BUITENLAND. Ivorol - Oranje - Blanje'- Bleu LAATSTE BERICHTEN. Wapenschouw der Nederlandsche weermacht. N00RDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D IfDe oneenigheden tusschen Staat en Kerk engeland tsjechoslo v aki je. frankrijk, zwitserland. beurs van amsterdam. beursthermometer maandag, 15.000 manschappen van leger en marine weerbericht. te Uen riaag verza-1 toenemende bewolking, vermoedelijk regen meld. KRAB8ENDIJKE h, a. vrede. burgerlijken stand. met één onderwijzer volstaan worden. Spr. verwacht verdere, dat in de wintermaan den, geljjk te Goes, dagelijks les zeil wor den gegeven. Den hr. De Rijke, antwoordt spr. nog, dat hij tegen de bijdrage ineens is omdat de gemeente die 25 niet missen kan. Nadat het voorstel van de meerderheid van B. en W. met alleen de wethouder en de wethoudster voor, verworpen is, wordt het voorstel van de minderheid van B. en W. in gelijke verhouding aangenomen. De Oranjevereeniging verzocht om een gemeentelijke bijdrage voor het schoolfeest bij het Regeeringsjubileum. Volgens bericht van Ged. Staten mag 25 ets. per leerplich tig kind verstrekt worden, waartoe de raad z.h.st. besluit. Ingevolge het verkregen ontslag van den burgemeester, wordt wethouder De Vriend loco-burgemeester en moet in zijn plaats een tijdelijk wethouder benoemd worden, als hoedanig de hr. Traas gekozen wordt. Nadat enkele wijzigingen der gemeente- begrooting 1938 goedgekeurd zijn, stellen B. en W. voor, adhaesie te betuigen aan 'n adres van den Ned. Bond van Onderwijzers, aan de regeering om verlaging van de leer- lingenschaal. De hr. De R ij k e meent, dat dit geen kwestie is die de gemeente aan gaat. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met tegen de heeren De Winter, Traas en De Rijke. De Voorzitter zegt dan, dat dit de laatste raadsvergadering van Baarland is, die hij geleid heeft. En dit vervult hem met ontroering. Hij is verheugd over zijn benoe ming als burgemeester van Hoedekensker- ke, doch het spijt hem, afscheid te moeten nemen van Baarland, van de functies die hij vervulde, en van de raadsleden met wel ke hij gaarne samenwerkte. Spr. zal niet opsommen, wat onder zijn burgemeester schap tot stand kwam, want hij wil zich daar niet op beroemen; dit is aan aller ar beid te danken. Spr. vervulde zijn ambt naar zijn beste weten, met de krachten hem ge geven. Hij trachtte steeds eerlijk en onpar tijdig te zijn. Als een enkeling zich meer op critiek toelegde, laat dit geen wrok bij hem achter, al werd het gemeentebelang er niet mee gebaat. Spr. dankt allen met wie hij samenwerkte en besluit met de beste wen- schen voor de gemeente, de raadsleden en hun gezinnen. De hr. De Vriend merkt op, dat de burgemeester, na 22 jaar arbeid voor de gemeente, afscheid' neemt. Hij weet na mens een overgroot deel der burgers te spreken als hij zegt, dat burgemeester Er- merins steeds voor de gemeente op de bres stond en dat op de beste wijze deed. Spr. dankt hem daar voor. Er waren moeilijke tijden van distributie, crisis, werkloosheid, en de heer Ermerins betoonde zich een doortastende burgemeester. Ook de werk- loozen zullen niet vergeten wat de burge meester voor hen deed. Lief, maar ook leed is U hier wedervaren, aldus spr. Zij, die bij Uw benoeming riepen kruisigt hem, lieten niet na U, door middel van hun afge vaardigden ook in den Raad te belagen. Spr. critiseert, dat ook een dagblad zich voor deze critiek leende. U hebt U, aldus spr., daartegenover steeds waardig gedra gen en had de overgroote meerderheid al tijd achter U. Spr. besluit met de benoe ming te Hoedekenskerke een onderschei ding te noemen en te getuigen, dat de bur- geemester steeds met opgericht hoofd de gemeente kan betreden. De hrn. De Mol, Zeevaart en De Winter betuigen hun instemming met deze woorden. De hr. Traas dankte den voorzitter dat deze het hem steeds mogelijk maakte naar hun overtuiging te leven. Het was ons niet moeilijk U te steunen, aldus spr., die besloot met den scheidenden burgemeester verder een aangename loopbaan en Gods besten zegen toe te wenschen. De hr. De R ij k e roemde den scheiden den burgemeester als een welwillend voor zitter, en spr. betreurde het, dat de verhou dingen de laatste jaren wat vertroebeld waren. Men moet als raadsleden in onder linge waardeering weten samen te werken. Spr. besluit met zijn beste wenschen voor de toekomst. Mevr. Steketee merkt op, dat met het vertrek van den burgemeester de reden om welke zij in den Raad werd gekozen is ver vallen. Spr. zal daarom een nieuwe candi- daatstelling niet aanvaarden en haar wet houderschap zoo spoedig mogelijk neerleg gen. Haar plan was, dat reeds nu te doen, doch de kwestie van haar opvolging blijkt niet gemakkelijk te regelen. Wat mij, aldus spr., in deze aangelegenheid voor mezelf de meeste voldoening verschaft, is, dat ik U, goed gemeend, voor Uw toekomst het beste kan toewenschen. De Voorzitter zegde dank voor de gesproken woorden en sloot daarop deze vergadering. HANSWEERD. De heer F. V. de Groof, res. 2e luitenant bij den vaartuigendienst, wordt met ingang van 10 Sept. a.s. bevor derd tot res. Ie luitenant. Op de nader gehouden vergadering van de Oranjevereeniging „Beatrix" is be sloten de jubileumfeesten alhier te houden op den nationalen feestdag, 6 September, inplaats van 8 September. IERSEKE. De vorige week zijn van hier weggegaan 3700 ton mosselen, waarvan naar Brussel ongeveer 1250 ton, naar Ant werpen 450 ton, naar Mechelen 1200 ton, naar andere plaatsen in België en Frank rijk tezamen 800 ton, de meeste tweede soort a 2.30. Eerste soort gaat weinig weg, daar de kwaliteit van 2e soort zoo best is, dat de eerste soort wel in schelpen- grootte maar niet in de kwaliteit (visch- gewicht) wint. Met ingang van 1 September zijn voor de mosselvisscherij in Zeeland de vrije plaatsen waar mosselzaad wordt aange troffen, vrij gegeven. Er moet evenwel niet veel zaad zijn en bovendien is het op on derscheiden plaatsen nog niet rijp. Ook is de vraag naar mosselzaad niet groot. Een en ander een gevolg van de teeltbeperking. KAPELLE. Zaterdagmiddag werd op de algemeene begraafplaats te Biezelinge ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Fraanje, in leven Raadslid voor deze gemeente. Achter de baar liepen o.a. de burgemeester met de raadsleden, het bestuur en personeel van de Chr. Schoolvereeniging met het be stuur van den ring Zeeland der Chr. Zang- vereenigingen. De belangstelling was bij zonder groot. Aan de groeve werd het woord gevoerd door dr. J. D. Schmidt; ds. A. M. Frans- sen, burgemeester Bierens, den voorzitter van de Chr. Schoolvereeniging den heer P. Scheele, den heer Ph. Woltering te Vlissingen, namens den Ring van Chr. Zangvereenigingen in Zeeland; den heer A. Slabbekoorn names het bestuur van Ziekenzorg; den heer C. Traas opvolger van wijlen den heer Fraanje in den Raad. Een zoon van den overledene dankte na mens de familie voor zooveel meeleven. Vier kransen dekten de baar: van den Gemeenteraad, Ziekenzorg, personeel Syp- man en de vereeniging Wijkverpleging. DIEF GEARRESTEERD. KRUININGEN. Zaterdagmiddag is door de politie de dader van den diefstal in de keet aan den Nieuwen Rijksweg aangehou den. Het was de medebewoner dier keet, zekere G., die den diefstal had gepleegd. Hij had zelf de diefstal z.g. ontdekt, dus heeft hij zich ook nog schuldig gemaakt aan het doen van een valsche aangifte. Een afscheid. De afdeeling Noord- en Zuid-Beveland van den algemeenen bond van politieper soneel in Nederland hield Vrijdag te Kats een huishoudelijke vergadering. Na afloop dezer vergadering nam de heer Leinse, gemeenteveldwachter te Kats afscheid van de afdeeling. De voorzitter, de heer Prins sprak den heer Leinse toe, waarin spr. den aftre dende dank bracht voor de vriendschap den moreelen steun en de goede voorbeel den, welke de heer Leinse meer dan 34 jaar heeft gegeven. Öpr zeide dat het heengaan van Leinse voor de afd. een groot verlies is. Spr. wenschte hem toe, dat hij lang van zijn pensioen zal mogen genieten en bood als herinnering een wan delstok aan. De penningmeester, de heer Schouwe- naar heeft den heer Leinse eveneens toe gesproken, waarbij spr. memoreerde dat de bond een trouw lid verliest, waaraan heel wat jongeren een voorbeeld kunnen nemen. De heer Leinse heeft den sprekers ten slotte dank gebracht. KORTGENE. In de Ned. Herv. Kerk al hier is men van plan, over te gaan tot het aanleggen van een nieuwe electrische verlichting, electrische verwarming, en zoo mogelijk van een electrische windvoorzie- ning van het orgel. Het besluit van kerkvoogden en no tabelen tot het verrichten dezer werk zaamheden heeft reeds de noodige goed keuring verkregen van het Prov. College van Toezicht. Bestekken en teekeningen zijn reeds jioor de P.Z.E.M. gemaakt, zoodat zoo spoedig mogelijk met de uitvoering be gonnen kan worden. KORTGENE. Zaterdagmiddag zou alhier een Prov: Zwemwedstrijd gehouden zijn, welke door de jzwemvereeniging „De Zandkreek" te Kortgene uitgeschreven was, doch de animo voor dezen wedstrijd was zoo gering, dat ze niet kon doorgaan. KORTGENE. De Oranje-Vereeniging en de diverse buurtvereenigingen hebben Za terdag haar beste beentje voorgezet, om de versiering en de verlichting gereed te maken. Alles was des avonds nog niet volkomen gereed, doch wat er te zign was, gaf direct een feestelijke stemming op het dorp en een verwachting, dat het met het feest op 31 Aug. a.s. prachtig zal worden. Alle buurten zijn versierd met vlagge tjes, zig-zag over den weg gespannen. De eerepoorten, die de buurtvereenigingen hebben opgericht, waren schitterend ver licht, evenals de muziektent en de in de Voorstraat geplaatste zuilen. Uit alle plaatsen van het eiland waren de menschen naar Kortgene gekomen, zoodat het des avonds een" gezellige drukte op het dorp was. Dinsdagavond hoopt men de verlichting weer te ontsteken, die dan volkomen gereed zal zijn. KATS. Zaterdagmiddag was de heer M. J. Tieman bezig, werkzaamheden te verrichten op de dilt balken. Niet beter wetende dat hij overal kon loopen, lette hij blijkbaar niet goed op, met het ge volg, dat hfj op een mat trapte en naar beneden viel, op zijn hoofd. De val was zoo erg dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateer de een lichte hersenschudding. Ook wa ren enkele vingers ontwricht en had T. verschillende vleeschwonden. Hij zal een tijd het bed moeten houden. KAMPERLAND. Zaterdagavond werd alhier door het plaatselijk fanfarecorps „Ons Genoegen" een concert gegeven op de muziektent. Mede door het mooie zo merweer was de belangstelling groot. DE FEESTEN TE BRESKENS. BRESKENS. Vele dagen was men in de verschillende straten bezig geweest met de voorbereidingen voor de versie ring. Alles jzoo geheim mogelijk om de verrassing des te grooter te laten zijn Donderdag en Vrijdag werd met het op richten der eerepoorten begonnen en Za terdag werd aan de versiering en de ver lichting de laatste hand gelegd. Wat er gepresteerd is grenst aan het ongeloof lijke. Geen straatje of het is versierd en hoe! De geheele bevolking heeft aan den oproep van de Oranjevereeniging gehoor gegeven en het resultaat is dat het dorp wellicht nimmer zoo schitterend versierd is geworden. Is het overdag een lust voor het oog de kelurenpracht te aanschiuwen des avonds is het de verlicthing die het dorp een feeëriek aanzien geeft Vooral de Boulevard met zijn honderden oranje-lampions biedt een prachtig schouw spel terwijl Marktplein en Spuiplein met hun electrische verlichting eveneens voor den dag kunnen komen. Na de opening der tentoonstelling Zater dagmiddag (men zie elders in dit blad heeft de Commissaris der Koningin in ge zeischap van de wethouders en enkele le den van Ged. Staten een ritje door de voornaamste straten gemaakt. Op den Boulevard werden door de daar woon achtige kinderen spelletjes gedaan, onder HET ZEEGEVECHT IN DEN STRAAT VAN GIBRALTAR. 32 gesneuvelden. Omtrent het zeegevecht, dat Zaterdag in den Straat van Gibraltar is geelevred tus- schen rechtsche oorlogsschepen en den re- publikeinschen kruiser „Jose Luiz Dier" wordt nog gemeld, dat toen laatstgenoemd schip de Straat van Gibraltar binnenvoer, het door twee gewapende treilers van de rechtschen gpraid werd. Beide treilers wer den in den grond geboord. De commandant van de „Jose Luiz Diez" heeft den correspondent van Reuter mede gedeeld, dat zijn schip daarna gedurende een uur onder vuur werd genomen door de Canarias" vier torpedojagers en twee tor pedobooten. Granaten van de „Canarias" richtten schade aan in de machinekamer. De com mandant verklaarde verder, dat hij er ze ker van is, dat twee van de torpedojagers de „Italiaansche jagers „Aquila" en „Fal- co" waren". 32 man aan boord van de Jose Luiz Diez" werden gedood. De Brit- sche torpedojager „Vanoc", heeft het stof felijk overschot van de slachtoffers* naar een punt, vijf mijl ten Oosten van Eurapa- punt gebracht, waar het gevecht is gele verd en hier kregen de gesneuvelden hun zeemansgraf. Gedurende de plechtigheid hadden alle Britsche oorlogsschepen in de haven de vlag halfstok geheschen. Men veronderstelt, dat de „Jose Luiz Diaz" te Gibraltar geinterneerd zal worden. Een besluit is nog niet genomen. De Spaansche burgeroorlog. Wederom een herderlijk schrijven in de r.k. bedehuizen voorgelezen. Zondagochtend is in alle roomsch-katho- lieke kerken in Duitschland een herderlijke brief voorgelezen, die op de conferentie der bisschoppen te Fulda was opgesteld. Na een opsomming te hebben gegeven van alle aan vallen, waarvan de katholieke kerk en de katholieke godsdienst in het Derde Rijk doelwit zijn, besluit de brief met te eischen, dat deze strijd tegen het christendom een einde neemt. De voorlezing van den brief werd te Ber lijn aangehoord door een zeer aandachtige menigte. Er werd een zeer duidelijke toe speling gemaakt op den bischop van Rothen- burg, die door de burgerlijke autoriteiten uit zijn bisdom is verbannen. Deze passage heeft een zeer diepen indruk gemaakt. In politieke kringen te Berlijn merkt men op, dat na eenige maanden de organen der N. S. D. A. F. hun voorbehoud hebben laten varen en hun aanvallen tegen de kerk heb ben vernieuwd. Een brochure, door de partij uitgegeven over de omgeving van den Paus, waarin er naar gestreefd wordt het Vaticaan in dis- crediet te brengen door het voor te stellen als bondgenoot van Joden, bolsjewieken, vrijmetselaars en democraten, heeft in acht weken een oplage gehad van 300.000 exem plaren. De nationaal-soeialistische bladen begin nen zich weer met kerkelijke kwesties be zig te houden Men heeft den indruk, dat het bestand, dat na den Anschluss werd in acht genomen in de hoop op een eventu- eele verzoening tusschen het Derde Rijk en de katholieke kerk door bemiddeling dei Oostenrijksche bisschoppen, thans afgeloo- pen is. Amokmaker doodt 12 personen. In het plaatsje Bhatinga in dé Pündjab (Britsch Indië) heeft een amoklooper 12 personen loodgeschoten en 8 ernstig ge wond. De man was in een aanval van ja lousie amok gaan maken. TWEE VLIEGTUIGEN OMLAAG GESTORT. Vier dooden. In dichten mist zijn Zaterdagochtend bij Zilina in Slovakije twee militaire vliegtui gen tegen elkaar gebotst en omlaag ge stort. De vier inzittenden zijn om het leven gekomen. TWEE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Achtdooden. Twee militaire vliegtuigen zijn tijdens een nachtvlucht in de omgeving van Pau neer gestort. De acht inzittenden zijn in de vlam men omgekomen. ESCADRILLE VLIEGTUIGEN TE PLETTE RGESLAGEN. Zes dooden. Zaterdagmiddag is een escadrille van vijf vliegtuigen, dat op weg was naar Lugano, waar een luchtvaartdag werd gehouden, in het kanton Schwyz in een dikken mist ge raakt, tengevolge waarvan vier der toe stellen tegen de bergen te pletter vlogen. De zes inzittenden van drie dezer machines kwamen om het leven en de beide inzitten den van het vierde toestel werden ernstig gewond. Amsterdam 1936-3% 101%101 Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—46% A Amsterd. Bank 147%145 A Ned. Gist- en Spiritusf. 520 A De Schelde N.B. 45%—44 C Am. Smelt Ref. 37%—35% A Born. Sum. H.M. 178%—178 A Houth. Alberts 97%—97% C Union Pac. Rr. 68%—67 C Int. Nickel Cy. 38 A Pref. Lever-BBros 140—138% Ned. 38 1000-3. 102%—102 O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 83%—82% A Koloniale Bnk. 154% A N.I. Hbk. 600 135%—132% C Ned. H. M. 1000 155%—155% A v. Berkels Pat. 63%63% C Calvé-Delft 91%—90% A Philips G. B. afg. 245%—242%-41% C Unilever 156%—155-% C Am. Car Foundry 21%19%-% C Anaconda Cop. 26%25-% C Bethlehem St. 45%—43%-% C Kennec Copper 31%30%-% C Rep. Steel 14%—13%-% C U. States St. C. 45%—43%-% C North Am. Cy. 15%—15% A Kon. Petr. Mpij. 341%—335%-36% C Contin. Oil Cy. 23%22% C Phillips Petr. Comp. 29% 29 C Shell Union O.C. 12%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned. Scheepv. U. 118%—117 A H.V. Amsterdam 467—458%-60 A Java Cult. Mij. 175 A N.I. Suiker U. 182—179 A Deli Batavia 220%—220% C Deli Mij. 1000 284%—281%-80 H.VA. - Konlnkl. - Amerika - Rubber - Obl.Markt (Wettig Unilever Markt Suiker Philips Schepen Tabak gedeponeerd.) A Senembah 251250%-49% C Baltimore Ohio 6%6%-% C Southern Pac. Cy. 15%13%-14 A Southern Rlw. 10%9% A Amst. Rubb. C. 234230-28% A Deli-Bat. Rubb. 163—159 A Hessa Rubber 133 A Serbadjadi S.R. 110%106% WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag. Londen '8.93% 8.92 Berlijn 73.45 73.35 Parijs 5.01 5.00%; Brussel 30.98 30.88% New-York 1.83% 1.82% zijn de kleuren van de verpakking. Haal dit echt Nederlandsche kind Uw huis binnen en het zal 's morgens en 's avonds op koninklijke wijze Uw mond en tanden verzorgen. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest zwakke, later tot ma tig toenemende O. tot N. wind, betrokken tot zwaar of halfbewolkt, aanvankelijk re gen, later opklarend, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later koeler. UK KEI,: Schoon en vrij warm weer bij - tt I zwakke wind, vooral uit O. richtingen, later en N. wind, daling der temperatuur. Di. 30 Aug. Zon op: 6 h 08; onder: 19 fe 53. Licht op: 20 h 23. Maan op: 12 h 29; onder: 21 h 42. E.K. 1 Sept. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 30 5.17 17.33 11.42 24.lT Woensdag 31 6.04 18.17 12.23 24.59 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 30 7.10 19.24 12.53 Woensdag 31 7.50 20.02 1.17 13.34 Vanmiddag heeft in de residentie de groote wapenschouw der Nederlandsche weermacht plaats gehad. Dit militaire schouwspel vormde den inzet van de na tionale feesten ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin. Niet minder dan 15.000 manschappen van alle wapens namen hieraan deel. Ze werden voor het meerendeel in den vroe gen ochtend met extrat reinen uit ver schillende dëelen des lands aangevoerd. Om 6 h 50 arriveerde de eerste, om 9 h 50 de laatste extra-trein. Bij het Staatsspoorstation in de Rijn straat was het een knooppunt van ver keer, van marcheerende militairen, die van het station H.S.M. kwamen en van troepen, die uit midden- en Oost Neder land op het Staatsspoor zelf binnenreden. In totaal hebben de beied' Haagsche sta tions 10.000 manschappen, 1000 paarden en 600 rijwielen verwerkt. Tevreden ston den de stafofficieren bij het uitladen der verschillende militaire ondërdeelen. En zij mochten te vreden zijn, want na een uiterst preciese voorbereiding van de be treffende afdeeling der legerleiding en oo kna uitsteknde hulp van de Neder landsche spoorwegen, klopte het geheele ingewikkelde vervoersapparaat tot in de kleinste onderdeelen. De troepen, die aan het défilé voor de Koningin zouden deelnemen, kwamen al spoedig op een van de acht verschillende verplegingsplaatsen aan. Een van die plaat sen was het Malieveld, waar léger en marine broederlijk vereenigd waren. Op de vier hoeken van het groote grasveld stonden keukenwagens opgesteld. De koks in hemdsmouwen waren al bezig met het snijden van vleesch. Blikken conserven la gen in het gras opgestapeld en velen keken langs de randen van het veld'toe naar het bereiden van den warmen maaltijd, die hier na afloop van het défilé zou worden opge diend. De manschappen droegen bijna allen de veldmuts, Hun helmen en geweren la gen in het gras. Alleen de schildwachten, TWEE LEEUWEN AAN DEN WANDEL. Een der dieren een stampvolle' kerk binnengestapt. In Sittard wordt op het oogenblik kermiS' gehouden, de St. Rosakermis, zoodat de markt uit den aard der zaak vol met kra men e.d. staat. Hier is ook het circus „Fri- so" opgesteld. Het waren uit dit circus twee ontsnapte leeuwen die Zondagochtend groote consternatie teweeg hebben ge bracht. Om half acht was een temmer van het circus bezig het hok van twee leeuwen schoon te maken. Hij had hierbij het hek in de tralies op een kier laten staan. Hierdoor wisten beide leeuwen te ontsnappen. Een van de leeuwen liep het circus in, liep daar over de banken, vervolgens kroop- hij ondër het doek van het circus door naar buiten en wandelde op het buitenterrein rond, steeds achtervolgd door den temmer. De leeuw sprong over een schommel en kroop onder wagens door, waarna men. hem tenslotte met touwen kon grijpen en. hem naar zijn hok terug kon brengen. De tweede leeuw is regelrecht de St. Mi chielskerk, die op de Markt staat, ingeloo- pen. In deze kerk, die stampvol was, werd juist de hoogmis gecelebreerd. De leeuw stootte met zijn kop de menschen opzij, leiding van de buurtcommissie. Een en ander had veel bekijks. Des avonds was het een geweldige druk te toen het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" een concert op de Juliana tent gaf. Terwijl tot besluit de Gondeltocht met een tiental visschersvaartuigen velen naar strand en duinen lokte. Het was een prachtig gezicht de vele lichtjes in het spiegelgladde water te zien weerkaatsen. Jammer dat door de geringe stroomcapaci teiten van de visscherschepen de woor den „Leve Wilhelmina" niet volkomen tot hun recht kwamen. Zondagmiddag vond onder groote be langstelling een gaaischieting plaats op het Spuiplein. Te 7 uur vertrokken de mu ziekkorpsen van Breskens en Oostburg naar de tentoonstelling terwijl op de Ju- lianatent een concert gegeven werd waar van het gedeelte van het programma waar Breskens en Oostburg tezamen speelden, bijzonder door het publiek gewaardeerd werden. Rest ons nog te melden,, dat een ge weldige drukte op het dorp- heerschte. die er voor zorgden, dat geen burger het V"" t - het Middenschip, toen even veld opwandelde, waren in volle wapen- "®p ee k&nt van de bicht. rusting. Er werden veel grappen gemaakt ^ai eng n&ar het middenschip te. on oiaQPo+Ton crarnnlrf' on Ho -7Gorol«inrs I ögwcj.» o t rug en zoo naar het altaar en het koor op, waar hij eenige kandelaars en kaarsen om stootte. Begrijpelijkerwijs bracht deze vreemde bezoeker een groote consternatie teweeg. De menschen vluchtten de kerk uit. De geestelijkheid, die den dienst leidde, vluchtte toen de leeuw in de buurt van het altaar kwam, de sarestie in. Ondertusschen hadden menschen van het circus ook naar dezen leeuw een achtervol- en sigaretten gerookt en de zoetelaars maakten goede zaken. Het gemotoriseerde gedeelte van de weermacht had zich in de ochtenduren in Scheveningen opgesteld en wel bij de beide binnenhavens en op het zuidelijk gedeelte van den boulevard: Hierdoor had de Scheveningsche bevol king een prachtige gelegenheid om dit zeker lang niet minst interessante ge deelte van ons léger in oogenschouw te ne men en daar werd dan ook een druk ge-1 circus ook na 5 het dier bruik van gemaakt, vooral door het jeug- en grijpen en het zoo uit de dige gedeelte van de bevolking. met - - Het" groote en kléine geschut met motor- tractie, de motor-afdeelingen de lucht-1 doelartillerie, de tanks de pantserwagens ales verheugde zich in een geweldige be langstelling. Het aanrijden van de kleine tanks met I rupswielen, die kletterend over de keien van de haven reden, trokken allerwege de aandacht. Naarmate het uur van het défilé nader de, verplaatsten de troepen zich van de tweede binnenhaven naar dé eerste binnen haven en van daar naar den boulevard, om I daar een aaneengesloten colonne te vormen en voor het défilé aan- te treden. (Ongecorrigeerd.) kerk te sleepen, iets wat de vluchteling ge willig toeliet. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Slechts zijn eenige personen van. schrik flauw gevallen. Abonnementen ®n Advertentiën voor dit blad worden aamgenomen door den Agent Middelburg. Ondertrouwd: J. P. Geluk jm 28 j. en N. de Groot jd. 20 j.; F. W. Petiet jm. 21 j. en N. J. Reijnhout jd. 16 j. Getrouwd: C. Boogaard jm. 50 3. en J. A. de Leeuw jd. 46 j.; A. Gemier jm. 3z j. en M. A. C. v. d. Graaf jd. 32 3.; A. Klemkerk Jm. 66 j. en H. M. Tweebeeke- ^Bevallen: A. de Jongh geb. Kaland z.; W C. Bostelaar geb. Schou z.; C. Jobse- geb. Van. Eelzen d.; M. M: Hendrikse geb. BlïQS'. Z.ï, o* J "pv Overlieten: P. K. Meeuwse 3m. 31 Braun. vr. van O. J. Fischer 55 j.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2