VLISSINGEN. WALCHEREN. Bedorven natuur- en stadsschoon. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DUITSCHLAND. RECHTSZAKEN, ffelegd- RADIO-PROGRAMMA. WAAR IS WERK 7 MARKTBERICHTEN. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN.. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. gent* - Zeebaden. Van Vrijdag 2 tot en met Donderdag 8 September werden in het gewone bad 786 en in het volksbad 295, of totaal 1081 zee baden genomen. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 70 en die van het water 65 gra den. Wat er allemaal aan het streek plan vastzit. Eerst over twee jaar kan practisch resultaat be reikt worden. Men schrijft ons: Bewonderaars van het mooie eiland Wal cheren hebben zich de laatste jaren meer malen ongerust gemaakt over de toekomst van den tuin van Zeeland, en zich afge vraagd wat er op den duur van het lande lijk schoon over zal blijven. Er is reden tot die ongerustheid. In tal van gemeenten, waar een jaar of tien geleden de natuur vrijwel nog ongerept was, waar het oog zich destjjds kon verlustigen in het typisch Walchersche landschap, staan thans rijen eenvormige huizen, die het effect bederven, en die bovendien een schutting vormen tus- schen verkeersweg en omgeving. In zeer veel gemeenten op Walcheren, en niet alleen in de kleine, is de laatste tien jaar maar in het wilde weg gebouwd. Zonder plan, zonder rekening te houden met het karakter van het landschap. Aan de randen der Zeeuwsche hoofdstad sluiten afzichtelijke, karakterlooze wonin gen de natuur buiten; tusschen Middelburg en Vlissingen staan honderden burger-wo ningen schouder aan schouder, en zij zorgen ervoor, dat degenen, die van den weg tus schen de twee steden gebruik maken, niets anders te zien krijgen dan steen, glas en geverfd hout. In verschillende dorpen, die naar uitbreiding van het inwonertal snak ken, vormt de wijze waarop er gebouwd is een aanfluiting van het begrip schoonheid. Kortom, er is zwaar en hopeloos ge knoeid op Walcheren gedurende het laatste decennium, en de stichting: „Het Zeeuw sche landschap", in 1936 opgericht om het behoud van het natuur- en landschaps- schoon te bevorderen, is er tot nu toe niet in geslaagd de schendende hand, die Wal cheren aantast, te verlammen. Vele gemeentebesturen schijnen meer waarde te hechten aan vermeerdering van woongelegenheid dan aan het oude, toch zoo beteekenisvolle karakter van hun plaats; in de meeste gemeenten ontbreekt een uitbreidingsplan aan de hand waarvan het mogelijk zou zijn de bouwwoede in de gewenschte banen te leiden, en weer elders vindt men het overdreven en lastig de in woners der gemeente aan allerlei banden te leggen. Vlissingen komt de eer toe reeds vroeg te hebben begrepen, dat de chaos tot vernie ling van het bestaande zou leiden. Reeds in 1907 beschikte het over een uitbreidings plan. Toen dit, voor zoover het gedetail leerd was opgemaakt, geheel vol gebouwd was, en er moeilijkheden met de verdere stadsuitbreiding ontstonden, werd besloten een nieuw uitbreidingsplan te doen opma ken, dat in 1937 gereed kwam. In de Zeeuwsche hoofdstad daarentegen heeft de zonde tegen de schoonheid het oude, vroeger zoo gave stadsinterieur hier en daar leelijk bedorven. Zeeuwen, die el ders wonen, en die na vele jaren voor en kele dagen weer eens in Middelburg ver zeild geraken, waar zij dan plotseling ge steld worden voor de vergelijking tusschen het verleden en het heden, plegen te schrik ken van veranderingen, die plaats hebben gevonden. Over het algemeen zijn zij uiter aard meer verontwaardigd over de toege brachte schade dan de permanente bewo ners, die haar bij stukjes en beetjes, gelei delijk zagen ontstaan. Onder hen ook vindt men vrijwel zorrder uitzondering belangstel ling voor de kwestie waar het met de Zeeuwsch# hoofdstad en met het Walcher sche landschap op den duur heen moet, als wordt voortgegaan op den weg, die men nu al jaren achtereen, ten koste van het waardevolle bezit, is ingeslagen. Het streekplan Uit het bovenstaande leide men niet af, dat de in de provincie woonachtige Zeeu wen zoo goed als verstoken zouden zijn van het besef wat men aan stad en land ver plicht is. De groote minderheid mogen de ontstane verminkingen koud laten, er is een goede kern, die zich over het veran derde beeld van het eiland, over de vernie ling van Middelburg's schoon, niet minder ergeren dan de elders wonende Zeeuwen, en enkele instellingen en vereenigingen, b, v. het Zeeuwsche landschap, de vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen, de provinciale Zeeuwsche schoonheidscommis sie, Nehalennia, getuigen daarvan, en te vens van de zorg, waarmede velen ten op zichte van de toekomst zijn vervuld. Jammer is, het, dat van bijna al deze goed bedoelde, en ook wel nuttige instellin gen, hoofdzakelijk opvoedende kracht uit gaat; dat zij niet beschikken over de mid delen, die direct het beoogde effect kunnen leveren. Zij vormen geen afdoende beveili ging tegen de aanslagen, die in massa op de schoonheid van stad en land worden on dernomen. De hoop van hen, die weten, dat het met het Walchersche stedenbouwkundig en landschapsschoon den verkeerden kant op gaat, is dan ook vooral gevestigd op het streekplan Walcheren, dat, als het eenmaal zal zijn vastgesteld, het natuurschoon tegen bebouwing volledig zal kunnen beschermen en dat dan vermoedelijk ook zijn invloed ten goede op de steden zal doen gelden. Aan de vaststelling van het streekplan is men evenwel nog lang niet toe. Er is weliswaar sedert 1937 een streekplancom missie, bestaande uit een voorzitter en 38 leden; de 19 gemeenten op Walcheren heb ben, mede dank zij de bemiddelende rol, die de commissaris der koningin in Zeeland in deze heeft vervuld, de gemeenschappelijke regeling aanvaard, doch aan de voorberei ding van het plan is zooveel, arbeid ver bonden, dat het einde 1940 zal worden voor dat het in kruiken en kannen is. Want het gaat niet slechts over de vraag hoe bepaalde gebieden vrij van bebouwing kunnen worden gehouden. De survey, d.i. het verzamelen en systematisch verwerken van het feiten-materiaal, strekt tot vrywel al le economische uitingen van het leven op Walcheren uit. Hetgeen blijkt uit de comi- té's, die in het leven zijn geroepen ten dien ste van het streekplan. Er zijn comité's voop landbouw, zuivelbereiding, visscherij, indus trie, winkelbedrijf, defensiebelangen, land schapsschoon, afwatering en rioleering, ver keer te land, verkeer te water, vreemdelin genverkeer, bevolking, gas- en watervoor ziening, en van al deze onderdeelen verwer ken de technische adviseurs van de streek plan-commissie het uitvoerige feitenmate riaal, dat personen, die op hun gebied com petent kunnen worden geacht, ter beschik king stellen. Op grond hiervan zullen straks de econo mische ontwikkelingsmogelijkheden van Walcheren kunnen worden vastgesteld, en zullen de lijnen kunnen worden getrokken, waarlangs de samenleving zich in de toe komst kan ontwikkelen. Sommigen zouden liever zien, dat de streekplan-commissie zich uitsluitend bepaald had tot de be bouwing in verband met het natuurschoon, dat thans maar een onderdeeltje vormt, en dat zij ongeveer te werk was gegaan als voor het streekplan Westkust Zeeuwsch- Vlaanderen is geschied. Een dergelijke be perking zou uiteraard de vaststelling van net plan bespoedigen, doch het zou daar door aan beteekenis dermate inboeten, dat de insider het tijdverlies, voortvloeiend uit den omvang van het project, gaarne voor lief neemt. Hoewel de survey in verband met het ter beschikking gestelde bedrag, groot 9000, niet zoo diep gaat als in sommige streken van het land, heeft hij tot nu toe reeds een aantal merkwaardige zaken aan het licht gebracht, waaruit een interessante, zij het niet altijd blijmoedige prognose voor de toe komst is ontstaan. Om ons tot enkele feiten te beperken: op Walcheren is in de toekomst op economisch gebied geen groote expansie te verwach ten;, geen noemenswaardige toename der werkgelegenheid; hoogstens zal de natuur lijke groei der bevolking op het eiland werk vinden. Hoewel in Zeeland geen enkele groote stad ligt, loopt het aantal geboorten er even sterk terug als in Zuid- en Noord-Hol land. In 12 van de 17 Walchersche dorpen is het vruchtbaarheidscijfer beneden het gemiddelde der Nederlandsche gemeenten met minder dan 5000 inwoners, en uitzon derlijk laag is het in Domburg. (19,3 In de beide steden is het 28 ongeveer de helft van dat der Nederlandsche gemeenten met 500120.000 inwoners. Het vruchtbaar heidscijfer van Middelburg bevindt zich on geveer op dezelfde hoogte als dat van Lon den, en het is slechts iets hooger dan dat van ParijsDe bevolkings-prognose voor Walcheren, die uit deze en vele andere cij fers ontstond, is niet bepaald opwekkend, maar in de toekomst zal men er, als met vele andere onderdeelen van 't streekplan rekening dienen te houden. VAN WOELDEREN SENIOR. Een liberaal van den ouden, edelen stempel. In de redevoering, waarmede Vlissingens burgemeester de Van Woelderenbank heeft aanvaard, trof ons de passage, gewijd aan den vader van den "neer C. A. van Woel- deren. Zij luidt als volgt. Zich richtende tot de schenkers, merkte de spr. op: „Gij hebt een vorm gekozen, door deze bank zonder ver dere toevoeging „Van Woelderenbank" te noemen, die het mij nu mogelijk maakt, 'U te verzoeken door middel van deze bank ook blijvend te willen herdenken den ar beid van wijlen mijn vader voor Vlissingen. In den aanvang van 1877 heeft Prins Hendrik -zoo vervolgt de heer C. A. van Woelderen dan mijn Vader als nonactief marineofficier uitgezocht en aangezocht als eerste directeur der Stoomvaartmaatschap pij „Zeeland" te Vlissingen. Gedurende de 27 jaren van zijn directeurschap heeft mijn Vader de „Zeeland" georganiseerd en tot bloei gebracht. Ik heb het zeldzaam voor recht, dat mijn Vader mijn beste en meest geachte vriend is, dien ik ooit bezat. Mijn vast geloof en vertrouwen in de toekomst van Vlissingen aan de Scheldemonding dank ik vooral aan de invloeden in mijne jeugd van mijn Vader, die steeds groot aandeel heeft genomen in de behartiging der alge meene Vlissingsche belangen, in het bijzon der wat betreft de haven en de badplaats Dat ik te Vlissingen in 1919 ben terugge keerd als burgemeester mijner geboorte stad, komt omdat het denkbeeld mij had vastgegrepen, zoodoende den arbeid van mijn Vader voor Vlissingen te kunnen voortzetten en vastleggen. Ik geef U hier de verzekering, dat ik in moeilijke tijden uit de nagedachtenis aan mijn Vader steeds versche krachten heb geput, om op mijn post te blijven volharden. Mijn werk wor telt dus in den arbeid van mijn Vader en de geest van mijn Vader werkt bezielend op mij". Deze woorden zullen zeker, doordat zij van verdere dan uitsluitend Vlissingsche strekking zijn, weerklank vinden. Niet 't minst in Zeelands hoofdstad, waar de na gedachtenis van den heer Van Woelderen Senior nog steeds in eere gehouden wordt als die vari een liberaal van den echten goeden, ouden en edelen stempel. Het is dezer dagen juist een halve eeuw geleden, dat hij liberaal Statenlid werd voor onze provincie en van 18861904 woonde hij in Midd'.lburg, waar hij in het sociale leven zijn aandeel nam door zitting te heb ben in tal van besturen. Menige Middelbur ger herinnert zich dat nog zeer wel. SOEBURG. Donderdagavond vergader den in Café „Dorpzicht" de leden der Soe- burgsche Middenstandver. „Nemidso". De voorzitter opende de bijeenkomst met een welkomstgroet tot de aanwezigen in de fraai versierde zaal, waarna hij zeide dat, hoewel er eerst besloten was dit jaar geen winkelweek te houden men hier echter op is teruggekomen. Aangespoord door de al om in den lande gehouden jubileumfeesten wil men trachten ook door met extra zorg versierde etalages gedurende de week waarin deze gemeente het 40-jarig jubi leum van H. M. Koningin Wilhelmina viert luister bij te zetten waar ongetwijfeld toe bij zal dragen de door de Oranjevereeni- ging uitgeschreven etelagewedstrijd. Ver der wees spr. op de verschillende wetten in het belang van den middenstand, onder de zegenrijke Regeering van H. M. Konin gin Wilhelmina tot stand gekomen. Hierna besprak de heer Deurwaarder de belangen van den winkelstand en hoe deze het best gediend .kunnen worden. Met den wensch dat deze zesde winkelweek moge slagen, verklaarde hij de zesde winkelweek voor geopend. ZOUTELANDE. Donderdagavond is door de deputatie der jeugdvereenigingen de ge- meentevlag weer overhandigd aan den bur gemeester. Om 7 uur hadden de jeugdver eenigingen zich opgesteld. De muziekver- eeniging „Luctor et Emergo" sloot zich bij dezen stoet aan. Voorop gingen de 6 meis jes met de vlag, waaraan nu een oranje wimpel bevestigd was. Eerst werd een rond wandeling door de gemeente gemaakt. Om half acht vervoegde zich de deputatie aan het gemeentehuis, alwaar B. en W. en ook de Oranjevereeniging aanwezig waren. Namens de deputatie nam C. Mesie het woord. Zij dankte in hartelijke bewoordin gen den burgemeester voor de eer, die haar te beurt gevallen was, om met deze vlag voor H. M. de Koningin te hebben mogen verschijnen. Ook bracht zij dank aan de Oranjevereeniging, die 6 meisjes in staat gesteld had aan deze hulde deel te nemen. De burgemeester bood nu aan de 6 meis jes een oorkonde aan. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze plechtigheid be sloten. Het vormde een waardig slot van de feestelijkheden. EEN KALF MET 2 KOPPEN. ZOUTELANDE. Gistermorgen werd bij den landbouwer Job Wisse te Boudewijns- kerke, gemeente Zoutelande, een kalf ge boren met twee koppen. De koppen heb ben vier oogen maar twee ooren. Het kalf is geheel normaal en goed gezond. BIERVLIET. Als laatste nummer van het Oranjefeest trad Donderdag een goo chelaar, de heer Larette uit Amsterdam op, s middags voor de schoolkinderen, 's avonds voor de volwassenen. Beide keeren viel het programma zeer in den smaak. De schoolkinderen werden in de pauze gè- tracteerd op limonade en chocolade. GROEDE. De feestelijkheden in verband met het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin, die alhier op 6 en 7 September jl. plaats hadden, behooren weer tot het verleden. De Groedenaren kunnen terug zien op een feest, dat in alle opzichten ge slaagd mag heeten. De versiering en ver lichting in alle deelen van het dorp waren schitterend. Het was waar te nemen, dat ieder Groedenaar zich ten volle had ge geven om alles zoo mooi mogelijk te ma ken en te doen uitkomen. Alhoewel de weersomstandigheden aanvankelijk roet in het eten strooiden, kan niet anders wor den gezegd, dan dat het programma op beide dagen toch nog goed is kunnen afge werkt worden. De optocht, die op beide dagen werd gehouden bestond uit niet min der dan 36 praalwagens en groepen en had een lengte van ongeveer 400 m. Het was dan ook een indrukwekkend gezicht deze stoet te zien voorbijtrekken. Honder den bezoekers uit omliggende gemeenten waren naar Groede gekomen om de fees telijkheden bjj te wonen en om dit bëwon deringswaardige schouwspel gade te slaan. De opvoering van het Oranjelintenspel door de Chr. Zangvereeniging, was ook een der hoogtepunten van het programma. Dit spel werd opgevoerd op de muziektent, zoodat het voor een ieder goed was te zien. Het applaus, dat verschillende keeren opklonk uit de ontelbare menigte en de stilte die er overigens heerschte, bewezen wel, dat het in den smaak was gevallen. Den laatsten avond werden de feestelijk heden besloten met een groot vuurwerk, dat door duizenden menschen werd bijge woond. Wat de feestviering zelf betreft kan worden vermeld, dat een ieder hiervan ten volle zijn deel heeft gehad. Van klein tot groot en van jong tot oud was op de been en heeft weer eens getoond in Groede één te zijn en de kunst te verstaan feest te kunnen vieren. DOODGEMARTELD De „News Chronicle" verneemt uit Ber lijn, dat baron De Lesserz, de vroegere vice- voorzitter der beweging van Oostenrijksche legitimisten, en voorzitter der katholieke Oostenrijksche schoolvereeniging, in het concentratiekamp van Dachau op 50-jari- gen leeftijd is overleden. Op 12 Maart werd hij gearresteerd en in Weenen gevangen gehouden tot Juli. Daar na werd hij, volkomen gezond naar Dachau overgebracht. AANHANGER VAN ZWART-FRONT GAF OUD-MINISTER VAN SCHAIK EEN KLAP IN HET GEZICHT. Zeven weken gevangenisstraf op Toen op 11 April van dit jaar de oud minister van justitie, mr. J. R. H. van Schaik, thans voorzitter van de Tweede Kamer des avonds omstreeks zes uur zijn woning aan de Van de Spiegelstraat te Den Haag verliet, kwam plotseling een man naar hem toe, die hem een klap in zijn ge zicht gaf, daarbij de woorden uitroepende „Dat is voor Arnold Meyer." Mr. Van Schaik maakte een afwerende beweging met zijn wandelstok, waarop de man er vandoor ging. Kort daarna werd hij evenwel aangehoupden en herkend niet alleen door mr. Van Schaik, doch ook door eenige personen, die van het voorval getuige zijn geweest. De aangehoudene, zekere B. H. M. B legde een volledige bekentenis af. Hij was een aanhanger van „Zwart Front", en_was verbolgen over de veroordeelingen, welke Arnold Meyer, de leider van deze partij, bij verschillende rechterlijke instanties had gekregen o.a. wegens beleediging van minister Colijn. Gister moest B. wegens mishandeling voor den Haagschen politierechter terecht staan. Hij was niet verschenen, en er werd verstek tegen hem verleend. De officier van justitie vorderde een gevangenisstraf van één maand. De politierechter wees on middellijk vonnis en veroordeelde B. tot een gevangenisstraf van zeven weken. ZONDAG 11 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO., 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouwpraat- pe. 9.30 Gram. 9.45 Causerie. 9.59 Ber. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 11.50 Toespraak. 12.00 Woord van de week. 12.05 Orgel en viool. 12.30 Schilderijbespr. 12.45 Twillight Serenaders. 1.30 Causerie. I.50 Gram. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Viool voordracht met pianobegel. 3.00 Omroep orkest m.m.v. solisten en gram. 4.30 Gram. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Esmeralda. 6.30 Sportuitz. 6.45 Sportnieuws ANP, gram. 7.00 Gram. 7.30 Noviteiten-orkest m.m.v. solis ten. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Residentie-orkest m.m.v. soliste. 9.15 Radio-journaal. 9.30 Amusementsorkest m.m.v. de Avro-Girls en de „Internationaal Three". 10.30 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Aeolian- orkest (e.o.). HHiVERSUM H, 301,5 en 415,5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gew. muz. (gr. pl.)10.20 Doopsgez. kerkdienst. Hierna: Or- gelconc. 12.15 KRO-ork. (1.00—1.20 Boek- bespr.). 2.00 Vragenbeantw. 2.45 Gram. 3.00 KRO-ork. m.m.v. soliste. 4.00 Gram. 4.15 Ziekenlof. 4.555.00 Gram. 5.05 Ger. Kerk dienst. Hierna: Orgelconc. 7.15 Gew. muz. (gr. pl.). 7.45 Causerie. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Reportage ter gelegenheid 40-jarig regee ringsjubileum (gr. opn.). 9.30 Radio-tooneel. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Esperanto. DROITWICH 1500 m. 12.35 Walford Hy- den Zigeunerork. 1.20 Militair ork. 1.50 Ch. Ernesco's kwintet. 2.20 Schotsch ork. 3.20 E. Pini's Tango-ork. en soliste. 4.00 Piano. 4.20 Zang. 4.50 Alphas. 5.20 Archeologische cau serie. 5.40 Stratton strijkkwartet. 6.20 Film praatje. 6.35 Stacey's seltet. 7.108.10 BBC- ork. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsop- roep. 9.10 Ber. 9.25 Radio-tooneel met mu ziek. 10.10 Mantovani's Tipica-ork. 10.50 Epi loog. RADIO-PARIS 1648 m. 8.10 Gram. 10.05 Pontificale Mis (uit Tsjecho-Slovakije). 12.05 Orgelconc. 12.40 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.20 Warms-ork. 4.20 Zang. 4.35 Pia no. 4.50 Zang. 5.05 Cello. 5.20 Variété. 7.52 Pradys' ork. 8.35 Zang. 8.50 Orkestconc. m m.v. solisten en declamatie. 10.50 Gram. II.2012.50 Dansmuziek. KEULEN 456 m. 6.20 Havenconc. 9.50 Gram. 11.05 Westduitsch strijkkwartet. 11.50 Parade. 4.20 Amusementsorkest. 6.20 Gram, 7.00 Piano. 7.20 Gram. 8.35 Ork. en solisten. 10.35 Gram. 10.50 Klein orkest en Raatzke- kwintet. 12.20—3.20 Dansork. en solisten, mandoline-ork. en ork. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 9.40 Gram. 10.20 Zang en orgel. 11.20 Gram. 12.20 en 1.302.20 A. Felleman's ork. 2.35 Gram. 3.05 Koor. 3.35 Gram. 3.50 Verv. koorconc. 4.20 en 5.35 Gram. 5.50 en 6.20 Dansorkest. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Klein ork., gemengd koor en soliste. 10.30 Dansorkest 11.2012.20 Pop. concert. 484 m: 9.20 Gram. 10.20 Ed. Loiseau-ork. 10.50 Bioscooporgelspel. 11.05 Verv. conc. m. m.v. solist. 11.35 Piano. 11.50 Verv. conc. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 2.20—2.35 Zang. 2.50 en 3.10 Gram. 5.20 en 6.00 Lucien Hirsch' ork. 6.25 Gram. 6.35 Zang. 6.50 en 7.35 Gram. 8.20 Ork. en -koor m.m.v. solist. 10.30 Omer's ork. 11.20—12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Oude muziek. 8.20 Ber. 8.35 Onbekend. 10.20 Ber. 10.40 Piano. 11.05 Ber. 11.20 Gram 12.202.20 Nachtconc. (gr. opn.). (1.15 I.26 Tijdsein). MAANDAG 12 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. Alg. Progr., verzorgd door de VARA. 10.00 10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Cello en piano. 11.10 Verv. declamatie. 11.30 Orgel spel. 12.00 „Esmeralda". (Om 12.15 Ber.). 12.45 VARA-Ork. 1.30—1.45 Gram. 2.00 Gram. 3.00 Declamatie. 3.30 Piano en gram. 4.00 Gram. 4.30—5.00 Voor de kinderen. 5.05 Gram. 5.45 Orgel en zang. 6.15 Gram. 6.30 Muzikale causerie en gram. 7.10 Causerie. 7.30 Trio conc. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.10 VARA-Ork. 8.45 Declamatie. 9.00 Verv. conc. 9.30 „Fantasia". 10.00 Ber. ANP. 10.05 Gram. 10.30 Accordeonsextet. 10.5012.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 en 415,5 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Gooilan- ders. In de pauze: Gram. 2.00 Voor de schO' len. 2.35 Gram. 3.00 Vragenbeantw. over kamerplanten. 3.40 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.15 Kinderuurtje. 6.20 Gram. 6.30 Vragenuur. (7.007.15 Ber.). 7.45 Re portage, eventueel gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Leger des Heils-samenkomst. 9.15 De Vedelaars. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Zang met piano. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Kamer muziek. 11.25 Gram. ca. 11.5012.00 Schrift - lezing. DROITWICH 1500 m. 11.25 Zang. 11.50 Orgelspel. 12.20 Gram. 12.55 Wels-ork. m.m. v. solist. 1.50 Dansmuziek (gr. pi.). 2.35 Pia no. 3.20 L. Voselli's Hongaarsch ork. 4.05 Zang aan den vleugel. 4.20 Gram. 4.35 Cau serie. 4.50 Gram. 5.20 Fluit. 5.40 Hartley's Sextet, en solist. 6.20 Ber. 6.45 Zang en pia no. 7.20 Wilbur's Band en solisten. 8.05 Pia no. 8.20 Causerie. 8.35 Symphonie-ork. en so listen. 9.40 BBC-Zangers. 10.00 Ber. 10.25 Causerie. 10.40 Orkest. 11.30 Wilf Hamer's Band. 11.50—12.20 Dansmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10—9.20, 10.10 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 en 3.05 Gram 4.20 Belgisch kwartet A. Clavier, 5.20 Giar- dino-ork. 6.20 Piano. 6.35 Gram. 7.20 Zang 7.35 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Opera „Orpheus' II.35 Radio-tooneel in het Esperanto. KEULEN 456 m. 6.50 en 7.30 Gram. 8.50 Trioconc. 12.20 Nedersaksenork. m.m.v. so list. 2.20 Conc. 5.20 Orkest m.mv. solisten. 7.20 Sluiting Partijcongres. 9.30 Ork. 10.35 Gram. 10.50 Amusementsork. 12.20 Taptoe. 1.05—3.20 Ork. en solisten (gr. opn.). BRUSSEL 323 en 484 m. 322 m: 12.20 Grim. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50 Gram. 2.20 Pop. conc. 5.20, 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Ca baret. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Salonork. 1.50 Gram. 2.20 Pop. conc. 5.20 en 5.50 Gram 6 35 Salonork. en soliste. 7.35 Gram. 8.20 Operette „Fidélité". 8.50 Symphonie-ork. en solist. 10.10 en 10.30—11.20 Gram. De Districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren; N. en Z.-Beveland Schouwen en Duiveland, Wagenaarstraat 4 Middelburg, zendt ons de volgende aanvra gen; Binnenland: ARNHEM: bekw. horlogemaker (le bed.) dad.; loon n.o.t.k.; bij gebleken bekwaam heid voor vast. HAARLEM: onderopzichter, niet ouder dan 28 jr.; salaris 1625—2100 p. jr.; kans op vaste aanstelling is niet uitgesloten; dipl. M.T.S. afd. Werktuigbouwkunde is vereischt; kennis v. auto-techniek strekt tot aanbeveling; sollicitaties voor 10 Sept. a.s. BILTHOVEN: dienstbode voor dag en nacht, leeftijd 20 j'aar; loon n.o.t.k. DEVENTER; voor rijwiel en machine- fabr., galvaniseur voor het verchromen en vernikkelen; dad.; loon en reiskosten n.o.t.k. voor onbep. tijd. ZWOLLE: secretaresse, kunnende cor- respondeeren in de Engelsche, Duitsche en eventueel Frönsche taal, bek. m. machine- schrijven en stenografie; indiensttreding n.o.t.k.; loon bjj gebleken geschiktheid 1000—1200 p. j. Aanvragen: Buitenland: DUITSCHLAND. In den loop dezer maand kunnen in Duitsch- land worden geplaatst een groot aantal be kwame bietenrooiers. Duur van het werk plm. 6 a 7 weken. Uitsluitend accoordwerk. BELGIë. HERENTHALS (B.): 10—15 bekw. be- tontimmerl., voor directe indiensttreding, loon frs. 6—frs. 7 p. u.; er wordt in 2 ploe gen gewerkt nl. van 4 u. voormiddags tot 1 uur namiddags en van 1 tot 10 n.m. 48-urige werkweek. Duur van het werk jaar. Kosthuizen 15—20 frs. p. dag. Reiskosten worden niet vergoed. Noodig is dat gega digden voor deze werken een verwijzings- kaart wordt meegegeven en in het bezit zijn van 100 frs. voor betaling van kostgeld. De werkweek eindigt Woensdagavond, ter wijl Donderdag, Vrijdag en Zaterdagvoorm. als carrenzdagen worden aangemerkt. Aan biedingen ten spoedigste. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Agenten der Arbeidsbemidde ling. Middelburg, 9 Sept. Groentenveihng. Spinazie 817 c., Postelein 612 c., Augur ken 316 c., Wagenaarsboonen 1321 c.r Suikerboonen 1320 c., Stoksnjjboonen 22- 30 c., Stamsnijboonen 1419 c., Stokprin- cessenboonen 24—33 c., Stamprincessenboo- nen 21—28 c., Doppers 25 c., Koolrapen 2— 2,5 c., Andijvie 6—13 c., Waspeen 5—6 c., Uien 3—3,5 c„ Kroten 3 c., Savoye kool 4— 10 c.. Spitskool 3—4 c., Roode kool 3,5—6 c., Boerekool 1,5 c., Witte kool 2,5 4 c., Prei 8—11 c., alles per kg. Peën 710 c„ Rapen 4,5—7 c., Kroten 2,5—5 c., Uien 2— 3 c„ Selderie 3,5—6 c., Rabarber 1—2 c., Rammenas 2,5—3,5 c„ Breekpeen 5—7,5 c., alles per bos; Bloemkool 11 27 cAndijvie 34 5 c., Kropsla 0,52 c., Komkommers 1_2 c., Peterselie 3—6 c., Zuring 1—4 c., Kervel 10 c., Venkel 3 c., alles per stuk. Bloemen: Asters 2,53 c., Dahlia's 3 c., Chrysanten 4 c., Gladiolen 36 c., alles p. bos. WO 14 Sept. 14.00 h Stadhuis te Vlissin gen door de Woningbouwver. „Goed Wonen", het bouwen van 154 arbei derswoningen (104 beneden- en bo venwoningen en 50 ééngezinswonm- gen). Zie Middelb. Crt. 27 Aug. 38. VR 16 Sep. door architect Brück, te Arn hem, aanbesteding van het verbou wen van het Luxor Theater, gelegen aan het Bellamypark no. 18 te VUss. Zie Middelb. Crt. 3 Sept. 1938. Sept. r 14 Vere, Inspan, Termstra' 14 Serooskerke, Schuur en Rib., Terpstra. 15 Middelburg, Huizen en Land, Batte 21 Serooskerke, Inspan, Van de 22 Kruiningen, Huis, land, veldvr. en^Mv 23 Nieuwdorp, Hofstede en Inspan,^ Hargt 28 Meliskerke, Inspan, ^°^^GEsperanto-bijeenk „NLVen- kos". Spr. ir. Isbrucker, Den Haag, Café van Ham (Markt) 20.15 h. ZA. 10 st«. ïaarl. Ateen. Verg Zeeuws^ Beleggingsbank N.V.20.30 b. 70 11 Sep. VoetbalwedstrMiddelb. I S.V.V. I. Achter de Meelfabr 14.30 MA 12 Sep ZA^ Sep. Oranjefeesten, Sportdemon., Bloemencorso en Heulenspel, Tot Dl 13 Sep. Oranje-Etalagewedstrijd. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 9-D0 15 Sep. De Nationale film „40 Jaren 2U.UU n. ZO 15 00 h. matinée- CITY Midd. VR 9—DO 15 Sep. „De tu van Allah" en ..De terugkeer van den Rooden Pimpernel 20.00 h. ZO 15 h. matinée. SG10BSNOranjefeest Paviljoen Wandel- pier te Vliss. ZA 10 en ZO 11 Sep. Dansmuz The Rhytm. Swingers; Paviljoen Intime te vnss. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Zie Keulen. 9.20 Ber 9.30 Ork. m.m.v. S list. 10.20 Ber. 10.40 Sohstenconc .11.05 Ber. 1120 Gram. 12.20 Taptoe. 1.05 Gram. 1-15 Tjjdsein. 1.26—2.20 Nachtconcert.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6