VIM V&lkinulfaid'qrfep, wften en remit rm pannen wndermoeitel ZEELAND. BUITENLAND. SPORT. één stap! Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemen! Aspirin 20 tabletten in een buisje 75 cent. (Ingez. Med.) MIDDELBURG. LALINE LESTER'S ROMAN GOES. VLISSINGEN. DE MOORD OP HET ECHTPAAR LAUWEREINS. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND ZEEUWSCK-VLAANDEREN W.D. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG FRANKRIJK* ZWITSERLAND» BALKAN, PALESTINA. KRABBENDIJKE WET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRlEPI vergadering van zeeuwsche anti rev. gemeentebestuurders. Het schoolartsenvraagstnk Onder voorzitterschap van den heer mr, J. W. Goedbloed vergaderde heden (Woensdag) te Vlissingen de Zeeuwsche vereeniging van A.R. Gemeentebestuurders. Na een openingswoord van den voorzitter waarbij bij o.a. het veertigjarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin releveerde en de aanwezigen bepaalde bij de rijke ze geningen onder Haar bewind aan ons volk te beurt gevallen, en wees op de belang rijke positie van Vlissingen in verleden en heden, hield de heer mr. Vonkenberg, wet houder van Gorinchem een referaat over „Het schoolartsen vraagstuk." Eerst toonde spr. aan dat de Overheid de bevoegdheid moet hebben om in te grij pen als zich bv. op school besmettingsgeva ren voordoen. Baccillendragers moeten kunnen worden opgespoord. Anderzijds moeten we ons wachten om toe te geven aan het streven naar staatsalmacht. Hier dreigen principieele gevaren. Hoe wel bv. de officieele medische wetenschap toegeeft dat de schoolarts zich moet be palen tot onderzoeken en adviseeren, be vat toch de schoolartsenverordening te Amsterdam bepalingen die verder gaan en propageert men o.a. reeds den schooltand- arts. Voorzichtigheid is dus hier geboden. Toch heeft volgens spr. de Overheid die de ouders dwingt hun kinderen naar school te sturen, ook tot taak te zorgen dat gezond- heidbedreigende invloeden worden ge weerd. Maar dit behoort tot de openbare gezondheidszorg. Er moet hier goed wor den onderscheiden. Het tegengaan van be smetting van de zijde van leerlingen en on derwijzers valt onder de publieke zorg, maar het signaleeren van afwijkingen, zoo als bijziendheid, ruggegraatsverkromming enz. niet. Hier hebben we zeer scherp het A.R. beginsel te accentueeren. Wat besmettingsgevaar betreft, ook hier hebben de ouders de eerste taak, maar ve len kunnen of willen deze niet volbrengen. Daarom omdat het hier een publiek be lang raakt, heeft ook het schoolbestuur en ten laatste ook de Overheid hier een roe ping om in te grijpen desnoods tegen den wil der ouders in. Maar anders staat het met de particulie re zorg, als er dus geen besmettingsgevaar aanwezig is. Hier is een taak van de ouders. Maar waar ze deze niet of niet be hoorlijk zelf kunnen volbrengen, kunnen ze aan het schoolbestuur verzoeken om den schoolarts op te dragen een onderzoek (geen behandeling) in te stellen. De Over heid kan hier buiten blijven. Op deze wijze wordt niet ingegrepen in de rechten en plichten der ouders. Principieel is er geen bezwaar den schoolarts in de school toe te laten, maar er moet scherp worden onderscheiden tusschen de publiek-rechte- lijke taak der Overheid en dat wat de ouders hem opdragen. Wij willen geen schoolarts met dictatoriale volmacht. Ten slotte gaf spr. aan waarmee bij het vaststellen der instructie zoowel voor de openbare als voor de bijzondere scholen moet worden gerekend. Een eigen school artsendienst voor de Chr. scholen achtte spr. alleen reeds om financieele redenen onmogelijk. Op dit referaat volgde nog eenige be spreking, waarbjj spr. voor kleine gemeen ten in overweging gaf gezamenlijk een schoolartsendienst in te stellen. Na rondvraag volgde sluiting, waarna een bezoek werd gebracht aan het Nolle- bosch. OVERTREDING IJKWET. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een groentenhandelaar, die een ge wicht op zjjn kar had, dat van een afkeu- 'ingsmerk was voorzien. Aanrijding. Gisterenmiddag is de 15-jarige zoon van de familie J. toen hij per rijwiel uit de Winterstraat kwam en den Vlissingschen Singel overstak om het rijwielpad te be reiken door het spatbord van een auto ge raakt. De jongen kwam te vallen Dokter Si mons, die te hulp kwam, constateerde, dat een spier in een der beenen gescheurd was, en bracht den jongen per auto huiswaarts. De jongen heeft vermoedelijk geen rich ting aangegeven en kon zich zelf ook niet herinneren of hij dit wel of niet heeft ge daan. Uit het Engelsch door W. A. C. 6). Er was geen majoor Lamont in zicht. Een wandeling en een grondig onderzoek hoe het schip er uitzag, zouden iets heel ge schikts zijn. Veler oogen volgden het paar met be langstelling en bewondering, toen de ge bruikelljke wandeling begon. Laline was zoo'n stralend schepseltje. Ze hadden vier maal het dek heelemaal rondgeloopen, maar er was geen spoor te ontdekken van een heel slank, Ameri- kaansch heer met zwart haar. 't Was toch onmogelijk, dat hij nog sliep Dat deed hij dan ook niet, want hij liep op het sloependek boven hen op en neer en toen eindelijk Laline zei, dat ze daarheen wenschte te worden gebraeht en David hen in 't oog kreeg, scheen 't dat een ontmoe ting onvermijdelijk was. Hij versnelde zijn pas, alsof hij iets bijzon ders had te doen en toen zij vlak bij el kaar waren gekomen, boog hij en zou voor bij zijn gegaan -- had niet Laline hem staande gehouden en haar hand toegesto ken. „Wel, wat een verrassing, majoor La mont! U ook op reis naar Europa?" „Ja, de roepstem der cafe's in 't Bois heeft me gelokt". Om hen te mijden, had hij opzettelijk zijn gewoonte op zee, om vóór de lunch heel wat kilometers op 't promenadedek af te leg gen, niet gevolgd, maar was naar 't sloepen ZILVEREN JUBILEUM. De heer P. J. A. Dootjes, concierge aan de Rijkslandbouwwinterschool, alhier, was heden 25 jaar aan deze school verbonden. Reeds hedenmorgen mocht de jubilaris tal van blijken van medeleven en waardeering ondervinden. Zoo was de oud-directeur der school, ir. C. Stevens, thans inspecteur van den landbouw te 's-Gravenhage, speciaal overgekomen om den hr. Dootjes geluk te wenschen. Ook de directeur der school, ir. C. J. Droogendijk, die in Zuid-Slavië ver toeft, gaf van zijn belangstelling blijk. Voorts kwamen afgevaardigden van de Commissie van Toezicht, van de Ver. van Land- en Tuinbouwonderwijzers, van de Ver. van oud-leerlingen, leeraren en perso neel der school, den jubilaris gelukwen- schen. Ook de gebruikelijke bloemen ont braken niet. Uit de gesproken woorden bleek wel, hoe gezien de hr. Dootjes bij su perieuren als bij collega's en leérlingen is, en dat allen zijn nauwgezetheid, ijver en vriendschappelijken omgang zeer waardee- ren. Petroleum diefstal. De heer C. J. van L„ alhier, kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat zijn bediende v. d. G. ettelijke malen petroleum ont vreemd had uit zijn bergplaats. Aangifte bij de politie en proces-verbaal volgde. Een krasse kolver. Onze ruim 70-jarige stadgenoot de heer H. Bliek, een bekend kolver en reeds tien tallen jaren „Keizer" van de kolfsocieteit Prins van Oranje", alhier, heeft op de Na tionale kolfwedstrijden te Zuid-Schar- woude, met 156 punten, het kampioenschap van Nederland met den sajetbal weten te behalen. Een ongetwijfeld buitengewone prestatie. Voorzitterschap B.A. Naar wij reeds eerder mededeelden be dankte de heer I. Wessel als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stel len thans voor den heer A. de Roo, wet houder dezer gemeente, als zoodanig te be noemen. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Woensdag 21 September. Op de agenda komt o.a. voor een voorstel tot verplaatsing van het woon wagenkamp in verband met de havenplan nen en wel naar de Oostzijde van de haven. DE KWESTIE MET DE CHINEEZEN OPGELOST. De kwestie met de chineezen aan boord' van het Noorsche tankschip „Marid", welk schip sinds vorige week Donderdag onder bewaking stond van de marechaussee, is gisteren tot een oplossing gekomen. Op de reede van Vlissingen arriveerde nl. Woens dagmorgen het Noorsche stoomschip „Bust' welk schip lö van de 28 chineezen heeft overgenomen en daarvoor haar Noorsche bemanning aan de „Marid" heeft overge geven. De „Bust" vertrekt nu met deze chineezen aan boord naar Italië en van daar naar Hongkong, in welke haven de chineezen dan moeten afmonsteren. Voor de overige 12 chineezen is door de Noorsche reederij van de „Marid" een cau tie gestort. Ze zullen nu onder politiegeleide naar Rotterdam worden overgebracht en dek gegaan, waar de ruimte beperkt was Toch was hij in de val geloopen. Dit erger de hem en het deed zijn stem nog al on vriendelijk klinken. Het meisje was drommels knap, hier in het morgenlicht en haar oogen waren vol uittarting. Het bloed stroomde in Da vid Lamonts aderen sneller dan gewoonlijk 't geval is bij zijn door zaken gekwelde landgenooten. „Stap wat met ons 'mee, jij oude beer": zei Jack. „Juffrouw Lester heeft nog nooit een oceaanstoomer gezien en ik ben te vo ren nooit op een boot van de White Star Line geweest. Maar jij bent op de hoogte dus leidt ons eens rond". David gaf zijn ouden vriend een leelijke kneep in zijn arm, maar moest met hen om draaien en een luchtig gesprek voeren, zooals reizigers dat doen. Laline toonde, dat ze intelligent was en deed niet "te veel vrouwelijke en dwaze vfa- gen. Ze was zoo vroolijk als een jonge leeuwerik en trachtte majoor Lamont in een dispuut te betrekken -maar hij bleef zwijgen en toen zij het gansche sloependek van alle kanten hadden bekeken, hield hij halt bij de campagnetrap. „Nu kunt u niet meer verdwalen", kwam er bijna brommend uit „Ik ga eens zien hoeveel 't schip al heeft afgelegden zonder verdere plichtplegingen verliet hij hen. „Wat een lastige man!" zei juffrouw Les ter. „Hij is net zoo zeker van zich zelf en even onaangenaam als een Engelschman! Jack lachte. „Dank je wel!" aldaar ter beschikking van den vreemdelin gendienst gesteld. De politiebewaking van de „Marid" is thans opgeheven. Men blijkt het zoeken naar voorwerpen welke betrekking kunnen hebben op den af schuwelijken roofmoord, die indertijd is ge pleegd in het café Keersluis alhier op twee bejaarde menschen, nog niet te hebben op gegeven. Bij de sluisdeuren aan de Keer sluis kon men gisteren een agent van po litie in de modder zien wroeten, welke mod der daar werd opgehaald in verband met schoonmaak-werkzaamheden aan de sluis deuren. Naar wij vernemen heeft het zoe ken tot dusver geen resultaat opgeleverd. Vinger afgekoeld. ARNEMUIDEN. Toen het motorvisschers- vaartuig, de ARM. 34, op zee ter visch- vangst was had de matroos v. B., afkom stig uit deze gemeente, het ongeluk met zijn vinger tusschen de lier te geraken. De helft van zijn vinger werd afgekneld. Direct werd naar Vlissingen gevaren, waarna v. B. per taxi naar Arnemuiden ging en zich aldaar onder geneeskundige behandeling stelde. VERE. De collecte voor het „Hoogeland" te Beekbergen bracht op ruim 14. De collecte voor het sanatorium „Zonnegloren" te Soest heeft opgebracht 17. 's-GRAVENPOLDER. De met ingang van 16 September 1938 bevolen verplaatsing naar Krabbendijke van den dienstgeleider der directe belastingen enz., J. Louwerse, alhier is ingetrokken. KRABBENDIJKE. Dinsdag vierde het echtpaar J. DansenMoerdijk zijn gouden bruiloft. Zoowel van de zijde der kinderen als die der vrienden werd deze dag feeste lijk gevierd. Des avonds bracht het mu ziekgezelschap Concordia een serenade. Hiervoor bestond veel belangstelling. Woensdagmiddag deed zich alhier een niet-alledaagsch - huwelijk voor. De heer E. Leijs, oud 76 jaar waagde het nog eens in het huwelijksbootje te stappen met mej. J. Lobbezoo, oud 56 jaar, Groote belang stelling was er voor deze echtvereeniging. inbraak. WOLFAARTSDIJK. Toen de bewoners op het dorp waren om den optocht, ter ge legenheid van de feestviering geh'oü'den, te bezichtigen, is ingebroken bij den landbou wer C. P. Kolman in den Westkerkepolder alhier. Het geheele kabinet werd overhoop gehaald en de inhoud over den vloer ge smeten. Het is nog niet bekend wat en hoeveel er is ontvreemd. Van de dader of daders geen spoor. Een onderzoek door de politie wordt ingesteld. WISSEKERKE. Gister had de prijsuitrei king plaats voor het door Floralia aan de schoolkinderen uitgereikte plantje (Ster van Bethlehem). Een groot aantal was in gezonden, waaronder zeer vele van uitste kende kwaliteit. Prijswinnaars waren: Lenie Bak; Jo de Looff, Riek van der Weele, Jannie Basti- aanse; Henk Everwijn; Adrie van Pagee; Kaatje de Kam; Kees de Nooijer; Tannie van Damme, Izak Flipse. KAMPERLAND. Voor het feest dat ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, in deze gemeente zal worden gehouden zijn mooie versierin gen aangebracht. Op den bijna een km lan gen Veerweg heeft men een 7 tal eerepoor ten geplaatst. Voorts heeft men langs de zen weg aan beide zijden over de geheele lengte guirlandes 'gespannen wat mede, doordat er ook nog verschillende zuilen zijn opgericht, een prachtigen aanblik geeft. Ook in de overige straten is er van de ver siering veel werk gemaakt. Ook daar zijn verschillende eerepoorten geplaatst. Vooral 's avonds als de verlichting ontstoken is geeft een en ander een mooi effect. Ook van de gevelversiering is door tal van in woners veel werk gemaakt. EEN POMPSTATION OP DE GRENS. Nabij de gemeente Eede op Belgisch ge bied te Stroobrugge zal een modern Pomp station worden gebouwd, ten doel hebben de de Nederlandsche en Belgische grens- polders van het overtollige water te ont lasten en voor overstroomingen te be Amsterdam 1936-3% 100100% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 43%—44% A Amsterd. Bank 141138% A Ned. Gist- en Spiritusf. 500%500 A De Schelde N.B. 41%—41% C Am. Smelt Ref. 33.%—35 A Born. Sum. H.M. 169—173 A Houth. Alberts 96—. C Union Pac. Rr. 6465% C Int. Nickel Cy. 35%— 37% A Pref. Lever-Bros 130134 Ned. 38 1000-3 100—100% O. Indië 37 1000-3 99%—100 Engeland 1960-90 4 77%—80 A Koloniale Bnk. 145%145% A N.I. Hbk. 600 126%—127% C Ned. H. M. 1000 149—151 A v. Berkels Pat. 5658% C Calvé-Delft 85%—87% A Philips Gem. B. afg. 226%—235-36% C Unilever 136%—148-44% C Am. Car en Foundry 17%18%-19% C Anaconda Cop. 23%25-% C Bethlehem St. 42%—44%-% C Kennec Copper 28%30%30%-% C Rep. Steel 12%—13%-% C U. States St. C. 42%-44%-% C North Am. Cy. 1414% A Kon. Petr. Mpjj. 322333%-31% C Contin Oil Cy. 20%—21% C Phillips Petr. Comp. 2828% C Shell Union O.C. 10%—10%-11% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-10 A Ned. Scheepv. U. 113114-16 A H.V. Amsterdam 453-465-62 A Java Cult. Mij. 161%—166 A N.I. Suiker U. 168%—170% A Deli Batavia 210—211%-13% C Deli Mij. 1000 270-272-75 Rubber Markt KoninkL Tabak (Wettig Schepen Philips Unilever Om.Markt H.VA. Amerika gedeponeerd.) A Senembah 247%—250-% C Baltimore en Ohio 4%5%-5% C Southern Pac. Cy. 11%—12%-% A Southern Rlw. 8%8% A Amst. Rubb. C. 221%—230-27% A Deli-Bat. Rubb. 139%—150-48% A Hessa Rubber 110118-16 A Serbadjadi S.R. 104105-07 WISSELKOERSEN. Heden Gister. Londen 8.92% 8.92 Berlijn 74.25 74.40 Parijs 5.00% 5.00%' Brussel 31.30 31.38 New-York 1.85% 1.85% houden. Het station zal ruim 7 millioen frank kosten. De Nederlandsche polders zullen daarin 22% frank per ha en de Belgische 15 frank per ha betalen. De pom pen zullen een maximum van 12000 liters water per seconde kunnen afvoeren, waar voor ruim 400000 kilowatuur stroom per ;aar noodig zal zijn. Het totaal der lande rijen, dat door het station zal worden be streken bedraagt meer dan 20.000 ha. EEDE. Dinsdagavond omstreeks 9 uur kwam uit de richting Maldegem een vrachtauto van den vrachtrijder Vermeire uit Aardenburg, welke voor het douane kantoor te Eede stil hield. Daarachter kwam, een personenauto, een huurauto van den garagehouder H. uit Aardenburg, be stuurd door den slager W. eveneens uit Aardenburg. Hoewel het roode achterlicht van den vrachtwagen goed functïonneerde, botste de huurauto in volle vaart tegen de stilstaande vrachtauto. De huurauto werd ernstig beschadigd. De bestuurder ver klaarde de vrachtauto niet gezien te heb ben. Hij bekwam verscheidene wonden aan hoofd en armen, doch kon met de vracht auto naar Aardenburg rijden, alwaar hij door een geneesheer verbonden werd. IJZENDIJKE. Tot assistent bij de direc te belastingen alhier is met 1 October be noemd de heer A. Poschma, thans werk zaam te Putte, N.B. „O neen, jou bedoel ik niet jij bent anders!" In haar binnenste was ze ontzettend ge> ergerd en voor het eerst niet heel zeker van zich zelf. Ook David Lamont was, toen hij den rooksalon bereikte, geërgerd want ook hij voelde geen vasten grond onder zijn voeten. Zoute lucht, een April-zonnetje, blauwe zee, grijze oogen en rose, fluweelen wangen, waren even zoovele dingen, die hem van streek brachten! Hij sprak in zich zelf den naam „Garcia' uit. Hij bracht immers een boodschap over aan Garcia. Laat 't meisje naar den drom mel loopen! Hij had zich sinds de flirtation, die hij met lady Crestobel Ajincourt gehad had in de lente van 1919, toen hij deelnam aan de vredesconferentie, niet zóó aange trokken gevoeld als nu. Uit die kwestie was hij zonder kleerscheuren te voorschijn ge' komen en zij was met een rijken reeder uit Huil, Dobbs geheeten, getrouwd. Hij voelde, dat beide meisjes het product waren van de ultra-beschaving, ieder van haar eigen land en dat ze in werkelijkheid onbeteekenend waren. Nogmaals: dat ver duivelde jachtinstinct! Als hij niets te doen had gehad, zou hif geen weerstand hebben geboden aan het genoegen van een flirtation met Laline Lester. Maar nu moest alles, wat zijn aan dacht kon afleiden van de zaak, die hij in handen had genomen, worden afgewezen en 't was dan ook je reinste wanbof, dat deze sterke verleiding zijn pad kruiste. Hij kwam eerst bij de lunch te voorschijn Z.V.B. De volgende wijzigingen zijn in het pro gramma voor Zaterdag en Zondag aange bracht. Adspirantencomp. Zaterdag: R.C.V. De Zeeuwen afgelast, waarvoor R.C.V. Vlissingen in de plaats komt. Voor Zondag zijn afgelast: Zeelandia IV De Zeeuwen VI en Corn. Boys IIRia I. voorzorgsmaatregelen tegen luchtaanvallen. Zand te Parijs beschikbaar gesteld voor alle huizen. De Parijsche politie heeft vanmorgen be kend gemaakt, dat met ingang van vandaag voor alle huizen te Parijs zand zal worden beschikbaar gesteld, dat moet worden neergelegd op den zolder of de bovenste verdieping. Een emmer en een schop moe ten bij het zand worden geplaatst. In verschillende deelen der stad zijn reeds groote hoeveelheden zand aangevoerd. Het zand is bestemd voor de blussching van branden, welke door brandbommen zouden kunnen worden veroorzaakt. Ook in andere Fransche steden zullen voorzorgsmaatregelen worden genomen te gen luchtaanvallen. een BELANGRIJKE TECHNISCHE UITVINDING Van een Nederlandschen student te Ziirich. In Zwitsersche technische kringen be staat groote belangstelling voor een uit vinding van een Nederlandschen student aan de technische hoogeschool te Zürich, waarop korten tijd geleden een Zwitsersch patent is verleend. Deze uitvinding heeft betrekking op een „proces en apparaat tot het opwekken en overbrengen van warm te". De zoogenaamde detonatieve verbran ding, een in een b'enzine-motor zeer onge- wenschte verschijning, waarvan ook op ander gebied nog geen productief gebruik kon worden gemaakt, zou volgens deze uitvinding op rationeele wijze gebruikt worden voor het opwekken van hooge warmte. Gedurende een jaar zijn reeds goed geslaagde proeven met een model van het apparaat genomen. Vijf dooden bij treinbotsing. De express Belgrado-Serajevo is bij Uzicka (Zuid-Slavië) op een goederentrein gebotst. Er zijn vijf dooden en een twintig tal gewonden. De incidenten eischten gisteren 16 dooden. Bij verschillende incidenten zijn gisteren in het geheel tien Arabieren en zes Joden om het leven gekomen en drie Engelschen en elf Arabieren gewond. O.m hebben ter roristen een Arabische autobus in de lucht doen vliegen, waarbij tien Arabieren gedood en tien gewond werden. g7r7 O? fclKÏ BUS ESN BON VOC-P GESCHENK?* V.76-0311A (Ingez. med.) en verscheen juist in het restaurant, toen het andere clubje op 't punt stond weg te gaan het drietal knikte en toen be gon David op de hem eigene zorgeloos on verschillige manier, die Laline zoo hinder de, zijn gerechten te bestellen. Dat was meer dan ze kon verdragen! Majoor Lamont moest worden vernietigd en niets meer dan een slaaf worden van haar grillen! Thans moest ze haar fijnste zakeninstinct laten werken en een plan verzinnen voor de onderwerping van dien man! Daarom liep zo, toen zij weggingen, Davids tafel voorbij, zonder hem ook maar in 't minst aan te zien en aan dek liet ze zich door Jack in haar stoel inpakken en wendde ze voor te gaan slapen en tenslotte viel ze in slaap, voordat majoor Lamont buiten kwam, om wat op en neer te loopen met den rechter Whitmore, dien hij toevallig ontmoette. Toen hij eenige malen was voorbijgegaan, bekroop hem het alleronzinnigste verlan gen om die omgekrulde wimpers te kussen en het kleine, teere lichaam in zijn sterke armen tot stikkens toe te omhelzen. Daarom fronste hij zijn ernstig gelaat en zelfs Jack, die met hem mee liep, durfde geen gekheid met hem te maken. Dien avond achtte David het voorzichtig om een tafelgenoot te vragen en de oude rechter discussieerde met hem over inter nationale politiek, waardoor het hem ge lukte elke gedachte aan het andere clubje uit zijn geest te bannen. Laline gloeide van woede. Het kon niet mogelijk zijn, dat hij in werkelijkheid niet Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent H. v. d. VREDE. door haar werd aangetrokken. Hij speelde slechts comedie. Wie zou blijken de sterk ste te zijn? HOOFDSTUK IV. Drie dagen waren voorbij Het gevecht werd voortgezet, waarbij uiterlijk David Lamont de volledige over winnaar was. Wat Laline Lester ook deed en haar verlokkingslisten waren fijn be dacht het lukte niet, hem er op te laten reageeren. Hij praatte, wanneer hij beslist in een ge sprek met haar werd gesleept, keek haar zelden aan en schonk haar nooit de voldoe ning, dat hij haar verbazend goed geslaagde veranderingen van toiletten waardeerde. Hij liet haar altijd het gevoel hebben, dat ze niet meetelde; een mooi vlindertje, nau welijks belangrijk genoeg om zelfs te wor den geplaagd. Dat was de krartit van zijn karakter, maar in stilte werd hp hevig door haar aangetrokken en wat Laline be trof ze was in- den loopban den laatsten avond, voordat zij in Cherbourg aankwamen smoorlijk verliefd op hem geworden. Jack had dit met het zesde zintuig van mannen, die liefhebben, gevoeld en zijn no bele hart zonk hem in de schoenen. David, dat wist hij was niet de man om, welke vrouw ook, gelukkig te maken. Hij was een beste kerel, maar zijn zinspreuk was: actie niet toewijding. Geen vrouw zou ooit over hem heerschen en geen vrouw zou. ooit den voorrang hebben boven zijn plicht of zijn carrière. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2