ZEELAND. SPORT. GEMEURD NIEUWS. Rood in den aanval. WALCHEREN. BEURS VAN AMSTERDAM. ZUIDBEVELAND MIDDELBURG. GOES. RECHTSZAKEN. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. AFLOOP VERKOOPINGEN. BIERVLIET GEMEENTERAAD VAR MIDDELBURG a. Extra tekorten, geleden tot het tijd- I stip van eventueele renteverlaging, kunnen I niet voor dekking door de baten daarvan in aanmerking komen. Jaarlijks terugkeerende extra tekorten, waaronder niet begrepen zijn extra tekor ten, ontstaan door overschrijding van ge- I stelde normen, komen, nu déze worden op gevangen door de baten- van het huurver-1 lagingsfonds en het gemeenschappelijk fonds, bedoeld in artikel 29 van het woning-1 besluit, slechts in betrekkelijk gering aan-1 tal voor. b. Vermindering van rijks- en gemeente-1 bijdragen zou inderdaad een gevolg kunnen zijn van renteverlaging, tenzij de middelen, vrijkomende door renteverlaging, zouden worden aangewend tot dekking van extra I afschrijving op de in zeer vele gevallen ab- normaal hooge bouwkosten. c. Noodzakelijke huurverlagingen, als hierbedoeld, kunnen ook zonder renteveria-1 ging tot stand komen. Ter financiering van I dergelijke huurverlagingen toch kan ook| thans een bijzondere bijdrage worden ver leend. Tenslotte wordt medegedeeld, dat bij hetl voorganger te drukken en sprak éêriige|de verkenningsafdeeling, het tweede batal- hierboven bedoeld overleg ook betrokken is I hartelijke woorden tot den heer v. d. Vel- I j°n van het vier en dertigste regiment in- Oeconomische Spijsuitdeeling. Donderdagavond vergaderde de Commis sie voor de Oeconomische Spijsuitdeeling. Deze vergadering was speciaal belegd in verband met het aftreden, wegens vertrek naar Indië, van den voorzitter den heer J. C. v. d. Velde. De heer v. d. Velde het woord verkrij gende, gaf een kort overzicht van zijn lid maatschap der Spijsuitdeeling. Hij had zich steeds met liefde en opgewektheid aan de Spijsuitdeeling gegeven, daarbij overtuigd zijnde een goed werk te hebben verricht voor de minder bedeelde stadgenooten. Hij dankte de leden voor de aangename sa menwerking en bood een schilderij aan waarop het „Soephuis" voorkomt. De heer T. Fabery de Jonge daarop het woord verkrijgende sprak eenige waar- deerende woorden en bood den scheiden den voorzitter namens de leden een oor konde aan. Na gehouden stemming bleek, dat met groote meerderheid was gekozen als voor zitter de heer H. J. Molhoek. Deze ver klaarde de benoeming te willen aanvaar den. Hij hoopte de voetsporen van zijn De najaarsoefening der licKto brigade. Vrijdag. Een plotselinge vuurstoot doet ons ver schrikt omzien, als wij in Veenendaal bij een staan. Een paar blauwe pantserwagens zjjn doorgedrongen in het gebied der Roo- de Partij, en vuren thans op den vijand, die ijlings dekking zoekt. Zie hier een episode, zooals zij heden bij den strijd voorkwam, een voorval, dat zich ook in een oorlogs- geval zal kunnen voordoen. Een nieuwe blauwe en roode partij vin den wij heden tegenover ons. Van de Blauwe Partij bevinden zich het eerste en tweede regiment huzaren, een es kadron huzaren motorrijders, een afdeeling artillerie, een sectie rupspantserwagens, een peleton pantserwagens en een viertal vliegtuigen in den strijd, welke de op dracht hebben, het voortgaan van roode troepen uit Veenendaal te beletten. De Roode Partij, bestaande uit de twee de bepaling van de rente van nieuw te ver- leenen voorschotten. Ook te dezer zake zal binnenkort een definitieve beslissing kunnen worden geno- men- i!ü$ü Mond- en klauwzeer. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van de, waarbij hij liet uitkomen, dat niet al leen de Spijsuitdeeling, doch meerdere vereenigingen in Goes het vertrek van den heer v. d. Velde betreuren. De heer v. d. Velde werd tot eere-lid be noemd en de heer J. A. Molhoek tot mena ge-meester in de plaats van zijn vader. Nadat nog verschillende leden het woord mond- en klauwzeer heeft in de week van I hadden gevoerd, werd de vergadering^ ge il tot en met 17 September bedragen: 1631 sloten. runderen, 86 kalveren, 153 varkens en big gen, 7 schapen. Sedert de week 1926 Sept. 1937 zjjn aan mond- en klauwzeer bezwe ken: 3639 runderen, 4383 kalveren, 34151 varkens en biggen, 266 schapen en 67 gei ten. BUURTVEREENIGING BRIGDAMME. SINT-LAURENS. In een door 5 personen belegde vergadering van bewoners van de fanterie en een gevechtsgroep der lichte brigade, heeft tot opdracht: „Maak U meester van het boschterrein ten Oosten van Wageningen en Bennekom", en voorts: „Zet op nader bevel de vervolging der te rugtrekkende blauwe troepen in, naar Oos telijke richting.!' Commandant der Blauwe Partij is weer de 'luitenant-kolonel Mathon, terwijl ook de Roode Partij haar commandant, luite nant-kolonel Van der Bijl, behouden heeft. Zooals uit de opdracht van de Roode Partij bleek, was het een oefening met agressie: de strijd brandde in hevige mate los. Het was een aardig moment, die over- Amsterdam 1936-3% 100%—99% Zeeuws. Hyp. B.3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 44—43 A Amsterd. Bank 140—136 A Ned. Gist- en Spiritusf. 495—475 De Schelde N.B. 41%—41% C Am. Smelt Ref. 33%— 32% A Born. Sum. H.M. 168%—165 A Houth. Alberts 92% C Union Pac. Rr. 64%60% C Int. Nickel Cy. 36%—34% A Pref. Lever Bros 134128% Ned. 38 1000-3 99%—98 O. Indië 37 1000-3 99%—. Engeland 1960-90 4 78% Koloniale Bnk 142134 A N.I. Hbk. 600 126%—122 C Ned. H. M. 1000 145%—143 A v. Berkels Pat. 56%—54% Calvé-Delft 84 A Philips G. B. afg. 219%—212-196 C Unilever 136%—133%-29 C Am.. Car Foundry 17%—16%-14% C Anaconda Cop. 2423-22 C Bethlehem St. 41%—40%-39% C Kennec Copper 3028%-27% C Rep. Steel 12%—14 C U. States St. C. 41%—40%-39% North Am. Cy. 13%—12% A Kon. Petr. Mpy. 326-321-13 C Contin. Oil Cy. 20%—19% Phillips Petr. Comp. 28%27 Shell Union O.C. 10%—10-9% C Tide Water Ass. Oil 9%— 9%-9% A Ned. Scheepv. U. 110—107 H.V. Amsterdam 452448-42 A Java Cult. Mij. 159- A N.I. Suiker U. 165 Deli Batavia 210209-03 C Deli My. 1000 264—256%-39 buurt Brigdamme, welke vergadering plaats I val der blauwe pantserwagens. Blijkbaar had in het café Bloemendaal, is een buurt- vereeniging opgericht met aanvankeiyk 55 leden. Ook verschillende niet-aanwezigen hadden reeds toetreding toegezegd. RAAD VAN HEINKENSZAND. HEINKENSZAND. Vrydagavond verga- DE MISHANDELING VAN EEN BEJAARDEN MAN. Van de beide jongemannen, die door de politie aan de justitie waren voorgeleid, I derde de Raad voltallig onder voorzitter als verdacht van de mishandeling van een I schap van burgemeester Mes. Met algemee-1 bejaarden man, die in de Stadsschuur met I ne stemmen werd, op voorstel van B. en een bierfleschje op 't hoofd werd geslagen, I W. afwijzend beschikt op een verzoek van heeft thans J. bekend zich aan dit feit te I het bestuur der R.K. Bewaarschool te hebben schuldig gemaakt, waarna H. op I 's-Heerenhoek om subsidie. Tot agent der vrije voeten is gesteld. arbeidsbemiddeling werd benoemd met 6 stemmen en 1 blanco, de heer De Jonge ambtenaar ter secretarie. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1939 werd voorloopig vastgesteld op 2912 met een onvoorzien van 84. De gemeente-begrooting voor 1939 werd aangeboden met in ontvang en uitgaaf 1 Jan. 1940 van kracht. I 58128 en een post onvoorzien van 1231. We deelden reeds eer mede, dat de mi- I De benoeming van een secretaris-penning- nister, naar we toen vernamen, het plan I meester van het Burgerlijk Armbestuur tot grenswijziging tusschen Goes en Kloe-1 werd op voorstel van B. en W. uitgesteld tinge aan de Kamers der Staten Generaal I tot een volgende vergadering, ter goedkeuring zou aanbieden, precies zoo- I Bij de rondvraag vroeg de heer S t e- als het door den Raad van Goes behandeld I k e t e e of op de openbare school een kwee- en aangenomen- was. We kregen zulks ling met acte is benoemd. De v o o r z. deel- De vereeniging tot bezoeken der Ar men alhier heeft van 't Schorerfonds een bedrag van 440 ontvangen. DE GRENSWIJZIGING. thans cfficieel bevestigd en vernamen daarby tevens, dat de minister de Staten Generaal voorstelt, deze grenswijziging van kracht te doen worden met ingang van 1 Januari 1940. BLOEMENTENTOONSTELLING SCHOOL B. School B houdt haar jaariyksche bloe de mede, dat benoemd en als zoodanig in dienst is, de heer Dellebeke van Nieuw- en Sint-Joosland. IERSEKE. Door een verkeerde manoeuvre van de „Tholen 48" werd het mosselvaar tuig Bru 8, schipper J. Padmos, in de haven dusdanig aangevaren, dat aanzieniyke scha de aan den boeg ontstond. De bemanning mententoonstelling ook ditmaal weer in kwam met denx schrik vrij. Voor den be de groote zaal van den heer C. J. Krijger trokken kapitein een aanmerkelijke schade. aan de Beestenmarkt. In het midden der zaal is een groot perk, waarin de planten der kinderen prijken, en langs de wanden bevinden zich een aantal perken waarin Goesche bloemisten een keur van planten INBRAAK IN EEN SCHOOL. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben onbekenden in de Chr. school aan de Dreef een bezoek gebracht en allerhan- en bloemen schikten, alzoo reclame maken- I de kleinigheden ontvreemd. Vooral potloo-1 de voor hun bedrijf en bovendien welwil- den enz. waren van hun gading. Geld was lend deze tentoonstelling opluisterende. 1 niet aanwezig. Voorts vonden er tal van vermakelijkheden een plaats, als sjoelbakken, vogelpiek, knikkerbord, schieten, enz. Het hoofd der school, de hr. J. Ruisaard, In de zoogenaamde „Krage van 'tl ouwe Sasje", een groote weide in de Iersek- sche Moer, werd Donderdagmorgen een bal- I Ion gevonden, welke was opgelaten door den sprak een woord van welkom tot de genoo-1 -- cügden, d.e gist.ra.ond de opening d«r SS S tentoonstelling bewoonden. Spr. richtte I afzenders is van de vondst kenn s geg richtte zich daarby in het byzonder tot burgemees ter mr. R. M. van Dusseldorp, wethouder A. L. van Melle en den inspecteur van poli tie M. A. Reneman. Voorts bracht spr. allen dank, die aan het totstandkomen van deze tentoonstelling medewerkten. Burgemeester Van Dusseldorp, hierna het woord verkrijgende, zeide, dat de hr. Ruisaard velen reeds dank bracht, doch hü wilde dank brengen aan degenen, die de kinderen er toe bracht hun planten zoo te Ook de Gebrs. Riedijk van de IJE 84 heb- ben zoo'n ballon opgevischt. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. werden de In de zitting van Vrijdag volgende zaken behandeld: C. de B., 32 jaar, veeverloskundige en verzorgen. Spr. wees daarbij op de belang- I castreur te Koudekerke, was in hooger be- rijke taak van den onderwijzer, vooral in I roep gekomen tegen een vonnis van den dezen ontwrichtten tyd. Gij hebt de taak, I kantonrechter te Middelburg van 15 Juni aldus spr., in de harten der kinderen hetl 1938, waarby hij wegens het zonder daar- w UUo- streven te brengen naar harmonie, niet al- toe bevoegd te zijn de Veeartsenijkunde I ^nige ^ize de^lucht totdat'eendoog door 11.1^i4- I iiitnüfönHo o-onloocyri nn 9A TV/TaoW- 1QQQ to I WJJZ,tf Utf 1UCI11 111, Udl een DOOg dOOr had de Roode Partij niet voldoende de we gen afgezet, aangezien de vijand een vol komen onvoorbereiden tegenstander vond. Een der officieren wist zich nog nauwelijks achter den neutralen rug van den kapitein van den generalen staf J. H. Jager, die bij deze en de volgende oefeningen de pers met raad en daad bijstaat, te bergen. In werkelijkheid was men echter volkomen verrast, en waren de pantserwagens erin geslaagd, een fraai succes te boeken, een succes, dat trouwens ook bij deze oefenin gen niet zonder zy het ook voor Blauw onaangename gevolgen bleef. Immers, de roode infanterie, die hier was aange vallen kreeg thans eveneens de beschikking over een sectie pantserafweergeschut," wat kennelijk geen overbodige luxe was. Ook dit was een beeld van de Nederlandsche weermacht, doch niet meer „up to date", maar van ongeveer een jaar geleden, toen het nieuwe infanteriegeschut nog niet aanwezig was, en dus een aanval als deze niet alleen mogelijk, maar zelfs uitvoerbaar was. Thans zouden de blauwe pantserwa gens er vermoedelijk wel niet heelhuids af gekomen zyn. Waren zy een kwartiertje later gekomen, dan was van de roode troepen niemand meer in Veenendaal geweest. Immers de van hier oprukkende infanterie ging thans ten aanval. Het was een levendig beeld: temidden van schuw ronddravend vee, zagen wfl ploegjes soldaten voorwaarts rukken. Zoo lang zij nog ver van den vijand verwijderd waren achter elkaar; nadat de voorste af- deelingen contact met den vijand gekregen hadden begon men zich evenwel te ver spreiden. Plotseling liggen alle manschap pen van een peloton vlak op den grond: de vijand is in 't gezicht, en de eerste scho ten zijn gevallen. Een knal klinkt vlakby ons. „Waarom heb jy geschoten?" vraagt de groepscommandant aan den voorste zy- ner manschappen. Het blijkt, dat er een zware mitrailleur van' Blauw in de nabij heid is. Aangezien deze sectie slechts een lichten mitrailleur bp zich heeft, en noch deze, noch de geweren tegen een zwaren mitrailleur op kunnen, moet er thans een bericht ach teruit gezonden worden, naar den comman dopost, opdat de artillerie er zyn vuur op kan afgeven. De mannen liggen prachtig verscholen, en het valt niet mee, om ze op een afstand te zien. De mitrailleurs ver raden zich echter somtijds door hun mon- dingsvuur. By ieder schot schiet namelijk een klein vlammetje uit den mittrailleur- loop te voorschijn. Volgens de beslissing van den commandant der lichte brigade is de tegenstand, die zy hier ondervinden ech ter te groot, dan dat de roóde infanterie zoo voetstoots verder zal kunnen oprukken. Een oogenblik treed thans in, waarin een betrekkelijke rust heerscht. Wij hebben de ze gevechtspauze kunnen benutten, door een kijkje te nemen bij een mortier van acht, een der onlangs bij de huzaren inge deelde nieuwe wapenen. Het is een stuk geschut dat ook door de infanterie gebruikt wordt; het werpt zyn projectiel op een dus- leen op het gebied van bloem en plant, maar allerwege waar dit mogelijk is. Hoe wel het lijkt alsof het woord harmonie in onze huidige woordenboeken niet meer thuisbehoort. Spr. besloot met allen Gods zegen op hun taak toe te wenschen en ver klaarde daarop de tentoonstelling voor ge opend. Nadat aan de genoodigden nu een kop thee aangeboden was, ging men het ten toongestelde bezichtigen en vonden ook de attracties al spoedig gegadigden. Hieronder volgen de toegekende pry- zen Coleus: le prijs C. van Paassen; 2e pr. Marinus Paauwe; 3e prys Arend Verbeek; 4e prijs Adri Minnaard. Salvia: le prijs Frans Voois; 2e prys An ne Heijnsdyk; 3e prys Jo de Koning; 4e prijs Mijnsbergen. uitoefende, gepleegd op 25 Maart 1938 te Grijpskerke is veroordeeld tot 50 of 20 dagen hechtenis. Eisch bevestiging vonnis van den kanton rechter. Mr. F. W. Adriaanse vroeg vrij spraak. C. de B., 35 jaar, landbouwer te Eede, J was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg van 23 Juni 1938, waarbij hij wegens over- de lucht beschreven wordt. Speciaal wordt het dan ook gebruikt tegen een vijand, die zich in loopgraven verschanst. Het projec tiel laat men van de voorzijde in de loop zakken, waarna door den val een partoon tot ontlading wordt gebracht welke dan de kogel de lucht in drijft. Het is een venijnig wapen. Omstreeks kwart over een verschijnt een v uix u uiii J.1/UU1 vv cfcfi ufj ffij vv Vwviiö v v ci I j» i 1 treding der Jachtwet (het zich op 21 April I f we afdeehng vaa Rood op het gevechts- r 1 I TQT«T>nin TPa-M Prvrttïn Yii<fnnv\n<n4-i->nw>—y. 1938 te Eede met een ijzeren klem in het veld bevinden) is veroordeeld tot 15 of 10 dagen hechtenis. Eisch bevestiging vonnis van den kanton rechter. Mr. A. H. Kuipers vroeg vry spraak. terrein: Een sectie rupspantserwagens mengt zich thans in den strijd. Het zijn kleine gevechtswagens, met 2 man ter be diening. Zy zijn bewapend met een zwaren mitrailleur, en hebben op den weg een snelheid van omtsreeks 50 km. In het ter- J. W., 62 jaar, rentenier te Meliskerke, rein wordt deze snelheid natuurlijk aange was in hooger beroep gekomen tegen 21 Pas^ san de snelheid van de oprukkende vonnissen van den kantonrechter te Mid- I eigen partij. Zij hebben een actie-radius van delburg resp. van 27 Juli en 17 Augustus 175 _km> een groot getal, daar zy feitelijk Eenj. Begonia: le prys P. Nonnekes; 2e 193g> waarby hy> wegens overtreding der speciaal voor verkenning bedoeld zyn. prijs Corrie Karreman; 3e prys D. Luyks; 4e prys Tine Gelok. Fuchsia: le prijs Maatje Bruel; 2e prys A. Wezepoel; 3e prys Marie Visscher; 4e prys Corrie Harinck. Geranium: le prys Rinus Paauwe; 2e prijs Wijnant de Laat; 3e prys Dries de Ko ning; 4e prijs Alies de Puit. Afrikaantjes: le prys Piet Schrijver; 2e prijs Willy Zandee; 3e prijs Koos Paauwe; 4e prijs Adri Jobse. Oude planten: le pr. Piet Ruisaard (fuch sia) 2e pr. Jan Ventevogel (Salvia)3e pr. Jan Jobse (bonte geranium); 4e pr. Rinus Paauwe (eenj. begonia). Een commando weerklinkt: „Motoren aanslaan", weldra zoemen de motoren een monotoon gezang: De sectiecommandant Plantenziektewet, by elk der 2 vonnissen is veroordeeld tot 50 of 10 dagen hechtenis. (Door verdachte is niet voldaan aan een bevel van den burgemeester van Melisker ke om het aardappelgewas te bespuiten met een oplossing van loodarsenaat, zulks ter bestrijding van den Coloradokever). I 2 op zyn last op den openbaren weg te Eisch bevestiging beide vonnissen van I Aardenburg geplaatste tramwagens behoor den kantonrechter. Mr. A. H. Kuipers lijk waren verlicht, voor welk feit hij bij vraagt geringe boete. I vonnis van den kantonrechter te Oostburg W. B. J., 44 jaar, werkmeester bij de S. I van 11 Augustus 1938 is vrijgesproken. B. M., wonende te Aardenburg, had zich I Van dit vonnis is de ambtenaar van in hooger beroep te verantwoorden wegens I het O.M. in hooger beroep gekomen, het feit dat hij op 16 Juni 1938 des voor- Eisch: vernietiging vonnis kantonrechter middags 12.15 uur niet heeft gezorgd dat en 10 b s 10 dh. Philips Amerika KoninkL H.VJL Markt (Wettig Rubber Obl.Markt Unilever Tabak Schepen gedeponeerd.) A Senembah 248241%-34 C Baltimore en Ohio 54% C Southern Pac. Cy. 11%10-% A Southern RIw. 7% A Amst. Rubb. C. 221%—217-07 A Deli-Bat. Rubb. 146—131-21 A Hessa Rubber 115101-07 A Serbadjadi S.R. 102—92%-86 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.93 74.35 5.00 31.57% 1.86% 8.92 74.12% 4.99% 31.34 1.85% neemt plaats in den voorsten wagen en voorwaarts gaat het, op den aanrukkenden rooden vijand af. Wy zagen een mooi staaltje van de tactiek dezer wagentjes: een zware mitrailleur van rood bevond zich in een nabijgelegen weiland, over een sloot. Een der rupsjes rupsjes, die niet alleen voor de kool gevaarlijk zijn rolde door de sloot heen op den mitrailleur af. Een tweede wagen reed langs de sloot, en kwam dwars van het te bestrijden doelwit te staan. Zoo vlug kon de mitrailleur niet van het eene tegen het andere doel gericht worden, of hy was onherroepelijk vernie tigd. Voort rolden de wagentjes alweer, den vyand tegemoet. Scherp knalden thans rondom de schoten een levendig gevecht ontwikkelde zich om ons heen. Overal za gen wy de groepjes eenige meters voor waarts gaan, en dan ook weer terstond plat neervallen, dekking zoekende voor den vijand. Hobbelend gaan daar de rupspant serwagens voort. Op dit interessante punt worden de oefeningen gadegeslagen door den commandant van het veldleger, den luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, en diens broeder, den commandant der lichte brigade, kolonel ba ron van Voorst tot Voorst. Bij den commandopost der Roode Partij heerscht groote bedrijvigheid; hier wordt een aanval voorbereid. In de nabijheid is een terrein aangelegd, waar verkennings vliegtuigen hun berichten kunnen afschie ten per zoogenaamden berichtkoker, een groote patroon van binnen hol, een koker dus, waarin een bericht geplaatst kan wor den. Door het ontwikkelen van een rook pluim wordt de plaats waar de koker is neergekomen aangeduid. Het juist afgege ven bericht bevat de plaats van een eska dron huzaren, de laatste berichten voor den op handen zijnden aanval. Bij den Grebbeberg komt deze aanval tot uitwerking. Onder het oog van Z. K. H. Prins Bernhard, die ook vandaag weer zijn groote belangstelling in de Nederlandsche weermacht heeft getoond. Een blauwe pantserwagen weet hier nog een troep vij anden het leven lastig te maken. De com mandopost van blauw is echter nog juist bijtijds verdwenen. Slechts een kwartier on geveer scheelde het, of de rooden hadden een goeden buit gemaakt. Thans sneden zy nog eenige blauwe troepen af, waaronder een battery artillerie. De oefeningen zouden tot hedenmiddag duren, doch reeds vannacht zyn zy beëin digd. Naar wij vermoeden is dit geschied in verband met den internationalen toe stand. VOETBAL. Aan den heer D. J. Klaassen te Mid delburg is door het bestuur van den Zeeuw- schen Voetbal Bond de zoogenaamde Bond- speld toegekend voor langdurige verdien sten. De heer Klaassen, die van de oprich ting van den Z.V.B. tot heden de functie van scheidsrechter heeft bekleed is de eerste wien deze onderscheiding wordt ver leend. Bovendien werd den heer Klaassen het lidmaatschap van den Z.V.B. en een identiteitskaart voor het leven aangeboden. De uitreiking geschiedde door den se cretaris van den Z.V.B., den heer Imanse op de vergadering van de Scheidsrechters- vereeniging Walcheren. De heer Imanse heeft den scheidende dank gebracht en zyn groote verdiensten als bondsfunctiona- ris geschetst en ten voorbeeld gesteld aan alle andere scheidsrechters. De heer Klaassen flankte met enkele woorden. Notaris J. L. van der Harst heeft Vrij dag in café J. de Laat te Nieuwdorp, pu bliek verkocht: Een hofstede,bestaande uit huis, gemerkt H 279, met schuur, varkens hok en verdere bijgebouwen op en met 7 ha 59 a 38 ca (19 gem. 106 r.) erf, boom gaard, bouw- en weiland, aan den Nieuwen West Crayertschen weg, in den Nieuwen West Crayertpolder, te N i e u w d o rp, ge meente 's-Heer-Arendskerke. Kooper C. Vermue, landbouwer te Nieuw dorp q.q. voor 24.550. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent A. CORNELIS. NOODLOTTIG. Donderdagmiddag zat het eenjarig zoon tje van de familie C. M. te W i n s u m, in een loophek, waarin een bijtring hing aan een elastiekje. Het kind schijnt gevallen te zyn en in den val het elastiekje om den hals te hebben geslagen, waardoor het is gestikt. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Haarlem 1 doode. Gisteravond ongeveer elf uur is even voor het station Haarlem op den overweg by de Muntenlaan een tot nu toe onbekend gebleven man, die zich na het klaphek te hebben opgelicht, op de spoorbaan had be geven door een trein gegrepen. De trein kwam onmiddellijk tot stilstand. Bij onder zoek bleek dat het slachtoffer op slag dood was. Het lichaam was onherkenbaar ver minkt. Vergadering van den Raad der gemeente Middelburg, op Woensdag, den 28 Septem ber 1938, des namiddags te 2 uur, ter be handeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vergaderingen van 16 Mei, 13 Juni en 22 Juni .1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag onbezoldigd ambtenaar Burgerlijke Stand. 4. Eervol ontslag lid commissie tot we ring van schoolverzuim. 5. Eervol ontslag leeraar Gymnasium. 6. Eervol ontslag leeraar Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. 7a. Aanwijzing plw. gemeente-secretaris, b. Eedsaflegging plw. gem.-secretaris. 8. Benoeming onderwijzeres openbare school A. 9. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim. 10. Benoeming schatter huurwaarde dranklokalen. 11. Benoeming van a. een tijdelijk leeraar in het vaktee- kenen c.a. b. een leeraar in het vakteekenen c.a. c. een leeraar in de vaktheorie aan drukkers; aan de Avondschool voor Nijverheids onderwijs. 12. Vaststelling nieuwe tariefsverordening Duinwaterleiding. 13. a. Vaststelling verordening tot werk- verdeeling voor de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, b. Benoeming van 2 onbezoldigde amb tenaren Burgerlijken Stand. 14. Vaststeling voorgevel-rooilijn Potten- markt c.a. 15. Medewerking tot aanstelling contro leur Burgerlijk Armbestuur. 16. Verhuring gemeentegrond Smidsbol- werk aan: a. J. Klaasse; b. A. Abrahamse. 17. 12e Wijziging Gemeente-begrooting 1938. 18. Verhooging bijdrage in herstellingskos ten Middelburg-Veersche weg. 19. Regeling nopens gemeente-verslag. 20. Wijziging regeling beroep tegen wei gering huurauto- en taxi-vergunnin gen alsmede uitvoering toerwagen- ritten. 21. Aangaan nieuwe rekening-courant overeenkomst met N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten. 22. Beslissing op verzoek tot instemming met verzoek nopens bijeenroeping Vredesconferentie. 23. Beslissing op bezwaarschrift tegen rooilijn-plan Pottenmarkt. 24. Beslissing op beroep tegen weigering ontheffing van bepalingen ter voor koming van brandgevaar voor gara ge Vlasmarkt. 25. Beslissing op verzoekschriften ex art. 13 L.O.-Wet 1920. 26. Voorstel tot vernietiging aanslag straatbelasting 1938. 27. Beslissing op bezwaarschrift tegen schoolgeld-aanslag 1937-'38. 28. Beslissing op verzoekschriften om ontheffing van aanslagen straatbe lasting 1937 en 1938. Middelburg, den 23 September 1938. De lo. Burgemeester, J. ONDERDIJK. gen. Tyde1 oogen kort ieder kan. werk .sche der va

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2