TRIUMPH GOESCHE COURANT WAAR SMAAK TRIOMFEERT TRIOMFEERT 1 CENT VIRGINIA BINNENLAND. ZEELAND. ffifeh5 chg n ken huL? ST00MWASSCHERIJ „ZEELAND'' Koninklijk bezoek te Rotterdam MIDDELBURG. Maatregelen in verband met de feestdagen. SOES. Langevielesingel D 197 - Tel, 63' Middelburg Tarief per kilo en per stuk. WALCHEREN. ZUIDBEVELAHD NUMMER 207. TWEE BLADEN; ZATERDAG 3 SEPT. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; "te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. Advertentiên 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. -,Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. In verband met den Nationalen Feest dag zal ons blad op Dinsdag 6 September vroeger verschijnen. Advertentiên voor het blad van dien dag kunnen derhalve na 9.30 uur niet meer Worden aangenomen. De Directie. ten, toegekend krachtens de ongevallenwet 1921 en de land- en tuinbouwongevallen- wet 1922, niet op Dinsdag, 6 September, doch op Maandag 5 September a.s. geschie den. Definitieve renten kunnen eveneens op 5 September worden uitbetaald. ZIEKTE VAN WEIL. Te Enschedé zjjn twee gevallen van de ziekte van Weil geconstateerd. Gebleken is, dat de betrokkenen de infectie hebben op- geloopen bij het baden in de Buurserbeek. Gisteravond heeft H. M. de Koningin in gezelschap van Prinses Juliana en Prins Bernhard het officieel aangekondigde be zoek aan Rotterdam gebracht om er de fraaie illuminatie van de Nieuwe Maas, welke ter gelegenheid van de jubileumfees ten is aangebracht, in oogenschouw te ne men. Het bezoek heeft ongeveer anderhalf uur .geduurd. Bijna drie kwartier hebben de be zoekers doorgebracht aan boord van de „Stad Rotterdam", het schip waarmede zij de rivier zijn opgegaan, teneinde alles van nabij te bezien. Aan de grens der gemeente heeft de loco burgemeester, wethouder A. B. de Zeeuw, de kininklijke familie begoert en welkom geheeten op Rotterdams grondgebied. De Koningin was gekleed in een grijzen bontmantel, de Prinses in een bruinen bont mantel met lichten strooien hoed, Prins Bernhard in de uniform van luitenant ter zee le klasse. Nadat H. M. zich met wethouder De Zeeuw had onderhouden, heeft het gezel schap zich per auto begeven naar de Wes terkade, waar de gemeenteraadsleden met hunne dames en andere genoodigden zich hadden opgesteld. Bij de aankomst stonden de vorstelijke personen tegelijk op een van de mooiste punten om de vloot van Piet Hein te kun nen gadeslaan. De vloot van Piet Hein, de trotsche galjoenen met fraaie tuigage, die daar op de reede lag, was inderdaad een zilveren vloot. De vorstelijke personen en hun gevolg begaven zich te voet via een breed plankier vlak aan den waterkant aan den kop van de Veerhaven. Langs dit plankier stonden aan den wallekant in frontlinie de leden van den Piet Heinoptocht in hun schilderachtige costuums. Aan den anderen kant had het gezelschap het volle uitzicht op de rivier en de illuminaties. Aan de Veerhaven was een aanlegsteiger gemaakt voor „De Stad Rotterdam", waarmede de Koningin, het Prinselijk paar en het gevolg den tocht op de daar in al haar avondlijke pracht liggen de rivier begonnen. Een aubadekoor van 1200 personen zong H. M. een speciaal voor deze gelegenheid getoonzette cantate toe. „De Stad Rotterdam" voer eerst stroom opwaarts, in de richting van de Maasbrug waar men de schepen, o.m. de sleeper „Ja va" de elevatoren, de bunkermachinerieën, de kranen en bokken, kortom allerlei soor ten havenwerktuigen aantreft, die een gor del van feestelijke lichtlijnen in den don keren avond vormden. Voor de brug zwenk ten de booten met de hooge bezoekers rond en hebben zij de feëerieke verlichtingen van de zijde van den linker Maasoever be zien. Hierbij is men de verlichte Veendam van de Holland Amerika Lijn gepasseerd en bovendien twee booten van het korps pontonniers, die voor deze gelegenheid spe ciaal naar hier zijn gedirigeerd, teneinde eveneens deel te kunnen nemen aan het hul de betoon. Op het moment, dat de schepen op weg naar de Parkhaven, waar gedebar- keerd zou worden, voorbij het buizenterrein aan den Linker Veerdam voeren, is een brillant vuurwerk ontstoken, die de Maas en de gansche omgeving, die toch al zoo tintelt van licht, nog eens extra in feeste- Hjken glans heeft gezet. Toen H. M. de Koningin met de Prins en Prinses en het verdere gevolg tegen tien uur aan den steiger van de rivierpolitie ar riveerde, heeft Rotte's mannenkoor „de zil veren vloot" ten gehoore gebracht. Een groote menschenmenigte heeft H. M. - ?*aar aankomst aldaar hartelijk toege juicht. H. M. de Koningin is langs denzelf- den weg, dien zij had genomen bij haar aan komst, weer naar Den Haag vertrokken. Frmse$ Juliana en Prins Bernhard zijn met hun groote Maybach door de verlichte stad gereden en zijn via het Oosten naar Soest- dijk gereden. ?'uM' heeft in den loop van het bezoek herhaalde malen haar groote ingenomenheid en waardeering uitgespro ken over de illuminatie. Vooral de vloot a had haar belangstelling en zij heeft de vraag gesteld of er geen moge lijkheid zou zijn te vinden om de schenen in dezen vorm te behouden. Ook het Prinselijk paar was zeer ingeno men met de Maas-versieringen. RADIOREDE VOOR BELGISCHE LEERLINGEN OVER DE 40-JARIGE REGEERING VAN KONINGIN WILH2LMINA. Op uitnoodiging van het Belgische mini sterie van openbaar onderwijs, zal de heer J. J. Moerman, hoofd eener school en his torieschrijver te' 's-Gravenhage, op 12 Oc tober a.s. te Brussel een radiorede hou den voor leerlingen van middelbaar onder wijs over de veertigjarige regeering van Koningin Wilhelmina. UITBETALING RENTEN <Jï> DE POSTKANTOREN. In verband met den nationalen feestdag op 6 September a.s. zal de wekelijksche betaalbaarstelling van de voorloopige ren Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 Au gustus kwamen in onze provincie vijf ge vallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. twee gevallen van roodvonk te Krabben- dijke en één te Driewegen. Voorts nog één geval van poliomyelitis anterior acuta in de gemeenten Sint-Filipsland en Terneu- zen. In verband met de komende feestdagen kan het volgende worden medegedeeld: De electrische tram wisselt niet op de Markt, doch in de Lange Viele; a. Maan dag 5 September, des avonds van 7 uur af; b. Dinsdag, 6 September, den geheelen dag; c. Woensdag, 7 September, des avonds van 7 uur af. De café's zullen geopend mogen blijven: Maandag 5 en Woensdag 7 September, tot des nachts 1 uur; de muziek moet te 12% uur tevoren geëindigd zijn. Dinsdag 6 September tot des nachts 2 uur; de muziek moet te 1 uur tevoren geëindigd zijn. De politie zal het afsteken van vuur werk streng tegengaan. Een bepaling in de nieuwe Politieverordening verbiedt het bij zich dragen van vurwerk. Degenen, die in overtreding zullen worden bevon den, zullen zeker een procesverbaal op- loopen. Omdat het afsteken van vuurwerk op straat gevaar en schade veroorzaakt, wordt het publiek verzocht aan de politie de noodige medewerking te verleenen. De commissaris van politie verzoekt des avonds zoo weinig mogelijk met auto's en andere voertuigen zich in de binnenstad te bevinden om het publiek zooveel moge lijk gelegenheid te geven de verlichting zonder stoornis te kunnen bezichtigen. Tijdens de concerten op de Markt in de avonden van Dinsdag 6 en Woensdag 7 September zal het rijverkeer op het ge deelte voor het Stadhuis zijn gestremd. Fruit-, ijs- en andere wagens zullen op de Markt niet worden toegelaten. Voor Dinsdag 6 September gelden de volgende verkeersbepalingenAutobussen van Domburg en Zoutelande rijden van 10 uur vm. van- en naar het Station via Blau- wedijk en Singels. Autobussen van Vere rijden den gehee len dag niet via de Markt maar via den Dam; alleen de bus van half acht stopt inplaats van Dam bij Rotterdamsche kaai. Het parkeeren van auto's en andere voertuigen is alleen toegestaan op de Los- kade met zijstraten, dus niet op de Markt, de Groenmarkt, het Molenwater, de Var- kensmarkt en den Dam. Het laten staan van zulke vervoermiddelen in straten in de binnenstad zal streng worden tegenge gaan. De straten, door welke des middags en des avonds de historische optocht zal trek ken, zullen gedurende den ommegaan voor hét rijverkeer worden afgesloten. Men wordt dringend verzocht niet naast de optochten mede te loopen. Des namiddags van half drie tot vier uur zal geen rijverkeer op de Markt wor den toegelaten, in verband met aankomst historischen optocht en uitvoering klepper- mar sch. Het speelterrein op het Molenwater, waar de optocht wordt opgesteld, zal ge heel voor dit doel worden vrijgehouden. Rijwielen en kinderwagens worden tus- schen het publiek op den weg niet toege laten. Bruggen, waarover de optocht gaat, worden geheel vrij gehouden. Verzocht wordt niet op tassen steen te gaan staan. In verband met het vuurwerk wordt het rijverkeer over Blauwedijk en Vlissingsche singel van kwart over negen des avonds stopgezet tot een kwartier na afloop, De vlagjesverkoop voor den Chr. e beid in de Weermacht bracht 134 op. REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op de te Vlissingen gehouden examens van den Ned. Bond tot het redden van drenke lingen, zijn na te noemen leden van de Mid delburgsche Reddingsbrigade geslaagd: Voorbereidend diploma: mej. L. Joosse en de heeren Eijkelenboom, Hovestadt en Koo man. diploma A. de dames: J. Joosse, A. Gel- dof, j. Holster en S. de Klerk en de heeren J- Reijnders en J. Verhulst. diploma B de dames: S. Wolf en J. Blazer en de heeren J. Corstanje en J. P. de Klerk. Bovengenoemde candidaten zijn opgeleid door den hoofdleider A. C. Julianus, de leid ster mej. H. de Konink en de leiders De Ruijter, Pagter, Merk en Eijkelenboom. Voor het examen medisch gedeelte slaagde mej. H. de Konink, opgeleid door arts C. F. Frumau. Het examen werd afge nomen door de artsen mevrouw R. Weijl Snujjf en D. N. van Gelderen. Zoek uw geluk door wat zonneschijn te brengen in het leven van ongelukki gen. DE VERSIERINGEN EN VERLICHTINGEN. Toen wij gisterenavond hier en daar een kijkje gingen nemen, zagen wij steeds nieu we versieringen, doch de verlichtingen behEdve die in enkele reeds vermelde stra ten, bepaalden zich voornamelijk tot proeven. Wij noemen daarvan in het bijzon der die van de Markt, waar het dak van Oranjelichtjes meer gedempt is, dan dat vein witte lichtjes tijderts de feesten ter eere van het huwelijk van het Prinselijk paar. Hedenavond hopen wij alles nog eens in oogenschouw te nemen en komen dan Maandag op de nog niet genoemde straten terug. Niet geven. Er is bij de politie aangifte gedaan Van collecteeren door jongens van ongeveer 10 jaar, die dan mededeelen voor een buurt- commsisie geld in te zamelen. Dit is niet waar en men doet dan ook goed niets op deze wijze te geven. Ieder weet wel wie de commissie in zijn buurt vormen en dat de penningmeesters allen gaarne geld aanne men. DE JUBILEUM-FEESTEN. De eerste klanken. De laatste dagen hebben ons er van over tuigd, dat Goes er de volgende week keurig uit zal zien. In tal van straten wordt ge werkt, dat het een lust is en waar men met de werkzaamheden gereed is, blijkt men werkelijk iets bijzonders tot stand gebracht te hebben. Vooral het middenpunt van Goes, de Groote Markt, met de dadelijk aan grenzende straten, Kerkstraat, Langevorst- straat, Ganzepoortstraat, St. Adriaanstraat, Wijngaardstraat, enz. zal een waar lusthof- worden. Zooals reeds eer gemeld, zal Vrijdag 9 September de eigenlijke feestdag voor Goes zijn. Reeds Maandag vangt echter de feest- week aan met een dankstond in de kerken. Daarop wordt Dinsdagmorgen te half elf voor het Stadhuis de gemeentevlag overge dragen aan de deelnemers van de jeugdhui- de te Amsterdam. Dinsdag biedt nog een andere attractie, niet alleen zullen dan de versieringen ge reed zijn, maar dan vangt ook de oranje- etalagewedstrijd aan. Er zijn winkeliers onder de plm. 125 deelnemers die van plan zijn niet meer dan een extra-verzorg de etalage te maken, maar er zijn er ook velen, die heel wat moeite en kosten beste den om met wat bijzonders voor den dag te komen. En de derde categorie vormen de winkeliers, die niet aan den etalagewed strijd mee doen, doch die nu begrijpen, dat ze toch ook niet heelemaal achter kunnen blijven. Waarvan het gevolg zal zijn, dat het een lust zal zijn, niet alleen om door de fraai versierde straten te wandelen, maar evenzoo, om daarbij eens extra aandacht aan de etalages te wijden. In ons volgend nummer hopen we nog nader op de versierde straten en de extra- verzorgde etalages terug te komen. „Wij willen blijven wat wij zijn" Ook gisteravond was er weer een over- groote belangstelling voor de vertooning van het openluchtspel in het Schuttershof Meer dan elfhonderd toeschouwers vulden den tuin en het spel, dat weer uitstekend opgevoerd werd, oogstte veel succes. Na afloop van de voorstelling hield de voorzitter van de Oranjevereeniging, de heer Van Ballegoyen de Jong, een toe spraak waarin hij de velen dank en hulde bracht, die aan het spel medewerkten. Spr. dankte in het bijzonder ook dr. Van de Vel de, die als algemeen leider een zware taak te vervullen had. Spr. vervulde verder de eervolle opdracht van den Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, den auteur, den hr. 't Hooft, hulde te brengen voor het schrijven van dit openluchtspel. Ook de hr. 't Hooft sprak nog een kort woord. Hij zegde dank voor de tot hem ge sproken woorden en aan allen, in het bij zonder den regisseur Kommer Kleijn, die er aan mede werkten, dit spel zoo te geven, als hij het zich gedacht heeft. Spr. besloot met een ernstig woord over ons geliefd Vorstenhuis en maande allen nooit te ver geten, dat het veilig wonen is onder den Oranjeboom. ORANJEFEEST IN ZEELAND en ter opluistering, heeft het schip van Staat zijn anker uitgegooid in de etalages van 't Geschenkenhuis. Het schip ligt ge meerd te midden van mooie souvenirs van het regeeringsjubileum. Prachtige wandbordjes van 0.5012.50. Aschbakjes 0.55. Wandtegels 0.45 Vaasjes 0.50. Lepeltjes 0.35. Siert U tijdens de feesten met Oranje margrieten of appeltjes van Oranje 15 c. Bezichtigt de zeer interessante etalage. {Ingez. Med.) (Ingez. Med.) RAAD VAN VERE. VERE. Vrijdag vergaderde de Raad, on der voorzitterschap van burgemeester D. Huinink. Afwezig wethouder J. J. van Be- veren. Bij den aanvang der vergadering memo reerde de v o o r z. den onlangs overle den wethouder P. Dekker. Spr. verzocht allen op te staan en gedurende een mi nuut stilte de nagedachtenis van den heer Dekker te eeren. Op het verzoek van het Alg. Ned. Ver bond om het gebruik ook in deze gemeen te van buitenlandsche opschriften, door middel van een belasting daarop te hef fen, tegen te gaan, werd afwijzend beschikt. Van Middelburg was bericht ingekomen, dat de rekening van den vee- en vleesch- keuringsdienst met een batig saldo sluit, waardoor aan deze gemeente een bedrag van ruim 4 kan worden gerestitueerd. Het adres van de gezamenlijke onderwij- zersvereenigingen, inzake de leerlingen- schaal, werd voor kennisgeving aangeno men, daar de Raad demeening was toe gedaan, dat en op staatsrechterlijke gron den en mede doordat het hier een zuivel financieele kwestie betreft, w-elke het Rijk in eerste instantie aangaat, geldt, zulk een adhaesie niet op haar plaats zou zijn. Er was bericht van Ged. Staten, dat er geen bezwaren hunnerzijds bestaan, dat het onlangs gevonden kasoverschot deel; in het carillonfonds en deels voor de on derhoudskosten van het stadhuis zal wor den aangewend. Ingekomen was voorts de begrooting Godshuis 1939. Angezien het met de ex ploitatie van het Godshuis niet zoo gu. - stig staat, heeft men verschillende bezui nigingsmaatregelen getroffen. Deze z'-jn voor twee uitleggingen vatbaar, weshalve de begrooting in handen gesteld werd van een commissie bestaande uit de hee ren Simonse, Gideonse en Leer ter bestu deering. De gemeente-rekening werd voorloopig vastgesteld in den gewonen dienst op ontvangsten 44.464, uitgaven 39.007, batig saldo 5454. Gemeentebegrooting 1939. De V o o r z. merkte hierbij op, dat deze met meer gemak is tot stand geko men dan die van het vorige jaar. Niette min zal voor 1939 geen verlaging van las ten toegestaan kunnen worden. Wij be houden nog een klein perspectief en zijn de klippen der noodlijdendheid omzeild. Verlaging der lasten is echter wel in zicht. De gemeentebegrooting sluit met een be drag van ruim 36.848 in inkomsten en uitgaven, met een post van 1247 als on voorzien. Quaestie Molenweg en Langedam. Deze beide wegen moeten noodzakelijk van een geheel nieuw dek worden voor zien. Deze droge zomer heeft den weg ern stig doen lijden. Destijds heeft de lieer Dekker er al op gewezen, dat er een wa terdicht dek moest komen. De V o o r z. zeide twee producten hier voor te kunnen aanwijzen, n.l. eshalite, 'n asfaltproduct, en goudalite, 'n afvalpro duct van de Goudsche kaarsenfabrieken. Beide zijn ongeveer evengoed, doch de es halite wordt verreweg het meest gebruikt en wel door den Polder Walcheren en vele andere gemeenten. Bovendien stelt de fa brikant er prijs op om zijn product groo- tere bekendheid in Zeeland te geven. Hij stelt derhalve een wals gratis beschikbaar, terwijl eveneens zonder financieele ver plichtingen van de zijde der gemeente, een deskundige aangesteld wordt om steeds toezicht te houden. Er zal zes ton a 57 noodig zijn, dus zal het ongeveer 350 kosten. Een weg met eshalite bewerkt zal normaal vijf jaar meegaan. De heer G i- d e o n s e achtte het onaannemelijk, dat dit zoo is, vooral met het vele en zware verkeer op beide wegen. De V o o r z. wees in dit verband op het gedeelte van Polder Walcheren. De heer Gideonse zeide, dat de weg destijds geheel onoordeelkundig is aangelegd en de fouten zitten nog onder de deklaag en zullen zeker weer te voor schijn komen. Het gaat hem dus niet tegen het product, doch waar het gebezigd wordt. Wat echter de garantie van de fabrikant betreft, spr. staat hier sceptisch tegenover, temeer daar destijds door de Veva ook ge garandeerd werd, dat de weg in orde was, maar wat heeft men anders dan narigheid beleefd? De heer Wouters zeide dat men maar moet zwijgen over garanties. Tenslot te wordt het voorstel om beide wegen met eshalite te bewerken met vier tegen één stem (tegen de heer Wouters) aangenomen De V o o r z. zeide, dat (de Oranjever eeniging het op prijs zou stellen, wanneer de gemeente het hare er toe bijdroeg om de feestelijkheden op 9 September te be vorderen. Te dien einde is de vraag gere zen of een blijvend aandenken aan de schoolkinderen geschonken zal worden, dan wel of het Stadhuis of een deel der stad versierd zullen worden. B. en W. hellen over tot eerstgenoemde, daar versiering hoopen gelds kost. Na verschillende voor beelden van geschenken getoond te hebben derd besloten een aantal cahiers te koo WEERBERICHT, Verwachting tot morgenavond: DE BILT; Meest zwakke, later wellicht toenemende Z.W. tot N.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, later opkla rend, weinig of geen regen, weinig veran dering in temperatuur. UKKEL: Zwakke of matige wind uit N. W. richtingen, vrij schoon weer, matige temperatuur, nachtelijk minimum tusschen 5 en 10 graden. Zo. 4 Sept. Zon op 6 h 16; onder 19 h 42. Licht op 20 h 12. Maan op 16 h 52. Ma. 5 Sept. -Zon op 6 h 17; onder 19 h 39. Licht op 20 h 09. Maan op 17 h 24; onder 1 h 37. V.M.: 9 September. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: September. Hoogwater. Laagwater. Zondag 4 10.04 22.47 3.52 16.31 Maandag 5 11.24 23.59 5.15 17.50 Dinsdag 6 12.20 24.51 6.22 18.50 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S -» springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldingei Hoogwater. Laagwater. September. Zondag 4 11.35 24.15 4.52 17.28 Maandag 5 13.01 6.17 18.48 Dinsdag 6 1.35 14.04 7.27 19.49 (Ingez. med.) pen, waarin op keurige wijze en verlucht met verscheidene platen in kleurendruk, het veertigjarig jubileum van H. M. behan deld wordt. Eerlang zullen besprekingen met Mid delburg geopend worden inzake de on draaglijke gassen, die van het Middelburg sche riool hier soms verspreid worden. Op enkele vragen van de heeren G i d e- onse-en Poppe antwoordde de V o o r z. dat de eerste proef met de rioleering is mislukt. Het defect is echter opgespoord en hersteld. Spoedig volgt een tweede proef. De heer Poppe zeide dat de oude riool buizen, die uitgehaald hadden moeten wor den hier en daar nog in den -grond zitten. Op plaatsen zijn gaten in den grond geval len en daarbij bleek, dat de buizen er nog zaten. Ze zijn door iemand dichtgegooid. De V o o r z. zeide, dat dit niet tot zijn ken nis is gebracht en dat het dichtgooien niet van gemeentewege is geschied. Zeer zeker hadden alle oude buizen er uit gemoeten en spr. zeide een onderzoek te zullen in stellen. De heer Leer merkte tenslotte op, dat er vele fouten in de rioleering zijn en dat de opzichter hierin had moeten, voorzien. KAPELLE. Oud en jong, klein en groot maakt zich op, om 6 Sept. a.s. het regee ringsjubileum op waardige wijze te herden ken. De commissie van voorbereiding werkt hard en het is haar mogen gelukken een prachtig program voor dien dag op te stel len. Van 88 u. 30 m. zal het feest worden ingeluid, waarna uitreiking volgt van de gemeentevlag voor het gemeentehuis. Het openingswoord zal op de muziektent daar na worden gesproken door burgemeester Bierens, zoowel te Kapelle als Biezelinge. Dan tractatie van de schoolkinderen in de eigen schoolgebouwen. Des namiddags heeft de opsteling plaats om 12.30 van de op tocht welke grootsch belooft te worden. Hierna hebben volksspelen en kinderspelen plaats. Van 7 u.30 tot 8.30 volkszang waarna op stelling van den liehtstoet, daarna gym nastische oefeningen door de gymnastiek- vereeniging Kapelle-Biezelinge, waarna be sloten wordt.met een vuurwerk. KRUININGEN. Vrijdagavond kwamen de afgevaardigden van de verschillende jeugd- vereenigingen uit Kruiningen en Hans- weerd in het gemeentehuis bijeen op uit noodiging van den burgemeester. Er waren 18 vereenigingen vertegenwoordigd. Het doel dier bijeenkomst was om bij loting vast te stellen welke vereenigingen de Kruiningsche vlag naar Amsterdam zullen brengen. Geloot werd: de Gereformeerde meisjesver. en de neutrale zangver. „Cres cendo" beiden uit Kruiningen, mitsgaders de r.k. V. V. Hansweerd. De gemeentevlag zal Dinsdagmorgen om 10 .uur in den tuin van „Scheldegalm" te Hansweerd worden overhandigd aan de drie afgevaardigden en 's Woensdagsavonds om half negen wordt die weer afgegeven op het gemeentehuis te Kruiningen. KRUININGEN. Vrijdagmorgen reed een auto van de wasseherij „De Lelie" uit Ber gen op Zoom een gedeelte van de straat- versiering der buurtver. „De Harmonie" omver. NISSE. Donderdag is alhier Oranjefeest gevierd. Het program kon jammer gei noeg niet in zijn geheel worden afgewerkt. De liehtstoet moest door gebrek aan deel-' name worden geschrapt. Het geheele dorp was overigens in feesttooi gestoken. De schitterende eerepoorten met oranje op schriften verhoogde de versiering. Tot diep in den nacht werd er echt feest gevierd.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1