UIT HET HOOGEN HOORDEN. SPORT, KERK EN SCHOOL. gevonden voorwerpen te middelburg. HANDEL EN NIJVERHEID. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN, AGENDA, middelburg. do 25 Aug. Jaarverg. Alg. Woningbouw- Ver.; „De Gouden Poorte" 20.00 h. vr 26 Aug goes. do 25 Aug vr 26 Aug ""bioscopen. electro, Midd. vr 26 Aug.—1 Sept. „Ali Baba komt naar filmstad" en 'n Vrouw alleen", 20.00 h. zo 15.00 h. matinée. city, Midd. vr 26 Aug.— 1 Sept. „Het monument eener groote liefde" en „Drei Wiener Maderl", 20.00 h. zo 15.00 h. matinée. BERGEN. Per nachttrein over het hoogge bergte. Een zevende deel van de spoorlijn OsloBergen is overdekt. De stall, waar het altijd regent en de dames winkelen in oliejas en Zuidwester. De brandweer wacht op alarm. Verboden te rooken in de oude wijk der Hanze-kooplui. Eigenlijk is het verkeerd om, zooals wij deden, met den trein naar Begren te gaan Want een zeestad moet men feitelijk van zee uit naderen, moet men niet als 't ware door een achterpoortje binnenkomen, wanneer men haar ware karakter wil lee ren kennen. En Bergen is een zeestad zoo als er maar weinige zijn, een stad, die leeft van de zee, van de scheepvaart, van de vischvangst, die haar gezicht naar zee keert en daarop al haar belangstelling en al haar streven concentreert, een stad ook die zich feitelijk de eeuwen door niets aan 't land erachter gelegen heeft laten liggen en ook nu nog nauwelijks een achterland in de gewone beteekenis des woords heeft, Wisby, die andere eens zoo machtige veste van de Hanze in het Hooge Noorden, om sloot zich aan de landzijde met een zwaren, sterken stadsmuur en dubbele grachten. Bergen had dien muur reeds van de na tuur, had zijn krans van steil om de stad oprijzende bergen met daarachter een wild en bijster land van diepe dalen en onher bergzaam hooggebergte. Het is trouwens nog maar enkele jaren geleden, dat Bergen verbinding kreeg met het Noorsche wegen net en het is nog een heele, maar voor aan auto-snelverkeersweg gewend geraakte toe risten ook hoogst interessante, onderneming langs de slingerende, zigzaggende, klimmen de, dalende wegen van 't Noorsche West land den bont-afwisselenden tocht naar Bergen te maken. En nog varen de ge noegelijke schepen van den „Sneldienst" op gezette tijden van Oslo naar Bergen, zoo als zij dat ook gedaan hebben in den tijd, toen er nog geen andere verbindingen met Bergen waren, maar die, stadje na stadje aanloopende, sneldienst doet er goed twee dagen over en wie daar den tijd niet voor heeft en wie ook 't geld niet heeft om te gaan vliegen, die neemt den trein, neemt de Bergensbaan, zooals de Noren zeggen, Tusschen de twee grootste steden van Noorwegen loopen er in beide richtingen treinen per dag. Men kan den dagtrein ne men om gemakkelijk gezeten in de fau teuils van den salonwagen-met-balcon te constateeren „dat men oogen tekort komt" en men kan een beddeke in den nachttrein nemen, tien uren slapen bij het lied van de wielen en niets anders van den tocht over het hooggebergte merken dan dat men ten gevolge van het vrij snelle dalen 's morgens bij het wakker worden een beetje oorpijn heeft. Maar men kan in den tijd van de lichte zomernachten ook met den nacht trein reizend van het uitzicht genieten een thermos met sterke koffie pleegt goed te helpen en anders wil de conducteur er wel voor zorgen, dat men niet op de mooi ste punten in-dut en het is heel waar schijnlijk, dat zoo'n slapelooze nacht een van de beste, een van de mooiste van iemands leven zal zijn. Het wordt een fantastische reis, een wonderlijke, onwezenlijke reis, die als een droom in je herinnering blijft hangen. Een droom van bergen in den blauwen schemer van den zomernacht, van breéde dalen, waar de velden vaag-groen opglooien, waar de naaldwouden fluweelig-donker tegen de hellingen opgekropen liggen, waar soms een rivier wild-bruisend stroomt door zijn steenige bed, een droom ook van het kale hooggebergte, waar meren den blee- ken hemel weerspiegelen en late sneeuw oplicht tegen Noorder-hellingen, en van diepe fjorden, die rimpelloos liggen tus schen de steile, duizelingwekkend steil en hoog oprijzende, bergwanden, waar de morgenzon een rossen gloed op toovert. En door die droomwereld draagt de trein je heen, de sneltrein, die zuchtend tegen zijn rails opklimt of suizend de hellingen af jaagt, die ratelend over hooge bruggen da vert en schei-fluitend zijn lange tunnels in- dreunt, die uur na uur voortraast door dit nacht-stille bergland in 't wondere zomer- sche nachtlicht, die al-maar verder snelt door deze roerlooze rotsenwereld, waar zelfs de watervallen, die zich honderden meters ver langs de loodrechte rotswanden omlaag storten en de grijze wolkenflarden, die in de dalen zweven, verstard en roerloos schijnen. En vreemd is het dan, daar bij zoo'n sta tionnetje, dat als verloren midden-in de eenzaamheid van die grootsche bergwereld ligt, je te realiseeren, hoe ontzettend veel moeite en kosten de aanleg van deze lijn gevergd moet hebben en hoe hard er ge streden moet worden tegen de natuur, voortdurend en onophoudelijk, om het ver keer langs deze Hjn volgens de dienstrege ling gaande te houden. Bijna vijfhonderd kilometer is deze spoorlijn lang en daarvan is drie-en-zeventig kilometer overdekt, loopt meer dan een evende deel door tun nels en onder sneeuwgalerijen. Op verschil lende plaatsen van het traject, dat over grooten afstand ver boven de boomgrens ligt, heeft men 's winters een sneeuwdek van een meter of zes. Zware „roteerende" sneeuwploegen staan altijd klaar om de lijn schoon te maken en veertig arbeiders heb ben den heelen zomer werk aan het her stellen van de houten sneeuwschuttingen. En als er een goede sneeuwstorm woedt, sneeuwen de menschen op enkele station netjes soms zoo in, dat men er met een hulptrein naar toe moet om den chef zoo ver uit te graven, dat hij zijn groene lan tarentje kan zwaaien om den sneltrein zoo mogelijk op tijd door te laten. Men vertelt van de Gothenburgers, dat zij zich zoo verwant met de Londenaars voelen, dat zij hun overschoenen aantrek ken als het in Londen begint te regenen. Datzelfde verhaaltje heeft men ook wel eens over de Bergensers verteld, maar met die poging om de Bergensers te karakteri- seeren gaf men dan blijk hen niet te ken nen. De Bergenser Reeft namelijk bijna al tijd overschoenen aan. Of waterlaarzen. Het regent veel in Bergen. Er valt on geveer vier maal zooveel neerslag als op de natste plaatsen van ons land en het aan tal regenlooze dagen beperkt zich naar men zegt tot vijf of zes per jaar naar gelang een gewoon jaar of een schrikkeljaar is, Maar men went aan alles en dus ook aan drie-honderd-en-zestig regendagen per jaar Regent het een beetje, zoo'n beetje fijne motregen, dan trekt geen Bergenser zich er iets van aan. En komen er daar door het open gat tusschen de bergen naar zee toe grauwe regenwolken aandrijven, dage mistig-grijze wolken, die opgevangen wo: den in de bergen-kom, waarin de stad lig saamgedrukt, zoodat opeens de regen neer stroomt over de haven en de kaden, over de pleinen en de nauwe kronkelstraatjes dan trekken de Bergensers zich er nóg niet bar veel van aan. De moeders, die met haar kinderen loopen te wandelen, de kantoor heeren, die de straat op moeten, de dames die in luchtige zomertoiletjes winkelen op Torvalmanningen, zij hebben allemaal een lange zwarte oliejas en een Zuid-wester bij de hand en vóór de straatsteenen nog goed nat zijn, zijn de winkelende dames, de kan- toorheeren, de kinderen, de loopjongens, de kaaisjouwers, is kortom de heele op straat vertoevende bevolking van de oude Hanze stad in zeelui van allerlei formaat herscha pen. Het leven gaat weer gewoon verder, moeders zoeken op de vischmarkt de ka- beljouwen uit, die ze aan een koperdraadje door de oogen en met een krant er omheen mee naar huis nemen, zakenmenschen met een sigaar onder den rand van hun Zuid wester zetten hun zakengesprek voort, kin deren spelen verder als miniatuur-visschors by de schepen, en als dan de lucht weer opklaart en 't regenen ophoudt, verdwijnt al dat oliegoed in een ommezien in bood schappentasschen, op bagagedragers, aan spijkers achter de deur of waar ook, zoodat men er weer als gewone menschen uitziet vóór de gutsende goten nog uitgezongen zijn. Bij de brandweer in groote steden is ge woonlijk bepaald, dat de dienstdoende brandweermannen zoo en zooveel seconden mogen gebruiken om zich naar beneden te begeven, hun helm op te zetten, hun riem om te gespen en op de uitrukkende auto te springen. In de hoofdkazerne van de Bergensche brandweer zitten of loopen de dienstdoende brandweerlieden met den helm op, de riem om, de reddingslijn over den schouder naast de auto's te wachten tot er een alarm komt. Dat heeft zijn goede reden. Bergen is ettelijke malen half of heelemaal afgebrand, er zijn nog groote wijken, waar de dicht opeengebouwde hui zen allemaal van hout zijn en aan Tyske bryggen, waar de Hanze-kooplui woonden, heeft men een zoo zeldzaam mooi en be langwekkend, maar ook zoo zeldzaam brandgevaarlijk, voorbeeld van oud-Noorsch bouwen, dat daarvoor alleen al een aparte brandweer noodig geacht zou kunnen wor den. Wat zijn daar een schilderachtige buur tjes in het oude stadsdeel: smalle, kronke lende, steil tegen rotswand opklauterende straatjes en slopjes met lage houten huis jes erlangs onder roode pannendaken, huis jes, die wit geschilderd zijn of liebt-blauw of vuil-geel en die dan tuintjes omsluiten en binnenplaatsjes met bloemen cn een beetje groen. En daartusschen dan een paar oude steenen kerken, wat stille pleintje, waarachter hoog het donkere fond van de bergen staat, een erikeï nieuw en hier uit den toon vallende openbaar gebouw ook. Sterk is het contrast met de stadsdeelen, die by den grooten brand in 1916 in de asch gelegd werden. Daar is toen heel het oude stadsplein opgeruimd, heeft men de smalle, onregelmatige straatjes door een stelsel van zeer breede, rechte straten ver vangen en is er, inplaats van de vele kleine, lage huisjes van vroeger, een aantal groote, hooge, moderne winkel- enkantoorgebou wen gekomen. Dat is uit stedebouwkundig oogpunt heel interessant, maar voor den niet-deskundige is die andere stedebouw- kundige bezienswaardigheid daar aan den overkant van de haven, het samengroeisel van oude koopmanshuizen van Tyskebryg- gen, toch wel zoo belangwekkend. Aan de straatzijde is er niet veel bijzonders aan te zien: een rij hooge houten huizen met smal le, vooroverhellende gevels, die met naam borden en beelden getooid zijn. Maar loop ;ie er een van de lage inrijpoorten in, dan blijkt er tusschen elke twee huizen een nauw steegje te loopen, waarboven de da ken elkaar bijna raken, dan blijken achter de voorste huizen weer andere huizen aan gebouwd te zijn, zes, zeven achter elkaar vaak, dan vind je daar donkere trappen en lange, open gaanderijen langs de steegjes, ontwaar je er beschilderde plafonds en pak huisdeuren met kostelijk smeedwerk. En dat is allemaal van hout, van eeuwenoud, kurkdroog hout en dat is allemaal zóó sa- mengebouwd, dat een eenmaal uitgebroken brand hoogstwaarschijnlijk niet te stuiten valt voor heel deze merkwaardige wijk, die heden ten dage laat zien hoe men vijf eeuwen geleden ïn zoo'n Noorsche zeestad bouwde, tot den grond toe is afgebrand. Daarom is in de heele wijk, in de kan toren van de kooplui en de pakhuizen van de lompensorteerders, in de werkplaatsen van de zeilmakers en op de gaanderijen en in de donkere, met hout geplaveide steeg es zelfs, het rooken of 't gebruik van open vuur en licht verboden. Dat verbod geldt trouwens al eeuwen. De kooplui van de Hanze en hun knechts mochten zelfs hun woonkamers en hun venster-looze slaap hokjes niet verwarmen, leefden hier heel het jaar rond in onverwarmde huizen. En dat in deze stad, waar het altijd re gent en waar het 's winters, als de sneeuw stormen wervelen langs de bergwanden en de Noordenwind recht de havenmond in- giert en de trein uit Oslo uren te laat komt wegens sneeuwhinder, venijnig koud kan zijn. J. (Bertil. Bij k.b. van 19 Augustus 1938 is aan de rijks H. B. S. te Goes wederom benoemd tot tijdelijk leeraar dr. E. Stork en be noemd tot tijdelijk leeraar dr. H. van den Tuin, wonende te Bergen op Zoom. Bij k. b. van 19 Aug. zijn wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de rijks H. B. S. te Middelburg: dr. H. Heertje en H. P. H. Teesing. VOETBAL. Internationale wedstrijd te IJzendjjke. Te IJzendijke spelen Zondag a.s. Longa F. C. Brugge een vriendschappelijke wed strijd. De elftallen zijn als volgt samenge steld: Longa: d. C. v. Lugtelaar; a.: H. Achter berg en J. v: d. Hoven; m.: H. Pellikaan G. Bakker en J. van Oers; v.: A. v. d Waals, A. Mes, J. Broeken, E. Bakx en G Crujjssen. F. C. Brugge: d. F. Neijt; a.: M. Sohie, A. Wauters; m.: S. Verrecas, L. Legon, L Heuschen; v.: L.~ Verrijp, B. d. Veen, A, Rau, W. Ricquier, M. v. Vyve. Longa verschijnt dus met bekende spe lers als Pellikaan en Hoven. Eerstgenoem de maakt nog steeds deel uit van de spelers die voor het Nederlandsch elftal worden getraind. Ook Broeken is 'n bekend spe Ier die voor proefeltallen Zwaluwen en het Zuidelijk elftal werd gekozen. F. C. Brugge bezette in de Belgische Eereafdeeling de 5de plaats. Deze profs spe len a.s. Zondag de laatste oefenwedstrijd daar in België de competitie begint cfp September. Verrijp was langen tijd de rechtsbuiten van het Belgisch elftal. Sohie en Wauters vormen reeds jaren de Brug- sche verdediging evenals Riquin en v. Vijve de linkervleugel. ATHLETIEK. WEST-VLAANDEREN—OOST- VLAANDEREN—ZEELAND. Samenstelling der Belgische ploe gen. Voor den op Zondag 28 Augustus te Aalst (B.) te houden semi-interland-wed- strijd West-VlaanderenOost-Vlaanderen -Zeeland, zijn door de Belgische bonden de volgende ploegen samengesteld: West-Vlaanderen 10U yards: Saelens; Vandendriessche. 400 m: Devos; Ramon. 800 m: Decuyper; Car lier. 1500 m: Verhaeghe; Naessens. 3000 m; Decraemer; Pauwels. Verspringen: Plancke; Vandenheede. Hoogspringen: Janssens; Debouvry. Kogelstooen: Rotsaert; Plamcke. Speerwerpen: Bal'liü; Rotsaert. 4 x 100 meter: Saelens, Vandendries sche, Debouvry, Vandenheede. Olymp. estafette (800-400-200-200) ear lier, Decuyper, Devos, Ramon. Oost-Vlaanderen 100 yards: Callebaut; Vanpuyvelde. 400 m: Smet; Tonbeur. 800 m: Vanlancker; Cleiren. 1500 m: Devuyst; Vanlancker, M. 3000 m: Van Rumst; Willems. Verspringen: Vanonverloop; Plum. Hoogspringen: Van Vlierberghe; De Hooghe. KogelstootenOngena; Tombeur. Discuswerpen: Ongena; Daelemans. Speerwerpen: De Neef; Anné. 4 x 100 meter: Callebaut, Vanpuyvelde, Buyle, Van Overloop! Olympische estafette (800-400-200-200) Devuyst, Van Lancker J., Smet, Dehooghe. In bovenstaande ploegen zien we, voor al op de loopnummers, verschillende be kende namen. Bij West-Vlaanderen ont waren we bv. op de 100 m: Saelens (Bel gisch recordhouder op de 100 m). Deze gaf tevens in den landenwedstrijd Neder- land-Duitschland-België van jl. Zondag bly'k goed in vorm te zijn door derde te worden op de 100 en 200 meter, vlak ach ter Osendarp en Van Bever en. Op den laatsten afstand eveiiaarde hij tevens het Belgische record van Brochart met 22 sec. Op de 800 m ziten we Carlier, die reeds in 1935 bij de internationale wed strijden van EMM, zeer goed de 1500 m liep en op de 3000 m Decraemer die 3e werd op den boulevard-loop 1937 en Pau wels die de juniores-afstand in 1937 van de boulevard-loop in keurigen stijl won. Van Oost-Vlaanderen moeten we aller eerst noemen Van Rumst op de 3000 m, reeds vele jaren een van België's beste lange afstandloopers. Zondag jl. liep hij nog de 5000 m in 15 min. 12.5 sec. Smet op de 400 m vertegenwoordigde nog zijn land op de jl. landenwedstrijd in Rotterdam. Zooals men dus ziet zullen de Zeeuwen op de loopnummers weinig kans hebben op de beste plaatsen. Daartegenover staat echter dat de gemiddelde prestaties van de Belgische athleten op de technische nummers minder zijn dan de gemiddelden van de Nederlandsche athleen en zij daar op dus wel kansen hebben. Aardige en spannende kampen zullen het echter in alle geval zijn. Wijzigingen in de Zeeuwsche ploeg. Op de 100 yards (welke wordt geloo- pen inplaats van de reeds eerder gemelde 100 m) komt in de plaats van wijlen E. Priester: T. van Roon en in de Olympi sche estafette J. Vaane. Naar we echter vernemen zal laatstgenoemde niet uitko men. Deze plaats staat dus nog open. O.i. heeft J. v. d. Runstraat daar nu de meeste kans op. AUTOMOBILISME. 558 KM PER UUR. Op de zoutvlakten te Bonneville (V. S.) heeft de befaamde Engelsche coureur, cap tain G. E. Eyston een poging gedaan om het absolute snelheidsrecord voor automo bielen, hetwelk hy op 19 November 1937 met de Thunderbolt op zijn naam had ge bracht met een gemiddelde snelheid van 502,1 km, te verbeteren. In feite is hem dit ook inderdaad gelukt, doch slechts door jammerlijken pech kan zijn fantastische prestatie niet worden erkend. Ter verkrijging van een gemiddelde snel heid en ter homologatie van het wereldre cord zijn een heen- en een terugrit noodig.- Capt. Eyston reed gister met zijn 6000 pk Thunderbolt den rit over 1 mijl in Noorde lijke richting met de geweldige gemiddelde uursnelheid van 558.606 km en ook op den rit in Zuidelijke richting bereikte de En- gelschman ongeveer hetzelfde fantastische gemiddelde, maar helaas bleek op dezen Zuidelijken rit de electrische tijdopnemer niet te hebben gewerkt, zoodat deze onge looflijke prestatie nooit als nieuw absoluut snelheidsrecord zal kunnen worden erkend. Maar men heeft thans gezien, waartoe de Thunderbolt in staat is en in ieder geval kan capt. Eyston den roem voor zich op- eischen, de snelste man ter wereld op het land te zijn. Ongetwijfeld echter zal de Thunderbolt binnen enkele dagen voor een Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Kinder taschje met inhoud, fantasiebroche, sleutel, gummi mantelband, ringetje, insigne, man telband, ijzeren gewicht, paar dameshand schoenen, hondenhalsband met penning. Bij vinders: armband, v. Rotten, Loskade 41; sleutel, Acda, N. Vliss. weg E 366; arm band en oud belastingmerk, Hooftman, La ge weg 230, 't Zand; twee contactsleuteltjes H. v. d. Putte, K. Geere 62; oorbel, B. Bak ker, Seisstraat 37; sigarettenkoker, Hollan der, Julianastraat 1; etui met 2 oude be- lastingmerken, Bosschaart, Segeerssingel 4 mantelband, B. Vermeulen, Schuitvlotstr, 38; deken, A. Tevel, Seisstraat 3; paar mo torhandschoenen, J. Biondina, Hoogstraat 18; Duitsche herdershond, D. Kasse Wz. Veersche weg B 133, Vrouwenpolder; strandschoen, v. d. Ende, Verwerijstr. 12; jong hondje, S. Boone, Schoorsteenvegers- singel 16; portemonnaie met inhoud, gem.- veldwachter, Nieuwland; kruiwagen, Over- weel, Oostkerkplein 8; huissleutel, Hetebrjj Sleeperssingel 14; pakje sigaretten, C. Tis- sing, Spanjaardstr. 60; armband, Glerum, Hendrikstr. 7.; portemonnaie met inhoud, Glerum, Hendrikstraat 7; paspoort, Post kantoor, Noordstraat; armband, J. M. Job se, Breestr. damessjawl, A. Kraak, Voldery- laagte 26; strandbroek en slipover, J. Mul der, Vliss. str. 54; kano, werf Maks; por temonnaie met inhoud H. Verweij, Anjelie renlaan 80, Vlissingen; kindertaschje, M. Mol, Breestr. 8; padvindersmes, J. F. Zurgt- man, Beenhouwerssingel 5; meisjesmuts; W. Castel, Schuitvlotstr. 32;. mantelband, gem.-veldwachter, Sint-Laurens; vulpen, Schouten, Seissingel 80; oranje sjerp, B. Vermeule, Schuitvlotstr. 38; belastingmerk 19381939, H. Smitsers, Dam 33; dames- portemonnaie met inhoud, A. Krijger, KI. Vlaanderen 46; ponny, Klerk, Molenberg; kindertaschje met inhoud, Oele.Spoorstr. 20, Soeburg; vulpotlood, P. A. Wondergem, Penninghoeksingel 19; damesjapon, Fiegen, Vischmarkt 15; vulpen, Jansen, Segeersweg 54; touw (koeband), Jansen, Segeersweg 54; portemonnaie met inhoud, Bierens, Sin- gelstr. 32; ontspanner van fototoestel, J. de Schrijver, Zuidsingel 16; ring met sleutels, J. de Jonge, Arnemuidsche pad 33; zadel- dekje, N. Henstmanger, L. Giststr. 19; lin nen boord, B. Hoek, L. Giststraat 30; jja- gageriem, J. G. de Hond, Vlasmarkt 30; manteltje, D. Mullié, Jasmijnstraat 10; portemonnai met inhoud, A. Blokpoel, N. O. straat 26; portemonnaie met inhoud, F. J. Verplanke, Nieuwe Haven 9; rol teeken papier, Dierick, Gravenstr. 90; etui met vul pen en vulpotlood, H. Biezen, St. Pieterstr. 24; ceintuur, V. Zaltbommel, Jacob Cats- str. 58; ring, J. Stein, Koepoortstr. 8; bro che, v. Eenenaam, K. Noordstr. 61; etui met kam en spiegel, J. Heese, Wal 28; hond, P. Florisse, Winterstr. 5; padvindersriem, J. Roelse, Branderymolengang 16; badpak met handdoek, M. Groenenberg, Bree 34; mes, L. Bolier, Spuistr. 14; hondenpenning, W. Hoebeke, Nieuw- en Sint-Joosland A 245; oranje sjerp, B. Hoek, L. Giststraat 30; portemonnai met inhoud, J. Coppejan, B 71, Zoutelande; portemonnaie met in houd, J. Maas, Kapellestr. 40, Vere; rijwiel- pomp, J. v. Winkelen, Schoolstr. A 139, Serooskerke; kinderportemonnaie, A. Wit te, Heerenstr. 45; portemonnaie met inhoud, J. de Kuiper, Pottenbakkerssingel 8; por temonnaie met inhoud, M. Vink, Verwery- str. 32; ring, Melse, Rouaansche kaai 3; kralensnoer, A. Gerritse, Dam 73; rijwiel- belastingmerk 1938-1939, Flipse, N. Haven 17; kindermantel, C. v. d. Weel, Volderjjstr. 35; damesregenmantel, F. Poortvliet, Lion- straat 358, Arnemuiden; boodschaptasch, wed. Wattel, Pottenbakkerssingel 20; zwart katje, L. Vos, St. Sebastiaanstr. 19; mes, De Graaf, Meidoornlaan 1; zwarte poes, Smits, Dam; hondenpenning en mantelceintuur, A. Goverse, Nieuwstr. 39; kerkboek, Hoogeste- ger, Markt 12—13; gouden speld met pa rel, A. de Boer, Zach. Jansenstraat 25; paar dameshandschoenen, P. v. Sluys, Vlasmarkt 17; rijwielbelastingmerk in etui, C. de Buck, Torenzicht 335, Koudekerke; kammetje in etui, R. Hendrikse, Singelstr. 46; mantel band, S. Blokpoel, Ganzegang 2; belasting merk in etui, Vreke, Jac. Catsstraat 27; kleedje, Fa. Poortvliet, Heerengracht 28; vulpotlood, P. Hendrikse, Bastion 29; zwem pak met handdoek, Bouman, Jasmijnstr. 29; hond (bouvier), Roovers, Gapingsche weg H 86, Sint-Laurens; gouden ring met initi alen, Jacobson, Dam 53; 2 bossen sleutels, gem. veldwachter Vrouwenpolder; insigne, T. Macheels, Nieuwstr. 11; broche, P. Walt- huis, Spanjaardstr. 48; waterpas, Wattel, Schroeweg 23; kinderportemonnaie met in houd, A. Roskam, Korte Noordstraat 34; vulpenhouder, W. Borket, St. Janstraat 45; medaille, mevr. Bonthuis, Rouaansche kaai 53; fietspomp, Graafhuis, Bogardstraat 6; ringetje, C. v. Sluys, Eigenhaardstraat. 22; damestasch met inhoud, J. L. Kuijf, Rot terdam, te bevr. aan Bureau van Politie; band met gesp, J. Passenier, St. Pieterstraat 9; kralensnoer, W. Verdonck, Heerenstraat 20; rywielbelastingmerk 19381939, P. Vereist, Pottenmarkt 24; damesparapluie, De Leeuw, Karelsgang 28; damesmantel band en stropdashouder, J. Kroon, Stroo- poort 3; alpinomuts, C. J. Hubregtse, Arn. voetpad 9; vergrootglas, Wigard, Hendrik straat 19; tabakzak, Geelhoed, Leliestraat 3; jonge duif, P. Geers, Jacob Catsstraat 1; duimstok W. Faasse, Oude Veersche weg 10; rywielbelastingmerk 19381939, De Nies, Bagijnhof 6; 5 damesarmbanden en kindermuts, Zwemschool, Havendijk; ver pleegster cape, Schuit, Stationsbrug; man telband, L. Verhage, Giststraat 8; mantel band, P. Kleinepier, Giststraat 8; rugzak, Ludikhuize, N. Vliss. straat 44; rywielbe lastingmerk, De Graaf, Koudekerksche weg D 91, 't Zand; tortelduif, P. M. Goeman, Bastion 27; mes A. Blokpoel, N. Oostersche straat 28; kinderportemonnaie met inhoud, De Koster, Londensche kaai 37; notitie boekje, Louwerse, Vlasmarkt 34; badhand doek, W. Arnoldus, Brakstraat 31; rood kindersokje, W. Christiaanse, B 150, Brig- damme; zwarte ceintuur, C. Moens, Gra venstraat 13; riem met 2 rywielbelasting- merken 1938—1939 P. C. Janse, Seissingel 26; damesarmbandhorloge, gem.-veldwaeh- nieuwe poging in gierende vaart over de zoutvlakten razen en wederom zal dan aan het stuur zitten captein Eyston, „de man zonder zenuwen". ter, Vrouwenpolder; mantelband, Van Aartsen, St. Pieterstraat 27; rywielsnelbin- der, Roth, Heerenstraat 30; mantelband, gem.-veldwachter Sint-Laurens; broche Chr. Willemse, Dam Z.Z. 16; portemonnaie met inhoud, P. Tilroe, Koudekerksche weg D 104 't Zand. Indien by een der vinders voorwerpen worden afgehaald geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. Handelsberichten. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelyksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wy het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen: N.V. Kon. My. „De Schelde", Vlissingen, Glacisstraat 165. Scheepswerf, machinefa briek, reparatieinrichting, constructiewerk plaatsen en vliegtuigenfabriek. Overl. Proc.: C. D. van Loo. Fa. Van de Kreeke Volkeri, Zierikzee, Schuithaven A 3, handel in kantoorbehoef ten, schrijf benoodigdheden enz. Uitgetr. Venn.: J. L. van de Kreeke. Vennootschap onder firma met ingang van 22 Juni ont bonden. Nieuwe inschrijvingen: Fa. Administratie en adviesbureau P. M. de Kleijn, Middelburg, Blauwendyk 1. Ad ministratie- en adviesbureau. Venn.: P. M. de Kleijn en C. W. D'huy jr. VRIJDAG 26 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). lO.OOMorgen- wijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Ensemble Spezialetti. (Om 12.15 Ber.). 12.45 Gram. 1.15 Verv. conc. 1.45 Orgelspel (opn.). 2.00 Sylvestre-trio. 2.40 Declamatie. 3.00 Ensemble Ephraïm en so listen. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Fantasia. 6.00 Orgel en zang. 6.30 Poli tiek radiojournaal. 6.50 Gram. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. VGP. 7.35 Causerie. 8.00 Trioconc. 8.30 Causerie. 9.00 VARA-ork. 9.45 Zang, piano en accordeon. 10.00 Esmeralda- septet. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Gram. 11.3012.00 Jazzmuz. (gr.pl.). HILVERSUM H, 301.5 en 415.5 M. Alg. Progr., verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Cello met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram. 2.00 Gram. 2.25 Chr. lectuur. 3.00 Piano en gram. 4.00 Gram. 4.45 Amsterdamsch salonork. en gram. 6.30 Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 9.00 Causerie. 9.30 NCRV-ork. (10.00—10.05 Ber. ANP.) 10.45 Causerie. 11.00 Verv. conc. 11.20 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 m. 11.20 Militair ork. 12.10 Orgelconc. 12.40 Lawrence's dansork. 1.15 Declamatie. 1.35 Piano. 2.20 Wels ork. en soliste. 3.20 Carlton Hotel ork. 3.50 Mid land Zangers. 4.20 Jazzmuz. (gr.pl.). 4.50 Kleinork. 5.20 Leslie Bridgewater-kwintet en soliste. 6.20 Ber. 6.50 Causerie. 7.05 The- ater-ork. 7.50 Gevar. progr. 8.20 Symphonie- ork. en solisten. 10.00 Ber. 10.25 Causerie. 10.40 Geraldo's ork. en solisten. 11.3512.20 Elrick en zijn Music Makers. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 en 8.50 9.50 Tentoonstellings-ork. 12.20 Bedryfs- ork. 1.35 Kleinork. 2.30 Weber's ork. 4.20 Hagestedt's Amusementsork. en solisten. 6.30 Piano. 7.20 Orkest. 8.30 Dansork. 9.20 Voor soldaten. 10.35 Gram. 10.50 Fricke's ork. en solisten. 12.203.20 Gevar. nacht concert. RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10, 10.10 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 en 3.05 Gram. 4.20 Piano. 4.35 Gram. 5.20 Krettly-ork. 6.20 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gram. 11.2012.50 Orkestconc. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Kleinork. 1.502.20 Gram. 5.20 Dansmuz. 6.20 Piano. 6.50 Gram. 8.20 Klein ork. en soliste. 10.3011.20 Dansmuz. (gr. pl.). 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonork. 1.50 2.20 Gram. 5.20 Accordeon. 5.35 Salonork. en gram. 6.38 Gram. 6.50 Cabaret. 7.35 Wed strijd. 8.20 Orkest. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.35 Gram. 8.20 Ber. 8.30 Militair ork. en koor. 9.10 Radiotooneel. 10.20 Ber. 10.50 Regaal, cembalo en blokfluit. 11.05 Ber. 11.20 Gram. 12.20—2.20 Nachtconc. (1.15—1.26 Tijdsein). Middelburg, 24 Augs. Groentenvei- ling. Sla 1213 c„ Spinazie 14 c., Postelein 10-16 c„ Augurken 434 c„ Suikerboonen 1520 c., Stoksnyboonen 6—22 c„ Stamsnij- boonen 410 c., Stokprincessenboonen 23- 28 c., Dubbele Princessenboonen 1924 c„ Roem van Holland 2024 c., Andijvie 48 c., Uien 34 c„ Savoye kool 48 c„ Roode kool 35 c., Witte kool 3,5 c., Prei 8 c., alles per kg. Peën 2,53 c„ Kroten 35 c„ Uien 34 c., Selderie 0,53 c„ Rabarber 1,54 c„ alles per bos, Bloemkool 423 c„ Andijvie 24 c., Kropsla 14 c., Kom kommers 25 c., alles per stuk. Zilveruien 510 c., per chip. Oostburg, 24 Augs. Avicultura: aan voer 50kg boter; prijs 1.31 tot 1.58 per kg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6