MIDDELBURGSCHE COURANT Hf l^iroxfhxct^de Jeetitir^e GOESCHE COURANT) BINNENLAND. ZEELAND. De regeeringsmaatregelen inzake den graanhandel. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. HET ONGELUK OP DEN NIEUWEN VLISSINGSCHEN WEG, GESTRANDE VREEMDELINGEN, WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND WEERBERICHT. 3EEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RECHTSZAKEN, De inbeslag genomen Mexicaansche benzine. Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. «W» NUMMER 197. DINSDAG rYT\« 23 AUG. 1938. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 cL DE WAPENSCHOUW VAN DE KONINKLIJKE WEERMACHT OP 39 AUGUSTUS. Wjj kunnen thans mededeelen, dat ook 'Prinses Juliana en Prins Bernhard aanwe zig zullen zijn bij het défilé van de verschil lende onderdeelen der weermacht voor H. M de Koningin ter gelegenheid van haar veertig-jarig regeeringsjubileum. Hare Majesteit zal te twee uur aanko men op het paradeterrein op het punt waar de Van Alkemadelaan den Pompsta- iionsweg kruist. Vijf kwartier nadat het défilé is ingezet, •d.i. te 3 uur 25 min. nadert het commando escadrille (Oranje-wimpels) van de onge veer 95 deelnemende vliegtuigen van de oostzijde van het Pompstation het parade terrein. In een onafgebroken reeks vliegen de vliegtuigescadrilles achtereenvolgens dwars over de Van Alkemadelaan in Z.Z.W. rich ting op een hoogte van 400 meter. Krachtig protest van gedupeerde zijde. Namens de door de regeeringsmaatrege len voor den graan- en zaadhandel gedu peerde handelaren is het volgende telegram aan den minister van economische zaken gezonden; „Groot aantal leden van het comité van graanhandelaren, bond van Nederlandsche graan- en zaadimporteurs, vereeniging van tusschen-personen in den graanhandel, „Veraga", agenten van buitenlandsche hui zen, algemeene Nederlandsche molenaarj- bond en andere organisaties uit den graan handel in spontane vergadering te Rotter dam bijeen, nemen met verontwaardiging kennis van nieuwe verhooging monopolie heffing op graan en aanverwante artikelen. Rechten thans hooger dan ooit het geval is geweest, hoewel wereldgraanprijzen thans aanmerkelijk hooger dan vroeger bij lagere monopolierechten. Constateeren dat wederom adviezen van den handel zijn ter zijde gelegd, achten deze wijze van steun aan graanverbouwers, gezien geringen re sultaten van verhoogingen op 4 April en 1 Augs. jl., niet verantwoord en wijzen nog maals op belangen van handel, veehouderij en graanverwerkende industrie. Verlangen met grooten nadruk intrekking van laatste verhooging der rechten en dringen voorts aan op herziening regeeringsbeleid, met name op verlaging der rechten en herstel van toeslagen aan den boer. Onrust en ver ontwaardiging in breede kringen van den handel en daarbij betrokken bedrijfstakken nemen steeds toe, aangezien handel volko men wordt ontwricht en onherstelbare verliezen worden geleden. Ter vergadering aanwezigen hebben uit protest tegen gevoerd regeeringsbeleid en terzijdelegging adviezen handel zooals reeds gemeld unaniem besloten de jgraanbeurs gedurende drie dagen niet te bezoeken". DE BROODBAKKERIJEN EN DE NATIONALE FEESTDAG. De minister van sociale zaken heeft be paald, dat ten aanzien van broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks, waarin ter vie ring van den nationalen feestdag op Dins dag 6 September geen arbeid wordt ver richt door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen, in afwijking van het be paalde in de arbeidswet 1919, op Maandag 5 September te 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeid mag worden aangevan gen, met dien verstande, dat, voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke een vergunning, als bedoeld in art. 37, eerste lid, der arbeidswet 1919, is verleend, op Maan dag 5 September te 1 uur voormiddags, met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden aangevangen Door bakkersgezellen mag, in afwijking van het bepaalde in art. 40, eerste lid, der arbeidswet 1919, op Maandag 5 September, gedurende ten hoogste 10 uren arbeid wor den verricht, tenzij een kennisgeving (cou pon), als bedoeld in art. 35, tweede lid, on der b, dier wet, of in art. 1, onder c, van het koninklijk besluit van 21 September 1920, staatsblad no. 745, tijdig is ingezon den aan het districtshoofd der arbeidsinspec tie, in welk geval de werktijd ten hoogste 13 uren mag bedragen. In den nacht van Dinsdag 6 op Woensdag 7 September mag, in afwijking van het be paalde in art. 35, tweede lid, of 36, derde lid, der arbeidswet 1919, voor het stoken van ovens, van 12 uur af middernacht in een broodbakkerij door één persoon arbeid worden verricht. KINDERVERLAMMING. de gemeente Krimpen aan den IJssel xieeft zich thans ook een geval van kinder verlamming voorgedaan. Het patiëntje is naar het Itersonziekenhuis te Gouda over gebracht, en aldaar onder behandeling ge nomen. Te Gouda zijn veertien gevallen gecon stateerd. De overheid heeft er de sluiting van de lagere en bewaarscholen gelast. Te Boskoop. In de gemeente Boskoop hebben zich op vijf verschillende plaatsen gevallen van kinderverlamming voorgedaan. De patiën ten zijn naar ziekenhuizen overgebracht. Enkele gevallen blijken van lichten aard te zijn. De burgemeester heeft in overleg met den geneeskundigen inspecteur van de volksgezondheid bij wijze van voorzorgs maatregel de sluiting van de bewaarscholen en de twee laagste klassen der scholen voor gewoon lager onderwijs tot en met 3 Sep tember a.s. gelast. Ookheeft hij het verzoek gedaan tot de directie van het Noorder- en het Zuider- bad aldaar om geen kinderen, beneden den leeftijd van 13 jaren tot deze inrichtingen toe te laten. EEN AANRIJDING. Toen gisteren de ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Middelburg, de heer C. Dog- ge, zich naar gewoonte per motorrijwiel naar zijn woonplaats Kruiningen, begaf, heeft hij deze niet mogen bereiken. Juist toen hij den Sloedam over was en den Sloe- polder inreed, kwam uit een zijweg een auto, bestuurd door den landbouwer J. van Nieuwenhuijzen. Een "botsing was niet meer te vermijden en D. werd van zijn motorrij wiel geslingerd. Het rijwiel bleef op den weg liggen, doch D. werd een meter of zes naar beneden geworpen. Spoedig was hulp van café Van den Dries, waar het Roode Kruis een hulppost heeft, gehaald, doch ook van Arnemuiden was dr. P. de Haas spoedig met een verpleegster ter plaatse en kon D., die een hoofdwonde had en een pols gebro ken, worden verbonden. Dr. De Haas ont bood de ziekenauto uit Goes en liet den pa- tiën naar het St. Joanna ziekenhuis vervoe ren. De verkeerspolitie stelt een nader onder zoek naar de oorzaak van de aanrijding in. Naar wij hedenmorgen vernamen, was de toestand van den heer D., die Donderdag ondertrouw zou doen, naar omstandigheden bevredigend. H. C. REIJERS. t Op de algemeene begraafplaats is Maan dagmiddag onder belangstelling van vele vrienden en kennissen aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van den heer H. C. Reijers, die alhier op 67- jarigen leeftijd is overleden. Onder de aanwezigen was de heer W. Berdenis van Berlekom, voorzitter van het bestuur der Godshuizen, voor welke instel ling de overledene tal van jaren werkzaam was. Verder bestuursleden van de afdeeling Walcheren van de Nederl. Reisvereeniging, waarvan de overledene 12 jaar secretaris is geweest en van de Turn vereeniging „Me- dioburgum", die den overledene onder haar oprichters mag tellen. Aan de groeve heeft de heer C. C. Mantz, voorzitter van de afd. der N.C.V., woorden van groote waardeering gesproken voor wat de overledene voor die afdeeling heeft gedaan. De heer Chr. J. Mazure, voorzitter van Medioburgum, wees op het steeds blijven medeleven van den heer Reijers met de ver eeniging, wat o.a. naar voren kwam als Medio bijzondere herdijkingsdagen vierde en de overledene steeds een werkzaam aan deel had in het werk der feestcommissie. Het Woensdagavondconcert. Verleden week uitten wij den wensch, dat de padvinders ook de nog resteerende Woensdagavonden mede zouden werken bij de uitvoering en belichting op de Markt. Voor a.s. Woensdag zal die wensch niet in vervulling gaan, dóch op 31 Augustus en 7 September zullen de pijpers weer op hun post zijn. Woensdagavond om half negen laat het Middelburgsch Muziekkorps zich weer hoo- ren en een blik op het programma doet zien, dat veel goeds te wachten is. Het pro gramma bevat o.a. drie stukken naar ope ra's nml. „Hamlet"; „Les dragons de Vil- lars" en „die Zigeunerin". Daarnaast ook een fantaisie over de operette „The belle of New-York". WIENS KOE IS DAT? In een sloot aan den Seissingel is een koe aangetroffen. Het beest is onder toezicht der politie op het droge geholpen en toen overgebracht naar den stal van De Bruijne in de Teerpakhuizenstraat, waar het ter beschikking staat van den onbekenden eige naar. De Kermis. Maandag is het rustig geweest op de ker mis. Alles draaide en werkte, maar nog niet op halve kracht. Intusschen was er aan kij kers geen gebrek en heerschte er een ge moedelijke gezelligheid op het kermister rein. De nieuwe brug. De eerste werkzaamheden aan de nieuwe brug op de Kade hebben een aanvang ge nomen. Er zijn een paar „keetjes" gebouwd, er wordt hout voor de noodbrug aange voerd, enz. Aan belangstelling van öud en jong is er geen gebrek! Een der slachtoffers in het zieken huis overleden. Omtrent het ongeluk dat Maandagmor gen tijdens het rooien van boomen op den Nieuwen Vlissingschen weg nabij de Keersluis heeft plaats gevonden, vernemen wij nog het volgende: Toen de 37-jarige heer A. Goedbloëd met zijn 68-jarigen knecht R. van Veen ter plaatse kwam om de gerooide boo men op te laden, was men met de werk zaamheden aan een boom -juist zoover gevorderd, dat men deze kon omtrekken Bij dit werk loopt men in de richting zoo als de .boom móet vallen. Zoowel Goed- bloed als v. Veen liepen echter in de te genovergestelde richting en dat is hun noodlottig geworden. De boom viel nl. eerder dan men had verwacht en alles ging zoo vlug in zijn werk, dat de beide mannen niet meer konden ontkomen. Bei de werden door den boom getroffen en te gen den weg geslingerd. Van Veen bleek bewusteloos te zijn en had, behalve een diepe wonde in het gelaat, een verbrijzel de arm. Waarschijnlijk heeft hij ook een hersenschudding bekomen. Hij werd per ziekenauto in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis „Bethesda" overgebracht Aldaar is hjj hedenmorgen om 8 uur over leden zonder bfj bewustzijn te zijn geweest De heer Goedbloed had een bloeduitstorting Wie iets teri halve doet, doet niets. in den rug bekomen en is eveneens op ad vies van dr. Huijsman uit Soeburg, die de eerste hulp verleende, naar het ziekenhuis Bethesda" overgebracht. Zijn toestand was hedenmorgen goed. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in om te zien of hier sprake is van schuld. ONZE KUSTVERDEDIGING PARAAT. Dat onze kustverdediging, wat betreft de Walchersche kustlijn van Vlissingen tot Westkapelle, paraat is, werd Maandag avond op aanschouwelijke wijze gedemon streerd, toen het alhier tijdelijk verblijven de detachement genietroepen, in samen werking met de kustartillerie en de ma rine, zoeklichtoefening hield. Op diverse punten van de kust, van de boulevard alhier af, tot aan Westkapelle toe, waren sterke zoeklichten geplaatst, terwijl de diverse posten door een telefoon lijn met elkander in verbinding stonden. Eenige marineschepen voeren zonder lichten op een behoorlijken afstand uit den kust, voorstellende de vijandelijke schepen, die de Schelde opvoeren, begunstigd door een diepe duisternis. Doch plotseling werd deze duisternis doorboort met felle licht stralen der zoeklichten, die nauwkeurig de zee afzochten. Er was een vrij drukke scheepvaart op de Schelde, zoodat vele schepen helder verlicht werden. Ook de marinevaartuigen ontkwamen niet aan de ze sterke oogen, hoewel men zich achter een rookgordijn trachtte te verschuilen. Zelfs de kustlijn van Zeeuwsch Vlaanderen kon men ontwaren. Een drietal zoeklich ten had men op de boulevards opgesteld en deze posten trokken, ondanks het late uur, heel waf publieke belangstelling. Het was dan ook een interessant schouwspel. De geslaagde oefening zal Dinsdagavond te circa 10 uur herhaald worden. Reeds verscheidene malen hebben wij ge schreven over de gastvrijheid, die vele vreemdelingen op het bureau van politie alhier ondervinden. Er is een tijd geweest dat er nagenoeg geen dag voorbij ging of op het politiebureau logeerden vreemde lingen, die weliswaar dit pension niet voor hun genoegen opzochten, doch toch altijd vol lof waren over de behandeling aldaar ondervonden. Bijna altijd zijn het menschen, die met de Zeeland-boot naar Engeland oversteken, bij aankomst aldaar echter wor den geweigerd en met dezelfde boot weer te Vlissingen terugkeeren, waar de politie zich dan verder met hen bemoeit. Vaak komt het voor dat deze menschen zonder voldoende papieren en geldmiddelen zijn; waardoor het voor den commissaris van po litie, den heer Gasinjet, meestal een heele puzzle is, om deze menschen weer kwijt te raken. Een logies op het bureau van dagen zelfs weken, komt meermalen voor. Den laatsten tijd is het pension minder bevolkt geweest, hoewel er toch nog geregeld gas ten logeeren. Verleden week Woensdag kwamen een 48-jarige Duitsche Jodin en een 53-jarige Tsjech zich aanmelden, die beiden in En geland waren geweigerd en met de mail boot hier terugkeerden. De Tsjech bleek voldoende contanten te hebben en kon dan ook zijn reis vervolgen. De vrouw had ech ter geen middelen, doch haar papieren wa ren in orde om naar België te reizen en daar de Joodsche gemeente in Antwerpen haar hulp had toegezegd, is zij tenslotte door bemiddeling van de politie naar Ant werpen vertrokken. Den volgenden dag waren het twee Duit- schers en een 25-jarige Oostenrijksche vrouw, die teleurgesteld terugkeerden. De heeren bleken over genoeg geld te beschik ken en zijn naar familie in Schiedam ge reisd. De vrouw daarentegen was weer zon der middelen, zoodat de politie haar naar Duitschland heeft uitgeleid. Vrijdag arriveerde een 20-jarig Tsjechisch meisje als slachtoffer van de strenge Engel- sche wetten. Dit meisje was in betrekking geweest bij een Duitsche familie in haar land, welke familie zich echter in Engeland had gevestigd en thans het meisje geld had gezonden benevens een paspoort, om weer bij hen in betrekking te komen. Het meisje had voor een en ander inderdaad goed ge zorgd en vertrok vol goeden moed naar En geland. Edoch, de Engelschen waren onver murwbaar en lieten het teleurgestelde meis je niet binnen. Te Vlissingen teruggekeerd, bleek het meisje nog in het bezit te zijn van 13 Tsjechische kronen (circa 90 cent). De commissaris van politie stelde onmiddel lijk alles in het werk om dit meisje weer kwijt te raken, doch dat mocht niet ge lukken, omdat Duitschland haar weigert te ontvangen en geld om naar haar land terug te keeren, was er niet. Ergo blijft zij voor- loopig in pension op het bureau van politie Tenslotte Zaterdag. Een goed gesitueerde uit drie personen bestaande Engelsche fa milie, werd in handen der politie gesteld omdat deze familie reisdezonder pas poort en dat geheel onwetend. De familie had kamers besproken in het Grand Hotel te Scheveningen, doch wist niet dat men een paspoort noodig had om in ons land te komen. De commissaris van politie nam een ver standig besluit, hij zond de familie niet te rug naar Engeland, doch verstrekte' hun een verklaring, waarmede zij acht dagen in ons land mogen blijven. Het hoofd van de politie bewees hierdoor een goed pro pagandist voor het vreemdelingenverkeer te zijn. AAGTEKERKE. De collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft alhier bruto opgebracht 13. ARNEMUIDEN. Zondag was het 60 Jaar geleden dat het echtpaar Lourens Labruy- ére en Cornelia Meeuwse in den echt ver bonden werd. Het jubileerend echtpaar dat te Kleverskerke gem. Arnemuiden woont, is gezegend geworden met 10 kinderen, die allen nog in leven zijn. De Unie-collecte heeft 18 opgebracht. VERPLICHTE ARBITRAGE. De uitspraak van prof. Gerbran- dy in het arbeidsgeschil te Dom burg en Oostkapelle. Bij beschikking van 11 Juli '38, werd door den minister van economische zaken ingevolge art. 3, eerste lid der Crisis-or ganisatiebeschikking 1934 II, aan de land bouwers te Domburg en Oostkapelle, die georganiseerd zijn bij de Landbouw-Crisis- organisatie voor Zeeland en die niet tot overeenstemming hebben kunnen komen met de hoofdbesturen der samenwerkende landarbeidersbonden over de arbeidsvoor waarden der bij hen werkzame landarbei ders, arbitrage opgelegd in het bij hen- 'oestaande arbeidsgeschil. Als arbiter werd benoemd prof. mr. F. S, Gerbrandy te Amsterdam. Aan partijen was verzocht een schrifte lijke toelichting van hun standpunt te ge ven, hetwelk is gebeurd, terwijl partijen in de gelegenheid zijn gesteld geweest om op Woensdag 20 Juli op het gemeentehuis te Domburg hun standpunt mondeling toe te lichten. Ter zitting aldaar waren 13 van de 44 bij het geschil betrokken landbouwers aanwezig benevens de ver tegenwoordigers vart de landarbeidersbon den. Thans heeft de arbiter de navolgende uitspraak gedaan: Het minimumloon voor volwaardige vas te arbeiders zal zijn van 1 Maart30 No vember 12 per week. Van 1 December 28 Februari 11 per week. Voor losse ar beiders, dat zijn zij, die minder dan 4 maanden achtereen bij eenzelfden werk gever werken, 10 hooger: van 1 Maart 30 November 13.20 per week en van 1 December28 Februari 12 per week. Erkende Chr. feestdagen met inbegrip van den 3en dag, Bid- en Dankdag, Hemel vaartsdag en Nieuwjaarsdag, wordt het loon doorbetaald. De vaste arbeiders zul len iedere week 1 pond boter ad 50 cent ontvangen, benevens jaarlijks 50 roeden aardappelland. Bij wijziging der levensstandaard zul len beide partij'en gerechtigd zijn om ver andering dezer uitspraak aan te vragen. De aanvang en het einde van den werk dag worden verder in den uitspraak uitvoe rig voor elk tijdvak van het jaar geregeld, terwijl bepaald wordt dat Zaterdags in elk geval om 6 uur de werktijd zal eindigen. Voor werk buiten deze tijden zal 30 ct. per uur betaald moeten worden. De regeling zal gelden tot 31 Maart 1939. OESTERVERZENDING BEGONNEN. IERSEKE. Dinsdagmorgen heeft van Ier- seke de eerste oesterverzending plaats ge had met bestemming naar Engeland. OUDELANDE. Het 40-jarig regeerings jubileum van H.M. de Koningin zal in deze gemeente feestelijk worden gevierd op 9 en 10 Sept. a.s. De uit de buurtvereenigingen gekozen feestcommissie bestaat uit de hee ren C. Lous, Voorz.; J. de Beste, secr.; J P. Jansens, penningm. en A. Wirtz; M. Schouwenaar, L. Meijaard, J. op 't Hof en M. v. Nieuwenhuijzen leden. Eere-voorz. is de burgemeester. Als leden van het aanbe velingscomité zijn gevraagd de wethouders ds. Matzer en de raadsleden. In het geheel is thans bij de burgerij in gezameld ruim 350. De buurtvereenigin gen zullen voor de versiering der buurten zorgdragen. Het belooft een mooi feest te worden. Op 6 September zal een jeugddeputatie naar Amsterdam gaan met de gemeente vlag. WEMELDINGE. Naar wij vernemen, wordt de sluisknecht P. Zandee te Vlissin gen, met ingang van 1 Sept a.s. bevorderd tot hulpsluismeester aan de sluizen te We- meldinge. Met ingang van 1 Oct. a.s. is aan den sluisknecht Joh. Dronkers, ingevolge zijn verzoek, eervol ontslag verleend, met toe kenning van pensioen. Bij de gem. politie zijn als gevonden aangegeven de navolgende voorwerpen: een damesportemonnaie met inhoud, een band van een regenjas en een jongensknipmes. RAAD VAN KATS. KATS. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester J. W. A. Stute. Afwezig met kennisgeving de heer J. Eckhardt; één vacature. Een adres van de feestcommissie was ingekomen met het verzoek een bijdrage voor tractatie der schoolkinderen op het a.s. feest op 14 Sept.; B. en W. stelden voor 0.50 per kind toe te staan tot een totaal van 30. Met alg. st. aldus beslo ten. Van J. Leijnse was een verzoek om ont slag als gemeentebode en klokkenist tegen 1 Sept. a.s. Eervol ontslag met dank voor de langdurige diensten werd met alg. st verleend. De Voorz. deelde mede, dat doo: B. en W. de nieuwbenoemde gemeente veldwachter als gemeentebode is benoemd Van Ged. Staten was een schrijven in gekomen om de gemeente te doen toetre den tot de Gekro te Overschie tot ver nietiging van gestorven dieren.) Aldus besloten. Aan het adres der samenwerkende On derwijfeersorganisaties, om te komen tot verlaging van de leerlingenschaal, werd met alg. st. adhaesie betuigd. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwakke tot matige N. tot O. wind, heldere koude nacht met dauw, over dag licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. UKKEL: lichte veranderlijke wind vooral uit Oostelijke richtingen, bewolkte hemel tot schoon weer, zachte temperatuur, plaat selijk ochtendnevel. Wo 24 Augs. Zon op: 5 h 58; onder; 20 h 06. Licht op: 20 h 36. Maan op: 4 h 41; onder: 19 h 06. N.M. 25 Augs. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 23 12.15 24.50 6.26 18.57 Woensdag 24 13.10 7.21 19.53 Donderdag 25 1.38 13.54 8.11 20.43 Hoog- en Laagwater te Wem8ldinge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 23 1.36 14.09 7.30 19.56 Woensdag 24 2.40 15.08 8.24 20.50 Donderdag 25 3.34 15.59 9.14 21.38 De rekening der gemeente over 1937 werd voorloopig vastgesteld voor den ge wonen dienst tot een bedrag aan ont vangsten van 23.142; aan uitgaven 19.630; batig saldo 3512; kapitaaldienst: onvangsten en uitgaven 19. Voor haven meester zal door B. en W. een algemeene oproep gedaan worden. Met algemeene stemmen werd tot klokkenist benoemd de heer C. Kesteloo; tot schatter der drank- localiteit de heer S. de Pree van Colijns- plaat. De Voorz. vroeg den Raad zijn meening te kunnen geven inzake de werkloosheidsbestrijding c.a. De heer J. Eikenhout stelde voor om de brandput achter de kerk in orde te laten maken. Aldus werd beslo ten. Alleen hoofden van gezinnen en kost winners zullen hier te werk worden ge steld. Met ingang van 1 Sept. zal aan D. Snoodijk 2.50 per week steun worden verstrekt. De heer M. W. van Arenthals vroeg, of het niet op dep, weg der ge meente ligt, om een bespreking te hou den met verschillende polderbesturen voor wegsverbetering, want de toestand der wegen is heel slecht. De V o o r z. wilde dit gaarne in overweging nemen. KATS. Maandagavond vergaderde de feestcommissie alhier ter bespreking van het feest op 14 Sept. a.s. Een programma werd als volgt vastgesteld: 8,30 tot 8.45 uur klokluiden; 9 uur opening door den burgemeester; 9.159.45 uur muzikale rondwandeling met de schoolkinderen; 11.3012.30 pauze; 12.30 uur opstelling optocht; 25 uur volksspelen bestaande uit mastklimmen, gecostumeerd hindernis- loopen voor jongens en mannen; hinder- nisloopen voor meisjes, sprietloopen, ton netje steken en koekkappen; 56 uur pauze; 67 uur muziek op de tent; 7.30 8 uur zang; 89.30 uur muziek op de tent, 10 uur fakkeloptocht. BELGISCHE JACHTOPZIENER IN GEVECHT MET NEDERLANDSCHE STROOPERS. De jachtopziener van Graaf Lippens te Knokke was een dezer dagen op dienst- ronde nabij het Zwin, toen hij aan de Ne derlandsche grens twee stroopers bezig zag op konijnen te schieten. Een der stroopers schoot een konijn dood op Belgisch gebied, waarna de andere strooper het geschoten wild ging halen. Op dit moment sprong de jachtwachter op den strooper toe, waarbij een gevecht ontstond, terwijl de tweede strooper zijn makker bijsprong. Een wor steling ontstond, waarbij de opziener het onderspit moest delven, waarna de stroo pers de vlucht namen in de richting van Kadzand. De jachtwachter hield als be wijsstuk een pet over en de kolf van een geweer, dat gedurende de worsteling was gebroken. Een uitgebreid onderzoek wordt thans' ingesteld naar de daders. Veroordeeling van de Mexican Eagle. De president van de rechtbank te Dordrecht heeft vanochtend in kort geding uitspraak gedaan in de zaak van de Pro petrol en Petrolest tegen de Mexican Eagle, over de in beslagneming van duizend ton benzine. De president was van oordeel, dat de Me xican Eagle haar eigendomsrechten op deze benzine niet voldoende aannemelijk had ge maakt en dat in kort geding geen onder zoek kon worden ingesteld naar de door de Mexican Eagle aangevoerde schijn-ont- eigening. Voorts was de president van oor deel, dat de Propetrol en Petrolest met connossementen voldoende hun voorloopige eigendomsrechten op deze benzine hadden bewezen. Daarom vorderde de president on middellijke opheffing van het beslag en veroordeeling van de Mexican Eagle in de kosten van het geding. In de tweede zaak, namelijk den eisch van de Algemeene Rotterdamsche Maat schappij voor handel en crediet, reedster van de beide lichters „Centrust 1" en „Cen- trust 3", waarin de benzine werd vervoerd, was de president van oordeel, dat de eisch tot vrijgeving van de schepen, het opheffen van het beslag en het betalen van een schadevergoeding door de Mexican Eagle van honderdvijftig gulden per dag, niet ont vankelijk was. De eischeres werd veroor deeld in de kosten van dit geding.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1