GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. Eenjmatte of gebruinde teint staat altijd charmant RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. De opwinding over de Duitsche manoeuvres. ONTVANGEN BOEKEN. CORRESPONDENTIE, A GENT) A - A °f- nVi» üifini HIJ KWAM DE HUUR OPHAKEN. „Goeden morgen mevrouw, ik ben de nieuwe opzichter en ik kom de huur op halen". Met deze woorden begon het ge sprek tuschen een net-uitziend persoon en een bewoonster in de Saffierstraat te Amsterdam, nadat eerstgenoemde had aangebeld en de bewoonster de voor deur had geopend. Maar de bewoonster vertrouwde dqn nieuwen opzichter niet. Daar kwam nog bij, dat er geen enkele reden was te ver wachten, dat de oude, vertrouwde opzich ter dezen morgen niet zou komen. De vo rige week had deze haar niets daarvan gezegd. „Alles goed en wel", zeide zij tegen den nieuwen opzichter in spe, „maar laat mij nu eerst eens zien dat U gewettigd bent de huur op te halen." De man glimlachte een beetje om zooveel wantrouwen. Maar omdat hij in gebreke bleef zich te legi- miteeren, kreeg hij het geld niet. De deur klapte weer dicht en de man wandelde verder. De bewoonster vertrouwde het zaakje heelemaal niet. Zij wilde, er wel eens meer van weten en dus belde ze de politie op. Er kwamen eenige agenten en in gezel schap van de bewoonster gingen zij den nieuwen opzichter zoeken. Hij zou zich nog wel in de burt bevinden. Zijn baas had in de omgeving immers nog meer hui zen. Eenige straten verder kwamen zij hem tegen. „Daar loopt ie", zei de bewoonster tegen haar begeleiders. De agenten spra ken den man aan. Toen bleek heel spoe dig, dat hij geen opzichter was, maar een straatmuzikant, die zich voor huurophaler had uitgemaakt om op deze wijze zijn in komsten te vermeerderen. Dank zij het wantrouwen en het door tastende optreden van de bewoonster ging deze vlieger niet op, Wegens poging tot oplichting, is de 48- jarige man aangehouden. LOCOMOTIEF GEKANTELD Bij het vertrek van een goederentrein van het rangeerterrein der Nederlandsche Spoorwegen te Eindhoven, botste een loco motief tegen een rangeermachine, welke op een zijlijn te dicht bij een wissel was geplaatst. De locomotief van den goederentrein verloor het bovenstel en kantelde om. De machinist en de stoker konden zich tijdig in veiligheid stellen door van de ma chine te springen, voordat de twee loco motieven met elkaar in botsing kwamen, Ook de rangeermachine werd beschadigd Men is direct met het opruimingswerk begonnen. Aangezien de botsing niet op een lijn voor doorgaand verkeer is ge beurd, ondervindt de 'treinenloop geen stagnatie. VROUW IN BRAND GERAAKT. Tengevolge van. het omvallen van een brandend petroleumstel in de keuken van haar woning in de Groenlandstraat te Rot terdam, geraakten de kleeren van de 59 jarige bewoonster W. Baay in brand. Het slachtoffer liep een aantal brandwonden van den eersten en tweeden graad aan het lichaam op en werd per auto van den ge neeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar zij in vrij ernstigen toestand is opgenomen. IN ZWEMBAD VERDRONKEN. Gistermorgen was de 24-jarige H. van der Veen te Winschoten in het gemeentelijk zwembad gaan zwemmen. Tegen den mid dag vond men zijn kleeren aan den kant van het bad liggen. In den namiddag is het ljjk uit het bassin opgehaald. DE WERKLOOSHEID IN ZEELAND. Een vermindering met 18.5 pet. De stand der werkloosheid in het dis- tricht der Arbeidsbeurs Middelburg per 31 Juli luidt: Middelburg 754 (765); Vlissingen 490 (490); Goes 140 (138); Aagtekerke Arnemuiden 135 (152)Baarland 17- (16), Biggekerke 1 (11), Borsele (34), Brouwershaven (1), Bruinisse- 41 (79); Burg Kolijnsplaat 12 (50); Domburg 13 (26), Driewegen (7), Drei- schor - Duivendijke - (-), Eikerzee (-), Ellemeet - (-), Ellewoutsdijk 6 (5); s-Gravenpolder 10 (8)Grijpskerke Haamstede 's-Heer-Abtsker- ke 2 (2); 's-Heer-Arendskerke 4 (27); s-IIe(erenhoek 40 (40)Heinkenszand 4 (5): Hoedekenskerke 10 (26); lerseke 71 (87): Kapelle (1); Kats 2 (10); Kat- tendijke Kerkwerve Kloe- tinge 20 (16); Kortgene (251; Koude- kerke 12 (29)Krabbendijke 3 (29)Krui- ningen 45 (36)Meliskerke Nieu- werkerk (8); Nieuwland 10 (12); Nis- se Noordgouwe Noord- welle Oosterland (35); Oostka- pelle 13 (16); Oudelande 5 (8); Ouwer- kerk 10 (10); Ovezand 5 (22); Renesse Rilland 4 (13); Rittem 3 (5); Schore 3 Serooskerke (W.) 6 (8); Serooskerke (S.) Sint-Laurens (1); Soeburg 117 (107); Vere 1 (2); Vrouwenpolder 1 (1); Waarde 4 (5); We- meldinge 21 (33); Westkapelle 34 (113); Wissekerke 16 (30); Wolfaartsdijk 11 (21); Zieriksee 132 (170); Zonnemere (4); Zoutelande 4 (6). De getallen tusschen haakjes zijn die van 30 Juni. Totaal stonden per 31 Juli 2233 personen als werkzoekenden inge schreven tegen 2740 op 30 Juni. BESPREKINGEN TUSSCHEN DE TSJECHOSLOVAAKSCHE REGEERING EN SUDETEN DUITSCHERS. Havas meldt uit Praag: In tegenstelling met de verwachting, is vanochtend geen bespreking gehouden tus schen de Tsjechoslovaaksche regeering en de vertegenwoordigers van de Sudeten- Duitschers. Deze bespreking is uitgesteld tot vanmiddag. Vanochtend werden de ver tegenwoordigers van de regeerine door lord Runciman en zijn medewerkers in ho tel Alcron ontvangen. In welingelichte kringen verluidt, dat het uitstel van de besprekingen van regeering met de Sudeten-Duitschers noodzakelijk was om technische redenen. In ieder geval is het van belang, dat de vertegenwoordi gers van de regeering eerst een onderhoud hebben gehad met lord Runciman en zijn medewerkers, alvorens de vertegenwoordi gers van de Sudeten-Duitsche partij wer den ontvangen. De Sudeten-Duitschers moeten antwoorden op de voorstellen, wel 1" de minister-president dezer dagen heeft gedaan. (Men raadplege in dit verband de Kroniek v. d. Dag). ITALIAANSCHE TEMPEL IN SPANJE. De Italiaansche academie te Rome heeft een prijsvraag uitgeschreven voor plannen voor een Italiaansehen tempel, welke in Spanje zal worden gebouwd ter eere van de gesneuvelde Italianen, op de plaats waar de meeste Italianen zijn gesneuveld „voor de verdediging van de Latijnsche bescha ving en de onafhankelijkheid van Spanje". Amilda-crême, die^'tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. (lngez. Med.) HET GOESCHE OPENLUCHTSPEL. Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor het onderstaande eenige plaatsruimte in uw blad? Bij voorbaat mijn dank. Toen ik één dezer dagen de raambiljetten) las voor het op-te voeren openluchtspel te Goes viel mij bijzonder op de aankondiging der prijzen voor de verschillende opvoerin gen. Ik kreeg zoo het idee: de bevolking van Goes (en ook verschillende personen van buiten deze gemeente, die deze opvoe ringenbezoeken) wordt zoo ongeveer ge splitst in drie groepen, n.l. Ie de gegoeden, 2e de minder-gegoeden en 3e de gewone man. Er wordt in elke vergadering var. Oranje-vereen, feestcomités enz. telkens de nadruk gelegd op het deelnemen van heel de bevolking aan de feesten ter gele genheid van het 40-jarig regeerings-jubi- leum onzer Koningin. Waarom nu hier in Goes de splitsing zóóver doorgevoerd, dat gegoeden en minder-gegoeden niet geza menlijk de opvoering van genoemd open luchtspel kunnen bijwonen? Waarom moet er nu als het ware eerst aan de gegoeden de gelegenheid gegeven worden de eerste uitvoering bij te wonen, door de entreeprij zen zóó hoog te stellen, dat de kleine mid denstand en de gewone man er niet aan kan denken deze uitvoering bij te wonen? Mijnheer de red, zooiets lijkt mij niet in or de. Wanneer er een uniforme prijs werd gesteld, dan kon iedereen daaraan deelne men en gezamenlijk uiting geven aan de feestvreugde bij dit jubileum en niet, zoo als het nu is, gescheiden. Ik ben er vast van overtuigd, dat zulks het bezoek nog zou ten goede komen. Een voorstander van gezamenlijk feestvieren. [Onze Goesche redacteur teekent hierbij aan: Deze verdeeling is zoo gekozen juist om het vélen mogelijk te maken deze uitvoe ringen bij te wonen. De kosten zijn zeer hoog en om deze eenigszins te dekken (ge heel zal wel niet mogelijk zijn), had men berekend, dat de voorstellingen drie avon den uitverkocht moeten zijn tegen min stens 1.00 per plaats. Aanvankelijk was dan ook de bedoeling: de prijs voor alle avonden op 1.00 te stellen. Maarvoor hoevelen is deze prijs geen groot bezwaar? Dat is 2 voor een echtpaar, een jongeman met verloofde, enz. Men begreep, dat, als men niet velen buiten wilde sluiten, er één avond bij zou moeten zijn van hoog stens 50 ct. per persoon. Het moet echter uit de lengte of breedte komen, en dus was men verplicht die 50 ct. ergens anders te vinden. Daar een premiere in zekeren zin een bijzonderheid is, en er (gelukkig) altijd menschen zijn die deze, kost wat het kost, willen bijwonen, kwam .men vanzelf tot de conclusie, dat deze 50 ct. het best op den prijs van den eersten avond kon gelegd worden. En de organisators hopen nu, dat ook deze eerste avond „uitverkocht" zal zijn, terwille van de velen die gelegenheid krijgen precies hetzelfde voor 50 ct. te zien. Wel verre dus van onderscheid te willen maken heeft juist voorgezeten: het een groot aantal menschen mogelijk te maken deze uitvoering te gaan zien! Red.] P£RSKR0NiEK. „Het Vaderland" schrijft: Zakkenrollen gedurende een treinreis. Een bewoner van de Lubeckstraat te 's Gravenhage vervoegde zich bij de poli tie en deed aangifte dat hem gedurende de treinreis van Namen in België naar Den Haag een portefeuille is ontrold, welke 'n bedrag van 50 benevens 1000 Belgische franken en een Nederlandsch paspoort be vatte. De politie stelt een onderzoek in, aangezien de benadeelde volhoudt, dat hij zijn portefeuille niet verloren heeft. EEN DUIKER WIL NAAR DE „LUTINE". Naar „De Tijd" verneemt, bestaat de mo gelijkheid, dat, als de „Karimata" er niet in mocht slagen de Lutine-schat te bergen, daarnaar toch weer een nieuw onderzoek zal worden ingesteld. De duiker Jan van Drimmelen, ook bekend als menschenred- der, had namelijk al lang het plan om naar dien schat nog eens te gaan zoeken. Reeds is hij naar de Lutine gedoken voor de ber gingsmaatschappij te Maassluis, vijftig jaar geleden, verder nog eens in 1900 voor een Engelsche bergingsmaatschappij. Van Drim melen heeft bij de firma Slobbe te Rotter dam gecontracteerd voor berging van den schat, doch wegens financieele bezwaren kon de „Karimata" nog vóór dit plan ten uitvoer kwam, een greep naar den schat wagen. Moch echter de „Karimata" toch nog zonder goed resultaat deze poging op geven, dan is de beurt weer aan Jan van Drimmelen. Inbraken in tijdelijk onbewoonde huizen. De „handige" heeren van het inbrekers gilde te Den Haag hebben het den laatsten tijd kennelijk gemunt op de huizen, welker bewoners uitstedig zijn. Na de inbraken op Stadhouderslaan en de Van Alkemadelaan ontdekten surveilleerende agenten heden morgen om half vijf, dat een spagnoletdeur van een perceel in de le v|d Boschstraat ge forceerd was. Na nader onderzoek bleek, dat de inbrekers alle kamers doorzocht hadden. Ook in dit geval is het niet vast te stel len, wat er vermist wordt. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Oeffeit (N.B.)1 doode, 1 zwaar gewonde. Te Qeffelt is gistermiddag de motorrij- dei T. in botsing gekomen met een auto. De botsing was zoo hevig, dat zoowel T als de duopassagier H. van den motor werden geslingerd en zwaar gewond. H overleed eenige oogentllikken later, ter wijl T. in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Boxmeer werd vervoerd. De motor werd geheel vernield. - „Een oud-Hollandsche burgemeesters dochter." Een liefdestragedie uit de 17de eeuw, door Wouter van Riesen. Het ver haal rust op een historische basis. De schrijver geeft een beeild van het leven binnens- en buitenshuis van onze voor ouders in de woelige tijden die het laatst der 17e en begin der 18e eeuw kenmerk ten. Uitgave Van Loghum Slaterus' Uit gevers Mij. te Arnhem. -- „Mirjam", door Elisabeth Augustin. Het hoofdmotief van dit boek is ontleend aan een legende uit den Achterhoek. Deze legende berust op historische feiten. Het boek verscheen bij W. L. en J. Brusse uit gevers te Rotterdam. „Waakzaamheid tegen het fascisme". Het verslag van het proces tegen het „blok der rechtschen en trotzkisten", Boe- charin, Rykow Jagoda e.a. Bewerkt door A. Struik en verschenen bjj de uitgeverij „Fegasus" te Amsterdam. „Van dieren, planten en mensen", door Carl Ewald. Uit het Deensch vertaald door L. Chabot-Steenberg. Met illustraties van Dick de Wilde. Deze bundel bevat de 20 beste verhalen uit de beide bundels, die eertijds onder den titel „Ewald's Sprook jes" verschenen. Uitgave Van Loghum en Slaterus' Uitg. Mij. te Arnhem. „John Myhre en zijn vrouw", door Karï Gloersen. Vertaling uit het Noorsch van Agnes Röntgen. Verschenen bij D. A. Daa- men's Uitg. Mij. te D e n Haag. Bij de Uitgevers van Holkema Wa- rendorf te Amsterdam verschenen: „Mies vindt haar weg", meisjesboek door A. A. Sirks—Joustra. Geïllustreerd door Rie Reinderhoff. „En de aalscholver vloogeen span nende wereldrace. Jongensooek door Ajjon van Welsenes. Geïllustreerd door van Looy. „Kapers op Nieuw Guinea", jongensboek door Frans Lelie, Geïllustreerd door van Looy. „Theologische Bezinning op het Oude Testament, door dr. H. W. Obbink. De schrijver gaat op de actueele vragen inzake het Oude Testament in en opent hij eins nieuwe perspectieven aan de hand van in zichten uit den laatsten tjjd. Verschenen bij G. F. Callenbach, uitgever te Nijkerk. „Diagnose en therapie". De saneering der Ned. Spoorwegfinanciën. Overdruk uit „De Economist". „Overwinning" een historische avon turenroman, door G. P. Bakker. Het slot van de trilogie waarvan „Haar Avontuur" en „In geheimen Dienst" het eerste en het tweede boek zijn. Uitgave N.V. Uitg. Mij. „De Tijdstroom" te L o c h e m. „De grenzen van het Gooi". Een historisch-geografische verkenning, door J. B. Rodenburg. Uitgave Rozenheek en Ve nemans. Uitgeversbedr. Hilversum. „Jelle Heerema". Oorspronkelijke ro man uit het Friesche merengebied, door U. G. Dorhout. Een frisch boek, waarin het verhaal zich afspeelt op een boerenhoeve in het schilderachtige merengebied. Uitga ve Van Holkema Warendorf N.V. A m- sterdam. HOOIBROEÏ. Vanochtend negen uur is door hooibroei brand ontsaan in de boerderij van T. B. Verduik te Burgerbrug, nabij Schagen. De brand greep, aangewakkerd door den fei len wind, zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich ternauwernood konden red den. De boerderij is geheel afgebrand. De wintervoorraad en landbouwwerktui gen gingen verloren. Verzekering dekt de schade. „Zoo'n groot man" (So great a man) roman door David Pilgrim. Vertaald door W. J. A. Roldanus jr.. De schrijver stelt ons voor oogen het tijd vak, waarin Napoleon, meenend alles te kunnen doen, juist zijn grootste fout be ging door zich in de interne aangelegenhe den van Spanje te mengen. De grootste en meestbekende figuren uit Napoleon's tijd treden in dezen romantischen en histori- schen roman op. Uitgave N.V. Uitg. Mij. „De Tijdstroom" te L o c h e m. Bij den uitgever Andries Blitz te Am sterdam verscheen een A.B.C. romanserie, een onverkorte, goedkoope uitgave van goe de boeken, in welverzorgde uitvoering met gekleurden omslag, nl.: „De 7 sleutels van Baldpote", door E. D. Biggers. Humoristische roman Ned. bewer king van Lydia Belinfante. „De bewaarschool", door Leon Frapie. Ned. bewerking van A. M. de Jong. „Moederhart", door Helen Grace Car- liole. Vertaald door M. Raismann. „Tooneelingang", door Vicki Baum. Vertaling van S. J. BarentzSchönberg. „Wij vlogen over Nederland, over Europa en naar Indië", door A. Viruly, en „Ariane", een Russisch meisje, door Claude Anet. Uit het Fransch vertaald, door Bernard Person. „De voornaamste richtingen in de he dendaagsche psychologie", door prof. dr. Ri chard MüllerFreienfels. Geaut. vertaling van dr. P. H. Rouge. De schrijver geeft met groote kennis van zaken en duidelijkheid een scherpzinnig geordend overzicht van de verschillende richtingen der psychologie en geeft voorts een uiteenzetting van de grondbeginselen en uitgangspunten der ver schillende richtingen. Uitgave Erven J. Bij- leveld, uitgevers te Utrecht. Een Fransch blad, „de Temps", is van meening, dat men de quaestie der Duitsche manoeuvres niet al te tragisch moet opne men. Misschien heeft men hier met niets anders te doen dan met een nieuw bewijs van gebrek aan psychologie bij de Duit- schers, meent het blad. Over dit beroemde gebrek aan psychologie wordt veel en wordt er al sinds heel lang gesproken. Er zal mis schien ook wel wat van waar zijn. De hoofd zaak is echter, dat Duitschland dikwijls din gen doet, die in het systeem van de anderen niet passen. Dan is men zeer verbaasd en men constateert, dat die Duitschers toch altijd aanstoot moeten geven. Dit komt eigenlijk alleen maar hierop neer, dat Duitschland dingen doet, die de anderen het liever niet zouden zien doen. Beteekent dit dat de Duitschers niet weten hoe de an deren er over denken? Het kan ook be- teekenen, dat zij meenen niet altijd datgene te moeten doen wat de anderen wel graag zouden hebben. In dat geval is er geen gebrek aan psychologie, maar gebrek aan gevoel van minderwaardigheid: men doet wat men noodig acht en stoort zich niet aan wat de anderen er over denken. Het gebrek aan psychologie zou dan juist bij die anderen moeten geconstateerd wor den. Er is dan misschien wel eenige waar heid in wat sommige Duitsche couranten schrijven, n.l. dat men zich te Londen en te Parijs nog steeds niet goed in kan den ken, dat Duitschland nu ook een groote militaire mogendheid is. „De toestand is zeer abnormaal", berich ten de Engelsche en Fransche correspon denten uit Duitschland. Dat zal wél. Duitsch- lan, dat in vijf jaar tijds een enorm mili tair apparaat heeft opgebouwd, bevindt zich inderdaad in een abnormale situatie. Daarenboven is zijn, strategische ligging ook heel wat moeilijker dan die van Engeland b.v. Als men rekening wilde houden met al dit bijzondere in de Duitsche situatie, dan zouden de manoeuvres zelf mischien wel iets meer begrijpelijk worden. Tot het houden van deze manoeuvres was, men weet het, al vrij lang geleden besloten. Of men het aanvankelijk plan heeft uit gebreid om meer indruk te maken op de Tsjechische regeering, weet men niet. Er is daar een thema, waarop door heel wat journalisten gefantaseerd wordt. De lezers moeten maar verstandig genoeg zijn om te weten dat het toch wel niet zoo heel ge makkelijk zal zijn er precies achter te ko men, wat voor plannen er in het hoofd van de leiding-gevende politici rondsproken. Na tuurlijk is het wel gemakkelijk allerlei daarover uit te vinden. Zoo weet een cor respondent van de Parijsche Ordre b.v. mee te deelen, dat het leger van generaal Von Arnim, dat zich in het voormalige Oosten rijk bevindt, binnenkort in Tsjechoslovakije zal binnen vallen. Heeft hij geluk, dan zal Berlijn hem eeren en prijzen. Als Engeland en Frankrijk direct met een aanval op Duitschland dreigen, wanneer Von Arnim opmarcheert, dan zal de Duitsche regee ring dezen generaal desavoueeren. Zoo is alles precies voorbereidvolgens den man van L'Ordre, maar erg serieus lijkt dit soort berichtgeving ons niet. Als de Duitschers indruk willen maken met hun bewapening, dan willen de anderen indruk maken met hun propaganda. Het is druk tegen druk. Als het alles echt was, zouden de militaire maatregelen wel niet zoo in 't openbaar genomen worden in Duitschland en dan zou men, langs den an deren kant, van uit Praag b.v. ook geen bericht krijgen, dat de Duitsche maatrege len in den hoogeren defensieraad besproken zijn. Het militaire vertoon in Duitschland is n.l. aanleiding voor een diplomatieke ma noeuvre van de anti-Duitsche partijen in Europa. Tet is trouwens wel karakteristiek, dat de militaire deskundigen zich heel wat minder ongerust toonen dan de diplomatie. Voor de anti-Duitsche diplomatie en voor de anti-Duitsche propaganda zijn de ma noeuvres een buitenkansje. Als Duitschland werkelijk niets anders wil dan de doelmatigheid van zijn defensie op de proef stellen, dan zal die begeleiding van anti-Duitsche propaganda wel zonder invloed blijven. In laatste instantie zijn het toch de werkelijke krachten en de werke lijke bedoelingen, die de ontwikkeling be palen en niet wat sommigen er over fan- taseeren. Dat er op een gegeven moment een toestand van gevaarlijke opgewonden heid kan ontstaan, die door menig corres pondent onbewust nog verergerd wordt, om dat hij er eerst al zelf het slachtoffer van is, kan echter niet ontkend worden. In hoe ver zulk een stemming dan weer invloed uitoefent op de politieke handelingen, is moeilijk na te gaan. EEN AANSLAG GEPLEEGD OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. 3 jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Utrechtsche rechtbank stond gis termiddag de 23-jarige H. G. J. uit Teterin- gen terecht, die eenige maanden geleden in de gemeente Maarssen eenige revolverscho ten loste op zijn vroegere verloofde mej. C. K., de dochter van zijn vroegeren kostbaas. De jongeman was naar Maarssen gekomen in verband met 'n nieuwen werkkring. Hij had een goed kosthuis. De kennismaking met de dochter van den kostbaas was van dien aard, dat men spoedig kon spreken van een verloofd paar. Toen na eenigen tijd de jon geman zonder werk kwam, was dit voor zijn kostbaas geen aanleiding hem de deur te wijzen. Geruimen tijd vertoefde de nu werklooze in de woning van zijn verloofde, waar hij gratis pension genoot. Zonder eeni ge verdiensten was het hem onmogelijk kostgeld te betalen. De periode van werk loosheid duurde evenwel lang, zoodat hij tenslotte wegtrok om elders werk te zoe ken. Inmiddels had de moeder van zijn ver loofde eens geïnformeerd in zijn woonplaats Teteringen, hoe of het stond met de ante cedenten van den a.s. schoonzoon. Deze wa ren evenwel minder gunstig, zoodat het meisje tenslotte op aandringen van de ouders de verloving verbrak. Hierover was J. niet best te spreken. Tal van bedreigin gen richtte hij aan het adres van zijn ge wezen verloofde. Niemand hechtte daar evenwel waarde aan. Ook niet, toen de jon geman zich op zekeren dag aan de deur van zijn vroeger kosthuis vervoegde en zijn ex-verloofde te spreken vroeg Deze, geheel geen argwaan koesterend, verscheen aan de deur, doch bepaalde zich tot het ont sluiten van het deurraampje, zonder de deur zelf te openen. Dit was haar geluk, want nauwelijks zag J. zpn vroegere verloofde, of hij trok een revolver en loste een drietal schoten door het raampje. Eén van deze schoten was zonder resultaat, doch de beide andere kogels troffen het meisje in het hoofd en aan een der handen. De dader trok zich aanstonds snel terug en vluchtte weg naar Brabant, waar hij des avonds in de ouderlijke woning werd gearresteerd. De wonden, die het meisje had opgeloopen, ble ken niet ernstig van aard, zoodat zij spoe dig volkomen hersteld was. Gistermiddag werd zij dan ook ter terechtzitting gehoord. Het geheele geval trok zij zich meer aan dan haar gewezen verloofde. Zoowel vóór als na het verhoor snikte zij het uit, zoodat zij door veldwachters moest worden wegge leid om gekalmeerd te worden. De verdachte gaf de feiten toe, doch nam daarbij een zoo onverschillige houding aan, dat de president het noodig oordeelde hem daarop te wijzen. De officier van justitie eischte tegen ver dachte een gevangenisstraf voor den tjjd van drie jaar. Uitspraak 30 Aug. G. A. te D. Wordt geplaatst. MIDDELBURG, lederen Wo-avond, in de maand Augs. StadhuisbelicHïing. WO 17 Aug. Buurtc. Markt V.V.V. Midd. Muziekkorps 2122.30 h. In pauze pijpersmuziek chourtoren. GOES, Dl 16Dl 23 Aug. Kermis. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 12—DO 18 Aug. „Uitstel van Executie" en „De Witte Majesteit", 20 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 12—DO 18 Augs. „Een ster wordt geboren" en „Gi golo", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée MARKTBERICHTEN. Middelburg, 16 Augs. Fruitveiling. Roode bessen 3134 c., Tomaten 49 c., Peren: Suikerij 3—10 c., Dirkjes 511 c., Scharlaken 1014 c., Précose de Trévoux 1227 c., Clapp's Favorite 1337 c., Brui ne Heerenperen 916 c., Oomskinderen 34 Dr. Jules Guyot 1619 c., Appels: Kes wick 311 c Earley Victoria 410 c., Duch. d'Oldenburg 414 c., Perzikroode zomerappel 1227 e., Gladstone 1823 c., Hondsmuil 318 c., Jac. Lebel 914 c., Zigeunerin 1535 c., St. Jan 1117 c., Val en kroet 110 c. Pruimen: Washington 1841 c., Belle de Louvain 2443 e., Reine Victoria 1840 c., Prince Pruimen 1321 c., Czar Pruimen 1234 e., Oranje pruimen 1718 c., Drui ven: Alicante 4042 c„ Frankenthaler 24 44 c., Golden Champion 5051 c., Parel 22 c., alles per kg. Meloenen 734 c., Perzi ken 214 c., Vijgen 3 c., alles per stuk, Hymalaya Berry 1018 per pond. Goes, 16 Aug. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Dubb. Princes- seboonen 5.40, Zure Kroetappels 2.30 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Perzikr. Zomer- appels extra 2328, idem A 2526, idem B 2325, idem 20, Early Victoria extra 17, idem A 1617, idem B~15—16, idem C 1416, Codlin Keswiek extra 1214, idem A 1214, idem B 1113, idem 'C 1011, Zigeunerin extra 2437, idem A 2734, idem B 2533, idem C 2225, Mancks Codlin extra 1819, idem A 1521, idem B 1519, idem C 1317, Zomeraagt 8.50, Duch. d'Oldenburg 516, Yellow Transp. 1315, The Queen 715, Lord Grosvenor 8, Jac. Lebel 1314, Kroet en valappel 1.50 -7, per 100 kg. Peren: Pree. de Trevoux extra 2732, idem A 25—30, idem B 23—27, idemC 22— 26, Clapps Favorite extra 36—40, idem A 3540, idem B 3038, Spekpeeren 10, Mar- sepijnpeer 8, N.H. Suikerperen 916, Br. Heerenpeer 1119, Roode Suikerij 8.50 9, Scharlakenpeer 813, Zomerlouwtjes 13 —14, Jutten 20—88, Petite Marg. 17—20, Wittebroodsperen 714, Calleboutspeer 10,, Br. de Merodes 14 per 100 kg. PruimenWashingtonpruimen 2051„ Czarpruimen IS45, Myrabolanen 7.50 17, Frincepruimen 9—16, Eng. Krozen 12, Ontariopruimen 17, Dubb. Boere Witte 15- 52, Belle de Louvain 15—48, Witte Wijn pruimen 1648, Ponds Seedling 2638, Reine Victoria 14—49, Dietrich Uhlhorn 15 —26, Purple Pershore 18—25, Abrikoosprui- men 2931, Burbankpruimen 1432, Kir- kespruimen 3851, Golden Japan 50, Uit schot pruimen 215 per 100 kg. Diversen: Black Berry 2534, Frambo zen 42—53, Japansche Wijnbessen 28, BI. druiven 3652, Tomaten 47.50, Moer beien 3240, per 100 kg. Diversen: Meloenen 827, Perziken 11, per 100 stuks. Rotterdam, 17 Aug. Op de gister in het veilingslokaal Warmoeziersstraat 37 39, gehouden veiling, deden kippeneieren 2.40—4.90. Aanvoer 130.000 stuks.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3