ZEELAND I MIDDELBURGSCHE BINNENLAND. ZEELAND. SPORT» MIDDELBURG. üOES. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG WEERBERICHT. WALCHEREN. ZUIDBEVELAMD DE COURANT wijden aan het welzijn en den bloei van mijn dierbaar vaderland." Een ontzaglijk zware taak werd in 1898 met blijdschap aanvaard en thans, na veer tig jaren, beseffen wij het allen diep, welk een verantwoordelijkheidsbesef en trouw haar sierde. Zij bracht volop zon en rijken zegen over land en volk. Het zag er bij den dood van den ouden Koning, in 1890, donker uit rond den ouden Oranjestam. Als door een wonder mocht toch het volk hopend staren naar een tienjarig meisje, dat geroepen zou zijn haar volk als een wijs bestierster te leiden en te helpen. Als een wijs bestierster hield zjj steeds den eefsten en voornaamsten plicht in het oog, die op haar als souvereine rustte, na melijk het verdedigen en bewaren van de onafhankelijkheid en de ongereptheid van 's rijles grondgebied, het bewaren van 's lands neutraliteit toen de oorlogsklok storm over Europa luidde. Als een wijs bestierster handelde zij in den Zuid-Afrikaanschen oorlog even correct als haar beleid tegenover Engeland was, even loyaal heeft zij gehandeld tegen over Krüger, die in Europa zijn land en volk, welks beproevingen onze beproevin gen waren, wilde dienen. Hare Majesteit deed daarmede een nationale daad, die uitsprak, wat er in het volk leefde. Zoo als Hare Majesteit gedurende heel hdar- bewind aan de nationale gedachte vorm heeft weten te geven. Die eenheid tussqhen vorst en volk heeft Hare Majesteit doen zjjn de uitdruk king van het constitutioneele Koningschap naar vaderlandschen zin. Haar bewind heeft doen zien, dat in de constitutioneele monarchie de persoonlijkheid van den sou- verein haar groote en weldadige beteekenis voor de natie behoudt en dat het Koning schap geen ijdel begrip is. Het volk be seft immers en beseft het in onze dagen diep, dat de volksvrijheden bij H. M. de Koningin volkomen veilig zijn, omdat zij met haar leven den diepen zin heeft be vestigd van de overtuiging, die aan heel ons staatsbestel ten grondslag ligt, nl. de onafscheidelijkheid van vrijheid en verant woordelijkheid. De eenheid tusschen vorst en volk heeft Hare Majesteit tegenover het buitenland doen zijn het levend symbool van nationa le eendracht. Van ons onafhankelijk en vrijheidslievend volk, van den zelfstandigen en vredelievenden Nederlandschen staat. Herdenken zeiden we zooeven is herinnering, maar ook verwachting. Daar om ook vieren we geestdriftig het regee- ringsjubileum van Hare Majesteit, omdat de poorten naar een gezegende toekomst open staan. Wij prijzen ons gelukkig om het jonge geluk in onze vorstelijke familie, dat het hart van ons volk heeft doen opspringen van vreugde. Wij prijzen ons gelukkig, omdat de spankracht in ons volk niet te loor ging, omdat wij gereed staan mede te bouwen aan een vrediger toe komst voor de volken. Ook hier gaan we met Oranje veilig. Een vroegere Ameri- kaansche gezant in ons land, Henry van Dijke, gaf eens deze juiste karakteristiek van Hare Majesteit: „Zij is oprecht en recht uit, zeer scherpzinnig, een van de bekwaam ste en verstandigste gekroonde hoofden van Europa." Niet zonder zin gaf hij het boek, waarin deze karakteristiek stond neerge schreven, den titel „Fighting for Pea ge". (Vechten voor den vrede) en toch niet alleen heeft Hare Majesteit den vrede be vorderd zij heeft mede de fakkel van het recht hoog gehouden. Is de koppeling van den vrede aan het recht, niet even reëel, als de onafscheide lijkheid van vrijheid en verantwoordelijk heid? Gij, landgenooten in Zuid-Afrika, jubelt thans met ons, gij op zoo gastvrijen en ge- zegenden bodem, onder het bezonnen en krachtig bestuur van mannen van Zuid- Afrikaanschen stam. Ik mocht daareven herinneren aan Hr. M.'s historische daad ten opzichte van Paul Krüger. Sedertdien zijn tientallen jaren verloopen. De wereld geschiedenis heeft niet stilgestaan. De tijd heeft vele wonden geheeld en 's menschen levensaanvaarding heeft nieuwe vormen doen groeien, nieuwe wegen doen vinden, nieuwe mogelijkheden doen zien. Er heb ben zich sedert dien in Zuid-Afrika nieuwe dingen ontwikkeld. Er is een jong, gees telijk zelfstandig volk opgestaan, dat zich eigen wegen heeft uitgehouwen, zelf aan het leven een eigen vorm geven wil. Wij kunnen er ons slechts over verheugen, dat de oude Nederlandsche stam, samen met den Oranjestam, telkens nieuwe groei kracht in velerlei bloeiwijze openbaart. Gij viert den blijden jubel van ons volk mede onder het verantwoordelijk en krach tig bestuur van mannen, die er diep van zijn doordrongen, dat niet belangen, doch alleen beginselen de samenleving kunnen dienen en de menschen en volken moeten leiden, dat niet de eigen richting, maar het recht moet heerschen, niet de waan van den dag maar de bezinning, niet het eigen voordeel moet gezocht maar het gemeene best gediend, zooals met Willem van Oran je H. M. de Koningin, met volkomen voor bijzien van eigen rust, heeft gewerkt en geleefd: „als een goed instrument." DE BURGEMEESTER VAN ROTTERDAM PLOTSELING OVERLEDEN. Gisteren, terwijl de Maasstad met het geheele land deelde in de feestvreugde om het regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin, werd plotseling de ontstellende tij ding bekend, dat de zoo populaire burge meester van Rotterdam, mr. P. Drooglee- ver Fortuyn, na een korte ongesteldheid die zich in het geheel niet ernstig liet aan zien, volkomen onverwacht is overleden. De geheele Rotterdamsche bevolking werd diep getroffen door dit plotselinge heengaan, dat een te tragischer karakter kreeg door de schrille tegenstelling, dat het juist geschiedde, terwijl de stad volop in feeststemming was. Door zijn bekwaamheid als magistraat, zijn bescheiden en vriendelijken aard en zjjn nauwgezetheid in de verschillende be langrijke functies welke hij heeft bekleed, wist mr. Drcogleever Fortuyn zich reeds spoedig na het aanvaarden van het burge meesterschap de sympathie der bevolking te verwerven, een sympathie, die gedeeld werd door allen ook buiten Rotterdam, die met hem in aanraking kwamen. De overledene was sinds 1932 lid der Eerste Kamer. EEN KOUDE HERFST VERWACHT. De seizoensverwachting, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Voor de drie herfstmaanden Septem berNovember luidt: De herfst zal waar schijnlijk te koud zijn. Een voorspelling voor de afzonderlijke maanden kan niet worden gegeven. Wat de neerslag betreft, moeten nog enkele gegevens afgewacht worden. DE KINDERVERLAMMING. Twee nieuwe gevallen te Rotterdam. Gisteren zijn te Rotterdam twee nieuwe gevallen van kinderverlamming aangege ven. Een der patientjes, die in ziekenhui zen zijn opgenomen, woont aan den Linker Maasoever, het andere aan den Rechter Maasoever. Vandaag zijn geen nieuwe ge vallen aangegeven. HET FEEST VAN HEDENAVOND. Het zal hedenavond bij goed weer zeker wel weer druk zijn in onze stad. Alle ver lichting, nu aangevuld met die van Klein Vlaanderen, zal weder ontstoken zijn, nu voor den laatsten avond. Te half acht wordt de jeugddeputatie aan het Station afgehaald en naar het DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Laren: 1 doode. Gisteravond wilde op den rijksweg onder de gemeente Laren (N.H.) een jonge vrouw per fiets aldaar den rijksweg oversteken Zij liet daartoe eerst twee auto's passeeren en heeft toen vermoedelijk een derde auto niet opgemerkt. Zij werd gegrepen, waarbij zij met het hoofd tegen den carburator te recht kwam en vervolgens tegen den grond, sloeg. De dood trad onmiddellijk in. Amersfoort: 1 doode De te Amersfoort woonachtige garage houder R. W. van B., is gistermiddag met zijn motor op een auto ingereden. De man liep daarbij een schedelfractuur op. In het ziekenhuis De Lichtenberg is Van B. aan zijn verwondingen bezweken. Drie huizen te Borculo uitgebrand. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in een perceel in de Hofstraat in Borculo, be woond door de familie Wierike. Het vuur nam spoedig een zoo grooten omvang aan; dat ook de aangrenzende huizen: een schoenmakerij en het huis van de familie Van Leeuwen en een drukkerij met woning van de familie Hüskes werden aangetast Men kon niet voorkomen, dat de huizen geheel uitbrandden. een kleurig en fijn schilderij, in triplex uit gezaagd, en doet den naam van den heer Kloosterman als leeraar kunstnijverheid al le eer aan. Men is niet spoedig uitgekeken op deze aantrekkelijke etalage. In de St.. Jacobstraat trekt het meubel magazijn H. D. Meulenberg onze aandacht. Een kloek ontworpen achtergrond ver klaart: „Nederland handhaaft oranje, wij onze kwaliteit". De voorgrond wordt ge vormd door een smaakvolle zitkamer. Ei kenhout met wijnroode stoffeering. In de andere kast zijn enkele kleeden en eenige rollen balatum geëtaleerd. Effen kleuren of smyrna-patroon. Een rustig, mooi geheel. We trekken nu naar de A. van Wester- wykbuurt. De meeste wandelaars slaan dit afgelegen hoekje over, en toch is het bij zulke gelegenheden altijd de moeite waard de etalage van „Piet de Nooyer" te gaan be kijken. Ook nu weer. Voor een aantrekke lijk opgebouwden achtergrond, oranje, goud, zwart en zilver, ligt een portret van Konin gin Wilhelmina, samengesteld van fijne sui ker, griesmeel, zaadjes, thee, gemalen kof fie, enz. Een waar kunststukje en beter ge lijkend dan heel veel der teekeningen die deze dagen verschijnen. We gaan den opril af naar de 's-Heer Hen- drikskinderenstraat, waar het „Bandenhuis" in de vier groote etalages een onnoembaar aantal artikelen etaleert: rijwielen mét alle mogelijke onderdeelen en benoodigdheden te kust en te keur, gereedschappen, voor elk vak en den tuin, stofzuigers, waschmachi- nes, vergassers, sportbenoodigdheden, alle mogelijke motorkleeding, gummilaarzen enz. Met oranje-achtergronden, rozetten, guir landes is alles een jubileum-aanzicht gege ven. Boekhandel Elenbaas, op den anderen hoek heeft zijn kleinere etalages smaakvol ingericht. De eene kast is geheel aan de be kende „Moor"-fabrikaten gewijd. De Moor vulpenhouders treffen we er in allerlei mo dellen en kleuren aan. In de andere kast trekt een vlotte inktteekening, voorstellen de het Raadhuis, de aandacht. Een reclame voor het Raadhuisbloc. Interessant is ook het fabricage-proces van het Moorpotlood. We wandelen hu langs de haven en zien, dat deze ook geheel met echte dennenboo- men omlijst wordt. Dat kan, met de lange guirlandes van electrische lampjes een mooi geheel worden. Het Centraal Kleedingmagazijn H. Holle- stelle etaleert heerencostumes, heerenmode artikelen, en in de groote etalagekasten di verse dames japonnen, halve en driekwart manteltjes, het nieuwste voor het najaar en Nederlandsch fabrikaat, dat ook op dit ge bied iets goeds blijkt te brengen dat daar enboven billijk in prijs is. De kasten zijn rustig en smaakvol ingericht. Als we hierna op de Groote Markt komen zien we, dat de verlichting voor het eerst - SSaHe gbeUvrogeerdeeSgeer| brandt én de kleurige fontijn voor het eerst de naar meentevlag in ontvangst zal nemen. Te half negen volgt het concert van het MiddelSurgsch Muziekkorps met als slot de taptoe samen met de padvinders. Men denkt dat dit ongeveer kwart voor elf afgeloopen zal zijn. Dit wil echter niet zeggen, dat men naar huis toe moet, want de Marktcommissie heeft er voor gezorgd, dat er tot middernacht muziek zal zijn. De groote en kleine padvindersband zul len op de tent muziek maken en daarbij worden afgewisseld door een „pierement", een der groote orgels. Men weet zeker, dat vele stadgenooten dit op prijs zullen stellen, en vertrouwt, dat men er op gepaste wijze gebruik van zal maken. Zooails reeds gemeld mogen de café's tot één uur, de winkels tot 12 uur geopend blijven. AUTO IN BRAND. Gisterenavond geraakte de auto van den heer E. uit Vlissingen in de Langeviele in brand; vermoedelijk doordat bij het aan zetten een vonkje in de benzine was geko men. Met emmers water en een slang uit een huis, was het vuur gebluscht, toen de gewaarschuwde brandweer ter plaatse kwam. DE JUBILEUMFEESTEN. Langs straten en winkels. Als we onze wandeling in de Lange Vorst- straat voortzetten is de versiering er ge reed gekomen. Er is een mooie, monumen tale poort en aan beide zijden van de straat is een dichte rij echte dennen verrezen die een prettige geur verspreiden. Ook de etalage van „De Magneet" is in- j tusschen gereed. In de kleine kast treffen we eenige der nieuwste damesjaponnen aan, in najaarstinten en najaarsstoffen. De groo te kast is geheel gevuld met wollen Zaal bergdekens in allerlei kleur en grootte. Er zijn precies zulke dekens te bewonderen als Prinses Juliana en Koningin Farida zich aanschaften. Beide vorstinnen blijken een voorkeur voor effen kleuren te hebben. Merisons Ijzerhandel etaleert tallooze ge reedschappen en dat op zeer aantrekkelijke, bijna artistieke wijze. Evenzoo is de tweede etalage op keurige wijze uit huishoudelijke artikelen opgebouwd. De ondergrond is lichtblauw en de achtergrond oranje. Alles komt er mooi op uit. In de groote kasten aan den overkant zijn de nieuwste waseh- machines, fornuizen en haarden te bewon deren. Een gehalveerde Jan Jaarsma laat zien hoe het geval in elkaar zit. Een ongetwijfeld kunstzinnige etalage heeft het „Kunstweefhuis". Een aantal kunstig geweven, gebreide en gehaakte goe deren prijken voor een achtergrond die „40 jaar behouden vaart" symboliseert. Het is water geeft. Het is een fantastisch geheel, al doet de fontijn nog wat kaal aan. Maar mogelijk is ze nog niet geheel gereed en wordt er maar „proef gestoomd"? DE NATIONALE FEESTDAG. De nationale feestdag is in Goes heel rus tig geweest. Om half elf zou met eenig ceremoon de Goesche vlag uitgereikt worden aan de deel nemers van de jeugdhulde, en terwille van onze lezers en dit bnderdeel der feestvie ring hebben we zulks in één onzer vorige Amsterdam 1936-3% 101%101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—46% A Amsterd. Bank 143%—142% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 510511 A De Schelde N.B. 44—46% C Am. Smelt Ref. 37%—35% ex. div. A Born. Sum. H.M. 177%—177% A Houth. Alberts 99—98 C Union Pac. Rr. 68%—68% C Int. Nickel Cy. 37%—37% A Pref. Lever-Bros 136135% Ned. 38 1000-3 102—101% O. Indie 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 82%82% A. Koloniale Bnk, 153%150 A N.I. Hok. 600 133%—132%. C Ned. H. M. 1000 153%—155 A v. Berkels Pat. 64%—64 C Calvé-Dellt 91% A Philips Gem. B. afg. 244%248-46 C Unilever 151%—149%-48% C Am. Car Foundry 2019%-% C Anaconda Cop. 25%25%-% C Bethlehem St. 43%44%-% C Kennec Copper 30%30%-% C Rep. Steel 14y8—13%-% C U. States St. C- 44%44%-% C North Am. Cy. 1514% A Kon. Petr. Mpij. 338—337%-36% C Contin. Oil Cy. 21%—21% C Phillips Petr. Comp. 29%29 C Shell Union O.C. 11%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10% ex div.10-% A Ned. Scheepv. U. 117—117% A H.V. Amsterdam 471470% -72 A Java Cult. Mij. 171171 A N.I. Suiker U. 179—175 A Deli Batavia 214%—220%-11 C Deli Mij. 1000 279%—276-% - Philips - H.VJL - Konjnkl. - Markt Amerika (Wettig Tabak Rubber Obi.Markt Unilever Olie Schepen gedeponeerd.) A Senembah 251%—251 C Baltimore en Ohio 66% C Southern Pac. Cy. 13%13%-% A Southern Rlw. 9%9% A Amst. Rubb. C. 231%—227%-29% A Deli-Bat. Rubb. 160—155% A Hessa Rubber 128% A Serbadjadi S.R. 106%—106% WISSELKOERSEN. Heden. Maandag. Londen 8.93 8.92% Berlijn 74.15 73.95 Parijs 5.00% 5.00% Brussel 31.17% 31.20 New-York 1.85% 1.84% den zich inmiddels de plaatselijke jeugd- vereenigingen verzameld, alsmede de depu tatie die naar Amsterdam zou worden afge vaardigd, bestaande uit de dames Van Stee en Van Ysseldijk en de heeren P. van den Berge en A. Goeman. Burgemeester Gun ning hield een rede tot de jongeren, waar op hij de gemeente-vlag overhandigde en verzocht met deze vlag ook namens de ouderen hulde te brengen als een bewijs van ons aller trouw. Hierna werd de stoet opgesteld om de deputatie, die per auto naar Amsterdam zou vertrekken, uitgeleide te doen. Met het muziekgezelschap „Mozart" voorop, gevolgd door een viertal auto's met Ierseke's autoriteiten, trok de stoet door de gemeente om de deputatie te geleiden tot aan de hofstede van den heer Zwagemaker. Indrukwekkend was deze stoet wat betreft haar afmeting alsmede de kleurenpracht der vaandels en costuums. Te 10 uur werd in de Ned. Herv. kerk een herdenkingssamenkomst gehouden, waarin voorging ds. A. van Egmond, Geref. predikant alhier. Des middags had de intocht plaats, die allerlei schoons en velerlei zots vertegen woordigde. Er was o.a. een wagen, voor stellende een visschersboot, geheel modern uitgerust voor de oester- en mosselvissche- rij en gedoopt „Beatrix". De vereeniging ter bevordering der oestercultuur, die met dezen wagen Vrijdag in het défilé voor H.M. de Koningin te Amsterdam zal uitkomen, be haalde hiermee veel eer. In de Julianastraat werden kinderspelen Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige verander lijke wind, betrokken tot zwaar of half be wolkt, waarschijnlijk eenige regen, later iets warmer. UKKEL: Matige of zwakke wind uit Z.W. tot N.W. richtingen, zwaar bewolkt of be trokken, regen- of onweersbuien, koele tem peratuur. Wo. 7 Sept. Zon op: 6 h 21; onder: 19 h 34. Licht op: 21 h 04. Maan op: 18 ft 14; onder: 15 h 45. V.M. 9 Sept. Hoog- en Laagwater te VUasingens September. Hoogwater. Woensdag 7 13.05 Donderdag 8 1.32 13.40 Vrijdag 9 2.03 14.09 Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge September. Hoogwater. Woensdag 7 2.31 14.53 Donderdag 8 3.15 15.31 Vrijdag 9 3.51 16.09 Laagwater 7.10 19.35 7.48 20.14 8.22 20.48 Laagwatw 8.18 20.34 8.58 21,13 9.32 21.46 ATHLETIEK. „EEN UUR ATHLETIEK VAN DE BOVENSTE PLANK" Onder bovenstaande naam organiseert de Midd. Athl. Ver. „E. M. M." Donderdag avond invitatie-wedstrijden op het sport terrein te Middelburg, waarvoor de beste nummers nog extra vermeld doch toen we ^"^1 doé r de pik athleten van Z!?Iaad uitgenoodigd Er Den Haag: 1 do sduinsc tegen half elf voor het Stadhuis arriveer den, was alles reeds lang achter den rug. Ook de muziek kwam te laat, de padvin ders bleken van het geval ook al niet op de hoogte en marcheerden wat heen en weer, en honderden belangstellenden draafden van Stadhuis naar station en omgekeerd en za gen nog niets. Des middags was het zoo stil te Goes als sinds menschenheugenis niet het geval ge weest is. Ouderen en jongeren, die een hee- len of halven vrijen dag hadden, zochten hun vertier, noodgedwongen, elders: in Middelburg, Kloetinge en Kapelle: Ook des avonds bleef het stil. Al maakte „Euphonia" nog een muzikale rondwan deling. De winkeliers deelden blijkbaar in de „malaise" van dezen verloopen dag, want in een deel der etalages werden om acht uur reeds de lichten gedoofd. „Prins Bernhard" vierde feest. Naar men ons mededeelt heeft de buurt- vereeniging „Prins Bernhard" (Stations weg e.o.) gisteren zelfstandig feest gevierd. Des middags werd door oud en jong een rijtoer gemaakt in 2 autobussen en 14 auto's en de dag werd besloten met een feestavond in de groote stationswachtka mer 3e klasse die speciaal voor dit doel in gericht was Er was een goed mandolineor kest, er werd gezongen en voorgedragen, enz. Middag en avond hadden een opge wekt verloop en oud en jong amuseerden zich uitstekend. Een geval van kinderverlamming. Ook te Goes is een geval van kinderver lamming geconstateerd bij een vijf-jarig jongetje. Het kind is in het ziekenhuis op genomen. SINT-LAURENS. Het zal den Gemeente raad zeker voldoening schenken, dat hij met zijn besluit om gelden beschikbaar te stellen voor de verlichting van het Gemeen tehuis, zulk een groot succes heeft gehad, want zeer velen, ook van elders, hebben de fraaie verlichting bewonderd. Doordat ook de bewoners van de naast het Gemeente huis gelegen woningen in denzelfden stijl hun woning verlichtten, werd een mooi ge heel verkregen. IERSEKE. De oesterverzending heeft in de maand Augustus 56925 stuks bedragen, waarvan naar Engeland 51475; naar België 3400 en naar Nederland 2050 stuks. In de zelfde maand van het vorig jaar bedroeg deze 43706 stuks, alzoo een vooruitgang van 13219 stuks. ri!oode. schen weg te Den Haag het 6-jarig meisje T. de V. aangereden door een auto. In den loop van den avond is het kind in het r.k. zieken huis aan het Westeinde overleden. Eemnes; 1 doode. Op den rjjksweg onder de gemeente Eemnes is vanochtend omstreeks vijf uur een auto, welke uit de richting Amsterdam kwam en waarin behalve de bestuurder mevrouw Van der Sluis uit Baarn zat, ten gevolge van den mist van den weg geraakt en tweemaal over den zijkant geslagen, waarna de wagen tot staan kwam. De be' stuurder bleef ongedeerd, doch mevrouw I na verzamelden ten gemeentehuize zich het I venvereenigingen een 600-tal duiven werd losgelaten. Des avonds werden door de plaatselijke zangvereenigingen en het mu ziekgezelschap „Mozart" concerten gegeven op de Paardenmarkt. De eerste feestdag, waarop het weer bij zonder gunstig meewerkte, is een waar suc ces geworden. KAPELLE. Door het hoofdstembureau is tot Raadslid gekozen verklaard als opvol ger op de Vrije Lijst in de vacature wijlen P. Fraanje, de heer C. Traas te Biezelinge. KAPELLE. Ter gelegenheid van het re geeringsjubileum van onze Vorstin, was het ook alhier feest. Om 8 uur des morgens werd het feest ingeluid. Daarna had de uit reiking plaats van de gemeentevlag voor het gemeentehuis, waar de burgemeester met de raadsleden tegenwoordig waren. De jeugdvereenigingen ter plaatse defi leerden voor het gemeentehuis. Met een passend woord werd de gemeentevlag daar op overgereikt aan den hr. M. de Jager Jz„ die haar met de dames Maatje Glas en C. Hoogesteger naar Amsterdam zou brengen. Begeleid door de vroolijke tonen van het fanfarekorps „Ons Genoegen" ging het vervolgens voorwaarts naar de muziek tent op het Marktplein, waar burgemeester Bierens een openingswoord sprak. De voor zitter van de feestcommissie voor Kapelle de hr. M. Glas, dankte den burgemeester voor dit zoo passend woord en was ver blijd dat nu voor de derde maal feest ge zamenlijk van Kapelle en Biezelinge kon gevierd worden. Te Biezelinge werd de zelfde rede van de muziektent af uitge sproken. Het mondaccordeongezelschap liet hier vroolijke vaderlandsche liederen hooren. Een optocht, welke rijk aan attracties was en welke ongeëvenaard mag genoemd 5,vorden, wekte aller belangstelling. De volksspelen waren naar aller wensch, zoo wel van de kinderen als de ouderen. Onder leiding van den heer D. Burger had een volkszang plaats. De lichtstoet was interes sant en vormde een mooi geheel, aan de verlichting was veel werk besteed. Het slotnummer was gymnastische oefeningen gegeven door de gymnastiekvereeniging Kapelle-Biezelinge, leider de heer Taal Alles had een goed verloop en met genoe gen mag de commissie op dezen dag terug zien, IERSEKE. Op waarlijk indrukwekkende wijze zijn Dinsdagmorgen de feestelijkheden, welke alhier ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum werden gehouden, ingezet. Te 7 uur werden ze door klokgelui I en herauten te paard aangekondigd. Daar-1 Van der Sluis was onmiddellijk dood. De auto cr. het lijk zijn in beslag geno men. college van B. en W„ de gemeente-secreta ris en de raadsleden, behalve de fractie der St. Ger. Partij. Op de Paardenmarkt had- worden verschillende interessante en voor Zeeland onbekende nummers verwerkt o.a.: de 100 yards (91.44 m)3 x 1000 m estafette en de Zweedsche estafette (400-300-200-100 m). Genoemde nummers worden speciaal verwerkt om officieele records op deze af standen te vestigen. De andere nummers die verwerkt worden zijn 200, 400 en 800 m en hoog- en verspringen. Doordat er dus alleen maar loop- en springr.ummers ver werkt worden is het programma wel zeer aantrekkelijk voor den toeschouwer. Vooral op de 400 m kan een spannende strpd tege moet gezien worden tusschen de Pagter (A.V. '35), v. d. Sluys (Mar.) en J. Vaane E.M.M.) en is er kans bij gced weer op een Zeeuwsche record-verbetering. Echter cok de 100 yards is door de deelname van Brakman (Mar.) en van Roon goed bezet. BOOGSCHIETEN. Te Kapelle is een concours gehouden georganiseerd door de Edele Handboog Kapelle-Biezelinge „Willem Teil" le klep, A. Geense van „Zorgvliet" Elle- woutsdijk. 2e klep: A. Luijk van „Willem Teil", Kapelle. 3e kiep M. Looijen van „Zorgvliet" Ellewoudsdijk. Hoofdvogel: J. Driedijk van „Doei naar Hooger" te Wol- faartsdük. le zij vogel: C. van Liere van „Zorgvliet" Ellewoudsdijk. 2e zijvogel: C. Rijk van „Zeelandia" te Ovezand. le hoofd- kal: W. v. d. Kreeke, „Doel naar Hooger" te Wolfaartsdijk. 2e hoofdkal: M. Looijen van „Zorgvliet" te Ellewoudsdijk. le kleine kal: P. Boonman van „Jacoba van Beije- ren" te Goes. 2e kleine kal: Th. van Kam pen van de Friezen te Grauw. POSTDUIVEN. Wedvlucht Schoondijksche concours en Verzendingsbond te Schooncüjke uit Arras, 132 km. Los 7.15 h. Eerste 9.11.57. J. de Meüer, Biervliet, le; W. Pleijte, Breskens, 2e; A. Bondewel, Breskens, 3e; M. v. d. Broecke, Breskens, 4e; Jan Pleijter, Bres kens, 5e; W. Bruinooge, Breskens, 6e; J. de Vep, Breskens, 7e; W. Klaaijsen, Breskens, 8e en 9e. Zelfde vlucht met jonge duiven. Los 7 n. Eerste 8.54. C. Temmerman, Hoofdplaat, le en 12e; A. Bondewel, Breskens, 2e en 9e; Jac. de Vey, Breskens, 3e; P. de Poorter, Breskens, 4e; A. Hamelynck, Breskens, 5e en 17e; W. Pleyte, Breskens, 6e en 16e; Rpkborst, Sluis, 7e; M. Visser, Breskens, 8e, Jan Pleijte, Breskens, 10e; P. Cornells, Hoofdplaat, lie; A. Vermeulen, Breskens, 13e- M. Quaars, Breskens, 14e; P. Jacobs, Breskens, 15e, 18e en 19e; P. Buijzer, Bres kens, 20e. Wedvlucht Eerste de Beste te Schoondijke uit Arron. J. de Jonge le; F. Block 2e; Jan de Jonge 3e; J. de Zwart 4e; B. Pycke 5e en 6e; Jan de Zwart 7e. Wedvlucht Noordster te Ierseke uit Ottiguies, 98 km. Jonge duiven. Los 12 uur. Eerste 13.40,45. le C. de Koeyer, 2e, 3e, 4e, 5e A. Pols, 6e, 9e Johannes v. Es, 7e L. Slotboom, 8e Joh. Bom, 10e Jan Zoetewey. Oude duiven: le, 7e C. de Koeyer, „e, 6e C. Pekaar, 3e M. Lamper, 4e J. Zoetewey, 5e A. Vermast.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2