BUITENLAND. De onderhandelingen te Praag hervat. SPORT, WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND BIOSCOPEN. Engeland zou duidelijke j taal tot Hitier willen spreken. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. MILITAIRE MAATREGELEN IN VERBAND MET DEN INTERNATIONALEN TOESTAND. OOSTZEE-LANDEN. ITALIË. RUSLAND. ZUID-AMERIKA* groote bewondering voor hetgeen Vlissin- gen heeft tot stand gebracht. Hjj onder hield zich geruimen tijd met den ontwer per vpn dezen optocht, den heer Wim Abe-1 leven en met het bestuur der B. v. B. Oran je en Vlissingen, die hij geluk wenschte met het behaalde succes. Na eenige uren rust, was het al spoedig I weer druk in de stad, waar op de Kleine Markt en op het Bellamypark concerten werden gegeven. Tegen 7 uur verzamelden de deputaties van alle Vlissingsche jeugd verenigingen met hunne vaandels zich by I het Wooldhuis. Terwijl een eerehaag werd gevormd, trad de burgemeester naar bui ten en sprak zijn vreugde uit thans weer de vertegenwoordigers van de Vlissingsche jeugd hier te zien. Spr. roemde de buiten gewone saamhoorigheid van deze organisa ties en zeide diep getroffen te zijn door het door hen genomen initiatief om aan H. M. de Koningin een oorkonde te doen toeko men. De burgemeester overhandigde de oorkonde aan den oudsten athleet uit de estafette, den heer A. Tabak, die onmiddel- I lijk tusschen de haag van vlaggen als een peil uit den boog wegschoot voor het af leggen van de eerste etappe. Circa 30 loo- pers namen aan deze estafette deel, waarna j de jongste athleet, de 10-jarige Jan Pries ter, als laatste in de Abdij te Middelburg j arriveerde (men zie 2e blad onder Middel burg). 's Avonds 9 uur bereikte de feestvreugde I een hoogtepunt toen een fakkeloptocht, be geleid door twee muziekkorpsen en om stuwd door een dansende en zingende me- nigte, door de stad trok. Aan den besteller bij den Post-, Tele graaf- en Teleloondienst A. Roose van het I Post- en Telegraafkantoor alhier is op z{jn verzoek met ingang van 1 October a.s. eer- vol ontslag- verleend. AAGTEKERKE. Gevonden voorwerpen; een damesvest te bevragen: Gem. veldw. MELISKERKE. Gevonden voorwerpen: een rijwielbelastingmerk, inlichtingen bij j den gemeente veldwachter. Een aanrijding. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond had bij den Duinweg een aanrijding plaats tus schen den wielrijder L. uit deze gemeente en den motorrijder O. uit Aagtekerke. Bei den sloegen tegen den grond. De wielrijder bekwam enkele hoofdwonden, terwijl de motorrijder eenige tanden verloor en ver wondingen aan hoofd en handen opliep. Dokter v. d. Harst verleende hulp. De motorrijder werd per auto naar zijn woon plaats vervoerd. De wonden van beide per sonen bleken niet van ernstigen aard. De politie stelt een onderzoek in. VROUWENPOLDER. De in deze ge meente gehouden collecte ten behoeve van het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers" heeft luim 23 opgebracht. het fanfarecorps en een groot deel van de feestvierenden ging, zeker voldaan over het welslagen van het feest, huiswaarts. IERSEKE. Met de oesterverzending naar I Engeland is het sedert enkele dagen geheel afgeloopen. De concurrentie der Fransche oesters uit Marennes is zoo groot dat de af nemers in Londen geheel opgehouden heb ben met hun bestellingen. Dit is voor de Zeeuwsche oesterkweekers natuurlijk een groote tegenslag, vooral daar het prijsver schil op de grootere soorten niet minder] dan 25 p. 1000 bedraagt. Een der argu menten van de voorstanders van import van Fransche oesters is anders altoos dat bij grooten import deze oesters voor Zee land gemakkelijker te concurreeren valt, daar deze dan geen schade meer doen in Frankrijk zelf, men ziet nu wat voor waar de dit argument heeft. Men zou de geheele voorraad Fransche zaaioesters dan wel weg mogen koopen. Maandagavond vergadert de Raad, met een agenda van niet minder dan 18 punten waaronder veel klein goed. Van be- I lang is 't verzoek van den Neutralen en den Christ. Fabrieks- en Transportarb. Bond om verhooging werkverschaffingsloon (ba-1 sis uurloon), daar dit nu te laag is. WESTKAPELLE. Vrijdag is alhier de herdenking van het 40-jarig regeeringsju bileum van H. M. de-Koningin op feestelij ke wijze gevierd. De verschillende gevel versieringen, een eerepoort, door hét ge- meentepersoneel bij het gemeentehuis op gericht, hadden het dorp in feestdos gesto ken. 's Morgens om 8 uur werd het feest aangekondigd door klokgelui. Een kwar tier later klonk koraalmuziek van het fanfarecorps van den toren af over het geheele dorp. Om half negen hadden de ringriiders, getrouwde, zich met hun ver sierde paarden bij den steenen toren opge steld. De jury stond zeker voor geen ge makkelijke taak in de beoordeeling der versierde paarden, want zonder onderscheid hadden de deelnemers hunne paarden keu rig opgetuigd. Daarna werd met een klei nen omgang door de gemeente gereden naar den dijk, waar de ringrijderfj gehou den werd tot 11.30 uur. Op een andere plaats werden in dien tijd kinderspelen ge houden. Des middags werd de stoet van versierde sjeezen, wagens, paarden, fietsen en deel nemers aan de wedstrijden opgesteld bij het raadhuis, waar de beoordeeling hiervan door de feestcommissie plaats had. Wat de versiering der sjeezen, wagens en fietsen betreft, daarover was maar één roep: prachtig. Na de beoordeeling trok de stoet door alle straten, met als eindpunt „de Capelle", alwaar de ringrijderij met sjeezen plaats had. Heeren en dames van de sjeezen hadden zich voor deze gelegen heid in een aantrekkelijke kleedij gestoken; o.a. merkten wij op een Friezinnetje, da mes en heeren in boerencostuums van 100 jaren geleden enz. Natuurlijk werd aan weerszijden van de ringbaan dit spel met groote belangstelling gevolgd. Er waren dames, die er» bijzonder slag van hadden den ring te steken. In een kleine tusschen- pauze werd door een commissielid, onder groot enthousiasme van het publiek een rondgang gereden met den oudsten dezer gemeente, den 98-jarigen Boordje Lieven- se. Deze nog krasse baas zat wat fier met de lans in de sjees, enzoo waar, tweemaal stak hij den ring. Glimlachend nam hij de ovatie in ont vangst. Onderwijl werden in de Dorpsstraat volks spelen uitgevoerd: hindernisrijden op de fiets dooi dames en watersteken. Bij het laatste spel kreeg menig medespeler een flinke douche, waarop natuurlijk een uit bundig gelach van de omstanders volgde. Om 7.30 uur liet het fanfarecorps enkele nummers hooren, waarna de schoolkinderen van beide scholen bij de o.l. school o.a. de kleppermarsch onder begeleiding van het fanfarecorps uitvoerden. Onder enorme belangstelling werden daarop bij de o.l. school door dames volksdansen uitgevoerd. Een warm applaus na elk uitgevoerd num mer viel haar ten deel. Om 9 uur werd nog een lampionoptocht door de school kinderen met muziek door een gedeelte van het dorp gehouden. Bij het gemeente huis weder gearriveerd hield daarop de burgemeester van de pui van het Raad huis af tot slot een toespraak. Spr. be dankte allereerst de deputatie, die de ge meente Joij de hulde-betooging te Amster dam vertegenwoordigd had en nam de ge meentevlag weder in ontvangst; verder bracht spr. allen hartelijk dank, die bijge dragen hadden, tot het welslagen van dit feest, waarop een driewerf hoera uitge Ijracht werd op H. M. de Koningin. Nog een uitvoering van een paar nummers door KOLIJNSPLAAT. Donderdag is er op luisterrijke wijze feest gevierd ter eere van het 40-jarig regeeringsjubileum van Konin gin Wilhelmina. 's Morgens om acht uur werd het feest geopend door 3 tamboers en hoornblazers. Het centraal bestuur uit de vier buurtvereenigingen werd door den Raad op het gemeentehuis ontvangen, waarna burgemeester Stute als eere-voor- zitter enkele woorden sprak, waarbij hij vooral de aandacht vestigde op den grooten zegen voor ons land, dat het bestuurd wordt zooals dit door onze Koningin geschiedt. Van negen tot tien uur gaven de beide mu ziekgezelschappen enkele nummers ten beste. Het Chr. muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" speelde een paar liederen, waarbij het publiek werd verzocht mee te zingen. Deze massazang viel goed in den smaak. Van tien uur tot half twaalf werd een rond gang met de schoolkinderen gemaakt, bege leid door de beide muziekcorpsen. Voor de woning van den burgemeester werden door de kinderen de eerste twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Na den rondgang werden de kinderen in de scholen getrac- teerd. Na een uur pauze volgde om half een het opstellen van den optocht. Weldra bleek, dat de vier buurtvereenigingen om het hardst hadden gewerkt daar de optocht zoo groot en zoo mooi was, als nog nimmer op deze plaats werd vertoond. Behalve uit de optocht is ook het recht van bestaan der buurtvereenigingen ten duidelijkste aange toond door de vele poorten en de buitenge woon mooie versieringen. Van drie tot half vijf hadden de verschillende volksspelen plaats, n.l. ringrijden te paard, hindernisrij den per fiets, hindernisloopen, waterloopen, stoeltjeloopen en watersteken. Vooral het laatste gaf vaak aanleiding tot uitbundig gelach. Van zes tot acht uur gaven de beide muziekgezelschappen een concert op de tent. Het was jammer voor „S.D.G.", dat tijdens haar optreden een flinke regenbui losbrak, want daardoor slaagde de massa zang niet zoo goed als had mogen verwacht worden. Van acht tot half tien werd Achter de Kerk een open-Iucht-film vertoond, waarna tot slot van het officieel program ma nog een fakkeloptocht volgde. MIDDELBURG. ELECTRO 40 JAREN. De nationale film „Veertig jaren", ver vaardigd ter gelegenheid van het regee ringsjubileum van H. M. de Koningin wordt deze week geprolongeerd. We heb ben reeds twee maal een beschouwing aan deze film gewijd, zoodat we thans zeker wel kunne volstaan met nog eens te wij zen op het bijzondere van deze rolprent: in groote trekken weergeven en in herin nering brengen hetgeen op velerlei gebied in de afgeloopen veertig jaren voor ons land en ons volk van groote beteekenis is geweest. Als basis daarvoor hebben de ontwerpers de geschiedenis van twee fa milies genomen. En het resultaat is ge weest dat men met genoegen en met ont roering de gebeurtenissen dezer families gadeslaat. Behoeft deze film eigenlijk nog aanbeveling? Het is met recht een „natio nale" film. Een uitgebreid voorprogramma bevat in teressante en leerzame natuuropnamen en een vogelfilm, terwijl het een goede ge dachte is na deze feestdagen in herinnering te roepen de onthulling van het Koningin Emma-monument op den Dam te Middel burg door H. M. de Koningin. De reporta ge daarvan is nog eens in het programma van deze week opgenomen. CITY De terugkeer van den Rooden Pimpernel. De film voor de pauze heeft ditmaal de grootste verdiensten. Ze is een vervolg op de bekende rolprent naar het beroemde boek van barones Orczy, doch men behoeft deze voorgangster niet gezien te hebben. De geschiedenis staat geheel op zichzelr en maakt voldoende duidelijk, wie en wat de Roode Pimpernel is. Alexander Korda, de regisseur, verstaat de kunst zijn films spannend te maken, zonder dat hjj zijn toevlucht hoeft te ne men tot de romantische overdrijvingen, waaraan Amerikaansche creaties van dit soort mank plegen te gaan. Korda discht zijn verhaal op met de gezonde handig heid van een geboren verteller. Zoo ont staan ontspanningsfilms, welke men met de beste ontspanningsromans zou kunnen vergelijken. In deze geschiedenis wordt Marguérite, de vrouw van den Rooden Pimpernel, ont voerd, m,et de bedoeling haar man in de val te lokken. Maar hij laat zich ook nu niet vangen, hoe bedenkelijk de situatie er een paar maal uitziet. Buitengewoon boeiend zijn de avonturen, welke hij met zijn wakkere kornuiten beleeft weer in het bloedige Parijs van Robespierre. Gisteren hebben te Praag opnieuw be sprekingen plaats gehad tusschen den Tsje- choslovaakschen minister-president Hodza en twee afgevaardigden van de Sudeten- Duitsche partij over het incident te Ostra- va in Moravië. Zooals men weet hadden de Sudeten-Duitschers in verband met dit incident de onderhandelingen over de jong ste voorstellen van Praag verbroken. Hod za is er nu gisteren in geslaagd de Sude ten-Duitschers tevreden te stellen met de maatregelen, welke reeds zijn genomen, om de schuldigen aan het incident te straf fen, waarna werd besloten, dat heden Zaterdagmorgen om II uur de onderhande lingen over de regeeringsvoorstellen zou den worden hervat. De diplomatieke redacteur van de „Dai ly Mail" schrijft: „De Britsche regeering heeft hedennacht besloten de Duitsche re geering er in duidelijke en formeele ter men van in kennis te stellen, dat Groot- Brittannië niet terzijde zou blijven staan, wanneer Tsjeehoslovakije het voorwerp werd van een militaire agressie. Te dien aanzien zal Henderson over enkele uren, waarschijnlijk aan Hitier, een nota ter hand jstellen. De Engelsche ambassadeur had gisteravond, op het oogenblik, waarop hij zich gereed maakte uit Neurenberg naar Berlijn te vertrekken, een telegram ontvangen, waarin hem verzocht werd te Neurenberg te blijven, waar hem nieuwe instructies zouden worden meegedeeld. „De gisteren te Whitehall ontvangen in lichtingen hadden tenslotte tot gevolg, Chamberlain te doen besluiten Duitschland te doen weten, dat Engeland aan den kant van Frankrijk zou staan om weerstand te bieden aan iedere agressie in! Midden-Euro pa". Reuter meldt nog uit Neurenberg, dat Henderson daar inderdaad is gebleven. De voorstellen der Tsjechoslovaak- sche regeering aan Hitier overge bracht. De Sudeten-Duitsche afgevaardigde Frank is gisteren te Neurenberg aangekomen. Hij had de laatste voorstellen der regeering te Praag bij zich. Deze voorstellen werden direct aan Hitier voorgelegd. Hoewel nog niets nader over den indruk dezer voorstellen kan worden gezegd, zou men te Neurenberg twijfelen aan den goeden wil der regeering te Praag, meldt Havas. Men is voorts van meening, dat een ter mijn van tien jaren voor de verwezelijking der gelijkheid van de nationaliteiten te lang is. Frankrijk wil geen verderen druk op de regeering te Praag. De diplomatieke correspondent van Reu ter meldt, dat te Parijs de meening veld wint, dat op de Tsjechoslovaaksche regee ring geen verderen druk tot het verkrij gen van nieuwe concessies mag worden uitgeoefend, nu die regeering haar laat ste, zeer verstrekkende voorstellen heeft gedaan. In Fransche kringen neigt men tot de meening, dat de tijd is gekomen voor openlijken steun van Frankrijk en Enge land aan de Tsjechoslovaaksche voorstel len en dat die steunverleening gepaard moet gaan met de mededeeling, dat beide staten Tsjeehoslovakije ter zijde zullen staan, wanneer een poging zou worden ge daan om door geweld nieuwe concessies te verkrijgen. De Britsche ministers zullen ongetwijfeld ook deze Fransche stelling bespreken: een beslissing schijnt nog niet genomen te zijn. Amsterdam 1936-3% 101101 Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—46% A Amsterd. Bank 141%141% A Ned. Gist- en Spiritusf, 514%514% A De Schelde N.B. 45%—43 C Am. Smelt en Ref. 35%—35% A Born. Sum. H.M. 177%176% A Houth. Alberts 98 C Union Pac. Rr. 67 C Int. Nickel Cy. 3736% A Pref. Lever-Bros 135%135 Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 82%82 A Koloniale Bnk. 147145% A N.l. Hbk. 600 130—131% C Ned. H. M. 1000 152%—153 A v. Berkels Pat. 6363% C Calvé-Delft 90%—89 A Philips Gem. B. afg. 242%—241%-44% C Unilever 145%—145-% C Am. Careen Foundry 19%19%-% C Anaconda Cop. 25--24%-25% C Bethlehem St. 43%43%-44 C Kennec Copper 30%30-% C Rep. Steel 13%—13%-% C U. States St. C. 44%—43% -44% C North Am. Cy. 147/s—14% A Kon. Petr. Mpij. 333%—331-33% C Con tin Oil Cy. 21—21% C Phillips Petr. Comp. 29%29 C Shell Union O.C. 10%—10%-11% C Tide Water Ass. Oil 9%10-9% A Ned. Scheepv. U. 114%114 A H.V. Amsterdam 462%462-64 A Java Cult. Mij. 165%—165 A N.l. Suiker U. 175—.— A Deli Batavia 212215-16 C Deli Mij 1000 278%—276 Rubber - Markt - Unilever Philips Amerika Koninkl. Tabak - Obl.Markï gedeponeerd.) A Senembah 247—250% C Baltimore Ohio 5%—5%-% C Southern Pac. Cy. 13%—13%-14% A Southern Rlw. 9%-9% A Amst. Rubb. C. 223%—222%-25% A Deli-Bat. Rubb. 151%—152%-54 Hessa Rubber 125—120% Serbadjadi S.R. 106%—108 A A WISSELKOERSEN. Heden: Londen Berlijn Parfjs Brussel New-York 8.92 74.20 5.00% 31.20 1.85% Gister: 8.92% 74.10 5.00% 31.19 1.85 De strijd in het Verre Oosten. CHINEEZEN MELDEN SUCCESSEN. Aan den Noordelijken oever van de Jangtse in den sector van Kwangtsi en Hwangmei, is naar uit Hankau vernomen wordt, een uit Kwangtsi in Westelijke rich ting oprukkend Japansch regiment dooi de Chineezen in een val gelokt. De resten van het regiment hebben zich teruggetrok ken op Kwangtsi, dat Woensdag door de Chineezen is ingenomen. Het Japansche ministerie van oorlog spreekt de verovering van Kwangtsi tegen, doch naar het Chineesch persbureau meldt, bevestigen de berichten van Chineesche zij de, dat Kwangtsi heroverd is. Vele hon derden Japanneezen kwamen om het leven en de Chineezen maakten onder meer veer tig stukken zwaar geschut buit. De toestand van het front langs den spoorweg NantsjangKioekiang zou voor de Chineezen gunstiger geworden zijn. Hernieuwde bedrijvigheid van Chi neesche strijdkrachten in Noord- China. In Noord-China is weder op verrassende wijze het bekende achtste Chineesche leger opgedoken om in samenwerking met de sedert maanden aldaar afzonderlijk operee- rende guerillatroepen een stelselmatigen aanval te ondernemen op de achterwaart- sche Japansche verbindingen, in het bijzon- Boeiend vooral door het vlotte, vlugge rhythme, waarin de film 't verhaal behan delt. En dan uiteraard ook door het voor treffelijke spel van de hoofdpersonen: Ber ry Barnes, Sophie Stewart, James Mason en Margaret Scott. De tuin van Allah. Om door deze film geheel bevredigd te kunnen worden, moet men zich in den roomsch-katholieken gedachtengang kun nen inleven. Ze behandelt de geschiedenis van een Trappist, die zijn klooster ont vlucht, verliefd wordt op een jonge vrouw (Mariene Dietrich), doch door gewetens wroeging gekweld, tenslotte naar het klooster terugkeert; tot zekere hoogte een pendant dus van de bekende Beatrijsle gende. De film is gekleurd, hetgeen haar ro mantisch karakter versterkt. Mariene Die trich bewijst ook hier, toch nog altijd een van de merkwaardigste filmsterren te zijn. Charles Boyer vervult de andere hoofdrol: een uitstekende creatie. der op den spoorweg van Peking naar Hankau en dien van Tientsin naar Hoe- kau, teneinde de Chineesche troepen, die bij Hankau in de klem zitten, te ontlasten. Het Japansche oppercommando heeft in verband hiermede opnieuw belangrijke troepencontingenten naar Noord-China ge zonden. DE EENTALIGE OFFICIEELE OPSCHRIFTEN. Te Gent en elders in het Vlaamsche land wordt voortgang gemaakt naar de N.R.C. meldt met het opruimen, door de gemeen tebesturen zelf, van de oude tweetalige straatnaambordjes welke door ééntalig-Ne- derlandsche bordjes worden vervangen. Al leen te Oostende, te Ronse, te Leuven en te Tienen blijkt men aan de tweetaligheid nog niet te hebben verzaakt. In de Brus- selsche agglomeratie zijn de straatnamen eveneens tweetalig: Fransch en Neder- landseh, doch in de voorstad Elsene waren zij, tot nog toe, alleen Fransch. Thans is, op aandringen van de regeering, ook daar een begin gemaakt met het toepassen van de administratieve taalwet van 1932 welke voorschrijft dat alle mededeelingen, voor het publiek bestemd, straatnamen, ver keersborden, enz. te Brussel en omstreken in de twee voornaamste landstalen dienen gesteld. Na het station te Gent-St. Pieter geheel in overeenstemming te hebben doen bren gen met het beginsel van dezelfde taalwet: Nederlandsch in Vlaanderen, Fransch in het Walenland, heeft mr. Marck, minister van transportmiddelen en P.T.T., nu ook alle tweetalige borden en platen uit het station Antwerpen-Centraal laten verwij deren. Binnen enkele dagen zal ook dit sta tion er, bijgevolg, wat de taal betreft, even zoo Nederlandsch uitzien als Rotterdam D.P. bijvoorbeeld, terwijl de Waalsche spoorwegstations, van hun kant, niet min der Fransch zullen zijn dan Maubeuge, Saint-Quentin of Paris-Nord zelf. VERNIELEND NOODWEER. Een noodweer, dat vier en twintig uur duurde, -heeft boven de provincie Le Bas Languedoc gewoed. Huizen werden ver nield in steden en dorpen, de wegen wer den door de voortstroomende watermassa's uitgehold en tot wilde rivieren herschapen wijngaarden overstroomden, oogsten gingen verloren. Een twintigjarig meisje is te Caissargues, nabij Nimes, verdronken. De straten van Montpellier werden woeste stroomen. Tevens is in dezelfde streek een felle hagel neergeslagen, waardoor de oogsten totaal verwoest werden. De scha de Ivan nog niet worden geschat, doch is overal buitengewoon groot. DE DUUR VAN DEN ARBEIDSDIENST WORDT TOT EIND OCTOBER. VERLENGD. De rijksarbeidsleider Hierl heeft in een gister te Neurenberg gehouden rede mede gedeeld, dat de sterkte van den vrouwe lijken arbeidsdienst op last van Hitier ver hoogd wordt tot 50.000 meisjes. Hij zeide voorts, dat de grootere inschakeling van den arbeidsdienst dit jaar een verlenging van den diensttijd tot eind October noodza kelijk maakt. Op 1 April 1939 zal de rijks arbeidsdienst van groot-Duitschland 350.000 arbeidslieden omvatten. De voedselvoorziening. De minister voor de levensmiddelenvoor ziening Darré betoogde in zijn congresrede, dat Duitschland op het gebied der voorra den er beter dan ooit voor staat. Wij heb ben, zeide hij o.m., voorraden aan broodko ren, die de verzorging van het Duitsche volk voor ruim 2 jaar garandeeren. De plantenvetten zijn voldoende voor 7% maand. HERDERLIJKE BRIEF DER BEIERSCHE BISSCHOPPEN GEPUBLICEERD. De Osservatore Romano publiceert een brief van de Beiersche bisschoppen, waarin zij protesteeren tegen de sluiting van een groot aantal kerkelijke scholen in hun bis dommen. HITLER HAD GEEN TIJD VOOR EEN REDEVOERING. In verband met het Tsjechische vraagstuk. Op het allerlaatste oogenblik heeft Hit- Ier gister zijn rede voor den nationaal-so- cialistischen vrouwenbond geannuleerd, teneinde zijn tijd te kunnen wijden aan het Tsjechoslovaaksche vraagstuk. Von Ribbentrop heeft gistermiddag aan den Fiihrer verslag uitgebracht over een onderhoud, dat hij gisterochtend met den Britschen ambassadeur Henderson heeft ge had. EDEN OP HET FOREIGN OFFICE. De oud-minister van buitenlandsche za ken, Eden, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het ministerie van buitenland sche zaken, waar hij een half uur bleef en een onderhoud had met lord Halifax. Reuter meldt uit Londen: De admiraliteit heeft gisteravond mede gedeeld, dat het eerste flottielje mijnleg- gers, zeven schepen van de Halcyon-klasse, van een volledige bemanning zal worden voorzien en dat het kader van vier kruisers zal worden uitgebreid met reserveperso- neel, dat in actieven dienst zal komen. Het verluidt, dat de admiraliteit dezen maatregel heeft genomen uit voorzorg met het oog op den internationalen toestand. Ook kinderverlamming in Letland. Op het oogenblik heerscht in Letland een epidemie van kinderverlamming. Er heb ben zich reeds ongeveer honderd gevallen voorgedaan. SPECIALE SCHOLEN VOOR-JOODSCHE KINDEREN. De regeering heeft besloten speciale scho len voor lager onderwijs te stichten voor Joodsche kinderen, die onlangs de Italiaan- sche openbare scholen moesten verlaten. De nieuwe scholen zullen door den staat worden bekostigd. EEN NIEUWE TAAK VOOR MAARSCHALK BLüCHER. Het Russische emigrantenblad Segodnya meldt dat maarschalk Blücher, die tot dus ver opperbevelhebber was van de Sovjet- Russische strijdkrachten in het Verre Oos ten, thans belast is met de reorganisatie van de Sovjet-strijdkrachten aan het weste lijk front. Deze strijdkrachten zijn, naar men zegt, 800.000 man sterk. Maarschalk Blücher, die door zijn eigen staf vergezeld zal zijn, zal op 15 Septem ber naar de Oekraïne vertrekken en daar minstens drie maanden blijven. TWEE MARINEVLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Twee tweedekkers der Argentjjnsche ma rine zijn gisteren tijdens een oefenvlucht in het Noorden der provincie Buenos Aires neergestort. De èene machine ontplofte, toen zij op den grond neerkwam, tengevol ge waarvan beide inzittenden verbrandden. Van de inzittenden van het tweede vlieg tuig was de piloot, een officier, op slag dood, de tweede inzittende werd levensge vaarlijk gewond. BOKSEN. VAN KLAVEREN EUROPEESCH KAMPIOEN MIDDENGEWICHT. Naar wij vernemen heeft het comité d'urgence van de I.B.U. besloten, dat de Nederlandsche bokser Beb van Klaveren officieel Europeesch kampioen middenge wicht is. ia Naar men zich herinnert heeft onze iana- genoot op 17 Juli 1.1. te Rotterdam een ti telgevecht tegen den Franschman Tenet geleverd. Na afloop bleek, dat van Klave ren een puntenvoorsprong had, doch de scheidsrechter, de heer Borré (België) be sliste anders. Hij paste niet de I.B.U.-reg- lementen, doch de Belgische reglementen toe, welke inhouden, dat het verschil min stens 3 punten moet zijn, wil een titel van den houder naar den uitdager overgaan. Volgens de I.B.U.-bepalingen is dat in het geheel niet noodig. De heer Borré heeft m zijn rapport aan de I.B.U. toegegeven, dat hij zich vergist heeft. Thans hee:ft het Co mité d'urgence definitief beslist, dat Vmi Klaveren Europeesch kampioen in het mia- dengewicht is en dat Tenet destijds den wedstrijd dus op punten heeft verloren Vóór 2 December moet onze landgenoot zijn titel tegen den Griek Christoforides verdedigen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2