SPORT. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RECHTSZAKEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN- BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN AGENDA MIDDELBURG. Elec. Drukken} G. W. den Boer, M'burf. REIN AERDT-MONU MENT TE HEEST ONTHULD. HULST. Gistermorgen heeft de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J W. Quarles van Ufford, een Reinaerdt-mO' nument onthuld op het Koningin Wilhelmi- naplein te Hulst. Te elf uur werd een ont vangst ten stadhuize gehouden waar o.m. aanwezig waren prof. dr. C. G. N. de Vooys uit Utrecht, als vertegenwoordiger van de koninklijke academie van weten schappen te Amsterdam en mr. Leonard Willems uit Gent als vertegenwoordiger van de Vlaamsche Academie. Mr. L. Wil lems hield een rede prof. J. W. Muller kon aan zijn voornemen om een rede uit te spreken geen gevolg geven waarna de Commissaris der Koningin door het wegnemen van de Nederlandsche drie kleur welke het monument bedekte, de onthulling verrichtte. Het gedenkteeken kwam tot stand onder de auspiciën van een comité, bestaande uit de heeren dr. J. J. Gielen uit Roosendaal. A. E. Langenhorst en drs. L. Lockefeer te Hulst, Jos. Everaard te Sint Jansteen en P, Eggermont te Ginneken, met bijdragen van de gemeente Hulst en particulieren. Tijdens de landbouwtentoonstelling van den N. C B. in 1937 te Hulst, waarbij ter herdenking van het zeven en een halve eeuw oude dieren-epos een openluchtspel werd opge voerd, besloot men om te Hulst een monu ment op te richten. Het bosch tusschen Hulst en Hulsterloo, in de middeleeuwen gelegen nabij Hulst op de plaats van het huidige dorpje Nieuw-Namen, wordt in den Reinaerdt als de plaats der handeling genoemd. Het monument, van den uit Ne> derland afkomstigen Antwerpschen beeld houwer Ant. Damen, stelt het oogenblik voor waarop ge in den Reinaerdt leest: „Hoe wonderlijc hi henen ghinc als eenen peelgrijn licht ghenoech". Het monument nl., waarop de vos ge kleed als pelgrim afscheid nam van het hof van Koning Nobel, die hem genade schonk, doordat de geniale sluwheid van Reinaert triumpheerde over de domheid der dieren. Na afloop der onthulling werd het mo nument aan de gemeente Hulst overgedra gen. De plechtigheid werd met een lunch besloten. DISTRICTSSCHIETWEDSTRIJD VAN DEN B.V.L. De plaatselijke afdeelingen in West Zeeuwsch-Vlaanderen van het Landstorm korps Zeeuwsch Verband", hielden Zaterdag j.l. te IJ z e n d ij k e een districtsschietwed strijd. De belangstelling was groot: meer dan 100 schutters uit alle afdeelingen in West Zeeuwsch-Vlaanderen namen er aan deel. Des middags vormden de deelnemers een optocht. Onder begeleiding van het muziekgezelschap „Geduld Overwint" werd met de wapperende vaandels en vlaggen van iedere afdeeling door het dorp gemar cheerd. Op het marktpein werd gedefileerd voor de autoriteiten die zich op den stoep van het gemeentehuis hadden opgesteld. In het gebouw der r.k. bewaarschool vereenig- den de autoriteiten en de landstormers zich aan een koffietafel. Oud-burgemeester Vie- nings uit Clinge hield een feestrede. Alvo rens tot de prijsuitreiking over te gaan, deel de burgemeester jhr. Von Bönninghausen, voorzitter der plaatselijke B.V.L.-commissie, mede, dat aan H.M. de Koningin een tele gram van hulde en trouw zou worden ge zonden. De prijzen waren als volgt behaald. Korpswedstrijd. 1. Zuidzande 194; 2. Ijzen- dijke 190; 3. Breskens 186; 4. Groede 186; 5. Retranchement 186; 6. Biervliet 183; 7. Cadzand 183; 8. Schoondijke 183; 9. Sluis 183; 10. Oostburg 173; 11. Waterlandkerk je 172. Personeele wedstrijd konings- en scherp schutters. 1. C. Mullaert, IJzendijke; 2. J. Reijnhoudt, IJzendijke; 3. W. Catsman, Oostburg; 4. P. de Smidt, Sluis; 5. A. Ca- lon, IJzendijke; 6. W. v. d. Hooft, IJzen dijke; 7. P. de Rijck, Biervliet; 8. J. de Wandel, Oostburg; 9. A. Barendse, Sluis; 10. P. Gillis,-IJzendijke. Idem gewone schutters. 1. C. Boerjan, Biervliet; 2. M. Meeuwsen, Breskens; 3. P. Risseeuw, Retranchement; 4. M. de Bruij- ne, Cadzand; 5. J. Heijnsdijk, Cadzand. Idem plaatselijke leiders. 1. H. v. d. Lijcke, Cadzand; 2. A. Barendse, Sluis. Vrije baan wedstrijd. 1. C. Boerjan, Bier vliet; 2. v. Voor en, Biervliet; 3. Van Lare, Schoondijke; 4. Pyck, Biervliet; 5. Barend se, Sluis. Met den uitroep „Lang leve de Land storm", sloot burgemeester Von Bönning hausen dezen zoo schitterend geslaagden dag. Tot slot dankte de heer A. G. Calon uit IJzendijke namens de landstormers allen die hadden meegewerkt tot het slagen van de zen dag. SLUIS. In het kader van de feestelijk heden ter gelegenheid van het regeerings- jubileum werd te Sint Anna ter Muiden een Wilhelminaboom geplant, welk feit met officieele plechtigheid gepaard ging. Nadat het muziekgezelschap Apollo het Wilhelmus had gespeeld, werd de eerste spade gestoken door den oudsten inwoner van Sint Anna ter Muiden, den heer J. W. Kommers. Daarna kwamen achtereenvol gens aan de beurt de heeren A. F. J. Aer- naudts, burgemeester en J. C. L. A. Ber- kers, oud-burgempester van Sluis. Nadat toespraken waren gehouden door de hee ren I. Brevet, oudste raadslid, H. van Ma- zijn, wethouder en Aernaudts voornoemd, speelde Apollo weer het Wilhelmus dat door de talrijke omstanders uit volle borst werd meegezongen. In optocht ging het daarna naar Sluis met een hossende menigte achter de mu ziek. Nauwelijks was echter de stoet in Sluis gearriveerd of er kwam telefonisch bericht dat men naar Sint Anna ter Mui den moest terugkeeren. Er waren voor deze plechtigheid kostelooze electrische trams ingelast, dus het valt licht te begrij pen dat van deze gelegenheid grif gebruik werd gemaakt. Tot laat in den nacht heb ben de inwoners van Sint Anna ter Mui den het heugelijk gebeuren gevierd. Naar we vernemen zal in de toekomst rondom deze lindeboom, door den heer Van Mazijk als zinnebeeld van het Oranje huis gekenschetst, een monumentale bank verrijzen. ZUIDZANDE. Zondagavond hebben het plaatselijk muziekgezelschap „Veronica" en „Harmonie" uit Oostburg, ter gelegenheid van de kermis, alhier een concert gegeven. Een klein incident deed zich voor. De ver siering op de muziektent, die na de jubi leumfeesten was blijven hangen, vatte waarschijnlijk bij de gaslampen, vlam en viel brandend naar beneden. Gelukkig heb ben zich geen ongelukken voorgedaan. Het concert werd zeer druk bezocht. RAAD VAN ZUIDZANDE. De begrooting 1939 goedgekeurd. ZUIDZANDE. Maandagmorgen vergader de de Raad. Afwezig de hr A. Verbuyt. De v o o r z. wijdde allereerst eenige woor den aan het regeeringsjubileum. Bij de ingekomen stukken waren o.m. een verzoek om subsidie van het Wit-Gele Kruis afdeeling Oostburg, en een schrijven van het Nederlandsch Verbond met het verzoek opschriften in vreemde talen te willen belasten. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het ver zoek om subsidie van de muziekvereeniging „Veronica" werd ingewilligd. Op voorstel van den V o o r z. werd deze tot weder- opzeggens verleend, waardoor niet ieder jaar opnieuw een verzoek hoeft te worden ingediend. De hr P. L u t e ij n besprak de op de begrooting geplaatste subsidie voor den B. V. L., welke hij wel wat laag vond. De V o o r z. deelde mede, dat het hier niet de plaatselijke afdeeling betreft; deze kwestie heeft zijn volle aandacht. Hierna was aan de orde de begrooting 1939. De V o o r z. deelde mede, dat vorige jaren het batig slot vah het voor afgaand jaar gebruikt werd om de nieuwe begrooting sluitend te krijgen. Dit is niet juist te achten. Het batig slot is in de laatste jaren aanmerkelijk teruggeloopen. Hierdoor zijn de opcenten op de personeele belasting verhoogd van 25 op 75 en de op centen op de gemeentefondsbelasting van 40 op 50. De heer P. L u t e ij n merkte op, dat de post van 200 voor de school laag is, indien er nog plannen tot herstel van dit gebouw zijn. De V o o r z. zeide, dat zijn plannen nog niet kunnen gepubliceerd worden. Daarom is de post van het vorig jaar wee uitgetrokken. De hr I z. Luteijn-Leenhouts vroeg naar den post werkverschaffing. De V o o rz. deelde mede, dat hij het beter acht dat het bedrag voor steun wordt gesplitst in steun en werkverschaffing. Op voorstel van den Vo o r z. werd de post van 100 voor den telegrambesteller van de begrooting afgevoerd. De V o o r z. zeide, dat deze betaald wordt door het Staatsbedrijf der P.T.T. en dat de gemeente niet verplicht is hierin bij te dragen. Den besteller zal van gemeente wege met ingang van 1 October a.s. ont slag worden verleend. De begrooting werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer I z. Luteyn-Leenhouts naar het berijden van voetpaden in de gemeente. Vroeger waren er borden geplaatst en nu deze zijn weggenomen kan een vreemdeling niet zien, dat er niet op de klinkerstraatjes mag worden gereden. De V o o r z. deelde mede, dat de borden niet noodzakelijk zijn. Indien er menschen over de straatjes rijden, die met de verordening op de hoogte kunnen zijn, dan volgt een bekeuring. Indien echter vreemden deze overtreding begaan, dan wordt er gewaarschuwd. In liooger beroep. A. M., 61 jaar, grondwerker te Schore, is in hooger beroep gekomen tegen het vonnis van den Politierechter te Middel burg van 30 Augustus 1938, waarbij hij we gens eenvoudige beleediging is veroordeeld tot 15 of 10 dagen hechtenis. STEUNTREKKER HAD 1600 EN EEN JAM-POTJE. Maar zijn vrouw financiën. behartigde zijn Een werkloos sleepbootkapitein te Dord recht, die reeds gedurende verscheidene ja ren steun trok, vond bij het opruimen van een schuurtje een jampotje, verborgen in een emmer met zeep. Niet gering was zijn verbazing, toen het jampotje een bedrag van ongeveer 1600 bleek te bevatten. Verheugd bracht hij zijn vrouw in kennis van dat meevallertje, maar deze bereidde hem een onaangename verrassing. „Zit er maar 1600 in?" vroeg ze, „dan heb jij er zeker 1400 uit gehaald, want ik heb er 3000 in gestopt." De zaak draaide uit op een hoogloopènde ruzie tusschen de beide echtgenooten tusschen wie de verhouding allang te wen- schen overliet en die thans ook gescheiden zijn en tenslotte werd de ambtenaar van maatschappelijk hulpbetoon er in gemengd. Daarmee had evenwel de kwestie voorden man een leelijke wending genomen, want als hij niet kon bewijzen, dat hij van die 3000, of van die 1600 niets af wist, dan kon hij wel op een vervolging wegens- steunfraude rekenen, want hij had dit be drag natuurlijk voor den steun moeten opgeven. Wat de overgebleven 1600 be treft, daar kregen noch de man, noch de vrouw iets van, want dat werd geheel door maatschappelijk hulpbetoon ingevorderd als compensatie voor de ten onrechte uit gekeerde steungelden. Inmiddels was de zaak ook al bij de Dordrechtsche rechtbank aanhangig ge maakt en de vrouw, verre van zich op haar verschooningsrecht te beroepen, maakte den man op allerlei manieren zwart en verklaarde dat hij -best van die 1600 had afgeweten. Oorspronkelijk stond dat bedrag op een spaarbankboekje, maar toen het gezin steun-uitkeering kreeg, werd het beter geacht het bedrag van het boek je af te halen en op de genoemde wijze te verstoppen. Maar wie teveel wil bewijzen, bewijst juist niets en in haar ijver haar man te beschuldigen, sprak ze zich zelf verschillende malen tegen. De man van zijn kant verklaarde, dat zijn vrouw zijn financiën beheerde. Toen hij nog werkte gaf hij haar altijd het loon en wat zij met het geld deed, wist hij niet. Dit alles bi) elkaar bewoog de rechtbank te Dordrecht een vrijsprekend vonnis te wijzen. De of- VOETBAL. Wedstrijdprogramma Z.V.B. Zaterdag 17 Sept. Kampioenswedstrijd: VlissingenWaarde. Zaterdagcomp. Zuid-Beveland: Kruinin- gen 2Hansw. Boys 2. AdspirantenEiland BoysSerooskerke RCVDe Zeeuwen. Zondag. Adspiranten. MiddelburgVlis singen; RCSZeelandia. Ie KI. B: DomburgRCS 2; Vlissingen 3 De Noormannen; Middelburg 3De Zeeuwen 3; Zeelandia 3Walcheren. Ie kl. C: Corn. Boys 2Ria; Axel 2 Hontenisse; Terneuzen 3BKVV; SVO Philippine. Ie kl. D: Breskens 2Oostburg 2; Groe de 2Hoofdplaat 2; AardenburgSCD. Ie kl. E: SchoondijkeBreskens 3; Bier vliet 2Aardenburg 2; IJzendijke 2Groe de. OvergangsklasseNieuwlandMiddel burg 4; RCS 3Vlissingen 4; Kattendijke— Kapelle; CortgeneWalcheren 2; De Zeeuwen 4Eiland Boys 2. 2e kl. A: Walcheren 3Goes 4; De Zeeuwen 5Middelb. Boys. 2e kl. B: Axel 3—Hontenisse 2; BKVV 2 Hoek; Ria 2Terneuzen 4. 3e kl. A: EMM 3—RCS 4; Zeelandia 4 De Zeeuwen 6. KORFBAL. BREDA—ZEELANDIA 2—4. Men schrijft ons: Het Hansweerdsche Zeelandia bracht een bezoek aan den Zuidelijke le klasser „Bre da". Breda verscheen met 1 invaller. Zee landia met 1 heer en 1 dame invallers. De geweldig snelle wedstrijd vertoonde 'n groot verschil in afwerking van de aanval len. De partijen waren even sterk, doch door twee goede middenvakken golfde het spel op en neer. De Breda aanvallers deden als meer andere clubs: zij doelden ook, al za gen ze geen korf. Ze draaiden om, en scho ten, zoodat het schot meestal ver mis was De Zeelandia-aanvallen waren geheel an ders van opzet. Hier werd gecombineerd tot een vrije goede kans, dus ook een gevaar lijke kans, werd verkregen. Daardoor kreeg Zeelandia dan ook door mooie doel punten van mevr. Bruggeman en Karelse een 20 voorsprong. Na de rust zakte het spel door de warmte iets, doch toen Breda 21 maakte, was meteen de gang er weer in. Mej. B. Openeer en A. Schouwenaar gingen er om beurten door heen; de eerste bracht Zeelandia in veiligheid (31). Zelfs bracht de geweldig op dreef zijnde mej. A Ganseman den stand op 4-1. Breda viel verwoed aan, en verkleinde verdiend den achterstand tot 42. Daarmee kwam het einde. Zelfs in vriendschappelijke wedstrijden zijn er nog spelers(sters) die niet tegen ver lies kunnen en zich niet kunnen beheer- schen; zij die daar tegeningaan, zijn al even dom en onsportief. Zoo kreeg tegen het eind, een Breda ver dediger het even met een Zeelandia-aanval Ier, die er tegeninging, aan de stok. De Zeelandia aanvoerder maakte er een eind aan, door zijn speler het veld uit te zen den. WANDELSPORT. PRESTATIE-MARSCH MIDDELBURG-BERGEN OP ZOOM. Enkele jaren achtereen is aan het eind van het wandelseizoen, omstreeks half Sep tember, een marsch georganiseerd van Middelburg naar Bergen op Zoom, een af stand van ongeveer 66 km. Ook dit jaar bljjkt er weer animo te bestaan onder de liefhebbers van prestatie-marschen om den tocht MiddelburgBergen op Zoom te ma ken. De marsch zal op Zondag 25 Septem ber a.s. plaats vinden. Hoewel de marsch geheel vrij geloopen -zal worden, geen reglementen omtrent tempo etc. wórden gesteld, geen inschrijf geld wordt geheven, tenzij men in het be zit wenscht te komen van een onderschei- dingsteeken, wenschte men toch in eenigs- zins georganiseerd verband den tocht te maken. Naar wij vernemen heeft nu de heer A. Imanse te Middelburg, op verzoek van een aantal wandelaars, de organisatie en 'de leiding van deze prestatiemarsch op zich genomen. AUTOMOBILISME. EYSTON'S ABSOLUTE SNELHEIDSRECORD IN GEVAAR. John Cobb reed 551,2 km per uur Nadat eenige vorige pogingen van den Engelschen coureur John Cóbb wegens weersomstandigheden of den slechten toe stand van de zoutvlakten bij Bonneville (V.S.) geen doorgang konden vinden, heeft hij gisteren nogmaals getracht het absolute snelheidsrecord op het land, dat zijn land genoot Capt. Eyston op 27 Augustus j.l. met zijn Thunderbolt op dezelfde zoutvlakten op zijn naam had gebracht met een gemiddel de uursnelheid van 556 km te verbeteren. Het is hem niet gelukt, voornamelijk door dat het terrein toch niet geheel en al in den vereischten toestand bleek te zijn, maar Cobb heeft met zijn 2500 pk Napier Railton, welke bijna de helft lichter weegt dan de Thunderbolt, getoond, dat hij in staat is het absolute snelheidsrecord van Eyston wel degelijk in gevaar te brengen. Cobb reed n.l. met een gemiddelde snelheid van 551,2 km en hij behoeft dus nog maar een zeer gering onderdeel van een seconde in beide ritten, welke noodzakelijk zijn, sneller te rijden om de snelste man ter we reld op het land genoemd te kunnen wor den. POSTDUIVEN. Uitslag van de op Zondag gehouden wed vlucht door de duivenvereeniging Blauwe Doffer te Hansweerd van Neufvilles af; af stand 98 km le en 9e prijs J. P. Theenaart, Hansweerd2e G. Flipse Hansweerd 3e, 4e en lie A. de Klerk, Hansweerd, 5e, 6e en 10e F. Dommanchet, Hansweerd, 7e C. Mollet, Hansweerd. 8e F. v. d. Kreeke, Hansweerd. ficier van justitie, die een veroordeeling had gevorderd, teekende appel aan en gis teren diende deze zaak voor het Haagsche gerechtshof. De procureur-generaal kon in dezen ook niet tot een veroordeeling con- cludeeren. Uitspraak 26 Sept. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdag, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n m. Damesportemonnaie met inh., mantel band, damestasch met inhoud, kindersok mantelband, 3 Engelsche leerboeken, 3 ca hiers, Fransch leesboek. Bij vinders: fansatie-collier, Verduijn, St, Jorisstr. 24; kosteloos rijwielbelastingm. A. de Graaf, Koudekerksche weg D 91 't Zand; mantelband, E. Moens, Leliestr. 31; vulpotlood, J. Dórt, Nieuwedijk 35, Vlis singen; dameshandschoen, C. Lourits, Klein Vlaanderen 11; alpinomuts, A. Geldof, Bree 8; portemonnaie met inhoud, mevr. Koe kebakker, Blauwedijk 23; omslagdoekje, J. Bienen, Vlissingschestr. 58; damestaschje met inhoud, A. v. Han, Dijkstraat 29, Vlis singen; paar damesschoenen, C. A. Minet, Nieuwe Haven 9; vulpotlood, F. Boone, Se- geersweg 60; rozenkrans in étui, H. M. van Keulen, Leliestr. 34; medaille, Heijgelaar, Houttuinen 36; portemonnaie met ritsslui ting, N. Stadhouders, K. Geere 29; belas- tingmerk, J. M. Janse, Seisweg 70; pakje zakdoeken, De Kam, N. Vliss.weg E 106 Middelburg; rijwielbelastingmerk, J. Koene Seisweg B 61; signaalfluit, Biondina, Eigen- haardstr. 14; badpak, muts en handdoek, M. J. de Rijk, Kromme Weele 19; pijp, V. d. Broeke, Noordweg B 9, St. Laurens; zak mes, J. de Vos, Spanjaardstraat 58; vestje Corrie Loenhout, St. Janstraat 36; vulpot lood, Winkster, Koor kerkhof 5; gouden broche (speld), A. Flipse, Koudekerke A 44; portemonnaie met inhoud, A. J. v. Oeveren, Gravenstraat 34; mesje, Annie Se mijn, Oude Kerkstr. 12, sierspel, J. Joosse Hoogstraat 5; parapluie, J. C. Bakker, Noordweg 62; damestasch met inh., Mag. „De Maan", Lange Delft; damestasch met inhouTi, F. de Wit, Kanaalweg 1; cape, A. v. d. Horst, Houttuinen 50; manchette- knoop, L. Poldermari, Biggekerke B 2; tom- pouche, Degens, L. Giststraat; kinderrin getje, M. Bek, Bergerstraat 3; rijwielbe lastingmerk, F. A. de Koning, Schoorsteenv, singel 62; portemonnaie met inhoud, mej. Tange, Zusterstr. 2; vulpotlood en penhou der, Adriaansens, N. Vliss. weg E 205; roeiboot, A. Poppe, Oud Arnemuidsche Pad 38; mantelband, A. Buijs, Leliestraat 48; parapluie, J. Buijs, Zusterstr. 31; sportpet Vogel, Kuiperspoort 23; rijwielbelastingm- Pieterse, Stadswegje 27; regenjas, C. Dun nes, Turf kaai 30; rijwielbelastingmerk, Klaassen, Winterstr. 12; ceintuur (japon), mej. Soetens, Penninghoeksingel 53; regen muts (boerin), gemeente-veldwachter, St. Laurens; contactsleutel (Renault), J. Ga- briëlse, Markt; jas, F. Fondse, Korte Geere 40; muts, P. Gabriëlse, Kleine Werfstr. 3; handschoen, mej. Frederiks, Pluimstr. 3; fantasie broche, H. Timmermans, Nederstr. 4; muts, J. Franse, Oostkerkplein 12; porte monnaie met inh., F. 't Hart, Singelstraat 5; wit linnen boord, J. de Broekert, St. Jorisstraat 7. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau von Politie. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 14 SEPEMBER. Hilversum I 1875 m. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Wenken voor de keuken. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Progr. voor Arbeiders in de Continubedr. 11.40 Causerie. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 VARA-ork. 1.00 Gram. 1.15 1.45 „Esmeralda". 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen. 5.30 orgel en zang. 6.10 Gram. 6.50 Causerie. 7.00 Gelukwen- schen. 7.06 Koorzang. 7.30 Causerie. 8.03 Ber. A.N.P. 8.15 Gram. 8.45 „Fantasia". 9.10 Radiotooneel. 9.30 Zang en piano. 9.45 The Four Blue Stars. 10.00 Ber. A.N.P. 10.05 VARA-Ork. 10.45 Gram. 11.00 cau serie. 11.3012.00 Gram. HILVERSUM H 301,5 en 415.5 m. N.C.R.V.-Uitz. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber. gram. (9.30—9.45 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Verv. conc. 1.30 Gram. 2.00 Zang met piano. In de pauze's: Gram. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Gram. 3.45 Zang. 4.45 Felicitaties. 500 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 causerie. 7.35 Gram. 7.45 Reporta ge, event, gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Or- gelconc. 9.00 Causerie.) 9.30 Arnhemsche Orkestvereeniging. (10.0510.10 Ber. ANP) 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.50 1200 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gram. 11.50 Reginald Paul-pianokwartet. 12.35 Uit Stockholm: Sune Waldimir's ork. 1.20 Co lombo-Octet. 2.05 Schotsch-ork. 3.05 Gram. 3.30 Volksliederenprogr. 3.50 Reportage. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 Bis- sett's Band en solisten. 6.20 Ber. 6.45 Or gelspel, Thorburn's Band en solisten. 7.20 Causerie. 7.40 Variété-ork. m.m.v. solisten. 8.20 Symphonie-ork. m. m. v. solist. 10.00 Ber. 10.25 Declamatie. 10.45 Thea ter-orkest m.m.v. solist. 11.35 Loss' Band. 11.5012.20 Jazzmuz. (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10—9.20 en 10.35 Gram. 12.35 Stafmuziek Garde Répu- blicaine. 3.05 Gram. 3.20 Zang. 4.20 Viola d'amore. 4.35 Cello. 5.20 Bailly-ork. 6.20 Piano. 6.35 Gram. 6.52 ZanA 7.20 Viool. 8.50 Conc. 9.50 Variété. 10.50—1105 Gram. KEULEN 456 M. 6.50 Amusementsork. 8.50 Ork. O.S. Landestheater. 12.20 Gram. 1.35 Kleinork. 2.30 Pop. conc. 4.20 Ork. 6.50 Piano. 7.35 Gram. 8.30 Ork. en -koor en solisten. 10.35 Gram. 10.50 Kleinork. en solisten. 12.20 Kleinork. 1.20—3.20 Gram. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.oO en 1.30 Dans- ork. 1.502.20 Gram. 5.20 Zang. 5.50 en 6.50 Gram. 7.05 Dansork. en soliste. 8.20 José Guédariana-ork. 9.20 en 10.3011.20 Symphonie-ork. en solisten. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 en 6.00 Kleinor- kest. 6.35 Blondel-kwartet. 7.10 en 7.35 Gram. 8.20 Radio-herinneringen. 9.05 Ork. 10.30—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Ber. 8.30 Kamerork. Karl Ristenpart en solisten. 9.20 Maandoverz. 10.20 Ber. 10.50 Kamermuziek. 11.05 Ber. 11.20 Gram. 12.20 —2.20 Ork. (1.15—1.26 Tijdsein). De gemeente Zuidaande heeft in het openbaar aanbesteed het bouwen van 'n brand- en inbraakvrije archiefruim te. Er waren 4 inschrijvers. De hoogste inschrijving bedroeg 657, de laagste 549. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver A. Snoeren alhier. Goes. Ondertrouwd: N. M. Kooman jm. 29 j. en W. J. de Vlieger jd. 25 j. te Bergen op Zoom. Bevallen: M. T. de Munck geb. Land man d.; J. C. de Wee geb. Evertse z.; J. Matthijsse geb. Van Oosten z. en d. Overleden: J. Kloosterman 47 j. echtg. J. M. Fraanje te Kapelle; H. L. Kiters 64 j. wedn. D. Behage; S. Barkelau jd. 80 j. (D.Z.) Vlissingen. Van 8 tot 12 Septemeber. Ondertrouwd: I. P. de Bert 38 j. en A. L. Hintertür 25 j. Overleden: J. de Ruijter 82 j. wedr. van S. G. E. Koks. (V. C.) Westkapelle. Van 5 tot 12 September. Getrouwd: J. Janisse jm. 27 j. en M. Roelse jd. 27 j. Bevallen: L. Roelse geb. Brasser z.; W. Roelse geb. Huibregtse d.; J. Lous geb. Louwerse z. M i2d d e 1 b u r g, 1"2' Sept. Groentenvei- ling. Spinazie 614 c„ Postelein 413 c., Augurken 420 c„ Suikerboonen 1222 c., Stoksnijboonen 1229 e., Stamsnijboonen 13 21 c„ Stokprincessenboonen 2534 c., Dubb. Princessenboonen 2029 c., Roem v. Holland 2025 c., Andijvie 3-9 c., Uien 2- 3,5 c Savoye kool 4,58 c„ Roode kool 3- 6 c., Witte kool 2,54,5 c„ Zilveruien 5 10 c., alles per kg. Peën 3,59,5 c., Rapen 47 ,c„ Kroten 35 c., Uien 1,52,5 c., Selderie 24 c., Rammenas 2,54 c., alles per bos, Bloemkool 325 c., Andijvie 1,5 4,5 e., Kropsla 0,51,5 c., Komkommers 1- 2 c., alles per stuk. Kapelle, 12 Sept. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure Kroetappels 6.70, per 100 kg. Kleine veiling. Appels; Transp. de Cron- sel 932, Manks Codlin 1128, Keswick 815, Jac. Lebel 814, Bramley Seedling 1015, Lanes Prins Albert 917, Cox Oran je Pippin 947, Ellison Oranje 1034, Oranjereinette 726, Lemoenappels 10 16, Goudreinette 1015, Bismarck 815, Reine d'Autom 712, Hondsmuil 914, Zoete Ribbeling 812, Tuinzoet 1014, Const, de Groote 811, Guldelingen 511, Domineappels 1016, Dubb. Bellefleur 9 12, Signe Tillish 13—31, Blanke Court Pen- du 1014, Udoappels 1116, Schuttersrei- nette 7--10, Notarisappels 1016, Bordaan- appels 12, Lindenappels 913, Froynore Profix 926, Rein. van Zorgvliet 912, Gansebout 813, The Queen 1017, Lax- ton Superb. 14, Bloemzoet 912, Val Goud reinette 3 —10, Val Sterappel 612. Peren: Louise Bonne d'Avranches 21- 47, Clapp's Favorite 1835, Duch. Williams 11Hertogin Eiza 1228, Conference 13, Doyenne du Cornice 2350, Triumph de Vienne 1734, Signeur d'Esperen 1433, Soldat Laboureur V-^26, Mad. Treve 20, Bon Chretien William 1627, Emil d'Heyst 21, Beurré de Merode 1628, idem Hardy 1242, idem d'Amanlis 1531, idem Le brun 1330, idem Durandeau 11—27, idem Clairgeau 1626, idem Bouquet 1121, Spaansche Wijnperen 33, Marg. Marillat 14 26, Bonne d'Ezee 1825, Zwijndr. Wijn peer 1728, Marsepijnperen 917, Presi dent Roosevelt 16—20, Dubb. Bergamotte 15, Diamantperen 14, Duifjesperen 1018, Ronde Perzikperen 17, Karbonkelperen 9 22, Amiceperen 1015, Maagdeperen 10 16, Spekperen 17, St. Remy 1418, Ponds- peren 1417, Juttenperen 2253, Blanke Calebas 1419. Pruimen: Reine Victoria 1846, Jeffer son 5055, Abrikoospruimen 2042, Rade- mekers 3142, Septemberpruimen 2344, Monarchpruimen 3550, Burbank Giant 25 —41, Reine el d'Althan 1842, Tonneboers 22, Princepruimen 15, alles per kg. Diversen: Frambozen 2650, Bramen 30- 43, Moerbeien 2347, Blauwe druiven 28- 33, Groene noten 1628. Groenten: Dubb. Pr. boonen zonder dr. 1225, Stoksnijboonen 2326, Rhein. Spek- boonen 1214, Pronkboonen 613, Augur ken 827, Tomaten 26, Aardappels 2, al les per kg, Roode kool 3.90, Savoye kool 3—4.90, Witte kool 1.10—1.50, Prei 4.20, per 100 kg, Komkommers 12, Kroten 1, per stuk, Bospeen 4, per bos, Natuursla 5085, per 100 krop. Andijive 1.40, Meloenen 8 12, Perziken 2—10, Vijgen 2.30—3.80, Mo narchpruimen 1.90—4.60, Noten 63, alles p. 100 stuks. Hulst, 12 Sept. Aanvoer ruim, handel onveranderd. Gerst 7.758.10, rogge 7.50 haver 6.25, erwten 99.50, bruine boo nen 20, Lijnzaad 68. Dl 13 Sept. Oud Geref. Gem. spr. de hr. v. d. Gruiter, Bruinisse; Bogardz. 19.30 h. WO 14 Sep GOES. Dl 13 Sep. Oranje-Etalagewedstrijd. WO 14 Sep BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 9DO 15 Sop. De Nationale film „40 Jaren", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 9—DO 15 Sep. „De tuin van Allah" en „De terugkeer van den Rooden Pimpernel", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. AIGEMEEN. Tot er met VR 16 Sept. Jaarbeurs te Utrecht.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6