ZEELAND. a BUITENLAND. SPORT. De Noord-Bevelandsche brug OEFENINGEN DER NIEUWE TWEEDE BATALJONS. KERK EN SCHOOL. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. De Minister vereenigt zich met tolheffing gedurende 25 jaren. Thans nog een leening van het werkfonds noodig. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLApDEREN W.D. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG, ENGELAND. üen legervliegtuig stort neer in drukke straat te Londen. ITALIË. EGYPTE. Een revolverschot in de buurt van koning Faroek. AARDENBURG OSENDARP EUROPEESCH KAMPIOEN 10Ö M. en 200 M. Naar wij vernemen zijn, als gevolg van (Je verlenging van den eersten oefentijd de dienstplichtigen der lichting 1938 II behqorende tot de eerste bataljons der re gimenten infanterie op 2 September jl. overgegaan naar de tweede bataljons (grensbataljons), ter vervanging van de dienstplichtigen der lichting 1938 I, die pp dienzelfden datum met groot verlof z0n vertrokken. Op 2 September zijn derhalve de nieu- wè tweede bataljons hun nieuwe garnizoe nen binnengerukt. In de eerstvolgende da gen worden, teneinde deze bataljons zoo spoedig mogelijk gereed te doen zijn voor de hun toegewezen taak, de daartoe noo dige oefeningen gehouden. Gelet op de huidige omstandigheden zijn tevens de onderdeelen van het korps mi litaire politietroepen, die met de bataljons moeten samenwerken, in die oefeningen ingeschakeld, terwijl mede de dienst op telegraaf- en telefoonkantoren is uitge breid. DE INDISCHE VORSTEN OPGETOGEN OVER EEN THEATER VOORSTELLING. Huwelijksgeschenk aan Lilliputter echtpaar. De sultan van Deli en de sultan van pontianak met gevolg, hebben Zondag avond geheel onverwacht, de voorstelling in het theater Carré te Amsterdam bijge woond. Het publiek bracht den hoogen gasten een spontane hulde en nadat de vorsten door de directie welkom waren geheeten, stond het publiek spontaan op en zong hun het Wilhelmus toe. De sultan van Pontianak toonde zich dermate opgetogen over het gebodene, dat hij in de pauze den wensch te kennen gaf de verschillende artisten persoonlijk te be groeten. Vooral de Lilliputters, die momenteel in Carré optreden, mochten zich in de groo- te belangstelling van den vorst verheugen. Toen de sultan vernam, dat de twee klein ste binnenkort in het huwelijk zouden tre den, trok hij een grooten ring van zijn vingers en schoof die met een gracieus ge baar de a.s. Lilliputterbruid over een tweetal vingers, als huwelijksgeschenk. DE KINDERVERLAMMING. Zaterdag is te Rotterdam weer een geval van kinderverlamming aangegeven. Van de gevallen der laatste weken zijn er te Rot terdam twee met doodelijken afloop. Alle scholen in Den Haag ge sloten. De burgemeester van 's-Gravenhage heeft in overleg met de medische instanties de sluiting gelast van alle openbare en bijzon dere bewaarscholen en scholen voor gewoon- en buitengewoon lager onderwijs, alsmede van de kinderbewaarplaatsen in deze ge meente tot en met 17 September 1938, zulks in verband met de in de residentie voorge komen gevallen van zg. kinderverlamming. Tot nu toe zijn in Den Haag gedurende het geheele jaar 1938, 22 gevallen ter ken nis van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst gekomen. Hoewel ook in de laatste dagen nog enkele nieuwe ge vallen zijn voorgekomen, is het aantal hier van zeer zeker niet verontrustend voor een gemeente van de grootte van Den Haag. Reeds tal van reizigers met kin deren teleurgesteld door de grens- sluiting. Zaterdag zijn eenige reizigers uit ver schillende deelen des lands, die de Duitsche grens bij Enschedé wilden passeeren, tot de onaangename ontdekking gekomen, dat de zich in hun gezelschap bevindende kinderen niet in Duitschland mochten worden toege laten. In verband met het voorkomen van kinderverlamming is de Duitsche grens in Twente, naar gemeld, gesloten voor kin deren beneden 14 jaar. Een dergelijk ver bod geldt nog niet voor Duitsche grensover gangen in andere deelen des lands, maar verwacht wordt, dat een zelfde maatregel daar eveneens zal worden genomen. Ook kinderverlamming in de Betuwe. Ook in de Betuwe is een geval van kin derverlamming geconstateerd bij het tien jarig dochtertje van het hoofd der Neder- duitsche Hervormde school te Opheusden. In verband hiermede is deze school geslo ten. De vanwege de Oranjevereeniging „Prins Bernhard" op 6 September te houden kin derfeesten zijn afgelast. Benoemd tot kweekeling met acte aan de school van Ger. lager onderwijs Kakel- dans telersekede heer J. Maas te Krabbendijke. Geref. Kerk. Op eht zestal te Arnhem komt voor ds. W. H. v. d. Vegt te Goes. WO. 14 Sept. 14.00 h Stadhuis te Vlissin- gen door de Woningbouwver. „Goed Wonen", het bouwen van 154 arbei derswoningen (104 beneden- en bo venwoningen en 50 ééngezinswonin gen). Zie Middelb. Crt. 27 Aug. '38. VR 16 Sep. door architect Briick, te Arn hem, aanbesteding van het verbou wen van het Luxor Theater, gelegen aan het Bellamypark no. 18 te Miss. Zie Middelb. Crt. 3 Sept. 1938. DO. 22 Sept. 14.00 h. Gem. huis, namens de Woningbouwvereen. „Gemeen schappelijk Belang te Missingen, 't bouwen 21 ééngezinswoningen, 7 ver diepingswoningen, aan de Bloemen- laan; 27 verdiepingswoningen op een terrein aan den Kapoentjesweg te Vlissingen. Zie Middelb. Crt. 1 Sept. 1938. Er komt schot in de plannen om het veer WolfaartsdijkKortgene te vervangen door een vaste brug! De minister van wa terstaat heeft n.l. dezer dagen aan Ged. Staten van Zeeland medegedeeld, dat hij zich in principe met heffing van bruggeld (zonder welke de brug niet gefinancieerd kan worden) voor den tijd van 25 jaar kan vereenigen, mits de brug na het einde van deze periode tolvrij zal zijn, en dat hij bereid is te bevorderen, dat het verkeers- fonds de kosten van den zuidelijken toe gangsweg, door hem geraamd op 165.000, voor zijn rekening zal nemen. Naar aanleiding van deze toezeggingen, die de brugplannen wederom in een nieuw, en zeer gunstig stadium brachten, zijn Ged. Staten aan het cijferen getogen, en een nieuw financieringsschema is ontworpen. Blijkens dit schema zal men tot den bouw van de brug over de Zandkreek kunnen overgaan als de gemeenten en polders op Noord-Beveland 25 jaar achtereen elk jaar 5000 zullen offeren, als de provincie ge durende een gelijke periode jaarlijks 20.000 op tafel legt, en als het provinciaal bestuur bij het werkfonds een leening kan sluiten, groot 1.165.000, tegen een rente van 2% en af te lossen binnen 25 jaar. Noord-Beveland, dat reeds 20 jaarlijksche bijdragen ad 5000 toezegde, zal, dunkt ons, tegen de nieuwe voorwaarde, wel geen bezwaar hebben. Want tegenover een ver laging van de subsidie-periode met 5 jaren staat het niet te onderschatten voordeel, dat de streek na 25 jaar geen enkel risico meer zal hebben te dragen, en dat de brug dan tolvrij zal zijn. De leden van de provinciale Staten, die de aanvankelijke gedachte jaarlijksche bij drage van 5000 verdubbeld zien, terwijl deze bovendien nog 5 jaren langer zal loo- pen, zullen misschien even opmerken, dat de brug op provincie op een aardig duitje komt, doch ook van dit college het voorstel van Ged. Staten stellig geen felle tegenkan ting ontmoeten. Want met de brug is niet slechts het be lang van Noord-Beveland, maar tevens dat van de provincie gediend. Zou het brugplan om welke reden dan ook niet tot uitvoering komen, dan zal n.l. de provincie zeer binnen kort belangrijke uitgaven moeten doen om het veer Wol faartsdijkKortgene, dat reeds lang niet meer aan de eischen voldoet, aan het hui dige vervoer aan te passen. Het vervoer heeft zich tusschen 1930 en 1937 geweldig uitgebreid; dat van passagiers steeg 22 dat van auto's 58 dat van rijwielen 38 Het veer tusschen de beide Bevelanden is drukker dan alle andere Zeeuwsche ve ren, met uitzondering van het veer Vlissin genBreskens, en te intensief om afdoende te kunnen worden bediend door de be staande veermiddelen. Als er geen vaste verbinding wordt gemaakt zal de provincie weldra moeten overgaan tot aanschaffing van een schip, dat door omvang en motor vermogen in staat is het zware auto-ver voer te verwerken. De kosten hiervan, en van de reserve worden geraamd op rond 2 ton. De aanlegsteigers zullen moeten wor den vervangen door nieuwe, hetgeen een uitgave van ongeveer 160.000 zal vorde ren; bovendien zal de dienstregeling, die te bekrompen is, moeten worden uitgebreid, in verband waarmede meer personeel aange steld zal dienen te worden. De exploitatiekosten van het verbeterde Veer zullen per jaar ongeveer 51.000 be dragen. Als men bedenkt dat de brug per jaar aan exploitatie ten hoogste 53.000 zal kosten, dan kan niet worden ontkend, dat de bouw van de brug over de Zand kreek, economisch volkomen verantwoord is. Voor een jaarlijksche meer-uitgave van 2000 kan Noord-Beveland uit zijn isole ment worden verlost. Het is te hopen, dat de leiding van het Werkfonds zich niet blind zal staren op het aantal bewoners van Noord-Beveland, dat zij zal inzien welke groote belangen met de ontsluiting van dit deel van Zeeland ge moeid zijn, en dat zij de provincie tegen de gestelde voorwaarden aan het bedrag zal helpen, noodig om de brug tot stand te kun nen brengen. Apotheken. In de opgave van de openstelling van de apotheken stond Vrijdag, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag de apotheek Van de Garde, Korte Noordstraat, geopend zou zijn. Dit moet echter zijn de apotheek-Van Pienbroek, Pottenmarkt. Dinsdag overdag is alleen de apotheek- Van de Garde geopend. WENKEN VOOR DE FEESTDAGEN. Behalve de reeds in het tweede blad op genomen mededeelingen betreffende de feesten, willen wij er hier nog een paar laten volgen: De vrouwen en mannen van het Roode Kruis zullen ook morgen weder op hun post zijn. Op drie plaatsen is een hulppost ge vestigd en wel in de gebouwen der firma Dronkers, ingang Helm, den geheelen dag; in de Gasfabriek tijdens optocht en klep- permarsch en in de Teerpakhuizenstraat café Spoorzicht tijdens het vuurwerk. Bij ernstige ongelukken zal men goed doen no 31 op te bellen, waarop van uit den Helm hulp zal worden verleend Nu het vuurwerk niet op de Loskade, doch op den Vogeldijk die zijn naam ontleent aan dien van den veerman van het sedert lang opgeheven veer Vlissingsch Wagenplein naar Kanaalweg wordt afge stoken, zal de route naar het vuurwerk eenigszins afwijken van hetgeen in het pro gramma is vermeld en wordt thans heen: Langeviele, Lange Geere, Koestraat, Vlis- singsche straat, Vlissingsche brug, Vlis singsch Wagenplein en terug Vlissingsche brug, Vlissingsche straat, Hoogstraat, Nieu we Haven, St. Janstraat, Langedelft, Markt. Aan de groepen van den optocht is er nog een toegevoegd, voorstellende Koning Wil lem I met enkele generaals te paard, uit gaande van de buurtcommissie Gortstraat. De lagere scholen hebben Woensdagmor gen allen vrijaf. Aan de kinderen van de vier laagste klas sen wordt een étui met een oranje-penhou der en een dito vulpotlood aangeboden, met er op: „18981938 Regeeringsjubileum". De leerlingen der hoogere klassen en die der Ulo-scholen ontvangen een metalen bladwijzer met gekroonde W er op en ver pakt in étuitje met hetzelfde opschrift. Aanrijding. Zaterdag had in de Vlissingsche straat een aanrijding plaats. Achter een vracht auto reed een wielrijder. De auto stopte en dit deed ook de wielrijder, doch de auto kwam achteruit en daarbij werd het voor wiel van de fiets vernield. De politie onder zoekt dit geval nader. De drank. Zaterdag riep een caféhouder op den Blauwendijk de hulp der politie in voor een bezoeker, die in dronkenschap een ruit bij hem vernielde. Een inspecteur en een agent troffen op den Blauwendijk een man aan, die dronken was en aan de hand bloedde. Hij werd naar het politiebureau overge bracht, waar bleek, dat de wonde niet erg was. Na verbonden te zijn, werd hij ter ontnuchtering opgeborgen. Of hij ook een verbaal wegens vernieling krijgt, zal het verder onderzoek uitmaken. Voor het diploma A van de Maatschap pij tot het redden vap drenkelingen, is ook nog geslaagd mej. J. Krk, lid der Middel- burgsche Reddingsbrigade. MELISKERKE. Gevcnden voorwerpen: een geschilderde zitbank een vulpotlood en een portemonnaie. Inlicitingen bij den ge meenteveldwachter. RAAD VAN 's-HEEt ABTSKERKE. Belastingverhooging. 's-HEER ABTSKEEK3. Zaterdag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester. Afjvezig de heer Blok. Ingekomen was qen verzoek van G. Braam Gzn., om aanleg van een garantie- lijn van het electriseh net naar de woning van hem en anderen aan den Polderweg. B. en W. zullen een onderzoek instellen naar de mogelijkheid en de kosten. Met algemeene stemmen werd besloten de opcenten op de Pers, belasting te bren- vroeg of het niet beter was om opcenten gen van 50 op 60. De heer De Jonge te heffen op de vermogensbelasting. De v o o r z. gaf inlichtingen en zeide dat er in de gemeente weinig aanslagen in de Ver mogensbelasting zijn, zoodat op deze be lasting niets te halen is. Aangeboden werd de begrooting voor het jaar 1939 met ontvang en uitgaaf van 14.894. en een post onvoorzien van 107. In verband met de hoogere kosten van het teren der wegen met een nieuwe teer- soort, werd een wijziging der begrooting 3 038 mot oigomoono utemmen goecigeKeurd. Bij de rondvraag vestigde de heer Van W e e 1 e er de aandacht op dat er op den Langen weg veel losse grind ligt. De v o o r z. deelde mede, dat B. en W. juist hadden besloten om de overtollige grind te laten opruimen. RILLAND. Een vijftal jongelui zal Dins dag a.s. De Bathpoldeïs vertegenwoordigen bij het Nationaal huldebetoon, dat H.M. de Koningin in Amsterdam zal worden ge bracht. De deelnemers (sters), gekleed in Zeeuwsch costuum, voeren met zich mede een gekroonde W. Zocwel letter als kroon zijn vervaardigd van verschillende land bouwproducten. RILLAND. Zondagavond had in de'Ned. Herv. Kerk alhier een cienst plaats ter her denking van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Nadat ds. Herwijnen de bijeenkomst ge opend had, traden als sprekers op de bur gemeester dezer gememte en ds. Sickesz, terwijl de heer Verboon met dankzegging sloot. Een groep oud-Jaden van de thans ontbonden zangvereenigng „Excelsior" zong eenige liederen. WEMELDINGE. Bij ien gem. veldwach ter zijn inlichtingen te bekomen over het vinden van een damesportemonnaie met in houd. Goede vangst. IJZENDIJKE. Door de marechaussée te IJzendijke is gearresteerd en naar Middel burg overgebracht de tommies der invoer rechten en accijnzen enz., Sch. Naar het „Dagbl. vat N.B. en Zeeland" meldt, heeft genoemde commies zich schul dig gemaakt aan diverse verduisteringen en kleine diefstallen en werd hij dezer da gen bij een zijner manipulaties op heeter- daad betrapt. Tegenover de marechaussée heeft S. na genoeg reeds een vollddige bekentenis af gelegd. Zaterdag werd te Wemeldinge door het bouwkundig bureau v. h. A. Ie Clercq te Kruiningen, voor den heer J. Prins té Vlissingen, publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd door: I. van Baal, Wemeldinge voor 4310; J Priem, Ovezande 4276; C. van Gorp, We meldinge 4269; A. J. Smits, Kattendijke 3858; J. Luteijn, Ierseke 3849; J. van Koeveringe, Schor e 3840; Gebrs. Allewijn, Waarde 3773; A. van Eenennaam, Hans- weerd 3767; J. Griep, Hansweerd 3748; H. J. Meijaard, Wemeldinge 3747; Gebrs Karelse, Kruiningen 3735. Loodgieterswerk: A. Leijs, Krabbendijke 297. Electriseh licht: K. van Dalen, Wemel dinge 95. De gunning is aangehouden, Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws Hyp. B.-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—.— A Amsterd. Bank 144%—143% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 510—510 A De Schelde N.B. 4444 C Am. Smelt Ref. 37—37% A Born. Sum. H. M. 177%—177% A Houth. Alberts 9999 C Union Pac. Rr. 6868% C Int. Nickel Cy. 37% A Pref. Lever Bros 137136 Ned. 38 1000-3 102%—102 O. Indië 37 100-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 82% Koloniale Bank 153% N.l. Hbk. 600 134133% Ned. H.M. 1000 155%—153% v. Berkels Pat. 6463% Calvé-Delft 91% Philips Gem. B. afg. 247%—245%-44% Unilever 153%—153-50% Am. Car Foundry 2020%-19% Anaconda Cop. 25%26-25% Bethlehem St. 44%44%-43% Kennec Copper 30%31-30% Rep. Steel 14—14%-13% U. States St. C. 44%—15-43% North Am. Cy. 15%15 A Kon. Petr. Mpjj. 339%—339%-36% Contin. Oil Cy. 22%—21% Phillips Petr. Comp. 29%29% Shell Union O.C. 11%—11-% Tide Water Ass. Oil 10%10%-% e.d. A Ned. Scheepv. U. 116%—117 A H.V. Amsterdam 472%473-69 A Java Cult. Mtf. 171 N.I. Suiker U. 179—.— A Deli Batavia 216%—214-15 Deli Mij. 1000 279%—282%-77 Tabak H.V_A. - Philips - Markt - (Wettig Obl.Markt Unilever Amerika KoninkL Rubber Schepen gedeponeerd.), A Senembah 251251% C Baltimore Ohio 6%6 C Southern Pac. Cy. 1414-13% A Southern Rlw. 9%9% A Amst. Rubb. C. 232—233%-30 A Deli-Bat. Rubb. 160 A Hessa Rubber 128% A Serbadjadi S.R. 106%—.— WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York heden Zaterdag 8.92% 8.92% 73.95 5.00% 31.20 1.84% 73.75 5.00% 31.10 1.84%' De Spaansche burgeroorlog. DE RECHTSCHEN MAKEN VORDERIN GEN AAN HET EJBRO-FRONT. Zaterdagochtend is overal aan het Ebro- front de strijd met felheid hervat. De strijd werd geopend met een bombardement door de luchtmacht en de artillerie, vervolgens kwam de infanterie in actie. De regee- ringstroepen werden, volgens de opstande lingen, met zware verliezen achteruft ge slagen. De rechtschen melden dat zij gis teren aan dit front de stad Corbera hebben bezet, Verscheidens ^gevangenen werden gemaakt en groote hoeveelheden oorlogs materiaal buitgemaakt. Elf dooden. In de Noord-Londensche voorstad Edmon ton is gisteren een ontzettend vliegongeluk gebeurd, dat aan tien menschen het leven heeft gekost. Onder de dooden zijn de be stuurder van het vliegtuig, een vrouw en twee kinderen. Een legervliegtuig verloor hoogte, toen het boven de dichtbevolkte wijk vloog. Het etootte tëgen een huis, kwam vandaar op de straat terecht, waar een spelende jon gen doodeiijk getroffen werd, verhief zich toen weer om tegen het dak van een ander huis te botsen en in brand te geraken .In een der huizen, die brandschade opliepen, kwam een vrouw om het leven, terwijl haar man en kinderen ernstige brandwonden bekwamen. Een acht-jarig jongetje is Ia- ter aan de brandwonden overleden. In den loop van den nacht zijn nog vijf ernstig gewonden overleden, waardoor het aantal slachtoffers van dit vliegongeluk tot tien is gestegen. JOODSCHE PROFESSOREN ONTSLAGEN. Op grond van de nieuwe anti-Joodsche ministerieele decreten zijn aan de universi teit van Turijn 50 professoren ontslagen, aan de universiteit van Florence veertig en aan de universiteit van Milaan twintig. Zij namen bijna allen vooraanstaande plaatsen in. Reuter meldt uit Alexandrië: Op het oogenblik, dat de jonge Egyptische koning Faroek Zondag het zwembad van de Sporting Club waar hij de prijzen voor de Egyptische zwemkampioenschappen had uit gereikt, verliet, is een schot gelost. De koning werd niet getroffen en keerde ongedeerd naar zijn paleis terug, blijk ge vende van een groote koelbloedigheid. Op dit oogenblik is nog slechts bekend, dat iemand, waarschijnlijk een Syriër, bij het passeeren van den Koning zijn revolver in de richting van den vorst afschoot. Een naast hem staande toeschouwer slaagde er in het wapen een andere richting te geven, zoodat twee toeschouwers aan het been gewond werden. Geen aanslag? Nader wordt gemeld; In het officieele communiqé omtrent den aanslag wordt van een aanslag op het leven van den koning niet gesproken. De gearresteerde Syriër wordt slechts beschuldigd van het in zijn bezit hebben van vuurwapens. Havas meldt, dat officieel bevestigd wordt, dat het onderzoek heeft uitgewezen, dat de auto van koning Faroek reeds de zweminrichting zou hebben verlaten toen het schot weerklonk, zoodat niet van een aanslag op den koning gesproken kan worden. Uit de verklaringen van den gearresteer den Syriër moet zijn gebleken dat deze de revolver, die uit de zak van een onbekend gebleven persoon was gevallen, had opge raapt, en dat bij het maken van dit gebaar het wapen per ongeluk was afgegaan. Dit lijkt ons echter een wel wat heel simpele verklaring. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. BRUYNOOGE. VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z. V. B. Zaterdagcomp. Zuid-BevelandIerseke 2 Kloetinge 31; Kapelle 2Kruiningen 2 3—0. Goes IDosko I 62. Goes speelde op uitnoodiging van Goe- sche Boys een wedstrijd tegen Dosko I en won met 62. Het Goes-elftal speelde een vlotten wedstrijd en was steeds gevaarlijk. Het, Dosko-elftal stelde teleur en was geen schaduw van vroeger meer. Goesche BoysDosko H 11. Goesche Boys speelde tegen Dosko II een oefenwedstrijd, welke met 11 eindigde. De Goesche Boys, die na rust meestal in de meerderheid waren hadden een kleine zege wel verdiend. De afwerking der aan vallen was echter te slordig. WANDELSPORT. Successen van Achilles. Bij de te Merksem (België) gehouden wandeltocht, over een afstand van 30 km en waaraan ruim 600 deelnemers deelna men, behaalde de wandelafdeeling van Achilles te Middelburg de eerste prijs voor den besten indrukmakende vereeniging met 129 punten voor De Dwaalster, Den Haag en Natuurvrienden, Eindhoven met 128 en 127 p. Tevens behaalde Achilles de eerste prijs in de afdeeling meest practi- sche en beste kleeding met 27 p. ATHLETEEK. Te Parijs zijn Zaterdag en Zondag de Europeesche athletiekkampioenschappen ge houden. 23 landen waren vertegenwoordigd. De eerste dag bracht goede successen voor onze Nederlandsche athleten. Osen- darp slaagde er in het Europeesch kampi oenschap op de 100 m te veroveren, zij het dan ook na zwaren strijd. En al bleek hij in zijn serie, welke hij natuurlijk wel won, niet in topvorm te zijn, zijn nederlaag in den halven eindstrijd tegen den Zweed Strandberg deed voor den Nederlander het ergste vreezen. Doch in den eindstrijd had Osendarp zich zelf weer gevonden. Onze landgenoot wist met gering, doch duidelijk waarneembaar verschil voor Ma- riani en Strandberg en Van Beveren te ze gevieren. Onze tweede man, Van Beveren, die suk kelde met een aangedane achillespees, heeft zich in den eindstrijd niet geheel kunnen geven. Zijn tijd in den halven eind strijd was 10.4 sec., evenals van Mariani, den snelsten tijd van den dag, toonde zijn goede conditie. In den eindstrijd werd de blessure erger en hoewel hij met de vier de plaats tevreden moet zijn en kan zijn is het meest betreurenswaardige van het geval, dat hij Zondag niet aan zijn sterk ste nummer, de 200 m kon deelnemen, en ook is uitgeschakeld voor de 4 x 100 m estafette. De 200 meter was Zondag een groot succes voor Osendarp. Het is tenslotte een gemakkelijke zege voor onzen landgenoot geworden, daar de Zweed Strandberg en de Italiaan Mariani verstek lieten gaan om zich te sparen voor de estafette. Osendarp werd Europeesch kampioen op de 200 m in 21.2 sec.; 2 Scheuring (D.) 21.6; 3 Penning- ton (Eng.) 21.6 s.; 4 Saelens (B.) 21.7 s. Nieuw Ned. record op de 800 m van Bouman. Onze landgenoot Bouman werd Zater dag in zijn serie op de 800 m eerste zon der zich ten volle te geven. Zondag heeft Bouman in den eindstrijd op dezen afstand uitstekend geloópen. Hij werd vierde ach ter den Duitscher Harbig, die kampioen werd in 1 m 50.6 sec., den Franschman Leveque en den Italiaan Lansi Bouman vestigde met zijn tijd van 1 m 52.3 s een nieuw Nederlandsch record (oud Ned. re cord: 1 m 54.4 s.). Karl Baumgarten tweede op de 400 m. Karl Baumgarten heeft bewezen de op één na beste looper van Europa te zijn op de 400 meter. Via een tweede plaats in zijn serie had hij zich in den eindstrijd geplaatst. Onze landgenoot volbracht daar in het kunststuk, den favoriet, den En- gelschman Brown rot op een meter te be naderen en slechts door een laatste kracht inspanning kon Brown zich cl.overuin ning verzekeren. 1 en Europeesch kampioen: Brown (E.) 47.6 sec.; 2 K. Baumgarten (N.) 48.2 sec.; 3 Linnhoff (D.) 48.8 séc.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2