ip ffltvtrtttcïule W $eeztttr#cfye MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT ZEELAND, BINNENLAND. Aubade voor het koninklijk paleis op den Dam. De 39e Koninklijke Neder landsche Jaarbeurs. Dankbetuiging uit naam van H. M. de Koningin. Bescherming tegen radio storingen. MIDDELBURG. GOES. DE JUBILEUMFEESTEN. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; ♦e GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goesl8 ct. NUMMER 211. TWEE BLADEN. DONDERDAG 8 SEPT. 19S8. EERSTE BLAD. 181e JAABG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. vBrieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Dertienduizend zangeressen, zan gers en kinderen zongen de Konin gin toe, die zichtbaar ontroerd luisterde. Zichtbaar getroffen en ontroerd heeft H. M. de Koningin, aan wier zijde Prinses Juliana en Prins Bernhard op het balkon van het Koninklijk paleis hadden plaats genomen, de zanghulde aangehoord, die haar gistermiddag op het Damplein door ongeveer dertienduizend zangeressen, zan gers en kinderen van verschillende wees huizen en scholen gebracht is. Toen de klokken drie uur beierden en H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard, gevolgd door den burge meester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, het balkon betraden, kon Fred. J. Roeske, die veertig jaar geleden eveneens op den zelfden dag, voor de toen juist ingehuldig de jeugdige vorstin den dirigeerstok mocht zwaaien, het teeken geven voor het inzet ten van het Wilhelmus, waarvan het eer ste en zesde couplet gezongen werden. Voordat echter het gezang aanving, was een uitbundig gejuich losgebroken ter be groeting der jubileerende vorstin, waarbij de zangers en zangeressen, die in drie op eenvolgende banen voorzien waren van roode, witte en blauwe vlaggetjes, daar mede boven hun hoofden zwaaiden, het geen een levendig en kleurig fraai blinkend tafereel vormde, dat door de Koningin met duidelijk genoegen aanschouwd werd. Nadat het Wilhelmus was verklonken, werden „Den hoogen God alleen zij eer" en de „Huldezang aan de Koningin" speciaal voor deze gelegenheid door Fred. J. Roes ke gecomponeerd, met als refrein: „Wilhelmina van Nassouwe U onze onverbreekbare trouw, diepe eerbied, reine min: leve onze Koningin" gezongen. Geestdriftig en zuiver klonken onder de beproefde leiding van Roeske de liederen over het groote plein, aandachtig aangehoord door de Koninklijke familie en door de duizenden belangstellenden, die deze huldiging waren komen bijwonen. Toen echter de laatste tonen van het door Cathr. van Rennes gecomponeerde „Wiegelied" weggeruischt waren, bleek eerst recht hoe diep deze oprechte, uit de harten der duizenden ontsprongen huldi ging het Koninklijk gezin trof. Reeds toen de eerste regel van het eenvoudige, liefe lijke lied: „Als t' lief Prinsesje slapen gaat" gezongen was, toog een diepe ernst en een aandachtige ontroering over het gelaat van Prinses Juliana en ook de Ko ningin liet duidelijk haar getroffenheid blijken. De laatste toon trilde nog in de lucht, toen de groote dankbaarheid van Hare Majesteit voor de uit het lied blij kende liefde van het jonge Nederland voor Prinses Beatrix, een uitweg vond in een hartelijk handgeklap, terwijl een heldere blijdschap het gelaat der Koningin over jstraalde. Ook Prinses Juliana en Prins Bernhard, diep ontroerd, lieten hun dank door langdurig handgeklap duidelijk blij ken. Het was een treffend oogenblik, dat degenen, die er getuigen van mochten zijn niet licht uit het geheugen zal verdwijnen: hier werd in Prinses Beatrix, terwijl de duizenden roode, witte en blauwe vlagge tjes blinkend een enorm veld in de natio nale kleuren vormden, de toekomst van Neder land vol vertrouwen, liefde en kracht toegejuicht. En deze indruk werd nog dieper gestem peld in de gemoederen der toehoorders, toen onmiddellijk daarop, sterk en over tuigd weerklinkend onder de grijze Neder landsche luchten, het bekende en beteeke- nisvolle „Wij leven vrij, wij leven blij. op Neerlands dierbren grond" ingezet werd. Dit waren waarlijk oogenblikken om nim mer te vergeten. Hier spak het hart van Nederland zijn diepste liefde en zijn diep ste overtuiging in krachtige liederen uit. De zanghulde werd vroolijk en blij be sloten met den opgewekten „defileer- marsch" die tegelijkertijd den aanvang van het défilé langs de Koninklijke familie be- teekende. Ordelijk, maar enthousiast juichend, trokken de duizenden langs het paleis, waar zij hartelijk toegewuifd werden door het Koninklijk gezin, terwijl beurtelings de Amsterdamsche Postharmonie en de Marinekapel pittige marschen speelde. Na het défilé werd geleidelijk de afzet ting van het middenterrein op den Dam opgeheven. Onafzienbare scharen bezetten onmiddellijk de vrijgekomen plaatsen en een ononderbroken gejuich waartusschen door telkens weer het Wilhelmus klonk hield zoo lang aan, tot de Koningin, Prin ses Juliana en Prins Bernhard zich nog maals op het balcon vertoonden en wui vend dankten voor de hartelijkheid van het Amsterdamsche publiek. KORT BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN SOESTDIJK. Zij was even bij Prinses Beatrix. Van de gelegenheid, welke het officieele programma der feestelijkheden daartoe biedt, heeft Prinses Juliana hedenmorgen, terwijl Prins Bernhard een bezoek aan de N.V. Nederlandsche vliegtuigfabriek Fok ker bracht, gebruik gemaakt om zich even er van te overtuigen hoe de kleine Prinses Beatrix, die buiten het feestgewoel rustig ten paleize Soestdijk is gebleven, het maakt. Vanmorgen vroeg is de Prinses per auto naar Soestdijk vertrokken, waar zij eenige uren ten paleize verbleef, waarna zij de kleine Prinses, die het uitstekend maakte, weer aan de goede zorgen van jonkvrouw "Feith toevertrouwde. Kort na twaalf uur, tijdig om het noen maal ten paleize te Amsterdam te gebrui ken, keerde Prinses Juliana terug in de hoofdstad, waar zfj vanmiddag tezamen met Prins Bernhard, H.M. de Koningrn zou vergezellen naar de plechtige tewaterlating van de „Oranje". PRINSELIJK PAAR MAAKT RONDRIT DOOR VERLICHTE HOOFDSTAD. Geheel ongemerkt voor de feestenden heeft het Prinselijk paar met gevolg en ge- inviteerden gisteravond per autobus een rondrit gemaakt door de verlichte hoofd stad. Slechts voorafgegaan door een motor rijder van de verkeerspolitie en begeleid door den hoofdcommissaris, den heer H. J. Versteeg, reed de bus langs de fraai ver sierde grachten, straten en pleinen van de lichtstad. Langzaam reed de bus de stad in en onder de massa's, die zich voetje voor voetje door de straten bewogen, was slechts een enkeling, die in een flits de hooge eere- gasten temidden van hun gezelschap onder wie zich ook de burgemeester bevond, her kende. Zoo konden Prinses Juliana en Prins Bernhard ongestoord genieten van het unieke beeld, dat de hoofdstad in deze da gen bij avond biedt, soms hier en daar "even stilgehouden om de verlichting te bewonde ren, om dan weer midden door het woelige feestgeroes verder te rijden. Na een uur, te ongeveer half twaalf, keerde het hooge gezelschap op het paleis op den Dam terug, hartelijk toegejuicht door de samengestroomde menigte. Najaarsbeurs 1938 een record. De agrarische afdeeling. Gistermiddag geschiedde het traditionee- le persbezoek aan de 39e koninklijke Neder landsche jaarbeurs. In de zaal van de in- dustrieele club hield na een rondgang over de jaarbeurs, de heer W. Graadt van Rog gen, secretaris van den raad van beheer een interessante inleiding. De deelneming aan deze 39e Nederland sche jaarbeurs aldus spr. heeft niet te lijden gehad van den deprimeerenden invloed door den achteruitgang der conjunctuur, eventueele schade is door het gewone ac cres opgevangen. Het aantal deelnemers bedraagt 1211 tegenover 1207 aan de na jaarsbeurs 1937. Tegenslag ter elfder ure ondervond de agrarische jaarbeurs doordat het mond- en klauwzeer een inzending van het prachtige Nederlandsche stamboekvee onverantwoor delijk maakte. De reeds gebouwde model stal moest ditmaal ledig blijven. Maar overigens zit er in de agrarische jaarbeurs groei. De omvang en samenstel ling van deze beurs bewijzen het, inzonder heid dient gewezen op den enormen voor uitgang, quantitatief en qualitatief, van de groep landbouwwerktuigen, die ditmaal eerst recht representatief voor den handel in landbouwwerktuigen mag worden ge noemd. Er is in de Nederlandsche agrarische jaarbeurs nog een zwakke stee: de te ge ringe deelneming van het eigenlijke land bouwproduct. Er zijn aanwezig zaaizaden, pootaardappelen, fruit, boomen, planten en gesneden bloemen, enz., maar de inzending van het Nederlandsche bodemproduct moet nog veel grooter en gevarieerder worden. Rekening dient gehouden met het feit, dat niet alle producten van het landbouwbedrijf zich zullen leenen voor het zakelijk doel, dat een agrarische jaarbeurs beoogt. Ten aanzien van tal van stapelproducten van den landbouw verhouden vraag en aanbod zich anders dan ten aanzien van de meeste industrieele voortbrengselen. Men zal ech ter ook niet te spoedig moeten eoncludee- ren, dat dit of dat landbouwproduct niet „messefahig" is, omdat momenteel nog de handel daarin in anderen vorm zich vol trekt. Het is immers niet onwaarschijnlijk, dat, in de toekomst, aan den handel in bo demproducten andere eischen gesteld zul len worden en ten opzichte van deze artike len andere commercieele inzichten zullen gaan gelden, die tevens een anderen vorm van distributie zouden kunnen eischen. Het aandeel, dat de in den landbouw werkzame personen, in de totale beroepsbevolking in nemen, daalt relatief niet onbedenkelijk. Wil men deze vermindering tot staan bren gen en in haar tegendeel doen verkeeren, dan is niet alleen noodig uitbreiding van landbouwgrond, maar is ook noodig, dat de landbouwproducten in de toekomst weer voldoenden loonenden afzet vinden. Daarbij zal het voornamelijk ook hier bij den landbouw op de exportmogelijkheden aankomen, naast intensieve propaganda voor verbruik in eigen land. Ook de ex port van landbouwproducten zal moderner hulpmiddelen noodig hebben. Een dezer hulpmiddelen zou kunnen zijn: een regel matige demonstratie van wat de Neder landsche landbouw produceert. De agrari sche jaarbeurs is daarvoor het aangewezen instituut. Dat de inschakeling van een agrarische jaarbeurs in het kader van het algemeene Nederlandsche jaarbeursinstituut (nu juist twee jaar geleden) inderdaad aan een „eisch des tijds" beantwoordde, blijkt wel uit het toenemend streven naar meer we- derzijdsche waardeering en samenwerking tusschen landbouw, industrie, en handel, waarvan de, op initiatief van den commis saris der Koningin in de provincie Gronin gen in Juli plaats gehad hebbende Gronin gerdag een treffende illustratie was. Deze „Groningerdag" had op ander, wetenschap pelijk terrein, dezelfde bedoeling als twee jajar geleden bij het jaarbeursbestuur voor zat, toen de eerste agrarische jaarbeurs werd georganiseerd: meer contact te bren gen tusschen industrieel, commercieel en agrarisch Nederland en daardoor een steentje bij te dragen tot het verspreiden van beter begrip voor elkanders moeilijk heden. Het jaarbeursbestuur vertrouwt er op, In opdracht van H. M. de Koningin heb ik hierby de eer Hoogst - derzelver zeer hartelijken dank over te brengen aan alle Xeeuwsche deelnemers aan de nationale huldebetooging op den Dam te Amsterdam op Dinsdag 6 September j.l. Hare Majesteit heeft het bijzonder op prijs gesteld, dat zoovele Xe en- wen uit alle deelen der provincie een lange en vermoeiende reis hebben willen maken, om uiting te geven aan hunne gevoelens van liefde en aanhankelijkheid jegens het Vorstelijk Huis. Hare Majesteit heeft mij verzekerd, dat het défilé Harer trouwe Xeeuwen onvergetelijke oogen blikken voor Haar zullen blijven. Van deze gelegenheid moge ik tevens gebruik maken om mijnerzijds mijne groote erkentelijkheid uit te spreken jegens allen, die zich met de voorbereiding van de reis naar Amsterdam hebben belast, voor hunne goede zorgen en inspanning, zulks in het bijzonder jegens den voorzitter en den secretaris van het Xeeuwsche Comité, de heeren mr. dr. R. W Graaf van Lynden en A. W. Xandee. De Commissaris der Koningin in Xeeland, QUARLES VAN UFFORD. Middelburg, 8 September 1938. dat in de toekomst ook landbouworganisa ties het agrarische jaarbeursintermediair in haar arbeid zullen inschakelen om naar het voorbeeld, dat reeds enkele rijksvoor lichtingsdiensten en researehbureaux geven door grafische voorstellen, suggestieve en instructieve propagandamiddelen de veelzijdige beteekenis van den boerenstand en het boerenland onder de aandacht van onze geheele samenleving te brengen. Spr. besloot zijn rede met de volgende woorden: „De 39e Nederlandsche jaarbeurs heeft haar negendaagschen tocht aanvaard. Dat zij plaats vindt, begeleid van het feest- gedruisch van het veertigjarig regeerings- jubileum der beschermvrouwe van de jaar beurs moge aanvaard worden als een gun stig voorteeken bij de voorbereiding van de veertigste jaarbeurs, die in Maart 1939 zal worden gehouden. Het feestgedruisch, hoe zoet het in de ooren klinkt, kan echter den ernst der tijdsomstandigheden niet over stemmen. De jongste gebeurtenissen op economisch gebied hebben de zakenwereld weer tot dulden en tot geduld gemaand. De klok van de effectenbeurs te Amster dam houdt dan ook zeer terecht in dezen tijd het zakenleven de wijze raadgeving voor: beidt uw tijd. Daarnaast echter laat de klok van deze najaarsbeurs te Utrecht een eigen geluid hooren. Zij richt nadruk kelijk tot handel, industrie en landbouw het ernstig vermaan: doet wat moet. Want, wat er ook gebeure, op het per soonlijk doen, op het „immer strebend sich bemühen" van den zakenman individueel, komt het tenslotte in de wereld, in den en- geren kring van het eigen zakenleven maar ookop de huidige jaarbeurs aan". Wetsontwerp ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de telegraaf - en telefoonwet 1904. De memorie van toelichting leert het volgende De telegraaf- en telefoonwet 1904 (staats blad no. 7) en de daarop gegronde uitvoe ringsvoorschriften beschermen alleen het openbaar en het daarmede wettelijk gelijk gestelde verkeer, alsmede de ontvangst van radio-omroepuitzendingen voor zoover het storingen betreft, veroorzaakt door ra- dio-omroepohtvanginrichtingen. Op grond van deze wet kunnen voor het oogenblik geen afdoende maatregelen worden getrof fen tegen radiostoringen. De thans voorgestelde wijziging nu be paalt, dat bij algemeenen maatregel van bestuur voorschriften zullen kunnen wor den gegeven ter bescherming van de ra- dio-omroepontvangst tegen storingen, wel ke ontstaan door het gebruik van electri- sche inrichtingen. Zoodra de thans voorgestelde aanvulling wet zal zijn geworden, zal de totstandko ming worden bevorderd van zoo'n alge meenen maatregel van bestuur. DE GENTSCHE WANDELAARS MET DE OORKONDE VOOR H. M. DE KONINGIN De deputatie van te Gent gevestigde Ne derlanders, die te voet op weg is naar Amsterdam, met zich voerende een bran dende fakkel en een oorkonde, welke aan H. M. de Koningin zal worden aangeboden, is gisteravond om negen uur te Breda ge arriveerd. Het sportieve gezelschap bestaat uit mej. L. Haack en de heeren W. Wens- ma, A. Verbruggen en J. "Frederik. De vol gende route werd wandelende afgelegd: Gent, Sas van Gent, Terneuzen, Hoedekens- kerke, Begen op Zoom, Roosendaal, Breda. In al deze plaatsen werd de oorkonde van het gemeentestempel voorzien. De depu tatie heeft vanochtend om zes uur den tocht voortgezet via Utrecht naar Abcou de, waar opnieuw zal worden overnacht. Vrijdagochtend om kwart over elf hoopt men dan het paleis op den Dam te hebben bereikt, waarna de oorkonde aan H. M. de Koningin zal worden overhandigd. DE UITWIJZING UIT POLEN VAN MEVR. VAN MEURS. Poolsche regeering bereid tot voor waardelijke verleening van een visum. De vroegere correspondente te War schau van de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant, mevr. mr. Van Meurs, die in Mei jl. uit Polen is verbannen, op grond van een correspondentie in dit blad over anti-semi tische uitspattingen in de Poolsche hoofd stad, heeft dezer dagen van particuliere zijde bericht ontvangen, dat de Poolsche regeering weer bereid was haar een vi sum te ver leenen voor een verblijf binnen Polen. Dit bericht werd haar op het Ne derlandsche departement van buitenland- sche zaken door een ambtenaar bevestigd, waarbij voorlezing werd gedaan van een brief van den Nederlandschen gezant te Warschau, die mededeelde, dat het visum zou worden verleend voor vier tot zes we ken, met de mogelijkheid van verlenging, echter onder voorwaarde, dat mevrouw Van Meurs zich voorloopig van journalis tieke werkzaamheden zou onthouden en geen anti-Poolsche propaganda zou voe ren. Met deze beslissing heeft mevrouw Van Meurs zich echter om principieele re denen niet kunnen vereenigen. DE KINDERVERLAMMING. Ook in het Westland heeft thans de kinderverlamming haar intrede gedaan. Te Naaldwijk is gistermiddag een geval van kinderverlamming geconstateerd. Het pa tiëntje is naar het r. k. ziekenhuis te 's-Gra- venhage vervoerd. In verband hiermede zijn met ingang van heden alle scholen te Naaldwijk tot nader te bepalen datum ge sloten. Een week nadat te Haarlem een geval van kinderverlamming is geconstateerd heeft zich een tweede geval voorgedaan. Dit is echter niet van ernstigen aard. De geneeskundige dienst acht het dan ook niet noodzakelijk speciale maatregelen te tref fen. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJDEN VAN DE VRIJWILLIGE BURGERWACHTEN. De uitslagen van de provinciale schiet wedstrijden van de vrijwillige burgerwach ten in Zeeland, gehouden op de militaire schietbanen te Vlissingen, luiden: Korpsen le afdeeling. Veteranen: 1 Burgerwacht, Vlissingen 254 p., medaille v. d. Comm. der Koningin in Zeeland; 2 Kruiningen 254 p.; 3 Goes 249 p. A. Klasse: 1 Nisse 262 p., medaille In specteur der Burgerwachten. B. Klasse: 1 Arnemuiden, medaille bur gemeester van Vlissingen 251 p.; 2 Nisse 247 p.; 3 Soeburg 237 p. C. Klasse: 1 Arnemuiden 231 p.; 2 Ove- zande 231 p.; 3 Waarde 227 p. Korpsen, 2e afdeeling. A. Klasse: 1 Kortgene 248 p. medaille burgemeester van Middelburg. B. Klasse: 1 Aagtekerke 239 p.; 2 Me- liskerke 236 p.; 3 's-Heer-Hendrikskinderen 236 p. C. Klasse: 1 's-Heer-Hendrikskinderen 249 p.; 2 Aagtekerke 248 p.; 3 Meliskerke 233 p. Hoogste korpsschutters: Klasse Vetera nen A. Karelse, Kruiningen 58 p. Klasse A: C. J. Bos, Nisse 55 p. Klasse B: P. Bosman, Nisse 55 p. Klasse C: Joh. Joosse, Arnemuiden 58 p. Hoogste korpsschutters 2e afd.: Klasse A: J. de Looff, Kortgene 56 p. Klasse B: I. Provoost, Aagtekerke 56 p. Klasse C: L. Hugense, Aagtekerke 57 p. Eerebaan 200 m: 1 C. v. Belzen 46 p.; 2 C. J. Bos, Nisse 45 p. Personeele baan, Categorie Veteranen A (max. 60 p.): 1 A. J. Karelse, Kruiningen 58 p.; 2 K. L. Kramer, Kloetinge 56 p.; 3 J. de Looff, Kortgene 56 p.; 4 J. Nonne- kes, Vlissingen 55 p.; 5 J. Kesteloo, Kort gene 55 p.; 6 C. J. Bos, Nisse 55 p.; 7 A. v. d. Hart, Waarde 54 p.; 8 J. M. Drijgers, Nisse 54 p.; 9 M. G. v. d. Wiele, Goes 54 p.; 10 J. J. de Jager, Kloetinge 53 p.; 11 A. v. Koeveringe, Waarde 53 p.; 12 I. Gunst, Goes 52 p.; 13 N. Fierloos, Goes 52 p. Personëele baan, Categorie B/C (max. 60 p.) 1 J. Joosse, Arnemuiden 58 p.; 2 L. Hugense, Aagtekerke 57 p.; 3 J. de Visser, Aagtekerke 57 p.; 4 I. Provoost, Aagtekerke 56 p.; 5 Joh. op 't Hof, 's-Gra- venpolder 56 p.; 6 P. Bosman, Nisse 55 p.; 7 J. Schipper, Nisse 55 p.; 8 J. de Jonge, Arnemuiden 55 p.; 9 L. Vlieger, Meliskerke 54 p.; 10 Jae. de Schipper Jacz., 's-Heer- Hendrikskinderen 54 p.; 11 M. de Kok, Nieuwdorp 54 p.; 12 J. de Visser, Melisker ke 54 p.; 13 J. K. Crucq, Arnemuiden 53 p.; 14 P. C. Vette, Nisse 53 p.; 15 J. van Oosten, Driewegen 53 p.; 16 J. Slabbe- WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Matige, in het Westen tijdelijk krachtige, N. tot O. wind, in het N. zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk nog regenbuien, in het Z. gedeeltelijk be wolkt met weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Matige of krachtige wind uit N.O. richtingen, over het algemeen schoon weer, plaatselijk bewolkte hemel en mis schien enkele regenbuien, plaatselijk och tendmist. Vr 9 Sept. Zon op: 6 h 24; onder: 19 h 29. Licht op: 19 h 59. Maan op: 18 h 56; onder: 6 h 00. V.M.: 9 Sept. Hoog- en Laagwater te Vlissingen; September. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 8 1.32 13.40 7.48 20.14 Vrijdag 9 2.03 14.09 8.22 20.43 Hoog- en Laagwater te WemeliSlnge: September. Hoogwater, Laagwater. Donderdag 8 3.15 15.31 8.58 21.13 Vrijdag 9 3.51 16.09 9.32 21.46 koorn, Nisse 53 p.; 17 3. Beeke, 's-Heer» Hendrikskinderen 53 p.; 18 M. P. Schipper, idem 53 p.; 19 A. Bakker, Aagtekerkë 52 p.; 20 J. K. Crucq Jz., Arnemuiden 52 p.; 21 L. F. Barentsen, Vlissingen 52 p.; 22 A. Boonman, Ovezande 52 p.; 23 J. v. Oosten Gzn., Driewegen 50 p.; 24 M. Koe man, Waarde 50 p. Vaste baan 200 m (max. 90 p.): 1 L. Schoe, Vrouwenpolder 82 p.; 2 C. J. Bos, Nisse 82 p.; 3 J. de Looff, Kortgene 81 p.; 4 Jac. Duvekot, Vrouwenpolder 79 p.; 5 N. Fierloos, Goes 77 p.; 6 A. Karelse, Krui ningen 75 p.; 7 S. Blok, Kortgene 75 p.; 8 A. L. de Waal, Kortgene 74 p.; 9 H. Pol derman, Vrouwenpolder 74 p.; 10 M. Bos, Nisse 74 p.; 11 J. M. Drijgers, Nisse 73 p.; 12 J. J. de Jager, Kloetinge 73 p. Geluksbaan: 1 A. L. de Waal, Kortgene 433 p.; 2 J. de Rijk, Baarland 433 p.; 3 J. Kloosterman Pz., Nisse 431 p.; 4 W. Matthijsse, Meliskerke 427 p.; 5 J. Keste loo, Kortgene 418 p.; 6 Joh. Schipper Pz., 's-Heer-Hendrikskinderen 416 p.; 7 C. van Liere, 's-Gravenpolder 412 p.; 8 J. Kole, Waarde 412 p.; 9 H. Polderman, Vrouwen polder 401 p.; 10 N. Minderhoud, Aagte kerke 397 p. Vrije baan 100 m (max. 90 p.): 1 C. J. Bos, Nisse 90 p.; 2 C. van Belzen, Vlissin gen; 3 Jac. Kole, Waarde 90 p.; 4 P. Kloosterman, Nisse 90 p.; 5 S. Blok, Kort gene 90 p.; 6 N. Fierloos, Goes 90 p.; 7 J. de Looff, Kortgene 89 p.; 8 Jac. Duve kot, Vrouwenpolder 89 p.; 9 P. Melis, Vrouwenpolder 89 p.; 10 L. Schoe, Vrou wenpolder 88 p. Vrije baan 200 m (max. 90 p.): 1 Jac. Duvekot, Vrouwenpolder 89 p.; 2 C. van Belzen, Vlissingen 85 p.; 3 J. de Looff, Kortgene 85 p.; 4 C. J. Bos, Nisse 84 p.; 5 M. Bos, Nisse 84 p.; 6 Jac. Kole, Waar de 84 p.; 7 J. M. Di-ijgers, 's-Heer-Abtsker- ke 83 p.; 8 N. Fierloos, Goes 83 p.; 9 L. Schoe, Vrouwenpolder 81 p.; 10 S. Blok, Kortgene 80 p. Vrije baan K. S. O. (max. 180 p.): 1 S. Kwekkeboom, Aagtekerke 179 p., 2 S. Dek ker, Kloetinge. 179 p.; 3 C. Jongepier, Aag tekerke 177 p.; 4 J. Flipse, Vrouwenpolder 177 p.; 5 J. v. Oosten. Mzn., Driewegen 176 p.; 6 L. Schoe, Aagtekerke 175 p.; 7 C. J. Bos, Nisse 175 p.; 8 A. Bakker, Aagteker ke 175 p.; 9 N. Minderhoud, Aagtekerke 175 p.; 10 J. Wisse, Meliskerke 175 p. Dag-medailles: Baan 100 m: C. J. Bos Nisse 90 p. en Jac. Kole, Waarde 90 p. Baan 200 m: J. de Looff, Kortgene 85 p. en Jac. Duvekot, Vrouwenpolder 89 p. K.S.O. baan: S. Dekker, 's-Heer-Hendriks kinderen 179 p. en S. Kwekkeboom, Aag tekerke 178 p. ARBEIDERS AV ONDSCHOOL. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft in verschillende gemeenten reeds ar beidersavondscholen opgericht vooral voor hen, die na de lagere school geen onderwijs meer hebben genoten en daardoor niet in staat zijn kennis te nemen van veel, dat verschijnt op populair-wetenschappeljjk, kunstzinnig of ander gebied. Thans zal ook hier zulk een school wor den opgericht, zij duurt twee jaar, doch de leerlingen verplichten zich slechts voor één jaar om de lessen die gegeven worden een avond in de week gedurende twee uur, bij te wonen. Het programma voor Vrijdag. Morgen zal voor Goes de hoofddag der feestelijkheden zijn en voor dezen dag is het volgende programma opgemaakt: 8.00 uur. Koraalmuziek van den toren door het muziekgezelschap „Hosanna". 9.30 uur. Kinderzang op de Gr. Markt on der leiding van den heer W. 't Hooft. We noemen hiervan het aantrekkelijke linten- spel. Daarna een kléine rondwandeling en tractatie van de kinderen op de scholen. De route voor de rondwandeling luidt: Lange Kerkstraat, Klokstraat, Lange Vorststraat, Vischmarkt, Lombardstraat, Opril, Turfkade, 's-H. Hendrikskinderenstr., Stoofstraat, Nieuwstraat, Beestenmarkt, Waterstraat, Wijngaardstraat, Agnesgang, Westwal, Spiegelstraat, Boudewijn de Wit testraat. 13.30 uur. Bloemencorso met versierde auto's, fietsen, enz. enz. Zooals we reeds meldden is hier veel belangstelling voor en belooft dit bloemencorso het hoogtepunt van den dag te worden. De muziekkorpsen „Euphonia" en „Hosanna" en het „Tam boer- en pijperskorps" zullen den stoet be geleiden. De route is als volgt: Zonnebloemstraat, Vogelzangsweg, Tulp straat, Geraniumstraat, Voorstad, Ganze-

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1