SPORT. WALCHEREN. 2UIDBEVELAND N00RDBEVELAND NIEUWE VOOR: RADIO-PROGRAMMA. BURGERLIJKE STAND. AGENDA. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burf. poort, die op de plaats, wèar vroeger de Veersche Brug was, is aangebracht, en die de ontwerpers en uitvoerders alle eer aan doet. Zij zal des avonds met vetpotjes wor den verlicht. Terug gaande is nu ons doel een kijkje te gaan nemen bij de zuil, die in de Breestraat bij den hoek van de Brakstraat is neerge zet. Hier heeft de kunstzin van den ont werper iets doen wrochten, dat in lijn en kleur een genot voor de oogen is en dat de zoo gaarne gelezen zinspreuk draagt: „Toch blijft Oranje in den top". Doorloopende gaan wij de Schuiffelstraat in onder door een poort, zooals er ook een aan de zijde van de Dam is opgericht. Een voudig maar evenals de verdere versiering en de verlichting aan deze straat een eigen cachet gevend. Een vrij korte straat, met bewoners, die zelf bijna alles moeten doen. Daarom des temeer hulde voor wat is be reikt. De Singelstraat draagt een geheel bijzon der karakter met de in groote oploopende zuilen aan beide zijden en uitkomende in de eerepoort, die midden in de straat is op gericht. Iets origineels, dat uitstekend vol doet. Op den viersprong SingelstraatMol straatSpanjaardstraat Koepoortstraat staan vier mooie bloembakken. De lijn MolstraatKoepoortstraat wordt aan Dam en Molenwater afgesloten door met vlaggen gedrapeerde eerepoorten en verder is er een versiering en verlichting, die met de groote bakken, met naar bene den hangende punten, aan deze straat een mooi aanzien geven. De Spanjaardstraat heeft niet minder hard gewerkt en met de poort op de Ha ringplaats en de verder versiering van groen enz. iets heel goeds bereikt, evenals de Spuistraat. Jammer, dat men hier veel met papier heeft gewerkt, dat niet tegen den regen bestand is. De Bleek maakt het mogelijk vlug het Molenwater te bereiken en zich te verlus tigen in het mooien en smaakvollen aan zien van de laan naar de Koepoort. Hier spreekt weer het groote kunnen van leeraren en leerlingen der Ambachtsschool uit, wier verder werk wij straks nog zullen noemen. Wij gaan in gedachten nu eerst de Ver- werystraat in om deze en de omgeving van de Oostkerk met de pakkende versiering en verlichting in oogenschouw te nemen en dit met name ook de zuil op het Oostkerk plein die het uitstekend doet evenals de eerepoort in de Nieuwe Oostersche straat. Een herhaald kijkje bij de verlichte fon tein in de vest ging vooraf aan een bezoek aan de Ambachtsschool, waar het werk door samenwerking van timmerlieden, schilders, stoffeerders en electriciens nu feitelijk pas gereed was. Wat hier voor den hoofdingang tot stand is gebracht, getuigt van grooten zorg en ernst bij het vervaar digen der onderdeelen, die samen zulkeen mooi geheel vormen. De wandelaars, die op een der drie komende avonden hier niet langs gaan, missen een der mooiste plekjes van de tijdelijke lichtstad Middelburg. Zij kunnen dan tevens de Bree bezoeken en daar genieten van weer iets heel anders op het gebied van verlichting. Men heeft daar een sfeer weten te scheppen van kalmte en rust met de vele gedempte licht punten, die de geheele straat in een Oranjeachtige kleur doen zien. Het is uit stekend. Terugkeerende naar het Molenwater zal men op den Noordsingel langs de boomen honderden vlaggetjes en lichtjes kunnen aanschouwen, welke laatste zeker mooi in het water zullen weerkaatsen, maar Za terdagavond waren ze nog niet ingedraaid. In Klein Vlaanderen is een aardige vlag- gentooi aangebracht, doch de verlichting met vetpotjes zal alleen Woensdag worden ontstoken. De Korte Noordstraat geeft alleen vlag- gentooi, doch in de Lange Noordstraat, wordt ook weer het kunnen werken van de Ambachtsschool gedemonstreerd. De sier lijke palen met daartusschen slingers licht doen het bijzonder goed en scheppen een eigen karakter. Tusschen Noordstraat en Burg voert de buurtcommissie Bogardstraat c.s. den scep ter. Zjj heeft haar domein afgesloten met een eerepoort aan ieder der vier toegangen en verder met vlaggeslingers en met licht jes op de hoeken BogardstraatLatynsche Schoolstraat en Burgemeester Takstraat Lombardstraat, alles versierd en verlicht. Wij geloven en hopen geen enkele buurt ie hebben overgeslagen. Mocht dit wel zoo zijn men melde het ons ten spoedigste en herstel volgt onmiddellijk. Particuliere verlichting. Het aantal particuliere versieringen en verlichtingen is nog niet groot, maar daar om juist willen wij er enkele, die ons in het bijzonder op vielen noemen en wel in de eerste plaats de stijlvolle lyn- verlichting, die is aangebracht aan den ge vel van „Lumière" in de Langedelft en dit met haar groot aantal lichten den Langejan belicht als ware onze in herstel zijnde zieke vriend bij de algemeene be lichting onder gebracht zooals enkele ja ren geleden het geval is geweest. Een tweede aardig voorbeeld van eigen verlichting zagen wij ten huize van ds. Oussoren op het Hofplein, lichtjes langs de binnenzijde van alle ramen en men heeft een verlichting, die alom doorgezet goed koop en pakkend zou zijn. Het is hier wel de plaats nog eens op te wekken vooral in de buurten waar de feestverlichting niet heel groot is, de lichten in winkels en particuliere huizen aan te laten en zoo aan de betrokken stra ten enz. toch een feestelijk aanzien te ge ven. Wij denken daarbij o.a. in het bij zonder aan de Kaden. WAARSCHUWINGEN. Wij willen nog een paar waarschuwingen voor oud en, jong opnemen in verband met de feestelijkheden. Vooral voor de jeugd geldt, dat men van de verlichtingen, ook al hangen die voor het grijpen, moet afblijven, in de eerste plaats om dat aanraking gevaren op kan leveren voor hen, die dit doen met onder stroom van 220 volt staande snoeren en fittings. Ten tweede meenen wij goed te doen nog eens te waarschuwen tegen zakken rollers en te adviseeren deuren en ven sters bij het verlaten van de woningen goed te sluiten. Daar wij ook Zaterdagavond reeds vuur werk zagen afsteken, herinneren wij er nog eens aan, dat dit beslist verboden is. AAGTEKERKE. Gevonden voorwerpen: een portemonnaie met inhoud, en een fiets pet. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Het pro gramma der feesten op 9 Sept. alhier is vastgesteld als volgt: 8 uur reveille. 8.30 uur bezoek van B. en W. en het bestuur van den Oranjebond aan de beide lagere scholen. 8.30 tot 11.30 uur Kinderspelen. 1 tot 3.30 uur allegorische optocht.. 4 uur lintenspel, op te voeren op het Kerkplein- Westzijde. 4.307 uur volksspelen. 89 uur lichtstoet. 9—11 uur muziek, kleppermarsch en volkszang op en bij de muziektent. 11 uur groot vreugdevuur op de kade. SOEBURG. Zaterdagmiddag hebben de bewoners van de Groote Abeele hun jaar- lijksch Koninginnefeest gevierd. De jeugd hield een ringrijderij op de fiets, 's Avonds werd het feest opgeluisterd met muziek door het Soeburgsch fanfarecorps „Vlijt en Volharding". Zooals gewoonlijk, heerschte er ook nu weer een prettige stemming. SOEBURG. Het programma voor de feestelijkheden in deze gemeente is thans definitief vastgesteld als volgt: Maandag 5 September: dank- en bidstond in de Ned. Herv. Kerk door ds. L. C. Spij kerboer, aanvang 7.30; in de Geref. Kerk door ds. C. B. Bavinck, aanvang 7 uur. Om 8.45 uur verzamelen aan de Middelb. str. van de aan de jeugdhulde deelnemende ver- eenigingen. Aanbieding Gemeentevlag met toespraak van den burgemeester, muziek en massazang. Dinsdag 6 September van 88.30 uur klokluiden. 8.30 uur vertrek jeugddeputatie naar Amsterdam. Woensdag 14 September 25 uur Kinderspelen op de weide van den heer Jacobs aan de Beciusstraat. 810 uur Turnoefeningen op het Marnixplein te ge ven door de Gymnastiekvereeniging „Vol harding". Donderdag 15 September 6.30 8.30 opvoering van tableaux met declama tie, zang en muziek op de weide van den heer Jacobs. 8.30 concert van de beide Zangvereen. op het Oranjeplein. Vrijdag 16 September.. Openbare samenkomst in de Ned. Herv. Kerk. sprekers: J. C. Gabriëlse, voorzitter S.O.V. A. H. S. Stemerding, bur gemeester van Soeburg; ds. L. C. Spijker boer, Ned. Herv. predikant; met medewer king van de beide zangvereenigingen. Za terdag 17 September 11 uur1 kinderzang voor het gemeentehuis. 11.30 uur aanbie ding aan de kinderen van het gemeente-ge- schenk, 25 uur bloemencorso met twee muziekcorpsen. Van 6.308.30 uur opvoe ring van tableaux met declamatie, zang en muziek op de weide van den heer Jacobs; 8.309.30 uur concert op het Oranjeplein te geven door de beide muziekvereenigin- gen. 9.3010.30 uur Gondelvaart met con cert op de Loskade. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: twee bankbiljetten (marken) te bevragen bij J. Janse Domburgsche weg B 19, pad vindersmes bij den gemeente veldwachter. HEINKENSZAND. Zaterdag werd alhier het 40-jarig regeeringsjubileum feestelijk herdacht. In den morgen klokgelui, tracta- tie schoolkinderen, aubade van alle school kinderen bij het gemeentehuis. Volksspelen voor schoolkinderen. In den namiddag op tocht met praalwagens en groepen, volks spelen voor ouderen, vollkszang op de Markt, concert van de mandolineclub en concert van „Euterpe", terwijl de dag met een schitterend vuurwerk besloten werd. Begunstigd door prachtig weer, waren be nevens de burgerij uit eigen gemeente zeer vele bezoekers uit omliggende gemeenten aanwezig. Het is een prachtig geslaagde dag geweest. Maandagavond werden de prijzen uitge reikt voor de eerebogen die prachtig waren benevens voor gevel- en buurtversiering, voor wagens en groepen uit den optocht en de verschillende volksspelen. Bij de school- kinderspelen in den morgen kreeg elk kind een cadeautje. SCHORE. Ook uit deze gemeente zal een deputatie uit de jeugd op Dinsdag 6 Sep tember deelnemen aan de jeugdhulde te Amsterdam. Des ochtends te half tien wordt op het schoolplein de vlag aan de deputatie overgedragen door den burgemeester, ter wijl te 10 uur naar Amsterdam wordt ge reden. DE HEER C. FLIPSE GEHULDIGD. WISSEKERKE. Het is Zaterdagavond op het anders zoo stille dorp een groote drukte geweest. Dit kwam niet alleen, door dat Wissekerke zoo prachtig versierd en ver licht was, doch voornamelijk, doordat de directeur van het muziekgezelschap „Apol lo", de heer C. Flipse, zijn 35-jarig jubileum vierde. De heer Cornelis Flipse, vader van den bekenden musicus Eduard Flipse van het Philharmonisch Orkest te Rotterdam, en van den al even vermaarden pianist Mari- nus Flipse, is tevens voorzitter van den Zeeuwschen Zangersbond en van den Bond voor Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Zeeland. In de Zeeuwsche muziekwereld is de heer C. Flipse dan ook een zeer beken de persoonlijkheid. De jubilaris werd in het feestelijk ver sierde dorp gehuldigd. Op verlangen, van den heer Flipse, die pas van een zware ziekte hersteld is, droeg de plechtigheid een sober en eenvoudig karakter. De heer Flip se werd toegesproken door burgemeester Geuze, door den vice-voorzitter van „Apol lo", den heer Back, terwijl de heer M. van Hee Mzn. namens de burgerij sprak. De heer P. C. Schippers, voorzitter van het muziekgezelschap „E.M.M." van Kortgene sprak namens deze vereeniging. De jubilaris heeft tal van gelukwenschen en telegrammen van zeer bekende musici uit den lande mogen ontvangen. Onder de eminente leiding van den heer Flipse heeft „Apollo" het tot gfooten bloei gebracht. Op alle concoursen staat „Apollo" VOETBAL. Middelburg—HVV 5—2. Middelburg speelde gisteren een vriend- schappelijken wedstrijd tegen HVV, een Westelijke 2e klasser uit Den Haag. Het spel van Middelburg viel mee; het was somwijlen heel aardig. Voor rust behaalde Middelburg een 21 voorsprong, terwijl het einde kwam met 52 voor de groen- witten. De punten werden gemaakt door Vogel (2), Neufeglise (2) en Carol ZeelandiaDe Hollandiaan 23. Zeelandia had de Hollandiaan, een 2e klasser uit Rotterdam- op bezoek. Beide elftallen, speelden, vooral na rust een goeden wedstrijd. De rust ging in met 1 0 voor de gasten. Na de hervatting werd het 02, waarop Jongepier voor een te- genpunt zorgde en Smit zelfs gelijk wist te maken. Tenslotte slaagde De Hollan diaan er in het winnende doelpunt te ma ken. Zeelandia II speelde tegen Hoofdplaat gelijk, 44. De Zeelandia adspiranten ver loren in den voorwedstrijd met 71 van de RCS-adspiranten. R.C.S.Neptunus 24. Te Soeburg speelde R.C.S. tegen Neptu nus, een Westelijke 2e klasser uit Rotter dam. Neptunus verscheen met een invaller voor Spaandonck. R.cj.S. eveneens voor 1 ijksma. Voor rust wit gen beide part'jen tc;nh elkaar op. Rust 2J-1. Nu de hervatting gi vermogen een woordj stand werd opgevoerd een aardige wedstrijd d toeschouwers werd bijgewoond. De heer M. ig het uit&Oud'nigs- mee spreken. De tot 24. Het was 3 door tamelijk wat KORFBAL. ITTER Z.K.B. Haasdonk te Goes gekozen. Ben algemeene leden vergadering. Zaterdagmiddag weri in de Melksalon De Landbouw" te Gots een algemeene le denvergadering van dei Zeeuwschen Korf balbond gehouden, otder voorzitterschap van den secretaris, dei heer A. de Visser te Vlissingen. Deze vergadering was in hoofdzaak belegd om een nieuwen voorzit ter te kiezen, daar, nair men weet, eenige weken geleden de heer J. Everaars te Vlis singen als zoodanig béiankte. Op de ver gadering waren 17 ver enigingen vertegen woordigd, waarvan dril echter nog niet bij den Z.K.B. waren aanges oten n.l.: Wemeldin- ge, Animo (Soeburg) jn Edo (Seroosker- ke). De competitieleid r, de heer Buiten dijk, had bericht van verhindering gezon den. Een schrijven was voorts ingekomen van den heer Bal (Thilen) dat hij als be stuurslid bedankte. De heer De Visser wees er in zijn ope ningswoord op, dat het een critiek moment is voor den Z.K.B., daar niet alleen een nieuwe voorzitter gekozen moet worden, doch ook verschillende functies zullen ver deeld worden. De laatste jaren kwam het werk van den Bond neer op slechts enkele personen. Dit is minder gewenscht. De competities Bij de bespreking over het verloop, voort zetting en aanvang nieuwe competities, deel de ae argevaaroigue v.an tt.ö.s. meue, aar S.S.S. II wel niet zal deelnemen, evenmin als R.O.D.A. en V.E.L. Afd. Ill kl. A ver valt dus. De afgevaardigde van Wemeldinge zeide, dat haar vereeniging wel in de wintercom petitie zal meespelen, zoodat Wemeldin ge lid van den Z.K.B. wordt. Uit nadere mededeelingen blijkt, dat S.S.S. wel niet ingedeeld zal kunnen worden by Zuid-Beveland. De afgevaardigde van E. D. O. deelde me de, dat zijn vereeniging ook tot den Z. K. B. zal toetrsden. Dit zal vol gens den voorz. de 21e vereeniging zijn. De afg. van Animo «Soeburg) zeide, dat zijn vereeniging te weinig damesleden heeft. Op een voorstel van dsn voorz. zal onder het oog gezien worden, lat Swift eenige da mes voor de competitie [aan Animo afstaat. In de 2e klasse zal waarschijnlijk E.W.W. afvallen. De competitie van afd. II (Seolto, B.K.C. en Rapide) zal wel niet gespeeld worden. Wat B.K.C. betreft, (voor haar zal ge tracht worden propagandawedstrijden te or- ganiseeren in West Zaeuwsch-Vlaanderen. O.a. zal wellicht Zeelatdia uit Hansweert in Z. VI. een wedstrijd gaan spelen. De voorz. zeide, dat de niJuwe competi ties 17 Sept. zullen aanvan gen. Het bestuur stelde voor een schrijfmachi ne aan te schaffen voor het secretariaat. Het benoodigde geld is er. Volgens de be grooting 1938 was er 2i50 aan contributie- gelden en dit bedrag zal nog grooter wor den. Het voorstel werö aangenomen. Een adspirantencommissie. Het bestuur achtte h'et gewenscht een ad spirantencommissie op te richten om de ju niores gelegenheid te geven wedstrijden te spelen. Na eenige discussie werd een ad spirantencommissie ingesteld, bestaande uit de heeren De Graaf en Broeder (V.K.V., Vere) en Dockheer (H.B.S., Middelburg). Een voorstel van het bestuur, dat Z.K.B.- leden 2 x 24 uur nadat zij bij den Bond zijn opgegeven mogen deelnemen aan wed- vooraan. Het gezelschap staat met lof en eerste prijzen in de eere-afdeeling van den Bond voor Harmonie- en Fanfaregezel schappen in Zeeland, en overal wordt met lof en met eere gesproken over het muziek gezelschap „Apollo" van Wissekerke, dat haar roem te danken heeft aan den heer C. Flipse. In de gezellige huiskamer, met ve le bloemstukken ter gelegenheid van dezen dag ontvangen hebben wij een kort intervieuw gehad met den jubilaris. De heer Flipse vertelde dat „Apollo" vol gend jaar 50 jaar zal bestaan, „voordat ik directeur was" aldus de heer Flipse voerde wijlen de heer A. T. C. Swenne den diri geerstok. In mijn 35-jarig directeurschap heeft „Apollo" goede en kwade tijden ge kend; het ging op en neer". We hopen dat de dirigent, die een groot kunstenaar in zijn geliefkoosd vak is, nog tal van jaren gespaard mag blijven en voor huis- en familiegenooten, èn voor de mu ziekwereld. strijden, werd goedgekeurd. Tot nu toe was de bepaling 6 x 24 uur. Besloten werd de zomercompetitie te la ten aanvangen eind Februari. Voorts zul len in den winter 19381939 (eind Januari of begin Februari) K.N.K.B. films worden vertoond. Verkiezing voorzitter. Daarna was aan de orde de verkiezing van een voorzitter. Zeelandia stelde den hr. M. Haasdonk (lid van Zeelandia) candidaat. Het bestuur had geen candidaat, doch steunde de candidatuur-Haasdonk. Naar aanleiding van 'n opmerking uit de vergadering, dat, wanneer de hr. Haasdonk gekozen wordt, drie leden van de vereeni ging Zeelandia in het bestuur zitting zullen hebben, werd tenslotte de oplossing aan de hand gedaan, dat de heer Haasdonk bedankt als lid van Zeelandia en algemeen lid wordt. Zonder stemming werd de heer Haasdonk gekozen tot voorzitter. De heer Haasdonk is procuratiehouder bü de Twentsche Bank te Goes. De heer Haasdonk zeide geen onbekende te zyn in de korfbalsport. Spr. is een van de oprichters geweest van Zeelandia en mede-oprichter van den Z.K.B. Spr. heeft voorts o.a. in een eerste klasse korfbalclub in Enschede gespeeld. Spr. nam zyn be noeming gaarne aan, omdat hy het nut van de korfbalsport in het algemeen in ziet. Spr. zal gaarne trachten den Z.K.B. in goede banen te leiden en tot grooten bloei te brengen, doch dan hoopte spr. op aller medewerking. De voorz. heeft den heer Everaars dank gebracht voor de goede diensten, die hy aan den bond heeft verleend. Aangezien de heer Bal uit Tolen bedankt had als bestuurslid, terwyl de heer Hol uit Aksel ter vergadering eveneens als be stuurslid bedankte, moesten onverwacht twee nieuwe bestuursleden worden geko zen. Daar geen enkele vereeniging daarop voorbereid was, werd voorgesteld de ver kiezing van deze twee bestuursleden tot de jaarvergadering in Januari aan te houden. De heer Hol zou dan in functie blyven tot dien datum. Tenslotte echter werd besloten een schrif- telyke stemming te houden, waarvoor een stembureau werd gevormd. ZWEMMEN. Zwemwedstrijden te Soeburg. Zaterdagmiddag hebben in het kanaal door Walcheren te Soeburg de jaarlyk- sche zwemwedstryden plaats gehad van de Zwemvereeniging „Luctor et Emergo". De winnaars op de verschillende num mers waren: 25 m vrye slag jongens 10 jaar: S. Vree- ke 21.8 sec.; idem meisjes 10 jaar L. Ratel band 25.8 sec.; idem jongens 13 jaar: H. Leeman 19 sec.; idem meisjes 13 jaar: C. Caljouw 20 sec.; idem leerlingen jongens: R. Dogge 35.8 sec.; idem leerlingen meis jes: G. Spruit 33.4 sec.; 25 m rugslag Heeren: H. Wezepoel 29 sec.; idem Dames: W. Ratelband 28.8 sec.; hinderniszwemmen dames en heeren: mej. T. Visser 61.4 sec.; H. Wezepoel 51.6 sec.; 100 m schoolslag dames: J. Labeur 105.4 sec.; 50 m vrye slag jongens: C. Ratelband 44.2 sec.; idem meisjes: W. Ratelband 44 sec.; popduiken: T. v. d. Velde 17.8 sec.; 50 m vrye slag dames veteranen mevr. Kaotclcyn 60.0 sec.; idem heeren J. Vos 52 sec. 3 x 50 m estafette dames: ploeg J. Cal jouw, J. Labeur en W. Ratelband in 2 m. 26 9/10 sec. Nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger Fernande Caroen, de Belgische zwem ster, die op 23 Augustus jl. te Oostende het wereldrecord op de 1000 yards borst- crawl op haar haam bracht met een tyd van 13 min. 3.2 sec. heeft niet lang plei- zier van haar wereldrecord gehad. Want Ragnhild Hveger is even een aantal baant jes gaan trekken met het gevolg, dat zy thans wereldreeordhoudster is op dezen afstand met een tijd van 12 min. 36 sec. Dit is hetelfde wereldrecord van de wonderbaarlijke Deensche zwemster. TENNIS. De nationale kampioenschappen. De nationale tenniskampioenschappen zyn te Amsterdam gehouden; een openba ring heeft zich niet voorgedaan. Oude be kende tegenstanders kwamen tegen elkaar uit in de verschillende eindstryden, nieuwe gezichten zag men in het geheel niet. De uitslagen luiden als volgt: Eindstryden: heeren-enkelspel: van Swol slaat Hughan 63, 46, 16, 75, 6—1. Dames-enkelspel: mej. Rollin Couquer- que slaat mej. Kerckhoff 61, 64. Karsten en Teschmacher slaan Hughan en van Swol 75, 46, 64, 46, 63. MOTORSPORT. Nationale terreinkampioenschappen K.N.M.V. Nabij Austerlitz (Utrecht) zyn gisteren de nationale terreinkampioenschappen der K.N.M.V. verreden. J. C. Verkerke op Ey- sink behaalde in de 125 cc klasse op overtui gende wijze het kampioenschap. In de 250 cc nam van begin af J. Bovee op Velocette de leiding en stond die niet meer af. In de 350 cc klasse was het J. van Ryn op Velo cette die de andere rijders geen kans gaf en won. D. Renooy op Eysink behaalde het kampioenschap in de 500 cc klasse, na he- vigen strijd met van Breemen op Rudge. WIELRENNEN. Een nieuw wereldrecord. Op de Vigorellibaan te Milaan heeft Fabio Battesini het wereldrecord over den kilometer met vliegend vertrek ver beterd en gebracht op 1 min. 4.8 sec. (oud record: 1 m 5.2 s.) De Olympische winterspelen in Zwitserland Het internationaal Olympisch comité heeft besloten de Olympische Winterspelen 1940 in Zwitserland te doen houden, terwyl de Olympische zomerspelen 1940 van 20 Juli tot 4 Augustus in Finland zullen wor den georganiseerd. POSTDUIVEN. Wedvlucht P. V. de Telegraaf te Middel burg van Ottignies (B.) 113 km. Los 12 h. Eerste 13-54-11. A. J. Kuypers te Vlis singen 1, 2, 7 en 9; W. Hendriks, Middel burg 3 en 4; A. Steketee, Soeburg 5; R. Dirven, Middelburg 6, 10, 12, 13 en 14; S. Kodde, Vere 8 en H. A. Polvliet, Middelburg 11de prys. DINSDAG 6 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. HILVERSUM II, 301,5 en 415,5 M. Nationaal programma, verzorgd door AVRO, KRO, NCRV en VARA. 8.00 Gram., Causerie, Orgelspel m.m.v. AVRO-Morgenwydingkoor en solist. 8.30 KRO-koor en voordracht „Koningin en Va derland". 9.00 Muziekver. „Patrimonium", Amstelveen. 9.10 Gram. 9.35 Muziekcorps Leger des Heils. 9.45 Wijdingswoord m.m.v. AVRO-Morgenwydingkoor. 10.00 NCRV-ork. en de Kon. Chr. Zangver. 10.45 Plechtige Nationale Gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, m.m.v. leden van Con- certgebouwork. en Toonkunstkoor o.l.v. prof. dr. W. Mengelberg en solisten. (O.a. toespraak door Z.Exc. dr. H. Colyn). 1.00 VARA-ork. (Om ca. 1.00 Ber.). 1.30 AVRO- Kinderkoor, met orgelbeg. 2.00 KRO-ork. 2.30 Orgelspel. 3.00 Reportage Nationale Huldebetooging op den Dam te Amsterdam, event, afgewisseld met gram. 4.30 VPRO: Herdenkingswoord en declamatorium. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Declamatie met muz. 6.00 NCRV-Fanfare. 6.30 VARA-ork. en so list. 7.00 VARA-tooneel. (Om ca. 7.00 Ber.). 8.00 Ber. ANP. 8.10 NCRV-Harmonie-ork. en toespraken tot de stamgenooten in Z. Afrika (o.a. door Z.Exc. dr. H. Colyn). 8.30 NCRV-Harmonie-ork. en gem. koor. 9.00 Reportage Hulde van de Ned. Jeugd aan H.M. de Koningin. 10.00 Declamatorium m. m.v. AVRO-Gemengd koor en ork. 10.45 Or gelspel. 11.00 Ber. ANP. 11.15 Ned. volks liederen. Hierna: Slotwoord. DROITWICH, 1500 m. 11.20 Blech strijk kwartet. 12.20 Gram. 12.35 Radiotooneel met muz. 1.05 „Five Microtones". 1.15 Declama tie. 1.35 Gram. 2.20 Welsch ork. en soliste. 3.20 Gram. 4.05 Troise's Mandoline-ork. m. m.v. solist. 4.35 Gram. 4.50 Gram. 5.20 Gram. 5.50 Alcor Trio. 6.20 Ber. 6.50 Ork. 7.40 Orgelspel. 8.05 Band Waggoners m.m. v. solisten. 8.50 Amusementsrep. 9.50 Gram. 10.00 Ber. 10.25 Amerikaanschsche volks liederen (gr.pl.) met toel. 10.55 Theaterork. 11.35 Loss' Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10—9.20 en 10.10 Gram. 12.40 Bailly-ork. 3.05 Gram. 4.20 Zang. 4.35 Gram. 5.20 Derveaux-ork. 6.20 Gram. 7.20 Viool en piano. 8.35 Kamermu ziek. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 en 8.50 Rheiniscne Landesork. 11.50 Rykszending: Rykspartydag 1938. 1.50 Gram. 2.30 en 3.35 Pop. conc. 4.10 Muz. tussehenspel. 4.20 Ork. 7.10 Gram. 8.20 Rykszending: Rykspartydag 1938. 10.35 Gram. 10.50 Koor en orxest. 12.203.20 Toonkunstenaarsork. en H. Za- noskar's ensemble. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20, 5.20 en 6.50 Gram. 8.20 Ork. en gram. 10.30 11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Ork. 1.50 Gram. 5.20 Piano. 6.35 Gram. 8.20 Radio tooneel met muz. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 8.20 Zie Keulen. 10.20 Ber. 10.40 Kwartetconc. 11.05 Ber. 11.20 Gram. 12.20—2.20 Nacht- conc. (gr. pl.). (1.151.26 Tijdsein). Grypskerke. Over de maand Augs. Bevallen; J. de Lignie, geb. Schout z. Getrouwd: W. Francke 26 j. en T. David- se 26 j., C. A. Louwerse 29 j. te Serooskerke en J. Clarisse 25 j., C. van den Broeke 21 j. te Serooskerke, en Adr. Clarisse 22 j. Overleden: J. J. Geschiere 4 mnd. d. Sint-Laurens. Over de maand Augs. Bevallen: J. Ton, geb. Poppe z., M. de Boer, geb. Simons d., L. de Kraker, geb. Flipse d. Getrouwd: C. J. van Dongen 23 j. jm. en M. Gillisse 22 j. jd. Overleden; M. Pouwer 81 j. wed. van A. Louwerse, W. Davidse 82 j. echtgen. van M. Kwekkeboom. Serooskerke (W.). Over de maand Augs. Bevallen: M. J. Joziasse, geb. Theune z. Overleden: N. Louwerse, geb. van den Broeke levenl. Oostkapelle. Van 27 Aug.3 Sept. Ondertrouwd; F. Dekker jm. 18 j. en H. Lous jd. 19 j. te Aagtekerke. MIDDELBURG. MA 5, Di 6 en WO 7 Sept. Dansen voor leden en introducees; Soc. De Ver genoeging. MA. 5 Sept. Herdenk. Reg. Jubileum. Ev, Luth. Kerk. Spr. ds. C. F. Nolte, vo cale' medew., 20.1521.15 h. Dl 6 Sept. Feestelykheden: 77.30 Klok luiden, 8.009.00 reveilles; 9.00 h. vertrek Jeugddeputatie met gemeen tevlag; 9.30 h. Kranslegging; 10.00 tot 11.00 carillon bespeling; 1315 h. historische optocht; 15.30 h. Uit voering kleppermarsch Markt; 16.30 h. 2e uitv. Kleppermarsch Molenw.; 17.0018.00 h. conc.; 18.00 Vertrek Jachtstoet naar Molenw.; 18.30 20.00 h. herh. optocht; 20.30—21.30 muziek Markt; 21.45 h. Fakkelopt. van de Markt n. BI. dijk; 22.00 22.45 h. Vuurwerk op Vogeldijk; 22.45 h. Fakkelopt. n. Markt; 2324 h. muziek Markt. GOES. MA. 5 Sept. Herd. reg.-jubileum. Spr. ds. E. P. Borgman, Middelburg, Geb. Ver. Vryz. Godsd. 20.00 h. Dl 6 Sep.Dl 13 Sep. Oranje-Etalage- wedstryd. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR. 2DO. 8 Sept. „Gas- parone" en „Problemen der Jeugd". 20.00 h. ZO. 15.00 h matinée. CITY, Midd. VR. 2—DO. 8 Sept. De natio nale film „Veertig Jaren". 20.00 h. ZO. 15.00 h matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6