Jglnstanfine BUITENLAND. Parijs is rustig gestemd. RECHTSZAKEN. Het moderne middel Tegen pijnen is Instantine. In Instantine zijn Instnntinp voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op ideale wijze vereenigd. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAAHDEREN O.D. Assuradeurs zeggen clausules omtrent oorlogsrisico op. KERK EN SCHOOL. AFLOOP VERKOOPINGEN. FRANKRIJK DUITSCHLAND. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG PALESTINA MEXICO. Neem 'n bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn - Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct.., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Ingez. med.) ren begeleid door de muziekver. „Oefening na den Arbeid" te Nieuw- en Sint-Joosland Deze ver. zal daarna een concert geven op het Marktplein. De fontein zal dien avond wederom werken en electrisch ver licht worden. DOMBURG. Een aangekondigde en door B. en W. goedgekeurde speldjesdag voor een zeer nuttige instelling kon dezer dagen niet doorgaan, wegens gebrek aan dames-ver- koopsters. Zou er te dikwijls een beroep ge daan worden op haar medewerking? DOMBURG. Dinsdagavond a.s. zal om 8 uur de Raad in openbare vergadering bij eenkomen. De agenda vermeldt o.m. over eenkomst met de P.Z.E.M. inzake stroom- levering pompgebouw van het waterleiding bedrijf; Overeenkomst met de „Gekro" in zake destructie van vleesch. Aanbieding der begrooting 1939. GRIJPSKERKE. Begunstigd door mooi weer heeft Grijpskerke Woensdag het 40- jarig regeeringsjubileum op luisterrijke wij ze gevierd. Het feest werd ingezet met klok luiden, dan volgden kinderspelen op het schoolplein. Verschillenden wedstrijden zooals ring- rijdcn per fiets, vlaggetjes steken, letters ophangen enz. Een ringrijderij te paard. Zang en muziek wisselden elkaar vervolgens af. SOEBURG. Gisteravond zijn alhier aan gevangen de feestelijkheden ter gelegen heid van het veertigjarig regeeringsjubi leum, met het opvoeren van een openlucht spel „De Oranjeboom bloeit weer" van den heer Pieterse te Middelburg op een weide van den heer Jacobs aan de Beciusstraat. Van dit spel zal nog een opvoering worden gegeven Zaterdagavond a.s. Gistermiddag zijn tevens kinderspelen gehouden, waar voor de belangstelling buitengewoon groot was. De burgemeester sprak de honderden be zoekers toe en gaf na zijn rede een korte inleiding tot het spel, waarin, voorafgaande aan declamatie, zang of muziek worden voorgesteld „Hulde aan het Huis van Oran je", „De inhuldiging", „De bruiloft", met Oud-Hollandsche liedjes en dansen door de Vereeniging „Medioburgum", onder leiding van den heer Chr. Mazure, te Middelburg. Voorts „De bloeiende Oranjeboom" met kinderzang en een schitterend slottableau, waarin alle medespelenden optreden. Het geheel was af, opgetogen verliet men het deiland. Velen begaven zich nu naar het Oranjeplein om te genieten van den zang, der beide zangvereenigingen en het prachtig geïlumineerd gemeentehuis te bezichtigen. Veel bekijks had ook de verlichting aan weerszijden boven dat plein, waarin Oranje- sterren hun zacht licht uitstraalden en de schitterend verlichte eerepoorten in de Paspoortstraat en Buteuxstraat. Mooi zijn de gevels van villa „De Hoogte" en het huis van den burgemeester enz. De Kanaalstraat vraagt de aandacht voor een aantal schil derstukken van voorvallen uit de 40-jarige regeeringsperiodedie zijn opgesteld aan weerszijden der straat. De Vrijburgstraat heeft ook nu weer een aardige versiering weten aan te brengen, evenals de Ritthemschestraat met haar machtige eerepoort. De meeste buurtvereenigingen hebben reeds kinderfeestjes gegeven of zijn van plan dit nog te doen. Zaterdag a.s. zal het voor Soeburg de groote feestdag zijn. RAAD VAN WESTKAPELLE. WESTKAPELLE. Donderdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. de Casembroot voltallig. De voorz. deelde mede, dat hem verlof is verleend van 18 Sept. t|m 2 Oct. en van 7 Oct. t|m 20 Oct. Op het verzoek van de verschillende on derwijzers-organisaties adhaesie te betui- gen aan een adres gericht tot de regeering, om tot invoering van een verlaagde leerlin- genschaal over te gaan werd na eenige be spreking met 4 tegen 3 st. besloten, geen adhaesie te betuigen (voor: de hrn. W. Hui- bregtse, P. Huibregtse en J. Lous). De gemeente-rekening 1937 werd voor- loopig vastgesteld, met in den gewonen dienst aan inkomsten 79572 en uitgaven 82040; nadeelig slot 2468. Kapitaaldienst Ink. 23201; uitgaven 25256; nadeelig slot 2055. De pensioengrondslag van den burge meester werd vastgesteld op 2200. Met algefn. st. werd daarop benoemd tot vier den ambtenaar van den Burgerl. Stand, de heer W. J. K. Dieleman. Op een reclame van de wed. I. Peene om ontheffing in de hondenbelasting over het 2e halfjaar werd gunstig beschikt, terwijl op een reclame van A. Roelse, diens aanslag nader werd vastgesteld. Bij de rondvraag deelde de heer P. Hui bregtse mede, dat na opruiming van pa len en van de ringbanen na de feesten, een en ander niet behoorlijk is hersteld. Met deze klacht zal rekening gehouden worden. De heer H. C ij s o u w wees o.a. op het gevaar, dat kan ontstaan door het aanste ken van vuren in het dorp zooals op Ko ninginnedag is gebeurd. De voorz. onder schreef dit. Door hem zullen in het ver- velg strenge maatregelen genomen worden orr. zt.iks tegen te gaan. HANSWEERD. Aan boord van het motor schip Gelderland op weg van Antwerpen naar Rotterdam had een ontploffing plaats van een petroleumtoestel waardoor brand ontstond in het vooronder, die zich eerst ernstig liet aanzien. De pompboot „Vier Gebroeders" is langzij gevaren en heeft den brand kunnen blusschen. Het vooronder is echter geheel uitgebrand. Het motorschip Ingelina Maria op weg (van Antwerpen haar Duitschland kreeg op de Westerschelde machineschade. De motorboot „Rehoboth" heeft het schip op sleeptouw genomen en hier binnengesleept. GEEN TUNNEL. KLOETINGE. Volgens heden van den Minister van Waterstaat te Kloetinge ont vangen bericht, zal de overweg Lewestraat- Buys Ballotstraat behouden blijven. Dank zij de door B. en W. dezer gemeente ge maakte bezwaren zal de oplossing gevon den worden door den nieuwen rijksweg zooveel mogelijk naar het Noorden te leg gen. Dit bericht, waardoor dus de oorspronke lijk gedachte smalle tunnel voor het voet- verkeer vervalt en de overweg ook voor rijverkeer behouden blijft, is met vreugde ontvangen. DE INBRAAK TE WOLFAARTSDIJK. WOLFAARTSDIJK. Omtrent de inbraak Woensdag j.l. bij den landbouwer C. P. Koe man gepleegd vernemen wij nader, dat de dieven hoogst waarschijnlijk met een auto zjjn gekomen en vertrokken. Men is door het opschuiven van een raam binnengeko men. Alles wat eenige waarde had hebben zij meegenomen zelfs eenige fietsplaatjes, werden van de rijwielen, die binnen stonden, afgehaald. Ook de brandkast, welke zij met een sleutel hadden opengemaakt was leeggehaald. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. WOLFAARTSDIJK. Donderdag schrok alhier een paard, dat gespannen was voor een klein wagentje. Het dier liep met voer tuig en al den dijk aan de z.g.n. oude Kaai, bij den ingang van het dorp, af. De voer man, de ruim 60-jarige E. Reinhout, kwam hierbij zoodanig in dek nel, dat geneeskun dige -hulp moest worden ingeroepen. De man die over inwendige pijnen in zijn borst klaagde, werd door dokter Vos naar zjjn woning vervoerd. WOLFAARTSDIJK. Woensdag is alhier het feest ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin opgewekt gevierd. Het programma werd vlot afgewerkt en de volksspelen waren een succes. De optocht waarin verschillende praalwagens meereden was mooi om te zien. Aan de versiering en verlichting was ook veel zorg besteed. Het concert van de mondharmonicaver. uit Goes op het school plein te Oostkerke, hield er de stemming in. Tot laat in den avond klonk het Oranje bo ven en Leve de Koningin, vroolijk door de straten. WISSEKERKE. Het hulpkantoor der P.T.T., alhier, wordt met ingang van 1 Oc tober a.s. vervangen door een P.T.T.-station. EEN JEUGDIGE INBREKER. BIERVLIET. Woensdag bleek tijdens af wezigheid der bewoners te zijn ingebroken bij den heer De V. Ruim 12 werd vermist. Na onderzoek door rijks- en gemeentepoli tie bleek de buurjongen S., 15 jaar oud, de dader te zijn. GROEDE. Alhier werd ter secretarie door den slager J. M. te Schoondijke, die onder deze gemeente een weide heeft, aangifte gedaan, dat onder zijn vee mond- en klauw zeer heerscht. WATERLANDKERKJE, De Raad heeft in zijn vergadering van gister benoemd tot gemeente-ontvanger, den heer W. J. A, Dhont te Eede, sedert 1 Januari tijdelijk in die functie werkzaam. Doodelijk ongeluk. De tienjarige M. Selis van het gehucht Heikant nabij Koewacht, die op een fiets reed werd door een geladen vlaswagen aangereden en is aan de bekomen verwon' dingen overleden. Reuter meldt uit Londen: De bij Lloyds aangesloten assuradeurs hebben besloten al le overeenkomsten, waarbij oorlogsrisico gedekt wordt, met een termijn van 48 uur op te zeggen. De Amerikaansche zee-assurantie-maat schappijen hebben overeenkomstig het door de Engelsche assuradeurs genomen besluit besloten met een termijn van 48 uur alle clausules omtrent oorlogsrisico in algemee- ne polissen voor verschepingen over den Oceaan op te zeggen. Oorlogsrisico zal voortaan afzonderlijk worden gedekt tegen hoogere premies, die afhankelijk zijn van de Europeesche ge beurtenissen. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland zijn na examen toegelaten tot den Heiligen Dienst in de Ned. Herv. Kerk de heeren J. van Sliedregt candidaat in de godgeleerdheid aan de universiteit te Utrecht en wonende te Dinteloord en C. C Pijpers candidaat in de godgeleerdheid aan de universiteit te Leiden en hulpprediker te Hengelo (O.) De classis Rotterdam der Ger. Kerken heeft aan ds. J. Koelewijn te Berkel en Ro denrijs, vroeger te Kruiningen, met in gang van 1 November eervol emeritaat verleend. Geref. Gein. Ds. J. D. Barth te Dordrecht heeft be dankt voor het beroep naar Borsele. Notaris R. Batten heeft gisteren in het Notarishuis publiek verkocht: Een pakhuis en erf aan den Zuidsingel te Middelburg. Kooper A. de Plaa aldaar qq voor 1300. Een huis met erf en tuin aan de St. Pie terstraat 29. Kooper J. Polderman te Soe burg voor 1650. 80 a (2 g 12 r) weiland aan den Lage weg te Koudekerke. Kooper J. van den Berge te Middelburg voor 1320. Op de stations een uittocht van vreemdelingen. Maatregelen ter verdediging tegen aanvallen uit de lucht. (Van onzen correspondent.) Ofschoon hij het wereldgebeuren met spanning volgt, bewaart de Parijzenaar over het algemeen een kalmte en een ge moedsrust, die merkwaardig zijn. Uiterlijk is er te Parijs niets veranderd; de drukke boulevards zijn nog immer 's avonds een kermis van kleuren, een orgie van licht en lawaai. Nog overheerscht het optimistische ga s'arrangera", dat komt in orde, en men koestert de hoop, dat de bladen eens niet met speciale edities zullen uitkomen van daag. Die tot dusver immers niets dan on heilstijdingen bevatten. Qa s'arrangera het zal wel losloopen. Maar de spanning stijgt. Aan de stations vooral merkt men spoe dig, dat er iets gaande is. De hier vertoe vende buitenlander wordt zichtbaar onrus tig. Het jongste etmaal heeft een exodus van vreemdelingen te zien gegeven. Plezier- reizigers, die midden in hun vacantie haas tig huiswaarts togen, hier gevestigde bui tenlanders, welke het veiliger achtten vrouw en kinderen op den trein naar het vaderland te zetten. Wij waren er gisteren getuige van, dat men, meer dan een uur vóór den tijd van vertrek queue maakte voor den Holland- schen trein en in de nog rangeerende wa gens klom. En de „garde mobile" surveil leerde op de perrons. Maar, als gezegd, in Parijs is het kalm, en door elke politieke manifestatie en mee ting te verbieden schijnt de regeering er wel in te zullen slagen rust en orde te hand haven. De Fransche regeering, en met na me de Fransche diplomatie, heeft een be wonderenswaardig blijk van voortvarend heid gegeven, en is ook niet vreemd aan het besluit van den Engelschen premier, die gisteren naar Berchtesgaden is vertrokken. Ga s'arrangera. Zal de Parijzenaar gelijk krijgen? Natuurlijk heeft men zich hier afge vraagd of Parijs bij een gewapend conflict mag worden geacht zich tegen aanvallen uit de lucht te kunnen verweren. Het ant woord kan bijna onvoorwaardelijk bevestigd luiden. Bijna, want de schaarschte aan gas maskers is de zwakke plek in die verdedi ging. De burgerbevolking is absoluut on voldoende voorzien van gasmaskers, en het ziet er niet naar uit, dat die leemte binnen enkele dagen, binnen enkele weken zelfs, kan worden aangevuld. Voor het overige is Parijs tot een passief verweer paraat. Naar men ons verzekerde kan binnen een uur na een eventueel mo bilisatiebevel het gansche verdedigingsap paraat in volle werking treden. Reeds maanden geleden zijn in alle wijken der stad sirenes aangebracht, die de bevolking voor een bombardement waarschuwen. El- ken Donderdagmiddag precies twaalf uur worden die alarmtoestellen beproeft; men kan er de klok op gelijk zetten. Een dëel der gangen van den ondergrond schen spoorweg is bomvrjjzij bieden plaats aan honderdduizend personen. Daarnaast zijn er in de stad twee bomvrije vluchtho- len gebouwd, die eveneens aan duizenden een veilig onderkomen kunnen verschaffen, terwijl Parijs verder nog omstreeks drie en-dertig-duizend particuliere tegen bom men beschermende kelders telt. Juist van daag is van regeeringswege begonnen met de distributie van zand tegen brandge vaar een kwart kubieke meter voor hui zen, de helft meer voor hotels. Naar ons werd medegedeeld, kan in een uur tijds de gansche bevolking van Parijs i'n schuil plaatsen worden ondergebracht. In geval eener mobilisatie wordt onmid dellijk een aanvang gemaakt met de eva cuatie van een deel der bevolking. Slechts eenige dagen zouden noodig zijn om twee millioen menschen uit de stad naar de dor pen op het platteland te vervoeren. De uit gewerkte plannen daarvoor, met zelfs de uren van vertrek der treinen nauwkeurig bepaald, liggen op de regeeringsbureaux en in de gemeentehuizen der arrondissemen ten gereed. Uiteraard is dit alles slechts theorie en hoopt men vurig, dat het nimmer tot een oorlog en tot uitvoering dier plannen moge komen. Echter heeft het bestaan dier vei ligheidsmaatregelen stellig het zijne tot de kalmte der Parijsche bevolking bijgedragen Zooals thans de reis van Neville Chamber lain tot het optimisme. Waarvan hier zon der uitzondering ieder wenscht, dat het ge rechtvaardigd mag zijn. T.O. De voor buitenlandsche vliegtuigen verboden gebieden. Ter bescherming van de voor de lucht vaart verboden gebieden Aken, Trier, de Pfalz en Baden zullen op 20 September po litievliegtuigen in dienst worden gesteld Deze snelle en op bijzondere wijze bewa pende toestellen zullen het luchtruim op dit gebied beschermen. Romp en vleugels zijn groen geverfd en voorzien van de aandui ding „Pol". Amsterdam 1936-3% 100%—100% Zeeuws. Hyp. B.-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 44%44% A Amsterd. Bank 138%138% A Ned. Gist- en Spiritusf. 500495 A De Schelde N.B. 41%—41% C Am. Smelt Ref. 35—34% A Born. Sum. H.M. 173—171% A Houth. Alberts 9694 C Union Pac. Rr. 65%—63% C Int. Nickel Cy. 37%—36% A Pref. Lever-Bros 134132. Ned. 38 1000-3 100%—100 O. Indië 37 1000-3 100—99% Engeland 1960-90 4 80—79% A Koloniale Bnk. 145%—146 A N.I. Hbk. 600 127%—128 C Ned. H. M. 1000 151—147 A v. Berkels Pat. 58% C Calvé-Delft 87%—86% A Philips G. B. afg. 235%—228%-24 C Unilever 146%—141%-42% C Am. Car Foundry 1917%-% C Anaconda Cop. 25%24-% C Bethlehem St. 44%42%-% C Kennec Copper 30%30%-29% C Rep. Steel 13%—12%-% C U. States St. C. 44%—42%-% C North Am. Cy. 14%—14% A Kon. Petr. Mpij. 332%—328-26 C Contin. Oil Cy. 21%—21%-% C Phillips Petr. Comp. 28%—27% C Shell Union O.C. 11-10%-% C Tide Water Ass. Oil 9%9%-9% A Ned. Scheepv. U. 115—112% A H.V. Amsterdam 465%453-54% A Java Cult. Mij. 166—163 A N.I. Suiker U. 170%—168% A Deli Batavia 212%—215%-16 C Deli Mij. 1000 273%—274-77% Philips Amerika Markt H.V.A. Schepen Rubber (Wettig Konlnkl Oni.Mark! Unilever Suiker Tabak gedeponeerd. A Senembah 250%—252%-% C Baltimore en Ohio 5%5 C Southern Pac. Cy. 12%11% A Southern Rlw. 8%8% A Amst. Rubb. C. 228%—226%-22% A Deli-Bat. Rubb. 149%—151%-50 A Hessa Rubber 117115 A Serbadjadi S.R. 106104% WISSELKOERSEN. heden Londen 8.92% Berlijn 74.35 Parijs 5.00% Brussel 31.38% New-York 1.85% gister. 8.92% 74.25 5.00% 31.00 1.85% HEVIGE GEVECHTEN IN MIDDEN PALESTINA. Meer dan 150 dooden. Reuter meldt uit Jeruzalem: Veertien vliegtuigen der koninklijke luchtstrijd krachten, gesteund door troepen zijn in strijd gewikkeld met een bende van eenige honderden Arabieren die bij Ramalla zijn geconcentreerd. Er zijn meer dan honderd dooden en gewonden. Havas meldt, dat in Midden Palestina een zeer hevige slag wordt gestreden en dat het aantal dooden reeds de 150 heeft overschre den. Van de vliegtuigen moeten verscheidene getroffen zijn door het vuur der opstande lingen. Versterking der Britsche troepen. Officieel wordt medegedeeld, dat twee regimenten cavalerie en een bataljon uit Engeland naar Palestina zullen worden ge zonden, terwijl uit Britsch Indië drie ba taljons derwaarts vertrekken. Bankoverval. Vier gemaskerde bandieten zijn een bank te Parral (staat Chihuahua) binnen ge drongen. Zij knevelden drie bankbedienden en nam 350.000 pesos in baar geld mee. (Ingez. med.) RECHTBANK TE MIDDELBURG. (Zitting van heden). DIEFSTAL VAN KIPPEN. J. A„ 31 jaar, koopman te Middelburg, thans in voorloopige hechtenis in het huis van bewaring, had zich te verantwoorden wegens diefstal van 18 kippen ten nadeele van A. Bostelaar te Soeburg, in de eerste week van de maand Augustus 1938. De benadeelde Bostelaar als getuige ge hoord zeide de kippen geteld te hebben en er 20 te vermissen. Van een en ander heeft hij aangifte gedaan. Toen de rechercheur van politie later bij hem is gekomen met een achttal kippen en deze losliet, gevoel den de beesten zich op het erf van getuige geheel en al thuis. Op een vraag van den verdediger, beves tigde getuige, dat hij alleen met groote waarschijnlijkheid kan zeggen, dat de kip pen van hem waren. Getuige's vrouw verklaarde conform haar man, er aan toevoegende dat er 1 kip bij was met een ziek oog, welke zich thans ook bij de anderen bevond. Verdachte ondervraagd, ontkende de kip pen te hebben ontvreemd. Dat hij 's nachts door de politie op den Noordweg is aange houden en toen een aantal kippen vervoer de, zegt volgens verdachte niets. Hij had die kippen gekocht doch wilde niet zeggen op welke wijze hij ze heeft verrekend. Dienaan gaande wilde hij niemand in moeilijkheden brengen. Verdachte zeide, dat 't onmoge lijk is van Soeburg te moeten komen en dan op den Noordweg aangetroffen te worden met de kippen. De Officier van Justitie achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen. De kippen gevoelden zich direct thuis op het erf van Bostelaar, zelfs het geval met „de kip met het zieke oog" klopt. Verdachte is reeds 8 maal veroordeeld. De Officier van Justitie eischte 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. P. C Adriaanse, zeide dat verdachte ook niet te gen pleiter zijn geheim heeft geopenbaard, Het gaat hier om het bewijs. De proefne ming met de kippen moet op fantasie berus ten. Volgens verdediger verkeert men in de ze zaak in het land van de mogelijkheden en waarschijnlijkheden. Spr. becritiseerde de gedane proefnemingen, men deed dat op goed geluk. Al heeft verdachte, die reeds meermalen is veroordeeld den schijn tegen zich, het wettig en overtuigend bewijs is noodig voor een veroordeeling. Men heeft aanwijzingen maar die hangen als droog zand aan elkaar. Wegens gebrek aan bewijs, vroeg spr. de rechtbank, verdachte vrij te spreken met bevel tot diens onmiddellijke invrijheidstel- De Officier van Justitie repliceerende, verzette zich tegen onmiddellijke invrijheid stelling. Volgens den Officier, is men van het land der mogelijkheden en waarschijn lijkheden, geariveerd in het land der zeker heden. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, werd de onmiddellijke invrijheid stelling van verdachte geweigerd, en de uit spraak bepaald op 30 September a.s. ERNSTIG VERZET TEGEN DE POLITIE. Op Zaterdag 28 Mei 1.1. kwam de politie te Middelburg ter oore dat in de restaura tiezaal van het stationsgebouw te Middel burg, werd gevochten. Eenige agenten on der leiding van een inspecteur begaven zich daarheen doch bij hun aankomst bleken de vechtersbazen reeds te zijn vertrokken. Zij waren opvarenden van een aan de Loskade gemeerd liggend Engelsch jacht de „Lady Sheila". Toen de politie bij dat jacht ver scheen, verzocht de kapitein van dat vaar tuig twee der opvarenden, die dronken wa ren, van boord te verwijderen. Dit bleken de zelfde personen te zijn die dien middag wa ren gaan passagieren en de herrie veroor zaakt hadden in de stationsrestauratie. Op verzoek van den kapitein begaf de politie zich aan boord en wilde beide personen aan wal brengen, waartegen deze zich verzetten en tot handtastelijkheden overgingen. Zij wisten zich ieder van een staaf ijzer te voorzien en gingen daarmede de politiemannen te lijf, die, om zich daartegen te verweren, den sabel trokken waarop een formeel gevecht ontstond. De inspecteur die een zijner agenten ern stig bedreigd zag, was zelfs genoodzaakt een der vechtersbazen met zijn revolver te drei gen. Tenslotte verschenen nog eenige agenten ter assistentie en wist men eindelijk de beide personen te arresteeren doch deze zagen nog kans zich los te rukken en in het kanaal te springen. Na een tiental minuten te hebben rondgezwommen waren zij evenwel door vermoeidheid genoodzaakt aan boord van het jacht terug te komen, waarna zij wer den aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Als verdacht zich aan deze feiten te heb ben schuldig gemaakt en bovendien mede opvarenden van het jacht te hebben mis handeld, had zich voor de rechtbank te ver antwoorden A. L. R., 35 jaar, schipper wo nende te Rotterdam. Verdachte was niet verschenen. De Offi cier van Justitie requisitoir nemende achtte de gepleegde feiten zeer ernstig en eischte 6 maanden gevangenisstraf. De zaak tegen den mede-verdachte, een minderjarige, werd met gesloten deuren be handeld. Overtreding Arbeidswet. A. J. G., 29 jaar, bakker, Vlissingen, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den kantonrechter te Middelburg van 4 Mei, waarbij hij wegens overtreding der Arbeidswet, gepleegd te Vlissingen op 26 Februari 1938, is veroordeeld tot 10 of 5 dagen hechtenis. EischBevestiging vonnis kantonrech ter. Overtreding drankwet. G. C. C. F., 29 jaar, caféhouder Hans- weerd, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den kantonrechter van 11 Mei, waarbij h\j wegens het op 19 Maart te Hansweerd plegen van een overtreding tegen de Drankwet is veroordeeld tot 15 of 10 dagen hechtenis, met verbeurd ver klaring en last tot vernietiging van de in- beslag genomen flesschen drank. Eisch: Bevestiging vonnis kantonrech ter. Overtreding van de verordening tot het weren van inbreuken op natuurschoon. G. B„ 65 jaar, kunstschilder Zoutelande, had zich in hooger beroep te verantwoor den wegens overtreding van de Verorde ning tot het weren van inbreuken op het natuurschoon in Zeeland (Verdachte had op 17 Mei te Zoutelande in den tuin van het door hem bewoond perceel een bord ge plaatst, welk bord een lengte had van 2 meter- bij een breedte van 0.27 meter en waarop waren aangebracht de woorden: „Gemeubileerde woningen. Zomerverblijf. Inlichtingen alhier", zonder daartoe de ver- eischte vergunning van Ged. Staten te heb ben bekomen), voor welk feit hij bij von nis van den kantonrechter te Middelburg van 25 Mei was vrijgesproken. Van dit vonnis is de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie in hooger beroep ge komen. Eisch: vernietiging vonnis kantonrechter en veroordeeling tot 5 subs. 2 dagen hech tenis.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2