Wat te doen bij Luchtaanvallen GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW. Dampo geneest alle verkoudheden AARDENBURG De nieuwe Organisatie van het Belgisch Leger. RADIO-PROGRAMMA. WAAR IS WERK? BURGERLIJKEN STAND, VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Men meldt Ons: Het oorlogsgevaar, dat de laatste weken gedreigd heeft, is oor zaak geweest dat velen, die te voren aan luchtbescherming weinig of niet plachten te denken, meer aandacht zijn gaan be steden aan de vraag, hoe de burgerij zich tegen luchtaanvallen kan beschermen. De .gemeentelijke luchtbeschermingsdienst in Den Haag heeft dan ook geen ongeschikt moment gekozen, toen hij besloot dezer dagen aanwijzingen dienaangaande te pu- bliceeren. Ook buiten de residentie kan men met deze aanwijzingen zijn voordeel doen. In de eerste plaats dan de schuilkelders. Men denke niet, dat deze het eerste en laatste woord zijn inzake luchtbescherming. 'Zij zullen uitsluitend bestemd zijn voor hen, die zich bij luchtalarm op de openbare straat bevinden. Het is er dus verre van, ■dat de heele burgerij daarin een toe vluchtsoord moet zien. In tijd van nood biedt der luchtbeschermingswet de be voegdheid aan de gemeentelijke overheid de geschikte ruimten in gebruik te nemen. Doch daarnaast dient ieder voor zichzelf het beginsel? „Help U zelf*' toe te passen en in of nabij zijn eigen woning of be drijf voor voldoende schuilgelegenheid te zorgen. Een stevige kelder, die beveiligd kan worden tegen instorting, scherfwer- king en gas, is het beste toevluchtsoord. Maar niet ieder beschikt over zulk een kelder. De vraag, die de velen, die zulk een kelder missen, bezig houdt, is, waar zij zich tijdens een luchtaanval moeten bergen. Het meest voor de hand liggende middel, dat een zekere mate van beveiliging kan geven, is de schuilloopgraaf met houten bekleeding. In de meeste gevallen zal op binnenplaatsen, in tuinen en zoo gelegen heid zijn tot het maken van een voldoend aantal schuilloopgraven om aan de in de gebouwen verblijvende personen bescher ming te bieden. Deze schuilloopgraven kunnen in hunne eenvoudigste gedaante, waarbij uitsluitend graafwerk behoeft te worden verricht, door de bewoners zelf worden uitgevoerd. Is de gelegenheid om achter in den tuin een schuilplaats te ma ken niet aanwezig, dan dient msrti zich met bewoners en eigenaren van aarigrenzende perceelen in verbinding te stellen, teneinde een gemeenschappelijke oplossing te vinden. Het gemeentelijk bouw- en wo'ningtoezicht kan hierbij desgewenscht nadere voorlich ting geven. De open schuilloopgraaf is de meest een voudige en minst kostbare uitvoering. Zij biedt een redelijke bescherming tegen bomscherven, luchtstooten en grondtrïllin- gen. Tegen voltreffers is vrijwel geen kruid gewassen. De uitwerking ervan kan slechts beperkt worden en wel door het maken van loopgraven van gebroken vorm of loopgraven van geringe lengte, welke gescheiden zijn door den tusschenliggenden ongeroerden grond. De kans op voltreffers is echter betrekkelijk gering, indien zich in de onmiddellijke nabijheid geen mili taire doelen bevinden. Een aanval met brandbommen, welke tot doel heeft door brandstichting in de gebouwen materieele schade te veroorza ken, vormt voor de loopgraven, waarin zich geen brandbaar materiaal bevindt, practisch geen bedreiging. Tegen aanvallen met chemische strijdf middelen levert de open schuilloopgraaf geen bescherming. Bescherming tegen strijdgassen moet individueel verkregen worden door middel van het gasmasker. Ter geruststelling dient echter te wor den opgemerkt, dat het gasgevaar naar de meening van vele deskundigen niet in de eerste plaats te duchten is. De schuilplaats in den tuin biedt dus bescherming in de meest voorkomende ge vallen. Hoe kan zoo'n schuilplaats er uit zien? De eenvoudigste oplossing is een kuil, die nog boven het grondwaterpeil blijft. Is dit peil hoog, dan werpe men wallen op, waardoor hetzelfde resultaat wordt be reikt: bescherming tegen bomscherven, luchtstooten en grondtrillingen. De loop graaf zij natuurlijk niet te wijd. Minder plaats neemt een loopgraaf met houten beschoeiing in. Deze oplossing maakt stei ler wanden mogelijk en is dus veiliger. Het spreekt vanzelf, dat men de open schuilplaatsen op eerbiedigen afstand van de gebouwen aanlegt. Want anders kan men op vallende steenen rekenen. Een afstand zjj grooter dan de hoogte van den buitenmuur, met een minimum van 5 me ter. Men kan de schuilplaatsen ook afdekken, dit is nog het veiligst enhet droogst! Het maken van een overdekte schuilplaats is echter geen werk van iedereen. De luchtbeschermingsdienst in Den Haag heeft het plan voor alle timmerwerkplaat- !?Van de stad ontwerpen beschikbaar te schnHniw een hechte hl hout te maken schuilplaats, welke pasklaar kan worden afgeleverd en m korten tijd kan worden ingegraven en afgedekt met grond WAARSCHUWING. De officier van Justitie te 's-Hertogen- bosch waarschuwt tegen de praktijken van personen, die namens of voor het Handels bedrijf Victoria of Minerva te Nuenen (N. Br.) zoogenaamde premieaandeelen of lo ten trachten te verkoopen, waarbij men na betaling van ettelijke maandelijksche ter mijnen of stortingen tevens in het bezit zou komen van een rijwiel. Alvorens hierop in verdient het aanbeveling zich om- betrL^enWatrd! der aangeboden loten en betrouwbaarheid der verkoopers te verge- stukken hetr ft* Mer meestal waardelooze geen sprake ite reëelen handel Doodelijk arbeidsongeval. Gistermiddag was men op de terreinen van de Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam bezig door mid- del van een hijschkraan een klinkmachine te laten zakken. Links en rechts van de ma chine stond een arbeider om deze bij het VERGADERING ZEEUWSCHE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ. Het dagelijksch bestuur van de Zeeuw- sche. Landbouw Maatschappij heeft dezer dagen in het Landbouwhuis te Goes een vergadering gehouden. Het nieuw benoem de adviseerend lid de heer ir. M. Vink, Inspecteur van de Rijkswerkverschaffing, werd bij den aanvang der vergadering in het bijzonder welkom geheeten. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Jubileum H. M. de Koningin. Op een door de Z. L. M. gezonden telegram van gelukwensch aan H. M. de Koningin in verband met haar veertigjarig regeerings- jubileum is een schrijven ontvangen, waar in namens Hare Majesteit dank wordt be tuigd. Namens de Z. L. M. heeft een de putatie deelgenomen aan het défilé voor de Koninklijke Familie op den Dam te Amsterdam. Uitgifte van gronden in den Wierlnger- meer. De Directie van den Wieringermeer heeft op een desbetreffend schrijven van het Landbouw-Comité geantwoord, dat er voorstellen in behandeling zijn om in de komende jaren op de daarvoor in aanmer king komende grondsoorten in den Wie ringermeer, in meerdere mate dan tot nu toe is gedaan, aandacht te schenken aan het beschikbaar stellen van kleine bedrij ven van 10 ha. Nadere bijzonderheden kunnen hieromtrent nog niet worden me degedeeld. Rundveeteeltbeperking. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de rundvee- teeltregeling. Het dagelijksch bestuur was van meening, dat afschaffing der teeltre geling vooralsnog niet wenschelijk is. De rundveestapel dient echter niet verder te worden beperkt dan thans reeds het geval is. Mocht de regeering een verdere beper king van den veestapel noodzakelijk achten voor het slagen van de rundveeteèltrege- ling en tevens wederom overgaan tot den invoer van aanzienlijke hoeveelheden bui- tenlandsch vleesch, dan zal het dagelijksch bestuur afschaffing der regeling ernstig in overweging nemen. Monopolieheffing op fruit. Het dage lijksch bestuur heeft een schrijven gezon den aan het Landbouw-Comité, waarin wordt gevraagd den minister te verzoe ken de monopolieheffing op fruit voorals nog niet te verlagen. Weliswaar heeft de nachtvorst plaatselijk ernstige schade aan gericht, waardoor de opbrengsten van som mige fruitsoorten lager zullen zijn dan normaal, doch daar staat tegenover dat de oogst van appelen, uitgezonderd enkele zomervarieteiten, bevredigend kan worden geacht. Export fijne zaden. Een der zusterorgani saties heeft er de aandacht op gevestigd, dat de export van fijne zaden uit Neder land in den laatsten tijd in toenemende mate schijnt te worden bedreigd door knoeierijen. Zij heeft het Landbouw-Comi té verzocht te willen bevorderen dat deze uitvoer wordt gecontroleerd krachtens de Landbouwuitvoerwet. Het dagelijksch bestuur besloot dit ver zoek te steunen, indien mocht blijken dat deze knoeierijenn in ernstige mate voor komen. Graanprijzen. Het dagelijksch bestuur heeft een schrijven verzonden aan het Landbouw-Comité waarin wordt verzocht in verband met de voortdurend dalende graanprijzen de Crisisinvoerwet op deze producten van toepassing te verklaren, evengoed als dit met talrijke industrieele artikelen het geval is. Monopolieheffingen alleen, zooals op het oogenblik worden toegepast, zijn volgens de meening van het dagelijksch bestuur niet voldoende om een constant loonend prijspeil voor de granen in het binnenland te bereiken. Rapport landbouwordening. Met belang stelling en instemming werd kennis geno men van den inhoud van een rapport over landbouwordening, samengesteld door een daartoe ingestelde commissie uit het Landbouw-Comité. Veevoederbureau Zeeland. Besloten werd een subsidie van 60 te verleenen aan het Veevoederbureau Zeeland ter bestrijding der huishoudelijke uitgaven. Standaardisatie van consumptiemelk. Be sloten werd medewerking te verleenen aan het tot stand komen van een regeling voor de standaardisatie van consumptie- melk, zooals wordt voorgesteld in een rapport van de commissie voor standaardi satie van consumptiemelk uit de 3 centra le landbouworganisaties en de F. N. Z. Deze commissie komt tot de conclusie dat standaardisatie van consumptiemelk" gewenscht is. Het standaardvetgehalte dient op 3 te worden vastgesteld en in zeer speciale gevallen kan hiervan wor den afgeweken. Rijksweg Sint-FilipslandAnna Jacoba- polder. Het dagelijksch bestuur besloot een request te zenden aan den minister van waterstaat, waarin zal worden verzocht den rijksweg Sint-FilipslandAnna Jacobapol- der open te stellen voor paardentractie. Voorzoover aan het dagelijksch bestuur bekend, is dit de eenige rijksweg in Zee land welke voor bedoeld verkeer is geslo ten. omlaagkomen tegen te houden. De machine zakte iets te ver door met het noodlottig gevolg dat de 30-jarige R. uit Heilo tus- schen de klinkmachine en een stapel ijzeren platen beklemd geraakte. Het slachtoffer werd met een ingedrukte borstkas opgenomen. R. was bijna onmid dellijk dood. Door ijzeren bak met zand doodelijk getroffen. Gistermiddag heeft de 50-jarige arbeider Beens uit Koolhorn, die werkzaam was bij den aanleg van den provincialen weg van Langeres naar Opmeer onder de gemeente Hoogwoud, door het breken van een staal draad een ijzeren bak met zand op het li chaam gekregen. De man was op slag dood. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. BRUYNOOGE. Een hervorming welke Voor de Vlamingen de vervulling betee- kent van jarenlang gestelde eischen. (Van onzen correspondent). Brussel, 20 Sept. 1938. De gespannen toestand van het oogen blik maakt het interessant even de aan dacht te vragen voor het Belgische léger, des te meer daar een sedert enkele dagen in het Staatsblad verschenen nieuwe wet hervormingen invoert wat de organisatie betreft van het leger, welke sedert jaren door de Vlamingen gestelde eischen einde lijk verwezenlijkt. En het geldt hier zelfs hervormingen die veel verder gaan dan het: „Wij eischen Vlaamsche régimenten" welke de leuze was op zoovele Vlaam sche betoogingen. De hervorming gaat zelfs verder dan wat René De Clercq dichtte: „Wij eischen zelfbestuur en Vlaam sche regimenten". Zij brengt de Vlamingen Vlaamsche divisies. Met de gewij zigde mentaliteit in overheidskringen rtiag men verwachten dat deze nieuwe wet met igyenveel zorg en goede trouw zal worden toegepast als dit het geval is met de wet op het gebruik van de talen in rechtsza ken. En zulks moge dan gelden als be wijs van wat wij herhaaldelijk hebben op gemerkt: er is in België iets veranderd, waarmee, in alle objectiviteit, moet wor den rekening gehouden. Het minderwaar digheidscomplex van de Vlamingen in België behoort onbetwistbaar tot het ver leden, voor zoover de Vlamingen zelf we ten gebruik te maken van de kansen, die hun worden geboden. Meer en meer ove rigens heeft de politiek van de bloedende wonde uitgedaan. En juist in deze onrus tige omstandigheden op internationaal ge bied dringt nog meer het besef door, dat, welke ook de moeilijkheden kunnen zijn, België per slot van rekening een element beteekent van het politiek evenwicht in West-Europa. De eenheid naar buiten is daarom een noodzakelijkheid. De nieuwe wet op het gebruik der talen bij het leger waarborgt de eenheid van het kader. Zij werd in de Kamer goedgekeurd met 117 tegen 53 stemmen bjj 4 onthoudin gen. De rexisten en communisten stemden tegen, alsmede 19 Waalsche socialisten en 12 liberalen. Slechts een katholiek stemde tegen. In den Senaat waren er 91 stemmen voor, 12 tegen en 5 onthoudingen. Het gaat niet op hier in bijzonderheden uiteen te zetten, hoe de organisatie van het Belgische leger voortaan zal zijn. Men vergete niet dat enkele jaren geleden ge heel het leger op Franschtaligen voet was geschoeid. Het was toen nog waar, dat een Vlaming geen korporaal kon worden zonder de kennis van het Fransch. Dat is geleidelijk veranderd. Eerst werden Vlaam sche compagnies gevormd en nadien werd de Vlaamsche, of liever de taaleenheid uit gebreid tot het regiment. Doch de omstan digheden maakten het noodzakelijk, dat een definitieve en volledige regeling werd getroffen, die aan de {Vlamingen voldoening gaf zonder van de Walen weer slachtoffers te maken. En deze regeling is nu gevonden. Zooals gezegd heeft men in Vlaamsche kringen over het algemeen vertrouwen in de toepassing ervan, wat niet verhindert dat men in de practijk nog zal hebben te zien of er geen bezwaren aan verbonden zijn. Doch onbetwistbaar is hier weer eens een zeer groote stap vooruit gedaan. De opleiding van den Vlaamschen soldaat ge beurt thans in het Nederlandsch. Het zij hier terloops gezegd dat in dé wet nergens sprake is van „Vlaamsch" maar overal van „Nederlandsche" waar het er om gaat de taal te bestempelen. De manschappen wor den ingedeeld in eentalige compagnies, es- cadrons of batterijen. Hiervan worden eentalige regimenten gevormd welke op hun beurt in eentalige legerdivisies wor den samengebracht. De moedertaal van den soldaat is de taal van zijn gemeente doch hij heeft het recht bij een andere taaleenheid te worden ge voegd. De taaistatistieken voor de recruten wjjzen echter uit, dat slechts een onbete kende minderheid uit het Vlaamsche land een ander taairegiem vraagt, wat ook be slissend is voor de zoogenaamde tweetalig heid van Vlaanderen. Een ernstige en vol strekt noodzakelijke hervorming is ook dat de taal voor de bevelen, voor de admini stratie en de dienstbetrekkingen in de Vlaamsche eenheden het Nederlandsch wordt. In gemengde eenheden wordt de taal Nederlandsch voor de Vlaamsche en Fransch voor de Waalsche onderdeelen. In de arsenalen, de werfbureelen, de parken, de werkplaatsen enz. is dei taal, die van de streek. De taalkennis van de onderofficie ren zal ernstig moeten blijken. De taalwet van 14 Juli 1932 betreffende het middel baar onderwijs, waardoor dit onderwijs in Vlaanderen volledig is vervlaamscht is ook van kracht in de kadettenscholen. Den of ficieren worden tot den rang van majoor deugdelijke taaiexamens afgenomen. De militaire school wordt gesplitst in een Vlaamsche en een Waalsche af deeling. Ook de andere opleidingsinrichtingen wor den gesplitst. De vervlaamsching van het leger heeft bij de Vlamingen meer belangstelling doen ontstaan voor de militaire carrière. Dit jaar hebben 126 Vlaamsche candidaten zich voorgesteld voor het afleggen van het toelatingsexamen der militaire school. Het aantal zal nog wel gestadig toenemen. Er worden meer kinderen geboren in Vlaanderen dan in Wallonië. Op het oogen blik zijn de drie vijfden van de eenheden Vlaamsch, om binnen afzienbaren tijd tot twee derden te gerakn. Het is belangwek kend hierop even nader in te gaan. Het maandschrift „Weerkracht en Volk)', van de Vlaamsche vereeniging van reserve-offi cieren heeft berekend dat voortaan in hun samenstelling zullen Vlaamsch zijn: 10 re gimenten infanterie, het wielrijder sbataljon van de grenswacht in Limburg, 2 regimen ten cavalerie, 9 regimenten artillerie en de zoogenaamde legerartillerie, 1 regiment verbindingstroepen, 1 luchtvaartregiment en verscheidene speciale diensten. In totaal zullen er 26 Vlaamsche tegen 18 Waalsche regimenten zijn. Ook de ge mengde regimenten zullen practisch over wegend Vlaamsch zijn. Men mag eonstatee ren, dat er nu reeds materiaal is om 2 bij groot en klein, snel en radicaal. Groote doos 30 ct. Bij Apothekers en Drog. (Ing. med.) Vlaamsche legercorpsen op te richten te gen een Waalsch. Deze toestand beant- wordt aan de werkelijkheid en sluit geen achteruitstelling van de Walen in. In de bewogen oogenblikken van de jongste weken heeft België geen speciale militaire maatregelen hoeven te nemen. De permanente maatregelen zijn aan de grenzen voldoende tegen elke verrassing. De militiewet van 1937, die den duur van de verplichtingen op 35 jaar bepaalt, voor ziet vijftien jaar actieven dienst en daar na tien jaar landweerdienst. De landweer kan echter bij het veldleger worden ge voegd, behalve de soldaten met vier kin deren. De mobilisatie zou België 600.000 soldatén leveren voor het veldleger en 400.000 voor den landweerdienst. De ka ders bestaan volledig. Er zijn 14.500 reser ve-officieren. Het actieve kader omvat 52 generalen, 125 kolonels, 145 luitenant-kolo nels, 400 majoors, 4.400 kapiteins en luite nanten, 12.000 onderofficieren. De dienst tijd duurt 17 maanden. De vredesstemming in België is volkomen. Maar zou het land tegen zijn wil in een gewapend conflict worden betrokken, dan is het voorbereid; de huidige maatregelen hebben nu ook de Vlamingen met het leger verzoend. ZONDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 2.15 VPRO. 3.45 AVRO. 5.00 VARA. 6.45 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouwpraat- je. 9.30 Gram. 9.40 Causerie. 9.50 Ber. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Vrjjz. Prot. Kerkdienst. 12.00 Woord van de week. 12.05 Filmpraat je. 12.30 AVRO-Amusementsorkest. 1.15 Gram. 1.30 Causerie. 1.50 Sliedrechtsch Mannen- en Vrouwenkoor en solist. 2.15 VPRO-bijeenkomst op Houtrust. 3.45 Gram. 4.20 Zang en orgel. 4.50 Gram. en Sport nieuws ANP. 5.05 VARA-ork. 5.30 Kinder uurtje. 6.00 Sportuitz. 6.15 Sportnieuwsi ANP. 6.20 VARA-ork. 6.45 Vrijz. Prot. Kerjt dienst. 8.00 Ber. ANP. 8.20 AVRO-Vaude ville-ork. en soliste. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Radiojournaal. 9.30 AVRO-Musette-ensem- ble en soliste. 10.00 Verv. van 9.00. 10.05 Omroeporkest en solisten. 11.00 Ber. ANP, hierna tot 12.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 en 415,5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.05 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 H. Mis met zang. 9.30 Gew. muziek (gr.pl.). 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Na af loop: Orgelconc. 12.15 KRO-ork. (1.001.20 Boekbespr.). 1.45 Vragenbeantw. 2.30 Af scheid Paters-Missionarissen. 4.555.00 Sportnieuws. 5.05 Gew. muz. (gr.pl.). 5.20 Geref. Kerkdienst. Na afloop: Gew. muz. (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie. 8.10 Ber. ANP, 8.25 Gram. 8.30 KRO-Me- lodisten en solist. 8.50 Pianoduo Han Beu ker en Wouter Denijs. 9.05 Verv. conc. 9.30 Verv. pianoduetten. 9.45 Gram. 10.00 KRO- ork. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog. 11.00— 11.30 Esperanto. DROITWICH, 1500 m. 12.20 Hartley's sextet m.m.v. solist. 12.50 Dulay-kwintet. 1.20 Northern ork. 2.20 Clarilyn sextet. 3.05 Creans ork. 4.05 Carillon. 4.20 Zie Hilver sum I. 4.50 Wynford Reynolds octet. 5.20 Missiepraatje. 5.40 Griller strijkkwartet. 6.20 Filmnieuws. 6.35 Orkestconc. 7.05 Pini's Tango-ork. m.m.v. soliste. 7.508.15 Uit Canada: Pop. conc. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsopr. 9.10 Ber. 9.25 Radiotoo neel. 10.25 Zang. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS, 1648 m. 9.00, 9.27 en 9.50 Gram. 10.20 Piano. 11.25 Gram. 11.50 Orgel conc. 12.50 Gram. 12.50 en 1.35 Pascal-ork 3.20 Accordeon. 4.05 Zang. 4.20 Radiotooneel 5.20 G. Laurent-ork. 7.50 Zang. 8.05 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Symphonieconc. m.m.v. so list. 10.50 Gram. 11.2012.50 Dansmuziek KEULEN, 456 m. 6.20 Havenconc. 8.50 Kastert-kwartet en solist. 9.35 Pop. progr. 10.20 Gram. 11.35 Koor en solisten. 12.20 Leipziger Symphonie-ork. en solisten. 2.20 Pop. conc. 4.20 Ork., koor en solist. 6.20 Literair-muzik. progr. 7.20 Gram. 8.30 Ork. en solisten. 10.5012.20 Mannenkwartet, kleinork. en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 9.40 Gram. 10.20 Vroolijk progr. 11.20 Gram. 11.40 De clamatie met piano, en gram. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Salonork. 1.502.20 en 2.35 Gram. 3.20 Symphonie-ork. en solist. 4.20 en 5.50 Melomanen. 6.35 Salonork. en -soliste. 6.50 Gram. 7.20 Salonork. 8.20 Bonte Avond. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Verv. Bonte Avond. 10.30—12.20 Gram. 484 m.: 9.20 Gram. 10.20 Sarba-ork. 10.50 Zang. 11.05 M. Burton's Musette-ensemble en solist. 11.35 Piano 11.50 Loiseau-ork. 12.50 Gram. 1.30 Verv. conc. 2.202.35 en 2.50 Gram. 4.20 Kleinork. 5.20; 5.40 en 6.00 Dansork. 7.35 Gram. 7.40 Zang. 7.45 Gram. 8.20 Cabaret. 9.20 Reportage. 10.30 Dans- orkest en Vocaal Trio. 11.2012.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 8.30 Ork. 10.20 Ber. 10.35 Sportrep. 10.50 Saxo foon en piano. 11.05 Ber. 11.20 Gram. 11.50 —12.20 Orkest. MAANDAG 26 SEPTEMBER. HILVERSUM I 1875 M. Alg. Progr., verzorgd door VARA. 10.00 —10.20 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Mor genwijding. 10.20 Fantasia. 11.00 Declama tie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.) 12.45—1.45 VARA-ork. 2.00 Gram. 3.00 Declamatie. 3.30 Esmeralda en gram. 4.305.00 Voor de kinderen. 5.05 Gram. 5.30 VARA-ork. 6.30 Muz. causerie met gram. 7.10 Causerie met gram. 7.30 Viool en piano. 8.00 Ber. ANP, gram. 8.15 Utrechtsch Sted. Ork. en soliste. (9.009.30 Declama tie). 10.1511.20 Dansmuziek (gr. pl.) HILVERSUM H 301.5 EN 4.15 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gram. (12.00—12.15 Ber.) 12.30 „AU Round'r-Sextet en gram. 2.00 Schooluitz. 2.35 Gram. 3.00 Causerie. 3.40 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.156.15 Kinder uur. 6.20 Gram. 6.30 Vragenuur. (7.00 7.15 Ber.) 7.45 Reportage, event. gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Apollo-kwintet en gram. 9.30 Causerie. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Orgelconcert 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 "Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25—11.50 So praan en bariton. 12.10 Grgm. 12.20 Reli gieuze causerie. 12.45 Orgelconc. 1.20 Dans- muz. (gr. pl.) 1.502.20 Harp-trio. 3.20 3.50 Salisbury's ork. 4.15 Wilsons kwintet. 4.50 Gram. 5.20 Zang. 5.35 Westminster Players. 6.20 Ber. 6,45 Zang en orgel. 7.20 Wilbur's Band en solisten. 8.05 Pianosoli. 8.20 Symphonie ork. en solisten. 10.00 Ber. 10.25 Causerie. 10.40 Kutcher Strijkkwar tet en solisten. 11.35 Firman's ork. 11.50 12.20 Dansmuziek gr. pl.). RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.35 Gram. 5.20 Giardino- ork. 7.20 Piano. 7.35 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal Ork. en het Raugelkoor. 10.50 11.05 Gram. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 Mili tair ork. 8.50 Schrammelensemble en ac cordeontrio. 12.20 Rijksz.: „Bedrijfsappel". 12.50 Nedersaksenork. en solist. 2.30 Pop. conc. 4.20 Amusementsork. 7,20 Amuse- mentsprogr. 9.30 Weekoverz. 9.50 Bariton en piano. 10.35 Gram. 10.50—12.20 Amuse mentsork. en solisten. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein ork. en gram. 1.50—2.20; 5.20 en 6.50 gram. 7.05 Dansork. en gram. 8.20 Klein ork. en gram. 9.20 en 10.30 Nationaal ork. en soliste. 10.5011.20 Jazzmuz. (gr. pl.) 484 m: 12.20 Salonork. 12.50 Gram. 1.30 Verv. conc. 1.502.20 Gram. 5.20 en 6.00 Salonork. 6.35 Orgelconc. 7.35 Gram. 8.20 Ork. en solisten. 9.35 Ork. enkoor en so listen. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Piano. 9.20 Reportage. 10.20 Ber. 10.50 Blaaskwartet. 11.05 Ber. 11.2012.20 Leip ziger ork. De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren; N.- en Z.-Beve- land; Schouwen en Duiveland, zendt ons de volgende aanvragen: Binnenland. BREDA: voor groote fabiiek, bekw. car- tornage-meester, voor de afd. cartonnage, ook bek. met luxe cartonnages en op de hoogte van calculatie; schr. soil, met ver melding van leeftijd, godsdienst en ver langd loon en onder bijvoeging van afschr. v. getuigschriften. AMERSFOORT: 45 le kl. verwarmings monteurs; dad„ loon volgens C.A.O. voor onbep. tijd, soil, met afschr. v. getuigschr.; het werk is te Roermond, Nijmegen, in Friesland en Groningen. TILBURG: geroutineerd gasfitter, bij voorkeur iemand in het bezit van het fit- tersdipl. van de Ver. v. Gasfabrikanten in Ned. in lossen dienst, tegen een uurloon van 52% ct. en verder volgens de bepalingen van het landelijk Collectief Contract voor de bouwvakken; indien t.z.t. eventueel zou worden overgegaan tot aanstelling in tijd. dienst, dan zou dit geschieden in den rang van fitter op het minimumloon van 52% ct. p. u. het aan dien rang verbonden mini maal loon bedraagt 64% ct. p. u. Soil, met afschr. v. getuigschr., dipl. m. adressen om informatie e.d. in te zenden vóór 28 Sep tember a.s. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. Vrouwenpolder. Van 18 tot 24 September. Getrouwd: D. van der Reijden jm. 36 j. en M. Suurmond jd. 35 j. Bevallen L. P. Melis geb. Dieleman d. Sept. 27 Goes, Woonhuizen, v. Dissel. 27 Domburg, Huis, Blaupot ten Cate. 28 Meliskerke, Inspan, Loeff. 28 Vlissingen, Huizen, Paap. 28 Koudekerke, Huis m. tuin, Terpstra. 30 Kapelle,% Inspan, Kram. Oct. 1 Arnemuiden, Huizen, Van der Harst. 3-4 Middelburg, Meubelen enz. Notarishuis. 6 Middelburg, Huizen, Blaupot ten Cate. 6 's-H.-Arendskerke, Huis, land en Inb., Jonkers. 7 Sehore, land, Jonkers. 7 Westkapelle, Huis, Blaupot ten Cate. 12 Koudekerke, Hofsteedje, Loeff. AGENDA. MIDDELBURG. ZA 24 Sept ZO 25 Sept. Soirée dansante m. Jesayes- band, St. Joris. MA 26 Sept GOES. ZA 24 Sept ZO 25 Sept MA 26 Sept BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 23—DO 29 Sept.: „Vergeet mij niet" en „Madel Gute Nacht", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 23—DO 29 Sept.: „Holly wood Hotel" en „Wilde nachten" 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. ZA 24 en ZO 25 Sept. Dansmuz. Paviljoen, Intime, te Vliss.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 7