BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. Een interview met Hitier. DUITSCHLAND. MILITAIRE MAATREGELEN. ITALIË ANTI-JOODSCHE MAATREGELEN. TSJECHOSLO V AKI JE. HENLEIN BIJ HITLER TE BERCHTESGADEN. DANTZIG ZUID-AMERIKA. VER. STATEN. CANADA. JAPAN. BURGERLIJKEN STAND. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. K0RTGENE De Spaansche burgeroorlog. DE LUCHTBOMBARDEMENTEN. Een rapport van de Britsche com missie. Te Londen is het rapport van de Britsche commissie, welke een onderzoek heeft in gesteld naar de bombardementen uit de lucht in Spanje, gepubliceerd. Hierin wordt gezegd, dat van de 46 luchtaanvallen op Alicante 41 waren gericht op de haven en spoorwegen, terwijl twee waren gericht op de woonwijken der stad. Bij deze laatste bombardementen werden 273 personen gedood. De aanval op Torrevieja van 25 Augustus was volgens de commissie een weloverwogen aanval op de weerlooze bur gerbevolking. De commissie is tegenwoordig geweest bü het bombardement op Barcelona van 19 Augustus, waarin 24 personen werden ge dood en tachtig gewond. De commissie is van meening, dat dit ofwel een welover wogen aanval is geweest op de woonwijken der stad, ofwel een aanval van ongeoefen- den, die zeer slecht op de havenwijken richtten. Palamos gebombardeerd. Gistermorgen hebben vijf driemotorige vliegtuigen, komende van Majorca talrijke bommen geworpen op het dorp Palamos, dat aan de kust ligt op ongeveer 100 km ten Noorden van Barcelona. Het aantal slachtoffers is tamelijk groot. Tot nu toe zijn acht dooden en een hon derdtal gewonden geteld. De bommen zijn in de binnenstad terecht gekomen. Een zestigtal huizen is geheel vernield, een veertigtal werd beschadigd. Een Italiaansche aanval op Blum. Een speciale verslaggever van de „Popoio d'Italia" in het Spanje van Franco, schrijft over leveringen van Fransche benzine aan de regeering te Barcelona. De benzine, al dus deze verslaggever, wordt in het bijzon der over Perthus vervoerd. Tankwagens nemen lading in te La Nouvelle, waar aan zienlijke voorraden zijn opgeslagen door een groote Fransche maatschappij, die spe ciaal is opgericht voor de leveringen aan Barcelona. De naam van de maatschappij is „Blum, Montel Co." en de voornaamste aandeelhouder is oudministerpresident Leon Blum. Deze omstandigheid, aldus ver volgt de Italiaansche verslaggever, ver klaart, waarom de Joodsche millionair Blum voorstander is van inmenging, zelfs van oorlog, daar hp daarvan groote win sten voor zfjn onderneming verwacht. De strijd in het Verre Oosten. CHINEE.SCHE OVERWINNING AAN DE JANGTSE. De Chineesche strijdkrachten hebben naar Reuter uit Hankau meldt, een groote over winning behaald op de Japanneezen bij Joeitsjang ten Oosten van Hankau. De Ja- pansche troepen werden zes kilometer te ruggedreven, zij verloren vierduizend doo den, waaronder de regiments-commandant Dit zou de grootste Chineesche overwin ning zijn sinds Taiertsjwang. De Chineezen hebben zevenhonderd geweren en tiental len mitrailleurs buitgemaakt. Buitenland- sche ooggetuigen hebben deze overwinning bevestigd. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld dat de Japanneezen bij twee aanvallen gif gas hebben gebruikt, de Chineesche troe pen hebben evenwel hun stellingen gehand haafd tot zij versterking kregen en hierna werden de aanvallers teruggedreven. Van Chineesche zijde wordt voorts ge meld, dat bij Fenglingtoe een doorwaad bare plaats van de Gele rivier in Zuid- Sjansi, verwoed wordt gestreden. Beide partijen hebben versterking ontvangen. Een Chineesche afdeeling is erin geslaagd de ri vier over te steken De Chineesche guerilla. Uit Honkong wordt gemeld, dat de Chi neezen Tsjoetsjako, een stad op 20 km ten Westen van Sjanghai hebben heroverd. De troepen zijn verder doorgerukt en zijn Sjanghai tot 15 km genaderd. In den strijd leden de Japansche troepen zware verlie zen. In het door de Japansche troepen bezette gebied zijn de Chineesche guerillabenden zeer actief. Teneinde de aanhangers van de benden te beletten Peking binnen te komen stempelen de Japansche schildwach ten aan de poorten der stad de bewoners, die de stad willen verlaten, met een rubber stempel op de handen. Zonder een derge- lijk stempel kan men de stad niet meer bin nengaan. Hooge zee-officieren bij vlieg ongeluk omgekomen. Naar het Japansche ministerie van ma rine mededeelt, is een Japansch marine- vliegtuig, dat van een vlucht naar het front terugkeerde, op 40 km ten Z.W. van An- «tniÜi t(r?ge^?ge van motorstoring neerge- u ajn vice-admiraal Kato en ven gekomen.°0ge zee"officieren het le- Fransch journalist door den TT. rer °ntvangen. Een Parijsch blad „Le Journal" publiceert verklaringen welke Hitier heeft afgelegd tegenover Alphonse de Chateaubriant efn medewerker van het blad, tijdens een on derhoud, dat de Fiihrer den Franschman te Berchtesgaden heeft toegestaan. De rijks kanselier heeft met name verklaard- het grootste gevaar voor Europa, zooals dat J°°* Duitschland bestond, was, dat Duitsch land bolsjewistisch zou worden. De Euro pezen emoiltUi!lr Z°U den verniehngen van staan- met hebben kunnen door dans geCPtkZ°Verl°ren Zijn ^an. wiseering van lanaf me6r aan een bolsJe" België of Frankik' uTn e r 1 a n d, sche communisme 'dS wonnen. Er kunnen landen is over- sche crises, voordoen maar" h^- bi"nenland- zal niet de prooi dend principe. an dlt verslin- Ten aanzien van den economischen ton !^and m Europa verklaarde Hitier: Deze toestand zal een bron van verdeeldheid blii- delin^ ied®r der staten' bü de behan- slechts mil ,figen aangelegenheden slechts met zichzelf zal rekening houden De toestand zal pas op een harmonieuze wijze opgelost worden, wanneer alle Euro- peesche landen weloverwogen zullen deel nemen aan een actief stelsel van samen werking. DeEuropeesche na ties zijn gevormd om samen te werken aan het werk van hun gemeenschappelijke w e 1- vaart. Oorlogen, en vooral de laatste, welke willekeurig beschikte over grondge bieden en volken, moeten op objectieve wij ze worden bezien als funeste dwalingen, door deze naties zelve begaan. De volken moeten, zoowel oeconomisch als op ieder ander gebied, er slechts aan denken voort te gaan met een werk van vruchtbare sa menwerking. Ten aanzien van Frankrijk zeide Hitier: We hebben wel onmin gehad in den loop der geschiedenis, maar wij zijn toch volken van dezelfde familie, dat heb ik in geheel Duitschland gezegd. Wij hebben minder re den elkander te haten dan elkander we derzijds te bewonderen. Tenslotte betoogde Hitier, dat een lang durige en innige vrede noodzakelijk is om de geesten aan te passen aan het natio- naal-socialisme, „de nieuwe wereldopvat ting." Uit Berlijn wordt aan „Le Journal" be richt, dat de militaire voorbereiding van Duitschland aan de Fransche grens, welke tot eiken prijs geblokkeerd moet worden, dag en nacht worden voortgezet. Alle plaat sen langs den Rijn zijn vol troepen en uit alle gebieden van Duitschland komen vrachtwagens met oorlogsmateriaal. Het werk aan de vestingwerken wordt met koortsachtigen haast voortgezet. In de laat ste dagen hebben tallooze Duitschers hun mobilisatiebevel thuis gekregen, de regi menten uit Noord-Duitschland en Mecklen burg zijn met spoed naar de Fransche grens gezonden. In West-Duitschland is de laat ste dagen op verscheidene groote wegen het verkeer gestremd geweest om militaire re denen. OVERSTROOMINGEN IN SILEZIë. De overvloedige regen, welke de laatste dagen in Silezië is neergekomen, heeft ern stige ovêrstroomingen veroorzaakt. Vooral de plaatsen in het dal van de Glatzer Reisse tusschen Wartha en Kamenz hebben veel te lijden gehad. Het verkeer tusschen Pat- schau en Reichenstein is verbroken, aange zien de zoogenaamde zwarte brug op in storten staat. De weg tusschen Kamenz en Reichenstein staat een meter onder water en de brug bij Pilz over de Neisse is geheel in de golven verdwenen. Het gebied tus schen Reichenau en Schrom gelijkt een meer, waarin de hooger gelegen boerderijen als eilanden oprijzen. Het water van de Glatzer Neisse staat een meter hooger dan verleden week. Mgr. SPROLL. De (r.k.) „Volkskrant" verneemt uit wel ingelichte bron, dat mgr. Sproll, de bis schop van Rottenburg, die door de Duit- sche overheid uit zijn bisdom is verwijderd nadat hij bij de stemming over de aanslui ting van Oostenrijk bij Duitschland zijn stem niet had uitgebracht en dientengevol ge ongestraft tot in zijn woning door daar in binnendringende individuen was geter roriseerd, in overleg met mgr. Gröber, den aartsbisschop van Freiburg, onder wien hij als suffragaan-bisschop ressorteert, zijn voorloopig asyl te Freiburg verlaten en zich naar Sankt Peter begeven heeft, waar zich het priester-seminarie van het aarts- diocees Freiburg bevindt. Mgr. Sproll heeft opnieuw krachtig geprotesteerd bij de re geering van Wurtemberg tegen zijn weder rechtelijke verbanning en is vastbesloten het bestuur over zijn kerkprovincie te blij ven uitoefenen. Vandaar dat de bisschop het bestuur (Van zijn diocees niet heeft overgedragen aan zijn generaal-vicaris. De synagoge van Kaiserslautern wordt afgebroken. Het nationaal-socialistische orgaan van het Saargebied „Rheinfront", heeft mede gedeeld dat de synagoge van Kaiserslau tern, de belangrijkste van de Pfaltz, plaats zal moeten maken voor een ander gebouw of voor een plantsoen. Vijf menschen door een trein gegrepen en omgekomen. Even voor het station van Civita Vecchia zijn vijf leden van één gezin, die te vroeg uit den trein stapten, toen deze stopte, door een voorbijrazenden sneltrein gegrepen en omgekomen. De Italiaansche ministerraad is gisteren bijeen geweest en heeft een reeks beslui ten aangenomen, waarbij o.m. de positie is geregeld van buitenlanders van Joodsch ras, die zich na 1 Januari 1919 in Italië of zijn koloniën hebben gevestigd. Na het af kondigen van dit decreet mogen zich geen Joodsche vreemdelingen meer ves tigen in Italië of zijn koloniën. Als Jood wordt beschouwd ieder, die geboren is uit twee Joodsche ouders, ook indien hij een anderen godsdienst belijdt. Naturalisatiën van Joden na 1919 worden herroepen. Joodsche vreemdelingen, die zich na 1919 in Italië of zijn koloniën hebben gevestigd, moeten binnen zes maanden vertrekken. Aan het ministerie van binnenlandsche zaken is een opperste raad voor demografie en ras verbonden. Deze zal tot taak heb ben, adviezen uit te brengen over aangele genheden betreffende de ontwikkeling van de bevolking en de verdediging van het ras. De ministerraad heeft verder de volgende maatregelen genomen: Het huwelijk is noodzakelijk voor promotie voor de hoogere ambtenaren. Het aantal vrouwen in over heidsdienst mag niet hooger zijn dan 10 pet van het totale personeel. Voor het manne. lijke personeel in overheidsdienst is een uniform ingesteld. Verder is een decreet aangenomen, waar bij de regeering wordt gemachtigd, in ge val van geheele of gedeeltelijke mobilisa tie geheel of gedeeltelijk die instellingen te militariseeren, welke voor het leger ge' bruikt kunnen worden. Bovendien is een permanente raadgevende commissie oorlogsrecht ingesteld. - - GASMASKERS VOOR DE MISSIE- RUNCIMAN! Havas meldt uit Praag: De missie-Runci- man heeft gisteren uit Londen een kist ontvangen met gasmaskers van het laat ste model dat in Engeland gebruikt wordt. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat Henlein gistermiddag te Berchtesgaden is aangekomen en zijn intrek heeft genomen in een hotel. Hij zou vandaag een bezoek aan den „Führer" brengen. De Engelschen wilden het. De Prager Abendzeitung verklaart, dat Henlein naar aanleiding van een onder houd, dat hjj eergisteren te Mariënbad met Ashton G. Watkin heeft gehad, en op ver langen van Britsche kringen naar Berch tesgaden is vertrokken om een bespreking met Hitier te hebben. DE DUITSCHE WET OP HET HUWELIJK UITGEVAARDIGD. De Dantzigsche autoriteiten hebben be sloten op het gebied der vrije stad de Duit sche wet op het huwelijk uit te vaardigen. Deze wet bepaalt dat twee verloofden in bezit moeten zijn van een certificaat van huwelijksgeschiktheid, uitgegeven door een arts, voordat zij in het huwelijk kunnen treden. Opstand in een gevangenis. Bij een bezichtiging van de gevangenis te Parintin (Brazilië) door den openbaren aan klager en den rechter der stad, zijn de ge vangenen in opstand gekomen. De open bare aanklager en een bewaker werden daarbij doodgeslagen en de rechter zwaar gewond. Zestien gevangenen konden met medeneming van wapens vluchten. Politie- troepen hebben de achtervolging ingezet. De mishandeling in de gevangenis te Philadelphia. Tijdens het verhoor heeft gisteren de sergeant-bewaker James Hart bekend, dat hij opdracht heeft gegeven stoom te bla zen in de strafcellen van de gevangenis te Philadelphia, waardoor vier gevangenen om het leven zijn gekomen. Hij voegde hieraan toe, dat dit de gewone straf was voor weerspanninge gevangenen. Overstroomingsramp. Uit Portneuf, een vijftigtal kilometers van Quebec, wordt gemeld, dat de rivier Portneuf buiten de oevers is getreden ten gevolge van den hevigen regenval. Een huis met zes personen is weggespoeld. Alle be-, woners zijn verdronken. Eveneens tenge volge van de overstroomingen is een trein tusschen Montreal en Quebec ontspoord. Twee reizigers zijn omgekomen. GEVOLGEN VAN DEN TAIFOEN. Grondverschuivingen. Tengevolge van den taifoen in Oost-Ja pan en van den regen hebben zich op ver scheidene plaatsen grondverschuivingen voorgedaan, waardoor tal van huizen zijn ingestort. Als gevolg hiervan zijn in de pre fectuur Saitama 15 personen om het leven gekomen en in de prefectuur Gumma elf. De rivier Watarase in de prefectuur Gum- ma heeft in het dorp Tadagami meer dan 300 huizen overstroomd. Het meerendeel der 1600 bewoners wist zich in veiligheid te brengen, doch,1 men maakt zich bezorgd over het lot van hen, die in hun huizen bleven. In Tokio zelf zijn tengevolge van den taifoen 3 personen omgekomen en 17 ge wond. Verder moesten 12.195 personen in vluchtelingenkampen worden onderge bracht. In de prefectuur Kanagawa, met inbegrip van Yokohama, zijn 3 personen om het leven gekomen en 3 gewond. De schade welke in de haven van Yokohama aan de scheepvaart is toegebracht, wordt op vijf millioen yen geschat. Officieel wordt medegedeeld, dat in totaal 99 personen om het leven zijn gekomen. 96 menschen worden vermist en 77 werden gewond. Middelburg. Bevallen: L. Labruyère, geb. Adriaanse, z.; E. Joosse geb. Geldof z. Overleden: C. Kasse 72 j. man van L. Wondergem. Ondertrouwd: I. A. van Roo 25 j. jm. en M. P. de Munck, 18 j. jd.; J. Willeboordse, 26 j. jm. en P. Dingemanse, 22 j. jd.; J. Verschiere, 25 j. jm. en F. Verstraate, 23 j. jd. Goes. Ondertrouwd: J. W. Kauffmann 26 j. jm. te Den Helder en W. J. Heintzbergen 24 j. jd;. B. Bekema 35 j. j.m. en H. Rabelink 35 j. j.d.D. Kesselaar 26 j. j.m. te Kloetinge en J. G. Gelok 20 j. j.d. Bevallen: J. F. van Riet geb. Van Hese d. (D. Z.) Vlissingen. Van 29 Aug.1 September. Ondertrouwd: J. de Nooijer 28 j. en A. van der Brpek 24 j. Getrouwd: J. Alewijnse 28 j. en W. Ja- cobse 22 j.; P. van der Wijk 25 j. en E. E. A. Spittler 27 j. Bevallen: C. S. Siegers geb. van Lange- velde d.; M. Meijers geb. Lute z.; A. M. Opperhuizen geb. Kriek z.; E. Butz geb. Maas d.; P. Grootjans geb. van Belzen z. Overleden: A. C. Hildernisse 57 j. man van C. T. Lagaaij; H. Schot 65 j. man van M. J. Fruijtier; D. Braun 55 j. vrouw van O. J. Fischer. (V.C.) Soeburg. Van 4 tot 30 Augustus. Ondertrouwd: L. A. Vreeke 25 j. en M. Huson 28 j. Bevallen: F. W. Schuijt geb. Poortvliet z.; J. G. Schout geb. Naerebout z.; M. Verhoeff geb. Bakker z. (Nbl.) Domburg. Van 131 Aug. Bevallen: L. Provoost geb. Van de Woestijne z. Overleden: T. Schout echtgenoote van J. Vreeke 71 jaar. HULDIGING WETHOUDER ONDERDIJK. Heden herdacht wethouder Onderdijk den dag, waarop hij vóór 25 jaren ria verkie zing op 22 Juli 1913 voor de eerste maal als lid van den Middelburgschen Raad zit ting nam (men zie 2e blad). Ter herdenking van dit feit hadden zich heden in de Raad zaal, in tegenwoordigheid van den jubilaris, zijn echtgenoote en naaste verwanten, die door den gemeentesecretaris per auto van hun woning waren afgehaald, de burge meester, wethouder Boasson, alle leden van den Raad, voor zoover niet door uitstedig- heid of beroepsbezigheden verhinderd, en de secretaris vereenigd. In een van groote waardeering getuigen de toespraak heeft de burgemeester, onder aanbieding van een kolossaal bloemstuk met lint in de Middelburgsche kleuren, namens alle aanwezigen, den jubilaris in welgeko zen woorden gehuldigd voor zijn uitnemen- den en veel omvattenden arbeid in het be lang zijner geboortestad, waarmede hij aller sympathie, zoo van vriend als tegenstander, wist te winnen. Spr. herinnerde tevens aan de vruchtdra gende en goede samenwerking in den meer engen kring van het college van burgemees ter en wethouders en besloot met persoon lijke woorden van eerbied voor den wet houder als mensch. Vervolgens*hebben de leden mr. Van der Feltz, Heemskerk, oudste raadslid, Flipse als jongste Raadslid, mevrouw Weijl en Paul, het woord gevoerd, die allen, zonder uitzondering, van hun warme gevoelens voor den jubilaris deden blijken. Daarop heeft wethouder Onderdijk zelf allen dank gezegd voor de bewezen hulde, waarbij hij een terugblik wierp op de jaren van zijn raadslidmaatschap. Na het gebruik van ververschingen is de .jubilaris nog toegesproken door den heer Chr. Hondius, oudste ambtenaar van den Burgerlijken Stand en oud-Raadslid. In dezelfde zaal heeft, namens alle hoof den van dienst der gemeente, die voltallig aanwezig waren, vervolgens de gemeente secretaris den wethouder toegesproken en gehuldigd, onder aanbieding van een schil derij van Raimond Kimpe, voorstellend „Ve- re in avondstemming", terwijl mevrouw Onderdijk met een plant verrast werd. Wethouder Onderdijk heeft tot slot dank gezegd, waarna men nog enkele oogen- blikken gezellig bijeen bleef. DE HERDENKINGSPLECHTIGHEID IN DE NIEUWE KERK TE AMSTERDAM. Hoe de kerk getooid zal worden. In de Nieuwe Kerk op den Dam te Am sterdam wordt momenteel ijverig gewerkt om het gebouw gereed te maken voor de plechtige herdenking van de troonbestij ging van H. M. de Koningin, op g Septem ber a.s. De geheele kerk is leeggehaald en de oude en niet geheel meer gave banken welke aan plm. 1600 personen plaats bie den zullen voor de plechtigheid door 1800 stoelen worden vervangen. Recht tegenover het orgel is e»n podi um aangebracht, waar de zetels voor de Koninklijke familie zullen komen. De plaats van het koor wordt ingenomen door het orkest onder leiding van prof. dr. Wil lem Mengelberg. De kerk zal worden versierd met oranje rozen, lila klokfilia's en groene slingers welke groote bloembakken met wit bloei ende planten gevuld, dragen. Het groote orgel zal niet gebruikt kunnen worden omdat het vereischte contact tusschen or ganist en dirigent dan niet mogelijk is. Het wordt vervangen door het kleine or gel, dat gebruikt wordt bij de wekelijksche jeugddiensten. Gedurende de feestweek zal de kerk ge heel blijven zooals zij op 6 September zal zijn. Het gebouw is dan voor het publiek toegankelijk en de o"pbrengst van de en tree zal door de jeugddienst-commissie ge bruikt worden voor de restauratie van het meubilair. Geslaagd voor examen coupeuse de dames C. Carlier te Soeburg en A. van Keulen te Middelburg, beide leerlin gen van de R. K. vakschool zr. Diminica- nessen te Middelburg. Het Provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft toegelaten tot de Evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk, den heer P. J. F. van Voorst Vader, theol. cand. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ger. Gem. Ds. J. D. Barth te Dordrecht is beroepen te Borsele. - Heden herdenkt ds. D. Meerburg, em.- pred. te Zeist den dag waarop hp 50 jaar geleden bp de Ned. Herv. gemeente te Waarde in het ambt werd bevestigd. Daarna diende hjj de gemeenten te Vrees wijk en Aarlanderveen. INBOEDEL VAN DE „TERJE VHKEN' IN BESLAG GENOMEN. Zooals men zich zal herinneren heeft op 15 Augustus jl. een tragisch ongeluk plaats gevonden aan boord van de grootste wal- vischvaarder ter wereld, het Noorsche s.s. „Terje Viken", in de Amsterdamsche ha ven, waarbij een Amsterdamsch koopman en een Noorsche matroos om het leven zijn gekomen. Toen de koopman A. Matteman in de tank, die als opslagruimte dienst doet, afdaalde, hoorde men plotseling een slag. De man was door gas bedwelmd naar beneden gestort in de diepe tank. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. Ditzelfde lot on derging de Noorsche matroos, die op held haftige wijze den koopman wilde redden. De vrouw van den koopman moest door dit tragisch ongeval haar kostwinner mis sen. Zij is thans geheel zonder bestaans middelen en maakt aanspraak op een schadevergoeding in den vorm van een le venslange uitkeering. De familie van den overleden koopman wendde zich tot mr. Is. Coopman, die de schadekwestie bestu deerde. Hij was van oordeel, dat, indien van nalatigheid sprake mocht zijn, de reederij en de kapitein aansprakelijk ge steld moeten worden. Mr. Coopman heeft van den president der Amsterdamsche rechtbank verlof gekregen het zg. vreem delingen beslag te doen leggen op de wal- vischvaarder, daar, wanneer dit schip eenmaal het ruime sop gekozen zal heb ben, eventueel verhaal der weduwe niet mogelijk zal zijn. Gistermiddag is beslag gelegd op een deel van den inboedel van het schip, toebehoorende aan den kapitein en de walvischvaarders maatschappij. Roerganger over boord geslagen en verdronken. Gistermiddag is op de Voorzaan een sleep van twee schuiten, beladen met vliegasch en getrokken door een motorboot in aanvaring gekomen met de vrachtboot „De stadLeeuwarden". Door den schok van de aanvaring sloeg de 45-jarige roer ganger S. Dik uit Wormerveer over boord en verdronk. Dik laat een vrouw en twee kinderen achter. Middelburg, 1 September. Fruit veiling. Appels: Earley Victoria 7 c.; Lord Suf field 11 c.; Keswick 511 c.; Jacques Lebel 613 c.; The Queen 610 c.; Trans parant de Cronsel 620 c.; Notarisappel 13 c.; Signe Tillish 1118 c.; Warnersking 8 9 c.; Manks Codlin 15 c.; val en kroet 45 c.; New wonder 17 c.; peren: Bergamotte 18 c.; Beurré d'Amanlis 1625 c.; Beurré de Mérode 716 c. Beurré Durandeau 16 c.; Beurré Hardy 1230 c.; Clapp's Favorite 2436 c.; dr. Jules Guyot 2425 c.; Jutte- peer 33 c.; Précose de Trévoux 21 c.; Schar lakenpeer 1215 c.; Suikerij 814 c.; Du- chesse Williams 1116; Triomphe de Vien- ne 1835 c.; Diamant 11 c.; Druiven. Fran- kenthaler 4045 c.; Witte druiven 34 c.; Pruimen: Reine Victoria 1033 c.; Witte Wijnpruimen 32 c.; Belle de Louvain 16— 42 c.; Tonnevoer 21 c.; Tomaten 48 c. al les per kg; Hymalaye Bery 18 c.; per pond; Meloenen: suiker 814 c.; Net 1120 c.; Ananas 1024 c.; Karbonkel 20 c.; perzi ken 310 c.; Vijgen 2 c. alles per stuk. Aardappelveiling. Aanvoer 11.000 kg blauwe Eigenheimers 5873 c.; Gele Eigen heimers 4853 c.; Late Blauwe 7182 e.; Bintjes 4556 c.; Bevelanders 4854 c.; Melothiams 5052 e.; Drielingen 4162 c. alles per 25 kg. Goes. Veilingsvereeniging „Zuid-Be veland". Veiling van Donderdag 1 Septem ber 1938. Groote veiling. Zure kroetappels 5,90; Reine Victoriapruimen Extra 36, idem A 28—29,60, idem B 24,80—25, idem C 21,60 alles per 100 kg. Kleine veiling. Appels; Codlin Keswick A 10—16, idem B 11—13, idem C 10—12; Mancks Codlin Extra 2330, idem A 22 30, idem B 19—27, idem C 12—24; Transp. de Croncel Extra 1726, id. A 18-24, id. B 1422, id. C 1218, Jacq. Lebel Extra 12 14, id. A 12—14, id. B 11—13, id. C 8— 12; Zigeunerin 1730; Notarisappel 9,50 17; Earley Victoria 12; The Queen 815; Gansebout 7,509; Lord Suf field 916; Bismarck 510; Clasieappels 5,5012; Sig ne Tillish 9,50—16; Const, de Groot 5—12; Eliisons Oranje 13—28; Zomer Courtpendu 8—15; Eckleville Seedling 7—7,50; Oranje Reinetten 6,5016; Warners King 813; Canada Reinetten 7—10; Dominoappels 10 —13; Gulderling 9; Reinette d'Automne 5 —11; Peasgoed Nonsuck 7; Hondsmuil 7 10; Gattserodes 12; Gr. Herzog Fr. v. Ba den 7,50—9; Charles Ross 14—15; James Greeve 1228; Laxton Superbe 722; Zoe te Ermgaard 79; Herfstdopper 14; Zoete Ribbeling 9—15; Blomzoet 7,50—13; Kroet- en valappels 2,50—12, alles per 100 kg. Peren: Clapps Favorite Extra 3334; A 34—35; B 32; C 20; Br. de Merode Ex tra 20—24; A 21—24; B 22—23; C 21; Br. d'Amanlis Extra 2729; A 2931; B 29; C 24; Br Hardy Extra 34; A 3437; B 2835; C 2629; Pree. de Trevoux 17— 28; Br. Durandeau 7.5026; Seigneur d'Es- peren 17; Triumph de Vienne 1320; Belle Epin 6—15; Ananas de Contrai 1522; Petite Marguerite 1922; Br. Lebrun 16 —24; Will. Duchesse 11; Marsepijnperen 11; Dubb. Bergamotten 15; Pres. Roosevelt 15; Calleboutsperen 9.5017; Ronde Perzikpe ren 1218; Foppe peren 1117; N.H. Sui kerperen 1315; Dr. Jules Guyot 24; Her- zogin Elsa 10; Bon Chr. Williams 1017; Maria Louise 1420; Scharlakenperen 8 16; Duifjesperen 9.5015; Dorothea Royal 10; Kroet en Val peren 612. Pruimen: Reine Victoriapruimen 1438; Kirkespruimen 31; Roode Eierpruimen 16 18; Reine Claude d'Alton 1630; Bur- bank Giant 13; Dubb. Boere Witte 38; Belle de Louvain 1017; Abrikoospruimen 1244; Jeffersonpruimen 1352; Monarch- pruimen 42; Washingtonpruimen 26; Ton- neboerpriumen 9.5028; Cataloniepruimen 19—24. Diversen: Blauwe Druiven 2640; To maten 47.50; Black Berry 1922; Groe ne Noten 12; Moerbeien 2137 alles per 100 kg. Meloenen 7.5017; Perziken 1.508.50; Vijgen 0.504 per 100 stuks. Amsterdam, 2 Sept. Aardappelprij zen: muizen 2.102.40; Noordhollandsche eigenheimers 1.902.20; Noordholland sche blauwe en bonte eigenheimers 2.10 2.40; Andijker blauwen 2.102.30; Andij ker bonte 2.402.50; Duinzandaardappe len 2.803.15; Drentsche zandaardappe- len 2.452.60; Zeeuwsche bintjes 2.10 2.30; Zeeuwsche bonte en blauwe 2.50 2.70; Zeeuwsche eigenheimers 2.102.25; Zeeuwsche blauwe eigenheimers 2.35 2.50; Zeeuwsche bonte eigenheimers 2.20 2.30; Zeeuwsche poters 1.80-2.10; Frie- sche bintjes 2.002.20; alles per hl. Aan voer: 331.000 kg. Boternoteering. De Leeuwardercommissienoteering voor Nederlandsche boter is gister vastgesteld op 75 cent per kg. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent Kr. DE VOS.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3