I ZEELAND. INCEZ0NDEN STUKKEN. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.B. RADIO-PROGRAMMA. herkomst ingewonnen. Groote moeilijk heid levert op het feit, dat zeer veel vreemdelingen, onder wie er ook zijn, die als misdadigers moeten worden beschouwd, aan een uitleiding trachten te ontkomen door een volkomen ongegrond beroep op levensgevaar wegens politiek vluchteling- schap. Blijft de geringste twijfel bestaan, •of bij terugleiding levensgevaar dreigt, dan wordt, tot dien maatregel niet overgegaan. Uit het bovenstaande moge blijken, dat de voorgekomen, ook door den minister betreurde, wanhoopsdaden zeker niet in verband mogen worden gebracht met een minder nauwgezette behandeling vari vluchtelingengevallen. De vraag, of de minister van meening is, dat de methode van onderzoek en de tot dusver gevolgde wijze van beoordeeling ■van de vraag, of tot uitleiding moet wor den overgegaan, voldoende waarborgen voor het leven van vluchtelingen, die naar Duitschland worden uitgeleid, kan ibevestigend worden beantwoord. DE ACTIE TOT VERLAGING DER LEERLINGENSCHALEN. Uit Den Haag wordt gemeld: Nadat de samenwerkende onderwijzers- organisaties zich met een adres tot de regeering hadden gericht, waarin ge vraagd werd gelden beschikbaar te stel len op de nieuwe begrooting om de leer- lingenschalen te verlagen, hebben zij zich tot alle gemeente- en schoolbesturen in ons land gewend en deze verzocht hun instemming te betuigen met het gezonden adres. Door ongeveer 200 gemeentebesturen en de besturen van plm. 1000 bijzondere scholen is reeds aan dit verzoek voldaan en nog dagelijks blijven de adhaesiebetui- -gingen binnenkomen. Een gelijk verzoek is of wordt gericht tot hen, die leiding geven op cultureel gebied en tot organisaties welke het belang van goed volksonderwijs op een of andere wij ze ter harte gaat. VERLAGING MONOPOLIEHEFFING OP BUITENLANDSCHE PRUIMEN. De monopolieheffing op versche buiten- landsche pruimen is met ingang van 15 Augustus j.l. verlaagd van 7% tot 3% cent per kg. PAARD GLIJDT UIT. Gistermiddag kwam een paard, gespan nen voor een wagen van Van Gend en Loos, toen het van de Koningsbrug afkwam te vallen tengevolge van uitglijden. Men moest eerst het paard afspannen en den wagen wegtrekken voor jhet dier weer op zijn vier pooten was te krijgen. Intusschen on dervond het verkeer eenige stagnatie en stond ditmaal in de Stationstraat een fille auto's juist aan de andere zijde, dan wan neer de Stationsbrug geopend is. EEN ONGEMANIERD MOTORRIJDER. In de stad en met name in straten als de Lange Delft, de Noordstraat enz. met een vrij drukke passage, ook van voetgangers, houdt men dagelijks zijn hart vast over de wijze, waarop de motorrijders aldaar rijden en verwacht men ieder oogenblik aanrij dingen. Gistermiddag is er zulk een voor gevallen. Een juffrouw kwam uit de Hee renstraat en wilde naar rechts oversteken, toen juist een motorrijder met vrij groote snelheid door de Lange Delft reed. Ten einde den motorrijder niet in onzekerheid te brengen, bleef de voetgangster midden op straat staan. Toch werd de rijder onze ker en reed de juffrouw om. Deze bezeerde zich aan been en hand, en had een geha vende mantel. Bij een der omwonenden bin nengebracht, bleek dat zij niet ernstig ge wond was. De motorrijder, die ook gevallen was, bleef ongedeerd en stapte weer op, had niet de wellevendheid naar den toestand van de voetgangster te informeeren en reed op zijn motorrijwiel weg. De aangeredene deed aangifte van het gebeurde bij de politie. SENSATIE OP DE YVANDELPIER, De bezoekers van het paviljoen op de wandelpier hebben Dinsdagavond eenige angstige, sensationeele oogenblikken beleefd. Omstreeks 11 uur was het paviljoen ge heel gevuld met een gezelschap dames en heeren, die, geïnspireerd door de muziek van Caroline Dassi en haar band, lustig dansten. Plotseling doemden uit de duis ternis buiten het paviljoen, talrijke lichten op van een naderend schip en wel zoo dicht bij, dat de vroolijkheid verstomde, om plaats te maken voor een angstige stem ming. De algemeene indruk was, dat het na derend schip boven op de pier zou loopen. Allen renden naar buiten, de dames gillend. De sensatie duurde echter slechts eenige oogenblikken, want het schip passeerde de pier op slechts eenige meters afstand, om ongeveer een scheepslengte verder aan den grond te loopen en te blijven zitten. Het bleek te zijn het Duitsche stoomschip „Ram ses" van de Hapag-lijn, komende van Ant werpen. Het schip is waarschijnlijk door den zeer sterken stroom ter plaatse, uit den koers geraakt. Sleepbooten waren spoedig ter plaatse en daar het ten tijde van de stranding laag water was, verwachtte men, dat het schip over eenige uren zou vlot ko men. Ondanks het nachtelijk uur, gingen velen een kijkje nemen naar dit ongewone schouwspel. Het schip is te circa 2 uur zonder assistentie vlot gekomen en heeft de reis vervolgd. Een leelijke val. Een circa 40-jarige vrouw heeft Dinsdag middag, toen zij per rijwiel de hol van de zgn laagte aan den ouden Vlissingschen weg wilde afrijden, een leelijken val ge maakt. De vrouw kwam met haar hoofd op de steenen terecht en bleef versuft lig gen. Juist passeerende leden van het Roode Kruis, afd. Vlissingen, verleenden de eer ste hulp en waarschuwden dr. Huisman te Soeburg, die spoedig ter plaatse was. De vrouw, die verschillende schaafwon den in het gelaat had bekomen, bleek haar geheugen kwijt te zijn en sprak wartaal. Dokter Huisman heeft haar in zijn auto «aar haar woning te Soeburg vervoerd. RAAD VAN KOUDEKERKE. Belastingverlaging Opcenten Gemeentefondsbelasting van 60 op 55 Wederom: het uitbrei dingsplan. KOUDEKERKE. De Raad dezer gemeen te kwam gistermiddag in openbare verga dering voltallig bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester J. L. Dregmans. Bij de ingekomen stukken was een drie tal adressen. De Gew. Landstormcommissie „Zeeland" verzocht subsidie uit de gemeen tekas; verschillende onderwijzersorganisa ties verzochten adhaesie te betuigen aan een door haar tot den ministerraad gericht verzoek, tot verlaging der leerlingenscha len over te gaan; tenslotte was er een adres van den Ned. Bond van hotel-, koffie huis-, restauranthouders en slijters houden de verzoek mede te werken tot bevordering van feestelijkheden ter gelegenheid van het regeeringsjubileum. B. en W. stelde voor deze adressen voor kennisgeving aan te nemen. De hr. Sanderse zeide het te betreu ren, dat geen adhaesie betuigd zal worden aan het adres van de onderwijzersorganisa ties. Den hr. De R ij k e evenwel deed het genoegen, dat B. en W. geen adhaesie wil len betuigen. Het ligt volgens spr. niet op den weg der gemeenten deze kwestie te be handelen. De v o o r z. zeide dat B. en W. ver trouwen in de regeering heben, dat wanneer het mogelijk is, het onderwijs ver beterd zal worden. De hr. Sanderse wenschte geacht te worden te hebben tegengestemd. Het bestuur van de afd. Zeeland van den Ned. bond van gemeenteambtenaren ver zocht in een adres de instructie van den ge meente-ontvanger te wijzigen, waar het be treft de vervangingsregeling in verband met de zekerheidsstelling door den ontvan ger. Er loopt thans een fraudeverzekering voor beide. Deze voorgestelde wijziging werd, ingaande 1 Sept. 1938, goedgekeurd. Bouwverordening. Ged. Staten en de inspecteur van de volksgezondheid hadden bezwaren tegen de vastgestelde bouwverordening. Voorgesteld werd daarin eenige wijzigingen aan te bren gen. O.a. zal als voorgevelrooilijn aan be staande wegen, buiten de grenzen van de bebouwde kom, een lijn gelegen op een af stand van 15 m uit de grens van den weg gelden. De hr. De K r o o meende, dat hier te diep wordt ingegrepen. De menschen krij gen veel te groote voortuinen. Spr. wilde de 10 m handhaven. De hr. Sanderse stemde hiermede ten veile in. De v*o o r z. antwoordde, dat het slechts woningen betreft die buiten het plan van uitbreiding vallen. Het geldt feitelijk dus bedrijfjes, en die hebben toch een stukje grond voor de woning. De hr. M o e n s zag geen bezwaar te gen de 15 m, doch wilde zien gelezen: van het verharde gedeelte van den weg. Dit werd echter niet ondersteund. Het voorstel van B. en W. werd verwor pen met 6 tegen 5 stemmen (voor de hrn. Verhage, Kameraad, Moens, Contant en Stoppels). De bepaling van 10 m blijft dus gehandhaafd. B. en W. stelden voor het gewijzigd con tract met de gemeente Middelburg goed te keuren waardoor de vergoeding, verschul digd voor de brandkranen van 150 wordt verlaagd tot 80. Daartoe werd z. h. s. be sloten. Overeenkomst met de „Gekro" B. en W. stelden voor met de N.V. „Ge kro" te Overschie een overeenkomst aan te gaan voor het opruimen en onbruikbaar- maken van alle cadavers en afvaldeelen van slachtdieren. Voor deze gemeente zal dit een uitgaaf van 140 per jaar vorde ren. Z.h.s. werd dit goedgekeurd. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1939 werd goedgekeurd. Het geraamd bedrag voor subsidie van de ge meente bedraagt 5500. De gemeenterekening voor 1937 werd vastgesteld met in den gewonen dienst aan ontvangsten 126.252 en aan uitgaven 116.104; batig slot derhalve 10.148 en in den kapitaaldienst aan ontvangsten 62.690 en aan uitgaven 65.876; een nadeelig slot dus van 3.185. Straatverlichting. B. en W. achtten het gewenscht dat vier straatlantaarns worden bijgeplaatst, nl. een aan den in aanleg zijnden Wilhelminalaan, één aan den Breeweg, één aan den Middel- burgschen straatweg ongeveer nabij de wo ning van den gemeenteveldwachter en een aan den Lageweg ongeveer daar, waar de Groeneweg er op uitkomt. Dit werd z.h.s. goedgekeurd. Een gunstige gemeentebegroo- ting 1939. Bij de aanbieding van de gemeentere kening voor 1939 zeide de v o o r z. dat het zeer verheugend is, dat met zelfs zeer reëele ramingen de begrooting kloppend is gemaakt kunnen worden, waarbij de volle bijdrage voor vernieuwing van den Koude- kerkeVlissingschen weg, een last van 5000, is gerekend, en dat er dan nog- 1500 overschiet waardoor de belasting naar beneden zal kunnen. Derhalve kan voorgesteld worden de opcenten op de ge meentefondsbelasting te verlagen van 60 tot 55. In verband hiermede hebben B. en W. aanleiding kunnen vinden met ingang van 1939 vrijstelling te verleenen op den grond slag biljarten. Een voorstel dienaangaande werd goedgekeurd. Het uitbreidingsplan. Ged. Staten hebben aan den inspecteur der volksgezondheid jhr. G. de Graeff ad vies gevraagd omtrent het uitbreidingsplan. Dit advies van jhr. De Graeff hebben Ged. Staten ter kennis van B. en W. gebracht. Daaruit blijkt, dat tegen het plan 't Zand en Lammerenburg geen bedenkingen be staan. Wel is dit het geval ten opzichte van de geprojecteerde bebouwing langs de Oost zijde van de Vlissingschestraat, van het punt waar de Prinses Beatrixlaan in deze straat uitkomt, tot den Molenweg en langs den Verbrande Hofweg nabij „Plantlust" Ook ontmoet ernstig bezwaar, de toege stane bebouwing op de terreinen der buiten plaatsen „Moesbosch" en „Der Boede". B. en W. stelden nu voor het uitbreidings plan te wijzigen overeenkomstig de door G. S. kenbaar gemaakte wenschen. De hr. Sanderse zeide liever gezien te hebben, dat deze brief er niet was. Waar blijft de zeggenschap van den Raad? De .v o o r z. antwoordde, dat wanneer G. S. besluiten ter goedkeuring krijgen, dan treden zij toch niet buiten hun bevoegd heid, wanneer zij aanmerkingen maken. Met den vorigen spr. was de voorz. het eens, dat men niet moet treden in de debatten van twee jaar geleden. De hrn De Kroo, De Rijke en L o r i e r zeiden, er eveneens niets voor te gevoelen op deze kwestie terug te ko men. Laatstgenoemde heeft zich echter af gevraagd: wat wil men met Koudekerke? Wil men haar dwingen in ,een richting van een zich niet-ontwikkelende plattelandsge meente? Als men naar de bebouwing in Middelburg, bv. Seisweg, Veerscheweg, Na dorst etc. ziet, dan kan men, aldus spr. niet begrijpen wat G. S. en de inspecteur der volksgezondheid willen. Het voorstel van B. en W. de door G. S. kenbaar gemaakte wijzigingen goed te keu ren werd verworpen met 7 tegen 4 stem men (voor de hrn. Kammeraad, Moens, Contant en Stoppels. De voorz. zeide dat aan Ged. Staten de gemaakte bezwaren onder oogen zullen worden gebracht en dan zal men dus ver der weer maar afwachten. Rondvraag. De hr. L o r i e r wees er op dat er gevaarlijke putten ontstaan in den Lage weg. De hr. Sanderse vroeg of B. en W. bij het aanleggen van de Wilhelminalaan er geen aandacht aan hebben geschonken het trottoir aan beide kanten door te trekken. De hr. De Rij ke vroeg hoe of 't staat met de waterleiding en of er iets gedaan wordt voor tractatie van de kinderen op den jubileumdag. De hr. Verhage wees op den toe stand van het Kokswegje. De voorz. zeide dat de putten in den Lageweg de aandacht van B. en W. heb ben. Aan de Wilhelminalaan komt aan de eene zijde een rijwielpad en aan den ande ren kant een voetpad. Wat de waterleiding betreft, binnen zeer korten tjjd zullen de opmetingen worden voortgezet. Op de be grooting is 250 uitgetrokken voor trac tatie der schoolkinderen. Aan de leerlingen der lagere school zal een aluminium blad wijzer worden uitgereikt, aan de kinderen der bewaarschool een beker. Voorts zal aan de Oranjevereenigingen op het Zand en op het dorp 60 beschikbaar worden gesteld, voor tractatie der schoolkinderen. De Raad keurde voorts goed, dat heden en op 6 Sept. namens het gemeentebestuur een telegram met gelukwenschen aan H. M. de Koningin zal worden gezonden. RAAD VAN OOSTKAPELLE. OOSTKAPELLE. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester K. Fabius. Afwezig jhr. H. J. van Adrichem Boogaert. Een request van den Bond van koffie huishouders enz. om opheffing van alle be staande beperkingen t.o.v. de café's enz. tij dens de a.s. feesten wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Eveneens werd voor kennisgeving aange-, nomen een verzoek van de onderwijzersbon den om adhaesie te betuigen aan een request aan den Minister van Onderwijs met verzoek om kleinere klassen. De gemeenterekening 1937 werd na uit gebracht verslag van de Commissie van Onderzoek voorloopig vastgesteld met een batig slot van 6392 en die van den vleesch- keuringsdienst 1937 met een batig slot van 613. De gemeentebegrooting 1939 werd aange boden bedragende in ontvangst en uitgaaf 41907 met een post onvoorzien van 756. Besloten werd pogingen in het werk te stellen om voor de gemeenteleeningen een lagere rente te verkrijgen. Op 'n verzoek van 't bestuur der Bijzon dere School om gelden uit de gemeentekas, ter voorziening van werkzaamheden aan de Bijzondere School ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet, wegens verzakking van een gedeelte muur etc. stelden B. en W. voor, dit niet te verleenen, als behoo- rende dit tot de onderhoudskosten en dient bestreden te worden, uit de vergoeding in gevolge artikel 101 der L. O. wet. De kosten hiervan zijn begroot op 570. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met alge meene stemmen. De heer Brand onthield zich als bestuurslid der Bijz. school van stemming. Bij de rondvraag besprak de heer Van L i e r e het opsnoeien van het houtgewas aan den Aagtekerkschen weg. De voorz. deelde mede dat door hen daar reeds de aandacht aan is geschonken. Het 2al binnen kort in orde gebracht worden. De heer Brand besprak nogmaals de door hem in de vorige vergadering geop perde bezwaren tegen de mestvaalt op de baan bij den vijver, en het waarschuwings bord bij den ingang van den Brouwerijweg. De voorz. deelde mede, dat deze zaak in onderzoek is doch dat nog geen de finitieve beslissing is genomen. VERE. Vrijdagmiddag vergadert de Raad dezer gemeente. Op de agenda staat o.m.: Aanbieding gemeentebegrooting 1939 en verbetering Molenweg en Langedam met eshalite. Thans is ook alhier door het Oranje comité het definitieve programma der fees telijkheden, alhier te houden op Vrijdag 9 September, ter gelegenheid van het Natio nale feest, vastgesteld. Dank zjj de goede opbrengst der collectes en o.m. een sub sidie van de V.V.V. alhier, konden menige wenschen vervuld worden. De V.V.V. heeft een zilveren krans en de heer E. Smit een fraai zweep beschikbaar gesteld voor de ringrijderij, die mede hierdoor mogelijk ge maakt is. Het programma geeft aan: 7 uur reveil le; 88.30 bazuingeschal, beide van den stadhuistoren; klokkegelui met twee klok ken van 8.309.00. Van 99.30 zingen door de schoolkinderen van beide scholen; 9.30 12.00 kinderspelen. Na den middag van 26 uur volksspelen, waaronder zwemwedstrijden en ringrijderij. Tenslotte worden de feestelijkheden beslo ten van 7 tot 10 uur met een muzikale rond wandeling met zang, den kleppermarsch en het Wilhelmus, waarna de traditioneele teertonnen het vreugdevuur zullen vertol ken. Alhier is gevonden een zilveren arm band, vervaardigd van fijn zilversmidswerk. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. RAAD VAN 's-HEER ARENDSKERKE. De rekening 1937 sluit in werke lijkheid met een tekort Be grooting 1939 aangeboden. 's-HEER ARENDSKERKE. De Raad de zer gemeente kwam Dinsdagmorgen in ver gadering bijeen ander voorzitterschap van burgemeester Elenbaas. De heer Janse was afwezig. Ingekomen was o.a. het verzoek om vrij stelling van tapverboden, legesgelden enz. tijdens de jubileumfeesten, hetgeen voor kennisgeving werd aangenomen. Van den Ned. Bond van Onderwijzers c.a. kwam een verzoek in om adhaesiebetuiging aan het adres aan de regeering om verlaging van de leerlingenschaal. B. en W. wilden het adres voor kennisgeving aannemen. De voorz. merkte op, dat de minister zich reeds meermalen uitsprak over de leerlin genschaal en zich voor verlaging verklaar de, mits de financiën het zouden toelaten. Volgens voorstel van B. en W. werd beslo ten. Een verzoek,van de Bewaarschool te 's-Heerenhoek kwam in om een subsidie van 3 per leerling uit 's Heer Arendskerke die deze school bezoekt, is 7 x 3 of 21. B. en W. wilden afwijzend beschikken, om dat de gemeente zelf deze instellingen ook niet steunt. De heer Rentmeester vond deze in stellingen wel nuttig. De voorz. stemde dit toe, maar B. en W. staan op het standpunt, dat dit onder wijs aan het particulier initiatief moet wor den overgelaten. De voorz. merkte op, dat een dergelijk verzoek te wachten was. Het gezelschap te 's-Heer Arendskerke krijgt 50 en dus wil len B. en W. dat ook aan „Oefening na den Arbeid" geven. Voor de vaststelling der rekening 1937 zeide de voorz., dat men zich vooral niet blind moet staren op het goede slot, want zuiver gesteld, bedroegen de ontvangsten 102.830 en de uitgaven 108.655 en be droeg het werkelijke tekort op dezen dienst dus 5825. Deze cijfers zijn aldaar van op genomen goede sloten, nagekomen inkom sten enz. De rekening 1937 werd vervolgens, op ad vies van de commissie tot onderzoek, als ingediend vastgesteld, evenals de rekenin gen 1937 van de armbesturen. Nadat in de gemeentebegrooting 1938 eenige kleine wij zigingen waren aangebracht werd de be grooting 1939 van den keuringsdienst te Heinkenszand goedgekeurd, evenals een wij ziging van de begrooting 1938 dezer instel ling. De voorz. merkte hierbij op, dat hij het op prijs zou stellen, als deze instelling in den loop van het jaar niet met dergelijke begrootingswijzigingen kwam, want dan verliest men het overzicht. Tenslotte boden B. en W. den Raad de gemeentebegrooting 1938 aan, sluitende met 107.746, w.o. een batig slot van 2500. Opgenomen is hierin een batig slot van vo rige diensten van 11.141. Voor werklozen zorg is totaal 18.150 uitgetrokken. B. en W. stelden verder voor den amb tenaar den heer Pik, recht van uitwoning te verleenen voor ten hoogste vier maanden. Zulks omdat tot heden in de gemeente geen woning voor hem open is. Na eenige be spreking achtte de voorz. het beter, het verzoek aan te houden. Aldus werd geslo ten. De voorz. wees er verder op, dat de waterafvoer enz. achter de Langeviele veel te wenschen overlaat. B. en W. willen ach ter deze woningen een rioleering leggen met bezinkingsputten, met aansluiting op het riool. Het plaatsen dezer putten kunnen B. en W. opleggen volgens de woningwet. De kosten zullen 340 bedragen. Voor de eigenaars 2 per strekkende meter bene vens de putten. Werken de eigenaars niet mede, dan zullen er enkele woningen onbe woonbaar vekrlaard moeten worden. Aldus werd met alg. st. besloten. KAMPERLAND. Heeft men al langen tijd moeilijkheden ondervonden doordat de ha ven, vooral in het seizoen van de suiker bieten, te klein bleek, en men soms de vele schepen niet van een geschikte ligplaats kon voorzien, thans ondergaat de haven een belangrijke verandering en is men bezig deze over een groot gedeelte uit te breiden. Van de oorspronkelijke haven tot het zoo genaamde „oude gat" wordt een nieuwe steiger aangebracht en heeft men over deze geheele lengte betonpalen geheid. Het gat achter deze palen wordt volgestort met grond, waarna over het geheele nieuwe gedeelte bestrating zal worden aangebracht. Men zal nu in het vervolg meer schepen kunnen bergen en een geschiktere losplaats hebben, wat voor velen een uitkomst is. Men hoopt voor het komende drukke sei zoen met het werk gereed te zijn. Het graafwerk wordt in werkverschaffing uit gevoerd, zoodat in deze gemeente de werk loosheid tot een minimum is gedaald. RAAD VAN KADZAND. KADZAND. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den bur gemeester voltallig. Alvorens zijn betrekking te aanvaarden legde het nieuw benoemde raadslid de heer Robijn, de voorgeschreven eeden af. Met algemeene stemmen werd besloten aan het comité, dat de oprichting beoogt van een „N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Gas maatschappij", onder bepaalde voorwaar den concessie te verleenen tot het produ- ceeren, transporteeren, leveren en distri- bueeren van gas. Verder besloot de Raad tot vaststelling van een verordening op de begraafplaats alsmede van een verordening tot heffing van begrafenisrechten. Ingevolge verzoek van Ged. Staten werd het raadsbesluit inzake de vaststelling van een uitbreidingsplan der gemeente aange vuld. De rekening over het jaar 1937 werd tot de volgende bedragen voorloopig vastge steld: gewone dienst: 36784, ontvangsten 29809 uitgaven; kapitaaldienst 3450 in komsten 3014 uitgaven. FEESTVREUGDE VOOR DE VERPLEEGDEN IN DE LEGER DES HEILS-INRICHTINGEN. Men schrijft ons; Op allerlei wijze worden voorbereidingen gemaakt voor de viering van het 40-jarig Regeeringsjubileum van onze geëerbiedigde Koningin. Ook het Leger des Heils wil in deze niet achter blijven. Wij danken God voor Zijn liefde en trouw aan Hare Majesteit gedurende deze 40 jaar bewezen, en voor al hetgeen Hare Majesteit gedurende Haar Regeering heeft gedaan en wij bidden, dat God Haar nog lang voor ons Vorstenhuis, Land en Volk moge sparen. Natuurlijk waardeeren wij alle pogingen, die worden aangewend om aan duizenden in den lande feestvreugde te bereiden. Het Leger des Heils wil echter ook gaarne iets bijzonders doen om deze Jubileumdagen on vergetelijk te doen zijn voor de verpleegden in zijn inrichtingen voor de honderden mannen en vrouwen onder wie vele ouden van dagen, en voor onze kinderen. De jongste in onze inrichtingen is één dag oud en de oudste verpleegde is 102 jaar. Wij zouden zoo heel gaarne dit jubileum voor al onze verpleegden onvergetelijk willen maken, en waar wij ervan overtuigd zijn, dat velen in den lande onze verpleegden en kinderen een warm hart toedragen, doen wij door dezen een beroep op de edelmoe digheid van dé lezers en lezeressen om een gift te willen zenden voor het bovengenoem de doel onder het motto: „Jubileum Konin gin" aan Kommandant Bouwe Vlas, Hoofd kwartier van het Leger des Heils, Prins Hendrikkade 49-51, Amsterdam C. Postgiro nummer 30328. DONDERDAG 1 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Orgelspel (gr. opn.). 10.50 Modepraatje. 11.15 Kovacs La- jos-ork. (gr.opn.). (Om 12.15 Ber.) 12.30 Gram. 1.00 Ensemble Carel Alberts, en Gram. 2.30 Orkest. 3.15 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en pi ano. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian- ork. en soliste. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Cau serie. 7.15 AVRO-Dansork. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. met inl. 8.45 Gram. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Ork. en soliste. 10.45 Sportrep. 11.00 Ber. ANP., gram. 11.30— 12.00 Dansmuz. (gr.pl.). HILVERSUM H, 301.5 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00-12.00 NCRV. 8.00-9.15 Gram. (Om ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.00—1.20 Gram. 2.00 Handwerkuur. 3.00 Gram. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gram. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 Gram. 6.45 Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Reportage, event, gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Haarlemsche Orkestver., koren en solisten. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Kamermuziek en gram. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Gram. ca. 11.50—12.00 Schrift lezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gram. 12.05 Aston Hippodrome Ork. 1.05 Spellingwed strijd. 1.20 Sportrep. 1.50 Gram. 2.35 Jack Wilson and his Versatile Five. 3.05 Zang. 3.35 Sted. Ork. van Bournemouth en so list. 5.05 Gram. 5.20 Keltisch Trio. 5.50 Sportrep. 6.20 Ber. 6.45 BBC-Singers. 7.20 Mantovani's dansork. 8.20 Symphonieork. en solisten. 10.00 Ber. 10.25 Korte Kerk dienst. 10.45 Sydney Kyte's Band. 11.15 De clamatie. 11.-35 Verv. dansmuz. 11.50— 12.20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.20 Gram. 12.40 Bailly-ork. 3.05 Gram. 4.20 Pascal-ork. 5.20 Variété. 5.50 Piano. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal-ork. 10.5011.05 Gram. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 Otto Fricke's ork. 8.50 Dansork. 10.20 Volks- liederenconq. 12.20 Amugementsork;. 2.30 Pop. conc. 3.40 Gram. 4.20 Amusements- ork. 6.45 Piano. 7.20 Gevar. conc. 9.20 Ra diotooneel. 10.50 Kleinork., boerenkapel en soilisten,. 12.203.20 Danziger Landesork. BRUSSEL 323 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonork. en gram. 1.502.20 Gram. 5.20 Salonork. en gram. 6.50 en 7.23 Gram. 8.20 Ork. en gemengd koor. 10.4011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Kleinork. 1.50 2.20 Gram. 6.35 Kleinork. 7.35 en 8.20 Gram. 9.20 Symphonieork. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Kernspreuk, ber. 8.35 Viool en piano. 8.50 Uit Luzern: Orkestconc. 9.45 Declamatie. 10.05 Verv. conc. 10.50 Ber. 11.20 Orkest (gr. opn.) 12.202.20 Nachtconc. (gr. pl.) (1.15—1.26 Tijdsein). AGENDA- MIDDELBURG. Wo-avond Stadhuisbelichting. WO 31 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 20.30 h21.30 h. 21.30 h Fakkeloptocht Uit het Volk Voor het Volk. DO. 1 Septe GOES. WO 31 Aug. Conc. Euphonia, Mrkt 20.30 h. WO 31 Aug., DO 1 en VR 2 Sep. Opv. Oranje Openluchtspel „Wij willen blijven wat wij zijn", Schuttershof. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 26 Aug.—1 Sept. „Ali Baba komt naar filmstad" en 'n Vrouw alleen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 26 Aug.— 1 Sept. „Het monument eener groote liefde" en „Drei Wiener Maderl", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. WO. 31 Aug. Diner Conc. Afscheid van Bert v. Dinteren; „Britannia" Vliss. DO 1 Sep. Groote Veetent. te Midden- Beemster. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burjr Bij denke van Kroor luiste: waari stellir De burge Gezag ontspi gedrag bliek door in he .aanva welisvJ Kroon ving t teeker wettig de Kc het sc draag Zij gedac schiej reken lijkhe wust van E wanne daar De is ni< maar werk klauw nische levend ging chanis om d sappei| Maar nische samen Dez land ling, Oranj levenc mer verwe tere •Onze van ie Souvel Haar heid, wij le' Aan helmi] ons KJ Hare Haar zeldza weest afstarj ■op de eerste de v] niet 1 of in gezetl ken Een wanne zaglijl vloger functi niet maar gegev feest, tig re aanwe de ove ninklijj airen En ook ii gin erken is va: Koni mate geeft Nog den was op gr waakt raakte der h ning een fi stond In een werkii oorza gemee dreigc situat Het Kroon Hare omsta jaren erkeni gewei tionee Kroon ken netsfor! lpkheef heid onze te vej De komei

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6