SPORT. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN. AGENDA. wmsgsa werk hebben, willen wü tevens melding ma ken van een mooie geste van een stadge- noote, die bij een der personen, die voor het vuurwerk groote belangstelling heeft, geheel uit eigen beweging een gift kwam brengen. Dit goede voorbeeld is zeker na volging ten volle waard. DE S.D.O.A. NAAR DEN HAAG. Het was voor de leerlingen der S.D.O.A. alhier gisterenmorgen vroeg dag. Om kwart voor twee werd reveille geblazen en om half vier trok de troep gepakt en gewa pend naar het station om te ruim kwart over vier met een extra trein naar Den Haag te vertrekken voor de deelname aan het défilé voor H.M. de Koningin. Het zou een lange dag worden voor de officieren en manschappen, want het was bijna kwart over tien, toen de troep met slaande trom en schallende trompetten on der commando van overste G. Berghuis van het station naar de kazerne terug mar cheerde. Men kon het den militairen, die toch meer studeeren dan exerceeren, niet aanzien, dat z\j zulk een langen en vermoeienden dag achter zich hadden. Met kranigen pas trok de stoet door de straten en hij had, ondanks het late avonduur, heel wat bekijks. Een onderscheiding voor R. Kimpe. Naar wij vernemen heeft de „Société Lorraine des Beaux Arts" een gouden me daille toegekend aan Raymond Kimpe, voor twee schilderijen ingezonden op de expo sitie van dit jaar te Saint Dié. RAAD VAN ARNEMUIDEN. ARNEMUIDEN. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemees ter H. G. Horninge. Afwezig met kennisge ving de heer J. Janse. De begrooting 1938 werd eindelijk goed gekeurd door Ged. Staten. De gemeente rekeningen over 1937 door de commissie is nagezien en in orde bevonden en voorloo- pig vastgesteld: gewone dienst: ontvang sten 116.262, uitgaven 105.248 goed slot van 11.013; kapitaaldienstinkomsten van 5.920 uitgaven van 5.622 goed slot van 297. In verband met de a.s. jubileumfeesten werd alle scholen een bedrag van 0.25 per leerling toegestaan. Een voorstel van B. en W. tot adhaesiebe- tuigfng inzake verlaging der leerlingen- schaal, vond bfj wethouder A. Schuit eenige bedenking. Hij zegde aan dit voorstel wel te hebben medegewerkt, maar vroeg zich af of dit geen critiek inhoudt ten op zichte van het beleid onzer regeering. De heer B. F r a n s e, wethouder, zei- de dat men dit niet als critiek moet beschouwen, maar als een ruggesteun voor den minister van Onderwijs die ook voor stander is van verlaging. De Voorz. zeide dat de verlaging der leerlingenschaal zeker een algemeen belang is en mitsdien ook een gemeentebelang. Een adres van den Ned. Bond van Hotel- en Koffiehuishouders werd na toezegging van den voorzitter om tijdens de feesten het sluitingsuur soepel te zullen toepassen, voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Oranje-vereeniging tot het plaatsen van een of meer banken op de kade werd in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. De Raada stelde tot dit doel 5.per bank beschikbaar. Van de Gewestelijke Landstormcommissie was een verzoek ingekomen om subsidie. Dit werd na eenige bespreking uitgesteld tot een volgende vergadering. Over een voorstel van den heer J. van Belzen, om jaarlijks 5.bij te dragen staakten de stemmen. Aan den heer H. A. Ossewaarde werd in verband met de aansluiting op de waterleiding 0.25 per week huurverlaging toegestaan. De voorwaarden voor de ver pachting van het Veer over het Arneka- naal werd opnieuw vastgesteld. De Voo rz. zeide tijdens zijn vacantie in Den Haag nog een onderhoud te hebben gehad met vertegenwoordigers van het ministerie van sociale en economische za ken, in zake den steun aan de visscherij. Sp.r zeide dat niet veel kon worden bereikt maar dat ook het departement van binnen- landsche zaken in den steun zal worden betrokken. De Commissaris der Koningin heeft ook tenzeerste op hulp aan de vis scherij aangedrongen. Bij de rondraag deelde de heer B. Franse mede dat de Van Cittersweg geheel gereed is. De heer L. P u ij p e vroeg of dit jaar de voorzijde van de Openbare School te Arnemuiden nog geschilderd wordt? De wethouders zeiden dat dit op de be grooting van 1939 geplaatst is. De heer W. van Belzen vroeg naar de regeling in de werkverschaffing, het is hem gebleken dat er menschen loopen die niet in de werkverschaffing geplaatst zijn en ook geen steun ontvangen. De Voorz. zei dat dit verband houdt met hun leef tijd, daar deze menschen anders naar Elle- woutsdijk konden gaan werken. Verder wees de heer Van Belzen op den West wal welke geheel onbegaanbaar is waarop de voorzitter antwoordde, dat de volgende week de straatmaker komt om de nieuwe straat te leggen. De heer J. Polderdijk wees erop dat te Kleverskerke een paaltje zeer hin derlijk terzijde van den weg staat en dat reed een paar menschen er over gevallen zijn. Verder informeerde hij wanneer er voor Kleverskerke water uit de waterlei ding beschikbaar gesteld wordt. De voorz. antwoordde dat het hin derlijk paaltje te Kleverskerke opgeruimd zal worden en dat tot heden het leidingwa ter nog niet als drinkwater beschikbaar wordt gesteld, zoodra dit geschied zal dit zoo spoedig mogelijk te Kleverskerke be kend gemaakt worden. NIEUW EN SINT JOOSLAND. Morgen avond hoopt de muziekvereeniging „O.N, D.A.", onder leiding van den heer P. Me- liefste, ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, een concert te geven op de gemeentelijke muziektent. Voor het op 9 September te vieren jubi leumfeest staat volkszang op het program ma en daarvoor zal Vrijdag a.s., eveneens onder leiding van den heer Meliefste, des avonds te 8 uur bij de openbare school wor den gerepeteerd. MELISKERKE. Woensdag hoopt men te Meliskerke feest te vieren ter gelegenheid van het regeeringsjubileum. 's Morgens om acht uur zal men met klokluiden be ginnen, vervolgens trekken de ruiters te paard door de gemeente. De eere-voorzit- ter, ds. M. Vreugdenhil zal dan de fees telijkheden openen, Verder zal de dag gevuld zijn met allerlei volksspelen, zoo als ringrijderij te paard en op de fiets, balgooien, mastklimmen, sprietloopen, hin- dernisfietsen en allerlei kinderspelen, 's- Middags om 1 uur zal men beginnen met het opstellen van den optocht, die zal du ren tot drie uur en 's avonds van 710 uur zullen het muziekgezelschap van Zou- telande en een zangkoor concerteeren. De dag wordt besloten met een vreugdevuur. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: Rijwielplaatje, te bevragen op „Rand- duin" en een rijwielplaatje te bevragen bij den gemeenteveldwachter. OOSTKAPELLE. De Oranjevereeniging alhier heeft het programma der feestelijk heden op 31 Augustus ter herdenking van het 40 jarig jubileum der Koningin als volgt vastgesteld. Kinderfeesten: 1 uur verzame len bij de openbare school en uitreiking der ballons; muzikale wandeling naar het voetbalterrein; 1.30 uur oplating der bal lons; 2.00 uur tractatie der kinderen. Dit feest wordt gegeven door het gemeen tebestuur. 2.30 uur muzikale wandeling naar het feestterrein (weide van den heer K. Coppoolse tegenover Molenwijk)2.30 5.00 uur kinderspelen. 5.00 uur uitreiking der prijzen; 7,308 uur muziekuitvoering door „Crescendo"; 89 uur Zanguitvoering door „Sursum Corda" en „Eendracht maakt macht"; 99.30 uur muziekuitvoering door „Crescendo"; 9.30 uur fakkeloptocht. Ringrijderij te paard buiten de Oranje vereeniging om van 1 tot 6 uur. SINT-LAURENS. De feestelijkheden ter gelegenheid van het regeeringsjubileum zullen hier op 31 Augustus worden gehou den. 's Morgens half tien optocht van de schoolkinderen met vlaggetjes en muziek en daarna kinderspelen op het sportterrein in den Schotelweg, waar ook de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde ge denkboekjes zullen worden uitgereikt. Des namiddags half drie vertrekt van de Van Citterstraat de optocht. Hieraan wordt deel genomen door 17 wagens en eenige versier de fietsen. Zooveel mogelijk wordt geheim gehouden, wat zal worden voorgesteld, we hebben echter wel gemerkt dat men er overal druk voor aan 't werk is en het iets goeds belooft te worden. De optocht zal ook door een gedeelte van Middelburg gaan (Noordsingel en Park van Nieuwen- hove) omdat op den Noord weg niet kan worden gekeerd. Van de optocht zal een filmopname worden gemaakt, welke reeds 's avonds bij de openlucht-bioscoop-voor stelling zal worden vertoond. "Van 31 Augustus tot en met 6 September wordt het Gemeentehuis electrisch verlicht. We waren gisterenavond bij het proefbran- den in de gelegenheid om deze verlichting in oogenschouw te nemen. Ze is werkelijk bijzonder geslaagd en het is de moeite waard om deze eens te gaan bekijken. Maandag 5 September zal het regeerings jubileum kerkelijk worden herdacht in een gemeenschappelijken kerkdienst in de Ger. kerk, waar ds. A. Koning, burgemeester J. W. van 't Hoff en ds. J. P. Simoons zullen spreken. Dinsdag 6 September 's morgens half 9 wordt de gemeentevlag door den burge meester overhandigd aan de deputatie van de jongeren, welke daarmede naar Am sterdam gaat. Om 9 uur zal een voor deze heugelijke gebeurtenis speciaal uitgeschre ven raadsvergadering plaats hebben. RAAD VAN SINT-LAURENS. De begrooting 1939 vastgesteld. SINT-LAURENS. Maandagavond verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester J. W. van 't Hoff, voltallig. Het verzoek van den Ned. Bond van Ho tel-, Koffiehuis-Restauranthouders en Slij ters om bij de a.s. feesten tapverboden en sluitingsuren niet te doen gelden werd voor kennisgeving aangenomen, aangezien deze aangelegenheid reeds door den burgemees ter is geregeld. Van de samenwerkende onderwijzers-or ganisaties was een verzoek ingekomen om instemming te betuigen met een aan de re geering verzonden adres om te komen tot een verlaagde leerlingenschaal. De meer derheid van B. en W. stelde voor adhaesie te betuigen; de minderheid achtte derge lijke aangelegenheden, van hoe groot be lang ook op zichzelf, minder geschikt voor beoordeeling door een Raad en stelde voor het verzoek voor kennisgeving aan te ne men. De heer R i e m e n s sloot zich aan bij het minderheidsvoorsteldit is een kwestie tusschen regeering en volksverte genwoordiging, als wij hieraan adhaesie be tuigen blijven we niet in de lijn. Wethouder Boon verdedigde het meerderheidsvoor- stel; zoowel regeering als volksvertegen woordiging hebben zich uitgesproken, dat verlaging van de leerlingenschaal noodig is, doch dat het afstuit op financieele bezwa ren. Vele werklooze onderwijzers zouden bij verlaging van de schaal geplaatst kunnen worden en de kosten van de kweekelingen met akte niet meer drukken op de exploi tatie van de school. Waar de regeering nu 2 millioen extra voor de tuinders heeft be schikbaar gesteld, acht hij dit voor het on derwijs zeker ook gewenscht. Wethouder Wondergem wees er op, dat zonder de hulp van de kweekelingen met akte het ge ven van onderwijs onmogelijk zou zijn; thans wordt van hen geprofiteerd. De hee- ren Hamelink, Marinissenen Abrahamse sloten zich bij het betoog van de beide vorige sprekers apn. Met 6 tegen 1 stem (Riemens) werd bèsloten ad haesie te betuigen. De Voorz. deelde mede, dat hij voor nemens is in verband met het 40-jarig re geeringsjubileum van H. M. de Koningin 'n vergadering van den Raad uit te schrijven op 6 September a.s., den nationalen feest dag, des morgens om 9 uur, na afloop van de jeugdhulde. De in 1892 vastgestelde instructie van den Ontvanger werd ingetrokken en een nieu we vastgesteld, waarin rekening is gehou den met de gewijzigde omstandigheden. Op voorstel van B. en W. werd de ver goeding van de kosten bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet voor de School met den Bijbel voor 1939 bepaald op 11.50 per leerling. Bij |de behandeling van de begrooting 1939 deelde de Voorz. mede, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt de rente van de leeningen met ingang van 1 Januari a.s. terug te brengen tot 3% Bij de algemeene beschouwingen maakte de heer Vader bezwaar tegen de 20 op centen op de vermogensbelasting; waar door naar zijn meening de kleine kapitalis ten te zwaar belast worden. De heer R i e- m e n s wees op het geringe bedrag, dat die 20 opcenten beteekenen voor de menschen met kleine kapitalen. De Voorz. zeide, dat wanneer belastingverlaging aan de orde mocht komen, ook deze belasting onder de loupe zal worden genomen en zal worden nagegaan, welke belasting het eerst voor verlaging in aanmerking komt. Bij de artikelsgewijze behandeling pleit te de heer Hamelink voor verhooging van de subsidie voor de plaatselijke afdee- ling van den B.V.L. van 10 tot 25 voor 1939. De afdeeling heeft in 1938 kosten moeten maken voor patroonhouders; zij krijgt geen subsidie meer van de Provinci ale commissie en kan, nu zij meer noodza kelijke uitgaven had, slechts met zeer so ber te zijn, nog maar krap toekomen. Hij zag voorts gaarne, dat overwogen zal wor den om in volgende jaren 15 subsidie te verleenen. Zijn voorstel voor 1939 werd door B. en W. overgenomen en zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Door verschillende leden werden bij en kele posten nog opmerkingen gemaakt en nadere inlichtingen gevraagd. Daarna werd de begrooting z.h.st. vast gesteld; voor den gewonen dienst" tot een bedrag van 33456 in ontvang en uitgaaf en voor den kapitaaldienst op 1700 in komsten en 4000 uitgaven. RAAD VAN SEROOSKERKE. SEROOSKERKE. Maandagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans, voltallig. De voorz. deelde mede dat hij verlof heeft aangevraagd van 10 tot en met 27 Septem ber a.s. en dat hij in verband met dit ver lof een plaatsvervanger als secretaris heeft gevonden in den hr. Frelier, ambtenaar ter secretarie te Oostkapelle. Hij vroeg den Raad of deze zich hiermede kon vereeni gen. Niemand had bezwaar. Bij de ingekomen stukken was o.m. de begrooting 1939 van den v-leeschkeurings- dienst, kring Oostkapelle, welke in ontvang en uitgaaf een bedrag van 5427 aangeeft. Deze begrooting werd z. h. st. goedgekeurd. Hierna kwam de heer Frelier ter verga dering, die de vereischte eeden in handen van den voorz. aflegde. Op een verzoek van J. Wattel Johz. en J. de Visser Cz. om het nog te verharden ge deelte van den Zoekweg III inplaats van met keien, met gebruikte klinkers te mo gen verharden, omdat adressanten over geen keien meer kunnen beschikken werd z. h. st. gunstig beschikt. Een voorstel van B. en W. om het ver zoek van de samenwerkende onderwijzers organisaties inzake de verlaging van de leerlingenschaal voor kennisgeving aan te nemen, werd eveneens z.h.st. aangenomen. De gemeenterekening, dienst 1937, werd z.h.st. goedgekeurd. Een voorstel van B. en W., om behoudens goedkeuring van Ged. Staten, aan de ko- lenvereeniging alhier, te verkoopen het perceel Sectie D 1090 voor de som van f 100 werd z.h.st. aangenomen. Hierna bood de voorz. namens B. en W. de gemeentebegrooting dienst 1939 den Raad aan met een eindcijfer van inkom sten en uitgaven voor den gewonen dienst op f 37336.06 en voor den kapitaaldienst op f 523. Verder legde de voorz. ter tafel het door B. en W. uitgewerkt plan voor den aanleg en indeeling van het nieuw in ge bruik te nemen gedeelte der begraafplaats. Na uitvoerige bespreking werd dit plan goedgekeurd. B. en W. zijn gemachtigd deze werkzaamheden te laten uitvoeren. IERSEKE. Maandagmorgen kwam de 64- jarige A. Danker bij het dragen van oester- zeeften te vallen, waardoor hij de zeeften op zijn been kreeg. Dokter Polderman acht te opname in het ziekenhuis te Goes nood zakelijk. RAAD VAN AARDENBURG. De begrooting goedgekeurd Belastingverlaging. AARDENBURG. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester Th. M. Overmaat, voltallig. Op een aanvrage van de Aardenburgsche Voetbalvereenigng, om over 1938 een sub sidie te mogen ontvangen van 50.werd gunstig beschkt. Een verzoek van de gewestelijke land stormcommissie om een jaarlijksche sub sidie, werd voor kennisgeving aangeno men. Een ingekomen schrijven van de ver schillende onderwijsvereenigingen om ad haesie te betugen aan een voorstel om tot vermindering van het leerlingenaantal per klasse te komen gaf aanleiding tot eenig debat. B. en W. waren van meening dat adhaesiebetuigingen niet moet worden gegeven. Er is in deze meer een taak voor de verschillende vereenigingen en minder voor den Raad. Mevr. Van den Broecke zou hier graag een uitzondering gemaakt zien. Zij acht deze kwestie van zeer groot, ook van gemeentelijk belang. De heer C a t s m a n vond deze kwestie moeilijk te beoordeelen uit ge meentelijk oogpunt. "Hij is voorstander van vermindering der leerlingenschaal, maar in verband met 's-lands financiën is daar niet zoo makkelijk over te oordeelen. Dc heer Hollebrand zou in verband met de groote onderwijSbelangen, welke hieraan verbonden zijn, ook hier een uitzondering gemaakt willen zien en was voor adhaesie betuiging. Het voorstel van mevr. Van den Broecke om adhae- siebetuiging werd verworpen met de stem men van de heeren Alp. Blondeel, C. de Backere, A. S. Catsman en weth. Blondeel tegen. Ingekomen was een schrijven van het Oranjecomité, waarin om een subsidie van 50 werd verzocht. Op voorstel van den heer Catsman werd ook nog 50 beschik baar gesteld voor versiering van het Raad huis en naaste omgeving. Daarna kwam in behandeling de ge meentebegrooting dienst 1939. Mevr. Van den Broecke richtte eerst een woord van lof tot het college van B. en W. en den gemeente secretaris voor de keurige wijze, waarop o.a. de toelichting op deze begrooting is gegeven, hetwelk de taak der raadsleden aanmerkelijk gemakkelijker maakte. Over de begrooting zelve werden geen opmer kingen gemaakt en deze werd na hoofd- stuksgewijze behandeling z.h.s. vastgesteld: de gewone dienst voor inkomsten en uitga ven tot een bedrag van 59.179; ka pitaaldienst: inkomsten 7000; uitgaven 14.835; nadeelig slot 7836. De post onvoorziene uitgaven voor den gewonen dienst werd geraamd op 3713. Ondanks alle uitgevoerde' werken in het afgeloopen jaar konden B. en W. met een voorstel tot belastingverlaging komen. Besloten werd de opcenten der personee- le belasting voor het volgende belasting jaar te brengen van 50 op 30. De vergoeding per leerling der openba re lagere school werd vastgesteld op 11.63. Van de rondvraag maakte de heter R ij k a e r t gebruik om te informeeren naar den toestand van een afwaterings- put. De heer De Backere vond snoeiing van de lindeboomen nabij de r.k. begraafplaats noodzakelijk en vroeg den voorzitter, of de inwoners wettelijk ver plicht zijn opmetingen hunner woning toe te laten voor de waterleidng. Mevr. Van den Broecke zou gaarne willen, dat er een schrijven werd gericht aan den Rijkswaterstaat, met verzoek verbetering aan te brengen aan een gedeelte rijksweg van de Aar denburgsche Steenoven tot de kom der gemeente. Hiertoe werd besloten. VOEDBAL. MiddelburgHW. Middelburg I speelt Zondag wederom een vriendschappelijken wedstrijd achter de Meelfabriek. Ditmaal zal als tegenpar tij fungeeren de bekende Westelijke twee de klasser HVV uit Den Haag. Internationale ontmoeting te IJzendijke. Te IJzendijke speelde Lcnga uit Tilburg tegen F. C. Brugge. In het begin is het een gelijk opgaanden wedstrijd. Na 15 minuten krijgt Brugge een corner te ne men waaruit dé. linksbuiten de eerste goal weet aan te teekenen. Bij een gevaarlijke aanval van Longa, schiet Broeken, die rechtsbuiten speelt, naast, nadat even te voren Bakx hoog over heeft geschoten. Na een fraaie door braak van Brugge's linksbinnen laat deze zich van den bal loopen waardoor een fraaie kans verloren gaat. Kort daarop krijgt de Brugge midvoor Rau den bal; hij passeert eenige van de Longa-verdedi- gers en maakt er 20 van voor Brugge. Na de rust pakt Longa flink aan. Si mons weet uit een individueele doorbraak een tegenpunt te scoren. Even later krijgt Bakx een kans, doch schiet naast. De doelverdediger van Longa is In prachtvorm. Het lukte tenslotte Bakx den gelijkmaker te scoren. In dezen wedstrijd was aanvankelijk Brugge het sterkst. Na rust was Longa sterker en het zou niemand verwonder tl hebben indien tenslotte Longa gewonnen had. Pellikaan heeft een prachtwedstrijd ge speeld. Ook v. d. Hoven mag genoemd worden doch Versijp viel erg tegen. POSTDUIVEN. Wedvlucht P.V. De Telegraaf te Mid delburg van "vilvoorde (B.) 86 km. Los 12.30 uur. Eerste duif 13-56-31 uur. W. Hendriks 1, S en 12; R. Dirven 2 beiden te Middelburg; A. J. Kuypers te Vlissin- gen 3 en 4; S. Kodde te Vere 5, 6 en 7; J. Lamain, Mddelburg 9 en 11; A. Steke- tee, Soeburg 10 en 14 en gebrs. Walraven, Middelburg 13de prijs. Met 7 duiven van genoemde vereeniging werd deelgenomen aan het Nationaal con cours uit Parkeston (Eng.) "171 km. Ge organiseerd door de P.V. Het Westen te Utrecht. De aankomsten waren R. Dirven 10-44 en 11-20 uur. H. A. Polvliet 10-46 en 10-48 uur. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord kogelslingeren. Tijdens den athletieklandenwedstrijd tus schen Zweden en Duitschland, is de jonge Duitscher Erwin Blask er in geslaagd het wereld- en Europeesch record kogelslinge ren op zijn naam te brengen met een worp van precies 59 meter (oud record van Hein: 58.24 m). DAMMEN. Een match RaichenbachKeiler om het wereldkampioenschap. In de bestuursvergadering van den Ne derlandsehen Dambond zijn eenige aange legenheden geregeld waardoor vaststaat dat van 122 October tusschen den Fransch- man Raichenbach en onzen landgenoot Kei ler een wedstrijd zal worden gespeeld om het wereldkampioenschap dammen. Alle partijen worden in ons land gespeeld. 2* GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg, des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: rozenkrans, portemonnaie met inhoud, zakboekje, col bertjasje. Bij vinders: carbidlantaarn, A. Kasandra, Karelsgang 40; schakelarmband, A. C. van Dalen, Gravenstraat 77; schort, S. Verhage, Middelb. wegje 10; huissleutel, Boone, Se- geerssingel 60; speelgoedolifantje, J. Wille- boordse, Noordsingel 140; 2 springtouwen, C. v. d. Berge, Augustijnenstraat 1; huis sleutel, L. v. Heijl, Simpelhuisstraat 8; kin- dertaschje, Roth, Smidsbolwerk 8; jonge hond, A. Kempe, Seisweg 135; Lipssleutel en doosje nagellak, Papegaai, L. Burg. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. Aan het Bureau van Politie is als ge vonden voorwerp een twee-persoons cano gedeponeerd, welker eigenaar verzocht wordt zich spoedig aan te melden. WOENSDAG 31 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.00 VARA-orkest en solist. 12.00 Zang en orgel. (Om 12.15 Ber.). 12.45 Esmeralda-septet. I.151.45 Gram. 2.00 Gram. 3.00 Vdbr de kinderen. 5.30 Esmeralda-septet. 6.15 Gram. 6.40—7.00 Sportrep. 7.05 Gram. 7.10 Cau serie. 7.30 Causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 VARA-Kinderkoor „De Krekeltjes". 8.40 VARA-ork. en solist. 9.15 Radiotooneel. 10.15 Br. ANP. 10.20 VARA-ork. 11.00—12.00 Gram. HILVERSUM H, 301.5 en 415.5 M. NCRV-uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. 8.25 Zang-aubade m.m.v. de Rotter- damsche Harmonie, voorafgegaan door re devoeringen. 9.00 Gram. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. II.20 Piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram. 2.00 Carillon m.m.v. een Leger des Heils-ork. 3.00 Reportage. 4.30 Meisjeskoor. 4.45 Feli citaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Verv. koorconc. en gram. 6.10 Gram. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Fragm. uit Na tionale Film. 7.45 Reportage, event. Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Wijdingswoord. 8.45 Gram. 9.00 NCRV-ork., gemengd koor en solisten. In de pauze: Reportage. (10.00 10.05 Ber. ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Verv. conc. 11.30 Gram. Pl.m. 11.50—12.00 Schriftlezing DROITWICH, 1500 m. 11.20 Kamermu ziek. 12.05 Orgelspel. 12.35 Uit Stockholm: Septiman-ensemble. 1.20 Sportrep. 1.50 Mid- land-ork. 2.35 Vedel met pianobeg. 2.50 Glasgow-strij kork. en soliste. 3.50 Dansmuz. (gr.pl.). 4.205.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.50 Sportrep. 6.20 Ber. 6.45 Zang en orgel. 7.20 Serge Krish-septet. 7.50 Frost's Band. 8.20 Symphonie-ork. en solisten. 9.10 Vroolijke voordracht. 9.20 Variété. 10.00 Ber. 10.25 Menges strijkkwartet en solisten. 11.15 Jack White and his Collegians en Alex Freer en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10, 9.00 en 10.10 Gram. 12.35 Stafmuziek Garde Repu- blicaine. 2.25 Gram. 3.05 Zang. 3.20 Gram. 4.20 Zang. 4.35 Gram. 5.20 Giardino-ork. 6.20 Piano. 6.35 Gram. 7.20 Zang. 7.35 Gram. 8.50 Piano. 9.20 Variété. 10.5011.05 Gram. KEULEN, 456 m. 6.50 Amusementsork. 8.50 Schrammelensemble. 12.20 Fabrieksork. 1.35 Gram. 2.30 Vroolijk conc. 4.20 Kurork. Bad Münster am Stein m.m.v. solisten. 6.50 Cello en piano. 7.20 Ork. en solist. 8.30 Sted. ork. Bonn m.m.v. solisten. 10.50 Gram. 11.05 Paul von Beky's ork. 12.203.20 Gram. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Kleinork. 1.502.20 Gram. 5.20 Dansork. 5.50 Piano. 6.20 Kleinork. 7.20 Vi ool. 8.20 Vroolijk conc. 9.20 conc. m.m.v. soliste. 11.0011.20 Dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonork. 1.50 2.20 Gram. 5.20 en 6.00 Salonork. 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Ork., M. Burton's Musette- ensemble en solisten. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.35 Goedel-Dreising's Kinderkoor en solisten. 8.20 Ber. 8.35 Breronel-kwartet. 9.35 Radio tooneel. 10.20 Ber. 10.40 Politiek maand- overz. 11.00 Ber. 11.20 Ork. en solist (gr. opn.). 12.20—2.20 Nachtconc. (1.15—1.26 Tijdsein.) Middelburg, 29 Aug. Groentenveiling. Sla 714 ct., spinazie 918, postelein 620, Wagenaarsboonen 425, suikerboonen 8 26, stoksnijboonen 58, stamsnijboonen 10 24, stokpincesseboonen 2432, dubbele princesseboonen 2129, Roem van Holland 2629, andijvie 312, uien 3,54,5, savoye kool 38, roode kool 2,55, witte kool 2 3,5, prei 910, zilveruien 510, alles per kg. Peeën 49, kroten 35, uien 2,54,5, selderie 2, rabarber 1,53, rammenas 4 5,5, alles per bos. Bloemkool 34, andijvie 14, kropsla 1,55, komkommers 14, al les per stuk. •H •k Rotterdam, 29 Aug. Buitenlandsche granen: stemming prijshoudend. Mais (per 2000 kg) gele Amerikaansche no. 2 aange komen 150, stoomend 150, mixed Ameri kaansche nr. 2 disponibel 150, stoomend 149.50. Gele La Plata 156, stoomend 154. La Plata Cinquantino begin September ge wacht 181, half September gewacht 176. Braziliaansche aangekomen 150. Binnenlandsche granen: haver 5.756.50, gerst chevalier 7.407.75, gerst winter 7.25 7.50, rogge 7—7.25, erwten kleine groene 9—9.75, schokkers 11—12, prima uitgezochte kwaliteit daarboven. Fijne zaden. Lijnzaad zaai witbloei 9 9.50, zaai voer 7.508.50. Mosterdzaad: geel 1315, karweizaad 1920, koolzaad 910, blauw maanzaad 2022. MIDDELBURG. Wo-avond Stadhuisbelichting. Dl. 30 Aug. Oud-Geref. Gem. Spr. de hr. Wjjne van Kamperveen: Bogardzaal 19.30 h. WO 31 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 20.30 h21.30 h. 21.30 h Fakkeloptocht Uit het Volk Voor het Volk. GOES. WO 31 Aug. Conc. Euphonia, Mrkt 20.30 h. WO 31 Aug., DO 1 en VR 2 Sep. Opv. Oranje Openluchtspel „Wij willen blijven wat wij zijn", Schuttershof. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 26 Aug.—1 Sept. „Ali Baba komt naar filmstad" en 'n Vrouw alleen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 26 Aug.— 1 Sept. „Het monument eener groote liefde" en „Drei Wiener Maderl", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. WO. 31 Aug. Diner Conc. Afscheid van Bert v. Dinteren; „Britannia" Vliss. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6