De uiterste zorgvuldigheid jlSPSMN BUITENLAND. De ingebruikneming van het nieuwe gemeente huis. KERK EN SCHOOL. AFLOOP AANBESTEDINGEN. ^-GRAVENPOLDER iongarije en de Kleine Entente BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. FRANKRIJK DUITSCHLAND. ONGERUSTHEID ONDER DE BEVOLKING. JAPAN. PALESTINA. VER. STATEN. bij de vervaardiging van tabletten is de waarborg voor Y (bayerJ zijn betrouwbare werking V>R^/ bij elke verkoudheid. Le t op Oranjeb and en Bayerkruls* (Ingez. Med.) met de versiering door eerebogen enz. ter wijl het muziekgezelschap „Euterpe" bij al les haar medewerking verleend. RILLAND. Dinsdagmiddag reed een auto, bestuurd door mej. Ruijs uit Antwer pen op den dijk van den Bathpolder in vol le vaart tegen een boom. Hoewel de auto ernstig beschadigd werd, bleef de bestuur ster ongedeerd, terwijl een naast haar ge zeten jonge dame slechts lichte verwondin gen opliep. De auto is later door een kraanwagen weggesleept. HET NIEUWE GEMEENTEHUIS TE RILLAND. RILLAND. Eenige dagen geleden hebben we het uiterlijk van het nieuwe raadhuis beschreven. Thans het een en ander over het interieur. Wanneer we de zware teakhouten deur, waarboven zich het wapen van Rilland- Bath en de maire bevindt, openen, treden we de vestigule binnen. Links in den wand is een tegel-tableau aangebracht, voorstel lende het raadhuis met daaronder de na men van burgemeester, secretaris, raads leden en architect. Door twee openslaande glazen deuren, waarboven het Zeeuwsche wapen, treedt men de ruime hal binnen. De eerste deur rechts geeft toegang tot de commissiekamer, eventueel te gebruiken voor vergaderingen van B. en W. Deze ka mer is geheel in groen gehouden en maakt een rustigen voornamen indruk. Vandaar komt men in de burgemeesterskamer, in bruine tint gemeubeld. Een kleine kamer ten gerieve van den secretaris, scheidt de burgemeesterskamer van de secretarie. Deze zeer ruime secretarie is gemeubeld naar de eischen des ttjds. Alle meubilair, dat hiervoor aangeschaft is, bestaat uit staal. Door eenige ingezetenen werd voor de secretarie een prachtig schilderij, voor stellende een gezicht uit Brugge, aangebo den. Aangrenzend is de ruime kluis, waarin groote archiefkasten, brandkast en mobili- satiekast een plaats gevonden hebben. Een electrische ventilator zorgt voor luchtver- versching. Voorts is er beneden een kleine koffiekamer, benevens waschgelegenheid en toiletten. In de kelder is de groote kachel, die raadhuis en daarnaast gelegen ambts woning verwarmt. Een breede trap voert ons naar boven, waar we allereerst in het torenkamertje aanlanden, dat gebruikt wordt als garderobe. De raadzaal, daar naast gelegen is 10% bij 6 m groot en ook hier werden de meubels in groene tint ge kozen. Een groot portret van H.M. de Ko ningin siert een der wanden. Twee openslaande deuren geven toegang tot het balkon. Verder is er boven een ruime bergplaats voor het oude archief kadaster en in de toekomst zal een ge deelte van deze ruimte aan de luchtbe schermingsdienst worden afgestaan. Het geheele interieur doet rustig, voor naam aan en wij twijfelen er niet aan, dat het personeel ter secretarie in dit gebouw zijn taak met genoegen zal verrichten. Onder begunstiging van prachtig zomer weer had gistermiddag de officieele inge bruikneming plaats welk plechtig feit op geluisterd werd door de aanwezigheid van den Commissaris der Koningin in deze pro vincie. Van verschillende gebouwen wapperde de nationale driekleur, terwijl het nieuwe ge meentehuis met zijn stijlvollen toren ook geheel met dundoek was versierd. Te half twee vereenigden de genoodig den zich in de mooie raadszaal en onder de aanwezigen merkten wij verschillende burgemeesters en secretarissen uit naburi ge plaatsen op, benevens verschillende no tabelen van Rilland. Burgemeester P. J. Dominicus opende de plechtige vergadering en stelde voor de no tulen aan te houden. Spr. las hierop ver schillende telegrammen en brieven van ge lukwenschen voor, die aan het adres van B. en W. waren binnengekomen, ter gele genheid van deene opening. Vervolgens sprak hij als volgt: Ik heet U allen hartelijk welkom op dit voor ons, inwoners van Rilland zoo blijde moment, de ingebruikneming van ons nieu we gemeentehuis. Het is evenwel haast een vanzelfsheid, wanneer ik een extra woord van welkom richt tot U, HoogEdelGestr, Heer Commissaris in dit gewest, die mij niet alleen direct Uw toestemmend, ant woord gaf toen ik U verzocht om onze gast te zijn bij de ingebruikneming van het voornaamste huis onzer gemeente, maar mij zelfs toezegde de ingebruikneming te willen verrichten. Houdt U er van over tuigd, HoogEdelGestr. Heer, dat de geheele Raad, ja de geheele burgerij zeer dankbaar is dat U ons deze eer aandoet. Het U be schikbaar stellen en het verrichte van de ingebruikneming zet zeker veel luister bi tot dezen dag". Zeer uitvoerig gaf spreker daarop een overzidfft van de verschillende plannen en voorstellen, die tot den bouw van dit nieu we raadhuis hebben geleid en liet de ge heele voorgeschiedenis de revue passeeren, Hierna bracht hij dank aan den architect, den heer S. de Koning, en aan allen die tot den bouw en inrichting het hunne hadden bijgedragen. Daarna richtte spr. zich tot de leden van den Raad, die allen hebben meegewerkt om dit plan te verwezenlijken, liet daarna zien welke werken nog meer waren uitgevoerd, alzoo een breeden blik werpende op feiten en omstandigheden, waaronder dezen bouw is tot stand gekomen. De totale bouwkos ten blijken 39.000 te hebben bedragen. Spr. verzocht daarna den Commissaris tot de officieele ingebruikneming over te wil len gaan. De Commissaris der Koningin, hierna het woord verkrijgende sprak o.m. als volgt: Met veel genoegen heb ik de zeer op prijs gestelde uitnoodiging aanvaard, om dit ge bouw, den zetel van het Bestuur Uwer ge meente en alwaar voortaan de huishouding der gemeente zal zijn ondergebracht, te kunnen openen. Ik moge U mijn hartelijken dank betuigen voor die uitnoodiging, die mij wederom blijk heeft gegeven, dat ook door U naar een aangename samenwerking tus- schen Uw gemeentebestuur en provinciaal bestuur wordt gestreefd. Onwillekeurig zullen op den dag van heden, Uwe gedach ten teruggaan naar het oude raadhuis, dat voor verscheidene Uwer en velen Uwer in gezetenen deels aangname, deels droeve herinneringen zal behouden. Belangrijke gebeurtenissen in het leven der ingezetenen zijn in dat vroegere raadhuis te boek ge steld en het bestuur dezer gemeente heeft aldaar vele jaren als vroede vaderen be raadslaagd, vele wijze besluiten zullen er zijn genomen en vele maatregelen getroffen welke verstrekkende gevolgen voor Uwe gemeente hebben gehad. Hierna gaf de Commissaris een keurig historisch overzicht over de gemeenten, dat door alle aanwezigen met diepe aandacht werd aangehoord en besloot met den wensch, dat Gods onmisbaren zegen steeds zou mogen rusten op dit gebouw en op al den arbeid, welke hier wordt verricht. Met dezen wensch verklaarde de Com missaris het nieuwe gemeentehuis voor ge opend. Achtereenvolgens spraken daarna nog wethouder J. van de Sande en de raads leden Van Gorsel en Van Iwaarden, die den burgemeester feliciteerden met dit nieuwe gebouw en allen den wensch uitspraken, dat ook de goede geest van samenwerking en eendracht hier in dit nieuwe raadhuis zal moge worden gevonden. Burgemeester Dominicus dankte in de eerste plaats den Commissaris der Konin gin voor zijn gesproken woorden en daarna de andere sprekers. Nadat de officieele raadsvergadering was gesloten, werd het woord gevoerd door bur gemeester Bierens van Kapelle, namens de collega's in den omtrek, den gemeente secretaris, den hr. J. A. de Goffau, den hr. Jansen, oud-volontair ter secretarie, thans te Pijnacker, en den vader van den burge meester, den heer A. Dominicus van We- meldinge, waarna burgemeester Dominicus alle sprekers hartelijk dank zegde voor de vriendelijke woorden. De eerewijn werd rondgediend, waarna door de aanwezigen werd aangevangen met bezichtiging van het gebouw, dat allen door zijn keurigen indruk woorden van bewon dering ontlokte. Inmiddels hadden buiten het gemeente huis de schoolkinderen, getooid met vlag gen, zich opgesteld en toen de Commissaris der Koningin en de burgemeester op het balkon verschenen, mochten zij een groote ovatie in ontvangst nemen. Daarna zongen de kinderen een voor deze gelegenheid spe ciaal samengesteld welkomstlied, waarna enkele coupletten van ons volkslied werden gezongen. Burgemeester Dominicus dankte de kin deren en sprak ze vervolgens nog toe. En zoo is het nieuwe gemeentehuis van Rilland thans officieel in gebruik genomen. Moge het Rilland gegeven zijn dat ook door dit nieuwe gebouw het algemeen geluk en welzijn wordt bevorderd. Jubileum prof. Wisse: Men meldt ons: Prof. G. Wisse, oud-hoogleeraar aan de Theologische School der Chr. Geref. Kerk hoopt begin September zijn 40-jarig ambts jubileum te vieren. Prof. Wisse is geboren te Middelburg en hij bracht zijn jongelingsjaren in Middelburg door. A.s. Zondag 28 Augustus is hij voornemens in Middelburg in de Langedelft-ker,k op te treden en hij hoop in den avonddienst zijn 40-jarige ambtsbediening in herinne ring te brengen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Amsterdam: 1 doode. Gisternacht is de 30-jarige C. uit Sloten, toen hij per motorrijwiel op den Osdorper- weg te Amsterdam reed, te water geraakt en in de modder gestikt. Des morgens te ongeveer vijf uur vond een boerenarbeider, die op weg was naar zijn werk, het lijk van het slachtoffer in de sloot. Vermoedelijk heeft de man met vrij groote snelheid gere den, is de macht over zijn stuur kwijt ge raakt en geslipt. Hjj is daarbij terecht ge komen in de sloot en in de modder wegge zakt, met het vermelde noodlottige gevolg. Namens den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middel burg is hedenmorgen aanbesteed: a. het uitnemen, herstellen en weder plaatsen van de schipdeur van het deuren dok van de Oostsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd, uitnemen, herstellen en plaatsen valdeuren van de Oostsluizen van dat kanaal te Hansweerd en Wemeldinge en vernieuwen lcoprails in de Oostsluis te Wemeldinge. Inschrijvers: P. M. van Noordenne, Gies sendam 15050; L. J. Dekker, Vere 14900 M. Hoogesteger, Wemeldinge 14900, N.V. A. van der Straaten jr's aannemersmaat schappij, Hansweerd 12.980. b. Het uitvoeren zuigwerk in de Sardijn geul te Vlissingen. Eenig inschrijver; A. Volkers te Slie drecht 90.000 m3 specie voor 18000. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent L DE BLAUWE, Nisse. Op weg naar betere betrekkingen. De „permanente raad" der Kleine En tente (Tsjechoslovakije, Roemejnië, Zuid- Slavië), bestaande uit de ministers van buitenlandsche zaken, heeft te Bied in Zuidslavië een zijner periodieke bijeenkom sten gehouden. Op deze conferentie zijn belangrijke besluiten genomen ten aanzien van de politieke betrekkingen met Hon garije. Zooals men weet hebben de drie landen der Kleine Entente in zooverre volkomen parallel loopende belangen, dat zij in hun huidigen vorm geheel (Tsje choslovakije) of gedeeltelijk (de beide andere) uit de vroegere Habsburgsche Donau-monarchie (Oostenrjjk-Hongarije) te voorschijn kwamen, nadat dit rijk in den wereldoorlog was ondergegaan. A'lle drie landen hebben ook een Hongaarsche minderheid en de Hongaren konden er zich tot dusver moeilijk of in 't geheel niet bff neerleggen, dat hun grondgebied zoo verminkt werd. Vandaar de slecht betrekkingen van dit land met de Klei ne Entente. Reeds geruimen tijd is men intusschen bezig, om die betrekkingen te verbeteren en het schijnt dat ten deze thans te Bied belangrijk voortgang is gemaakt. De bij eenkomst stond voortdurend in contact met de Hongaarsche regeering en gisteren is een communiqué gepubliceerd, waar in staat te lezen, dat voorloopige aceoor den zijn tot stand gekomen, behelzende een wederzijdsch afzien van iedere toe vlucht tot geweld tusschen Hongarije en de staten der Kleine Entente, alsmede een erkenning door de Kleine Entente van de rechtsgelijkheid van Hongarije op bewapeningsgebied. Dit laatste is feitelijk het belangrijkst. Evenals aan Duitsch- land en Oostenrijk werd bij de vredesver dragen aan Hongarije verboden zijn weer macht naar eigen goeddunken in te rich ten en uit te breiden. Slechts een klein leger mochten de Hongaren op de been houden. Duitsch'land en Oostenrijk ver braken de boeien. De Hongaren durfden dat echter niet aan, omdat de Kleine En tente op dit punt steeds uiterst gevoelig was geweest en op haar stuk had gestaan. Onderhandelingen met de drie landen werden geopend, onderhandelingen, die dan nu tot succes hebben geleid. Princi pieel isj besloten Hongarije zijn vrijheid inzake de bewapening te hergeven. Men moet hopen, dat dit succes tenge volge zal hebben, dat allengs een volko men normale en vriendschapelijke verhou ding tusschen Hongarije en de Kleine En tente ontstaat. Daarvoor is o.a. nog noo- dig, dat er een betere behandeling van de Hongaarsche minderheden in Tsjecho slovakije, Roemenië en Zuidslavië tot stand komt. Die behandeling heeft tot dusver veel te wenschen gelaten en daaruit ont stonden gerechtvaardigde Hongaarsche grieven. Konden deze worden weggenomen, dan zou een normale vriendschappelijke verstandhouding zeer wel mogelijk zijn. Tenzij het nationaal-socialisme baas in Hongarije moest worden. Vermoedelijk doet de Kleine Entente juist water in haar wijn, om dit Hongaarsche nationaal- socialisme wind uit de zeilen te nemen, waarmee dan tevens de Duitsche invloed in midden-Europa wordt ingeperkt. De Spaansche burgeroorlog. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 45%—46% A Amsterd. Bank 145%147 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 529524% A De Schelde N.B. 46%—46% C Am. Smelt Ref. 36%—37 A Born. Sum. H.M. 178—178 A Houth. Alberts 9898 C Union Pac. Rr. 65%—68 C Int. Nickel Cy. 36 7s— A Pref. Lever-Bros 139%140% Ned. 38 1000-3 102—102 O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 83%—83% A Koloniale Bank 153%155 A N.I. Hbk. 600 136—136%-37 C Ned. H. M. 1000 155—156% A v. Berkels Pat. 63% C Calvé-Delft 91%—91% A Philips G. B. afg. 244%—245-48% C Unilever 157%—157%-% C Am. Car Foundry 19%2174-20% C Anaconda Cop. 25%26%-% C Bethlehem St. 43%—45%-% C Kennec Copper 30%31%-% C Rep. Steel 13%—14%-% C U. States St. C. 43%—45%-% C North Am. Cy. 15%15% A Kon. Petr. Mpij. 339%—342%-41% C Contian. Oil Cy. 23%24% C Phillips Petr. Comp. 29%—29% C Shell Union O.C. 11%—12%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned. Scheepv. U. 116%—116*% A H.V. Amsterdam 466472-73 A Java Cult. Mij. 177—178 A N.I. Suiker U. 182—183 A Deli Batavia 221%—221%-% C Deli Mij. 1000 185%—287% VELDSLAG AAN DEN EBRO. Uit het rechtsche Spanje te Bayonne ontvangen berichten wijzen er steeds dui delijker op, dat de slag aan den Ebro, welke sinds verscheidene dagen woedt tusschen Villalba de los Arcos en Gande- sa, beschouwd moet worden als een voor afgaand stadium van een veel uitgebrel der offensief. In dit verband herinnert men aan den uitputtingsslag, die in dep winter van 1937-'38 geleverd is in de omgeving van Teruel en die eindigde met het groote offensief in Aragon. De strijd van de laatste dagen aan den Ebro zou dan het karakter dragen van een nieuwen uitput- tingsstrijd, aangezien het rechtsche opper bevel weet, dat de regeeringsstrijdkrach- ten hun beste troepen aan het front van Gandesa hebben samengetrokken evenals hun beste materiaal. De eerste phase der door Franco ontworpen operatie op groo te schaal zou ten doel hebben de verove ring van den geheelen rechteroever van den Ebro. Rechtsche successen in Estrema dura. In de provincie Toledo, aan het front van Estremadura, zijn de rechtsche troe pen er, volgens mededeelingen uit Ma> drid, gisteren in geslaagd den weg af te snijden, die Puebla del Arzobispo verbindt met Alia. Zij wisten den Rio Huso over te steken en zich te nestelen in Navas de Ricomalillo op 30 km ten Zuidoosten van Puente del Arzobispo. Uit Burgos wordt gemeld, dat de recht sche troepen in den sector van Fuente del Arzobispo in drie dagen tijd 600 vier kante km terrein hebben bezet. Hun op marsch is over een frontbreedte van 55 km over een diepte van 20 km geweest Gisteren werden 1000 man regeeringstroe pen krijgsgevangen gemaakt. De luchtaanvallen. Een watervliegtuig van Franco heeft Malgrat, een kustplaats ten Noorden van Barcelona, gebombardeerd en de bevol king met machinegeweervuur bestookt Er is slechts materieele schade aangericht Vier toestellen der opstandelingen hebben Rosas gebombardeerd. Een Junker vlieg tuig is door het afweergeschut neerge haald en moest in zee dalen. De beman ning, bestaande uit drie Duitsche vliegers is aan land gebracht. De taak der niet-inmengingscom missie. Ondanks de ontmoediging door Fran co's antwoord op de Britsche nota inzake de terugtrekking van vrijwilligers teweeg gebracht, bestaat er geen neiging te ge looven, dat de zaak in een impasse is, ge raakt. De voorzitter van de niet-inmen- gingseommissie, Lord Plymouth, is in overleg getreden met alle vooraanstaande leden der commissie. Verklaard wordt, dat hij geconstateerd heeft, dat de Brit ten en de Franschen volkomen dezelfde opvatting huldigen. Italiaansche en Duitsche kringen doen uitkomen, dat zij hebben ingestemd rnet Koninkl. Markt Rubber Unilever Industrie (Wettig Suiker Amerika H.VJL Philips Olie Obl.Markt Tabak Schepen gedeponeerd.) A Senembah 251252% C Baltimore en Ohio 66% C Southern Pac. Cy. 13%14%-15% A Southern Rlw. 9%10% A Amst. Rubb. C. 228%244-36 A Deli-Bat. Rubb. 158%—163 A Hessa Rubber 128134 A Serbadjadi S.R. 107%—110%-12% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.92% 8.92% Berlijn 73.30 73.28 Parijs 5.00% 5.00 Brussel 30.83 30.84 New-York 1.82% 1.82% het plan en daarom bereid zijn te helpen het ten uitvoer te leggen. Algemeen is men het er over eens, dat het geen en kel nut zou hebben indien thans een ver gadering der commissie zou worden ge houden. Met het oog hierop zullen infor- meele beraadslagingen worden voortgezet totdat eenig tastbaar resultaat zal zijn verkregen. De strijd in het Verre O'osten. DE JAPANSCHE OPMARSCH. De Japansche af deeling, die Poetsjau en Hanjantsoen genomen heeft, is volgens Japansche berichten thans overgegaan tot een algemeenen aanval op Hwingtsoen, 10 kilometer ten Noordwesten van Feng- lingtoe. In een grot ten Zuiden van Poetsjau hebben de Japanneezen een enor me hoeveelheid wapenen en munitie ge vonden, die door de Chineezen daar ver borgen waren; er waren zelfs stukken ge schut bij. Een bericht uit Japansche bron ver meldt, dat het hoofdkwartier der Japannee zen van Sjanghai naar Nanking is over gebracht. Chineesche frontberichten. Naar het Chineesche persbureau meldt, hebben Japansche oorlogsschepen op den Jangtse meermalen de Fransche vlag ge voerd om hun nationaliteit te verbergen. Het Chineesche ministerie van buitenland sche zaken heeft op dit feit reeds de aan dacht der Fransche autoriteiten geves tigd. Chineesche berichten bevestigen thans, dat Sintse aan het Pojangmeer, Zondag door de Japanneezen genomen is. In den sector bij de stad woedt de strijd voort. Beide partijen hebben versterkingen ont vangen. Bij Tsjoentsjwang, Westelijk van Kioekiang, is een Japansche af deeling door Chineesche mobiele troepen op de vlucht gejaagd. Meer dan honderd Japan neezen werden gedood of gewond. De Chineezen melden voorts, dat hun troepen een Japanschen aanva'l op Tsiens- jan aan den Noordelijken oever hebben afgeslagen met zware verliezen voor de aanvallers. Chineesch passagiersvliegtuig om laag geschoten. Van Chineesche zijde wordt medege deeld, dat boven de Kanton-delta een vliegtuig van de Chineesche luchtvaart maatschappij, dat den dienst tusschen Hongkong en Gawoetsjoe onderhield, om laag is geschoten. De maatschappij heeft verklaard, dat de inzittenden ongedeerd zijn, doch dat het incident „internationale gevolgen" zal hebben. Men veronderstelt, dat dit beteekent, dat zich buitenlanders aan boord van het toestel bevonden. MILITAIR WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie dooden. Bij het dalen op de reede van Cherbourg is een militair watervliegtuig verongelukt. Drie inzittenden zijn omgekomen; drie an deren konden gered worden. EEN NIEUW LINIESCHIP OP STAPEL. Het ministerie van marine te Parijs) deelt mede: de minister van marine Campinchi, heeft een bevel onderteekend tot het op stapel zetten van een nieuw linieschip van 35.000 ton. De bodem zal den naam „Clemenceau" dragen. Het schip is het derde van een reeiks. De bouw is opgedragen aan het arsenaal te Brest. Havas meldt ui Berlijn: Uit de gesprek' ken op straat en op openbare plaatsen schijnt men te kunnen opmaken, dat de Duitsche bevolking steeds ongeruster wordt door de voorbereidingen van poli- tieken en militairen aard. De geruchten gaan van mond tot mond, waarbij ze on getwijfeld overdreven worden en veroor zaken een gevoel van onbehaaglijkheid dat nooit zoo sterk is waargenomen. Zelfs niet bij de militariseering van het Rijn land. 107-Jorige overleden. De oudste inwoonster van Hannover, op een na de oudste van Duitschland, Wilhel- mine Scharnikow, is gisteren in den leeftijd van 107 jaar overleden. Enkele dagen ge leden was haar gezondheid nog uitstekend, en stelde zjj nog levendig belangstelling in alles, wat zich om haar afspeelde. EEN VERORDENING OVER DE VOOR NAMEN VAN JODEN. Ze moeten typisch Joodsch zijn. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In het Rijkswettenblad is thans de ver ordening verschenen, waarbij bet dragen van voornamen door Joden geregeld wordt. Zij bepaalt, dat aan Joden, die Duitsche onderdanen dan wel statenloos zijn, in de vervolge nog slechts die voor namen gegeven mogen worden, welke in overeenstemming zijn met de richtlijnen, die door den rijksminister van binnenland- sche zaken opgesteld zijn. Deze richtlijnen behelzen slechts voornamen, die door het Duitsche volk als typisch Joodsch worden beschouwd. Joden, die een buitenlandsche nationali teit bezitten, vallen niet onder dit voor schrift. Voorzoover Joden op het oogenblik voornamen dragen, die niet opgenomen zijn in de richtlijnen, moeten zij vanaf 1 Janu ari af nog een voornaam hebben en wel mannelijke personen den voornaam Israël en vrouwelijke den voornaam Sara. Hiervan moeten zij voor 31 Januari 1939 schriftelijk den burgerlijken stand in ken nis stellen. Overtredingen worden bestraft met gevangenisstraffen en boeten. Afgezien van deze bijzondere voorschriften omtrent de voornamen van Joden mogen kinderen van Duitsche onderdanen in den vervolge principieel slechts Duitsche of in Duitsch land sinds lang ingeburgerde voornamen dragen. Niet-Duitsche voornamen zullen slechts dan worden toegelaten, wanneer een bijzondere reden dat rechtvaardigt, b.v. wanneer men behoort tot een niet-Duitsch volk, wanneer familietraditie of familiebe trekkingen daartoe aanleiding geven. Van Duitsche nationaliteit vervallen. Het „Reichsgesetzblatt" publiceerde gis ter een lfjst van 37 personen, voor het meerendeel Joden, die van de Duitsche na tionaliteit vervallen verklaard zijn. TWEE VLIEGTUIGEN OP EEN FABRIEK GESTORT. Veertien dooden. Twee burgervliegtuigen welke op geringe hoogte boven een fabriek in Omori, nabij Tokio vlogen, zijn op het dak van de fabriek neergestort. De fabriek vloog in brand en van de honderd arbeiders, welke werkzaam waren in de fabriek kwamen tien om het leven en werden 200 gewond. Het ge bouw is geheel in asch gelegd. De vier in zittenden der vliegtuigen kwamen om het leven. ZES ARABIEREN DOODGESCHOTEN. Reuter meldt uit Jeruzalem: In een gevecht tusschen Britsche troepen en Arabieren nabij Nazareth zijn zes „roo- vers" gedood en een Britsch soldaat ernstig gewond. Landmeters vermoord. Amman, 24 Augustus (Havas). Gisteren heeft een veertigtal ruiters in het gebied Faour een kamp van landmeters overval len. Drie persoenen werden gedood en de leider van het kamp gewond. De ruiters namen vervolgens de vlucht. VIER GEVANGENEN DOOR HEETE STOOM OMGEKOMEN. Gisteren werd gemeld, dat vier gevange nen in de gevangenis te Philadelphia in hongerstaking waren gegaan en daarna op eigenaardige wijze om het leven zijn geko men. Zij werden dood in hun cel aangetrof fen, waarbij men veronderstelde dat de dood veroorzaakt was door heet water. De „Philadelphia Record" bericht, thans, dat de lijkschouwer heeft medegedeeld, dat de vier gevangenen om het leven zijn geko men doordat stoom was geblazen in de luchtdichte cellen, op last van een der ge vangenis-autoriteiten. De man, die de stoomkraan open gedraaid heeft, is gear resteerd, doch wie opdracht hiertoe heeft gegeven is nog niet bekend. De dooden maakten deel uit van een groep van 25 gevangenen, die in strafcel- len waren opgesloten om een stoomstraf te ondergaan. Tengevolge van de stoom wer den de mannen bewusteloos en een voor een werden zij naar buiten gedragen en in het gras gelegd voor de strafcellen. Een as sistent van den procureur Ivan het dis trict heeft medegedeeld, dat men de men- schen hier geruimen tijd heeft laten liggen. Bij de autopsie is gebleken, dat de dood van de vier slachtoffers is veroorzaakt door verstikking!

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1