SPORT. GEMENGD NIEUWS. VUSSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. HANDEL EN NIJVERHEID, Meem 'n AKKERTJE bij Rheumatische pijnen, Spierpijn enx»! ONTVANGEN BOEKEN. de wijsheid en de menschelijkheid van Ko ningin Wiihelmina. Voor haar was het 40 jaar lang geen jjdele klank, dat zij dè rechten en vrijheden van het volk zou handhaven, en in Amster dam heeft zjj herhaald, dat zij dat ook thans blijvend als haar hooge roeping beschouwt. Het is aan ons om ons die Kon. woorden waardig te toonen. Ter sprake kwam een verzoek van de Vereeniging van Vrijz. Dem. gemeente raadsleden om tot een afd. Zeeland van die Vereeniging te geraken. Voor de algemeene vergadering van den V.D.B. is het voorstel Inzake Esperanto, dat het vorige jaar is te ruggenomen, thans weer ingediend. Daar de heer C. Ouwehand, lid van het hoofdbestuur niet herkiesbaar is, werd dr. A. Staverman te Vlissingen candidaat gesteld. Bij de voor- loopige bespreking der verkiezingen voor de Provincialen Staten werd besloten te adviseeren in alle kringen met dezelfde lijst te komen. In het federatiebestuur werd in plaats Van den heer G. F. Maris die Noord-Beve land gaat verlaten, gekozen de heer A. G. M. Markusse te Wissekerke, terwijl aan 't hoofdbestuur dispensatie zal worden ge vraagd cm de heeren C. Ouwehand te Vlis singen en J. Verhage te Middelburg te mo gen herbenoemen. GEMEENTEVERSLAG. Bij de laatste wijziging van de gemeen tewet is de verplichting tot het uitbrengen van een gemeenteverslag komen te ver vallen. Daarbij werd in de memorie van toelichting gezegd, dat het nut van dit verslag over het algemeen niet geacht kan worden op te wegen tegen daaraan ver bonden arbeid en kosten. De gemeenteraad blijft te allen tijde bevoegd B. en W. op te dragen verslag uit te brengen als daaraan om bepaalde redenen behoefte mocht wor den gevoeld. Zoo gezien kan deze aangele genheid aan de praktijk worden overgela ten. Waar dus de verplichting uit de wet is vervallen, hebben B. en W. nagegaan of er voor deze gemeente nog behoefte bestaat aan de verschijning van een (gedeelte van het) verslag. Zij zijn tot de conclusie geko men, dat het vele werk, aan het gereedma ken van het verslag verbonden, niet voor alle onderdeelen daarvan opweegt tegen het nut, dat men aan de gegevens kan hechten. Wel achten B. en W. het nuttig, dat verslagen van de verschillende bedrij ven, diensten en instellingen aan hen wor den ingediend, welke zij dan in originali voor de Raad ter inzage zullen leggen. Al leen voor de verslagen van de Bedrijven (Gas-, Waterleiding- en Electriciteitsbe drijf), gemeentewerken, reinigings- en ont- smettingsdients en vee- en vleeschkeurings- dienst meenen zij een uitzondering te moe ten maken. Het blijven verschijnen van deze verslagen achten zij wel gewenscht al kunnen er wel enkele met name genoemde vereenvoudigingen in worden aangebracht. REGELING BEROEP TEGEN WEIGERING BIJ VERGUNNINGEN. In verband met een verandering- in het Reglement Autovervoer personen zal een wijziging moeten plaats hebben van de re geling van het beroep tegen door B. en W. genomen afwijzende beschikkingen op aanvragen voor de uitvoering van toerwa- genritten binnen de gemeente, aanvragen om vergunning voor de exploitatie van taxi's of wel van huurtauto's, en moet be paald worden, dat de aanvrager binnen 30 dagen, nadat zoodanige afwijzende beschik king te zijner kennis is gekomen, schrifte lijk bij den raad in beroep kan komen. Loco-secretaris. Daar thans alleen de hoofdcommies 3. Ph. Koene als plaatsvervangend gemeente secretaris beschikbaar is, stellen B. en W. voor ook den commies le klasse ter secre tarie J. van der Wiel als zoodanig aan te wijzen door het geval de gemeente-secreta ris en de hoofdcommies ter secretarie af wezig zijn. Leeraren Avondschool voor N.O. B. en W. stellen voor den heer R. van der Wielen ook voor de cursus 1938-'39 te benoemen tot tijdelijk leeraar in het vak- teekenen en de vaktheorie aan metaalbe werkers aan' de avondschool voor N.O. Wegens de ontslag-aanvrage van den heer E. Visscher als leeraar in het vak- teekenen en de vaktheorie aan metaalbe werkers, stellen B. en W. voor te benoe men den heer W. J. Braam te Goes en wel voor den tijd van één jaar bij wijze van proef. Wegens vertrek van den heer Karman is er een vacature aan den typografencur- sus der Avondschool en dienen B. en W de volgende voordracht in voor de benoe ming van een opvolger: W. M. J. Tiele mans, Goes en P. Nagtegaal, Vlissingen. POLITIEPENSION UITVERKOCHT. Het politiepension is Zondag weer eens volledig bezet geweest. Het bureau heeft zes bewaarplaatsen, waarvan er Zaterdag avond, door de arrestatie van 4 personen behoorende tot een dievenbende, er dus nog maar twee overbleven. Met spanning zag de politie toen de aankomst van de mailbooten tegemoet, en inderdaad, werd Zaterdagavond een Hongaarsche Jood, die met de mailboot hier aankwam, ter be schikking van de politie gesteld. Deze Jood die jarenlang in Duitschland had gewoond, was uitgeweken naar Engeland. Daar werd hij natuurlijk geweigerd, met het gevolg dat de Vlissingsche politie thans maar weer moet ^ien, voor dezen man een goed heen komen te vinden. Met dit al bleef er toen nog slechts één cel op het politiebureau over, doch ook deze werd spoedig ingeno men door een man, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in dronken toestand in de Walstraat werd aangetroffen, zwaaien de met een open knipmes. Het politiebu reau was toen dus „uitverkocht". Sluiting badbedrijf. Het gemeentelijk zeebadbedrijf en het strandstoelenterrein, zullen met ingang van Zondag 25 September a.s. gesloten worden, SOEBURG. De politie alhier waarschuwt voor eenige personen, die minderwaardige koffie aanbieden tegen den prijs van de beste kwaliteit en daarbij bonnen verstrek ken, waarop later een theeservies cadeau wordt gegeven. Dit servies evenwel wordt nimmer afgezonden. VERE. De vlascampagne behoort weder om tot het verleden. Aan de weegbrug al hier werd niet minder dan 538.650 kg ge wogen, hetgeen erop wijst, dat het vlas dit jaar zeer goed van gewicht is. Koopers en verkoopers hebben dus reden tót tevreden heid. Ringrijderij te Soeburg. De uitslag van de op Zaterdag te Soeburg gehouden ringrijderij luidt: 1 prijs J. Castel Wzn. met 23 ringen, 2 W. Bosschaart met 21 r., 3 C. Kodde met 15 r., 4 W. Koole met 15 r., 5 J. Brasser met 13 r., 6 J. Louwerse met 12 r., 7 P. Baljeu met 10 r., 8 J. Melse met 9 r., 9 A. Koppejan met 8 r., 10 Jac. Barentsen met 8 r., 11 C. Joziasse met 6 r., 12 C. Ovaa met 5 r., 13 Cevaal 4 r., 14 A. Castel 3 r. De beker geschonken door D.E.K.O. won J. Brasser met 3 ringen en den potlepel W. Bosschaart. RAAD VAN VROUWENPOLDER. Gemeentebegrooting 1939 reeds door Gedeputeerde Staten goed gekeurd! VROUWENPOLDER. Maandagmiddag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester J. Louwerse Wzn., vol tallig. De V o o r z. deelde mede, dat o.m. was ingekomen, een Koninkl. Besluit, waarbij hem, met ingang van 1 October a.s., eervol ontslag is verleend als burge meester, de mededeeling, dat de rekening 1936 alsmede de begrooting voor 1939 zijn goedgekeurd. Besloten werd tot vaststelling van een besluit, tot aanvulling van de verordening, regelende de benoembaarheid van den ge meenteveldwachter. Besloten werd afwijzend te beschikken op het verzoek van het Algemeen Nederl. Verbond om het gebruik, ook in deze ge meente, van buitenlandsche opschriften, door middel van een belastingheffing daar op, tegen te gaan. Het adres van de geza menlijke onderwijzersorganisaties,, inzake adhaesiebetuiging aan het, door die orga nisaties, tot de regeering gericht verzoek, om over te gaan tot verlaging van de leer- lingenschaal, werd op voorstel van B. en W. op grond, dat deze aangelegenheid het. Rijk in eerste instantie aangaat en zulk een adhaesie niet op haar plaats is, m.a.s. voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd m.a.s. besloten Abr. Mesu overeenkomstig diens verzoek voor 4/12 ged. ontheffing te ver* leenen van diens aanslag in het schoolgeld over 1938. De V o o r z. deelde mede, dat van het bestuur der Vereeniging voor Chr. L. O. te Gapinge, een verzoek was ingekomen, om beschikbaarstelling van gelden ingevol ge art. 72, der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de aanschaffing van 2 nieuwe school- kachels, welk verzoek nader door den V o o r z. werd toegelicht, onder mede deeling, dat B. en W. voorstellen het ge vraagde bedrag ad 61 toe te staan, welk voorstel z.h.s. werd aangenomen. Overeenkomstig diens verzoek, werd op voorstel vail B. en W. m.a.s. besloten, den heer J. Louwerse Wzn. met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag te verleenen, als bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.s. besloten het bedrag der vergoeding over 1936 ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 voor de Bijz. Lafere School te Vrouwenpolder en voor die te Gapinge definitief vast te stellen op 853 en 554. Na breedvoerige bespreking en nadere toelichting van B. en W. werd m.a.s. in be ginsel besloten den Gapingschen straatweg met een bijdrage uit het tertiaire wegen fonds te doen verbeteren, terwijl m.a.s. werd besloten B. en W. te machtigen den weg op den Binnendijk en den Westdijk grondig te doen opnemen en een kosten berekening te doen maken van de aan eventueele verbetering van bedoelde wegen verbonden kosten. Nadat de V o o r z. had medegedeeld dat hij voornemens is op Vrijdag 30 Sep tember a.s. officieel afscheid van den Raad te nemen, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze door hem gesloten. NOGMAALS DE BAARLANDSCHE ONTSLAG-KWESTIE. Tweede behandeling van de zaak voor het ambtenaren-gerecht. Nadat J. A. H. te Baarland door den Raad aldaar als bouwkundig opzichter was ontslagen, teekende hij tegen dit ontslag verzet aan bij het ambtenarengerecht. Op 6 September 1937 bepaalde dit, dat het raadsbesluit, waarbij het ontslag was ver leend, vernietigd moest worden, en dat de gemeente H. 100 schadevergoeding moest betalen. Dit laatste geschiedde, doch daar de Raad den eertijds ontslagen opzichter geen nieu we aanstelling gaf en hem ook van gemeen tewege geen opdrachten meer gewerden verkeerde hij in de veronderstelling, dat de gemeente in gebreke was gebleven het von nis van het ambtenarengerecht uit te voe ren. In verband hiermede wendde hij zich nog maals tot deze instantie met het verzoek aangesteld te worden en schadevergoeding te verkrijgen. Maandag diende deze zaak voor het amb tenarengerecht te 's-Hertogenbosch, dat daartoe zitting hield te Middelburg. De voorzitter, mr. J. G. C. M. Walter hoorde als eersten getuige den waarnemen- den burgemeester van Baarland, wethouder De Vriend, die mededeelde dat de gemeente aan klager 100 heeft betaald. Men heeft H. zijn salaris per mandaat willen overma ken, doch deze heeft het mandaat gewei gerd. c j H. Hoeve, plaatselijk verslaggever van een in Zeeland verschijnend dagblad, zei dat de burgemeester in de raadsvergadering van 4 Dec. 1937, toen over H. gesproken werd, de woorden heeft gebezigd: „Zoolang ik hier zit komt hij er niet meer im en krijgt hij geen opdracht meer". Ook is in die vergadering nog gesproken over een op handen zijnde verandering in het woningtoezicht ter plaatse, waardoor H. toch overbodig zou zijn. Spr. zei verder, dat de Raad aan het slot der bijeenkomst een motie van vertrouwen in het beleid van den burgemeester heeft aangenomen. De voorzitter vroeg of de wethoudster, mevrouw SteketeeHoogvliet een voorstel heeft ingediend om H. in zijn functie te herstellen. Get. zei zich hiervan niets te herinneren. Get. C. J. de Mol, gemeenteraadslid ver klaarde van meening te zijn, dat de Raad berust heeft in de uitspraak van het amb tenarengerecht, en dat alles in orde was. Hij erkende, dat de Raad eên voorstel van mevrouw Steketee om H. in zijn functie te herstellen, heeft verworpen. Get. J. Traas, gemeenteraadslid, zei geen inlichtingen te kunnen verstrekken. „Er is over deze zaak zooveel en zoo dikwijls in den Raad gesproken, dat het me in het hoofd dwarrelt." Klager's raadsman, mr. W. K. H. Diele- man, gaf als zijn opvatting te kennen, dat de gemeente Baarland in gebreke is geble ven het vonnis van het ambtenarengerecht uit te voeren. Hij baseerde deze opvatting op artikel 104 van het algemeen ambtena ren-reglement en op het plaatselijk ambte narenreglement, waarin staat, dat een amb tenaar, die aangesteld wordt, van deze aan stelling een bewijs ontvangt. Dit bewijs is na het ontslag aan H. niet meer verstrekt. Ook hebben B. en W. geen antwoord ge geven op zijn schriftelijk verzoek om hem mede te deelen wie de plaatselijke opzich ter was. Ook uit de door den burgemeester gebezigde woorden en uit het verwerpen van het voorstel van de wethoudster leidde spr. af, dat het niet in het voornemen beeft gelegen H. weer in dienst te nemen. Ilern zijn trouwens na de uitspraak van het amb tenarengerecht geen opdrachten meer ver leend, zelfs niet voor de gebruikelijke jaar- lijksche werken, die van gemeentewege worden uitgevoerd. Spr. verzocht voor zijn cliënt een nieuwe aanstelling en vergoeding voor de geleden schade. Mr. C. M. Kegge, optredend voor de ge meente Baarland, was van meening, dat H. door de uitspraak van het ambtenarenge recht automatisch weer in functie was ge treden, en dat de gemeente hem niet op nieuw behoefde aan te stellen. De goede trouw blijkt volgens spr. uit het per man daat uitbetaalde salaris, dat door H. is ge weigerd. Spr. zei in het optreden van den opzichter een drijven te zien om het ge meentebestuur openlijk voor hem op de knieën te doen vallen. Hij noemde de ge vorderde schade, ongeveer 1500, zeer over dreven en drong er op aan, klager niet ont vankelijk te verklaren. Nadat de voorzitter enkele eritische be schouwingen had gewijd aan den geest in Baarland, die o.a. door deze kwestie totaal is bedorven, bepaalde hij de uitspraak op 10 October. RAAD VAN HOEDEKENSKERKE. HOEDEKENSKERKE. Gisteren verga derde de Raad dezer gemeente voltallig. De gemeenterekening 1937 werd voorloo- pig vastgesteld met in den gewonen dienst aan ontvangsten 47672 en uitgaven 47736; nadeelig saldo dus 63; de ka- pitaaldienst in ontvang 5071 en uitgaat 5476; een nadeelig saldo derhalve van 405. Aan het fanfarecorps „Con Afezzione" zal een stukje gemeentegrond te Kwaden- damme worden afgestaan voor het plaat sen van een muziektent. Daarvoor zal de Ver. 1 per jaar verschuldigd zijn. Op ver zoek van den heer Commissaris der Ko ningin werd de verordening gemeente-veld wachter gewijzigd. De begrooting van het burgerlijk arm bestuur dienst 1939 werd goedgekeurd, in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 5292. Om deze begrooting sluitend te doen maken zal een subsidie van de ge meente groot 1300 noodig zijn. Aan den oud-gemeente-veldwachter A. Koole zal 25 worden toegestaan voor ver beteringen die hij op eigen kosten aan zijn ambtswoning heeft doen aanbrengen. De begrooting van het vleeschkeurings bedrijf, kring Ovezand, dienst 1939, werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 3200. De gemeente moet voor dit doel bijdragen 618. SCHORE. Gevonden voorwerpen: porte- monnaie met inhoud, armbandhorloge, 4 trubberballen, bruin jongensjasje, luster colbertjasje, zwemgordel, metalen slang, dames regenjas, rijwielbelastingmerk 1938- '39. Terug te bekomen ter gemeente-secre tarie van Schore. OOSTBURG. Het St. Anthoniusgesticht te Oostburg staat de laatste jaren wel in het teeken van feestvieren. Werd eerst het 50- jarig bestaan herdacht van het aan de stichting verbonden ziekenhuis, daarna het 25-jarig priesterjubileum van den pastoor A. Lievegoed, directeur der stichting, giste ren was het de portierster, de, bij iedereen bekende zuster Angélique, die het feit mocht herdenken, dat zij 50 jaren geleden geprofest werd. Het feest werd in de stich ting herdacht met een plechtige mis, opge dragen door den Rector van het gesticht Tegen den middag had een receptie plaats waar verschenen het gemeentebestuur, een commissie tot huldiging en een eere-comi- té, benevens zooveel belangstellenden dat in de beschikbare zaal geen plaats meer was. Het woord werd gevoerd door pastoor Lievegoed, die een geschenk overhandigde. De burgemeester sprak een gelukwensch uit namens de gemeente en verraste de zus ter met de mededeeling, dat het H.M. de Koningin behaagd had haar de zilveren eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te schenken; voorts werd door de gemeente een verguld zilveren legmedaille geschonken met in scriptie en het wapen der gemeente. De hr E. H. de Milliano, als voorzitter van het hul digingscomité bood een enveloppe aan met de door vereerders en bewonderaars bijeen gebrachte gelden. De bedoeling was dit te besteden voor een nieuw altaarkleed voor de kapel van het gesticht. De gemeente secretaris de heer Aalbregtse vertelde in een geestige toespraak van de opdracht hem verleend tot het vervaardigen van een oor konde. De rector van het gesticht sprak vervolgens namens de bewoners daarvan en schonk een tweetal altaarvazen met bloe men. Tenslotte bracht deken Loos te Aarden burg, de gelukwenschen over van alle pas toors in het Dekenaat. ü-j»* VOETBAL. Wedstrqdprogramma Z. V. B. Zaterdag kampioenswedstrijd Waarde- Vlissingen. Zaterdagcomp. „Zuid-Bev.": Hansw. Boys 2Ierseke 2. Adspirantencompetitie: ZeelandiaRCV; Zondag: Vlissingen ARCS; Vlissingen BEiland Boys. le kl. B: RCS 2—Middelburg 3; De NoormannenZeelandia 3; De Zeeuwen 3 Domburg; WalcherenVlissingen 3. le kl. C: Sluiskil 2Axel 2; RiaTer- neuzen 3; HontenisseSVO; BKWPhi lippine. le kl. D: Schoondijke 2Breskens 2; Hoofdplaat 2Aardenburg 2; Oostburg 2 Groede 2. le kl. E: Breskens 3Biervliet 2; Aar denburg 2IJzendjjke 2; GroedeSchoon dijke. OvergangsklasseMiddelburg 4Cortge- ne; KapelleVlissingen 4; Eiland Boys 2 Nieuwland; RCS 3De Zeeuwen 4. 2e kl. A: Goes 4Vlissingen 5; EMM 2 Domburg 2; Middelb. BoysWalcheren 3. 2e kl. B: Corn. Boys 2Hulst 2; Honte nisse 2SVO 2; HoekRia 2; Terneuzen 4—BKW 2. Z. V. B. Er zijn eenige wijzigingen in de indeeling van de verschillende klassen gekomen. SCD uit Biervliet heeft zich teruggetrok ken uit de le klasse D; Kattendijke ver valt uit de overgangsklasse en De Zeeuwen VI uit de 3e klasse A. Voorts vervalt uit de Zaterdagcompetitie Walcheren het elf tal van RCS. In de adspirantencomp. wordt toegevoegd Vlissingen B, doch komen te vervallen De Zeeuwen en Serooskerke. MOTORBOOTSPORT. NIEUW SNELHEIDSRECORD VOOR MOTORBOOTEN. 210 km per uur. De bekende Engelsche coureur, Sir Mal colm Campbell heeft Zaterdag op het Hal wil-meer (Zwitserland) het absolute snel heidsrecord voor motorbooten, hetwelk reeds op zijn naam stond met een snelheid van 208,040 km per uur, verbeterd en ge bracht op 210,078 km. POSTDUIVEN. Wedvlucht P.V. „De Telegraaf" te Mid delburg van Libramont (B.) 116 km. Los 11 uur. Eerste 13.53. W. Hendriks 1 en 6; R. Dirven 2, 3, 5 en 7e prijs, beiden te Mid delburg; 4e prijs S. Kodde te Veere. Prijsvlucht Schoondijksch concours- en verzendingsbond te Schoondijke uit Arras 130 km. Los 7 u. 30. Eerste 8-54-5. P. Dobbelaere, Schoondijke 1; Faas Mzn. 2; Wisse Czn. 3; P. Jacobs 4e, 13e, 14e; W. Pleijte 5e, 8e, 29e en 42e; P. Pleijte 6e; J. de Veij, allen te Breskens, 7e; Brevet, Cad- zand 9e; Jan Pleijte 10e; Jac. Wisse 11e, 24e; Bondewel allen Breskens, 12e, 27e, 30e, 37e; De Hollander, Oostburg 15e; P. Haart- sen, Breskens 16e; Th. Vermeulen, Retran- chement 17e; Woittiez 18e; Jan Pleijte 19e, 20e, 38e; Jan Pleijte 21e; P. Rookers 22e, 33e, I. Klaaysen, allen Breskens, 23e; B. Pijzke, Schoondijke 25e; Jan v. Gijs, Bres kens 26e, 44e; Hamelijnck, Breskens 28e; Verberkmoes, Groede 31e; Dusardeijn, Groede 32e; Mabesoone, Oostburg 34e; J. v. d. Broecke, Breskens 35e; W. Klaaijsen, Breskens 36e, 41e; Aalbregtse, Draaibrug 39e; M. v. d. Broecke, Breskens 40e; A. v. d. Velde, Breskens 43e; Koning, Bondewel, Breskens. Kampioen oude duiven: 1. Faas Mzv. Breskens 2; J. v. Gijs, Breskens. Kampioen jonge duiven 1 M. Qurars, Bres kens; 2. Bondevel, Breskens. Wedvlucht uit Mons van Postduiven- vereen. „De Zeeuw" te Goes, le, 9e, 10 pr. L. Baert, 2e, 3e en 5e pr. J. de Pan, 6e en 8e pr. Th. den Boer, 4e en 7e pr. J. Voois. Los 8.15 u. Eerste duif 9.34.25. Wedvlucht uit Mons (B.) Ill km van de Postduivenvereen. „De Blauwe Doffer' te Hans weer d: 1, 4, 6, F. Dommanchet 2 E. Mollet; 3, 5, 7, 9 A. de Klerk; 8 J. P, Theenaert; 10 J. den Exter, allen te Hans- weerd. Wedvlucht de Noordster te Ierseke uit Libramont, 198 km; los 11 uur; jonge dui ven: C. Pekaar 1 en 2; A. Pols 3, 9 en 11 A. Vermast 4 en 11; M. Minnaard 5; Joh Bom 6, 7 en 10... J. Zoeteweg 12; Joh. van Es 13; eerste duif 13-33-11. Oude duiven: Joh. Zoeteweg 1 en 2; Joh Bom 3 en 7; M. Minnaard 4; J. Haay 5 Joh. van Es 6. Eerste duif 13-34-31. Wedvlucht postduivenver. Stormvogels te Ierseke uit Mons; 114 km. Eerste duif 9-23-10. Jonge duiven: D. van Boven 1 en 9; Jan Vette 2, 5, 6 en 7; E. E verse 3 Izak van Boven 4; W. M. van Haver 8 L. Schippers 10. Oude duiven: W. M. van Haver 1; Izak van Boven 2. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen (Terneuzen). Nieuwe inschrijvingen: „Coöp. Kolenvereen. Helpt Elkander', G.A., Oostburg, Markt, aank. van brandst. Gez. Gevaert, IJzendijke, Molenstr. D 145, modisten en damesmode-art. Paardenh. en exp. Gustaaf Lannoije, Aar denburg. Wijzigingen; M. A. Aalbregtse, Oostburg, Breedestr. 57, kantoormach. Agentschap in ass. opgeh. „E.V.S." Expl. tot verk. van sigaren P. Kaan, Julianastr. 22, Filiaal gev. te 's Gra- venhage, Thomsonlaan 235. Gebrs. Hamelink, Terneuzen, Rosegracht 13. Venn, onder fa. omgezet in N.V. „Hame link's Handelmij. N.V." Fa. Gebrs. Harte, Terneuzen, Donze Vis serstraat 36. Venn.: Nicolaas Harte Jzn., uitgetr. Hotel „De roode Leeuw", Zuidzande. Eigenaar: A. de Witte, Zuidzande, uitgetr. Kleedirigmag. J. J- van Leeuwede Vriend, Terneuzen, Korte Kerkstr. 15. Ge volm.W. J. Musson, uitgetreden. Radio en Elec.tro-Techn. Bur., G. J. A. de 5^ (Ingez. med.) HUISHOUDSTER TE BRUNSSUM AANGERAND. Gisteravond wilde de 30-jarige huishoud ster van kapelaan J. Haan te Brunssum zich van de nabijgelegen tramhalte naar de wo ning van den geestelijke begeven. Het huis van den kapelaan ligt achter een rij hoo rnen. Men kan het bereiken via een pad aan weerszijden waarvan zich een haag bevindt. Op enkele meters van de woning van den kapelaan werd de vrouw plotseling door een man van middelbaren leeftijd aangeval len en in een heg geduwd. Op haar geschreeuw kwamen na enkele minuten twee passeerende mijnwerkers toesnellen, die den man vastgrepen. Inmid dels had ook de kapelaan ontdekt, wat er gaande was. Hij waarschuwde de politie, die kort daarop ter plaatse verscheen en den man arresteerde. Het bleek een onge veer 50-jarige man te zijn, die te Brunssum woonachtig is. VAN VIJFTIEN METER HOOGTE DOODGEVALLEN. Gistermorgen is de 48-jarige schilder W. den Toom, wonende te Leerdam terwijl hij bezig was met het leggen van ruiten op een kap van een nieuwen aanbouw van de N.V. De VriesRobbé en Co. aan den Spijkschen dijk te Gorinchem, van een hoogte van vijf tien meter gevallen. De man kwam met zijn hoofd op een betonnen vloer terecht. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. POLITIE VINDT Z.G. VERBRANDE GOEDEREN. In samenwerking met de rijkspolitie en de gemeentepolitie van Tiel is de Echteld- sche politie er in geslaagd in Tiel in een schuur een partij van ruim zestig zakken koren te ontdekken, welke volgens opgave van den eigenaar, een zekeren v. d. B. uit Echteld, vorige week Maandag bij een in diens woning plaats gehad hebbenden brand een prooi der vlammen geworden zouden zijn. De eigenaar v. d. B., is aangehouden en de politie gaat thans nauwkeurig na of verdachte zich naast poging tot oplichting soms ook schuldig gemaakt heeft aan brandstichting. MET HET HOOFD OP BRANDEND PETROLEUMSTEL GEVALLEN EN OVERLEDEN. Gisterochtend ontdekten de buren van den 72-jarigen K. de Haan in de Hovenier straat te Leeuwarden, dat deze met zijn ge zicht op een brandend petroleumstel was ge vallen en aan de daarbij opgeloopen ver wondingen was overleden. De man was gis teravond beschonken thuis gekomen en heeft waarschijnlijk in dien toestand ge tracht zijn potje te koken. Te water geraakt en verdronken. Gisteravond is de 53-jarige J. E. Thie- rauf, die als wachtman dienst deed in het Boschplan te Amstelveen, in een zes me ter breede vaart gevallen en verdronken. Zijn kameraad, die een eind verder stond en een plons hoorde, snelde hem onmid dellijk te hulp. Het mocht hem echter niet gelukken, den drenkeling te redden. Het slachtoffer is vermoedelijk door de duis ternis misleid. Hij was gehuwd en woonde te Amsterdam. Van kar gevallen en overleden. Gisteravond reed de landbouwer J. Geertsema te Oude Pekela met zijn vier jarig zoontje op een wipkar naar het land om aardappelen te halen. Op den terug weg viel het kind van de kar en kreeg de wielen over het lichaam. In ernstigen toe stand werd de kleine naar het r.k. zieken huis te Winschoten overgebracht, waar hij vanmorgen aan de bekomen verwondingen, is overleden. „Propaganda en openbare meemng door mr. J. J. Schokking. De achtste bro chure van de reeks „Tijdseinen" (stemmen, uit chr.-historischen kring), uitgegeven door N.V. Drukkerij C. Blommendaal, Den Haag. „Jessy en de anderen", een boek voor oudere meisjes, door Emmy van Lokhorst. Geïllustreerd door Rie Reinderhoff. Uitgave Van Holkema Warendorff, Amster- „Machten van dezen tijd" 19361937. Overzicht van de voornaamste problemen der hedendaagsche internationale politiek,- door dr. Jan Romein. Uitgave N.V. De We reldbibliotheek te Amsterdam. „Tuinbouwencyclopedie" I De Azalea Indica L., door dr. H. Scheerlinck, Joz. Bau- mann, Fr. de Somer, Aug. Haerens en A. van Laere. De „Tuinbouw Encyclopedie" zal geen al fabetisch gerangschikte lijst van tuinbouw- termen met hun verklaring zijn. Zij zal be staan uit een dertigtal, ieder op zich zelf volledige monografiën, ingedeeld in vijf ru brieken: algemeenheden betreffende den Tuinbouw, plantenziekten en insectenbe- strijding; dendrologie; bloemenkweek; fruit kweek; groentekweek. Dit eerste deel bevat alle noodige aanwijzingen om de azalea te kweeken, inbegrepen practische wenken voor den verkoop. De uitgave is rijk ge ïllustreerd. V Bij J. M. Meulenhoff, uitgever te A m- sterdam verschenenIn de serie „Les meilleurs auteurs francais": „Au revoir, so- leil! Edition simplifiée, par. C. J. Uiterwaal. In de serie „Ma première collection" ver scheen: Petites poésies", recueillies par M. A. E. Tromp. Deuxième Edition. Jonge, Eerste Zeeuwsch-Vlaamsche Radio- distr., Aksel Handelsn. gew. in: G. J. A. de Jonge, Akselsche Radio-Centrale. M. Simpelaar, Aardenburg. Eigenaar: M. Simpelaar uitgetreden. Raenmond te Smet, Aksel. Aan bestaan de bedr. toegevoegd handel in vlas.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6