Instantine Ais je wakker wordt! Malaria en cholera onder de Japansche troepen Dorpen aan de grens van Tsjecho-Slowakije ontruimd. EEN BRIEF VAN BISMARCK. BELGIë. DUITSCHLAND BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAGfc gedeponeerijt DANTZIG TSJECHOSLOVAKIJE. OOSTZEE-LANDEN. FINLAND. PALESTINA. MEXICO. VER. STATEN, Groote Radiorede van Staatssecretaris Huil. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKEN STAND. en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt instantine. Dus onthoudt stilt en voorkomt pijnen! Doosies a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Ingez. Med.) De zwarte lijst wordt geregeld gebruikt wanneer gevangenen zijn gemaakt en voor het zuiveren van nieuw veroverd gebied. De strijd in het Verre Oosten. Er zouden duizenden militairen ziek zijn. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat onder de Japansche troepen aan den Jangtse cholera en malaria heerschen, ten gevolge waarvan de operaties tegen Hankau kun nen worden opgehouden. Een tot oordeelen bevoegd iemand, die juist uit Kioekiang is teruggekeerd, schat het aantal Japansche militairen, dat ziek is op 5000. Volgens een andere schatting yan uitstekend ingelichte zijde zouden in geheel China 25000 man Japansche troepen lijdende zijn aan cholera of malaria. Ook te Nansjang is cholera uitgebroken,. Japansche luchtaanvallen. Zes en vijftig Japansche vliegtuigen heb ben gistermiddag Hankau en de voorste den Woetsjang en Hanjang gebombardeerd. Vele bommen kwamen op dichtbevolkte wijken in de omgeving van de rivier neer. Het aantal slachtoffers is nog niet be kend, doch men schat dat eenige honder den burgers zijn gedood. Vergeefs tracht ten de vliegtuigen de waterleiding van Hankau te vernietigen. Japansche vliegtuigen hebben gisteren ook Kanton en omgeving gebombardeerd. Viermaal werden de steden Sjekioeng en Pakonghau aan de spoorwegen Kanton- Kauloen én Kanton-Hankau onder vuur genomen. Chineesche troepen in den aanval. De Chineesche troepen blijven vorderen in de richting van Kioekiang meldt het Chineesche Persbureau. Zij hebben Maan dagavond in het maanlicht een verrassen den aanval gedaan op de Japansche stel lingen ten Noorden van Sjaho. De vijand vluchtte in alle richtingen en liet vijfhon derd kisten granaten, twee machinegewe ren en andere voorraden achter. De Chineesche luchtmacht heeft de vlootconcentraties bij' Kioekiang opnieuw gebombardeerd. Twee Japansche oorlogs schepen zijn gezonken, verscheidene ern stig beschadigd. Ten Noorden van den Jangtse wordt de Japansche opmarsch door de overstroomin gen onmogelijk gemaakt. De steden Hwangmei, Woesueh en Soesoeng staan rondom in het water, waardoor de Japan sche gemechaniseerde afdeelingen tot werkloosheid gedoemd zijn,. Ook rondom Taihoe en Wangkiang is het land over stroomd. Een Japansch bericht over nieu we Russische eischen aan Tsjang I£ai-sjek. De Russische ambassadeur Orelsky, die per vliegtuig uit Moskou was aangekomen heeft, aldus meldt de „Nitsji Nitsji" Tsjang Kai sjek een ultimatum overhandigd waarin geëischt wordt, dat communistische troepen gemobiliseerd worden voor de ver dediging van Hankau, dat de Russische mi litaire raadgever de leiding der krijgsope raties in handen krijgt, dat Hankau onder geen beding opgegeven wordt, dat de communistische generaals even sterk in den militairen Raad vertegenwoordigd zul len zijn als de generaals der centrale re geering en datTsjang Kai sjek, zoowel op militair ais op ander gebied, de dic tatuur zal laten varen. Indien al die voor waarden worden ingewilligd is Rusland bereid, aldus de Nitsji-Nitsji, krachtigen steun te verleenen, in het tegenovergestel de geval dreigt Moskou met stopzetting van de steunverieening. Tsjang beloofde volgens het Japansche blad te antwoorden na de leiders der Kwomintang geraadpleegd te hebben. Er komen versterkingswerken Havas meldt uit Weenen: Een dertigtal dorpen ten Noorden van Weenen bij de Tsjecho Slowaksche grens gelegen is opgeruimd. Er worden thans ver sterkingswerken aangelegd. De bewoners dezer dorpen zijn overge plaatst naar Burgenland, waar een groot landgoed van graaf Esterhazy is verkaveld. EEN SUDETEN-DUITSCH LEGIOEN. De „Narodnyi Noviny", een rechtsch Tsjechoslovaaksch orgaan, schrijft, dat in Duitschland een Sudeten-Duitsch legioen is gevormd, gelijk aan het voormalige Oos- tenrijksche legioen. Dit legioen staat onder leiding van een zekeren Krebs en telt acht regimenten. Krebs was vroeger secretaris van de Tsjechische nationaai-socialistische partij en is thans naar Duitschland uitge weken. Het legioen zou Tsjecho-slovakije moeten binnendringen op het oogenblik, dat Duitsche troepen naar de Tsjechoslo- vaaksche grens oprukken. En de Italiaansche aspiraties, Onder den titel „de Middellandsche zee de zee van Italië" publiceert aldus meldt Stefani het Italiaansche blad „Tribuna' een nog niet uitgegeven brief, in 1868 door Bismarck gezonden aan den Duitschen am bassadeur te Florence, die het schrijven moest overhandigen aan den Italiaanschen patriot Guiseppe^ Mazzini. Het blad schrijft, dat deze brief Italië den voorrang in de Middellandsche zee toekent, dien door het fascisme wordt geëischt en dat het sehrij ven op het oogenblik van groot belang is zoodat publicatie gewenscht is. In den brief wordt gezegd, dat Frankrijk en Italië in de Middellandsche zee altijd rivalen zullen zijn. Frankrijk benijdt Italië zijn mooie kust en zijn vele goede havens en Italië mag niet toestaan, dat Frankrijk meester in de Mid dellandsche zee wordt. Het keizerrijk aan de Middellandsche zee, aldus het document, moet de voortdurende gedachte van Italië zijn. DRAMA OP DE KERMIS. In de Noenelderenstraat der gemeente Berg bij Tongeren heeft het 40-jarige ge meenteraadslid J. Gommers twee jonge mannen van 21 en 23 jaar rnet een mes doodgestoken. Volgens een eerste onder zoek zou een onderlinge oude veete de aan leiding tot het drama geweest zijn. De moorddadige dorpsmagistraat vluchtte, doch werd spoedig gearresteerd. DE BULTENAAR IN DEN KOFFER. Te Knokke is gearresteerd een 33-jarige bultenaar uit Brussel wegens diefstal van twee valiezen met waardevollen inhoud uit de goederenhergplaats der Spoorwegen. Bij onderzoek bleek, dat de bultenaar in een specialen koffer per trein uit Brussel ver zonden was aan zijn eigen adres te Knokke, terwijl op den koffer stond, dat deze door den eigenaar persoonlijk zou algehaald worden. De bultenaar is echter des nachts uit den koffer gekropen en heeft de vlucht weten te nemen met de gestolen valiezen. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld ten einde de medeplichtigen op te sporen. Vol gens verklaring van den bultenaar zou hij reeds negenmaal in een koffer per trein verzonden zijn. Communistisch dagblad in beslag genomen. Het communistische dagblad „La Voix du Peuple" meldt, dat zijn uitgave van j.l. Zaterdag te Spa en in andere gemeenten, op last van het parket van Verviers, in beslag is genomen. Dit nummer bevatte een scherp artikel, waarin, naar aanleiding van de aanstaande legeroefeningen in de Ardennen, beweerd werd, dat deze tegen Frankrijk waren gericht en tevens de Ko ning en minister-president Spaak op belee- digende wijze werden aangevallen. (N.R.C.) DE WEEDSCHE HERFSTMANOEUVRES. Duitsche persstemmen, Eenige Duitsche dagbladen behandelen de critiek die in een deel van de buiten landsche pers wordt uitgeoefend op de Duitsche militaire oefeningen van dit jaar. De eenzijdige opwinding over deze herfst- manoeuvres, aldus schrijft de Deutsche Allgemeine Zeitung, is er een teeken van, dat men in het buitenland nog steeds niet gewend is aan de gedachte der rechtsge iijkheid. Dit bevestigt opnieuw de juist heid der Duitsche opvatting, dat Duitsch land deze rechtsgelijkheid nooit tot stand zou hebben gebracht, wanneer het haar niet zelf had genomen. Iedere weermacht moet zijn reservisten oefenen en geoefend houden. De critici van Duitschland zien volkomen over het hoofd, dat zij zelf sinds twintig jaar hun reservelichfingen oplei den, terwijl in Duitschland onder het oude, gedwongen systeem van de langdienende 100.000 man zestien reservelichtingen zijn uitgevallen. Het Berliner Tageblatt merkt op: Wan neer Fransche journalisten meenen, dat zij hun lezers steeds weer opwindende sen saties moeten voorzetten, is dat hun zaak. Er zijn echter ter wereld zooveel opwin dende en bloedige gebeurtenissen, zooals bijv. in Spanje en Palestina, dat men er van zou kunnen afzien normale gebeurte nissen in Duitschland op fantastische wijze zoo lang af te schilderen, dat daaruit ten slotte vreeselijke spookverschijningen zijn geworden. Men zal er in het buitenland aan moeten wennen, dat het nieuwe Duitsch land in ieder opzicht een gelijk recht als de overige mogendheden voor zich op- eischt. De resultaten van deze onttrekking van arbeiders aan het bedrijfsleven zijn b.v. reeds kenbaar aan het feit, dat de herbouw vein Berlijn, welke Hitier zeer ter harte gaat, op vele plaatsen is stopgezet, en in het plotselinge gebrek aan zekere soorten levensmiddelen in Berlijn. GENERAAL VUILLEMIN TE BERLIJN. Op het vliegveld Staaken is de Fransche generaal Vuillemin, die een officieel be zoek aan Duitschland brengt, gisteren ver welkomd door den Franschen ambassadeur, den Franschen luchtvaartattaché en den Franschen militairen attaché, terwijl van Duitsche zijde namens den rijksminister van luchtvaart, Goering, verschenen was de generaal der luchtvaart Milch, lt. gene raal Stumpf en verscheidene andere hooge officieren. Na de begroeting inspecteerde generaal Vuillemin de .eerecompagniej, waarna hem in het casino een dejeuner werd aangeboden. Vandaag zou generaal Vuillemin het jachteskader Richthofen in Doeberitz be zoeken en vervolgens de vliegtuigfabrieken te Leipzig bezichtigen. OVERSTROOMINGEN IN BEIEREN. Tengevolge van hevige regens, hebben zich in het Zuiden van Duitschland over stroomingen voorgedaan. Het meer van Constanz is aanmerkelijk gestegen en op vele plaatsen zijn de oevers overstroomd. In Lindau staat het water ongeveer een meter hoog in de straten. Het Roode Kruis, de brandweer en leden van S.A. en S.S. heb ben ononderbroken gewerkt om de men- schen uit de huizen te brengen. Nabij Landshut is de Lech buiten de oevers getreden, hooischelven zijn wegge spoeld en landerijen staan onder water, ter wijl in Vorarlberg het verkeer door de overstroomingen wordt bemoeilijkt. WRAAK VAN BIJEN. Vrier paarden gedood, twee men- schen zwaar gewond. Gisteren zijn bij Seppenrade nabij Mun ster (Westfalen) vier paarden door bijen zwermen gedood en twee menschen ernstig gewond. Toen een boer met zijn helper bezig was een dorschmachine te vervoeren, werden de vier paarden, welke de dorsch machine trokken, plotseling aangevallen door zwermen bijen. De paarden werden zoo gestoken, dat zij omkwamen. Toen de beide mannen poogden de paarden te hel pen, vielen de bijen ook hen aan en staken hen zoo, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Men veronderstelt, dat een der paarden bij het wegjagen van vliegen met zijn staart een bij heeft geslagen en dat de zwermen wraak hebben genomen. HOE VROUWEN HITLER MOETEN GROETEN. Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" te Berlijn verneemt, is eerst daags een decreet te wachten nopens de houding van dames in gezelschap van Hit- Ier. Bij het begroeten van den Leider zul len zij de rechterhand met gebogen elle boog moeten opheffen tot schouderhoogte en tegelijkertijd het hoofd moeten buigen. Deze vorm van groet zal voor het eerst moeten worden gebracht bij het bezoek van den Hongaarschen regent en mevrouw Hor- thy. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—46% A Amsterd. Bank 147%147 A Ned. Gist- en Spiriusf. 507 A De Schelde N.B. 44%46 C Am. Smelt en Ref. 34%35% A Born. Sum. H.M. 176178 A Houth. Alberts 97%98 C Union Pac. Rr. 64%64% C Int. Nickel Cy. 35%—36%' A Pref. Lever-Bros 140139% Ned. 38 1000-3 102—102 O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 83%—83% A Koloniale Bnk 147148 A N.I. Hbk. 600 135—136 C Ned. H. M. 1000 156—156 A v. Berkeis Pat. 62%63% C Calvé-Delft 89—89 „Heeft u gesoupeerd?" A Philips Gem. B. afg. 244%246-48 C Unilever 154%—156-55% C Am. Car en Foundry 18%19%-20 C Anaconda Cop. 24%25%-% C Bethlehem St. 41—42%-% C Kennec Copper 29%29%-% C Rep. Steel 13%—13%-% C U. Staes St. C. 42%—43%-% C North Am. Cy. 14%—15% A Kon, Petr. Mpij. 337%—337%-39% C Contin. Oil Cy. 22%—23%-% C Phillips Petr. Comp. 29%—29% C Shell Union O.C. 11%—12-% C Tide Water Ass. Oil 10%10% A Ned. Scheepv. U. 116117% A H.V. Amsterdam 460460-63% A Java Cult. Mij. 175—175% A N.I. Suiker U 180—180 A Deli Batavia 222%225% C Deli Mij. 1000 286%—291%-% - Philips - Konlnkl. - - H.V.A. - Obl.Markt - Markt Suiker (Wettig Amerika Olie Schepen Rubber Amerika - Tabak A Senembah 253%—257-59 C Baltimore Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 13%—13%-% A Southern RIw. 8%9 A Amst. Rubb. C. 222%—224-26% A Deli-Gat. Rubb. 152—155 A Hessa Rubber 128—129% A Serbadjadi S.R. 105%—107-09 WISSELKOERSEN. Heden. Londen 8.93% Berlijn 73.37% Parijs 4.99% Brussel 30.80 New-York 1.82% Gister, 8.93% 73.50 4.99% 30.87 1.83%' DE MANOEUVRES EN HET BEDRIJFS LEVEN. De N.R.C. meldt: De manoeuvres, die naar het schijnt nog wel wat langer dan zes weken kunnen duren, zijn thans goed en wel aan den gang en tegelijkertijd worden nog steeds arbeiders opgeroepen om werk te verrich ten aan grensfortificaties. Aan hun vertrek wordt in het geheel geen openbaarheid gegeven, ofschoon de autoriteiten gaarne zouden willen, dat het buitenland erdoor geïmponeerd werd. Uw correspondent heeft het vertrek ga degeslagen van een trein, welke te midder nacht uit Berlijn naar Trier vertrok en waarmede ongeveer 500 man, meest arbei ders, maar ook klerken enz., voor hun „spe ciaal w*erk" aan de Luxemburgsche grens meegingen. Er waren weinig bloedverwanten om af scheid te nemen. Het was den mannen verboden zich met buitenlanders te onder houden, maar men kon op hun gezichten lezen, dat zij met zeer gemengde gevoelens vertrokken. Velen van hen, die plotseling weggeroepen waren uit hun dagelijksch werk, beseften dat hen, ter plaatse van bestemming aangekomen, allerlei werk opgelegd zou kunnen worden en dat zij voor onbepaalden tijd in een onbekend avontuur werden gestort. Zooals reeds is gemeld, drukken de op roepingen van reservisten en conscriptie TWEE JONGE POLEN GEMOLESTEERD Het dagblad Ikc verneemt uit Dantzig, dat een zestigtal geüniformeerde nationaal- socialisten twee jonge Polen, van 15 en 17 jaar, hebben afgeranseld, omdat zij de haakkruisvlag niet hadden gegroet. Mgr. HLINKA OVERLEDEN. Mgr. Hiinka, de leider der Slovaaksche autonomisten, is gisteravond overleden. Andreus Hiinka werd in 1864 geboren. In 1889 werd hij tot priester gewijd. Als leider der Slovaaksche katholieken speelde hij reeds vroeg een rol in het politieke leven. De Hongaarsche regeering heeft hem indertijd gevangen gezet wegens na tionalistische propaganda. Hij streed voor autonomie van Slovakije, doch was tegen de campagne van lord Rothermere voor een herziening van het verdrag van Tria non. Hiinka was lid van het huis van afge vaardigden en president van de Ludova Banka. Voorts was hij directeur van de „Slovak", een te Bratislava (Presburg) verschijnend dagblad. Hij was voorzitter zitter van de Slovaaksche parlementaire club, rector van de parochie ruzomberok en protonotarius apostolicus (a.i.p.). EEN LAND ZONDER WERKLOOZEN. Reuter meldt uit Riga: Alle staats- en gemeenteambtenaren in Letland, die zelf land bezitten, of familie leden willen helpen bij het binnenhalen van de oogst, krijgen extravacantie, aan gezien er een tekort aan werkkrachten is. Letland kent geen werkloosheid en ieder jaar komen duizenden landarbeiders uit Polen en Lithauen in den zomer naar Let land om op het land te werken, MAATREGELEN TEGEN JOODSCHE EMIGRANTEN. Vier-en-vijftig Oostenrijksche Joden, die dezer dagen met het stoomschip „Ariadne" uit Stettin te Helsingfors aankwamen, zijn, hoewel zij hun papieren in orde hadden, geruimen tijd door de autoriteiten aan boord gehouden voor zij, vlak voor het schip weer naar Stettin moest terugkeeren, toestem ming kregen om aan land te gaan. In verband hiermee deelt het Finsche departement van buitenlandsche zaken me de, dat er den laatsten tijd ruim honderd Oostenrijksche Joden in Finland aangeko men zijn en dat die slechts toegelaten zijn omdat de Israëlitische Gemeente te Hel singfors beloofd had voor hen te zullen zor gen. Zij mogen echter slechts zoo lang in Finland vertoeven als noodig is om een ver blijfsvergunning voor een ander land te verkrijgen. Slagen zij hierin niet binnen re delijken tijd, dan worden zij naar Duitsch- Hierbij kan aangeteekend worden, dat de Finsche regeering mede in verband met de komende besprekingen te Genève over het vluchtelingenvraagstuk, zoo min mo gelijk vluchtelingen wil toelaten. Men meent, dat Finland, met zijn vele Russische emigranten, in verhouding tot vele andere landen reeds een zeer groot aantal politieke vluchtelingen herbergt. (N.R.C.) BRITSCH .OFtfTOIER DOOR ONTPLOFFEND^, M5JN DOODELIJK GEWOND. j. iw. - - - - Nabij Acre is gistermorgen een Britsch officier doodeltjk gewond, -toén een land mijn tot ontploffing kwam onder een vrachtauto. Twee soldaten werden voorts gewond. Eenige bandieten hebben gisteren een overval met roof gepleegd te Nabloes, waar zij bij den ingang van het postkantoor een postbeambte dwongen postzakken over te geven. Men gelooft, dat één postzak een bedrag van 2000 pond sterling inhoudt. De moord op de spoorwegarbeiders. De autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar den moord op 26 spoorweg arbeiders in den staat Michuacan. Van ver schillende plaatsen zijn troepenafdeelingen vertrokken om de bende moordenaars te zoeken. Het hoofd van de bende is een ze kere Flores, die talrijke misdaden op zijn geweten heeft. Flores had een lijst van slachtoffers; voor den moord las hij de namen af. Na de mannen, die lid waren van een bepaalden vakbond, met geweer- en revolverschoten te hebben gedood, ver minkten de moordenaars de lijken met hun dolken. Enkele arbeiders werden niet vermoord, doch hen werd de tong uitgerukt. ccgZSSH „W« willen vrede, veiligheid, vooruitgang en welvaart voor ons zelf en voor alle naties. De Amerikaansche minister van buitenl. zaken, Cordell Huil heeft gisteravond voor de radio een redevoering uitgesproken, waarin hij een waarschuwing uitsprak te gen internationale wetteloosheden en tegen het vertrouwen op wapengeweld. Huil begon met nadruk te verklaren, dat het eerste belang voor alle naties gelegen is in vrede, met rechtvaardigheid en econo mische welvaart, met stabiliteit. Deze doel einden worden thans op ernstige wijze in gevaar gebracht in vele deelen der wereld. De staatssecretaris vervolgde met er bij alle regeeringen en volken op aan te drin gen waakzaam te zijn tegen zekere ont wikkelingen, die genoemde doeleinden in gevaar brengen, en een open oog te hebben voor de problemen, die daarmede in ver band staan. Heden ten dage, aldus Huil, vormen invallen in het gebied van souve- reine staten, vernieling van wettig gevorm de regeeringen, gewelddadig in beslag ne men van tot dusverre onafhankelijke poli tieke eenheden, ingrijpen in de binnenland- sche aangelegenheden van andere naties, schending op groote schaal van vaststaan de verdragsverplichtingen, en pogingen om internationale geschillen te beslechten met wapengeweld, evenzoovele bewijzen voor een verval, dat ernstig de grondslagen zel ve van onze beschaving aantast. Er bestaat en er kan geen twijfel bestaan ten opzichte van den voorkeur en het verlangen van het volk in dit land, aldus spr. Wij willen vrede, veiligheid, vooruitgang en welvaart voor ons zelf en voor alle na ties. Wij gelooven in en geven steun aan economischen wederopbouw, als grondslag van een stabiele, internationale welvaart, eerbied en inachtneming der verdragen zoo wel wijziging van die verdragen, wan neer dat noodig is in een geest van hulp vaardigheid en aanpassing, zelfbeheer- sching bij het nastreven van een politiek van nietinmenging in de binnenlandsche aangelegenheden van andere naties, er regeling van geschillen door vreedzame on derhandelingen, internationale samenwer- overtuigd, dat geen ander program op den langen duur een hinderpaal kan opwerpen tegen, en een ommekeer teweeg kan bren gen in het huidige, noodlottige afdrijven in de richting van internationale anarchie en van een gewapend conflict op een reusach tige schaal. De ontwikkelingen van iederen dag, zoo vervolgde Huil, maken het feit steeds dui delijker, dat onze eigen toestand diep aan getast wordt door hetgeen elders ter we reld geschiedt. Daarom is het noodzakelijk dat wij, als natie, steeds vastberadener worden in ons verlangen en steeds doeltref fender in onze pogingen om tezamen met de andere volkeren altijd binnen het kader van onze traditioneele politiek van „geen verwikkelingen" steun te ver leenen aan het eenige program, dat het ge tij der wetteloosheid kan keeren en dat de wereld hecht kan plaatsen op den eenen en eenigen weg, die leiden kan naar een duur- zamen vrede en naar veiligheid. Aangezien meer en meer naties dit pro gram aanvaarden en den wil toonen te werken aan een herstel van gezonde eco nomische betrekkingen, een gezonde inter nationale moraal en gezonde beginselen voor volkenrecht en rechtvaardigheid, zal het, zelfs voor de naties, die thans verkla ren uitsluitend te vertrouwen op een poli tiek van wapengeweld, duidelijker worden, dat de overweldigende meerderheid der menschheid den vasten wil heeft te leven in een wereld, waar de wetteloosheid niet wordt geduld en waarin vreedzame, econo mische en cultureele betrekkingen niet worden geschonden. DE VLIEGONGELUKKEN BIJ SAN DIEGO. Zeven dooden. Officieel wordt medegedeeld, dat bij de vliegongelukken aan de Golf van San Die- go zeven en niet vijf personen het leven hebben verloren. Er zijn vier personen ge wond. TWEE VROUWEN VERMOORD. Nabij Cleveland heeft de politie onder een blok beton in het veld het in stukken gesneden lijk van een vrouw gevonden. De politie veronderstelt, dat dit het stoffelijk overschot is van het elfde slachtoffer van eenzelfden moordenaar, die sedert eenige jaren zijn luguber bedrijf uitoefent. Eenige uren later werd in hetzelfde veld nog een stoffelijk overscoht van een vrouw gevonden. Dit slachtoffer was eer der vermoord dan het andere, dat onge veer drie weken geleden moet zijn gedood. SPOORWEGSTAKING. De spoorwegarbeiders te Waukagan heb ben besloten het werk neer te leggen uit protest tegen een salaris-vermindering van 15 procent. Onmiddellijk na de stemming werd het verkeer stopgezet op de lijn Chicago-Milwaukee, waarlangs dagelijks 14.000 reizigers worden vervoerd. land teruggezonden. Er zijn maatregelen ge- ..—w. w. - nomen om een verdere invasie van Oosten-1 king en een zoo vrij mogelijk intellectuee arbeiders zwaar op het bedrijfsleven, en I rijksche Joden tegen te gaan. Zoo moeten I verkeer, zoodat door wederzijdsch begrip de de militaire autoriteiten zullen daar reke-1 Oostenrijksche paspoorten voortaan van een I problemen van anderen en de problemen, ning mee moeten houden. Om die reden I Finsch visum, te verleenen door het depar-1 die zich voor allen gemeenschappelijk vocr- is het waarschijnlijk, dat niet geheele lich-1 tement van buitenlandsche zaken, voorzien I doen, op vreedzame en snellere wijze gere tingen tegelijk onder de wapenen geroepen I zijn om er Finland mee binnen te kunnen I geld kunnen worden. Wij bevelen deze za- zullen worden. i komen. I ken allen naties aan. Tevens zijn wij er van De hoofdingenieur-directeur van den. Rijkswaterstaat te Middelburg heeft hedenmorgen aanbesteed het maken van kunstwerken met bijkomende werken voor een veerhaven te Kruiningen. Inschrijvers: N.V. A. v. d. Straaten jr s aannemersbedrijf, Hansweert 69800; M. J. de Wijs en Co., Made 63500; P. Broeke Breda 62250; N.V. Mabuad, Willemstad 59817; N.V. v.h. Van Dongen en van Hove, Dordrecht 59240; N.V. Visser en Smit's aannemersbedrijf, Papendrecht 58778; N.V. C. Kasteleijn en Zonen's aan nemersbedrijf, Dordrecht 58380; B. M. van Noordenne, Giessendam 57880; L. F- Korstanje, Wemeldinge 54230. Er was nog een biljet van L. A. Scheeie te Terneuzen voor 488800. Dit MUet werd echter van onwaarde verklaard, de voorgeschreven bijlage aan ontbrak. Middelburg. Bevallen: M. K. Vellekoop, gebA Rie- mann, z.; W. M. A. van Waegeningh, geb. van Eechoud, z.; A. A. Loontjes, geb. van Opdorp, z.; H. W. E. van der Hofstede, geb. Jans, d.; S. Florisse, geb. Wielemaker, d. Getrouwd: W. J. M. van Hertrum, 33 j en T. J. Engelsma, 25 jr; P. J. v. d. Kloet, 25 jr en J. C. Kole, 30 jr. Goes. Bevallen; A. L. M. de Rechter, geb Smit (woonachtig te Kloetinge). (de

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2