lp MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT BINNENLAND. ZEELAND. Noodweer boven Laren (N.H.) AUTO IN ONDERMIJNDEN WEG een Het prinselijk paar op reis. KERK EN SCHOOL. ZEEUWSCH PROFETENBROOD, het echte reeds bijna 80 jaren. M, PETERSE, Hofleverancier, Lange Delft 75 Middelburg. (Ingez, Med.) LEGER EN VLOOT. MIDDELBURG. WEERBERICHT. GOES. Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkad.e Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 190.>1 AAM)AU 15 AUG. 1938 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct„ Talrijke gevallen van bliksem inslag. Tijdens een zeer hevig onweer is Zater dagavond de bliksem op verscheidene plaat sen ingeslagen te Laren (N.H.). In een noodwoning, bewoond door den heer Z., sloeg de bliksem de bewoners tegen den grond en er ontstond een begin van brand, dat echter door den heer Z. zelf werd ge- bluscht. De inboedel werd door den bliksem voor een groot gedeelte zwart geblakerd. Van perceel Zevenenderdrift 63, waarvan de bewoners afwezig waren, vernielde de bliksem schoorsteen en dak. Brand werd niet veroorzaakt. In tientallen woningen sloeg de bliksem op de electrische geleidingen, zoodat de be woners in het donker kwamen te zitten. Door den geweldigen stortregen waarme de het onweer gepaard ging, kwamen in verscheidene wijken de wegen en straten onder water te staan. Zware brand door blikseminslag te Gorkum. Bij een hevig onweer, dat zich Zaterdag avond boven Gorkum en omgevig deed gel den, is de bliksem geslagen in de groote houten schuur van het woonwagenkamp aan de Bullekenslaan aldaar. De schuur, die toebehoorde aan den aannemer van den gemeentereinigingsdienst, bevatte 40.000 pond hooi, twee auto's van de gemeenterei niging, karren, paardentuig en bussen ben zine. Alles ging in de vlammen op. De scha de, die op 14.000 gulden wordt geschat, wordt gedeeltelik door verzekering gedekt. 120.000 eieren verloren gegaan. Tijdens een hevig onweer, dat zich Za terdagavond omstreeks negen uur boven den Gelderschen Achterhoek ontlastte, werd door blikseminslag brand veroorzaakt in het eierenpakhuis van de firma Pothof aan den Varsseveldschenweg te Lichtenvoorde. De brand vond in 150 balen houtwol een gretig voedsel en het geheele pakhuis brandde wel dra als een fakkel. De brandweer kon door tekort aan slangen en gebrek aan water niets tegen dit vuur uitrichten. Het geheele pakhuis, waarin 120.000 eieren en een gloed nieuwe eiersorteermachine waren geborgen, werd een prooi der vlammen. Ook het aan het pakhuis grenzende woonhuis, bewoond door de familie S., werd door het vuur aan getast en brandde totaal uit. Dank zij de gunstige windrichting, bleef het nabijgele gen café „Tramstation" behouden. Zeilwedstrijd mislukt. Onweer sticht verwarring op het Snee- ker meer. Zaterdag begon op het Sneeker meer de 5e z.g. Sneekweek (zeilwedstrijden), waar voor een record-belangstelling bestond. Om twee uur was het zeer warm en windstil, zoodat de start der dertien klassen een mis lukking werd. De gestarte vaartuigen ble ven n.l. alle vóór den starttoren liggen, tel kens voegden zich daar de schepen van een volgende klasse bij, zoodat er tenslotte een massa schepen dicht opeen lag. Wel leverde dit een fraai gezicht op, maar voor het ver loop van de wedstrijden was het minder gunstig. Plotseling veranderde het beeld. Groote donkere wolken hadden zich boven het Sneeker meer samengepakt en zeer on verwacht woedde een hevig onweer. De wind kreeg plotseling stormkracht en in een ommezien was het water in heftige beroe ring. Het eene schip na het andere, vooral die in de kleine klassen, sloeg om en talrijke anderen liepen bij botsingen zooveel averij op, dat zij van verdere deelneming moesten afzien. Van vele booten brak de mast met hevig gekraak af. Het was een angstwek kend schouwspel. Onmiddellijk schoten van alle kanten motorbooten toe en, voor zoo ver thans bekend, heeft men alle drenke lingen kunnen redden. Maar de omgeslagen bootjes bleven op het meer drijven en boden het droevig bewijs van een mislukten eer sten dag van de Sneekweek 1938 Wel maakte nog een aantal booten ge bruik van de wind om de voorgeschreven baan te zeilen, maar de resultaten van de scheepjes, die nog door de finish gingen, kon in de algemeene verwarring niet wor den vastgesteld. Groote boerderij afgebrand. Zaterdagavond is te Elden, gemeente Eist, de groote boerderij van den landbou wer j. f. Pruyn door den bliksem getroffen. Eet groote woonhuis met de schuur, waarin et zoo pas gewonnen koren was binnenge- st°nden spoedig in volle vlam en n geheel af. Ook de inboedel ging f SnnnnVerloren- De schade, die op 40.000 gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. wolkbreuk te Amersfoort. Tijdens een hevig noodweer, dat zich Zaterdagavond boven Amersfoort heeft ontlast, is een merkwaardig ongeluk ge beurd, dat, gezien de omstandigheden bui tengewoon goed afliep. Op een zeer druk kruispunt van wegen ontstond omstreeks kwart voor negen een wegverzakking, waarschijnlijk doordat het ter plaatse liggende riool de enorme wa termassa's, die het als gevolg van den ge regen regenval kreeg af te voeren, niet wanL nnen verwerken en gesprongen is, hoeveelvf - °nder het wegdek een groote Juist Zand werd weggespoeld. nf.sqeera0p het moment van de verzakking sonenautn6811 Uit EngeIand afkomstig por- voorwielen J*64 Vier inzittenden' Toen da met mati» erzakterb kwam de wagen, die snelheid reed, vanzelf tot stil de auto verlaten^ttC+en k°nden n,0g1bijlijds Hen wnc„ Het voorste gedeelte van wegdek en "hip'lrdween geheel onder het vaif buizen e^Llen? °P) 'f "fT* heel bloot kwam te i plaatse' dat ge" m te liggen en dat voor kwam, dat de auto geheel in den kuil zou verdwijnen. Het water spoelde steeds meer zand weg, zoodat ten slotte een gat ontstond van cir ca 2% meter diepte, met een middellijn van ongeveer twee meter. Ten gevolge van de verzakking ontstond een lek in een gasbuis, waarbij een groote hoeveelheid gas ontsnapte. Het noodweer maakte het onmogelijk, onmiddellijk met de herstellingswerkzaamheden te beginnen. In afwachting daarvan zorgde de politie, daarbij geassisteerd door militairen, voor een afzetting van de ontredderde plek. Voorts trof men maatregelen om het ver keer om te leiden. Later op den avond, toen de regen in hevigheid afnam, is het gemeentepersoneel met de herstellingswerkzaamheden begon nen. Deze hebben tot diep in den nacht voort geduurd. Het personeel van een garage heeft den „gezonken" wagen opgetakeld. De auto bleek niet noemenswaardig bescha digd te zijn. Er was veel publieke belangstelling. EEN GAT IN DE SPOORBAAN ENKHUIZEN—HOORN. Zondagmorgen kort na het vertrek van de treinen 350 en 352 van Enkhuizen ontdekte een visscher, die het .nieuwe viaduct in den spoorlijn EnkhuizenHoorn passeerde, een grondverzakking onder de rails aan de Oostzijde van het viaduct. Hij waarschuwde de autoriteiten, die de noodige maatregelen namen, om den trein op te houden. In de spoorbaan was een gat ontstaan ter lengte van twee tot drie meter, dwars over de baan, en ruim één meter diep. Grind en zand waren verzakt, tengevolge waarvan de spoorstaven met vier dwarsliggers over 2 tot 3 m zweefden. Direct zijn maatregelen genomen om het gat te dichten, zoodat de treinenloop geen vertraging zal ondervin den. Een nader onderzoek zal moeten uitwij zen wat de oorzaak van deze verzakking is. Het is waarschijnlijk, dat de overvloe dige regen er niet vreemd aan is. DE JEUGDHULDE AAN H.M. DE KONINGIN. Deelneming van Indische ge meenten. Het uitvoerend comité voor de nationale jeugdhulde op den avond van zes Septem ber aan H M. de Koningin, op den Dam te Amsterdam, deelt mede, dat het departe ment van binnenlandsch bestuur te Bata via bericht heeft, dat 23 vlaggen van de volgende Indische gemeenten zullen wor den vervaardigd voor de jeugdhulde op den Dam; Batavia, Buitenzorg, Soekaboemi, Bandoeng, Cheribon, Tegal, Pekalongan, Semarang, Salatiga, Magelang, Madioen, Modjokerto, Soerabaja, Blitar, Malang, Pa- soeroean, Palembang, Padang, Medan, Pe- matang-Siantar, Makassar, Menado en Am- boina. In den linkerhoek zullen de gemeente wapens worden aangebracht. Elk wapen zal met rubber-olieverf op twee doeken worden geschilderd, welke tegen elkaar worden gelegd, zoodanig, dat het wapen aan beide zijden van de vlag een positief beeld geeft. De vlaggen worden van katoenen stoffen vervaardigd en wegen gemiddeld 1009 gram per stuk. Zij worden per K.L.M. naar Ne derland verzonden. HET REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN EN DE B.V.L. De Bijz. Vrijw. Landstorm defi leert voor H. M. de Koningin. Huldigingssamenkomst, waarbij tevens het 20-jarig bestaan van den B. V. L. herdacht wordt. Op Zaterdag 27 Augustus a.s. mag de Bijzondere Vrijwillige Landstorm zijn hulde brengen aan H. M. de Koningin, met een défilé des middags om 3 uur voor het paleis Huis ten Bosch te Den Haag. Des morgens om 11 uur van dien dag wordt een huldigingssamenkomst van den B.V.L. gehouden in de zalen van den Die rentuin, in welke samenkomst enkele pro minente figuren het woord zullen voeren. Van de 94.000 vrijwilligers van den B.V. L. is een vertegenwoordiging van plm. 3000 vrijwilligers gekozen, om samenkomst en défilé mede te maken, in groote lijn: de reserve-officieren, die vrijwilliger van den B.V.L. zijn, de leden van de gewestelijke landstormcommissiën, en de plaatselijke leiders van de B.L.V.-afdeelingen uit het ge heele land. Hoewel met deze vertegenwoordiging al le gewestelijke verbanden en zelfs alle 1200 afdeelingen uit ons land hun hulde aan H. M. de Koningin bewijzen, zullen de duizen den vrijwilligers en hun gezinnen, die uit den aard der zaak niet in het bezit van een toegangskaart zijn gekomen, de plechtighe den te Den Haag toch kunnen volgen,.daar de K. R. O de huldigingssamenkomst uit zendt, van 11 uur tot half een. De radiore portage van het défilé zal zich tot een oog geverslag bepalen, dat op gramofoonplaten wordt opgenomen, die dien zelfden avond van' 7.358.00 zullen worden doorgegeven. De samenkomst in de zalen van den Die rentuin vangt om 11 uur aan. Sprekers zijn luitenant-generaal L. F. Duymaer van Twist, voorzitter van de Nationale Land storm Commissie, dr. H. Colijn, minister van algemeene zaken, prof. mr. p. j. m. Aalberse, minister van staat, dr. J. j. c. van Dijk, minister van defensie, de hr. H. van Boeyen, minister van binnenlandsche zaken en reserve-generaal-majoor H. de longh, inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm. Deze samenkomst wordt afge wisseld door muziek van leden van de Ko ninklijke Militaire Kapel. Het défilé, dat 's middags om 3 uur voor het Huis ten Bosch aanvangt, staat onder commando van reserve-kolonel J. R. L. Jans, aangewezen commandant van het Vrijw. Landstorm Korps Limburgsche Ja gers. Om het hart van anderen te treffen, moet ge woorden spreken, die u uit het hart komen. De volgorde der verschillende landstorm- korpsen is bij loting bepaald. Deze volgorde komt bij het défilé telkens naar voren bij de detachementen: vaandel, vaandelwacht, reserve-officieren; leden gewestelijke land stormcommissiën; gewezen reserve-officie ren; plaatselijke leiders. Deze volgorde is: 1. Limburgsche Jagers; 2. West-Brabantsch Verband; 3. Drentsch Verband; 4. Friesch Verband; 5. Verband Alkmaar; 6. Verband Groningen; 7. Stel ling van Amsterdam; 8. Zuid-Holland: West; 9. De IJssel en Vollenhove; 10. Nieu we Hollandsche Waterlinie; 11. Verband Dordrecht; 12. Kennermerland; 13. De Ve luwzoom; 14. De Meijerij; 15. Zeeuwsch Verband; 16. Verband Monden van de Maas; 17. Veluwsch Verband; 18. Twentsch Verband en 19. Landstormkorps Rotterdam. Ieder landstormkorps voert zijn Koninklijk erkende vaandel mede, zoodat alle 19 land stormvaandels aanwezig zullen zijn. Dit is de eerste maal, dat alle landstormvaandels vereenigd zijn na 11 Juni 1932, toen op het terrein Langenberg te Ede door den toen- maligen minister van defensie, mr. dr. L. N. Deckers, 14 koninklijk erkende vaandels uitgereikt zijn. Op het Malieveld wordt ha het défilé een carré geformeerd. Nadat de voorzitter van de Nationale Landstorm Commissie hier een enkel woord heeft gesproken, treden de \aandels met de vaandelwachten uit met de voorgeschreven eerbewijzen, waarna het défilé ontbonden wordt. Prinses Beatrix naar Den Haag. Men meldt ons van officieele zijde, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard heden voor ruim een week per auto op reis zijn gegaan. Het eerste doel is Aken, waar Prin ses Armgaard een kuur doet. Vandaar ligt het in de bedoeling een autotoer door Duitschland en Noord-Italië te maken. Het kleine Prinsesje zal dien tijd bij haar grootmoeder op het landhuis Ruigenhoek logeeren. JUBILEUMTENTOONSTELLING 1938 GEOPEND. Hedenmiddag heeft de minister van eco nomische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, in het Koloniaal instituut te Amsterdam, de jubileumtentoonstelling 1938 geopend, welke tentoonstelling een beeld geeft van de ontwikkeling van hygiëne, onderwijs, volkswelvaart, cultures, scheepvaart en nijverheid in Nederland gedurende het veertig-jarig tijdvak van de regeering van H.M. de Koningin. Eerste h. mis. De parochie van den H. Petrus en Paulus te Middelburg heeft Zondag wederom een harer zonen zijn eerste plechtige h. mis zien celebreeren, n.l. Wegbert van Zuijlekom van de orde der Augustijner Eremieten. Za terdagavond reeds arriveerde de nieuw ge wijde priester. Aan het station afgehaald door de feestcommissie, werd hij naar de ouderlijke woning gebracht, waar pastoor Voorham hem toesprak. Zondagmorgen werd hij aan de kerk door jeugdorganisatie, bruidjes en geestelijkheid ontvangen. Bij het h. misoffer werd de neo mist geassisteerd door pastoor Voorham als presbyter-assistent; pastoor Timp als dia ken en frater Merk O.P. als subdiaken. De feestpredikatie werd gehouden door pater Eligeers van Ulikom, die de macht en de waardigheid van het priesterschap schil derde. Het parochiaal zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze de vierstemmige mis „Salve Regina" van Stahle uit, terwijl na de m. mis werd gezongen „Priesterglorie" van L. A. Dobbelsteen. De feestgave der pa rochie werd des middags op de druk be zochte receptie aangeboden. Om 7 uur ce lebreerde de neomist een danklof. Priester-jubileum. Pastoor Dolle te Goes herdenkt heden den dag, dat hij, voor veertig jaar, tot priester gewijd werd. Van vele huizen wap perde als hulde de vlag. Van tallooze zijden mocht deze alom ge achte en beminde geestelijke blijk van me deleven ontvangen. Geslaagd voor het akte examen En- gelsch l.o. de heer M. Verburg te Goes. Te Rotterdam slaagden voor het exa men hoofdakte de heeren A. C. Brakman, Sluiskil, A. C. Priem, Brouwersha ven en D. Schuitemaker Goes. Te 's Gravenhage slaagde voor de akte Nijverheidsonderwijs 5 de heer B. A. Meijers S o e b u r g. Bij K.B. van 10 Augs. 1938 is wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Oost burg: dr. C. A. Campagne. Geref. Kerk. De heer J. W. Smitt, hans hulpprediker te Oss, heeft het beroep bij de Géref. Kerk te Vere aangenomèn. Deze plaats die door de langdurige ziekte van den vo- rigen predikant, ds. J. van der Guchte, reeds geruimen tijd open stond, zal dus binnenkort weer bezet worden. Bij beschikking van den minister van defensie is de luitenant ter zee der 1 kl. J. S. Bax den 20 Augs. 1938 eervol onthe ven van het bevel over H. Ms. „Brinio" en ter beschikking gesteld. DE KOSTEN VAN ONDERHOUD AAN DE CALAMITEUZE WATÈRKEERINGEN OVER 1937/1938. Gewoon onderhoud 138.780; bui tengewoon 597.132, waaronder 549.260 voor den Willem Anna- polder; totaal 735.912. Het is bekend, dat als regel de water keeringen der calamiteuze polders (dat zijn de noodlijdende polders, die ondanks de heffing van hoog of zeer hoog dijkge- schot de lasten niet kunnen dekken met de gewone inkomsten en dus hulp noo- dig hebben) veel geld kosten d.w.z. veel geld in verhouding tot de financieele draagkracht dier polders. Soms zijn de wa- terkeerende dijk lang, dan weer hebben deze abnormaal veel te lijden van het langs stroomende water der Schelden. We zijn met dat woord „calamiteus" vertrouwd geraakt en niemand ziet er van op, dat er calamiteuze polders zijn. Ze zijn er altijd geweest. En toch is den laat sten tijd het woord „noodlijdend" een schrikbeeld geworden voor velen t.w. voor vele bestuurders van gemeenten. Want noodlijdende gemeenten waren er niet altijd en het getal dier calamiteuzen werd steeds grooter als gevolg van den steeds sterker wordenden werkloozenstroom, waar door sommige gemeenten op meer dan nor male wijze werden geteisterd. Het gewone onderhoud aan de calami teuze waterkeeringen kostte over 1937- 1938 in totaal 138.780, verwerkt aan 21 polders en waterschappen. Behalve deze kosten zijn nog in het belang der zeewering of óeververdedigng aanbesteed onderhands aangenomen of in eigen be heer uitgevoerd de navolgende werken: a. het treffen van voorzienngen in be trekking tot den bekenden, op 14 Decem ber 1936 ontstanen dijkval bij den Willem Annapolder op Zuid-Beveland aan de Wester-Schelde, voor 197.865; b. het uitvoeren van zinkwerk en steenbestor- ting aan den onder letter a genoemden polder, voor 293.695; c. het aanvullen en onder profiel brengen van den dijk langs den Willem Annapolder eveneens een gevolg van genoemden dijkval, bene vens het opruimen van den kistdam aan de binnenzijde van den dijk, welke was geplaatst voor het geval het geheele dijk- lichaam was bezweken, met inbegrip van eenig bij- en meerwerk, voor57.699. Uit het bovenstaande blijkt, dat de to tale kosten aan. den Willem Annapolder bedroegen 549.260, waarbij nog komt voer gewoon onderhoud 1154, welk laat ste bedrag is begrepen onder bovenge noemd bedrag ad ƒ138.780. Verder kostte het treffen van voorzie ningen als gevolg van de op 22 Februari 1937 voorgekomen oeverafschuiving ,aan den Onrustpolder op Noord-Beveland 9432, en het verbeteren van den zeedijk van de calamiteuze polders Ser-Lippens ca., in Zeeuwsch-Vlaanderen 38.440. zoodat de totale kosten in het dienstjaar 1937-1938 niet minder dan 735.912 be droegen. Werkelijk een uitgaaf om res pect voor te hebben. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN DEN BLOEDTRANSFUSIEDIENST NED. ROODE KRUIS. Het le elftal van de voetbalver. Middelburg speelde Zaterdagmiddag op het Gem, Sportterrein te Middelburg een vriend- schappelijken wedstrijd tegen den Weste lijken eerste klasser Sparta uit Rotter dam, ten bate van den bloedtransfusie dienst van de afd. Middelburg van het Ned. Roode Kruis. De belangstelling voor dezen wedstrijd was matig, wat, gezien het goede doel waarvoor gespeeld werd, wel jammer was De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door den Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, en me vrouw Quarles van Ufford, den burgemees ter van Middelburg, den heer M. Fern- hout en meVrouw Fernhout en den kring commissaris voor Zeeland van het Ned. Roode Kruis, mr. R. M. van Dusseldorp. Verder door de bestuursleden der afdee- ling, de leiders van de transportcolonne en vertegenwoordigers o.a. van het bestuur der Godshuizen. Voor den wedstrijd stelden de elftallen van Middelburg en Sparta zich voor de tijdelijk opgerichte tribune op, waarna de voorzitter van de afdeeling Middelburg jhr. F. Beelaerts van Blokland de elftal len heeft toegesproken. Spr. uitte zijn waardeering voor de van alle zijden on dervonden medewerking voor het organi seeren van dezen wedstrijd en spr. heeft voorts de elftallen inzonderheid Sparta dat al zoovele malen wedstrijden ten bate van het Roode Kruis heeft gespeeld, dank gebracht voor de bereidwilligheid deze ontmoeting te spelen. Jhr. Beelaerts van Biokland deed den aftrap, waarop de wed strijd een aanvang nam. Na afloop verzamelden de spelers zich wederom voor de tribune, waar nu de Commissaris voor Zeeland, van het Ned. Roode Kruis, mr. R. M. van Dussel dorp hen toesprak. Spr. bracht den dank namens het hoofdbestuur aan degenen die dezen wedstrijd hadden georganiseerd aan de elftallen die een sportieven strijd hadden gestreden, en vooral Sparta, dat de verre reis naar Zeeland had onderno men. Tenslotte reikte spr. aan den aan voerder van Sparta een door de afdeeling Middelburg beschikbaar gestelde medaille uit. De dames der transportcolonne verkoch Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwakke tot matige wind, aan vankelijk N. tot W., later veranderlijk, aan vankelijk gedeeltelijk bewolkt, later toene mende bewolking, weinig of geen regen, iets koeler in het Noorden, in het Zuiden weinig verandering in temperatuur. UKKEL: matige wind uit N.W. richtin gen, bewolkte hemel met opklaringen, plaatselijk regen, matige temperatuur. Di 16 Augs.: Zon op: 5 h 45; onder 20 h 23. Licht op: 20 h 53. Maan op: 21 h 59; onder: 11 h 41. L.K.: 18 Augs. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Maandag 15 4.34 16.46 10.55 23.30 Dinsdag 16 5.10 17.22 11.31 24.10 Woensdag '17 5.48 18.04 12.12 24.53 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge; Augustus. Hoogwater. Laagwater. Maandag 15 6.26 18.41 12.05 24.29 Dinsdag 16 7.00 19.12 12.40 Woensdag 17 7.34 19.49 1.07 13.21 ten met succes Roode Kruisvlaggetjes. De wedstrijd. Voor de voetbalkenners is deze wed strijd zeker niet meegevaillen. Voorname lijk het spel van Middelburg stelde teleur. Nu dient gezegd dat de groen-witten zeker gehandicapt waren door het niet mede spelen van Dirkse en Neuféglise. Doch de hoofdzaak van het slappe spel was wel, het ontbreken van de noodige geestdrift; maar die schijnt nu eenmaal in alle vriend schappelijke wedstrijden te moeten ont breken. Ook het elftal van Sparta, dat in dezelfde opstelling als wij Donderdag pu bliceerden verscheen, met uitzondering van de Korver en Heshof, voor wie Wuycks en v. d. Wildt invielen vatte dezen wedstrijd vriendschappelijk op, d.w.z. er zat weinig tempo in. Niettemin blonken de spelers toch verre uit boven die van Middelburg, voornamelijk wat bal- behandeling, combineeren, plaatsen van den bal en het opstellen betreft. Jammer dat zij niet felleren tegenstand ondervon den. De uitblinkers waren linksbuiten Se- ton, de beide backs v. d. Leyden en Hout man, de spil Meyer en midvoor Den Boer. In het geheel waren zes spelers opgesteld die ook wel in het eerste elftal uitkomen. Voor de rust bracht midvoor Den Boer den stand op 20, na rust maajkte deze speler nog twee doelpunten, terwijl links binnen Waardenburg één punt maakte. Vlak voor het einde benutte Hertogs een strafschop, zoodat het einde kwam met een 51 zege voor Sparta. DERDE ABDIJUITVOERING. Het was weer niet geweldig druk in de Abdij, toen daar gisterenmiddag het Mid- delburgsch Muziekkorps onder leiding van den heer Joh. H. Caro zijn derde uitvoering in dit seizoen gaf. Maar toch hebben eeni- ge honderden personen met groote aan dacht de uitvoering van het achttal num mers gevolgd en door luid applaus dank gebracht voor hetgeen ook nu op deze zoo geschikte plaats geboden werd. Onder de aanwezigen waren ook vele vreemden, wien men het aan kon zien, dat hij hooge waardeering hadden voor deze uitvoering. Wij zagen er zelfs, die bij het verlaten van de Abdij zich nog van programma's ver zagen om te kunnèh nagaan wat er ge speeld werd. Ook bewees de inhoud der collecte-bus sen, dat verschillende Engelschen geofferd hadden en daarmede een beschamend voorbeeld gegeven hadden aan de stadge- nooten, die wel de muziek willen hooren, maar nog steeds niet overtuigd zijn, dat het bestuur steeds met financieele moeilijkhe den te kampen heeft. De opbrengst mogen niet meer dalen, anders zal het bestuur de moeilijkheden niet meer kunnen overwin nen. EXCELSIOR SPEELT OP DE MARKT. Het aantal belangstellenden op de Markt voor het concert van Excelsior was Zater dagavond vrij groot en het korps heeft met animo en toewijding het aangekondigde programma afgewerkt, waarbij de dames der leden er op uittrokken om bloempjes te verkoopen ten bate van het instrumen tenfonds. Zij deden dit met groot doorzet tingsvermogen. Nu wij toch weer over een uitvoering op de Markt schrijven, zij er op gewezen, dat het ook voor de uitvoerenden zoo hin derlijk geroezemoes vlak rond de tent is afgeloopen. Aan alle zijden staat duidelijk aangekondigd dat men op flinken afstand van de tent ruimte open moet laten, waar aan de politie ook de hand houdt en dit verhoogt het genot van de uitvoering ten zeerste. De kermis. De Groote Markt komt meer en meer vol te staan met molens, tenten, kramen, enz. Het opbouwen is een groote attractie voor de jeugd. Concert in Schuttershof. Morgen, Dinsdag 16 Augustus, hoopt de harmonie „Hosanna" een volksconcert te geven in den tuin van het Schuttershof al hier. Het concert is vrij toegankelijk voor personen boven de 16 jaar. Aanvang 's avonds half negen. Het programma ver meldt: 1. „Marche Tricolore" Allier; 2. „Mad- chen von der Spule", ouverture, Suppé; 3. „Gold und Silber", walzer, Lehar; 4. „Verzameling Chr. Liederen" arr. C. G. Govaarts. Pauze. 5. „Au Pays de la Meuse" marsch P. J. Wiest; 6. „Italiienischen Style ouverture, Schubert; 7. „Czardas des airs Hongrois" Brahms; 8. „Unvollendete Symphonie" le deel, Schubert; 9. „Atilla" fant. sur 1' op Verdi; 10. „Marche du Hé ros", Nicholls.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1