ik wat ons eigen huidig recht be treft, nog eens te berde brengen het ar gument, dat onze wet nu reeds „zware mishandeling" als echtscheidingsgrond noemt en dat er geen principieel verschil is tusschen de lichamelijke en de meestal veel ernstiger geestelijke mishandeling, die de nu ook waarlijk niet radicale Britsche wetgever in 1937 heeft opgenomen. Ik blijf echter de voorkeur geven aan een bepaling in den geest van de Zwitser- sche, reeds 30 jaar bestaande, wetgeving die als grond noemt een zoo vergaande ontwrichting van het huwelijk, dat van de echtgenooten niet gevergd kan worden, dat het wordt voortgezet. Prof. mr. Paul Scholten, toch waarlijk een autoriteit eerste klasse op juridisch én op Protestantsch-kerkelijk terrein, zegt in zijn Personenrecht, blz. 257: „De wen- schelijkheid van echtscheiding in zoodani ge gevallen van verregaande ontaardheid van het huwelijk valt niet te ontkennen." Wil ik dan niets ter voorkoming van echtscheiding? Reeds wees ik in mijn eer ste artikel op de roeping van Kerk en alle goedwillenden, om te voorkomen en recht te zetten, wat maar mogelijk is. In het Maandblad voor berechting en re- classeering van Juli jl. heb ik gewezen op een nieuwe practijk in Groot-Brittannië, waar men speciale ambtenaren ter be schikking van de gerechten, die scheiding van tafel en bed hebben te behandelen heeft gesteld, welke ambtenaren tot taak hebben, om alsnog betere verhoudingen tusschen de echtgenooten te bevorderen. Hier zou inderdaad ook voor ons land in de periode van de „verzoenkamer", profijt zijn te trekken. Wanneer een president eens kans ziet, op een niet-doorzetten van de voorgeno men echtscheiding of scheiding van tafel en bed dan mist hij thans het orgaan, om een mogelijke verzoening te doen beklij ven. Men kan in sommige steden partijen verwijzen naar een bureau voor huweljjks- en gezinsmoeilijkheden maar wanneer de presidenten voor dit verantwoordelijke en teere werk de hulp van daartoe bevoegde en bekwame maatschappelijke werkers zou den kunnen inroepen, dan ware in die richting soms nog wel eens iets te doen. Waren de ambtenaren voor de reclassee- ring en kinderwetten niet reeds meestal over-belast, dan zouden onder hen stel lig de gewenschte krachten te vinden zijn. Mag ik tot slot nog eens de verzekering geven, dat ik voor mijzelf onderschrijf, wat het huwelijksformulier der Ned. Herv. Kerk zegt, dat Goed een iegelijk zijn huis vrouw als met eigen hand toevoert en dat ik voor niemand onder wil doen in eer bied en dankbaarheid voor het huwelijk als levenslange levensgemeenschap van één man en één vrouw èn op zichzelf èn als de eenige normale voedingsbodem voor de kinderen van ons volk. Dit neemt niet weg, dat mijn advies aan de "Overheid luidt: Aanvaard de wer kelijkheid, ruim de onwaarachtige prac tijk op, maar geef in navolging van zoo veel andere landsregeeringen aan het rechtsleven die verruiming, waarom die werkelijkheid roept." Tot zoover die aanhaling uit „De Ne derlander", waarbij „De Zeeuw" slechts aanteekent aan te nemen, dat mr. De Bie's standpunt niet dat der C. H. Unie is. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 28 SEPTEMBER. HILVERSUM I 1875 m. VARA-Uitzend. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in Continubedr. 11.40 Causerie. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.45—1.45 VARA-Ork. en gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.15 Voor de kin deren. (5.005.05 Pauze). 5.30 „Esmeralda" en gram. 6.30 Causerie. 7.00 Gelukwenschen. 7.06 Koorzang. 7.30 Lezing. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Revue. (gr. opn.). 9.00 Radio-tooneel. 10.00 Ber. ANP. 10.05 VARA-Ork. 11.00 Cau serie. 11.3012.00 „Fantasia" en gram. HILVERSUM H 301,5 en 415,5 in. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Orgelspel. 1.30 Gram. 2.00 Ensemble Van der Horst en gram. 3.00 Chr. lectuur. 3.30 Haagsch Trio en gram. 4.35 Gram. 4.45 Fe licitaties. 5.00 Kinderuurtje. 5.45-5.55 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.30 Taal les en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Gram. 7.45 Reportage, event, gi'am. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.45 Causerie. 9.15 Arnhemsche Orkestver. en solist. 10.10 Ber. ANP. 10.15 Sonora-kwintet. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Verv. conc. 11.30 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.25—11.50 Gram. 12.10 Piano. 12.35 Uit Stockholm: Sven Sköld's ork. en strijkkwartet. 1.202.20 Gram. 3.10 J. Kantrovitch's ork. 3.50 Pop. conc. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 Martin's dansork. en solisten. 6.20 Ber. 6.45 Ernesco's kwintet en solist. 7.20 Causerie. 7.40 Solistenconc. 8.20 Radio-tooneel. 9.15 9.55 Symphonie-ork. 10.00 Ber. 10.25 Decla matie. 10.45 Harmonie-ork. 11.30 Flome's Band. 11.5012.20 Jazzmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 9.00, 10.35 en 11.20 Gram. 12.35 Militair ork. 3.05 Gram. 4.20 Zang. 4.35 Viool. 5.20 Cantrelle-ork. 6.50 Gram. 7.20 Piano. 7.35 Zang. 8.50 Cello en piano. 9.20 Gevar. progr. 10.5011.05 Gram. KEULEN, 456 m. 6.50 en 7.30 Amuse- mentsork. 8.50 Gram. 12.20 Fabrieksork. I.35 Kleinork. 2.30 Pop. conc. 4.10 Gram. 4.20 Kleinork. en solist. 7.35 Pop. trioconc. 8.30 Ork. en solist. 10.35 Gram. 10.5012.20 Amusementsork. en solist. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Dansork. 1.502.20 Gram. 5.20 Piano. 5.50 en 6.50 Gram. 7.20 Dansork. 8.20 „Sepp I", operette. 10.30 II.20 Gram. 484 m; 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 en 6.00 Ork. 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 ni. 8.30 Voor Duitschers in den vreemde. 8.50 Dres- dener ork. en solist. 10.05 Gram. 10.20 Ber. 10.50 Piano. 11.05 Ber. 11.20—12.20 Weensch Amusements-ork. en solisten. MAKK FbEKlCtt X EN. Middelburg, 26 Sept. Groentenvei- ling. Postelein 37 c., Augurken 713 c., Wagenaarsboonen 10-12 c., Suikerboonen 1018 e., Stoksnijboonen 1021 c„ Siam- snijboonen 12—16 c., Stokprincessenboonen 1625 c., Stamprincessenboonen 12—20 c., Koolrapen 2 c., Andijvie 27 c„ Uien 1 3,5 c„ Savoye kool 3—8 c„ Roode kool 1—3 c., Boere kool 2—3 c., Witte kool 2—3,5 c., Prei 5—8,5 c., alles per kg, Peën 4—7 c., Rapen 24 c., Kroten 25 c., Selderie 2 4,5 c„ Rabarber 23 c., Radijs 1—2 c., Ram menas 1,54 c., alles per bos, Bloemkool 6—21 c., Andijvie 1,5—3 c„ Kropsla 0,5—1,5 c., Komkommers 12 c„ alles per stuk. Rotterdam, 26 Sept. Noteering fijne zaden. Blauw maanzaad 2324, karwij- zaad 1920, koolzaad 9.5010.50, gele mosterdzaad 1315, lijnzaad voer 8 8.50, lijnzaad zaai witbloei 910. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. MA 3 Oct. 11.15 h. in de Stadsschuur te Middelburg namens B. en W. het aanbouwen kantoorruimte aan de Arbeidsbeurs te Middelburg. Zie Middelb. Crt. 24 Sept. '38. AGENDA, MIDDELBURG. Dl. 27, WO. 28, en DO. 29 Sept. Verkeers- dagen Ver. v. Veilig Verkeer. WO 28 Sep. Ned. Chr. Vrouwenbond, spr. pres. hoofdbest. mevr. Knoppen Valkenier. WO 28 Sept. Voordr. door den hr. J. G. Mieremet uit Wassenaar; St. Joris 20.15 h. WO 28 Sept. Buitengew. Leden verg. N.R.V. De Vergenoeging 20.30 h. DO 29 Sept. Jaarl. Alg. Verg. Aandeelh. N.V. Stoomtram Mpij. Breskens Maldeghem gev. te Breskens; Hotel „De Burg" 13.30 h. DO 29 Sept. Gew. Jaarl. Alg. Verg. Aan deelh. Z. Vlaamsche TramwegMpij. N.V. gev. te Terneuzen; St. Joris 14.20 h. DO 29 Sept. Verg. deelhebbers Onderl. Brandw. Mpij. Prov. Zeeland van 1829; Hotel „Abdij" 13.00 h. DO 29, VR 30 Sept. en ZA 1 Oct. Bazaar Muz. Vereen. „Crescendo", St. Joris. Opening DO 15.00 h. Dac Burl Tele te C Abt abc Cl conl vanl de I scht meel V kinjl uit I is rl ondl Het Roel rinjl driel ze I mel| V nieil steil vool log denl vaal JÜkl alle eiscl dool vasl krijl tafil ook thul dan gehl vanl denl GOES. Dl 27 Sep WO 28 Sep BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 23—DO 29 Sept.: „Vergeet mij niet" en „Madel Gute Nacht", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 23—DO 29 Sept.: „Holly wood Hotel" en „Wilde nachten" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6