VAD DE BELGISCHE KUST. SPORT. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. (Ingez. Med.) MARKTBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA, ONTVANGEN BOEKEN, AGENDA. Elec, Drukkerij G, W. den Boer, M'burf, 7. Groote fantaisie uit de Operette „Het Lustige Weeuwtje" van F. Léhar; 8. „Mar- che du Héros" van H. Nichols. KOUDEKERKE. Men schrijft ons: Dins dagavond was een jongen uit Middelburg aan het zwemmen in het kanaal nabij het gemaal in deze gemeente. Plotseling begon hjj om hulp te roepen, terwijl hij een paar maal onderging en dan weer boven kwam. Door een hand toe te steken kon hij nog van de remmingswerken af worden gehol pen en uit het water getrokken. Niet ge noeg kan er op gewezen worden hoe streng het is af te keuren dat er door zwemmers onnoodig wordt geroepen en gebruld in het water, aangezien er veel goede zwemmers op den Kanaaldijk zaten en er thans niet één een hand uitstak om den drenkeling te helpen, daar ook nu weer, ten onrechte dit maal, aan een grap werd gedacht! OOSTKAPELLE. Woensdagavond gaf het muziekkorps E.M.M. van Serooskerke al hier een concert op een podium, opgesteld bij het gemeentehuis. Zooals gewoonlijk, was er veel volk op de been en werd ook door de vele vreemdelingen, hier aanwezig, met aandacht geluisterd en getuige het her haaldelijk applaus, mag het een geslaagd concert genoemd worden. SOEBURG. Eergisteravond vergaderde in café „De Zwaan" de buurtvereeniging Vlis- singsche straat en Burchtstraat ter bespre king van de straatversiering ter gelegen heid van de aanstaande feestelijkheden. De opkomst was zeer gering. Van de ruim 160 gezinnen zijn er 60 lid der buurtver eeniging. De contributie bedraagt 5 ct. per week. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur noodgedwongen moet afzien van een straatversiering die een eenigszins toonbaar effect kan maken, daar de kas dit niet toe laat. Opgemerkt werd dat het niet opgaat om, al zou de kas het toelaten de heele straatlengte te versieren ten laste van 60 leden tegenover 100 gezinnen die geen lid zijn. Aangenomen werd een feestje te be reiden voor de kinderen der leden. ZEEDUIVELS GEVANGEN. VERE. Zooals wel eens meer voorkomt buitensgaats onder de kust zijn ook de zer dagen weer eenige vreemde! zeevis- schen gevangen. Dinsdag ving de Arm. 10 een tweetal zeeduivels, die men evenwel weer overboord wierp. Woensdag kwam de Arm. 54 met een dergelijk dier binnen, dat veel bekijks had. De visch, die ook wel zeekikvorsch, hoze- bek of hozemond genoemd wordt, heeft een lengte van een meter, bezit twee dubbele rijen vervaarlijke punttanden en een keelgat waardoor met gemak een haas binnengewerkt kan wordeii. De lange staart, als die van een rog, heeft een geweldige kracht. In de visscherstaal heet het dier ook wel vioolvisch, zulks nade- maal met een beetje goede wil dit mu ziekinstrument in den vorm van dezen visch gezien kan worden. VERE. Woensdagmorgen heeft de Arm. 35, schipper L. Schroevers, die doorgaans in de Veersche haven ligt, ernstige averij opgeloopen. De Arm. 35 kreeg buitens gaats! plotseling motorstoornis. Weldra sloeg de motor af en was niet meer op gang te krijgen. Aanvankelijk dacht men met het getij wel onder de kust te kun nen komen, doch de stroom dreef de hoog aars af naar zee en de wind ging zoo goed als geheel liggen. Assistentie bleek noodig en de Arm, 35 werd door een an dere hoogaars naar Vlissingen gesleept, waar spoedig bleek, dat de krukas vast- geloopen en zelfs voor de helft doorgesle ten was. Een belangrijke schadepost voor den schipper. VEEL OESTERBROED. IERSEKE. Van de ongeveer 5.000.000 pannen die uitgelegd zijn, zijn de eerste goed, de middenmoot veel minder, maar de laatste uitgelegde prima bezet met oesterbroed. De regeeringsdienst, speciaal in het leven geroepen om de oestercultuur voor te lichten, wijst in haar Woensdag verschenen 15de bulletin op de geweldige hoeveelheid broed die op het oogenblik in de Schelde drijft en er wordt dan ook voor de eerste dagen een buitengewone broedval verwacht. De oesterbroed is zoo talrijk als sedert 1935 niet is voorgeko men. IERSEKE. De stoomboot „Wilhelmina" voorheen eigendom van de N.V. v.h. I. Willemsen alhier en sedert eenige maan den vertrokken voor de mosselkweekers- firma J. Pols en Zonen te Wijk auf Fohr (Duitschland) is aldaar geheel gemoder niseerd en voorzien van een 100 P.K. Deutz Diesel ruwe olie motor. De Duitschers, anders niet voor een klein geruchtje vervaard op gebied van machinebouw, zien evenwel geen kans om voor de motorboot een goede korlier te bouwen, De bovengenomde firma heeft dan ook besloten om de boot naar de ma chinefabriek van den heer W. Bakker te Ierseke te zenden voor het plaatsen van een nieuwe 4 trommel-motorkorlier, sy steem Bakker. De aandrijving wordt voor zien van een platen vrijloop-koppeling (frictie). Wel een bewijs dat het fabrikaat van den Iersekschen fabrikant gewild en ge vraagd is. Naar we vernemen bevindt zich on der Brouwershaven en Renesse een groote bank fnosselzaacty Reeds hebben enkele Zeeuwsche mosselschippers onder de Ou de Hoeve een mooie vracht gevischt. Ook onder Hellevoetsluis is een groote hoe veelheid gevallen op dezelfde plaats als in 1934. Een Jubileum-tocht door Z.-Vlaanderen Westelijk Deel. Men meldt ons: Ter gelegenheid van het 40-jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin zal Breskens feest vieren; daarbij is vooral van beteekenis, dat op 't programma voor komt een historische tentoonstelling be treffende Zeeuwsch-Vlaanderen. Als men even het rijke historische verle den van dit landsdeel bedenkt, kan die ten toonstelling zeer belangwekkend worden. VOETBAL. Woensdagavond speelde het elftal van Domburg een wedstrijd tegen de Delftsche studenten. Het werd een gelijk spel nl. 2—2. ZWEMMEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Weiss kampioen schoonspringen. Het Europeesch kampioenschap schoon springen voor heeren is gisteravond door den Duitspher Erhardt Weiss gewonnen met een totaal aantal punten van 148.02. Daarmede werd de traditie, dat het Eu- ropeesche kampioenschap schoonspringen tot nu toe door 'n Duitschen zwemmer werd gewonnen voortgezet. De beide Duitsche deelnemers Weiss en Haster vormden een klasse op zichzelf. De Engelsche kampioen Hodges was goede derde. Inge Soerensen Europeesch kam pioene 200 m schoolslag. Ook de 200 meter schoolslag voor dames heeft geen Nederlandsche overwinning op geleverd: Inge Soerensen, het jeugdige Deensche 'schoolslagzwj.nstertje, heeft don titel behaald na een zeer spannenden strijd, waarbij de Engelsche kampioene Storey tweede werd en onze wereldre cordhoudster, Jo Waalberg, als derde aan tikte. Het was bekend, dat Jo Waalberg den laatsten tijd niet in vorm was. Zelfs heeft zij niet kunnen deelnemen aan de Neder landsche kampioenschappen te Haarlem. Het spreekt wel vanzelf, dat door te wei nig training haar vorm achteruitging. Jo Waalberg nam wel onmiddellijk de leiding, doch na 100 meter bleek ,haar voorsprong niet zoodanig te zijn, dat haar zege definitief mocht worden geacht. In tegendeel, de Engelsche zwemster en Inge Soerensen hielden het tempo goed bij en eerst op de laatste 50 meter viel de be slissing. Tot op 25 meter voor de finish had onze landgenoote de leiding, doch in de eindspurt ging Inge Soerensen haar voorbij, terwijl mej. Storey nog juist kans zag voor Jo Waalberg aan te tikken. en Europeesch kampioene: Inge Soeren sen (Denemarken) 3 min. 5.4 sec.; 2 mej. Storey (Eng.) 3 min. 6 sec.; 3 Jo Waalberg (Ned.) 3 min. 6.2 sec.. Duitschland wint de 4 x 200 m estafette. Duitschland won gisteravond een twee de Europeesch kampioenschap, n.l. op de 4 x 200 meter estafette, waarvoor direct de finale werd gezwommen. Aan dit num mer namen deel de ploegen van Neder land, Hongarije, Duitschland, Frankrijk en Engeland. De Nederlandsche ploeg heeft niet slecht gezwommen. Ramack was de snelste, doch ook Scheffer, Sipkema en Moolenaar maak ten behoorlijke tijden. De tijd van onze ploerg was 9 min. 35 sec. Het resultaat was: 1. en Europeesch kam pioen: Duitschland 9 min. 17,6 sec.; 2. Frankrijk; 3. Engeland; 4. Hongarije; 5. Nederland 9 min. 35 sec. Ragnhild Hveger de snelste In de series 400 m. De series 400 meter borstcrawl dames le verden geen verrassende resultaten op. De tweede serie was het sterkste en hierin zegevierde Ragnhild Hveger in 5 min. 21,S sec. Op de tweede plaats eindigde Rie van Veen in den zeer goeden tijd van 5 min. 26,8 sec. Wij mogen wel aannemen, dat Ragnhild Hveger zich niet geheel gaf, ze ker als zij was van haar eerste plaats. Ver rassend was het goede zwemmen van het Belgische meisje Fernande Caroen, die een tjjd noteerde van 5 min. 29,7 sec. ongeveer 3 sec. meer dan de tijd van Rie van Veen. In de eerste serie kwam Ali Stijl uit. Zij eindigde als laatste in den tijd van 5 min. 59,8 sec., waarmede zij voor de finale uit geschakeld was. Waterpolo NederlandEngeland 4—3. Tot besluit werd gisteravond nog de wa- terpolowedstrjjd tusschen Nederland en En geland gespeeld. De Nederlandsche ploeg scheen danig vermoeid na de zware wed strijden op beide voorgaande dagen tegen Duitschland en Hongarije. Ook telde het zevental eenige invallers, maar toch wis ten onze landgenooten nog een overwin ning op het overigens zwakke Engeland te behalen. Nadat de rust met 33 was in gegaan, kwam het einde met een welver diende, doch magere 43 zege voor Neder land. Ons land staat thans in de ranglijst op de vijfde plaats. Nieuwe wereldrecords 1500 m en 1000 m borstcrawl. Tijdens de Japansche studentenkampioen schappen zwemmen is Tomikatsu Amano er in geslaagd het befaamde wereldrecord op den 1500 meter borstcrawl, dat de beroem de Zweed Arne Borg op 2 September 1927 te Bologna vestigde met een tijd van 19 min. 7,2 sec., te verbeteren en te brengen op 18 min. 58,5 sec. Onderweg verbeterde hij ook nog het wereldrecord op de 1000 m met een tijd van 12 min. 33,8 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Nigosni Negami met een tijd van 12 min. 41,8 sec. Maar wat voor onze sportvrienden van meer belang is: op het programma komt voor 'n auto- en motortocht door Zeeuwsch- Vlaanderen. Behalve dat daarbij de bedoe ling voorzit op eenige plaatsen historische punten of gebouwen te bezoeken, zal deze tocht geleid worden langs wegen, waar door zooveel mogelijk het landelijk schoon dezer streek onder het oog der deelnemen- den wordt gebracht. Overtuigd als we zijn, dat velen Zeéuwsch- Vlaanderen al te weinig kennen en ook niet weten hoeveel landelijk schoon daar te ge nieten valt, mogen we onzen sportvrienden aansporen aan dezen tocht deel te nemen, ze zullen zich daarover in geen geval be klagen. De tocht, waaraan elke automobi list en motorrijder kan deelnemen, zal ge houden worden op Maandag 29 Augustus aanstaande. De tocht eindigt te Breskens, waar bij tijdige opgave gelegenheid zal zijn in het Tentoonstellingsgebouw gemeenschappelijk te lunchen. Op het menu zullen, hoe kan het ook anders in een visschersplaatsje, garnalengerechten voorkomen. (Van onzen eigen correspondent). Twee openluchtspelen. Beatrijs. .Terwijl wij tot dusver aan de kust nog nimmer een openluchtspel hebben gehad komen er dit seizoen zelfs twee onze aan dacht vragen. En niet alleen onze aan dacht, maar ook onze belangstelling, want dat zijn ze ten volle waard. Er is in de eerste plaats de vertooning van Beatrijs te Knokke, waarvan de op voeringen zoo juist zijn afgeloopen. I'fet kerkje van de Dominicanen in Het Zoute, waarvan Senator Pater Rutten pastoor is, is bjj de toeristen goed bekend, en het is voor een groot deel aan genoem den pater te danken, dat deze voorname Vlaamsche kunstuiting heeft kunnen plaats grijpen in dit werejdsche, internationale midden. De regisseur, Herman Van Overbeke, heeft ten volle gebruik gemaakt van den voortreffelijken achtergrond/, dien dit kloosterpand te Knokke-Zoute hem bood. Het gebouw zelf is een echt kleinood in Romaanschen stijl. De ruimte is geheel omgeven door schoone bogen. De opvoering zelf is een groot succes geworden, hetgeen de leider ook ten vol le verdiende, want hij droomde er reeds lang van, deze heerlijke sproke uit de 14e eeuw te mogen uitbeelden bij de zee kust, tusschen de torens van Lissewege en Damme. Er bestaan van de legende van Beatrijs zeker een 200 bewerkingen, waarvan de oudste, uit 1374, te 's Gravenhage berust. De leider heeft hoofdzakelijk gebruik ge maakt van de bewerkingen van Maeter linck, Teirlinck en Boutens. Hij heeft deze sproke opgevoerd met volledige eer biediging van den oorspronkelijken tekst en dezen dramatisch aaneengeregen met gezang en oude Middeleeuwsche liederen. Er was op alle vertooningen veel volk, en hij heeft door de opvoering van dit spel de toeristen, inzonderheid de Brus selaars die maar niet kunnen gelooven dat Nederland nog iets anders voortbrengt dan kaas en boter doen ervaren, dat er zooiets bestaat als een Nederlandsche cultuur. Iemand maakte de opmerking: Waar is de tijd, dat men het in Belgische badplaatsen niet wagen mocht, een woord Vlaamsch te sprekeh? 't Kan verkeeren, zei Breeroo Sanguis Christi te Brugge. Reeds vele weken geleden schreef de Nieuwe Rotterdammer een groot artikel over het spel van het Heilig Bloed, dat eind Augustus te Brugge opgevoerd zal worden. Met opzet heb ik echter eenigen tijd ge wacht om er zelf pver te schrijven, om dat er nu en dan geruchten opdoken als zou het spel niet kunnen doorgaan. Nu eens heette het, dat de kerkelijke over heid geen toestemming wilde geven, dan weer dat de gemeente Brugge bang was, er een geldelijk tekort aan te krijgen. Nu het echter vast staat, dat het Heilig- Bloedspel vertoond zal worden op 21, 25, 27 en 28 Augustus, wil ik er ook een en ander van zeggen. Er groeit een ongemeene belangstelling zoo binnen als buiten de grenzen, voor dit openluchtspel. In het grootsche kader' van de Markt zal dit massaspel worden ver toond, waarbij het Belfort zelf, met zijn beroemde toren, zijn beiaard en zijn ze- geklok, de hoofdspeler zal zijn en waarin de geheele stad betrokken wordt. Ook op kunstgebied, mede als proeve van hedendaagsch tooneel, kan dit spel een gebeurtenis van groote waarde wor den, in elk geval luisterrijk. Er zijn 2500 uitvoerders; een orkest van 120 man, 1000 zangers, 1500 spelers. De schrijver van het stuk, Pater Boon, waarvan verleden jaar nog het Credo in het Heizelstadion te Brussel is vertoond, met medewerking van de regisseurs An ton van de Velde en Arthur Meulemans, vormen een driemanschap, dat ongetwij feld vertrouwen schept. Er worden op de Groote Markt thans groote tribunes gebouwd, welke 8000 zit plaatsen en 4000 staanplaatsen bieden. De stad Brugge'rekent, dat de kosten van de opvoeringen haar in geheel op een 250.000 fr. zullen komen. Er zullen dan ook heel wat toeschouwers noodig zijn, willen de kosten gedekt worden en er zelfs een ba tig slot overblijven. Het eerste deel van het Heilig-Bloedspel vangt aan te Jeruzalem, op den Vrijdag vóór Faschen. Een waanzinnig volk, op gezweept door kwade verleiders, eischt voor het paleis van Pilatus het bloed van Jezus Nazareth, dien zij aan de Romei nen hebben overgeleverd om gevonnisd te worden. En waar de Romeinen aarzelen roepen zij Gods bloed tot vloek over zich- zelven en hun kinderen. We krijgen hier het verhaal van de Passie, door spreekkoren toegelicht en uitgebeeld in treffende tafereelen. Deze deelen zijn gekleurd naar de modellen der Vlaamsche primitieven en zóó voorgesteld, als voltrok zich Christus' lijdensgang in Brugge zelf. Te midden dezer gruwelijke tragedie van een volk, dat naar zijn eigen vervloeking vraagt en naar den ondergang holt in een krankzinnige verblindheid, komt de Moeder der Smarten langs de straat en zal trachten, het volk te red den en het in boete den kruisweg leeren volgen tot op Calvarie. Daar verschijnt ineens Pilatus en het is of het drama zich nu meer toespitsen gaat. Christus zelf wordt getoond als lij densfiguur, Ecce Homo, en dit is weer een onderwerp dat "muzikaal verwerkt wordt. Van den kruisdood wordt een vizioen geboden en hier is het middeleeuwsch motief van den Graal gebruikt. Terwijl een „koor der gestalten" het „Wee! Wee!" aanheft, verschijnt Jozef van Arimathea. Heel alleen, als een donkere gestalte, staat hij te midden van het reusachtige podium, gekeerd naar den God-mensch die ons getoond wordt, stervend aan het kruis. Daar weerklinkt het tragische en groote woord: „Het is volbracht." De ze- geklok klept driemaal als voor een con secratie, Jozef heft den graal op, zooals een priester den kelk opheft. Alle lich ten en kaarsen van de honderden engelen boven op het Belfort dooven uit. Alleen Christus aan het kruis is zichtbaar en be neden Jozef van Arimathea, die zich traag omkeert naar de menigte. Alle licht schijnt van hem uit te stralen en van zijn kostelijken schat. Langzaam ontstaat in het koor een triomfantelijke zege-hymne. Waarom Jozef van Arimathea uitverko ren wordt om het bloed van den sterven den Christus te mogen opvangen, zegt deze aanhaling: ,„Om z'n stille vaste overtuiging in z'n geloof en om z'n reine ziel zal hem gegeven worden de kostbare schat van het Heilig Bloed: want Jezus beval aan Z'n engelen dat ze enkele druppels op aarde zouden laten als een mild tresoor voor de aloude stad Brugge - in 't lieve Vlaanderen." Het tweede deel volgt daarop in schril le tegenstelling. Het Belfort herleeft met middeleeuwsche wachters en ridders. De muziek zingt een stoer Vlaamsche lied over Brugge en Vlaanderen. Een reusach tige leeuwenvlag rijst over het Belfort. En te midden van dit middeleeuwsch vizioen komt het mystieke Brugge; zijn avondgebed bidden. Rijen van kloosterzusters en be gijnen, wevers en volders, goudsmeden en molenaars, visschers en schilders, zingen hun avondgebed, waaronder het „Salve Regina" opklinkt. Dan komt het bericht door een bode: „Het leger der Kruisvaders is terugge keerd en staat voor de poort, meebren gende den schat van het Heilig Bloed." In het derde deel groeit het bang-tra- gisch vizioen van oorlog en worsteling. De stad is in nood. De wachter van het -Bel fort, als een belichaming van den geest van Brugge, is van den toren gedaald. Maar Onze Lieve Vrouw waakt over de stad en de vijand slaat op de vlucht. De Wachter, Brugga's sterke geest, rijst weer op. De jeugd komt weef op, de schoone ge slachten der nieuwere tijden. Het Belfort wordt een sprookje van glorie in nachte lijke verlichting en de muziek en het koor zingen een zinderend loflied ter ver heerlijking van het Heilig Bloed, terwijl de zware zegeklok van het Belfort en alle klokken der kerken haar donderende sla gen doen hooren. Cust Waghter. Middelburg, 10 Augs. Groentenvei- ling. Andijvie 3—6 c., Snijbiet 2 c., Spina zie 911 c., Postelein 25 c., Zilveruien 8- 11 c., Zuring 3 c., Augurken 2—18 c., Wa- genaarsboonen 47 c., Doppers 1012 c., Stoksnijboonen 411 c., Stamsnijboonen 4- 7 c„ Rentegevers 915 c., Dubbele rente gevers 611 c., Roem van Holland 811 c., Perfect 911 c., Saxa 15 e., Breekpeen 6 c., Waspeen 4,56 c., Savoye kool 35 c., Roode kool 26 c., Prei 7 c., alles per kg, Peën 39,5 c., Rapen 3,5 c., Kroten 1,5- 4,5 c., Uien 2,55,5 c„ Selderie 2,55,5 e., Rabarber 1,53 c., Radijs 1,5 c., Breekpeen 56 c., alles per bos, Bloemkool 211,5 c., Andijvie 0,63 c., Kropsla 15 c., Kom kommers 14 c., alles per stuk, Peterselie 37 c., Peperwortel 1014 c., beide per chip. Kapelle, 10 Augs. „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Dubb. Pr. Boonen 5.30, Zure Kroetappelen 1.50 alles per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Codlin Keswick 615, Perzikappels 824, Manks Codlin 7- 27, Madeleinen 1125, Early Victoria 5- 17, Zigeunerinnen 926, Duch. d'Oldenburg 618, Zoete St. Janappel 810, Warners- king 612, Zomeraagt 710, Astrakan 7 14, Wasappels 610, Tulpappels 58, Val- appels 18. Peren: Oomskinderen 1525, Precose de Trevoux 832, Clapp's Favorite 2338, N.H. Suikerpeer 816, Roode Suikerij 7 10, Dirkjesperen 9-13, Scharlakenperen 6-12 Pruimen; Washington 2158, Czarprui- men 1753, Belle de Louvain 1749, Dub bele Boeren Witte 3249, Witte Wijnprui men 38, Purple Pershore 32, Occulanen 13- 19, Princepruimen 1018, Merbelanen 11- 14, Kouwelijnen 1315, Engelsche Krozen 1114, Oranjepruimen 1216, Wijnkrozen 1215, Precose Prolefic 25. Diversen: Frambozen 3294, Bramen 28 36, Moerbeien 3948, Japansche Wijn bes 4853, Roode bessen 1825, Morellen 56, Abrikozen 1532, Blauwe druiven 43 48 alles per kg. Perziken 28, Meloenen 926, beide per stuk, Abrikozen 1.80, Kas Reine Victoria 0.905, Kippeneieren 3.90, alles per 100 stuks. Groenten: Dubb. Pr. Boonen 48, Gele boonen 57, Stoksnijboonen 512, Tros- princesseboonen 14, Rentegevers 11'12, Tomaten 47, Augurken 38, Zilveruien 57, Sjalotten 5, Uien 12, Postelein 2 6, alles per kg, Savoye kool 2.904.20, Roode kool 22.30, Aardappelen 2.302.70 alles per 100 kg, Bloemkool 28, Kom kommers 25, beide per stuk. Kroten 2, Bospeen 56, beide per bos, Natuursla 4- 4.10 per 100 stuk. Oostburg, 10 Aug. Avicultura: aan voer 37 kg boter; prijs 1.271.64 per kg. VRIJDAG 12 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Gram. 11.00 Declam. 11.20 Or gelspel. 12.00 Kovacs Lajos' ork. en gram. (Om 12.15 Ber.). 2.00 Voor tuinliefh. 2.30 Orgelspel. 3.00 Variété-progr. 3.45 Sportrep. 4.00 Gram. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gram. 6.00 Esmeralda-septet. 6.30 Pol. radiojour naal. 6.50 De Ramblers. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Viool-duetten. 8.30 Causerie. 9.00 VARA-Ork. 10.00 Esmeralda- septet en zang. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avond wijding. 11.00 Gram. 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.). 11.55—12.00 Gram. HILVERSUM 11, 301,5 M. en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlez., meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang en piano. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram. 2.00 Gram. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Haagsch pianokwartet en gram. 4.40 Gram. 5.00 Orgelspel. 6.00 Gram. 6.30 Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Lit. halfuur. 7.45—8.00 Rep., event, gram. 8.05 Ber. ANP., Herh. SOS- Ber. 8.15 NCRV-ork. en solist. 9.00 Causerie. 9.30 Verv. conc. (10.0010.05 Ber. ANP.). 10.30 Gram. ca. 11.50—12.00 Schriftlez. DROITWICH 1500 m. 11.20 Het BBC- Wels-ork. en solist. 12.10 Orgelspel. 12.40 Harry Leader en zijn Band. 1.15 Declam. I.35 Het BBC-Northern Irelandork. en so list. 2.35 Gram. 3.20 Het Carlton Hotel-ork. 4.05 Harmonie-ork. en solist. 4.50 Causerie, (m. gr. pl.). 5.20 Zang. 5.40 Het Bernard Crook-kwintet. 6.20 Ber. 6.50 Causerie. '7.05 Het Mary Palmer-koor. 7.40 Reg. King en zijn ork. 8.20 „De barbier van Bagdad", opera. 9.20 Het versterkte BBC-Variété- ork. en solisten. 10.05 Causerie. 10.20 Ber. 10.45 Het Orchestre Raymonde. 11.25 Lou Preager en zijn Band. 11.4512.20 Dans- muzie k(gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05, 2.25 en 3.05 Gram. 4.20 Pianovoordr. 4.35 Zang. 4.50 Gram. 5.20 Piano- en orgelvoordr. 7.20 Uit Salzburg: „Der Rosenkavalier", opera. 10.50 Gram. 11.2012.50 Orkestconcert. KEULEN 456 m. 6.50 Gram. 7.30 Tent.- ork. 12.20 Ork.conc. 1.35 Egon Kaiser en Wilfried Krüger met hun ork. 2.30 Instrum. conc. 4.20 Orkest. 6.35 Zang en piano. 7.20 Gram. 8.30 Kur-ork. Bad Oeyenhausen. 9.30 Progr. v. soldaten. 10.35 Gram. 10.50 Dans- ork. en solisten. 12.20—3.20 Ork. en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Oude muziek. 6.20 Piano-duo. 6.50 Gram. 7.20 Zang. 8.20 en 9.20 Klein ork. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 Salonork. 1.50 2.20 Gram. 5.20 Fluitvoordr. 5.35 Gram. 5.50 Pianovoordr. 6.05 Harmonica-voordr. 6.38 Gram. 6.50 Salonork. 8.20 Gram. 8.35 Radio- tooneel. 9.05 Gram. 9.35 E. Loiseau's orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.35 Koor en solisten. 8.20 Ber. 8.30 Adalbert Lutter en Eugen Wolff met hun ork. (9.20 9.35 Declam.). 10.20 Ber. 10.40 Sportrep. II.05 Ber. 11.20 Conc. 12.20—2.20 Orkest en solist. (1.151.26 Tijdsein). „Vive le Geus", een bloemlezing Geu zenliederen, samengesteld en ingeleid door Martien Beversluis. Verschenen in de be kende Libellenserie bij de uitgevers Bosch Keuning te B a a r n. Bij de uitgevers N.V. Em. Querido te Amsterdam verschenen in de bekende Sala mander-serie, reeks van de beste oorspron kelijke en vertaalde romans: „Wampie, de roman van een zorgelooze zomer", door A. den Doolaard. „De erfgenaam", door A. M. de Jong. „Planten zoeken", door C. A. Kruis. Met vele afbeeldingen naar foto's. Om- slagteekening Wim Brusse. Uitgave W. L. en J. Brusse, uitgevers Mij., te R o t- t e r d a m. „Limburgsch Sagenboek", door J. R. W. Sinninghe. Met houtsneden van N. J. B. Bulder. De inhoud van dit boek bestaat uit: historische sagen; legenden; duivels sagen; mythologische sagen en sprookjes en vertelsels. Verschenen bij W. J. Thieme en Cie., uitgevers te Z u t p h e n. Bij Gebrs. Kluitman, uitgevers te Alk maar, verschenen de volgende vier nieu we uitgaven; „Jongens in de sneeuw", jongensboek door Hans de la Rive Box. Geïllustreerd door F. van Bemmel. „De woestijnpiloten", jongensboek door Walter Tomson. Geïllustreerd door Pol Dom. „Vier Hollandse jongens in de Alpen", jongensboek door A. D. Hildebrand. Geïllu streerd door Pol Dom. „Een veilig nest", nmisjesboek door Rie Beyer, geïllustreerd doOT Rie Reinder- hoff. „Het brandend braambosch", roman door Sigrid Undset. Uit het Noorsch ver taald door A. Basenau. In dit boek ver volgt Sigrid Undset de geschiedenis van Paul Selmer als getrouwd man. Uitgege ven door J. M. Meulenhoff te A'd a m. „Geen onkruid in Uw tuin". Practische wenken ter bestrijding en voorkoming van onkruid, plantenziekten en andere vijan den van den tuin, door G. Kromdijk. Ge ïllustreerd. Uitgave J. M. Meulenhoff te Amsterdam. MIDDELBURG. DO 11 Aug. Verloting M'burgsche Vacantie- School „De Gouden Poorte" 20.00 h. VR 12 Aug GOES. DO 11 Aug VR 12 Aug BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 12—DO 18 Aug.: „Uitstel van Executie" en „De Witte Majesteit", 20 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 12—DO 18 Augs.: „Een ster wordt geboren" en „Gi golo", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6