41 De eerste Fordson Rups Tractor Demonstratie M. DE DREU Co.'s LAATSTE BERICHTEN. Tuinbouwtentoonstelling te Kapelle geopend. De opening. Een offieieele Hongaarsche eisch. G. V 0 L M E R, Arts, GEVESTIGD Mr. C. KOUSEMAKER GRONDBRIEVEN Banketbakkersleerling. op Vrijdag 23 September a.s., des namiddags 2 uur (W.T.), op de Hofstede van den Heer K. de Regt, Landbouwer te Kapelle-Biezelinge (Biezelingsche polder). Wij noodigen alle belangstellende Landbou wers, Loondorschers en Loonploegers uit, om deze demonstratie bij te wonen. Automobielhandel en Garage-onderneming N.V. GOES TELEFOON 167. V 700 dooden in Noordoostelijke richting heb ben teruggetrokken. Ook de Chineezen hebben zware verliezen geleden. De Japan- neezen hebben versterkingen uit Kwangtsi laten aanrukken. Volgens Chineesche persberichten is voorts een 200 man sterke Japansche lan- dingsdivisie, die de vorige week Poetoe, het aan de baai van Hangtsjau gelegen heilige •eiland der boeddhisten, had bezet, bijna ge heel door de Chineesche verdedigers ver nietigd. Verklaard wordt, dat slechts 20 ■Japanneezen er met behulp van motorboo ten in geslaagd zijn, zich op hun oorlogs schepen in veiligheid te stellen, met ach terlating van verscheidene lichte kanon nen en groote hoeveelheden wapens en mu nitie. Kapelle is in feesttooi; vandaag is de 'tuinbouwtentoonstelling geopend; de vlag gen wapperen, alles leeft mee met den tuinbouw. Hard is weder gewerkt om de veilingsgebouwen in één dag te veranderen in een lusthof van fruit, bloemen en groen ten. De veilingsgebouwen, nu zooveel rui mer dan voorheen, leenen zich voor een dergelijke tentoonstelling uitnemend. De organisatie was ditmaal opgedragen aan den heer F. Lensvelt uit Amsterdam, voor de Zeeuwen geen onbekende. Er is den ge- heelen nacht doorgewerkt want om 9 uur van morgen moest alles klaar zijn, op dat de jury, bestaande uit de heeren R. Lijsten, A. K. Zweede en E. van Cauwen- berghe voor het fruit; jhr. J. J. van Vre- denburch, M. N. van der Plassche en J. van den Driest voor de groenten en bloemen, haar werk kon aanvangen. Ontvangst ten gemeentehuize. Te half twee vanmiddag vond de offi eieele ontvangst ten gemeentehuize plaats. Burgemeester Bierens sprak daar een rede uit, waarin hij alle aanwezigen namens 'het gemeentebestuur welkom heette, in 'het bijzonder den Commissaris der Konin gin in Zeeland. Door U beschikbaar te stellen tot het openen der alhier te houden tentoonstel ling aldus spr., geeft U weder blijk van Uw belangstelling voor en Uw sympathie met deze voor Kapelle bijzondere gebeurte nis, maar bovenal legt U bij vernieuwing getuigenis af van Uw onvermoeiden ijver om de belangen van den Zeeuwschen tuin bouw, ook op dit terrein met Uw hoog- gewaardeerden steun te willen bijstaan. Uw tegenwoordigheid, mijnheer de Com missaris stellen wij zeer op prijs, zij zal de luister van dezen dag in niet geringe mate verhoogen. Het is een verblijdend feit, zoo vervolgde spr., dat een zoo groot aantal vooraan staande personen zich met U hebben opge maakt om aan deze ontvangst deel te ne men, en het verheugt ons zeer, te mogen begroeten personen die door ambt of' roe ping de belangen van den tuinbouw in ons land en buiten ons land, in onze provincie en in onze gemeente op een, of andere wij ze helpen behartigen; personen wier doel en streven het is den tuinbouw, één van de pijlers van ons volksbestaan, door den druk der tijden aan het wankelen ge bracht, door Uw steun op te heffen en te stellen tot een onverwrikbaar onderdeel van het groote economische bouwwerk, Wij gemeentebestuurders kunnen het ons zoo indenken wat een moeite en krachtsinspanning dat in deze moeilijke tij den vergt nu de tuinbouw door crisismaat regelen, teeltregelingen en andere knellen de banden staande, wordt gehouden, tloch wij zijn overtuigd dat door Uwen steun en voorlichting bij de regeering ook in dit op zicht veel goeds voor de tuinbouw is tot Stand gekomen, waarvoor ik van deze plaats gaarne mijn groote waardeering en erkentelijkheid uitspreek. Doch met allen dank en waardeering voor hetgeen in deze is tot stand gebracht, ons streven dient gericht te zijn tot het be reiken van het groote doel: aan ieder de volle vrijheid van 't bedrijf. Dat is een der eerste levensbehoefte voor den tuinbouwer om zich ten volle te kunnen ontplooien en waarnaar door hun met groot verlangen wordt uitgezien. Moge de tijd dat al die knellende banden kunnen worden afgelegd, spoedig aanbre ken! Kapelle heeft aan den tuinbouw veel te danken. Zij is hoofdzakelijk door den tuin bouw een der welvarendste gemeente van deze omgeving geworden. Doordat de tuin bouw zoo'n groot oppervlakte dezer ge meente in beslag neemt en mede door de uitgebreide kweekerijen die in nieuwen aanplant moeten voorzien, eischt deze cul tuur vele arbeidskrachten voor zich op, zoo zelfs dat gedurende de zomermaanden alhier voor alle handen, klein en groot, van den vroegen morgen tot den Iatèn avond, volop werk is. Alleen gedurende de wintermaanden, en dan nog in hoofdzaak aan hen die in het landbouwbedrijf werkzaam zijn, hebben wij door middel van werkverschaffing in het levensonderhoud te voorzien. Voor den afzet van fruit en groenten be zitten wij comfortabele veilingsgeboüwen met koelhuis en kantoren welke het eigen dom zijn der Veilingsvereeniging „Kapelle Biezelinge en omgeving'!, een bloeiende vereeniging die zich in zeer gunstige finan- tieele positie mag verheugen. Dit alles mijne Heeren heeft zijn gun stige gevolgen voor onze gemeente, zoo zelfs, dat wjj, in tegenstelling met vele an dere gemeenten in deze omgeving, ons beroemen mogen op een gunstigen finanti- eelen toestand, zoodat wij onze geheele huis houding zonder steun van de regeering, met eigen middelen kunnen financieren. Weliswaar oefenen de gansch abnormale economische omstandigheden, zooals op eik terrein van het maatschappelijk leven, ook hier hunne nadeeligen invloed uit op ultkomsten der bedrijven alsmede op beidsvraag, maar toch mogen wij ™SftC°,nStateerén' dat ondanks de on gunstige tijdsomstandigheden hier nog al tijd een voortschrijdende ontwikkeling der cultuur en bij velen een bevredigende broodwinning valt te bespeuren Dat komt doordat onze mensehen niet bu de pakken neer blijven zitten, maar van den vroegen morgen tot den laten avond in het zweet huns aanschijn hun brood verdienen; zij beseffen dat de thans heerschende moeilijkheden en bezwaren overwonnen moeten worden, dat stilstand achteruitgang en achteruitgang nog erger dan stilstand is. Zij bezitten zelfs den moed om in een tijd als die waarin wij thans leven een ten toonstelling te organiseeren, overtuigd zijnde dat het houden van een tentoonstel ling zeer nuttig en noodig is als reclame ter bevordering van den afzet hunner pro ducten. Maar ook dat het zijn nut heeft het pu bliek bij tijd en wijle eens te laten zien wat, onder Gods Zegen, de nijvere hand eens tuinmans vermag voort te brengen. Zij beseffen ten zeerste dat het houden van een tentoonstelling hèt middel is om el kander in de uitoefening van het bedrijf voor te lichten. Het spreekt vanzelf Mijne Heeren 3at wij ons gelukkig prijzen dergelijke men- schen in onze gemeente te bezitten. Ver- eenigd in de nu reeds 25 jaren bestaande vereen, van Oud-leerlingen, hebben zij veel nuttig werk in het belang van den tuin bouw verricht. In al die reeks van jaren hebben zij in samenwerking met en onder voorlichting van onderscheidene eminente tuinbouw- consulenten als 't ware de richting aange geven waarlangs de tuinbouw in Kapelle en omgeving moest* worden geleid en zij mogen dankbaar en met voldoening op den afgelegden weg terugzien, en gaarne breng ik van deze plaats hulde aan deze ver eeniging, welke ook thans weder het ini tiatief tot het houden van deze tentoon stelling heeft genomen. Hulde inzonderheid aan haren wakkeren voorzitter den heer Glas en aan haren ijve rigen secretaris den heer Willeboer, voor aldatgene wat zij in samenwerking "met hunne leden in 't belang van den Zeeuw schen tuinbouw hebben tot stand gebracht. Laat ik mogen besluiten M. d. V. met den hartelijken wensch, dat deze tentoon stelling weder een succes moge zijn en zij het hare er toe moge bijdragen om bij ons allen op te Wekken voortdurende lust en kracht, om den tuinbouw onder den Zegen Gods, voort te leiden op den weg van voor uitgang en bloei. Moge dit zoo zijn! Vervolgens voerde de heer W. Glas, voorzitter van de vereeniging van oud leerlingen van de Tuinbouwcursussen het woord. Spr. zeide dat de vereeniging' van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen het op hoogen prijs stelt dat het gemeentebe stuur haar weer een ontvangst heeft wil len bereiden. Het is ons een hooge eer, Mijnheer de Commissaris, U op deze plaats te mogen begroeten. Het gemeentebestuur bewees meermalen het doel en streven onzer vereeniging te waardeeren. Het is reeds de vierde maal dat we bij gelegenheid van een tentoon' stelling op een ontvangst tert gemeentehui ze mochten rekenen. We mogen hierin een bewijs zien, van een open oog voor het welzijn onzer gemeente. Immers het is vooral de tuinbouw, die nog altijd een groot object voor werkgelegenheid Biedt. Ook bij andere gelegenheden, zooals ge bruik van schoollokalen voor het houden van cursussen, wordt altijd vlot en vlug door uw college aan de aanvragen vol daan. Dat we deze medewerking op hoo gen prijs stellen, daarvan kunt U verze kerd zijn. We hopen van harte dat deze bestendigd mag blijven en we nog dikwijls mogen aankloppen bij U, vooral voor het geven van onderwijs, daar de vele vragen op tuinbouwgebied steeds toenemen. Ik spreek de hoop uit, Mijnheer de Bur gemeester, en heeren leden van den Ge meenteraad, dat het U gegeven moge zijn nog lang een gezegend bestuur voor onze gemeente te blijven. Bosma, jhr. Van Tets van Goidschalxoord én anderen. We hopen dat de heeren die de regeering vertegenwoordigen den in druk mogen krijgen dat de subsidies voor onderwijs in deze omgeving den tuinbouw ten nutte zijn gekomen. Het is ons een genoegen den heer Han- ken in ons midden te zien. Hij was het, die met wijlen den heer D. J. van der Ha ve er den stoot aangaf oni den tuinbouw hier uit te breiden. Onze vereeniging is ook veel verschuldigd aan diens zoon en opvolger, den heer A. van der Have, voor zjjn waardevolle adviezen, zijn hulp met personeel en materieel op allerlei gebied en in het bizonder voor onze tentoonstelling enz. Ook daarvoor hartelijk dank. Verder zijn vooral de heeren ir. Bosma en Phaff ons steeds met hun voorlichting ten dienste geweest, oók in het vervolg hopen wij op hen te mogen rekenen. En als we straks onze expositie gaan be zichtigen, zult U zien hoevelen nog hun duur fruit hebben beschikbaar gesteld, om een mooi geheel te vormen met bloemen en planten. We waardeeren dit ten hoog ste. Dit geeft blijk van liefde voor het vak. De afdeeling voorlichting en onder wijs kan U veel leerzaams doen en zien en er is veel moeite voor gedaan óm alles bijeen te brengen wat de tuinbouw vraagt om het peil van zijn cultures op te voe ren. Wat de handel presteert is zeer te waar deeren, de nieuwste werktuigen en machi nes zijn aangevoerd, om den teler te hel pen zijn arbeid te vergemakkelijken. Ook de kweekers zullen U deugdelijke waar aanbieden. Er zijn mooie standen. We wenschen hen drukke dagen toe. Dat de jury haar taak ernstig heeft op gevat, daarvan zijn we verzekerd. We ho pen dan ook dat U moogt vinden dat de exposeur, de heer Frits Lensvelt, volkomen met zijn werk geslaagd is. Zoo verwachten we weer dat deze Tuin bouwtentoonstelling, opgeluisterd door mu ziek en zang, veel leerzaams mag geven en ons allen genoeglijke dagen mag ver schaffen. De heer Glas onderscheiden. Vervolgens nam de Commissaris der Ko ningin het woord. Spr. zeide, gaarne bereid te zijn deze tentoonstelling te openen en dankte vriendelijk voor de woorden tot hem gesproken. Het verheugde spr. wederom blijk van belangstelling en sympathie voor den tuinbouw en de fruitteelt te kunnen geven. Hulde bracht spr. aan het bestuur der Ver. van Oud-leerlingen, dat den moed had deze tentoonstelling te organi seeren en wenschte haar nog geluk met haar onlangs gevierd 25-jarig bestaan. Zij nam steeds een vooraanstaande plaats in op het gebied der fruitteelt. In 't bijzonder bracht spr. hulde aan den voorzitter, den heer Glas, die er al zijn krachten aangaf en het verheugde hem, dat het H. M. de Ko ningin behaagd heeft den heer Glas de zil veren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te kennen. De Commissaris bood den heer Glas zijn gelukwenschen aan en wijdde vervolgens een korte beschouwing aan de moeilijkhe den der fruitteelt, daarbij de overtuiging uitsprekende, dat het van het grootste be lang is, alle zorg te besteden aan kwaliteit, verpakking en onderwijs. Spr. meent dat van deze tentoonstelling de leuze uit zou moeten gaan: eet meer Zeeuwsch fruit, daar het ongetwijfeld beter is dan buiten- landsche fruit. Spr. verklaarde hiermede de tentoonstelling voor geopend. AFLOOP AANBESTEDINGEN, De Woningbouwvereniging „Ge meenschappelijk Belang" te V 1 i s s i n- g e n heeft hedenmiddag aanbesteed het bouwen van: a. 21 ééngezinswoningen en 7 verdie- pïngswoningen, op een bouwblok gelegen aan de Bloemenlaan; b. 27 verdiepingswoningen op een tér- rein gelegen ten Noorden van de voorma lige trambaan aan den Kapoentjesweg te Vlissingen. Voor a: laagste inschrijver: Gebrs. v. d. Poel te Lamswaarde voor 77.500; voor b: laagste inschrijver: P. F. Voet en P. F. de Waal te Hontenisse voor 112.400. Voor de massa aannemersbedrijf v.h. P. van Wijnen te Dordrecht voor 187.800. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEEB Schiedam: 1 doode. Gisteravond kwam de 17-jarige wielrijder L. Verlinden in de Lange Nieuwstraat te Schiedam in botsing met een personenauto. De wagen ging hem over het lichaam. De jongeman liep zeer ernstige verwondingen op en werd in zorgwekkenden toestand naar het algemeen ziekenhuis te Schiedam ver voerd, waar hjj kort na aankomst overleed. Amersfoort: 1 doode, Op het gevaarlijke kruispunt Utrecht- sche wegDaan Fockemalaan te Amers foort, wilde gisteravond een ongeveer 50- jarige wielrijder den Utrechtschen weg oversteken. Op dat moment naderde met groote snelheid een personenauto. De man werd door het rechtervoorspatbord van de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt Kort daarna is hjj overleden. Noordhorn: 1 doode, 1 gewonde, Vanochtend is de 22-jarige motorrijder H. van der Wei, leerling van de M.T.S. te Gro ningen, op weg van zijn woonplaats Buiten post naar Groningen, tegen de afsluitboo- men van de brug over het kanaal te Noord horn gebotst. Hij werd van het voertuig ge slingerd, evenals de duo-passagier, de 30- jarige G. R. uit Drachten. Van der Wei was vrijwel onmiddellijk dood. De andere jonge man was ernstig gewond. Zijn toestand is zorgwekkend. Lochem: 1 doode. Bij het passeeren van een met betonbui- zen geladen vrachtauto met aanhangwa gen zag de heer J. Viersen, slager te Lo chem, dat op de verbindingsstang van den aanhangwagen een jongetje zat. Hij hield een motorrijder aan, die getracht Heeft den wagenbestuurder te waarschuwen. Helaas kwam hij te laat. Het jongetjs was van de stang afgeslingerd en lag aan den kant van den weg. Het bleek het vier-jarig zoon tje van den heer Viersen te zijn. De ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Vermoedelijk is het ventje, zonder dat de chauffeur het bemerkte, op den wagen geklommen. De vrachtwagen is doorgereden daar men in de bestuurders cabine niets van het ongeval had gezien. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 22 Sept. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (offieieele prijsnoteering). Boter 0.80; Eieren 4.75 Poelje ƒ3. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.75; Eieren 4.60; Poelje 3; Eend eieren 4.50. Particuliere prijs van den Marktzetter van de Z.L.M: Boter 0.87%; Eieren 5.75 Poelje ƒ4. Particuliere prijs van de Middelburgsche handel: Boter 0.84; Eieren 5.20; Poelje 3.80; Eendeieren 5.50. Middelburg, 22 September. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Schokkers 11—12; ongelezen Witte boonen 2627; gelezen Witte boonen 27.5028 50; lange Bruine boonen 17.50 19; ongelezen ronde Bruine boonen 27 28; gelezen ronde Bruine 2930. Middelburg, 22 Sept. Op de eier- veiling werden heden 14.000 stuks aange voerd. Kippeneieren: 4042 kg 2.71; 42 44 kg 2.92; 44^6 kg 3.19; 46—48 3.30; 56—58 kg 4.29—4,36; 58—60 kg 4.30— 4.57, 60—62 kg 4.40—4.46, 62—64 kg 4.52. Bruine: 44—46 kg 3.26, 60—62 kg 4.54 4.60, Eendeneieren 4.74. Eenige en Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondig lijden onze beste Broer en Zwager, CORNELIS HOUTEKAMER Mzn., in den ouderdom van ruim 69 jaar. Wemeldinge: JACOBA HOUTEKAMER. Kloetinge: GILLES HOUTEKAMER. JOH. WILH. HOUTEKAMER—FRET. Wemeldinge: NEELTJE HOUTEKAMER Wemeldinge, 22 Sept. 1938. Men begaf zich vervolgens naar de vei lingsgebouwen, waar de offieieele opening zou plaats vinden. Hier nam opnieuw de heer Glas het woord. Het is voor onze vereeniging, aldus spr., weer een groote genoegdoening dat U in zoo grooten getale gehoor hebt gegeven aan onze uitnoodiging en ik heet U allen hartelijk welkom. We zien eerst op de tegenwoordigheid van onzen hooggeachten Heer Commissaris der Koningin in Zeeland, die weer zoo welwillend was aan ons verzoek te vol doen, om deze tentoonstelling te openen. U kunt er van verzekerd zijn, Mijnheer de Commissaris, dat we het zeer op prijs stel len, dat U bij Uw drukke werkzaamheden nog tijd hebt kunnen vinden om hier aan wezig te zijn. Veel is er weer gedaan moeten worden, voor dit uur aanbrak. Het is thans voor de vierde maal," dat we het wagen een tentoonstelling te orga niseeren. En het is heden niet onder de gunstigste omstandigheden. Immers de bij na totale misoogst, in het grootste gedeel te van Europa, heeft ook Zeeland niet ge heel gespaard. Het was dan ook moeilijk om begin Juni te besluiten ons plan door te zetten om een tentoonstelling te hou den. Doch bij bezoeken aan fruitaanplantin gen en in gesprekken met collega's bleek dat er in onze streek toch nog al wat fruit voor den dag kwam. Aanmoediging door voorloopige medewerking van belang stellenden en voorlichting van kweekers, deed ons besluiten tot een expositie over te gaan. Diverse tegenslagen bleven ons echter niet gespaard. Pessimisten jaagden ons in den put; kweekers zegden hun medewerking op; doch eenmaal van wal moesten we doorvaren en het resultaat is nu te zien. Dit alles, Mijne Heeren, is niet gegaan zonder Uwe medewerking. Dat we de meest mogelijke medewerking genoten van het veilingsbestuur, door het afstaan van zijn mooie gebouwen-complex, wordt door onze vereeniging zeer hoog ge waardeerd. Het opbouwen van een ten toonstelling in zoo'n prachtige hal, is een lust voor de exposanten. Ook uwen finan tieelen en daadwerkelijken steun en de me dewerking van Uw personeel, wordt zeer op prijs gesteld, evenals die van onze ge achte Heeren leden van het eere-comitê. Gelden en medailles kwamen rijkelijk In en gaven onzen secretaris druk werk met het dank zeggen voor de vele schenkingen. De medewerking van het gemeentebestuur was ook weer, zooals voorheen, van het begin af, zeer loffelijk. Ook de belangstelling van hoogere in stanties wordt zeer op prijs gesteld, we zien deze vertegenwoordigd door de hee ren ir. Roebroek, ir. Van der Plassche, ir. PRINS BERNHARD BIJ DE OEFENINGEN VAN DE LICHTE BRIGADE. Men meldt ons uit De Klomp: Z. K. H. Prins Bernhard heeft vanoch-1 tend, vergezeld van zijn adjudant, kapitein De Roo van Aldewerelt, de oefeningen van de lichte brigade bijgewoond. Z. K. H. steeg om 6.15 uur bij het station 1 Maasbergen te paard. Hij reed mede in een patrouille van de blauwe huzaren, inge deeld bij de blauwe partij, welke patrouille onder bevel stond van luitenant Simons. De Prins was gekleed in de uniform van I ritmeester der huzaren, droeg een helm en had een gasmasker bij zich. Prins Bernhard maakte vrijwel de ge-1 heele oefening mede, terwijl in De Klomp de auto's gereed stonden, waarmede de Prins aan het einde van deze oefening naar het paleis Soestdijk terugkeerde. Reuter meldt uit Boedapest: De Hongaarsche gezant te Praag heeft I vandaag aan den Tsjechoslovaakschen mi-1 nister van buitenl. zaken Krofta, een notal overhandigd, waarin voor de Hongaarsche minderheid dezelfde voorwaarden worden geëischt, als aan de Sudeten-Duitschers zijn toegestaan. TSJECHISCHE EN HONGAARSCHE TROEPENBEWEGINGEN. Reuter meldt uit Boedapest: Uit een in spectie aan de grens van Tsjechoslovakije I en Hongarije en uit gesprekken met de be woners van de grensdistricten, kan worden opgemaakt, dat de Tsjechen de door Hon garije opgeëischte gebieden niet zonder I strijd zullen afstaan. Aan de Tsjechische zijde van de grens heerscht een groote mili- I taire bedrijvigheid. De treinen vervoeren I veel materiaal. Des nachts wordt het ge ronk van vliegtuigen vernomen, welke, naar de autoriteiten verklaren, een nieuwen grensweg fotografeeren. Onder de bevol king heerscht groote ongerustheid, en del spanning wordt verhoogd door het feit, dat vele gezinnen over beide landen verdeeld zijn, de ouders b.v. in Tsjechoslovakije wo nen en de volwassen zoons eenige kilome-1 ters verder, doch in Hongarije. De Hon gaarsche grensverdediging trekt niet zoo sterk de aandacht, hoewel ook op Hon-1 gaarsch gebied troepen bewegingen plaats| vinden. STAATSLOTERIJ (Trekking van heden) 1.500.—.: 5103 1.000.—: 4307 6122 10825 15836 171811 20373 400.—: 7426 9537 18207 200.—: 18422 19960 100.—: 4406 7565 11225 12324 152341 17179 19157 19714 20626 21238 De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg, zal VRIJDAG 7 OCTOBER 1938, des namiddags te twee uur, in^het na te melden café „Tramzicht" te Westkapelle, krachtens art. 1223 B.W., in het openbaar verkoopen: HET HUIS, WAARIN CAFE, genaamd „Tramzicht", met berg plaats en erf te Westkapelle, wijk E nummer 20, kadastraal bekend in Sectie B nummer 3465, groot 5 aren 49 centiaren. Te aanvaarden 1 November 1938. Bezichtiging Donderdag 6 Octo ber van 1012 en van 24 uur en Vrijdag 7 October van 1012 uur. BEKENDMAKING. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank voor de bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. G. v. d. HOEK, Wed. van den Heer J. C, Gast. FAMILIE GAST. Middelburg, 22 Sept. 1938. Wal 19. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden na het over lijden van onzen innig geliefden Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer PIETER DEKKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, C. DEKKER—GOEDBLOED. Veere, September 1938. Huize „Ruimzicht" Wolf aartsdijk van 23 Sept. af 's avonds tot en met 1 October a.s, AFWEZIG. Praktijk wordt waargenomen door Dr. K. J. NIEVELT te mijnen huize. Spreekuren: 912 en 1920 en volgens afspraak. Advocaat en Procureur KLOETINGE „Zonnehuis" 's-Gravenp. straatweg, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend: dat bij hun besluit van heden aan de N.V. American Petroleum Company te Rotterdam en (hare) rechtverkrijgen den voorwaardelijk vergunning is ver leend ,tot het uitbreiden der onder- grondsche benzine-bewaarplaats met aftapinrichting in perceel, kad. be kend, gemeente Middelburg in sectie D. no. 2824, plaatselijk gemerkt no. 10, gelegen aan de Lange Noordstraat. Middelburg, 20 September 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, Lo.-Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. ANNO 190» NEDERLANDSCHE GBONDBRIEFBANK N.V. AMSTERDAM Heerengr. 495 tegen beurskoers. Gevraagd voor spoedig: FLINKE Niet beneden de 18 jaar. Brieven onder No. 7084, Bureau v. d. Blad. zal plaats hebben

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3