BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. JAPAN. loofdpijn, Kiespijn. Familiedrama te Sliedrecht. BELGIë. DUITSCHLAND. ENGEL AND J Het drama in een politiebureau ïi Amsterdam. Het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. KERK EN SCHOOL. LEGER EN VLOOT. BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. De Spaansche burgeroorlog. LINKSCHE SUCCESSEN AAN FRONT VAN ESTREMADURA. Naar Havas uit Madrid meldt, blijven aan het front van Estmeradura de regee- ringstroepen ten Zuiden van Zujar en ten Westen van Cabeza de Buey oprukken. Zij heroverden een gedeelte van de Sierra de Benquerencia en sneden tusschen Castue- ra en Almrochon den spoorweg van Ma- drid naar Badajoz door. Eveneens sneden zjj ter hoogte van Nava de la Verilla, nabij de bron van den Rio Almorchon, den straatweg tusschen beide plaatsen af. Krijgsgevangenen van Franco. Volgens een officieele mededeeling te Burgos bevonden zich op 7 Augustus in het rc-chtsche gebied 210.113 krijgsgevangenen. Italiaansche gewonden huiswaarts. Het hospitaalschip „Gradisca" is gisteren met 650 gewonde legionnarissen en officie ren aan boord, te Napels aangekomen. De strijd in het Verre Oosten. JAPANNEEZEN GEBRUIKEN INDERDAAD GIFGASSEN. Reuter meldt uit Hankau: De berichten over het gebruik van gifgassen door de Japanneezen schijnen bevestigd te worden door buitenlandsche waarnemers, die te ruggekeerd zijn van een uitgebreiden tocht langs de fronten ten Zuiden van de Jangt- se. Ziji verklaren, dat de Japanneezen de gassen niet op groote schaal gebruiken, <doch er hun toevlucht toe nemen op cri- tieke oogenblikken en bij strategische pun ten waar zij niet op andere wijze door de krachtige defensie heen kunnen breken, van gifgassen gebruik te maken. Deze waarnemers zijn er beslist van overtuigd, dat de Japanneezen gebruik hebben ge maakt van gifgassen tijdens den strijd in de nabijheid van Joeitsjang. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen dat het Chineesche departement van bui tenlandsche zaken bewijzen verzameld heeft ten einde die aan den Volkenbond te kun nen overleggen. Met het oog op deze be richten gelooft men, dat de Japansche mi' litairen hun toevlucht nemen tot gifgas sen in den strijd om Hankau. Een Chi neesche militaire woordvoerder ver klaarde daaromtrent, dat de Japan neezen bij den laatsten aanval op Joeitsjang uiterst zware verliezen hebben geleden. De Chineezen ontruimden de stad in den morgen van 24 Augustus toen de Japanneezen van gifgassen gebruik gingen maken. Op het oogenblik staan de beide partijen nog tegenover elkander, te Maant- sjoean en Pailoengtsjoean, ten Westen van Joeitsjang. Toengkoelin is ondanks de Ja pansche aanvallen nog in Chineesche han den. Naar het Chineesche Telegraaf agent schap meldt, zijin Haiyan en Tsjapoe, twee steden in Noordoost-Tsjekiang voor de tweede maal heroverd op 27 Augustus jl. na een bloedigen slag met de Japansche marinetroepen. Japansch antwoord op Amerikaansch protest. De Japansche antwoordnota op het pro test der Vereenigde Staten tegen a'e be schieting van een verkeersvliegtuig der Amerikaansch-Chineesche verkeersmaat- schappij door Japansche vliegers binnen de Zuid-Chineesche oorlogszone is heden ge publiceerd. Japan wijst in deze nota iedere verantwoordelijkheid voor dit incident van de hand. De Japansche marinevliegers had den moeten aannemen, dat het bp dit vliegtuig ging om een Chineesch militair toestel. In de nota wordt in het licht ge steld, dat het vliegtuig aan een Chineesche maatschappij toebehoorde en dat derhalve de belangen van derde mogendheden niet in het geding zijn gewsest. Volgens verklaringen van Zweedsche vlie gers, die uit de Sovjet-Unie zijn terugge-1 keerd, zou de rook afkomstig zijn van ge weldige boschbranden in Rusland. De vlieg- I tuigen vlogen zelfs nog boven de 3000 me ter in den rook. OOST-JAPAN DOOR TAIFOEN GETEISTERD. Yokohama, Tokio en andere deelen van Oost-Japan zijn door een buitengewoon zwaren taifoen geteisterd, welke gepaard ging van zwaar onweer en wolkbreuken. In] de steden vluchtten de bewoners de straat op, aangezien talrijke kleine huizen van hun daken beroofd werden. De verwarring werd nog grooter doordat tweemaal de lichtvoor ziening geruimen tijd verbroken werd. Het eerste bericht omtrent een slachtoffer had betrekking op een achttienjarig meisje dat in Omoni het leven verloor doordat het on der een instortend huis bedolven werd. Aan gezien het treinverkeer volkomen verbro-j ken is, is sinds gistermorgen vroeg geen trein meer in Tokio aangekomen. Door de wolkbreuken, die den taifoen begeleidden, zijn ruim 30.000 huizen in Tokio onder wa ter gezet, waardoor talrijke personen dak loos zijn geworden. Bij het instorten van I een schoorsteen kwamen drie personen om| het leven en werden negen gewond. Bij Kotsoe op de lijn Tokio—Kobe, is de spoor dijk door overstrooming vernield. In de ha-I ven van Yokohama heeft zich het ruim] 15.000 ton metende Engelsche stoomschip „Chitral" losgerukt, is stuurloos geworden en op drift geraakt. Het schip kwam later in aanvaring met een Japansch vrachtschip. Beide schepen liepen averij op. Voor Yoko- soeka, op het schiereiland Misaki is een zin kend stoomschip op het strand geloopen. De bemanning is tot dusverre nog niet in veiligheid gebracht. Ook de rijstvelden heb ben zwaar te lijden gehad. De taifoen, welks grootste kracht tegen 4 uur 30 des mor gens bereikt werd, is in Noordwestelijke richting verder getrokken. Volgens de ochtendbladen was deze tai foen de ergste sedert 36 jaren. Het was gisteren juist 15 jaren geleden, dat Japan door een groote aardbeving geteisterd werd, welker slachtoffers nog thans in geheel Japan herdacht worden. Grondverschuiving eischt 66 dooden. Te Tsjoeto bij Kainei in het Noord- Oosten van Korea zijn 69 arbeiders, die zich ter ruste hadden begeven, door een grond verschuiving bedolven. Drie hunner kon men redden, de andere 66 zijn om het leven gekomen. Bovendien zijn tien personen ge wond. en goed helpen hierbij Jtijd een poeder of cachet van Myr- ardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 c loos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijn lardtjes" 2 stuks 10 cent Doos 50 een (Ingez. Med.) Vader schiet zijn dochter en daar na zichzelf neer. In den afgeloopen nacht om half twee werd de hulp van de politie te Slie drecht ingeroepen voor een drama dat zich had afgespeeld ih een woning in de Dijkstraat no. 50. Toen de politie ter plaat- verscheen, vond zij de lijken van se den Luguber drama. Te BorgerhoutAntwerpen heeft de 66- jarige vrouw J. Claessens, terwijl haar man sliep, diens bed met benzine begoten en daarna in brand gestoken. De man be kwam doodelijke brandwonden, welke geen hoop voor zijn leven meer geven. Na haar krankzinnige daad is de vrouw uit het raam der derde verdieping gesprongen, waarna zij stervende werd opgenomen. DE STRIJD TEGEN DE ROOMSCHE KERK. Terwijl de Duitsche pers zich tot dusver zorgvuldig onthouden had van elke zinspe ling op het herderlijk schrijven der roomsch-katholieke bisschoppen dat Zon dag jl. in de kerken is voorgelezen, ver brak ,,Das Schwarze Korps" het orgaan van de S.S., gisteren het stilzwijgen en publiceerde een antwoord, dat tegelijk een poging tot rechtvaardiging vormt en een voortzetting der aanvallen op de kerk. Het blad verklaart, dat de aanvallen op den Paus slechts een wettig antwoord zijn op de „venijnige aanvallen", die de Paus in zqn encyclieken en radiotoespraken °P ■ut eTer -van het Duitsche volk" heeft gen ent. Indien, zoo vervolgt het blad, de ui ingen van den Paus waren ingegeven °°1 P het roomsch-katholieke deel \an de Duitsche bevolking in zijn geloof te sterken, was het eveneens onze plicht vedetten tegen deze uitingen, die met bijgedragen hebben, tot instandhouding van het roomsch-katholieke geloof in Duitschland, doch tot ondersteuning het bolsjewisme. De kerk wordt er voorts van beschul digd betrekkingen te onderhouden met bolsjewieken en Joden. Een kwetsend monument. De Duitsche consul te Liverpool heeft het gemeentebestuur van Sledmere in Yorkshl- scJlrÖven gezonden, waarin hij wijst not n "^ftjeurenswaardig" karakter van leden fu *1® een monument, dat kortge- ïfef sten- ??ts is 0Pgericht. Dit basre liëf stelt een Duitschen soldaat voor die een vrouw het hoofd afsnijdt. geweldige boschbrS^' Volgens telegrammen, welke uit ta'lriike plaatsjes in Noord-Zweden zijn binnenge komen, hangen boven het gebied dikke rookwolken, die door den Oostenwind wor den voortgedreven. De rook heeft zelfs fotockholm en het eiland Gotland bereikt. jty Omtrent het ontzettende drama, dat zich gistermorgen in enkele minuten tijds op het politiebureau in de Pieter Aertszstraat te Amsterdam heeft afgespeeld, waarbij een 38-jarige politie-agent een brigadier van politie met twee revolverschoten in de borst gedood heeft, om daarna te pogen zichzelf van het leven te berooven, meldt de N.R.C. nog: ^'Hll De brigadier v. d. Linde deed reeds gerui men tijd dienst aan de afdeeling controle op het hoofdbureau. Hem was door den chef der zedenpolitie opgedragen om den 38-jarigen agent van R., dienstdoende aan het bureau Pieter Aertszstraat, te ontbie den op het bureau der zedenpolitie, aange zien er aanwijzingen waren, dat deze agent in een abortus-zaak zou zijn betrok ken, in zooverre dat hij aan een meisje, dat zwanger was, het adres van een abor- teuse zou hebben opgegeven. De brigadier stond voor de kamer van den dienstdoenden inspecteur, toen de agent van R. het bureau binnenkwam. Deze had straatsurveillance, maar schijnt ervan op de hoogte te zijn geweest, al thans vermoed te hebben dat het bezoek van den brigadier van controle hem be trof; tenminste toen deze hem verzocht met hem mede te gaan naar het bureau van den chef der zedenpolitie, werd hij hevig ontsteld. Slechts enkele woorden heeft hij met den brigadier, die overigens met 't onderzoek dat tegen hem gaande was, niets te maken had, gewisseld. Hij heeft ge vraagd waarvoor hij komen moest en toen hij hierop geen rechtstreeks antwoord ont ving, zijn revolver getrokken en de twee doodelijke schoten gelost. Tijd om ze te ontwijken, laat staan om zich te verdedi gen, heeft het slachtoffer, volkomen on verwacht als de aanval was, niet gehad Op het hooren van de schoten stormden de inspecteur en de wachtcommandant en de agenten der wacht naar de vestibule, waar het lijk van den brigadier v. d. L., die onmiddellijk dood geweest moet zijn, op den grond uitgestrekt lag. Van R. stond nog met het wapen in de hand; voordat iemand het had kunnen be letten heeft hij een derde schot op zichzelf gelost en wel voor het hoofd. Ook hij viel neer, maar naar spoedig bleek, had het schot, hoewel raak, niet het beoogde doel getroffen. De man was wel ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. Voorloopig houdt men het voor niet on mogelijk dat de agent van R. in een vlaag van verstandsverbijstering heeft verkeerd op het oogenblik dat hij het feit pleegde. 39-jarigen B. en diens 18-jarige dochter, die beiden schotwonden vertoonden. On middellijk heeft men het parket uit Dor drecht gewaarschuwd. De lijken zijn in be slag genomen. De aanleiding tot dit drama is niet met zekerheid bekend. De verhouding in het gezin, dat uit man, vrouw en vijf kinderen bestaat, is niet be paald goed. Het meisje was gisteravond om half twaalf thuis gekomen, hetgeen de va der te laat vond. Vermoedelijk heeft hij zich hierover kwaad gemaakt en zijn doch ter neergeschoten, waarna hij de hand aan zichzelf heeft geslagen. Over de aanleiding tot het drama verne men wij het volgende: Het gezin van kleermaker BI. bestaat uit man, vrouw en vier kinderen, waarvan een tweeling. De familieverhoudingen waren slecht. De achttienjarige dochter, die het slacht offer is geworden, was een van de twee ling. Het meisje werd door den vader steeds onder den duim gehouden, mocht zelfs niet alleen op straat. Zij heeft zich hierover wel eens beklaagd en als de moeder voor haar. dochtertje partij koos, kreeg zij ruzie met haar echtgenoot. Gisteren is het meisje uitgegaan, on danks het verbod van haar vader, en heeft in opgewektheid het oranjefeest gevierd met den gymnasiast K. Toen zij om half twaalf thuis kwam, is er ruzie onstaan. De man trok plotseling een revolver en loste drie schoten op zijn dochter, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. Een buurvrouw heeft op verzoek van de vrouw van BI. de politie gewaarschuwd. De lijken zijn in beslag genomen. Het parket te Dordrecht was heden ter plaatse. ?!ï!W Ontrouw gemeenteambtenaar. De gemeentepolitie te Blerick, gemeen te Maasbree, heeft gisteren den 51-jarigen gemeenteambtenaar H. B. aangehouden, die belast was met het afstempelen van kaarten van werkloozen en naar de N.R. C. verneemt, meermalen de kaarten van verschillende werkloozen zou hebben afge stempeld zonder dat deze personen op de daarvoor bestemde bureaux verschenen. B. meermalen in café's, waar hij deze werkloozen aantrof, getracteerd. Verdach te, die reeds jaren met deze functie wa: belast, is in het huis van bewaring te Roermond opgesloten. I Daar aangekomen echter nam hij dienst -in het Vreemdelingenlegioen en hij werd gedetacheerd bij het Parqsche depot van dit legioen. De tucht schijnt hem daar ech ter te hard geweest te zijn, want na eeni- gen tijd deserteerde hij. Hierna zwierf hij enkele weken in Parijs rond, waar hij na tuurlijk ook bij de poiltie gesignaleerd stond. Hij vreesde terecht, dat hij een strenge straf zou moeten ondergaan, wan neer de Fransche recherche op zijn spoor zou komen. Deze angst kon hij niet verdragen en ten einde raad meldde hij zich bij de Neder- landsche legatie te Parijs, waar zijn signa lement uit het algemeen politieblad be kend was. Musch deed dan ook geen moei te zijn geschiedenis voor de legatie-ambte naren te verbergen en hij bekende alles. Daarop heeft een ambtenaar van het ge zantschap hem 'naar Den Haag overge bracht, alwaar hij werd uitgeleverd aan de Haagsche politie. Zoo kwam hij weer terecht in de gevangenis, waaruit hij met zooveel moeite was ontsnapt. Musch werd op 17 Juni in de Scheve- ningsche gevangenis opgesloten voor het ondergaan van 6 maanden gevangenisstraf. Op het oogenblik, dat hij ontvluchtte had hij nog vier maanden straf tegoed. Deze| zal hij thans moeten uitzitten, terwijl hij wellicht nog gestraft wordt wegens ver nieling. POGING TOT MOORD. De politie heeft te Enschede aangehou den den 46-jarigen G. J. G., verdacht van poging tot moord op zijn vrouw. De man, die in onmin met zijn echtgenoote leefde, heeft een dezer dagen zuringzout in een pan met aardappelen gedaan. Het was hem bekend, dat zijn vrouw den volgenden dag deze aardappelen zou eten. Zij heeft even van de aardappelen geproefd, doch merkte, dat er iets niet orde was. Uit het geneeskundige onderzoek is ge bleken, dat de vrouw geen nadeelige gevol gen van een en ander zal ondervinden. De man, die het misdrijf heeft toegegeven, zal ter beschikking van de justitie worden ge steld. DOODELIJK ONGELUK OP HET STATION TE LICHTENVOORDE. Moeder-overste door trein gegre pen en omgekomen. Vanochtend omstreeks half twaalf is op het station te Lichtenvoorde de moeder overste van het St. Vincentiusgasthuis te Groenlo door een trein gegrepen en omge komen. Het slachtoffer bracht twee zusters naar den trein, die op retraite zouden gaan. Bij het afscheid nemen liep zij achteruit en viel op een spoorlijn, juist voor den trein, die uit de richting Ruurlo naderde. De on gelukkige werd ernstig gewond de twee de-klasse wachtkamer binnengedragen. On middellijk werd geneeskundige hulp inge- roepen. Dokter Brenninkmeyer was spoedig ter] plaatse. Het slachtoffer werd nog het heilig oliesel toegediend; korten tijd later is zij overleden. SCHIP VERGAAN BIJ DEN HELDER. Gisteravond is op de „Pannekoek" ook wel genaamd de „Middenrug" een zand plaat in het Westgat, bij Den Helder, een motordriemaster, genaamd „Snow White", een schip, afkomstig van Panama ver gaan. Het vaartuig had motorpech en werd door den vloed op de gronden gedreven. Het is een houten scheepje, dat op weg was van Londen naar Finland om lading in te nemen. Het meet ongeveer 200 ton, De naam van het schip komt niet voor in de Lloyds' registers, doch vroeger heette het „Orion". Het was eigendom van den kapitein Buerkoff. De bemanning bestond, behalve de kapitein en zijn vrouw, uit twee Letlan ders, twee Engelschen en een Noor. Daar de „Dorus Rijkers" de reddingboot van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddings Maat schappij, niet in Nieuwe Diep aanwezig was, werd het eerst assistentie verleend door de botter D.H. 30. De schipper van dit vaartuig had aangenomen de „Snow White" vlot te sleepen, doch het mocht hem niet gelukken. Ook de sleepboot „Amsterdam" van de firma Weissmuller, was uitgevaren, doch hiervan werd de assistentie afgewezen. Tegen den morgen brak de middelste mast en raakte het schip lek. Het maakte zwa re slagzij en dreigde bij den opkomenden vloed geheel onder water te komen. Hier op werd assistentie gevraagd en wederom ging de „Amsterdam" uit om de beman ning aan boord te nemen. Om acht uur be reikte deze de haven van Nieuwediep. Het schip was niet verzekerd en moet als ver loren worden beschouwd. Slecht weinig van de bezittingen van de opvarenden kon wor den gered. Het schip strandde op ongeveer dezelfde plaats, waar eenige jaren geleden het Finsche schip „Menja" is gestrand. De schipbreukelingen werden, nadat de politie de passen had gecontroleerl, in eenige loge menten ondergebracht door bemiddeling van den Lloyds' agent te Den Helder, die vanmiddag zou trachten nog eenige achter gebleven eigendommen uit het wrak te redden. UITBREKER UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN MELDT ZICH TE PARIJS. Naar men zich zal herinneren ontvluchtte op 6 Augustus uit de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen de 35-jarige F. M. Musch door verbreking der tralies. De man bleef onvindbaar niettegenstaande al le nasporingen van de politie. Een dezer dagen meldde hq zich echter bij de Nederlandsche legatie te Parijs, van waar men hem naar Den Haag heeft over gebracht, zoodat hij thans wederom is op gesloten. Het is niet bekend hoe M. erin geslaagd is na zijn ontvluchting, welke hij onder nam in gevangeniskleeding, aan een nor maal costuum te komen en het verhaal vertelt evenmin hoe hij na vele omzwer vingen eindelijk de Fransche hoofdstad be reikte. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Roermond: 1 doode. Op den rijksweg Roermond-Swalmen na derde gistermiddag uit den zijweg van kas teel „Hillenraedt" een vrachtauto. Uit de richting Venlo kwam op hetzelfde moment met groote snelheid een Engelsche perso nenauto aanrijden. Juist op de kruising kwamen de auto's met elkander in botsing. De personenauto vloog van den weg en raakte daarbij een paar boompjes, die ge veld werden. Zij kwamen in hun val neer op twee wielrijders, die zich op het fietspad bevonden,, de onderwijzer W. Spiers uit Venlo en zijn 13-jarige zoon. Beiden vielen tegen den grond. De heer Spiers werd met een verbrijzeld been en enkele gebroken .ribben in bewusteloozen toestand opgeno men en is kort daarna overleden. Zijn zoon had een hoofdwonde opgeloopen. De Haag 1 doode. Gisterenavond om 8 uur reed een personenauto, bestuurd door den 27-jari- gen A. J. N. van E. uit de Arnhemsc'ne- straat, op de hoek van, de Scheldestraat en de Maasstraat te Den Haag. De bestuur der verleende vermoedelijk geen voorrang aan een motorrijwiel, dat bestuurd werd door den 25-jarigen J. v. K. Een hevige botsing was het gevolg. De motorrijder werd tegen den grond geslingerd en kwam dermate ongelukkig terecht, dat hij een zware hersenschudding opliep. De auto van den geneeskundigen dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij in den loop van den nacht is overleden. Gelukwensch van Koning Leopold. In verband met het regeeringsjubileum heeft Z. M. Leopold III der Belgen, aan H. M. de Koningin het volgende telegram ge zonden: „Aan H. M. de Koningin, 's-Gravenhage. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum der troonsbestijging van H. M. richt ik tot haar mijne hartelijkste gelukwen- schen en betuig ik tevens mijne oprechte wenschen opdat onder hare voorspoedige regeering het Koninkrijk der Nederlanden heil en welvaart moge kennen. w. g. Leopold. HET PRINSELIJK PAAR OP DEN SOESTER LANDBOUWDAG. Een belangrijk onderdeel van de festivi teiten die in Soest zijn georganiseerd, ter eere van Hare Majesteits veertigjarig re geeringsjubileum, is wel de landbouwdag, waarvoor zeer groote belangstelling be stond, niet het minst van de zijde der land bouwersbevolking van Soest en heel den omtrek. Om kwart voor twaalf vanochtend heeft het prinselijk paar blijk gegeven van zjjn hooge belangstelling. Ontvangen door den burgemeester, werden de Prinses en de Prins naar een eenvoudig landelijk balda kijn begeleid, vanwaar zij de voorbijtrek kende prijswinners van het vee: paarden, koeien en stieren, gadesloegen. Toen het prinselijk paar gereed stond een omgang langs de tentoonstelling te maken, kwam een oud-raadslid, de 80-jarige P. van der Breemen, aangereden in een sjees, waarin tevens gezeten was Nelly Kok, in Soester costuum, die de Prinses namens het comité van den Soester landbouwdag, een fraai bouquet rose anjers aanbood en ver volgens een mooie pop in oud-Soester klee derdracht, bestemd voor prinses Beatrix. De Prinses en de Prins dankten vriendelijk voor deze aardige attentie. Na een rond gang langs het tentoongestelde, heeft de burgemeester H.H.K.K.H.H. hartelijk dank gezegd voor hun hooge belangstelling. Zoo wel bij aankomst als bij het vertrek werden zjj hartelijk toegejuicht, terwijl de muziek het Wilhelmus speelde. Bij de door de Eerste Ned. Modevak- I schoolvereeniging gehouden examens slaagde voor costumière mej. N. Ovaa te S o e b u r g. Benoemd aan de Ambachtsschool te Arnhem tot leeraar in 't schilderen, in vas ten dienst, de heer H. P. Broerse, afkom stig uit Serooskerke (W.). Te Wageningen slaagde voor het exa- men tuinbouwkunde L. O. de heer J. W. Kirpestein te Waarde. Op de voordracht voor onderwijzeres j aan de openbare school te Sluiskil zijn geplaatst de dames: E. Kanse te Schoon- dijke, C. Koopman te Sint-Maartensdijk en A. L. N. Bal-eman te Kadzand. Ned. Herv. Kerk. Ds. E. A. A. Snijdelaar te Termunten en Borgsweer, voordien te Schoondijke, is be roepen te Nieuw-Scheemda. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 September bevorderd: tot schout-bij-nacht, de kapitein ter zee C. E. L. Helfrich, tot kapitein ter zee, de kapitein-luitenants ter zee H. J. Bueninck en W. A. de Jong, tot kapitein-luitenant ter zee de luits ter zee le klasse P. Kronenberg, jhr. T. M. van Suchtelen van de Haare, J. B. Meijer en J. Houtsmuller, Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 1 Sept. de luit. ter zee 2e klasse J. W. Hees a. b. Hr. Ms. wachtschip te V 1 i s- s i n g e n. Met 21 Sept.: de officier van ad ministratie 2e kl. W. F. C. Vuijk a. b. Hr. Ms. Schorpioen. Met 24 Sept.: de officier van administra tie 2e kl. B. G. A. Mahieu ter beschikking gesteld. Kapitein der militaire administratie J. M. B. M. F. van Strien, werkzaam bij de Kon. Militaire Academie, wordt 1 Sep tember a.s. overgeplaatst bij het regiment genietroepen, ter voorbereiding van de op te richten administratie van één der te vormen regimenten. Kattendijke. over Augustus. Getrouwd: J. de Dreu, 25 j., jm. te Goes en E. S. Provoost, 23 j., jd. te Kattendijke; M. J. Nousen, 24 j., jm. te Rotterdam en M. T. Hundersmarck, 26 j., jd. te Katten dijke. (D.Z.) VREEMDELINGENVERKEER. Het aantal met de booten Breskens-Vlis- gen vervoerde passagiers bedroeg heden morgen 2300 en het aantal auto's 135, tegen verleden jaar resp. 2200 en 127. Middelburg, 1 Sept. Op de graan markt was de aanvoer ruim. Schokkers 10—11.75. Middelburg, 1 Sept. Op de eiervei- ling werden heden 16.000 stuks eieren aan gevoerd. Kipeieren: 4244 kg 2.802.84, 54—56 kg 3.99, 56—58 kg 4.54, 58—60 kg 4.684.95, 60—62 kg 4.84-^.90. Brui ne: 6062 kg 4.955.01, eendeneieren 3.65, kalkoeneieren 5.70. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering). Boter 0.80, eieren 4.75, poelje-eieren 3.50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.75. Eieren 4.65. Poelje-eieren 3.50. Particuliere prijs van den marktzetter van de Z.L.M.: Boter 0.87%. Eieren 5.75. Poelje-eieren 4.50. Particuliere prijs van den Middelburg sehen handel: Boter 0.84. Eieren 5.60. Poelje-eieren 3.60. Eendeieren 4.45. K a p e 11 e, 31 Aug. Veilingsver. „Kapel- le-Biezelinge en Omg." Groote veiling. Zure kroetappelen 5.40 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Transp. de Cron- sels 828, Manks Codlin 830, Zigeunerin nen 12—32, Signe Tilllish 7—18, Codlin Kes wick 613, Jacq. Lebel 613, Nelsons Glo rie 612, Bramley Seedling 812, Lanes Prince Albert 710, Gansebout 611, Gul delingen 610, Bismarck 611, Const, de Groot 810, Zoete Herfstappel 711, Tuin- zoet 814, zoete appels 612, Bloemzoet 711, Zoete Ribbeling 813, The Queen 515, Lemoenappel 821, Striepelingen 6 10, Bordaanappel 710, Lindenappel 6 12, Duchesse d'Oldenburg 1318, Cox Po mona 715, Reinette d'Automme 611, Udoappels 913, Oranjereinetten 1116, Boumanreinetten 814, Celinen 810, Per zikappels 1417, James Grieve 1127, Wor cester Permain 1119, Rode Ribbeling 7 14, Hondsmuil 79, Vlaamsche Schijven 7 14, Warnersking 810, Clasieappels 711, Valappels 48. Peren: Clapp's Favorite 1337, Precose de Trevoux 819, Louisse Bonne d'Avr. 37 59, Jutten 2060, Dr. Jules Guyot 15 22, Spaansche Wijnperen 1221, Duifjes peren 818, Kalleboutsperen 10—17, Mar sepeinperen 816, Bergamotten 1217, President Rosevelt 1617, Williams Du chesse 1020, Beurre de Merode 1325, Be. d'Amanlis 16—30, Be. Hardy 16—32, Be. Lebrun 928, Be. Durandeau 1123, Triumph de Vienne 35, Koninginneperen 1318, Souvenir de Congres 1522, Marg. Marillat 1322, Bon Chretien William 15 17, Maria Louisse 1217, Scharlakenperen 1215, Spekperen 615. Pruimen: Reine Victoria 1239, Belle de Louvain 1450, Jefferson 2955, Dubbele Boeren Witte 4850, Tonneboers 1227, Kirkus 2952, Catalonie 2837, Dietrich Ulhorn 1831, Abrikoospruimen 2241, Septemberpruimen 2745, Roode eierprui- men 1837, Perzikpruimen 41, Rademakers 32, Reine Claude Violet 44, Reine Claude Dalthon 2345, Princepruimen 15. Diversen: Frambozen 5170, bramen 19 32, moerbeien 4858, blauwe druiven 36 41, alles per kg. Meloenen 16—23, perzi ken 713, beide per stuk. Vijgen 3.806.50, Kas Reine Victoria 0.602.30, kipeieren 4.30, alles per 100 stuks. Groenten: Dubbele Pr. boonen 1524, stoksnijboonen 818, Trosprinc. boonen 23 26, Rentegevers 2324, Reinsche spekboo- nen 1215, pronkboonen 1315, tomaten 49, augurken 626, zilveruien 14, uien 12, alles per kg. Savoye kool 3.704.50, roode kool 2.90—3.10, witte kool 2.30, aard appelen 2.30—2.80, alles per 100 kg. Kom kommers 13 ct. per stuk. Kroten 12 ct. per bos.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3