MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT Fransche verloven ingetrokken. Het veertigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Deze Courant DE TELEX BINNENLAND. De feestelijke intocht in de hoofdstad. Amsterdam, in feesttooi, bejubelt de Lands vrouwe tijdens triomftocht door de stad. Reservisten der Maginot- linie onder de wapenen geroepen. WEERBERICHT. De Britsche pers°huldigt Koningin Wilhelmina Gelukwenschen van de A. J. C. aan H. M. de Koningin. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 308. TWEE BLADEN. MAANDAG rSTW 1 5 SEPT. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAAKG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Heden was het de groote dag voor 'Amsterdam, een hoogtijdag, zooals in de ge schiedenis van de hoofstad slechts met groote tusschenpoozen voorkomt. Vandaag houdt Koningin Wilhelmina hier haar fees- telijken intocht, niet, zooals telken jare opnieuw voorkomt, om slechts eenige dagen temidden van Haar onderdanen in de hoofdstad te toeven, maar om hier den dag te herdenken, waarop Zij, veertig jaar ge leden, in diezelfde hoofdstad gekroond werd tot Koningin der Nederlanden. Men had getwijfeld aan de mogelijkheid, met de beperkte middelen waarover men beschikte, de stad in een waardig feest kleed te kunnen steken, doch goede wil en kunstzinnige smaak hebben op verrassende wijze aangevuld wat men aan middelen te kort kwam, en ondanks de soberheid, die moest worden betracht als gevolg van den ernst der tijden, waaronder vooral de hoofdstad gebukt gaat, zijn alle belangrijke punten der stad, en is ook de geheele in- tochtsweg smaakvol en feestelijk versierd, terwijl de feeststemming, welke vandaag een hoogtepunt doormaakt, eigenlijk reeds sedert 31 Augustus niet meer uit de straten der stad is geweken. Het was vanmorgen vroeg reeds merk baar, dat de dag van heden door een bij zondere gebeurtenis gekenmerkt zou wor den. Het was, alsof alles, wat in de stad gebeurde, slechts als bijkomstige noodza kelijkheid werd verricht omdat één groote gebeurtenis, waarop zich alles richtte, van beteekenis was. Het versierde Haarlemmermeer- station. Begrijpelijkerwijze stond de plaats van aankomst, het Haarlemmermeerstation, in het centrum-der belangstelling, en hier en langs de Lairessestraat had de politie dan ook tijdig voor een afzetting en maatrege len tot ordening van het verkeer moeten zorgen, om vooral ook den Amstelveen- scheweg niet vroegtijdig te laten blokkee- ren. Sober maar smaakvol is het Haarlem mermeerstation versierd. De dienst van pu blieke werken en de dienst der beplantingen van de gemeente Amsterdam hebben hier voor zorg gedragen. De gevel is afgezet met slingers groen, terwijl de daklijst van het stationsgebouwtje een versiering draagt van groen en oranjekleurige bloemen. Ter zijde van den ingang zijn oranjedoeken en vlaggedoek in de nationale kleuren gedra peerd. En tegen den voorgevel rechts van den uitgang, is met behulp van een groot baldakijn een soort loge gebouwd, waarin Hare Majesteit aanstonds zal plaats nemen om de zanghulde van het Toonkunstkoor in onvangst te nemen. De bovenkant van het baldakijn, waarvan zware franje's af hangen, wordt gevormd door een gedra peerd velum, terwijl de achtergrond van de loge, die tegen den muur van het stations gebouw is aangebracht, bestaat uit blauw fluweel, waarop oranjebanen een smaak volle versiering vormen, zoodat het geheel, Nassau-blauw en Oranje, is gehouden in de heraldieke kleuren van ons Koninklijk Huis Ter weerszijden wordt de loge min of meerafgesloten door hooge, groene plan ten en een smaakvolle bloemversiering, welke ook aan den binnenkant is aange bracht. Masten met verticaal neerhangend vlag gedoek voltooien het feestelijke beeld van de plaats, waar de Koningin haar intocht in de hoofdstad zal beginnen. Tegen twee uur is het, achter de afzettingen, zwart van de menschen, waarvan sommigen reeds uren hebben gewacht om zich een plaatsje in de voorste rijen te vezrekeren. In afwachting langs den intochts- weg. Het gedeelte van de Corn. Kruseman- straat aan den kant van het Haarlemmer meerstation, is echter ten deele vrij gehou den, want kort na half twee nemen hier de infanterietroepen, welke langs het eer ste stuk van den intochtsweg de afzetting zullen vormen, hun plaatsen in. Zij staan ter weerszijden langs de Krusemanstraat, en even voorbij den hoek van den Amstel- veenscheweg tot aan de Lassusstraat, en dan volgt, tot den hoek van de Dufaystraat, een eerefront van reserve-officieren. Onge merkt gaat de Krusemanstraat over in de Lairessestraat, waar langs het eerstvolgen de, breedere gedeelte, de Amsterdamsche Vrijwillige Burgerwacht staat opgesteld. En verder achter deze troepen, verder voor bij deze afzettingen, en ook op balcons, uit ramen en zelfs op daken, slechts menschen, gespannen en feestelijk afwachtende men schen, die den geheelen fraaien, breeden en smaakvol versierden verkeersweg omzoo men. Want op eenvoudige wijze heeft men in Corn. Krusemanstraat en De Lairesse straat een zeer kunstzinnig effect weten te bereiken, door het aanbrengen van schuin geplaatste metalen draagstangen aan elke lantaarnpaal waarvan in drie gescheiden banen de kleuren van onze nationale vlag afhangen, welke banen in een ruime boog vallen en aan den achterkant van de draag- stang, dus dicht bij den paal, worden opge houden. En dan hebben de bewoners zich evenmin onbetuigd gelaten. In de Corn. Krusemanstraat waar de fraaie blokken middenstandswoningen van verschillende bouwvereenigingen staan, maar ook verder in de Lairessestraat, zijn op regelmatigen afstand oranje of rood-wit-blauwe velums van boven naar beneden langs de gevels gespannen, terwijl vele gevels, portieken en raamkozijnen met slingers groen en oranje- bloemen zijn versierd. Vooral de bewoners van tal van kapitale heerenhuizen in de De Lairessestraat hebben hiervan veej werk gemaakt en zeer veel fraaie versieringen zijn hier aangebracht. Opvallende versie ringen tooien eenige schoolgebouwen langs den weg, het gebouw der Vrije Universiteit en het Scheepvaartmuseum op den hoek van de Cornelis Schuytstraat, terwijl ook het voorplein van het Amsterdamsche Ly ceum met zijn fraaie poortbogen de aan dacht trekt. Onnoodig te zeggen, dat bijna huis aan huis de nationale driekleur is uitgestoken, terwijl het kleurige beeld van de te volgen route nog wordt verhoogd door de lange rij van vaandels, die men aanschouwt als men langs de afzetting kijkt. Want op eeni- gen afstand voor de afzetting en op korten afstand van elkaar staan langs den gehee len weg van de plaats, waar de militaire af zetting ophoudt tot daar, waar zij nabij den Dam weer begint, de vaandeldelegaties van bijna 650 vereenigingen en organisaties op verschillend gebied, vaandeldragers met een of twee gedelegeerden, die langs den geheelen weg de Koningin namens de tien duizenden Nederlanders, die zij vertegen woordigen, een vaandelhulde brengen. Het uur nadert. Tegen twee uur nadert bij het Haarlem mermeerstation het eere-escorte van het eerste regiment huzaren, dat de stoet zal begeleiden. De honderd onder-officieren en manschappen, in veldtenue met lichte be pakking, onder commando van een rit meester en drie luitenants, stellen zich op in twee gelederen, op den Amstelveensche- weg, met het front naar het station. Voor het station heeft zich een eerewacht in militair-aandoenden, doch bij de weer macht onbekend uniform, opgesteld. Het zijn de studenten-weerbaarheidscorpsen van het Utrechtsche, Leidsche en Amsterdam sche Studentencorps, tezamen ongeveer 200 man onder commando van den heer G. J. Kolff, commandant der Utrechtsche Stu denten-Weerbaarheid. Rechts van het stationsgebouw, terzijde van de koninklijke loge, welke door het fraaie baldakijn wordt gevormd, hebben zich de zangers opgesteld, van het Toon kunstkoor, tezamen met de 20 blazers die de zanghulde zullen begeleiden. In de buurt van het dirigeergestoelte zien wij Prof. Dr. Willem Mengelberg, die zoo aan stonds de zangers zal dirigeeren. Inmiddels rijden de auto's af en aan met de autoriteiten, die bij de ontvangst van Hare Majesteit aanwezig zullen zijn. Zij verzamelen zich in de wachtkamer van het stationsgebouw. De zaal is voor deze gele genheid ontruimd en met behulp van tapij ten, planten en bloemen, herschapen in een fraaie receptiegelegenheid. Voor een der fraaie tapijten, waarachter het buffet ge heel schuil gaat, staat de zetel, waarop de Landsvrouwe aanstonds, tijdens de begroe tingsrede, zal plaats nemen. Tegen twee uur waren hier o.a. bijeen de burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, die ge tooid was met zijn ambtsketen, de commis saris der Koningin in de pfovincie Noord- Holland mr. dr. A. Baron Roëll, de kamer- heeren van H. M. de Koningin, jhr. mr. W. F. Roëll en jhr. F. J. E. van Lennep. Verder de leden van het dagelijksch bestuur der gemeente, de wethouders en de gemeente secretaris, alsmede de leiders van bijna alle fracties van den Amsterdamsche Raad en verscheidene raadsleden, tezamen 26 in getal, alsmede verscheidens militaire auto riteiten. En dan natuurlijk de leden van de com missie voor den intocht van de Huldigings commissie 1938. Het achterste, tegenover de wachtkamer gelegen perron, van het ge woonlijk zoo rustige, onopvallende Haar lemmermeerstation, heeft eveneens een me tamorfose ondergaan. Met behulp van ge timmerde, oranje en blauw geschilderde houten zuilen, waaroverheen een gedra peerd velum is aangebracht, heeft dit per ron een smaakvol aandoende overkapping gekregen, terwijl het verder met bloemen en groen is versierd, evenals de weg, die van het perron naar de tot ontvangzaal in gerichte wachtkamer leidt. Ter rechterzijde, met het front naar den kant, waar de koninklijke trein zal voorrij den, staat sedert kwart voor twee de eere wacht opgesteld, bestaande uit 100 man, met acht tamboers, vaandel en vaandel- wacht, van het vijfde regiment infanterie, in veldtenue zonder bepakking, onder com mando van een kapitein met drie luite nants als sectie-commandanten. Op den rechtervleugel, naast de tamboers en hoorn blazers, staat het muziekcorps van het vijf de regiment infanterie. De aankomst. Het is nu weldra half drie, de groote wij zer der stationsklok nadert de 6 steeds dich ter; in spanning turen allen langs de rails, die echter reeds op korten afstand van het stationnetje een bocht maken en uit het gezicht verdwijnen. Maar reeds is de trein Amstelveen gepasseerd, het kan nog slechts enkele minuten duren en ja, dan komt ook inderdaad een locomotief in het zicht, trotsch voorop den koninklijken trein trek kend, welke bestaat, behalve uit eenige stootwagons, uit het bruine salonrijtuig van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, en dan glanzend blauw en versierd met gou den gekroonde W., twee koninklijke salon- rjjtuigen en een bagagerijtuig. Het „geeft-achtsignaal" voor de op het perron opgestelde eerewacht heeft geklon ken. Stram in Je houding staan de mannen als de trein, die over Gouda, Woerden, Breukelen, Nieuwersluts, Hoofddorp en Amstelveen Haag is gekomen langzaam langs het perron schuift en pre cies op de juiste plaats stopt, zoodat het trapje, waarlangs de hooge reizigster uit het ïconinKnjKt xijLuig net Derron kan betre den, juist bij den uitgang van het salonrij tuig staat. Snel heeft burgemeester de Vlugt zich naar het salonrijtuig begeven om de Ko ningin in de hoofdstad te verwelkomen. Een enkel kort bevel en de eerewacht presen teert het geweer op het moment, dat de Vorstin zich aan dén uitgang van het salon- rijtuig vertoont en allen staan stil, zij die niet in uniform zijn niet de hooge hoeden in de hand, als de muziek van het vijfde infanterieregiment sta/ig het oude Wilhel mus doet hooren. Nadat de Koningir specteerd heeft, begei door burgemeester De ron, en het met bloemen versierde platform naar de wachtkamer. de eerewacht gein- ft Zij zich, begeleid Vlugt, langs het per Het gevolg bestaat lais mevrouw van Loi le van Tets en baro admiraal Bauduin, a; chef van het militai 'uit de Dame du Pa- n, de hofdames freu- es van Asbeck, vice- judant generaal en e huis van H.M. de Koningin, de grootmeester van H.M. de Koningin graaf Dumenceau, de particuliere secretaris baron Sixna van Heemstra, de Verheyen en de ad óningin, de luitenant Van Holthe. borden de aanwezigen r aan Hare Majesteit eerste stalmeester jh: judant van H.M. de ter zee le klasse jhr In de wachtkamer door den burgemeest voorgesteld. Nadat de Koningin op de daartoe be stemde zetel had pli lts genomen en allen zich in een grooten den geschaard begri van Amsterdam, dr. tring daaromeen had- ette de burgemeester V. de Vlugt, de Hooge Bezoekster met de vólgende rede: Rede b*rgemeester de Vlugt. Het Gemeentebes uur van de hoofdstad is het een eer en etn voorrecht Uwe Ma jesteit op dit oogen te mogen heeten. Is ilik hartelijk welkom Uw bezoek aan Am sterdam der burgerjj en ons steeds een oor zaak tot vreugde en vindt Uwer Majesteits voortdurende belangstelling in het wel en wee van ons Gemeentelijk leven hier groo te waardeering, ditmaal komt dit alles in nog sterker mate tot uiting en mogen wij Uwe Majesteit in dankbare feeststemming begroeten. Immers besloot Uwe Majesteit Haar zoo gewaardeerd bezoek aan onze stad te bren gen op een tijdstip, dat samenviel met de herdenking van het feit, dat Zij voor veer tig jaren de Regeering van ons land aan vaardde, dat hier de plechtige inhuldiging plaats vond en de band tusschen Uwe Ma jesteit en het Volk van Nederland werd be vestigd. Ons welkom is dientengevolge hooger ge stemd, dieper en nog warmer van toon, overmits zich daarin een gevoel van groo te en oprechte dankbaarheid mengt voor 't voorrecht gedurende zoo vele jaren aan Uwe Majesteit en aan ons Volk geschonken. In dat gevoel, in die groote en oprechte dankbaarheid deelt de burgerij met onge kende hartelijkheid en staat zij gereed Uwe Majesteit dit straks te doen blijken. 18981938. Veertiglange jaren De verleiding is groot bij deze periode stil te staan. Intusschen het zou naar mijne meening in dit korte woord van hartelijk welkom kwalijk passen te spreken over het geen in die veertiglange jaren in het persoonlijk leven van Uwe Majesteit plaats greep of over hetgeen zich en hier en el ders in dat tijdvak voltrok. Uwe Majesteit vergunne mij te volstaan met te constateeren, dat in geheel onze historie moeilijk een regeeringsperiode van even langen duur is aan te wijzen, waarin zóó belangrijke veranderingen op schier elk gebied plaats vonden. En nog zijn deze niet tot staan gekomen. Nog duurt de verwar ring in de wereld rondom ons voort. Nog werpt zij nieuwe problemen op, die de zorg en de moeite Uwer Majesteits Re geering vergrooten, de taak der plaatselijke besturen in niet geringe mate verzwaren en een groot deel van ons volk het uitzicht op soulaas ontnemen. Drukken deze omstandigheden haar stempel op deze jubileumdagen en geschiedt dan ook overeenkomstig den wensch van Uwe Majesteit de herdenking in soberheid, toch is en blijft er reden tot vreugde en dank. Daartoe stemt aanstonds eene verge lijking met den toestand elders, met het geen in zoovele landen van Europa plaats greep. Daartoe stemt ook de omstandigheid, dat wij dank zjj God's goedheid nog zijn die wij zijn, een vrij volk, welks onafhankelijk bestaan niet alleen ongerept bleef, maar dat ver buiten onze grenzen aan achting en beteekenis won. Doch daartoe stemt vooral, dat wjj ons mogen verheugen in het bezit van Uwe Majesteit, die, na veertig uiterst moeilijke en zorgvolle regeeringsjaren, nog onver zwakt den scepter voert, telkens opnieuw het belang van land en volk dienende en in onbezweken trouw de woorden van Uwen Koninklijken Vader, voor veertig jaren ook tot de Hare gemaakt, toepassende; „Oranje kan nooit, nooit genoeg doen voor Neder land". Nederland en Oranje! Symbool van een groote meesleepende kracht! Symbool van een kracht die zich ook in de blijde dagen dezer herdenking manifesteert in eene saamhoorigheid en in een eenheid rondom den Troon, welke even grootsch is als be wonderenswaardig. Daarom zijn de dagen van Uwer Majes teits veertigjarig regeeringsjubileum feest dagen voor Nederland, feestdagen ook voor Amsterdam. Daarom laten wij voor een oogenblik de zorgen van eiken dag rusten en voegt zich bij het daverende „Wilhel mus van Nassouwe" de blijde jubel van onze wegen. En hoe zeer het boven ons welvende wolkendek aan de zonnestralen van een meer gunstigen tijd het doorschieten nog belet en hoe somber dientengevolge de levensomstandigheden voor velen ook mo gen vijn in het rotsvaste vertrouwen op God's leiding -ook in het wereldbestel en in het leven van land en volk gaan wij op het voorbeeld van Uwe Majesteit, onder de banier van Oranje met moed en volhar ding voorwaarts, wetende da.t Hij die het Al bestiert, ook deze tijden ten goede kee- ren kan. En het is deze wetenschap, die ons oot moedig het hoofd doet buigen en ons sa menvoegt in de bede, dat de Almachtige Uwe Majesteit lang èn voor Haar Huis èn voor ons Vaderland sparen moge, rijkelijk omringe met Zijn gunst en geve dat Ne derland hier als Overzee onder Haar regeering weder jaren beleven moge, waarin welvaart en bloei zich aan breede geestelijke ontwikkeling zullen paren. Nadat de Koningin op deze rede had ge antwoord, begaf het gezelschap zich naar buiten, waar „Toonkunst" H. M. toezong. En vervolgens maakte zij de rit naar het paleis op den Dam, een rit, welke onverge telijk in de annalen van Amsterdam's Oranjefeesten zal zijn. Duizenden en duizen den hebben H. M. op dezen tocht toege juicht met een geestdrift als nimmer te vo ren. NAGEKOMEN BERICHT. Uit Parijs wordt gemeld: In verband met den internaionalen toestand hebben de officieren en manschappen, die met ver lof waren, order gekregen zich naar hun garnizoensplaatsen te begeven. Reservisten van de Maginot-linie zijn onder de wape nen geroepen. krijgt dag en nacht uit alle oorden der wereld het nieum toegezonden per vol-automatische verreschrijfmachine Abonneert U op de courant, die U het wereldnieuws snel en accuraat in uw huis brengt. ast - In verband met den Nationalen Feest dag zal ons blad op Dinsdag 6 September vroeger verschijnen. Advertentiën voor het blad van dien dag kunnen derhalve na 9.30 üur niet meer worden aangenomen. De Directie. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest matige tijdelijk wellicht toenemende N.W. tot W. of Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijn lijk tijdelijk regen, iets zachter. UKKEL: matige wind uit N.W. tot W. richtingen, afwisselend zwaar bewolkt en heldere hemel, regenbuien, plaatselijk on weer, matige temperatuur. Di 6 Sept. Zon op: 6 h 19; onder 19 h 37. Licht op: 20 h 07. Maan op: 17 h 51; onder: 2 h 41. V.M.: 9 Sept. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: September. Hoogwater. Laagwater. Maandag 5 11.24 23.59 5.15 17.50 Dinsdag 6 12.20 24.51 6.22 18.50 Woensdag 7 13.05 7.10 19.35 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldingeï September. Hoogwater. Laagwater. Maandag 5 13.01 6.17 18.48 Dinsdag 6 1.35 14.04 7.27 19.49 Woensdag 7 2.31 14.53 8.18 20.34 PRINSELIJK PAAR BIJ DEN BOSCHLOOP TE BAARN. Ter gelegenheid van het regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin is Zaterdag middag te Baarn voor de eerste maal een nationale boschloop onder auspiciën van de K.N.A.U. gehouden, waaraan grooten luis ter werd bijgezet omdat het Prinselijk paar de start en de finish van den 5000 meter loop, welke op de Koningslaan voor het paleis Soestdijk plaats vond, bijwoonde. Het prinselijk paar onderhield zich met de verschillende officials, waarbij de heer Brunneri nlichtingen verstrekte over de organisatie. Toen alle deelnemers de finish gepas seerd waren, wenschten zoowel de Prin ses als de Prins den eerst aangekomene den heer D. Slegt, van de P.S.V. te Eind hoven, geluk met zijn overwinning waar bij de Prinses hem complimenteerde we gens den mooien tijd, welke hij, had ge maakt. Het prinselijk paar vertrok hier op loopend naar het paleis, hartelijk toe gejuicht door de wachtende menigte. De „Sunday Observer" schrijft in een hoofdartikel, dat de grondslag van de loy aliteit tusschen het Nederlandsche volk en zijn Koningin eenvoud en oprechtheid is. Hetgeen H. M. Koningin Wilhelmina Vrij dag jl. hee,ft gezegd verheugde zoowel het Britsche als het Nederlandsche volk. Er zijn geen twee volken op aarde, die meer hetzelfde karakter hebben of een meer solide traditie, een grooter liefde voor de zee en een wijzer en beter koloniaal be stuur. Het technische kunnen van het Nederlandsche imperiale bestuur is een voorbeeld voor anderen. Het Britsche volk groet de Koningin der Nederlanden en be tuigt haar zijn genegenheid. De „Sunday Times" schrijft, dat H. M. Koningin Wilhelmina haar populariteit heeft verdiend door haar regeering als constitutioneel vorstin. Haar volk is zich ervan bewust, dat zij niet voor haar plicht terugdeinst en geen misbruik maakt van haar macht. Het blad voegt hieraan toe, dat zij nog lang in de herinnering zal blijven, waardig om naast de beroemde Engelsche Konin gin Victoria te staan. De opvolging is thans gelukkig verzekerd door een derde generatie en de Nederlanders zijn des te loyaler nu zij in het lange wachten heb ben kunnen zien hoeveel de monarchie beteekent voor de onafhankelijkheid van hun land. Het hoofdbestuur van de Arbeiders Jeugd Centrale (de socialistische jeugdor ganisatie) deelt mede, dat het volgende telegram gezonden is aan H.M. de Konin gin: „Het hoofdbestuur van de Arbeiders Jeugd Centrale biedt Uwe Majesteit zijn. eerbiedige en welgemeende geleukwen- schen aan bij Uw veertigjarig regeerings jubileum. Het spreekt daarbij de hoop uit, dat. Uwe Majesteit er getuige van mo ge zijn, dat het tijdens uw bestuur tot stand gekomen beschavingswerk ten be hoeve van het Nederlandsche volk in zonderheid voor de rijpere jeugd, door jeugdorganisaties van alle richtingen op gebouwd zich volledig zal ontwikkelen en dat de groote gevaren, die de volksge meenschap en de jeugd bedreigen, over wonnen zullen worden. In dezen zin heb ben wij dankbaar gemeend Uw oproep aan de Nederlandsche jeugd in uw woord tot ons volk van 31 Augustus jl. te mogen verstaan en van harte zal de A.J.C. in dezen geest medewerken.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1