VIM KRONIEK van den DAG. Er is nog een kans BINNENLAND. ZEELAND. MIDDELBURG. BycieSdwowmaA 1gefilui&t Uuaiiiu\£yi TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 27 SEPTEMBER 1938. No. 227. LALINE LESTER'S ROMAN 16). PACHTWET 1 NOVEMBER IN WERKING. DE DUITSCH - TSJECHISCHE SPANNING WALCHEREN. Boer. Het is ons gebleken, dat er misverstand en gebrek aan inzicht bestaan ten aanzien van de vraag, wat nu eigenlijk het kenmer kende verschil is tusschen het aanbod, dat Chamberlain aan Hitier heeft gedaan en de eischen, welke de Führer te Godesberg in zijn befaamde memorandum stelde en gisteravond in zijn rede bij wijze van open baar ultimatum heeft herhaald. Om dit ver schil draait alles, van dit verschil hangt het lot van Europa, zooals de zaken thans staan, af. Wij willen in het kort nog eens duidelijk maken, wat het is, in welken vorm het zich althans heeft geopenbaard. Chamberlain heeft Hitier te Godesberg aangeboden: een afstand van alle Tsjecho- slovaakseh gebied, waar de bevolking voor, de helft of meer uit Sudeten-Duitschers be staat; zulks langs den weg van een minne lijke regeling: een internationale commissie, zou zich naar het Sudetenland moeten be geven, om uit te maken, waar de nieuwe' grenzen zouden moeten loopen. Hitier eischt den afstand van hetzelfde gebied, echter met voorafgaande bezetting er van door Duitsche troe pen. Hij wil niet, dat eerst de nieuwe gren zen worden vastgesteld en pas daarna de overdracht aan Duitschland plaats vindt. Hg verlangt, dat Duitschland een onmiddellijke militaire bezetting van de voornaamste pun-, ten wordt toegestaan en vervolgens de nauwkeurige afbakening der grenzen zal plaats vinden. Waar het bjj dit verschil vooral op aan komt is, dat Tsjechoslovakije, werden Hit Iers eischen ingewilligd, de speelbal van Duitschland zou zgn, zich aan de genade van de Duitsche militaire macht zou over leveren, omdat in het gebied, dat de Führer onmiddellijk wenscht te bezitten, Tsjecho- slovakije's voornaamste vestingwerken lig gen, vormende een soort van Tsjechische Maginot-linie. Kregen de Duitschers deze in bezit, dan zouden geheel Bohemen, geheel het gebied dus, waar de Tsjechen wonen, mitsgaders geheel Moravië, vrijwel onver dedigbaar zijn. Hitier heeft in zg'n redevoering van gis teravond getracht duidelijk te maken, waar om hg dezen eisch te Godesberg stelde en haar nu in den vorm van een ultimatum herhaalde: Benesj, de Tsjechoslovaaksche staatspresident, is volgens hem een schoft,- een groote schoft, die nooit veel anders ge presteerd heeft dan liegen en beloften bre ken. Hij vertrouwt daarom ook de huidige' beloften van Benesj niet (hoewel Engeland en Frankrijk ze feitelijk garandeeren) en wil elk risico, om zich naderhand bekocht te weten, uitsluiten; het middel daarvoor is: onmiddellijke bezetting van het Sudeten-Duitsche gebied. Hitier meent, dat zelfs Benesj daar niets op tegen zou kun-i nen hebben, als het hem ernst was met zijn beloften, immers, Tsjechoslovakije is toch van plan, het af te staan? Wij gelooven, dat een andere zaak, een zaak van prestige, meer dan zijn wantrou wen jegens Benesj, den Führer op 't oogen- blik zoo op zijn stuk doet staan. Toen Cham berlain voor de tweede maal (te Godes berg) bij hem kwam, dacht hij nog wel iets meer te kunnen eischen dan de Engelsche minister aanbood. Zouden Frankrijk en En geland nu ze al zoover geretireerd wa- ren beL °P een oorlog durven laten aan komen om een vormkwestie? De Führer houdt van den militairen stijl. Zijn verlan-, gen ging uit naar een bezetting van het' Sudetenland met vliegende vaandels, veel meer dan naar een regeling door de deftige1 leden eener internationale commissie. Hg beet zich vast in den eisch der militaire be zetting, liet hem publiceeren; maarZa terdag en Zondag werd het hem duidelijk, dat noch Tsjechoslovakije, noch Engeland en Frankrijk van plan schenen, ditmaal op nieuw het hoofd te buigen. Er was opeens in deze landen een vastberadenheid merk baar, zoo hard, dat er een oorlog uit voort zou kunnen komen. Wij vermoeden, dat Hitier daarvan geschrokken is, dat vrees hem bekroop, vrees en het gevoel, zich ver gist te hebben, iets te ver te zijn gegaan. Maar zijn prestige, heel kostbaar goed voor een oppermachtige, verbood hem op zijn eisch terug te komen. In de plaats daarvan werd de betooging georganiseerd, de volks- betooging gisteravond in het sportpaleis te Berlijn, waar de Führer weer heeft gespro- ^?.n ^en aanhoore van de geheele wereld. Zijn rede, waarvan men elders in dit num mer een uitvoerig verslag vindt, was ex; Uit het Engelsch door W. A. C. Het arme kind was voor de eerste maal in haar twee en twintigjarig leven harts tochtelijk verliefd. Men had haar nooit ge leerd welke emotie ook, te onderdrukken en evenmin dat ze voor zich zelf niet altijd toe geeflijk mocht zijn. Zoo lang ze zich kon erinneren was ze onbetwist de koningin van aar clubje geweest en nu was ze in een |Lm?s£eer terecht gekomen, die ze niet ende, te midden van menschen, die nooit an haar koningschap gehoord hadden en voor wie ze niets meer was dan een mooi merikaansch meisje, zooals er elk jaar zoo en m Parijs en aan het gezantschap kwa men. Ze voelde dit alles en 't schokte haar de eerste oogenblikken zeer, maar toen deed aar natuurlijke trots zich weer gelden. Al vvas ze een vreemdelinge en onbekend met argsche toestanden, in elk geval kon ze °Zp' alSOf ze u«erst onverschillig was. stnar, e,?^e weer moed en bleef daar fier schikte haar tante en Jack, totdat 't ge- te loopen II k zou aanbreken om door stoet bij de gromeUd Randolph' zoodra de salon uiteen was tIa" de\grooten Zp 7ap- Hat j te begroeten. geven, dat David by hem mo^k g6" met hem te sprekeS y een volmaakt wen hg aan het bevel voldeed. De gezant ging ook naar den prins en zij schenln dln ..gewonen majoor" met de meest mogelijke kennelijk op berekend, het goede recht zij ner eischen te bewijzen, de geheele mensch heid er van te overtuigen, dat Duitschland niet anders kan dan op zijn stuk der mili taire bezetting te staan, en het risico van een oorlog te aanvaarden. Wij gelooven niet, dat de rede op den neutralen toehoorder een aangenamen in druk zal hebben gemaakt. Evenals te Neu renberg dischte de Führer wederom een voorstelling van zaken op, welke zacht ge zegd, schandelijk overdreven was. Hij haat den Tsjechoslovaakschen staatspresident Benesj. Maar Benesj is niet de Beëlzebub, welke de Führer schilderde. Men kan zich afvragen, hoe het mogelijk is, dat een staatsman, die een positie bekleedt als Hit- Ier, het met zijn waardigheid in overeen stemming acht, als een straatjongen te schelden op het hoofd van een anderen staat. Hitier vergeet, dat alleen maar een deel van het Duitsche volk, in zulk betoog behagen schept, dat hij zich er in het bui tenland een odium van onbeschaafdheid mee op den hals haalt, zoozeer zelfs, dat dat buitenland er de schouders over op haalt, de wenkbrauwen optrekt en de zaak voor kennisgeving aanneemt. Beteekent Hitler's rede, dat de oorlog thans onafwendbaar is? Daarop moet het antwoord stellig: neen luiden. Nog hebben we vrede en tot Zaterdag is er tijd, om een gewapend conflict te voorkomen. Het staat voor ons vast, dat deze korte tijd niet on gebruikt voorbij zal gaan. Want, alle pathe tisch dreigement in Hitler's rede en al het gescheld op Benesj nemen den indruk niet weg, dat de Führer tegen een oorlog op ziet, als tegen een berg. Bij den aanvang waren er duidelijk symptomen van nervosi teit merkbaar in zijn stem. Hitier vond het noodig, om hoog op te geven van de Duit sche weermacht: hij stelde deze voor als vrijwel onoverwinnelijk en als de beste ter wereld. Hij betoogde met nadruk, dat Duitschland indien het Tsjechoslovaaksche probleem wordt opgelost geen ter ritoriale eischen meer zal hebben, dat het ook afziet van den Poolschen Corri dor. Het zou ons niet verwonderen, indien met name de Engelsche regeering in dit laatste door ons gespatieerde, een aangrij pingspunt ziet voor nieuwe onderhandelin gen. Men kan natuurlijk zeggen, dat de Führer deze verklaring louter en alleen aflegde uit opportunistische overwegingen, o.a. om Polen geheel aan zijn zeide te krij gen. Echter: men kan er ook en o.i. be ter op speculeeren, dat hier een grond slag voor een Europeesche pacificatie te vinden is. Het moet iets voor Londen zijn, dunkt ons, om uit dezen hoofde de woorden op te vatten, als een soort garantie, een g rantie, welke een voldoende tegenwicht zou vormen voor een tegemoetkoming aan Hitler's eisch. Ten aanhoore van de geheeie wereld heeft Hitier het verklaard: dein- ljjving van het Sudeten land is onze laatste ter ritoriale eisch. W ij zullen verder niets meer eischen. Engeland en Frankrijk kunnen, dunkt ons, op den grondslag van dit groote woord, voor de laatste maal aan de eischen van den Führer tegemoetkomen. Zij kunnen dit desnoods uitleggen als een groote Duitsche concessie, een soort van capitulatie zelfs, welke men eenvoudig niet mag negeeren. Wat er momenteel op het spel staat, is o.i. niet van zooveel gewicht, dat deze laatste kans op betere verstandhoudingen in Euro pa, niet gegrepen zou moeten worden. Men kan de woorden des Führers nog zooveel wantrouwen, men kan er van overtuigd zijn dat er in vervolg van tijd toch weer moei lijkheden zullen komen, een moderne oor log is zulk een kwalijk ding, dat alles, maar dan ook alles, wat maar eenigszins oirbaar lijkt, ondernomen dient te worden, om hem te voorkomen. KAASEXPORT NAAR BELGIë BEDREIGD. Het hoofdbestuur van den land- en tuin bouw heeft Maandag het volgende telegram aan den minister van economische zaken verzonden „Hoofdbestuur L. T. B. vestigt de aan dacht van Uwe Excellentie op ernstige „gevaren, welke kaas-export bedreigen door „contingenteeringsvoornemens van België. „Slechts een krachtige houding bij komen- „de onderhandelingen kan catastrophale „gevolgen voor veehouders afwenden". deferentie te behandelen. „Wat moet hij zijn wereld toch goed kennen", dacht La- line. Toen haalde de gezant de dame met de bruine oogen en zij schenen onder elkan der een opgewekt gesprek te voeren, maar- bij een ieder op zijn gemak was. Een gevoel van hulpeloosheid bekroop 't arme meisje. De prins liep verder en majoor Lamont bleef met de aantrekkelijke dame alleen. Laline brandde van jaloezie. Die vrouw had één ding op haar voog: ze kende blijk baar Europa maar zij, Laline, zou dat spoedig genoeg leeren kennen en geen en kele vrouw zou tenslotte op dat gebied haar de baas zijn. Terwijl Laline naar David keek, zooals hij daar in de verte met „dat schepsel stond te praten, voelde ze, dat hij de meest aantrekkelijke man was, dien ze ooit had gezien Hij stelde belang in de vrouw dat was duidelijk te zien, evenals den eerbied, dien hij haar betoonde. Zijn hoofd was naar haar toe gebogen en hij keek niet onver schillig zooals gewoonlijk. Wie was die vrouw? Laline moest dat ontdekken. Ze haatte haar nu al! Er kwamen nu meer menschen achter hen de trap op, zoodat de toestand niet meer zoo pijnlijk was, het zelfvertrouwen van 't meisje herstelde zich. „Als ze geen Amerikaansche was, zou ik 't beter kunnen verdragen", zei ze tot zich zelf. „Maar ik ben niets minder dan zij en waarom laat ze zich toch op die manier door hem behandelen?" Het oogenblik was aangebroken, dat men Gisteren is afgekondigd het koninklijk besluit van 23 September 1938 (staatsblad no. 285), waarbij de dag van inwerkingtre ding van de pachtwet is vastgesteld op 1 November 1938. DE LUCHTVERBENDINGEN MET MIDDEN-EUROPA WEER NORMAAL. De diensten, welke de K.L.M. onderhoudt tusschen Londen en midden-Europa, zijn Zondag en Maandag op normale wijze uit gevoerd. De Tsjechische luchtvaartmaatschappij, welke op deze lijn met de K.L.M. samen werkt, heeft gisteren de door haar waar genomen diensten volgens schema gevlo gen. Haar vliegtuigen zullen zich voorloo- pig uitsluitend bepalen tot het traject Lon denRotterdamPraag v.v., zoodat de landingen te Weenen en Boedapest voor deze maatschappij vervallen. FRAUDULEUZE REISDECLARATIES Mededeeling van den minister. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Van der Weijden, naar aanleiding van de in het verslag der algemeene rekenkamer over 1937 gedane mededeeling omtrent frauduleuze reisdecla raties heeft de minister van justitie mede gedeeld, dat hem bij onderzoek is gebleken, dat het hier niet betreft reisdeclaraties van een ambtenaar, doch van een functionaris in dienst van een particuliere instelling, welke in het genot van rijkssubsidie is. De onregelmatigheden hingen samen met on bekendheid met de ter zake geldende voor schriften, terwijl alleszins aannemelijk werd, dat kwade trouw niet aanwezig was. De mogelijkheid van persoonlijk voordeel was reeds van den aanvang af uitgesloten. Het bedoelde geval geeft, gelijk uit het medegedeelde blijkt, geenerlei aanleiding tot een indruk, als zoude het opmaken van onjuiste reisdeclaraties ten eigen voordeele of anderszins te kwader trouw gemakkelijk worden ondernomen. De minister stelt zich voor, over de vraag of hij kan toezeggen, het treffen van maat regelen te bevorderen, welke ertoe leiden dat in den vervolge elk geval van valsch- heid in reisdeclaraties in handen van de justitie zal worden gesteld, ter beoordeeling van de vraag of aanleiding voor een straf vervolging aanwezig is, nog in overleg te treden met zijn ambgenoot van financiën, die met de uitvoering van het reisbesluit is belast. SCHUTLLOOPGRAVEN VOOR 190.000 HAGENAARS. Voorbereidingen worden getroffen om gereed te zijn. B. en W. van 's Gravenhage vragen den Raad een crediet van 160.000 om het ma ken van schuilloopgraven voor te bereiden. In de eerste plaats moet rekening wor den gehouden met den aanleg van schuil loopgraven op de speelplaatsen van alle scholen. Wel is het de bedoeling de scholen te sluiten, zoodra oorlogsgevaar dreigt, maar afs een dreigende toestand of een oor log buiten onze grenzen zeer lang duurt, zal het noodzakelijk zijn de lessen te her vatten. Juist onder die omstandigheden zullen de loopgraven zeer noodzakelijk zijn, aangezien een belangrijk deel van de bevolking, na melijk de schooljeugd ten getal van pl.m. 90.000, in betrekkelijk groote groepen in de scholen zal zijn geconcentreerd. Zijn de scholen, wanneer gevaar nadert, gesloten, dan kunnen deze loopgraven aan het pu- blik beschutting bieden. Bij de bewaarscho len zullen geen loopgraven worden ge maakt; deze scholen zullen reeds in een eerder stadium gesloten worden en dit blij ven. Het onderhoud der schoolloopgraven zal, voor zoover de openbare betreft, natuurlijk door de Gemeente geschieden. Ten einde te voorkomen, dat het onderhoud van de loop graven bij de bijzondere scholen, door ver nieling door de schooljeugd zelf, te kostbaar en grootendeels doelloos zal worden, zal met de daarbij betrokken schoolbesturen, een regeling moeten worden getroffen waarbij B. en W. de bevoegdheid aan zich houden het onderhoud te staken, indien ernstige vernieling voorkomt. Ook voor het publiek. Voorts stellen zij zich voor schuilloopgra ven voor te bereiden voor het publiek. Een voorloopig plan is reeds opgesteld. kon doorloopen, zoodat zij weldra de vrouw van den gezant hadden begroet, die uiterst hartelijk was. Zoo iets liefelijks als Laline moest luister bijzetten aan haar quadrille! De dame, die met den tweeden secretaris had moeten dansen, was ongesteld en niet gekomen. Dat was een vondst en dade lijk maakte ze de zaak in orde en stelde den gezantschapssecretaris aan haar voor. „Ik heb nooit een quadrille gedanst", zei Laline lachend, maar ik veronderstel, dat onbelangrijke menschen als wij niet dadelijk behoeven te beginnen, zoodat ik kan oplet ten en volgen." Ze was zoo blij, dat David zou zien, dat ze niet tot Jan en Alleman behoorde. Zou hij haar komen aanspreken? Als ze nu maar den moed had hem behoorlijk te woord te staan, indien hij kwam maar ze wist, dat dat haar nooit zou gelukken. Toen de paren op hun plaatsen gingen staan en de muzikanten een voorspel speel den, kwamen David en mevrouw Hamilton te staan tegenover den gezantschapssecre taris en Laline. Dit verhoogde de opwin ding van Laline en het genoegen van Da vid. Hoe beeldig zag ze er uit! en welk een verbetering was die nieuwe, gedistin geerde manier, waarop heur haar was op gemaakt! Handig, om zoo gauw te snap pen, hoe je er in Parijs moet uitzien! Ja, het lot had geantwoord hij zou de aan wijzing volgen en morgen, wanneer zijn zes dagen een aanvang namen, zou hij 't zoo schikken, dat hij er, zoo mogelijk, een paar met haar doorbracht. Wel zou hij zich goed in bedwang hou LANDEN WELKE ZICH NIET AFZIJDIG ZOUDEN HOUDEN INDIEN TSJECHOSLOWAKUE ZOU WORDEN AANGEVALLEN DE AS ROME-BERLIJN S3S WAAR SUDETEN-DUITSCHERS WONEN De politieke verhoudingen van sommige Europeesche staten hebben zich aanmerke lijk gewijzigd sinds Duitschland zijn eischen tegenover Tsjechoslovakije verzwaard heeft. Overtuigd van alles gedaan te hebben voor het behoud van den vrede, is Engeland het eens met Frankrijk geworden. Frankrijk en Rusland zullen zich niet af zijdig houden indien Tsjechoslovakije zou aangevallen worden. En Engeland zal Frankrijk steunen. Roemenië wil Rusland doortocht verlee- nen indien Frankrijk Tsjechoslovakije te hulp zou komen. Joegoslavië en Roemenië zullen Tsje choslovakije steunen indien Hongarije Tsje choslovakije zou aanvallen. Roemenië heeft zijn bondgenoot Polen te gen interventie in de Tsjechische kwestie gewaarschuwd. De kaart geeft de verhoudingen duidelijk weer. Men overziet hoe ingesloten Polen en Hongarije liggen, en hoe moeilijk het voor deze landen is hun neutraliteit te handha ven, indien het tot een Europeeschen oorlog zou komen. Laten we hopen dat dit laatste niet zal gebeuren, maar de vrede zal zegevieren. Bepaling van het oogenblik, waarop tot den aanleg van de loopgraven zal worden overgegaan, moet worden overgelaten aan den burgemeester. Teneinde op het kritieke oogenblik snel te kunnen handelen, is het echter noodig reeds thans ervaring op te doen door enkele loop graven als proef aan te leggen. Hiertoe zijn aangewezen die bij de Tholenschestraat, in het plan Bohemen, aan de Stieltjesstraat en in het plan Rustenburg, bij het Zuiderpark. Alle loopgraven zullen in werkverschaf fing worden uitgevoerd. De kotsen worden zeer globaal geraamd op 100.000 voor schoolloopgraven en op 60.000 voor de andere (voor zoover niet gelegen in de plantsoenen en sportvelden), dus in totaal 160.000. De gemeente betaalt daarvan 30.000 voor materiaal enz., waardoor beschutting wordt verkregen voor de geheele school jeugd en 100.000 volwassenen. STAKING IN DE WERKVERSCHAFFING TE AARLE-RIXTEL. Gisterochtend is bij de werkzaamheden voor de omlegging van de Aa, onder de ge meente Aarle-Rixtel, welke onder leiding van de Grontmij voor het waterschap de Aa in werkverschaffing worden uitgevoerd, een conflict uitgebroken, waarbij ruim ze venhonderd man zijn betrokken. Een tweehonderdtal tewerkgestelden uit 's Hertogenbosch weigerde gisterochtend aan den arbeid te gaan, omdat een wijziging in het ^ploegenstelsel was gekomen. Zg oefenden op de andere tewerkgestelden een zoodanige pressie uit, dat ook deze het werk neerlegden. Een groep van zeventig man uit Helmond, die vanochtend voor het eerst onder Aarle-Rixtel aan het werk zou den gaan, keerde heel spoedig naar Hel mond terug, waar zij zich aan de arbeids beurzen vervoegden en mededeelden, dat zij niet met het werk durfden te beginnen. Op het oogenblik ligt het werk stil. Een groep Bosschenaren heeft zich later naar de werkverschaffing aan de Aa, nabij Sluis 9, onder Stipdonk, begeven, waar zg de daar tewerkgestelden eveneens wisten over te halen, het werk neer te leggen. Ongeregeldheden hebben zich niet voor gedaan. den, maar ongetwijfeld zou er uit de zaak een veelbelovende flirtation groeien en misschien, als hij terugkwam Vanavond zou hij dadelijk na de quadrille met haar praten en haar meenemen naar een van de kleinere salons. Arme Jack! Maar ze was toch niet aan Jack gebonden. Toen begon de quadrille. „Hij doet 't keurig; ik veronderstel, dat hij zich op zulke galapartijen goed thuis voelt; ik hoop maar dat ik 't er goed afbreng," dacht Laline. Zij gebruikte al haar verstand om goed op te letten, voordat de paren, waartoe zij behoorde, aan de beurt waren en ze sloeg er zich werkelijk eervol doorheen. Telkens als haar vis-a-vis avanceerde, boog en zij haar handen in de zijne legde, doorvoer een onstuimige siddering hen beiden. Me vrouw Hamilton voelde zich reeds aange- strokken door haar partner en was een en al vriendelijkheid en Laline's jaloezie stond voor 't einde der quadrille in lichter laaie. Zou David haar komen aanspreken? Toen hg in de laatste figuur dicht bij haar kwam, fluisterde hij heel zacht: „Zorg dat uw dan seur u buiten in de hall brengt." Als iemand anders ter wereld op dien bevelenden toon Laline zoo iets had gezegd, zou ze er hevig verontwaardigd over ge weest zijn en juist den tegengestelden kant zijn uitgegaan. Maar nu klopte haar hart van geluk. Ze zou hem ontmoeten en spreken! De rest kwam er niet op aan. Gelukkig was ze geen nieuwelinge en wist ze best, hoe in zulke omstandigheden te handelen. De gehoorzame secretaris merk Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvan ger der registratie en domeinen te Raalte A. Peters, commies ter directie der registra tie en domeinen te Middelburg. DOMBURG. In de Maandagavond ge houden vergadering van „Handelsbelang" werd bij meerderheid van stemmen beslo ten de reclame-campagne, waartoe reeds voorbereidingen waren getroffen, dit na jaar niet te laten doorgaan. Dit geschiedde mede omdat het zeer moeilijk is in deze tijden beslissingen te nemen, zelfs voor de naaste toekomst. Gevonden voorwerpen: Een gouden broche met kettinkje te bevragen bij S. Bimmel C 41; een portemonnaie met eenig klein geld, te bevragen bij gemeente-veld wachter; een zilveren vulpotlood, te be vragen bij P. van Keulen A 77. Zooals bekend is, heeft het gemeen tebestuur het plan, verschillende daarvoor in aanmerking komende straten te verbe teren. Er is thans een uitgewerkt plan bij de provincie ingediend tot verbetering van de Ooststraat en de Weststraat met Markt zijnde de traverse door de gemeente. Zoodra goedkeuring is verkregen, zal het plan in den Raad worden behandeld. Of Et*E EUS ïs* BOM VOO# CESCaïNKSN V78-0S11A (Ingez. med.) te, dat hij zijn mooie partner naar de hall geleidde, terwijl hg van plan was met haar naar het muzieksalon, tegenover de bal zaal, te gaan. Ze moest zorgen, dat hg bg haar bleef, totdat David verscheen. Deze had gemerkt, dat het niet gemak kelijk was, zich van zijn dame vrij te ma ken. Maar zijn natuurlijke onbarmhartig heid en volmaakte koelbloedigheid kwamen hem te hulp. Opzettelijk leidde hij haar zoo vlak langs den prins, dat deze, wetende dat zij de nicht van den gezant was, wel verplicht was haar aan te spreken en op dat oogenblik boog David, alsof ze hem bedankt had en liep snel te midden van de menigte voort. Laline's voeten trappelden op het tapijt, toen hij verscheen en haar ergernis kwam weer boven. „Wel, juffrouw Lester, bent u daar!" riep David uit. „Uw tante heeft me gezonden om u te komen halenen de beleefde secretaris trok zich terug. David bood Laline vormelijk zijn arm en in plaats van haar naar den salon terug te brengen, waar beiden wisten, dat haar tante was, ging hij met haar door de hall naar een kleine kamer, grenzende aan de privé appartementen. Hier stonden niets dan kasten met miniaturen en snuisterijen en een kleine sofa. Zg zouden hier waar schijnlijk wel alleen worden gelaten. Laline was verrukt. (Wordt vervolgd,.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5