De SPORT. ZUIDBEVELAND NQORDBEVELAND RECHTSZAKEN. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND op I SEPT. 1938; 21 h MT (22 h ZT). ZUIP September SATURNUS RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN. AGENDA Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg. nig aannemelijker heeft gemaakt, de ge meente aan te sluiten. De heer C e v a a 1 zeide nog tegen aansluiting te zijn, al was het maar alleen om het bedrag van 105, dat deze gemeente heeft te betalen, en in evenredigheid met andere gemeenten veel te hoog is. De heer D e N o o d zeide de meening van den heer Cevaal te deelen, terwijl de heer D e B u c k zijn in vorige vergadering genoemd bezwaar thans zag vervallen, en accoord kon gaan met aan sluiting. Het voorstel van B. en W., tot aan sluiting werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Cevaal en De Nood. Van de commissie, belast met het nazien der gemeente-rekening 1937, bestaande uit de heeren A. Louwerse en A. de Buck, was een schrijven ingekomen, dat deze de re kening heeft nagezien en accoord bevonden. De heer A. Louwerse merkte in ver band hiermede op, dat, hoewel over de re kening als zoodanig geen opmerking heb bende, bij het nazien het zijn aandacht heeft getrokken, dat er achterstallige baat belasting en schoolgeld is. Vandaar, dat hij B. en W. vroeg den gemeente-ontvanger er op te wijzen, dat deze wat correcter op treedt. De v o o r z. zeide, dat deze zaak de volle aandacht van B. en W. heeft, en den ontvanger dit meermalen onder het oog is gebracht. De rekening 1937 werd vastge steld (gewone dienst) op 23319 in ont vangst, tegen 21216 uitgaaf, batig slot 2102. De begrooting 1939 werd aangeboden tot een bedrag van 23.634 gewone dienst. Een verzoek van verschillende onderwij zersorganisaties om adhaesie te betuigen aan een aan de Regeering verzonden adres om te komen tot verlaging van de leerlin- genschaal, werd op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. In behandeling kwam een voorstel van B. en W., tot belangrijke belastingverhoo- ging, door de heffing van opcenten gebouw de eigendommen van 40 op 80 te brengen, die der personeele belasting van 50 op 125, gemeentefondsbelasting van 15 op 55, ver mogensbelasting van 25 op 38, en de ge meente te rangschikken in de 3de klasse voor de gemeentefondsbelasting. In ver band hiermede werd herinnerd aan hetgeen Ged. Staten omtrent deze kwestie bij goed keuring begrooting 1938 hebben opgemerkt, al was het ook B. en W. voldoende bekend, dat het tot belastingverhooging moest ko men. De heer V a n S 1 u ij s zeide tegen plaatsing in de 3e klasse te zijn, om re den dat dan de mindere klasse moet gaan betalen. De v o o r z. merkte op, dat nie mand gaarne belastingverhooging wil, ook B. en W. niet, doch aan deze verhooging valt niet te ontkomen, tenzij de heer Van Sluijs een andere weg weet, die voorziet een sluitende begrooting te verkrijgen. Op verzoek van den v o o r z. lichtte de secretaris deze zaak nader toe. Spr. deelde mede, dat de belasting zoodanig dient te worden verhobgd, dat een hoogere opbrengst wordt verkregen van plm. 3500. De heer De Nood bracht vervolgens en kele bezwaren naar voren omtrent deze voorgestelde belastingverhooging, en stelde zich de vraag, wat zullen de belastingbeta lers hiervan zeggen? Verder drong de heer De N o o d op zuinigheid aan. Spr. was van oordeel, dat niet aan alles het oor moet worden verleend, ook niet, wanneer daar telkens aanvragen om wegenverharding ko men. Wethouder Geschiere merkte op, dat de heer De Nood een juiste kijk op de zaken mist. Door gedurige vermindering der rijksuitkeering uit het gemeentefonds was het te voorzien, dat de gemeente in een dergelijke positie zou komen te verkeeren, als waarin zij zich thans bevindt. Het voor stel van B. en W. werd tenslotte met alge- meene stemmen op één na, die van den heer heer Van Sluijs aangenomen. KOUDEKERKE. Woensdagavond 7.30 uur trok het muziekgezelschap „Voorwaarts", directeur de heer S. Sanders, spelende door het dorp naar de villa van dokter J. J. v. d. Harst en bracht hier een serenade met z\jn benoeming tot ridder in de Oranje-Nas- sau-orde. Van 810 uur werd op de fees telijk verlichte_ muziektent een concert ge geven. Voor beide bestond groote belang stelling. OOSTKAPELLE. Afgezien van alle moeilijke omstandigheden, waarmede de Oranjevereeniging te kampen had, is het jubileumfeest op passende wijze gevierd. De kinderspelen zijn uitstekend geslaagd. De ringrijderij mocht zich in groote be langstelling verheugen evenals de concer ten van zang en muziek. De prijzen der ringrijderij werden be haald door: le prijs J. Lous; 2e J. Won der gem; 3e K. Melis; 4e G. Wattel; 5e Abr. Roose; 6e J. Maljaars; 7e J. Riemens; 8e W. de Voogd; 9e Jac. Wattel; 10e H. Vader; lie J. Maljaars; 12e J. Vader; 13e J. Schoe; 14e W. Vader; 15e M. Boone; 16e J. Dekker; 17e J. Willeboordse18e Joh. Wondergem; 19e A. Geldof; 20e H. Koppejan; 21e Adr. Roose; 22e C. Corbijn-, 23e C. Wattel. De potlepel werd gewonnen door J. Maljaars Jzn. SOEBURG. Ook hier is de jaardag van H. M. de Koningin niet onopgemerkt voor bijgegaan. Nog aanmerkelijk meer dan an ders is er gevlagd. Reeds vroeg was uil de meeste huizen het rood-wit-blauw ge stoken, dat de straten, met een Oranje zonnetje overgoten, een echt feestelijk aan zien ga£ Voor de muziek van het Chr. fan farecorps Vlijt en Volharding was 's avonds op het Oranjeplein veel belangstelling. Voor de jeugd was het een dubbel pretje, toen dit korps om negen uur vandaar af marcheerde voor een fakkeloptocht door de gemeente, 't Was een opgewekte stoet, die van oprechte Oranjezin getuigde en er, een gepaste vreugde wist in te houden. Oud en jong droegen Oranje. VERE. Alhier is de Koninginnedag in alle soberheid gevierd. Men spaart zijn krachten tot 9 September. Des avonds gat de Veersche muziekvereeniging „Vere's Ge noegen" voor een. talrijk publiek een wel geslaagd concert van vaderlandsche en populaire liedjes onder leiding van haar directeur, den heer Broerse, te Seroosker- ke, cp de muziektent aan de Markt. Na afloop trokken de muzikanten met bijna de heele bevolking naar de Sluizen, waar door enkele ter plaatse vertoevende jacht- eigenaren onder muziekgeschal vuurwerk werd afgestoken. Naar wij nader vernemen, zal, bij genoegzame deelname, de Oranjevereeni ging op den Nationalen Feestdag, die al hier cp 9 Septemeber gevierd wordt, ook een étalagewedstrijd organiseeren. Hei woord is dus aan de winkeliers. RAAD VAN ELLEWOUDSDIJK. ELLEWOUDSDIJK. Maandagmiddag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig wethouder Zoeter. Mededeeling werd gedaan van ver leend verlof aan den burgemeester van 1 tot en met 17 Sept. a.s. Het in de vacature Bakker benoemde raadslid de heer J. Stout - hamer werd beeëdigd en nam daarna zit ting. Aan Joh. Witte werd toestemming verleend tot het plaatsen van een schiet tent gedurende de kermisdagen. Op een verzoek van de Gewestelijke Landstorm commissie werd met ingang van 1 Januari een jaarlijksche subsidie van 5 toegekend. Het reglement van het B. A. werd in dier voege gewijzigd dat de borgtocht van den secretaris-penningmeester tengevolge van verzekering der gelden tegen fraude enz. komt te vervallen. t Vervolgens werd samengesteld een comi té tot verleening van extra hulp aan werk- loozen (B steun). Naast den burgemeester krijgen zitting de heeren L. Bosselaar en J. Oele, terwijl als secretaris-penningmeester werd toegevoegd de hr. P. Hendrikse. De begrooting van het Vleeschkeurings- bedrijf Ovezand voor den dienst 1939 werd onveranderd goedgekeurd. De gemeenterekening 1937 werd voorloo- pig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op respect, 24564 en 25612 mitsdien met een nadeelig slot van 1048. Tenslotte vroeg de heer Goetheer bij den betrokken minister aan te dringen op hervatting van de werkverschaffing. De V o o r z. zal zich bij herhaling tot den in specteur van de werkverschaffing wenden. KRUININGEN. Woensdag werd feest gevierd ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum der Koningin. Dank zij het mooie weer waren er zeer veel men sehen van buiten de gemeente heel den dag door in het dorp. Het feestcomité had een uitgebreid programma in elkaar gezet, dat vlot werd afgewerkt en waarvoor dan ook groote belangstelling bestond. Alleen de, volkszang op het Marktplein 's morgens had waarschijnlijk 's avonds meer kans van slagen gehad. De optocht die 's middags door het dorp trok, was prachtig en de verschillende groepen hadden met veel werk mooie re sultaten weten te verkrijgen. Vooral de Bruiloft* in ouderwetsche kleederdracht was schitterend. 's Avonds werd een groot vuurwerk op de Markt afgestoken en toen kon men eerst duidelijk zien hoe druk het was. Het heele dorp was door de verschillende buurt- vereenigingen prachtig versierd. WOLF AARTSDIJK. Woensdagavond maak ten de muziekvereeniging „Advendo" en de mondharmonicaclub ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin een muzikale wandeling door de gemeente. Voorts bracht „Advendo" aan een zestal gedecoreerden wegens 50-jarigen dienst bij dezelfde familie een serenade. Een en an der bracht veel volk op de been. KORTGENE. Het feest begon in deze gemeente met een reveille van den dorps toren, waarna de klok geluid werd. Het muziekgezelschap E.M.M. gaf daarna on der leiding van den heer Holster gewijde muziek in de tent op de Voorstraat. Er werd toen een optocht gehouden van het muziekgezelschap, de schoolkinde ren van de o.l. school en van de Chr. Be waarschool, van het Kortgeensch Kinder en Meisjeskoor en de vereenigign „Zonne schijn." Gezamenlijk werd naar het fees telijk versierde gemeentehuis gemarcheerd, waar burgemeester Schuit, de wethouders en raadsleden, een aubade gegeven werd. De muziek speelde, de kinderen van de beide scholen zongen, en ook het Kórt geensch Kinderkoor liet zich hooren. De voorz. van het feest, de heer J. Evers- dijk, hield een toepasselijke rede tot den burgemeester en het publiek, waarna bur gemeester Schuit het woord voerde. Deze stelde voor, een telegram te zenden aan H. M. welk voorstel met een luid „Hoera" ondersteund werd. Drie afgevaardigden der jeugdvereenigin- gen uit deze gemeente traden hierop naar voren. Het waren de dames C. Snoodijk, Jac. Schrier en N. Bouwense. Deze dames waren bij loting aangewezen, om de ge- meentevlag naar Amsterdam te brengen. De burgemeester sprak de dames toe; en reikte de vlag over aan mej. Snoodijk. De heer P. C. Schippers trad hierop naar vo ren en dankte namens de afgevaardigden voor het in hen gestelde vertrouwen. De muziek speelde den „Feestmarsch" van Van der Glas, waarna het in optocht, met de gemeentevlag voorop, door het doip ging. Herna hadden er kinderspelen plaats en werden de Kinderen getracteerd. Na den. midflag werd er een optocht sa mengesteld. Deze werd door honderden ga degeslagen; dikwijls moesten de aanwezi gen schateren van het lachen; vooral de humoristische nummers gaven veel vroo- lijkheid. Na afloop hiervan werden er volksspelen op de Voorstraat gehouden. Vooral het no. gecostumeerd zakloopen gaf veel vroolijk- heid. De gymnastiekvereenigng O.K.K.gaf daarna onder leiding van den heer Keyzer een uitvoering. Vervolgens liet zich het Kortgeensch' Kinder- en Meisjeskoor zich hooren. De „Kleppermarsch" van J. Morks oogstte een daverend applaus. Het nummer moest op verzoek herhaald worden. Hierna werd onder de eminente leiding van den heer Holster volkszang uitgevoerd. De liederen werden spontaan meegezongen. Vervolgens heeft E.M.M. een concert gege ven en werden er oude Hollandsche dan sen uitgevoerd met begeleiding van E.M.M. Dit punt van het programma was een da verend succes. Het feest werd" besloten met een fakkel optocht door het dorp. Het feest is dooi zeer velen bezocht. Kortgene mag op oen goed en waardig feest terugzien. De prijzen voor den étalagewedstrijd en voor den optocht, alsmede voor de fraaist versierde punten heeft plaats gehad door dat het publiek als jury fungeerde. Etalagewedstrijd (Eigen werk). 1 A. Bouwense; 2 J. Karelse; 3 H. Pouwer; 4 J. Wolse; 5 J. de Die (beiden met eervolle vermelding.) Fabriekswerk: 1 J. de Waal; 2 Gez. Pik kaart; 3 O. Scherp; 4 A. van der Hage; 5 L. van der Linde. Optocht wagens: 1 Buurtvereen. Ooste lijk Deel; 2> Meisjeskoor; 3 Damclub; 4 Kampeerelub; 5 Ambachtswagen; 6 Hei- nekensbier. Versierde tilbury's: 1 J. Salomé; 2 da mes VogelaarMaldegem; 3 C. Welleman. Volksspelen: Stoeltje rijden: 1 P. Snoo dijk; 2 M. Hoogerheide; 3 P. van Malde gem; 4 J. Hoogerheide. Zakloopen: 1 G. Israël; 2 P. Flipse; 3 C. Schuilwerve; 4 C. Welleman. Hindernisloopen1 Jac. Blok; 2 A. Schrier; 3 I,. Bouwense; 4 C. Welleman. Watersteken: 1 H. Versluis; 2 P. Flip se; -3 J. Geelhoed. Ringrijden met fietsen: 1 P. Israël; 2 J. Zandee; 3 F. Israël; 4 C. van Damme. Versierde punten: 1 Vuurtoren; 2 Poort O. Deel; 3 Poort bij den molen; 4 Poort in de Kaaistraat; 5 Zuilen bij kruispunt Voorstraat. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en Rijwiel reglement en/of de Motor- en Rijwielwet, e.d.: H. N„ Krabbendijke, vrijspraak; P. de L„ Kortgene, 3 of 3 d. h.; J. de S., Wemeldinge, 3 of 1 w. tuchtsch.; A. J„ Goes, en L. M„ Domburg, ieder 1 of 1 d. h.; C. K„ Middelburg, geen straf; M. E„ Koudekerke, 2 of 2 d. h.; W. A. F., Vlissingen, 3 of 3 d. h.; A. C. C„ Sint Lau rens, 1 of 1 d. h.; A. P., Goes, 2 of 2 d. h.; G. P. G„ Middelburg, P. B„ Koude kerke, J. O., Vlissingen, E. O., Koudekerke, ieder 1 of 1 d. h.; A. J. v. B„ 's-Heeren- hoek, 10 of 10 d. h.; J. Z„ 's-Heer Arends- kerke, J. F., Westkapelle, A. V., Westka- pelle, ieder 2 of 2 d. h.; P. K., Arnemui- den, 1 of 1 d. h.; P. K., Middelburg, 3 of 3 d. h.; L. K„ N. en St. Joosland, 3 of 3 d. h. Als gebruiker van een met aardappelge was bebouwd perceel bouwland nalaten te voldoen aan het bevel, dit gewas te be sproeien met loodarsenaat: J. P., Melisker- ke, vrijspraak. Visschen op in uitsluitend gebruik gege ven plaatsen in de Oosterschelde zonder vergunning: P. C. P. en C. P. P., beiden te Ierseke, ieder 0.50 of 1 d. h. Rumoer verwekken waardoor de nacht rust kan worden verstoord: P. K„ Middel burg, 10 of 10 d. h. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden: M. M„ Colijnsplaat, 10 of 10 d. h. Als schipper van een vaartuig niet de voorgeschreven verlichting voeren: C. K„ Hansweerd, 2 of 2 d. h. Te Vlissingen na sluitingstijd in vergun- ningslocaliteit bevinden: L. C. B„ Vlissin gen, 3 of 3 d. h. Als houder van eën ventvergunning voor een watergebied, zich op dat gebied bevin den zonder op eerste vordering de vergun ning te vertoonen: J. H., Wemeldinge, geen straf. In de gemeente Vlissingen op den open baren weg een voorwerp voortschoppen: D. v. d. H. en E. E. W„ beiden te Vlissingen, ieder 1 of 1 d. h. KANTONGERECHT OOSTBURG. Uitspraken ter strafzitting van 25 Augus tus. Verkeersovertredingen: Ma. Ma. C. Re- tranchement f 2.50 s. 2 dh.J. D., Aarden burg f 2 s. 2 dh.; Me. Ma. B„ Oostburg 2 s. 2 dh.; A. S, Fa. T„ Ja. Ca. V., Ja. v. d. W„ allen te Groede, allen f 2 s. 2 dh.; T. K„ IJzendijke 2 s. 2 d. h.; S. M. Water landkerkje 2 s. 2 d. h.; E. C. C„ Eede 1 s. 1 d. h.; J. de R., Breskens 0.50 s. 1 d. h.; R. V., Aardenburg 3 s. 3 d. h.; P. L. V., Aardenburg 3 s. 3 d. h.; P. G„ Aardenburg f 0.50 s. 1 dh.; C. F. R„ Groede f 3 s. 3. dh.; P. de M„ Oostburg f 3 s. 3 dh.; C. de V., Breskens 2 x f 4 s. 4 dh.; L. M. de M„ Schoondijke f 4 s. 4 dh., J. M. Breskens f 1 s. 1 dh.; P. de J„ Breskens f 3 s. 3 dh. en f 1 s. 1 d. h.; P. de M„ Oostburg f 5 s. 5 d. h.; L. M. de L., Schoondijke f 3 s. 3 d. h.; dezelfde f 5 s. 5 d. h.; P. L. V., Aardenburg f 5 s. 2 d. h. en f 3 s. 2 d. h. en f 1 s. 2 d. h.; C. de V., Bres kens 5 s. 3 d.h.; C. F. R„ Groede 2.50 s. 1 d. h„ f 2.50 s. 1 d. h. en f 1 s. 1 d. h.; A. E. S„ Waterlandkerkje f 2 s. 2 d. h.; J. B. S.; Hoofdplaat 3 s. 1 d. h. en 0.50 s. 1 d. h.; P. F. de H„ IJzendijke f 3 s. 1 d. h. en f 0,50 s. 1 d. h.; A. C. S. Waterlandkerkje f 0.50 s. 1 d. h.; C. P. A. A., Zuidzande f 1 s. 1 d. h.; R. V„ Aardenburg f 3 s. 3 d. h.; J. F. W„ IJzendijke f 5 s. 5 d. h.; D. E., Groede f 2 s. 2 d. h.; C. A. v. d. S„ Schoon dijke f 3 s. 3 d. h.; L. M. de L., Schoon dijke f 3 s. 3 d. h.; C. de V. Breskens f 3 s. 3 d. h.; J. J. L. Sint-Kruis f 4 s. 4 d. h.; L. T„ Middelburg f 15 s. 10 d. h. Overtreding Plantenziektewet (bestrij ding Coloradokever): Op daartoe strekkend bevel van den burgemeester zijn aardappel gewas niet, of niet tijdig, ten tweeden male besproeien met een oplossing van loodarse naat: P. J. van H. f 10 s. 10 d. h.; M. de J. f 15 s. 10 G. L. M. W. f 7.50 s. 5 d. h.; A. de S. f 10 s. 10 d. h.; P. J. S. f 15 s. 10 d. h.; T. S. f 10 s. 10 d. h.; M. B. IJ. f 15 s. 1.0 d. h.; A. J. v. d. H. f 5 s. 5 d. h.; A. J. f 5 s. 5 d. h.; J. IJ. f 5 s. 5 d. h.; T. P. f 5 s. 5 d. h.; S. J. B. f 5 s. 5 d. h.; L. B. de S. f 7,50 s. 5 d. h.; I. P. R. f 5 s. 5 d. h.; P. L. de W. f 15 s. 10 d. h. allen te IJzendijke; J. C. K„ Retranchement 15 s. 10 d. h. Visschen zonder acte en zonder schrifte lijke vergunning: K. M. Oostburg f 3 s. 3 d. h. en f 2 s. 2 d. h„ met verbeurdverklaring; idem, zonder schriftelijke vergunning H. B. Aardenburg f 3 s. 3 d. h„ met verbeurd verklaring; Openbare dronkenschap, bij herhaling: C. v. d. B„ Schoondijke f 15 s. 15 d. h. Reeds gemeld in een deel der oplaag van ons vorig nummer. Ster v/d 3e grootte, of kleiner Ster 2e grootte. Ster 1* gr. Melkweg 3 LAATSTE KVAETLER MEUVE MAAW Nevenstaand kaart je stelt voor den sterrenhemel in Ne derland, des avonds te negen uur Middelbare Tijd, (tien uur Zomer tijd), gelijk aan 19 h 41 min. Sterretijd. In tegenstelling met gewone land kaarten, vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den be schouwer getee- kend. Dat is bij sterrekaarten nood zakelijk en gebrui kelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spiegel schrift zouden ver schijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opkomen, naar het Zuiden stijgen, en in het Westen onder gaan, en wanneer men verder slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de ori ëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt, van het Z.W. naar het N.N.O., door de sterrenbeelden Schut ter, Arend, Zwaan, Cassiopeia, Perseus een gebogen stippellijn; zij duidt de lig ging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De middaghoogte van de zon neemt deze maand af van 46%° tot 35°, de dagboog de tijd dat zij, boven den horizont staat), daardoor van ruim 13% uur tot krap 11% uur. De schijngestalten van de maan zijn: E.K. 1 Sept.; V.M.: 9 Sept.; L.K.: 17 Sept. en N.M.: 23 Sept. Het eerste kwar tier staat in den Z.W. hoek van ons kaart je, de volle maan in het Z.O. in de Vis schen. De andere schijngestalten vallen buiten den kaartrand. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Saturnus. Venus (m 4,0!) is deze maand avondster in de Weegschaal, zij is echter des avonds om negen uur al eenigen tijd onder gegaan. Den Hen September be reikt zij haar grootste elongatie (of af stand aan den hemel gemeten) van de zon, nl. 46° Oost. Wettelijk ingeschreven bij het Bureau "/j Industrleelea Eigendom onder No. 64 2 a a VENDS© MARS JUPITER© Mars (m 2.0) staat in den Leeuw, maar te dicht bij de zon. Aan het einde der maand is hij des avonds laag in het Oosten te zien. Jupiter (m —2,4) is avondster in den Steenbok. Heel de nacht goed waar te ne men. Saturnus (m 0,5) is ochtendster in de Visschen; komt iets voor negenen op aan het begin der maand. (m magnitude helderheid, vergele ken met een ster van de le grootte, die m 1,0 heeft.) Den 23en September te 17 h 20 min. vangt de astronomische „herfst" aan laat ons hopen dat het meteorologisch na zomer blijft! de zon treedt dan in het teeken Libra of Weegschaal van den die renriem of zodiac. De dag- en nachtboog zijn dan even lang: beide 12 uur precies. En de zon gaat dien dag ook precies in het Westen onder. GROOTE PAARD. Het Groote Paard ook wel Pegasus ge- heeten, komt nu des avonds op. De vier helderste sterren vormen een bijna vier kante rechthoek. Op het kaartje zal men zien dat 't Groote Paard en Andromeda „aan elkaar vast zitten". Dat komt om dat de helderste der vier sterren van eerstgenoemd beeld heel eigenlijk tot An dromeda behoort, maar men rekent haar maar eigendom van beide. Men noemt deze vierhoek wel eens de leege vierhoek, omdat er binnen, althans zonder kijker!, geen sterren te zien zijn. VRIJDAG 2 SEPTEMBER. HILVERSUM I 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.) 9.30 Keuken praatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Decla matie. 10.40 Gram. 11.00 Verv. deel. 11.20 Orgelspel. 12.00 „The Romancers" en gram. (Om 12.15 Ber.) 1.30 Orgelspel. 1.45 Lyra-Trio. 2.30 Causerie. 3.00 Jonny Kroon's ensemble en solisten. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.05 Esmeralda-Septet. 6.30 Grepen uit de vak beweging. 6.50 Gram. 7.00 Causerie. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Hollandsch Trio. 8.30 Causerie. 9.00 Ra- diotooneel met muz. 10.00 Fantasia. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Gram. 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.) 11.5512.00 Gram. HILVERSUM H 301.5 EN 415.5 M. Algem. Progr. verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gram. (Om ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 2.00 Orgelconc. en gram. 3.00 Gram. 3.15 KRO-Kamerork. 4.00 Gram. 4.15 KRO-ork. (5.005.15 Gram.) 6.05 Land- en tuinbouwcauserie. 6.25 KRO- Melodisten en solist. 7.00 Ber. 7.15 Lucht vaartcauserie. 6.25 KRO-Melodisten en so list. 7.00 Ber. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Musica catholica. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Melodisten en solist. 8.30 Xylofoon ensemble „The Jolly Boys" met pianobeg. 8.40 Verv. van 8.15. 8.55 Verv. van 8.30. 9.05 Verv. van 8.40. 9.30 Groninger Or kestver. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Jean Mar- cu's Roemeensch ork. 11.0512.00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11.20 Militair ork. 12.05 Orgelspel. 12.35 Henry Hall's ork. 1.20 Sportrep. 1.50 Schotsch ork. 2.50 Gram. 3.05 Piano. 3.50 Van Thai's ork. en solisten. 4.20 Evans' sextet. 4.50 Gram. 5.20 Alfredo Campoli Trio. 5.50 Sportrep. 6.20 Ber. 6.50 Voor tuinliefhebbers. 7.05 Piano. 7.35 Theater-ork„ -koor en solisten. 8.35 Radio Roadhouse-ork. 9.20 Gerhar- di's Band. 10.00 Ber. 10.25 Causerie. 10.40 Ork. 11.30 Ladbrooke's ork. 11.50—12.20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.05 Gram. 4.35 Zang. 5.20 Kamermuz. 6.20 Gram. 7.20 Cello. 7.35 Gram. 8.35 Piano. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gram. 11.20— 12.50 Orkestconc. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 Ten- toonstellingsork. 12.20 Orkest. 2.30 Vroo- lijk conc. 4.20 Danziger Landesork. 6.50 Zang en piano. 7.20 en 8.30 Gram. 9.00 Ork. en -koor en solisten. 9.30 Voor sol daten. 10.35 Gram. 10.50 Fricke's ork. en solisten. 12.203.20 Dansork. en Kleinork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Ork. 1.50— 2.20 Gram. 5.20 Brusselsch trio. 6.20 Gram. 7.20 en 8.20 Ork. 9.20 Symphonie-ork. en soliste. 10.5011.20 Dansmuz. (gr. pl.) 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Kleinork. 1.50 2.20 Gram. 5.20 en 5.45 Kamerm. 5.55 Gram. 6.35 Harmonicasoli. 6.50 Piano. 7.35 Gram. 8.20 Kleinork. en solist. 10.30 Dans ork. 11.15—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Kernspreuk, ber. 8.30 Ork. -koor en solis ten. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Ber. 10.50 Trioconc. 11.05 Ber. 11.20 Blaasconc. (gr. opn.) 12.202.20 Nachtconc.) (1.151.26 Tijdsein). ATHLEMEK Nieuw Nederlandsch record 3% km snelwandelen. Op geheel onverwachte wijze heeft de bekende Rotterdamsche snelwandelaar Piet J. Engelman jr. gistermiddag tijdens athletiekwedstrijden te Rotterdam zijn tien de Nederlandsche record gevestigd. Dit maal was het het Nederlandsch record op de 3.500 meter, dat sedert 25 Augustus 1929 op naam stond van C. A. Gubbels met 15 min. 29.6 sec. Engelman bracht dezen tijd terug tot 15 min. 23.9 sec. Middelburg, 31 Augustus. Groen ten veiling. Sla 38 c.; Spinazie 22 c.; Pos telein S— 20 c.; Augurken 425 c.; Sui- kerboonen 1524 c.; Stoksnijboonen 7 26 c.; Stamsnijboonen 413 c.; Stokprin- cessenboonen 2634 c.; dubbele Princes- senboonen 2631 c.; Roem van Holland 2530 e.; Andijvie 3,59 c.; Uien 3—4 c.; Savoye kool 611 c.; Roode Kool 46 c.: Boerekool 12 c.'; Witte kool 3,5—5 c.; Prei 11 c.; Zilveruien 612 c.; alles per kg. Peen 510 c.; Rapen 4,5 c.; Kroten 35 c.; Uien 2,54 c.; Rabarber 13 c.; Rammenas 4,5 c. alles per bos; Bloemkool 325 c.; Andijvie 23,5 c.; Kropsla 13,5 e.; Komkommers 14 c. alles per stuk. Goes, 31 Augustus. Veilingsvereeni- ging Zuid-Beveland. Stoksnijboonen 6.50 21; Pronkboonen 1113; Stokprincesseboo- nen 2830; Rentegevers 1629; dubbele Princesseboonen 1424; Perfectboónen 19; Spinazie 13—14; Uien 1.60—2.50; Zil veruien 35; Augurken 1236; Roode kool 4 -6; Savoye kool 4.507.50; Sjalot ten 16; Aardappels 24; idem (drielin gen) 2—-2.50 alles per 100 kg. Groenten: Bloemkool 7.5013; Kropsla 0.503.50; Komkommers 24.50; Andijvie (breedblad,1 2.703.30; Knolselderij 2.20 alles per 100 stuks. Wortelen 38.50; Rammenas 0.501; Selderij 1.40; Kroten 0.504 alle.s per 100 bos. Diversen: Blauwe druiven 3039; To maten 4S beide per 100 kg. Meloenen 1021 per 100 stuks. MIDDELBURG. DO. 1 Sept. VR. 2 Sept. GOES. DO. 1 en VR. 2 Sept. Opvoering Open luchtspel „Wij willen blijven wat wij zijn", Schuttershof. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR. 2—DO. 8 Sept. „Gas- parone" en „Problemen der Jeugd". 20.00 h. ZO. 15.00 h matinée. CITY, Midd. VR. 2—DO. 8 Sept. De natio nale film „Veertig Jaren". 20.00 h. ZO. 15.00 h matinée. ALGEMEEN. DO 1 Sep. Groote Veetent. te Midden- Beemster. Dagbic Bureau Telefoc te GOE Abonn f 2.30, abonne Het is tref mer 35 lieken, Liberal Radical telijk-H men 9 Verg stelling aal-Dei 8 Chri mocrat heidsbc ke Dei meerdt De li nieuwe vrijzinr de Roe tot 31, lijk-His Democi nieuw Socialis sinds laatstel reform< den loo parlem van na ter) tij

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6