¥USSIM6EJ8. WALCHEREN. 2UlDBE\fELAND INGEZONDEN STUKKEN. Hoofdpijn, Kiespijn, l BURGERLIJKE STAND. AGENDA. UIT DE GOESCHE COURANT VAN EEN HALVE EEUW GELEDEN. RADIO-PROGRAMMA. Elec. Drukkerij G. W. de* Beer, Mturf. waar de belangstelling nog grooter was dan des middags en o.a. voor bij de woning van den burgemeester, die uit Amsterdam was teruggekeerd en nu met mevrouw Fern- hout en zijn dochter en met den voorzitter en enkele andere bestuursleden van „Uit het Volk" op den stoep van zijn woning den optocht gade sloeg en zijn groote voldoening uitsprak voor hetgeen tot stand is gebracht. Organisatoren en medewerkenden aan de zen optocht hebben aan ieder stadgenoot en aan duizenden van elders onvergetelijke oogenblikken bezorgd. Het was te begrijpen, dat de heer Ma- zure hen op het Molenwater hartelijk dank bracht en speciaal voor hun uithoudings vermogen en toewijding. Dat daarin o.a. ook deelden de patiënten van het gasthuis, voor zoover men hen bui ten het hek aan het Molenwater had kun nen brengen, mag zeker gelukkig worden genoemd. Concert op de Markt. De muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid" gaf te 8 uur een zeer populair con cert, waarbij herhaaldelijk bekende liederen en melodieën werden medegezongen. Tijdens dit concert bevond het volledige college van burg. en weth. met gemeente raadsleden e.a. zich op de pui van het stad huis. Tegen het einde van het concert heeft de burgemeester zich tot de duizend koppige menigte gewend en in de eerste plaats dank gebracht aan Uit het Volk Voor het Volk voor het organiseeren van dit feest. Spr. betrok daar ook in de buurt- commissies en bracht dank aan allen, die hebben deelgenomen aan den historischen optocht, en zich daarvoor zooveel moeite getroostten. Ook voor de uitvoering van den kleppermarsch bracht spr. dank, in het bijzonder aan den heer Mazure en wees er op, dat deze nog nimmer zoo massaal is uitgevoerd. Een bijzonder woord van dank wijdde spr. ook aan de vervaardigers van den toren op de Vischmarkt, waardoor hon derden naar dit oude pleintje zijn getrokken en er zonder uitzondering dankbaar van daan kwamen. Spr. heeft wel eens eerder gezegd, dat Middelburg zoo mooi versieren en verlichten kan en dat is ook nu weer volkomen bewaarheid. Spr. zeide, dat men feest viert voor de Koningin. Over Haar heeft men de laatste dagen veel gesproken en dit niet alleen in eigen land, doch ook in het buitenland. Men kan echter nimmer genoeg over haar spreken en daarom zal spr. daarop Woensdagavond nog wel terug komen bij het weer in ontvangst nemen van de vlag. Spr. eindigde met een driewerf hoerah in te zetten op de Koningin en Haar huis. Natuurlijk vond hij daarbij groote instem ming. Het vuurwerk. Toen het concert was afgeloopen, stelde het muziekkorps zich voor het stadhuis op en gevolgd door het bestuur van Uit het Volk, bij hetwelk zich ook de burgemeester en wethouder Boasson hadden gevoegd, ging het naar het Vlissingsch Wagenplein, om de plaats op den Blauwen Dijk te bereiken, die gereserveerd was voor het bestuur en genoodigden. Men zat hier vlak tegenover den Vogel- dijk en dus tegenover het vuurwerk. Het duurde vrij lang eer de eerste pijl de lucht inging. Men had door den regen eerst laat met het opslaan der stukken kunnen be ginnen en dit werd oorzaak, dat het begin te 10.20 was. Het wachten zal zich zeker niemand beklagen, want wat geboden werd, was goed. Om bij het klein goed te begin nen, zij gemeld dat het luchtwerk uitste kend was. Wij zagen kleurencombinaties in de lucht als nooit te voren. Maar ook de groote stukken, als molens, watervallen, sterren, telegraaf e.d. waren zeer goed en enkele fantasiestukken niet minder. Het slotstuk, een hulde aan de Vorstin, had slechts het gebrek, dat de letter V niet aan ging. Maar overigens deed ook dit stuk vervaardiger en leverancier allen eer aan. Dat de vele rook en damp neersloegen op het water en daarom velen de stukken niet konden zien is zeker jammer. De padvinders zorgden voor muziek tijdens het wachten. De verlichting. Alom heeft ook gisterenavond de reeds eerder vermelde verlichting de haar toeko mende belangstelling getrokken en dit was thans ook het geval met de vetpotjesver lichting op den Dam en in de Langeviele en de belichting van den top van den Stad huistoren en van het Koninginnebeeld in den topgevel van het stadhuis. De drukte. Middelburg is voor een zeer groot deel der Walchersche bevolking het middelpunt der feestelijkheden geweest en als wij het goed hebben, waren er ook nog wel uit andere deelen van Zeeland, die de hoofd stad hadden opgezocht, terwijl de hier ver toevende vreemdelingen ook met groote waardeering over het gewrochte spraken. Hoeveel menschen 's middags op stap wa ren, was niet te schatten, maar 's avonds was het nog zeer toegenomen. Het is en blijft jammer, dat er steeds menschen zijn, die zich niet ontzien onnoodig te dringen en het gevaarlijk maken vooral voor kin deren of voor ouden van dagen. Er was meermalen geen doorkomen aan, en dan juist leert men kennen wie wel en wie niet weten hoe het behoort. Hiertegen kan de politie ook geen maat regelen nemen. Nu wij toch schrijven over de politie zij vastgelegd, dat deze haar taak van afzet ten enz. als altijd goed volbracht en de meeste hunner van 's morgens tot 's avonds in touw waren. Terug op de Markt. Het bestuur keerde naar de Markt terug begeleid door „Crescendo" en dit korps maakte een wandeling rond de Markt al vorens het slotconcert op de Markt te ge ven, dat ook nog door duizenden werd bij gewoond, want het was nu goed weer en trouwens 's avonds is het bij enkele regen druppels gebleven. Ook dit korps zorgde voor populaire mu ziek. Padvinders, Roode Kruis en Red dingsbrigade. De padvindsters en padvinders hebben goede diensten bij optocht en klepper marsch bewezen, de reddingsbrigade was bij en in 't water op haar post, doch vooral ook het Roode Kruis verleende weer goede diensten. Op de centrale post in de Helm werd o.a. tot tweemaal toe jodium verstrekt voor een gewond paard. Maar verder zijn daar ver schillende gevallen van lichte verwondingen of wel flauw vallen e d. behandeld; bij het vuurwerk was de hulp tiental malen noo- dig, o.a. voor een vrouw, die op het hoofd werd getroffen door een stukje van het vuurwerk en vrij ernstig was verwond. Ook kleinere verwondingen door het vuur kwamen voor. Onbezoldigde ambtenaren van den B.S. De alhier bestaande praktijk ten aanzien van de uitvoering der bepalingen betreffen de den burgerlijken stand, voldoet niet aan de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek waarvan art. 21 c.a. bepaalt, dat de akten van den burgerlijken stand moeten worden voorgelezen door de ambtenaren van den burgerlijken stand. Gebruik is nl. dat dit voorlezen geschiedt door een der secreta rie-ambtenaren, die niet is benoemd tot ambtenaar van den B.S. terwijl de in het zelfde lokaal aanwezige ambtenaar van den B.S., die tevens chef is voor de Militaire zaken, de akte onderteekend en vanzelf sprekend verantwoordelijk is voor de juiste invulling daarvan. Teneinde aan dezen on- juisten toestand een einde te maken en, ook in geval van afwezigheid van betrok kene, geen moeilijkheden te ondervinden, stellen B. en W. voor over te gaan tot be noeming van een tweetal onbezoldigde ambtenaren van den B.S Zij hebben de vol gende aanbevelingen ingediend: A.: G. J. Kamerik en mej. C. J. Augustijn; en B: dezelfde ambtenaren eerste klasse in omgekeerde volgorde. Zij stellen te gelijk voor een verordening ter zake vast te stellen. DE JUBILEUMFEESTEN. Hoewel Vlissingen eerst Vrijdag en Za terdag gaat feestvieren, heerschte er Dins dag toch ook een feestelijke stemming in de stad. Talrijke straten waren reeds ver sierd en nagenoeg van alle huizen wapper de onze nationale driekleur. Reeds vroeg concentreerde de drukte zich op den Stee- nenbeer, waar de stoet der jeugdverenigin gen, uit wier midden een deputatie naar Amsterdam vertrok, zich opstelde, waarna, voorafgegaan door de padvindersband, de circa 2000 jongeren naar het stadhuis trok ken, waar burgemeester Van Woelderen in gezelschap van zijn echtgenoote, de wethou ders Edelman en Anker, den gemeentesecre taris, enkele raadsleden en autoriteiten, de jeugd heeft toegesproken en aan de depu tatie, bestaande uit 5 personen, de fraaie gemeentevlag heeft uitgereikt om daarmede te Amsterdam te defileeren voor H.M. de Koningin. Plechtig klonk het „Wilt heden nu treden" en het „Wilhelmus", waarna alle jeugdvereenigingen voor den burgemeester defileerden en de deputatie uitgeleide werd gedaan tot aan de Keersluis. De stoet maak te daarop nog een wandeling door de stad, waarbij de regen de goede stemming niet vermocht te bederven. Ook feest voor de armste kin deren. Voor de armste kindertjes in onze stad, n.l. voor die kinderen die in aanmerking komen voor de gemeentelijke kindervoe ding, was het Dinsdag eveneens een feest dag. Het middagmaal stond n.l. ditmaal in het teeken van Oranje. Versche aardappe len, vleesch met versche worteltjes en als dessert fijne gebakjes in oranje kleuren. Na afloop van den feestmaaltijd ontvingen de meisjes een oranje doosje met chocolade kattetongetjes en de jongens een doosje met chocolade spoortreinfiguurtjes, eveneens in oranje. Dat de kinderen gelukkig waren, laat zich indenken. Opbrengst collecte. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van het Marine Sanatorium Fonds heeft op gebracht 185. SOEBURG. Onder zeer groote belangstel ling had Maandagavond voor het gemeente huis de overhandiging van de gemeente- vlag plaats, door burgemeester Stemerding aan een deputatie van drie leden uit de chr. jeugdcentrale, die zich Dinsdag naar Am sterdam hebben begeven om deel te nemen aan hulde aan H. M. de Koningin. Het Soe- burgsche fanfarecorps en het kinderkoor de jonge zangers verleenden bij de overhan diging van de vlag, Maandagavond, hun me dewerking. Burgemeester Stemerding hield een toespraak, waarna de verschillende jeugdvereenigingen, met de muziek voorop, naar het Marnixplein marcheerden. Daar werd de stoet ontbonden. SINT-LAURENS. Dinsdagmorgen om 8 uur verzamelden de verschillende jeugd vereenigingen zich met hunne vaandels bij de school. Met de schoolkinderen, voorzien van vlaggetjes werd naar het Gemeentehuis gemarcheerd. Van het balkon van het Ge meentehuis sprak burgemeester Van 't Hoff de verzamelde jeugd toe. Hij wees o.a. op den oproep, welke Hare Majesteit de Ko ningin verleden week in haar radiorede tot de jongeren gedaan heeft. Hij wekte de jeugd op om aan dezen oproep gevolg "te geven. Na het ontplooien van de gemeente- vlag hieven alle aanwezigen het Wilhel mus aan, waarna de burgemeester de vlag overhandigde aan de deputatie, die naar Amsterdam ging. Deze deputatie bestond uit mej. S. Hillebrand, P. Mesu en P. Boon Pz. Namens de Oranjevereeniging werd aan alle deelnemers aan de jeugdhulde een fraaie oorkonde uitgereikt. Na afloop van de jeugdhulde werd de in verband met het regeeringsjubileum van H- M. de Koningin speciaal belegde vergadè- ring van den Raad gehouden, waarvoor van de zijde van het publiek groote belangstel ling bestond. Burgemeester Van 't Hoff sprak een rede uit, waarin hij de beteekenis van de lange regeering van onze Vorstin, ook voor de gemeenten, waaruit Nederland is opgebouwd, uiteenzette, daarbij getuige nis afleggende van den dank, aan Hare Ma jesteit de Koningin verschuldigd voor wat zij steeds voor land en volk is geweest. De Raad besloot een telegram van geluk- wensch aan Hare Majesteit te zenden. WESTKAPELLE. Het programma voor de feestelijkheden alhier op 9 Sept. is Maan dagavond definitief vastgesteld, 's Morgens 88.15 uur klokluiden; 8.15 u. koraalmu- ziek door het fanfarecorps van den toren af; 8.30 uur aantreden van de ringrijders bfj den toren; beoordeeling van de versier de paarden, waarna rondgang door de ge meente; 9.3011.30 u. ringrijden te paard bij den dijk; 9.3011.30 uur kinderspelen, na afloop tractatie van de schoolkinderen; 's namiddags 1 uur aantreden van versier de wagens, paarden en fietsen en deelne mers aan de wedstrijden, waarna optocht door de gemeente; 34.30 uur ringrijden met sjeezen; 4.456 u. volksspelen; 7.30 u. zang van de schoolkinderen onder begelei ding van het fanfarecorps, bij de school 8.30 uur volksdansen; 9 uur optocht school kinderen met lampions met muziek. BORSELE. Zes September vierde ook de burgerij van deze gemeente feest naar aan leiding van het veertigjarig regeeringsju bileum van PI. M. de Koningin. Zes eere poorten waren op verschillende plaatsen opgericht, alle zoo mooi, dat het de keu ringscommissie niet gemakkelijk viel de verschillende prijzen, daarvoor uitgeloofd, toe te kennen. Slechts één of twee punten bedroeg het verschil in waardeering. Te acht uur klonk muziek van den torentrans, 's voormiddags werden de schoolkinderen onthaald en hadden kinderspelen plaats. Nadat te 1 uur de burgemeester het feest officieel had geopend, volgde een op tocht van versierde paarden, een viertal versierde wagens, verschillende vereenigin- gen, versierde fietsen enz. Daarna hadden gedurende den geheelen middag allerlei volksspelen plaats. Jammer, dat de regen zoo nu en dan spelbreker was. Dit kon de vreugdestemming echter niet verjagen. Oud en jong, arm en rijk toonden zich één, allen vervuld van liefde voor onze lands- vorstinne en voor het Oranjehuis. DRIEWEGEN. Door een groep inwoners alhier is een buurtvereeniging opgericht, om bij feestelijke gelegenheden paraat te zijn. In het bestuur hebben zitting de hee- ren J. G. Nieuwenhuize, voorzitter, Jac. Krijger, vice voorzitter, Jab. Korstanje, secr.-penningmeester en G. J. de Jager, en Joz. Lansen. De vereeniging zal den naam „Wilhelmina" dragen. EEN ZEEPAARDJE. IERSEKE. De heer H. F. Stobbelaar heeft eenige dagen geleden een zeepaardje ge vangen en in het leven gehouden. Het bees tje schijnt het goed te maken en heeft nu een menigte, men schat 300, jongen er bij. Het heeft veel bekijks. IERSEKE. De oesterkweekers alhier kla gen over de dure vrachten voor de oester verzending naar Engeland. De prijzen naar Londen via Antwerpen zijn de helft goed- kooper. Waar de oesterhandelaars de con currentie moeten aanbinden met de Fran- sche kweekers, moeten ze alle zeilen bijzet ten. Maar de vrachtprijzen voor de Fran- schen zijn via Dieppe naar Londen (630 km langer dan van hier naar Londen) goed- kooper. Herhaaldelijk wordt dan ook door de Engelsche handelaars daarover geklaagd. Men zal trachten met de Stoomvaartmaat schappij Zeeland tot een bespreking dien aangaande te komen. KRABBENDIJKE. Ook alhier is de na- tionalen feestdag op feestelijke wijze ge vierd. Het dorp was door de verschillende buurtvereenigingen in feestdos gestoken. Om 9 uur werd door klokgeuli het feest aangekondigd, waarna de schoolkinderen vooraf gegaan door het muziekgezelschap in optocht naar het gemeentehuis mar cheerden, waarna Concordia het „Wilt he den nu treden" speelde. De burgemeester hield een feestelijke rede, hij herdacht wat H. M. de Koningin in deze 40 jaren tot stand heeft gebracht. Hierna speelde de muziek het Wilhelmus en werd de gemeen tevlag aan een deputatie van 3 jongens uit verschillende vereenigingen overhandigd voor de huldebetooging te Amsterdam. Met 'n driewerf hoera op de Koningin werd be sloten. De voorzitter van het feestcomité de heer Frelier sprak hierna enkele woor den en bracht uit naam van de gemeente aan den burgemeester zijn felicitatie over. Vervolgens werd weder afgemarcheerd en werd een begin gemaakt met de kinderspe len, die daarna werden getrakteerd en aan elk een herinnering werd aangeboden, 's Middags werd een optocht gehouden met verschillende praalwagens, waaraan vele vereenigingen deelnamen. De volks spelen o.a. ringrijderij te paard, tobbetje rijden, stoelendans voor jongens en meis jes, het gecostumeerd voetballen, werden bijzonder door het talrijk publiek op prijs gesteld. Ook de lichtstoet was op grootsche wijze in elkaar gezet. De avond werd be sloten met volkszang en enkele zangnum mers door de verschillende zangvereenigin- gen afgewisseld door het muziekgezelschap Concordia. Tot laat in den avond werd ge zellig feest gevierd. Goes. Ondertrouwd: D. Looy 25 j. jm. te Vlis singen en W. J. v. d. Slikke 24 j. jd., M. A.' Ramondt 24 j. jm. te Rozenburg en J. v. d. Kreeke 24 j. jd. Getrouwd: P. v. Stee 24 j. jm. te 's Hee- renhoek en B. A. Vermeulen 23 j. jd. te 's Gravenpolder laatst te Goes; S. Spijker man 43 j. jm. te Leiden en A. P. P. Bruel 28 j. jd. te Leiden laatst te Goes. Bevallen: K. Koeijers, geb. Thoolnaar z. (D.Z.) Vlissingen. Van 15 September. Ondertrouwd: J. M. Steendam 23 j. en M. J. de Kok 19 j.; P. A. Doense 26 j. en E. A. Corré 26 j. Getrouwd: A. H. Claassen 24 j. en M. Verijzer 25 j.; A. S. Pihl 24 j. en S. A. van der Peijl 21 j. Bevallen; H. J. M. Pereira, geb. Lens d.; C. J. Izeboud, geb. Poppe d.; G. Meulmees- ter, geb. Siereveld z.; G. van Nederveen, geb. Mange z. Overleden: J. Janssen 72 j. wed. A. van Hanewinkel. (V.C.) Biggekerke. Bevallen: P. Schout, geb. Moens d.; J. Vader, geb. Geschiere d.; C. F. de Buck, geb. Remijn, z. Westkapelle. Van 29 Aug.5 Sept. Overleden: H. Jobse 63 j. wedn. van P. Minderhoud. ZEDEKWETSENDE KLEEDIJ. Mijnheer de Redacteur! „Een netelig kwestietje" is het hoofd van een uitvoerig artikel in uw blad van 30 Aug. Het kwestietje wordt dus nogal breed door u uitgemeten, terwijl het u m.i. niet is gelukt uw lezers te overtuigen van het breede standpunt, dat u voorgeeft in deze te huldigen. U schrijft b.v. dat het u vrij wel koud laat dat het buitenland om der gelijke gemeente-ver ordeningen lacht. Maar hoeveel schade zal het niet toebrengen aan het beetje „goodwill" dat met zooveel moei te in het buitenland is gekweekt om toe risten naar Holland te krijgen? Zelfs al zouden er gevallen zijn geweest die aan stoot gaven, zoo lijkt het toch hoogst on- gewenscht hierover te toornen met ge meenteverordeningen en dagblad-artikelen, tenzjj men geen prijs stelt op vreemdelin gen-verkeer. Middelburg zal dit wel in de laatste plaats willen. Stellig ben ik het met u eens dat toe risten in shorts wel eens uit den toon val len bij het overige publiek. Alvorens hier echter over te oordeelen, dient men zich eerst in te leven in de mentaliteit van den toerist-vacantieganger. Is het een badgast uit Vlissingen, die een week of langer zoo rondliep, hij zal er niets voor voelen zich voor een kort bezoek aan Middelburg te „kleeden". Is het een fietstoerist, die zich voor het zwetend-trapwerk in de minste kleeding steekt, ook van hem kan men niet vergen, dat hij onder Middelburg afstapt voor een aankleedpartij. U, mijnheer de redacteur, maakt u eens een vacantietocht in „shorts" en stelt eens vast met welk een wrevel u weer in uw bureau-pakje zult stappen. Nogmaals, er zullen wel eens vrouwen of meisjes zijn (hoe zit het eigenlijk met de mannen? Ik zag er massa's op de fiets met enkel een broekje) die wat te vrijmoe dig de overschakeling van strand of hei op de stad negeeren. Is dat nu zoo erg? Men kan nog steeds het goede voorbeeld van dien verstandigen politieman volgen. Tenslotte, liever maar geen goedbedoelde gedrukte raadgevingen uitdeelen. Men stel le zich eens voor hoe deze „souvenirs" in het buitenland als „origine du Pays-bas" de rondte zullen doen. Goes. J. M. Polderman. tWjj zijn heusch niet zulke puriteinen als inzender klaarblijkelijk meent of vreest, en elke dame of heer in shorts zou er zeker niet onder behoeven te vallen. Maar er zijn gevallen waarin het werkelijk de spuigaten uitloopt. En dan: wet is wet. Die moet gehandhaafd worden. Overigens schreef het (r.k.) Dagblad v. Noordbrabant en Zeeland, n.a.v. ons voorstel inzake de discrete kaarten: „Wij voor ons gelooven niet, dat dit een oplossing is. De onbe- schaamden, die zich met ongepaste „klee ding" op den openbaren weg durven bewe gen, zullen zich niets aantrekken van een hoffelijke schriftelijke waarschuwing: daar is hun huid te hard voor! Die hebben een steviger stomp noodig vóór ze reageeren. Wanneer het zijn bezwaren heeft, dat man nen zich er mede bemoeien, dan zouden B. en W. voor de zomermaanden een paar vrouwelijke agenten kunnen aanstellen, 't Is toch te gek, dat men een verordening, die na zorgvuldig wikken en wegen wordt sa mengesteld tegen een grove inbreuk op gel dend fatsoen, rustig onder den voet laat loopen. En wanneer aanstelling van deze „agent essen" op wie weet wat voor bezwaar zou afstuiten, dat men dan toch maar de agen ten laat optreden. Desnoods zouden die het onsmakelijk geval kunnen bedekken met een stof- of regenmantel en het dan doen vervoeren naar het politie-bureau. Daar zou men, omdat een proces-verbaal voor vreem delingen niet veel effect zal hebben, kun nen volstaan met het vasthouden van de schuldige, tot haar boot, trein of bus ver trekt. Wanneer twee- of driemaal aldus was opgetreden, dan zou dit, daar het luid ge noeg roept, wel zóó afschrikwekkend wer ken, dat er spoedig een eind kwam aan de netelige kwestie. Doet men echter niets, dan kan het jaar aan jaar erger worden." Deze diametraal tegenover elkaar staan de opvattingen van den inzender [dien wij te ver gaan] en de bovenstaande [waarin wij niet radicaal genoeg geacht worden] doen ons denken, dat ons denkbeeld toch misschien zoo gek niet is! Red.] MIDDELBURG. WO 7 Sep. Dansen voor leden en introdu- cees; Soc. De Vergenoeging. WO 7 Sept. 19.30 h. Terugkeer Jeugddepn- tatie met gemeentevlag; 20.3022 h. Muz. Middelb. Muziekkorps en pad vinders; Markt. DO 8 Sep GOES. Dl 6 Sep.Dl 13 Sep. Oranje-Etalage wedstrijd. DO 8 Sep. Cone. Hosanna, Markt. 20.30 h DO. 8, VR. 9 en ZA. 10 Sept. Oranjefees ten, Sportdemon., Bloemencorso en Heulenspel. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 2DO 8 Sept. „Gas- parone" en „Problemen der Jeugd", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 2DO 8 Sept. De natio nale film „Veertig Jaren". 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Driewegen. Getrouwd: M. Sinke 26 j. jm. te Kapelle en J. v. Weele 20 j. jd. (D.Z.) Kapelle. Bevallen: J. Paauwe, geb. Mieras z.; M. E. Sinke, geb. De Nooijer d. Overleden: M. Vermue 50 j. jm.; S. A. Jasperse 67 j. wed. A. de Kam te Oostka- pelle; I. Spruit 63 j. echtgen. J. Hoogstrate, B. van de Vrie 91 j. wedn. S. Koster, C. Zoeteweij 62 j. jm., J. de Roo 53 j. jd., C. Korstanje 54 j. wedn. J. Rozendaal; P. Fraanje 62 j. wedn. C. M. Bruggeman (D.Z.) Waarde. Bevallen: C. W. de Bel, geb. Staal d. (D.Z.) 1 Sept. GOES. Ter eere van den achtsten ver jaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, woei gisteren van den stadhuistoren en van enkele particuliere woningen de Nederland- sche driekleur. Van Utrecht ging een beweging uit om den 31sten Augustus tot een nationalen feestdag te maken. Dit denkbeeld is nog wel niet door gansch Nederland gehuldigd, maar toch is de dag van gisteren in tal van plaatsen, vooral in de grootere, reeds luisterrijk gevierd. VLISSINGEN. Naar men verneemt, zal binnenkort het post- en telegraafkantoor alhier vereend worden. BUITENLAND. In Duitschland worden de dagbladartikelen over de verkiezingen al scherper en scherper, en, zooals verwacht kon worden, speelt ook het anti-semitisme weer een rol. 4 Sept. GOES. Er is hier een kleine „Dórcas"- vereeniging opgericht, bestaande uit meis jes van 12 jaar en ouder, om kleederen te vervaardigen voor mingegoeden. Ze staat onder leiding en toezicht van mevr. de Wed. A. Vertregtde Bruijne. Tot archivaris der gemeente Goes is, inplaats van dr. R. A. Soetbr.oodt Piccardt, die deze gemeente metterwoon heeft ver laten, door B. en W. benoemd mr. N. C. H. van Daalen Wetters, griffier bij het kan tongerecht alhier. 6 Sept. LAND- EN TUINBOUW. In de prijscou rant der gunstig bekende kweekerijen van D. J. van der Have te Kapelle, vinden we een nieuwen appel vermeld, de „Schutters- reinette". Deze appel werd aldus door den heer Van der Have genoemd naar den heer E. E. Vleugels Schutter te Oosterland, die hem in de gelegenheid stelde van dezen uit stekenden appel, die door hem gewonnen werd, eenige boomen te kweeken en hem aldus in den handel te brengen. pen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk b ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" 2 st. 10 ct. Doos 50 ct. (Ingez. Med.) DONDERDAG 8 SEPT. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gew. muziek (gr. pl.) 10.30 Omroeporkest (opn.h 11.00 Declamatie. 11.30 Omroepork. (opn.). 12.15 Ber., gram. 12.30 Omroepork. In de pauze: Gram. 2.00 Zang met piano. 2.30 Gram. 2.45 Tewater lating van de „Oranje" door H.M. de Ko ningin. Hierna: Reportage Vlootrevue. 4.30 Voor zieken en thuiszittenden. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Palladians. 6.30 Sportpr. 7.00 Piano. 7.30 Reportage. -8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.25 Omroeporkest, Operette koor en solisten. 9.25 Veertig jaar Klein kunst. 10.00 Gram. 10.30 Reportage. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Harry Calling's ork. HILVERSUM H, 301,5 en 415,5 M. 8.00--9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11 00 KRO. 2 00—32.00 NCRV. 8.00-9.15 Gram. (Om 3.15 Eer.). 10 00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstige causerie. 12:00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-ork. (1.00—1.20 Gram.) 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Tewater lating van de „Oranje" door H.M. de Ko ningin. 3.20 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 „Quintolia" en gram. 6.45 C.N. V.-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Reportage. 7.45 Reportage, event, gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Declamatieclub, Die Haghe-San- gers en NCRV-ork. 9.45 NCRV-Harmonie- ork. en gram. (10.0010.05 Ber. ANP.). 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. 11.50 12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.25 Gram met toel. 12.15 Orgelspel. 12.50 Gram 1.20 Dans- muz. (gr. pl.). 1.50 Norres Stanley sextet. 2.20 Piano. 2.50 Ernest Leggett en Conti nental Players m.m.v. solist. 3.35 Stedelijk ork. Bournemouth en solist. 5.05 Gram. 5.20 Zang. 5.40 Westminster Players. 6.20 Ber. 6.45 Cello en piano. 7.20 Hartley's sextet m.m.v. solist. 7.50 Mannenkoor en solist (met piano). 8.20 Radiotooneel met muz. 9.20 Jack Payne's Band. 10.00 Ber. 10.25 Korte Kerkdienst. 10.45 Orkest. 11.35 Win- nick's orkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10—9.20 en 10.30 Gram. 12.40 Giardino-ork. 3.05 en 4.20 Gram. 5.20 Radiofooneel. 7.20 Cello. 7.35 Gram. 8.35 Zang. 8.50—12.05 Uitz. Théatre National de l'Opéra-Comique. KEULEN 456 m. 6.50 Gram. 7.30 en 8.50 Orkest. 10.20 Volksliederenconc. 12.20 Con cert m.m.v. J. Preissler en zijn solisten. 2.30 Pop. conc. 3.20 Rijkszending: Rijkspartij dag 1938. 6.30 Ottersbach-trio. 7.20 Ork. 7.55 Gram. 8.30 Orkest en koor. 9.20 Rijks- parttjdag 1938. 10.35 Gram. 10.50 Neder- saksenork. 12.20—3.20 Danziger Landesork. en solist. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 12.20 Gram. 12.50 Cabaret. 1.00 Dansork. 1.30 Sa- lonork. 2.00—2.20 Gram. 5.20 Saknorkest. 6.50 Gram. 7.23 Zang en piano. 8.20 Gram. 9.20 Sympbcnie-ork. 10.10 Gram. 10.30 Ver volg conc. 10.5011.20 Dansorkest. 484 m.: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Kleinor- kest en Musette-ensemble. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 Kleinork. 8.2010.50 „La Bohème", opera. Hierna: „Caprice espag- nol", ballet. In de pauzes: Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 8.35 Rijksz.: Rijkspartijdag 1938. 10.20 Ber. 10.40 Trioconc. 11.05 Ber. 11.20 Gram. 12.20— 2.20 Nachtconc. (1.15—1.26 Tijdsein).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6