BUITENLAND. SPORT. GOES. WALCHEREN. ZUIDREVELAND N00RDBEVELAND BIOSCOPEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG Een Hilst^ard&ie bij en dat der Vereeniging is gediend met en eischt volgens adressante het in tact blijven van een hotel gelegen aan het schoone Ab dijplein. Het bestuur is dan ook van oordeel dat een onteigening van de perceelen, waarin het Hotel „De Abdij" is gevestigd, geen doorgang mag vinden, tenzij uitsluitend met het doel tot bouwkundige restauratie of aanpassing over te gaan, zonder echter de bestemming der gebouwen te wijzigen, nu noch in de toekomst. DE MISHANDELING VAN MAANDAG JL. In verband met het bericht van Dinsdag, over de mishandeling van een 78-jarigen man, die Maandagavond in de Stadsschuur met een bierflesch op het hoofd werd ge slagen, heeft de politie aangehouden zeke re H. en J., beide wonende alhier, die er van verdacht worden zich aan dezen misdaad te hebben schuldig gemaakt. Zij zijn aan de justitie voorgeleid. BLOEMENTENTOONSTELLING O.L.S.A. Gisteravond acht uur werd de jaarlijk- sche bloemententoonstelling van Openbare Lagere School A in het Schuttershof geo pend door het hoofd der school, den heer v. d. Hamme. Spr. heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder het personeel der Vlo-school en van school' B. Spr. wees er voorts op, dat verschillende firma's hun medewerking verleenden, en met de bloe voor de planten der kinderen gebezigd. Spr. luisterden; de middenstukken zijn geheel voor dep lanten der kinderen gebezigd. Spr. bracht verder hulde aan de technische le den der commissie, in het bijzonder de heeren Buthfer en Swart, zonder wier me dewerking deze tentoonstelling niet ge houden zou kunnen worden. Oon dankte spr. de leden der jury, de heeren Phaff, Reyerse en Provoost voor hun medewer king, waarna hij er op wees, dat er aan deze tentoonstelling ook weer aardige at tracties verbonden zijn. Spr. uitte tenslot te de hoop, dat de tentoonstelling aan ve len een genoeglijken dag zou geven en verklaarde haar daarna voor geopend. De heer Van der Hamme deelde vervol gens nog mede, dat burgemeester en wet houders van Goes bericht van verhindering zonden, doch Zaterdagavond ongetwijfeld, bij het uitreiken der prijzen, aanwezig zou den zijn. De heer Phaff, hierna het woord ver krijgende, merkte op, dat de jury weer geen gemakkelijke taak had. Vele kinde ren hebben bijzondere zorg aan de planten besteed. De eene plant leent zich gemak kelijker voor het opkweeken dan de an dere, doch hoewel men poogt het aantal soorten uit te breiden is dit toch niet gemakkelijk. Dit maal zijn er Afrikaantjes aan toegevoegd die meerendeels ook goed verzorgd zijn. Hoewel het weder niet me dewerkte moet men respect hebben voor hetgeen de kleinen tot stand brachten. Er zijn nog wel technische foutjes, maar er is elk jaar verbetering te constateèren, ook vooral in het opbinden der planten. Spr. uitte de hoop, dat men op deze wijze zou voortgaan, daar er in elk opzicht re den tot tevredenheid is. De aanwezigen gingen hierna de weer mooie tentoonstelling bezichtigen en ook de attracties, sjoelbakken, schieten, ringen werpen, enz. trokken al spoedig liefheb bers. Hieronder volgen de uitslagen: Fuchsia: le prijs Willy v. Krieken; 2e J. Kramer; 3e Marie v. Heel. Impantiëns: le Elly Panny; 2e Leni Ba- rentse. Ster van Bethlehem: le Betty Cruca; 2e Wim Bezemer; 3e Kees Scheffers; 4e Jo- han Baarends. Begonia Radio: le P. Nonnekes; 2e J. Nonnekes; 3e Joh. v. d. Sande; 4e Annie Janse. Geraniums Paul Grampel: le N. de Kos ter; 2e Jannie de Leeuw; 3e Mientje Dan sen; 4e G. Zweedijk; 5e Jac. de Coninck; 6e Henk de Butler. Coleus grootbladig: le D. Reyerse; 2e Adri v. d. Ende. Bruine Afrikaan: le Betsy Verdonk; 2e M. Nonnekes, Picc. str.; 3e J. Pannekoek; 4e N. de Koster. Oranje Afrikaan: le A. Schrijver; 2e Leo Frenks; 3e J. Visser. Ageralum: le Annie Janse; 2e Teun Reynhout. Hanggeranium: le Adri v. d. Ende; 2e Huib de Leeuw; 3e P. Nonnekes. Salvia: le D. Reyerse; 2e J. Machielse. Overparige planten: le Fuchsia: R. Heintzbergenle Begonia: Adri v. d. En de; 2e Begonia: Huib de Leeuw; 2e Fuch sia: Annie Janse; 3e Fuchsia: B. Verspril le. Bloemstukken: le B. Versprille; 2e An nie Hollmann. Fantasie bloemstukkenle wieg, Ineke Rosier; le molen: H. v. d. Broek. ARNEMUIDEN. Naar wij vernemen is de kokerij van mosselen te Arnemuiden weder aan de gang. Deze fabriek betrekt altijd de minderwaardige mosselen van het Centraal Verkoopkantoor; ook die mosselen welke bezet zijn met pokken of te veel slippers De kwaliteit is dit seizoen eigenlek veel te goed. De opbrengst bedraagt dit seizoen minimum 20 kg vleesch per ton tegenover 5 a 6 kg vleesch per ton verleden jaar. In de plaats van den heer W. Koning Wz. te Rilland, die wegens vertrek naar el ders als zoodanig bedankt heeft, is tot se cretaris van de commissie van toezicht op de Rijkslandbouwwinterschool te Goes be noemd, de heer J. L. Groenewege te Sint Maartensdijk. IERSEKE. Het 12-jarig zoontje van den heer Chr. St., had het ongeluk vlak voor een groote autobus ui't Amsterdam te val len. Het achterwiel reed over zijn linker arm, die plat werd gereden. De plaatselij ke geneesheer verleende heelkundige hulp KRUININGEN. Vrijdagavond vergaderde het feestcomité-Kruiningen om den uit slag van het feest te bespreken. De voor2, bracht allen dank, die hadden meegewerkt om het feest zoo goed te doen slagen. Aan uitgaven was er een bedrag van 400,65 en aan inkomsten 400.06, dus een tekort van 0.59. Daar de zangvereenig. Crescendo met een kastekort zit werd besloten om mede werking te verleenen aan een te houden bazaar. NISSE. Gevonden voorwerpen: één bank biljet van 10, één schaap, en twee knip messen, inlichtingen te bekomen bjj den gemeenteveldwachter. OVEZANDE. Timmerman v. d. Poel die werkzaam was bij de versieringen in de Kerkstraat, had Donderdag het ongeluk in een put te vallen en een been te breken. Na door dokter Folmer voorloopig te zjjn verbonden werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. LANDBOUWSCHUUR IN VLAMMEN OPGEGAAN. RILLAND. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf, brak brand uit achter de schuur van den landbouwer M. Boonman vlak bij het dorp alhier. De brand sloeg onmiddellijk over op de groote landbouwschuur, waar de geheele graanoogst was geborgen. De schuur brand de geheel af. De brandweer wist het woon huis te behouden. Op het terrein van den brand was de burgemeester spoedig aanwezig alsmede een officier met een aantal militairen, die alhier zijn ingekwartierd en krachtig hulp verleenden. Vermoedelijk hebben een paar kinderen met lucifers gespeeld achter de schuur, en zoo den brand veroorzaakt. De geheele oogst ging verloren. Verzekering dekt de schade. Auto van dijk gereden en tegen een boom gebotst. KORTGENE. In den nacht van Donder dag op Vrijdag is er op den Prov. weg tus- schen Geersdijk en Kortgene, ter hoogte van de hofstede, bewoond door den heer Iz. van Maldegem, een auto-ongeluk gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. De heer J. de Looff Jacz. uit Kortgene had een auto gehuurd van een verhuurder uit Kortgene. De Looff was met zijn vrouw naar het feest te Kamperland gereden. Toen ze op den terugweg waren, en ter hoogte van genoemde hofstede kwamen, reed de wa gen plotseling van den dijk af en botste met een der zijkanten tegen een boom. De beide inzittenden kwamen er met lichte kwetsuren af. De oorzaak van het ongeval moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat er een oude emmer ergens op den weg heeft gelegen. Deze zat vast aan één der wielen van den auto. Hoe de emmer op den weg kwam, is onbekend. GEERSDIJK. Donderdag zijn de kinde ren van de Bijz. school alhier in de fees telijk versierde lokalen getracteerd. Voorts werd een optocht samengesteld, welke door de gemeente trok. In de school wer den enkele spelletjes gedaan, waarvoor prijsjes beschikbaar gesteld waren. De on kosten van het schoolfeestje zijn bestreden uit giften van de ingezetenen. KOLIJNSPLAAT. Donderdagavond ver gaderde de Chr. Hist. Kiesvereeniging in de consistoriekamer der Herv. Kerk. Deze vergadering was speciaal belegd met het oog op het heengaan van den voorzitter, ds. M. Bons. In zijn openingswoord her dacht de voorzitter het overlijden van de leden Abr. Bouwense en L. Janse. Een bij- zondèr woord van welkom werd uitgespro ken tot den burgemeester van Kortgene, den heer A. A. Schuit. De avond werd op gebruikelijke wijze doorgebracht, terwijl tenslotte de vice-voorzitter, de heer J. Schippers, den voorzitter in gevoelvolle woorden dank bracht voor allen arbeid, die hij in de afgeloopen zes jaar in het belang van de Chr. Hist. Unie mocht verrichten. Den scheidenden voorzitter werd toegezon gen de zegenbede uit Psalm 134. KAMPERLAND. Donderdag is alhier het jubileumfeest gevierd. Om 8 uur 's morgens kondigde klokgelui aan dat het feest een aanvang nam. Het fanfarecorps „Ons Ge noegen" voerde op de muziektent koraal- muziek uit. Daarna marcheerden de school kinderen met het muziekgezelschap voorop naar de weide van de heeren van de Velde, alwaar -kinderspelen werden gehouden. Hierna trokken de kinderen terug naar hun scholen waar ze getracteerd werden. In de middaguren werd een optocht ge houden o.a. met versierde paarden en ver sierde tilburys. Hierna vonden volksspelen plaats. Het hoogtepunt van het feest was het openluchtspel „Van groote menschen" het welk in de vooravond werd opgevoerd. Hier voor was dan ook de belangstelling zeer groot. Het spel viel zeer in den smaak. Verder werd in de avonduren geconcer- treerd door het muziekgezelschap: „Ons Genoegen". Het feest werd besloten met een fakkeloptocht en het ontsteken van vuurwerk. Den ganschen dag heerschte er een gezellige drukte welke zijn hoogtepunt vond in de avonduren. Op hartelijke wijze is er feest gevierd en kan men op een goed geslaagd feest terugzien. Daar het concert door de zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria" en het kinderkoor „de kleine Lofstem" alhier Donderdagavond moest uitgesteld worden, zal dit concert a.s. Zaterdagavond plaats vinden, terwijl ook het muziekgezelschap zijn medewerking zal verleenen. Ook de feestverlichting zal dan nog ontstoken worden. KATS. Woensdagmorgen vroeg kon men zien dat er alhier een dag was dat Kats feest zou vieren. De straten waren versierd met vlaggetjes. Zuilen en een 4 tal poor ten waren opgetrokken en tal van huizen hadden gevelversiering, 's Avonds werden deze verlicht. De verlichting was schitte rend. Om 8.15 uur werd begonnen met klok luiden; om 9 uur werd door den voorzitter van het feestcomité den heer M. W. van Arenthals een inleidend woord gesproken. De burgemeester heeft daarna het feest ge opend. Hij schetste in korte trekken wat het 40-jarige jubileum onzer geliefde Ko ningin voor ons beteekent. Met een drie werf hoera werd de rede beantwoord. De muziek liet zich nu met het Wien Neerlands bloed hooren dat uit volle borst door de aanwezigen werd medegezongen. Een rondwandeling met de muziek en de schoolkinderen werd door de gemeente ge maakt, en hierna hadden verschillende kin dervolksspelen plaats. Onderwijl waren ook de poorten en de gevelversieringen ge keurd. Om 12.30 uur stelde de optocht zich op bij de hofstede van den heer D. Priester. Het was een schitterende stoet. De commissie welke prijzen mocht toekennen, stond voor een moeilijke taak; aan alle wagens was de uiterste zorg besteed, zoodat de kleine afwijkingen de beslissing moesten brengen. Na den optocht werden verschillende spelen uitgevoerd: koekhappen, gecostu- meerd hindernisloopen, sprietloopen etc. Des avonds werd door de plaatselijke muziekvereeniging een concert gegeven op de tent en door de zahgvereeniging werden verschillende liederen gezongen. Om 8.30 kwam de Kolijsplaatsche muziekvereeni ging een concert geven. Met beide muziek- vereenigingen werd de avond besloten met een fakkeloptocht. Het was 's avonds en orm druk. Kats kan weer als voorheen terugzien op een welgeslaagd feest en heeft MIDDELBURG. ELECTRO Speciaal verlof. Herfst 1918. Een groep soldaten, 70 man sterk, wordt per trein van het Oostelijk naar het Westelijk front gedirigeerd. Uiter lijk zijn het allen opgewekte mannen, pret makend, en zingend. Innerlijk echter heerscht er een groot verlangen naar huis, naar vrouw en kinderen, verloofde, ouders, vrienden. Dit verlangen uit zich wanneer blijkt, dat het transport Berlijn zal pas- seeren, want vele soldaten uit deze groep zijn rasechte Berlijners. Verlof is niet toe gestaan, doch "de mannen zijn niet te hou den, wanneer bekend wordt dat men zes uren moet wachten voordat een extra trein hen verder zal voeren. Zij smeeken den jongen, sympathieken luitenant, voor wien allen respect hebben, hun speciaal verlof te geven. Ieder heeft een bekende, een geliefde waarnaar hij zoo vurig ver langt. De luitenant zwicht: op eerewoord, dat zij een half uur voor het vertrek van den trein terug zullen zijn, geeft hij de soldaten, op eigen verantwoordelijkheid, verlof. De film legt nu in knappe beelden de ervaringen van de soldaten gedurende de zes uren verlof in de wereldstad Berlijn vast. De een is dolgelukkig bij het weer zien, de ander hevig teleurgesteld, een der de weer wordt bij het zoeken naar' zijn geliefde door het noodlot achtervolgt, een vierde weer zoekt het uitsluitend bij ver maak. Zoo schildert ons de rolprent in rea listische beelden, het lief en leed er solda ten. Echter deze Ufa-film laat ook niet na de manschappen en zelfs de vrouwen als plichtsbetrachtende en opofferende lieden te doen zien. Wanneer men deze soldaten in hun vrije urefi gadeslaat, gaat men zich afvragen of zij allen wel hun eerewoord zullen houden en allen op tijd zich bij den verantwoor delijken luitenant zullen melden. De film bereikt hier zijn climax. Komen ze allen terug? Men ga dit zelf maar zien. Het is een spannende en uitstekende rolprent, welke een dankbaar gegeven prachtig heeft uitgewerkt. Een prachtexemplaar van een man Dit prachtexemplaar is een vlotte jon geman, die door zijn grootmoeder zoo streng wordt opgevoed, dat elke minuut van den dag wordt uitgebuit om een- ge leerd en voorbeeldig man van hem te ma ken. Een toekomstige vrouw heeft het oude mensch zelfs al uitgezocht. De ken nis van het prachtexemplaar is uitgebreid echter van liefde, van uitgaan en van pret heeft hij nog geen ervaring. Maar dat komt ook wel. Een lieve jongedame spoort hem aan te ontvluchten en eens heerlijk uit te gaan. Als hij naar deze raadgeving luistert en er stilletjes tusschenuittrekt, is Leiden in last. Natuurlijk geeft dit aar dige verwikkelingen en grappige momen ten komen er dan ook vele in deze film voor. Men zal zich wel amuseeren met Eroi Flyn en Joan Blondeil, die zeer knap'spel te zien geven. CITY. Melodie uit het verleden. Het is een eeuwenoude waarheid, welke deze Ufafilm ons te zeggen heeft: Men moet het geluk grijpen, als het zich aanbiedt. Er is een mensch, een harde zakenman, die slechts leeft voor zijn werk en daarbij geen oog heeft voor hetgeen rondom hem geschiedt. Op zeer bijzondere wijze maakt hij kennis met een jonge vrouw, wier lot hij zich aantrekt, die zijn leven vermooit, doch waarop hij zich eerst verlieft als het te laat is, als zij zjjn huis verlaten heeft en haar eigen weg gegaan is. Vijf jaren gaan voorbij en dan kruisen hun wegen zich nogmaals. Zij is gelukkig getrouwd en heeft een kleinen jongen, doch haar liefde voor hem is gebleven. Thans realiseert hij zich ten volle hoe bljnd hij geweest is, maar nog is het niet te laat Zij belooft hem mede te gaan naar Europa, doch intijds herinnert zij zich dat zij thans niet meer alleen staat, dat anderen haar noodig hebben en zij laat hem alleen ver trekken. Onopgesmukt is deze groote fout van een man hier uitgebeeld. Willy Birgel bevestigt zijn faam als karakterspeler. Hij is het, die de film draagt, met Brigitte Horney als te genspeelster van groot formaat. Een te waardeeren bijzonderheid in deze Duitsch sprekende film is het feit, dat men Fran sehen en Amerikanen hun landstaal spre ken laat. Een voorbeeld dat navolging ver dient. Met eenvoudige middelen wordt daar door veel aannemelijker gemaakt dat de handeling zich naar een ander land ver plaatst heeft. Het derde alarm, Van de Amerikaansche films zijn die wel ke de een of andere publieke dienst of li chaam als centrum der handeling hebben niet de slechtste. De vele leger- en vloot- films zijn bekend, doch daarnaast bracht men industrie-, ziekenhuis-, vliegfilms e.d. Ditmaal een film, die gerust een documen taire film van een Amerikaansche wereld stadbrandweer genoemd kan worden. Voor deskundigen om van te smullen. Men moet dit prachtmateriaal zien uitrukken. Een spannende geschiedenis, waarin Dick Foran den boventoon voert, dient om de organisa tie en het werk van zulk een modelbrand weer weer te geven. Aan het slot ziet men een reusachtige brand, die „groot alarm" noodig maakt, en waarbij Dick een onge- loofelijke redding verricht. In haar genre een prachtfilm. Amsterdam 1936-3% 100% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 44%43% A Amsterd. Bank 138%138% A Ned. Gist- en Spiritusf. 495 A De Schelde N.B. 41%—41% C Am. Smelt en Ref. 34%-34% A Born. Sum. H.M. 171%—172 A Houth. Alberts 94 C Union Pac. Rr. 63%—62% C Int. Nickel Cy. 36%—36% A Pref. Lever-Bros 132131% Ned. 38 1000-3 100—99% O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 79%—80 A Koloniale Bnk. 146 A N.I. Hbk. 600 128—126% C Ned. H. M. 1000 147—147 A v. Berkels Pat. 58%56 C Calvé-Delft 86%—86% A Philips Gem. B. afg. 226%228%-26 C Unilever 142140-39% C Am. Car en Foundry 17%17%-% C Anaconda Cop. 24%24-% C. Bethlehem 42%42%-% C Kennec Copper 3030-% C U. States St. C. 42%—42%-% C North Am. Cy. 14%14% C Rep. Steel 12%—12%-% A Kon. Petr. Mpfj. 327-326-27% C Contin. Oil Cy. 21%—21% C Phillips Petr. Comp. 27%27% C Shell Union O.C. 10%—11-10% C Tide Water Ass. Oil 9%9%9% A Ned. Scheepv. U. 112%112% A H.V. Amsterdam 453%455-56 A Java Cult.. Mjj. 163160 A N.I. Suiker U. 168%—169 A Deli Batavia 215%211% C Deli Mij. 1000 275%—278-77 Koninkl. Markt Amerika H.VA.. Ohl.Markt Rubber Philips (Wettig Unilever - Tabak - Schepen gedeponeerd,} A Senembah 252%248 C Baltimore Ohio 55 C Southern Pac. Cy. 11%11%-% A Southern Rlw. 8%7% A Amst. Rubb. C. 224%—223%-24% A Deli-Bat. Rubb. 150%—148%-49% A Hessa Rubber 115112% A Serbadjadi S.R. 104%—100% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.92% 74.35 5 00% 31.41% 1.86 8.92% 74.35 5.00% 31.38% 1.85% zijn oude roem ten deze nog niet verloren. Het feestcomité heeft een zware taak te vervullen gehad. Een woord van dank voor het vele werk dat werd verricht, is hier op zijn plaats. De Spaansche burgeroorlog. De Spaansche burgeroorlog. LUCHTBOMBARDEMENT OP BARCELONA. 30 dooden, tachtig gewonden. Gisterochtend te omstreeks elf uur heb ben negen vliegtuigen der opstandelingen de stad Barcelona gebombardeerd. Er zjjn dertig dooden en 80 gewonden. Tijdens het bombardement zijn de Engelsche schepen „Powier" en „Caulake" getroffen. De brug van het eerste schip werd door een bom vernield, waarbij een opvarende gewond werd. Amerika zendt meel voor de armen. Het staatsdepartement te Washington heeft medegedeeld, dat de regeering door bemiddeling van het Amerikaansche Roo- de Kruis 60.000 vaten meel naar Spanje zal zenden, ten behoeve van de tot beide pastijen behoorende armen. De strijd in het Verre Oosten. Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Spit, Rheumatiek, Kou en Maandbezwaren. Eén „Mijnhardtje" 5 ct. 12 stuks 50 cL (Ingez. med.) HEVIGE GEVECHTEN AAN DE JANGTSE EN IN HONAN. Het Chineesehe persbureau meldt, dat hevig gevochten wordt aan het Jangtse front en in Honan, waar de Chineezen hun stellingen konden handhaven, behalve ten Zuiden van den Jangtse, waar zij Joeitsjang en de omliggende stellingen moesten ont ruimen om zich naar het Westen terug te trekken. In Honan hebben de Japannee- zen heftige aanvallen gedaan en aan bei de zijden zijn zware verliezen gêleden. Japanneezen melden succtfcsen. Van Japansche zijde wordt gemeld, dat Kwangtsjau, halverwege tusschen Koesjib en Sinjang aan het Zuidelijk deel van den spoorweg PeipingHankau, door de Ja pansche troepen genomen is, na een alge meen offensief. Voorts zouden de Japan sche troepen bezit hebben genomen van Sjangtjen, op 150 km van Hankau. Beide steden liggen op den weg, die de Japannee zen bij hun opmarsch naar Hankau volgen. BELGIS. MILITAIRE ORGANISATIES VAN DE REXISTEN. Havas meldt uit Brussel: In verband met een onderzoek naar het bestaan van mili taire organisaties van rexisten en vlaam- sche nationalisten zijn huiszoekingen ver richt bij de rexistische afgevaardigden Daye en Wyns en bij Brunswijck, een broer van den secretaris-generaal van justi tie. Talrijke documenten zijn in beslag ge nomen. Deze documenten hebben betrek king op het bestaan van op militairen leest geschoeide organisaties en op de uitwerking van plannen tot het bouwen van cellen in leger, gendarmerie en politie. Tegen den re- xistischen senator Vigneron is een beschul diging ingediend wegens overtreding van de wet op de militie. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en Rijwiel reglement en|of de Motor- en Rijwielwet of andere verkeersovertredingen: N. C. J. S., Middelburg 0.50 b. s. 1 d.h., P. J. B. V., Goes 1 b. s. 1 d.h., W. S., Ierseke, J. d. H., Nieuwdorp 2 b. s. 2 d.h., C. P. C., Oost- kapelle 2.50 b. s. 1 w. tuchth., J. B., Sint- Laurens 2 b. s. 1 w. tucht., H. C. Wisse- kerke 2 b. en 0.50 b. s. 2 x 1 w. tuch J. H., Krabbendijke, P. L. R., Koudekerke, :eder 3 b. en f 0.50 b. s. 3 en 1 d.h., P. v. B., Ierseke, L M„ Kruiningen, L. R. en L. V., Waarde, ieder vrijspraak, F. S., Koude kerke teruggave aan ouders; zonder verlof te Nisse zwemmen in een gesloten water: J. C. de W., te Kruiningen: 1 b. s. 1 d.h.; straatschenderij: F. P. D., Westkapelle; 3 b. s. 1 w. tuch.; openbaren dronkenschap: H R. L., Mid delburg: 10 b. s. 5 d.h., A. I. H., Kortgene. 15 b. s. 10 d.h.; zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond: A. H., Soeburg: 0.50 b. s. 1 d.h.; terwijl het hem uit den aard zijner be trekking niet vrijstaat, de afsluitboomen van een openbaren overweg openen; A. K., Arnemuiden: 4 b. s. 4 d.h. VOETBAL. DE ELFTALLEN VOOR MORGEN. Het elftal van Middelburg, dat morgen te Soeburg tegen R.C.S. zijn eersten wedstrijd van de nieuwe competitie zal spelen, is als volgt samengesteld: d.: C. Moens: a.: L. met het volgende elftal uit: d.: Adriaanse; L. M. Verhulst (of Kampman) en J Jonge- pier; v.: C. H. Merk, A. Carol J. Neufeglise P. Vogel en F. H. van der Kop. Zeelandia komt morgen waarschijnlijk met het volgende elftal uit: d.: Adriaanse; a.: van Maaren en Nijsse; m.: Jonge pier, de Rijke en Mijnheer; v.: Adriaanse, Smit, Janisse, Simons en Philipse. R.C.S.Het elftal van de Soeburgsche tweede klasser R.C.S. zal morgen als volgt zijn samengesteld: d.: J. Guiran; a.: J. Da- niëlse en M. Schout; m.: J. Labeur, P. Wan- jon en B. Lantsheer; v.: A. Kruisse, P. Dijksma, M. Gillisse, M Blok en A. Blok. Goes: Het Goesche elftal zal Zondag te gen T.S.C. uitkomen met een invaller voor G. J. Ploegaert. Verder heeft het elftal een vrij beduidende wijziging ondergaan, die hoofdzakelijk op een verjonging neerkomt. De geheele voorhoede telt nauwelijks 100 jaar. De opstelling luidt" van links naar rechts; Van der Sluis, doel; P. van Hese en Akkerman, achter; Daniëlse (aanv.), Leyn- se en Peels, midden; Wijs, Lockefeer, De Pan, Adr. van Hese en Van Sabben, voor. Z.V.B. De volgende twee, voor morgen vastge stelde wedstrijden zijn uitgesteld: Aarden burg—S.C.D en Kattendijke—Kapelle. KORFBAL. Z.K.B. Nieuwe bestuursleden. Zooals 'men weet werd in de algemeene vergadering van den Zeeuwschen Korfbal- bond op 3 Sept te Goes gehouden, besloten dat in de door het bedanken van de heeren Hol en Bal, ontstane vacatures voor be stuurslid van den Z.K.B. schriftelijk zou worden voorzien. Thans wordt gemeld, dat tot bestuursleden zijn gekozen, de heeren H. van der Laan (Blauw Wit, West Bra bant) met 79 stemmen en A. de Vriend (Seolto, Terneuzen) met 45 stemmen. De heer J. Carels en mej. v. d. Vliet, die even eens candidaat waren gesteld, behaalden respect. 32 en 18 stemmen. E.W.W. bedankt als Z.K.B. lid. E.W.W. te Vlissingen heeft geen kans ge zien dezen winter een twaalftal samen te stellen. Daarom was deze Vlissingsche korf balclub genoodzaakt te bedanken als bonds lid. ATHLETIEK. Nederlandsche athleten te Oslo. Op den tweeden avond van de driedaag- sche internationale atletiekwedstrijden te Oslo leverde Osendarp een van de fraaiste prestaties van den avond door de 200 m in den prachtigen tijd van 21.1 sec. te winnen met grooten voorsprong op den Fin Tam- misto, die tweede werd. Pennington werd derde, terwijl Karl Baumgarten met 22,1 sec. op de vierde plaats beslag legde. Van Beveren liep niet mee. De 4 X 100 m estafette bracht een over winning van onze ploeg, bestaande uit Bou- man, Karl Baumgarten, - Osendarp en Van Beveren, met een tijd van 1 min. 32.9 sec. kwamen onze landgenooten met grooten voorsprong op Noorwegen en Engeland bin- Keurig werk leverde ook Bouman op de 800 m. Achter den Franschman Levecque eindigde hij op de tweede plaats. AUTOMOBILISME. CAPT. EYSTON HEROVERT HET ABSOLUTE SNELHEIDSRECORD TE LAND. Een gemiddelde van ruim 575 km. Er wordt daar op de starre, glinsterende zoutvlakten btf Bonneville (V-S.) een ti tanenstrijd gestreden, een strijd tusschen twee Engelschen om het absolute snelheids record te land- Deze twee landgenooten trachtten elkaar in hun roekeloos spel met den dood te over troeven om toch maar den naam te kun- iA)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2