Deze Courant DE TELEX GEMENGD NIEUWS. Hooimaand in Engeland. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. AMSTERDAM HEEFT OPNIEUW EEN BEGROOTINGSTEKORT, De wapenstilstand in het I Verre Oosten. MILITAIRE BEDRIJVIGHEID IN DUITSCHLAND, KERK EN SCHOOL. DE „KARIMATA" VISCHT EEN HORLOGE OP LEGER EN VLOOT. EEN GEIT ALS ZOOGMOEDER VAN LEEUWENWELPEN. Merkwaardige attractie in „Artis". Op het oogenblik beschikt „Artisi*\ de Amsterdamsche dierentuin, over een zeer groote attractie voor zijn bezoekers. Men heeft er nl. een geit en zesi jonge leeu wen, waarvan er drie geboren werden den 28en Mei en drie den 28en Juli jl-> aan eikaars bijzijn gewend en het zelfs zoover gebracht, dat de jongste drie leeuwen geregeld door de geit gezoogd worden. Van dit zeer bijzonder schouwspel kun nen bezoekers dagelijks, des morgens om 10 uur en des namiddags om 2 en 5 uur, getuige zijn. Daar een geit haar jongen staande zoogt terwijl een leeuwin bij het zoogen ligt heeft men in „Artis" een soort veld bedje vervaardigd, waarop de jonge leeu wen liggen, wanneer ze bij de geit zui gen. De waarde van dit schouwspel voor het publiek is in de eerste plaats hierin ge legen, dat de toeschouwers er uit leeren, hoe een roofdier volstrekt niet van huis uit bloeddorstig en verscheurend is tegen over elk dier, dat hem later als prooi zou kunnen dienen. Krijgt een roofdier geregeld voldoende te eten, dan is er geen sprake van, dat het steeds zal aanvallen op een dier, dat als prooi zou kunnen die nen, vooral niet wanneer dit dier van jongs af aan tot de omgeving van het roofdier behoord heeft en wanneer zich op grond van het zoogen en drinken een zekere band tusschen de dieren gevormd heeft. Het is zelfs mogelijk dat de geit ook later, wanneer de welpen tot leeuwen opgegroeid zullen zijn, in het gezelschap der leeuwen zal kunnen blijven vertoe ven, zonder dat zulks gevaar voor haar oplevert. De oudste drie van bedoelde zes jonge leeuwen loopen op bepaalde uren van den dag ook vrij rond tusschen kippen, eenden kalkoenen, schapen en varkens, menschen- kinderen niet te vergeten en al wat er verder doorheen krioelt in den kinder dierentuin van „Artis." AAN GEVOLGEN VAN AUTO-ONGELUK OVERLEDEN. De bijna 73-jarige douairière H. A. A. van Weideren Rengers baronesse van Heemstra uit Veenklooster, die onlangs te Steenwijkerwold uit een auto viel waarbij haar been verbrijzeld werd, is thans in het Diaconessenhuis te Leeuwarden overleden. Zeeuwsche auto over den kop geslagen. Woensdagavond om ongeveer acht uur reed op den Wouwschen weg een zesper- soonswagen uit Zeeland met groote snel heid in de richting Roosendaal en sloeg tengevolge van de gladheid van den weg over den kop tusschen 't Oude Anker en café „De Bareel". De vier inzittenden, de heer Hoogstra ten uit Kloetinge benevens een heer en 2 dames bekwamen slechts lichte verwondin gen. De auto rukte in haar vaart twee boomp jes om en kwam ondersteboven langs den weg in een sloot te liggen. De rijksvéldwacht heeft de zaak in on derzoek. (Dagbl. van N.-Brab. en Zeel.) WERKLOOZE WILDE WRAAK NEMEN. Vanmorgen is te Amsterdam een 32-ja rige werklooze gearresteerd, die in de Wijt- tenbachstraat een ambtenaar van maat- schappelijken steun had opgewacht en hem enkele stompen had gegeven. Den man was handelsgeld geweigerd en hij weet dat aan den ambtenaar, op wien hij nu wraak wilde nemen. De politie dacht er echter anders over en nam den man mee naar het bu reau Linnaeusstraat. Hij stond niet als las tig bekend. AMBTENAAR TE WEESP OPNIEUW GEARRESTEERD. De vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank heeft de beschikking van den rechter-commissaris, waarbij de voorloo- pige invrijheidstelling van den ambtenaar der steunverleening te Weesp, werd ge last, vernietigd. De ambtenaar is opnieuw gearresteerd en in het huis van bewaring ingesloten. Lijk uit sloot opgehaald. Jit de ondiepe sloot langs de Laan naar Dmvendrecht te Diemen heeft men van morgen het lijk opgehaald van den 73-jari- gen heer E. H. Scheper uit Amsterdam, die sinds eenige dagen in Diemen logeerde en sedert gisteravond vermist werd. Knaapje verdronken. rip™rmiddag is een zesjarig knaapje van zHd« Va".de veerboot op de linker- jde van den Rijn bij Arnhem bij het spel water geraakt en verdronken. Het wa- riipn^Tvr 0r plaftse van ongeluk zeer SkL Tn ,^alf uur dreggen werd het hJKje opgehaald. (Van onzen correspondent). Londen, 8 Aug. krijgt dag en nacht uit alle oorden der wereld het nieuws toegezonden per vol-automatische verreschrijfmachine Abonneert u „p de het wereldnieuws snel en accuraat in uw huis brengt. Londen is verlaten. In theorie althans. De theorie wil nu eenmaal dat Londen in Augustus ondragelijk is. Iedereen die zich zelf respecteert vlucht weg. In de practijk valt het echter met dat befaamde wegloopen van Londen wel mee. De straten, behalve een enkele dure winkel straat zooals Bondstreet, zijn nog vol ge noeg en de parken voller dan ooit. De theaters blijven rustig doordraaien. In de City heerscht dezelfde bedrijvigheid als altijd) Neen, heelemaal leeg is de stad toch niet. Niettemin is de atmosfeer van de stad toch anders geworden. De groote meer derheid van de Londensche bevolking mag rustig aan zijn werk gebleven zijn maar het tempo van dat werk is verslapt. Er zit iets looms in het anders zoo frissche leven van de stad. De gedachten zijn bij de vacantie die nog moet komen of die reeds achter de rug is. De busconducteur, de winkelbediende en de klerk antwoor den U allen ietwat verstrooid. Waarom zou men zich druk maken? Dit is immers toch maar Augustus, de Silly Season. De kranten zijn tot de helft van hun gewo ne dikte geslonken. Zwaar en hijgend drukt de hitte op de straten. In de heete met benzinedamp doorwalmde lucht klinkt het stadslawaai schriller dan gewoonlijk. Londen dat anders spreekt met de groei- ige brommige stem van een ouden heer, uit zich nu in de felle toon van een geïr riteerde vrouw. De door de hitte geplaegde stad weet niet wat zij met zich aan moet. Zij is deze luie warme stemming niet gewend en voelt er zich niet in thuis. De hitte roept gevoelens en verlangens wakker die zij niet begrijpt en waar zij zich tegen weert met een vaag geërgerd verzet. Mist, re gen, grijze luchten, natte kou, dat is haar ware element. Zon en warmte zijn haar een buitenlandsche luxe die haar üit haar evenwicht brengen.. Alleen 's avonds', wanneer het armzalige beetje warmte, dat men hier als een hittegolf betitelt, zich snel oplost in de zachte koelte van een zomeravond, wordt zij weer zich zelf: kalm, vriendelijk, verdraagzaam. Maar nu is Londen dan ook meer zich zelf dan op eenig anderen tijd. Want nu behoort zij geheel aan het volk. De groo te heeren hebben nu voor korten tijd het veld den Cockney, den kleinen man, de dienstmeisjes, de arbeiders, de kantoor klerken, al diegenen die slechts Londen hebben en Londen alleen, om in geboren te worden, om in te leven en om in te sterven. Zij zijn het die nu voor enkele weken beslag leggen op hun stad en haar vrij van het oog der meesters en heeren, vrij van de schrille klasse-tegenstellingen, vrij van het vooze gepraal van Society, laten leven met een echte warme intern siteit zooals nooit tevoren. Het is alsof de stad, moe van den opschik en het ver toon dat zich heeft moeten getroosten om de groote heeren te behagen, zich met een zucht van verlichting aan haar waren heer en meester overgeeft om met zich te laten sollen zooveel hij wil. De parken, die in andere maanden den speeltuin zijn voor de babies der rijken en machtigen, zijn op deze warme Augustusavonden ver vuld van het zoet gefluister van Londen's minnekoozenden Piccadilly, dat anders om half negen geheel beheerscht wordt door de uitgaande wereld met hun Rolls Royce'te, diamanten diademen en hooge hoeden, is nu in beslag genomen door den kleinen burgerman die er met zijn fami lie een luchtje gaat scheppen. Zoo is het overal. Londen behoort voor deze enkele korte weken geheel aan den Londenaar. En daarom zeg ik U, wilt gij Londen lee ren kennen en begrijpen, wilt gij de ro mantiek van deze wereldstad proeven, wilt gij haar werkelijk zien leven en haar menschelijk hart voelen kloppen, komt dan nu. Ja, dat zeg ik met veel overtuiging, maar meen ik het? Zou ik U werkelijk aanraden Uw zomervacantie in Londen te komen doorbrengen? Nooit. Hoe fasei- neerend de zomersche wereldstad ook mag zijn voor den dichter die wij allen in meer dere of mindere graad in het lijf dragen voor den levensgenieter is het allerminst een lustoord. Te duur, te lawaaiig, te veel benzinedamp, te slecht eten;, te weinig stadsschoon, te veel en te vroege sluitings uren en ergst van alles te weinig, of liever gezegd, heelemaal geen café'is waar U aan den boulevard Uw glaasje bier of uw kopje koffie kunt drinken. Moet gij Engeland dan geheel afschrij ven als vacantieoord? Ook dat niet. Mits gij in het bezit zijt van een auto, bereid zijt aanzienlijk meer geld aan Uw vacan tie te besteden dan elders en er minder waar voor te krijgen, onmaterialistisch genoeg zijt om U niet te laten afschrik ken door slechte hotels en slecht eten. U alle ideeën uit het hoofd zet van aar dige oude pleintjes in aardige oude stad jes, waar gij op de terrassen van aardige oude cafétjes aardige oude wijntjes zit te drinken, ik herhaal mits gij aan al deze voorwaarden voldoet, zult gij Enge land een ideaal vacantieoord vinden,. Waarom? Omdat het Engelsche landschap in al zijn verschillende variëteiten nergens zijn gelijke heeft. Zulke groene weiden zulke Ruysdaelsch weelderige boomen, #ulke liefelijke riviertjes, zulke heerlijke vergezichten van glooiende heuvels en bosschen, zulke met kamperfoelie bedek te cottages, zulke met eindelooze zorg ge teelde bloementuinen^ kortom zulk een heerlijk landschap zult gij nergens anders vinden. Merkwaardig genoeg is de glorie en de weelde van het Engelsche land in den vreemde nauwelijks bekend. Talloos zijn de landgenooten, die mij hier nu hun eerste kennismaking met deze heerlijkhe den hun verbazing hebben uitgesproken over al het schoons waar zij nooit eenig vermoeden van hadden gehad. Misschien is het omdat de Engelschman te onver schillig voor de meening van het- buiten land is, om de schoonheden van eigen land te adverteeren, misschien omdat het kleine en hinderlijke plasje water wat hem van dat buitenland scheidt nog steeds als een ondoordringbare schutting werkt. ZAKKENROLLERIJ TE MIDDELBURG. Op de Botermarkt te Middelburg hebben heden zakkenrollers vermoedelijk hun slag weer geslagen. De politie kreeg aangifte van vermissing van een portemonnaie van een Nederland- sche vreemdelinge en onder een bank werd een ledige portemonnaie gevonden, waar van de rechtmatige eigenaar of eigenares onbekend is. HET VREEMDELINGENVERKEER. Met de provinciale booten Breskens Vlissingen werden hedenmorgen 3400 pas- sdgiers en 198 auto's overgezet tegen ver leden jaar 4400 en 197. Maar ook van elders en dit met name met den extra-trein uit Holland en vele toeringcars enz. uit die richting kwamen zeer vele honderden naar Walcheren. FAILLISSEMENTEN. Het faillissement van C. M. van Taten- hove, bolemist te A k s e 1, is opgeheven we gens gebrek aan baten. Van ruim 6 ya millioen. Heden is verschenen de Amsterdamsche gemeentebegrooting voor 1939, waaruit bljjkt, dat de ontvangsten 6.593.000 min der zullen zijn dan de uitgaven. Voor ge noemd bedrag zijn geen normale dekkings middelen aanwezig. B. en W. willen de be grooting sluitend maken door den Gemeen teraad voor te stellen genoemd bedrag te vinden door vermindering van het vrije ka pitaal van het grondbedrijf. In de toelichting verklaren B. en W. dat niet verwacht kan worden dat een normaal evenwicht kan worden bereikt zon der ingrijpende herziening van de financi- eele verhouding tusschen rijk en gemeen ten. De economische toestand is, na de verbetering welke in 1936 en in het begin van 1937 viel waar te hemen, tot staan ge komen en heeft zelfs plaats gemaakt voor een teruggang. Het aantal ondersteunden wier steun voor een bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds in aanmerking komt, was in 1937 lager dan in 1936 maar is in 1938 weer hooger dan in 1937, terwijl het aantal gesteunden, wier steun niet voor 'n bijdrage in aanmerking komt, voortdurend is toegenomen. Reeds om de begrooting van het vorige jaar sluitend te krijgen, zijn maatregelen genomen die een verzwakking beteekenen van het financieele beleid. Ook dit jaar is dit wederom het geval. Zoo zijn bijv. geen bedragen opgenomen voor bijdragen aan ne en weerstandsvermogen getoond, en een hooge mate van geoefendheid. Dit kon niet anders, want zij maken deel uit van een nieuwe jeugd. Evenals hun kameraden hebben zjj maar één doel: de wapenen dra gen om het vaderland te verdedigen". Aan staking der vijandelijkheden gingen nieuwe Russische aanval len vooraf. Het Japansche persagentschap Domei meldt uit Tokio: Om half twaalf hedenochtend is door het Japansche ministerie van oorlog nog een communiqué uitgegeven, waarin gezegd werd, dat de Sovjettroepen gisteren na het invallen van de duisternis nabij den heuvel Tsjangkoefeng nog een offensief hebben in gezet. Zij naderden de Japansche stellingen tot op 150 meter, doch werden teruggedre ven. Het communiqué meldt, dat een afstand van 300 tot 400 meter hedenochtend de Rus sische en Japansche troepen scheidde. Tenslotte wordt in het communiqué nog gezegd, dat gisteravond om 7 uur ongeveer twaalf Sovjet-vliegtuigen de Japansche stel lingen te Sjoelioefeng hebben aangevallen. (Ook uit dit bericht blijkt, dus niet duide lijk, wie den omstreden heuvel nu eigen lijk bezet houdt. Kan het zoo zijn, dat de partijen elk een stuk er van in bezit hebben genomen?) Russisch vliegtuig neergehaald. Vijf Sovjet-Russische vliegtuigen zijn gis teravond, naar nader uit Tokio wordt ge meld, omstreeks half acht de Koreaansche grens gepasseerd. Een der machines werd echter nabij Inkei, gelegen op den Zuide lijken oever van de Toemen-rivier, neerge haald. Tevredenheid in Japan. In officieele kringen in Japan is men zeer voldaan over den wapenstilstand en ook de gewone man, die nerveus een oorlog met Sovjet-Rusland verwachtte, is opgelucht. Wanneer de wapenstilstand een feit zal zijn, moet de volgende stap zijn de ontwa pening van de betwiste zóne, zoolang de grens nog niet is afgebakend. Het Engelscheb lad „Manchester Guar dian" maakt heden melding van onrust barende militaire voorbereidingen in Duitschland. Deze voorbereidingen ziet men overal in het Westen, Zuiden en Zuidoosten. Kort geleden zijn tien of twaalf militaire treinen binnen drie dagen over de spoorlijn NeurenbergUlm gepasseerd. VOETBAL. Het elftal van Sparta. Naar wjj vernemen zal het elftal van Sparta, dat Zaterdagavond te Middelburg een wedstrijd speelt tegen „Middelburg", ten bate van den bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis, als volgt zijn samen gesteld doel: L. Pil; achter: J. v. d. Leyden en J. Heshof; midden: J. Houtman, J. de Korver en A. Meyer; voor: D. v. Duijn, L. den Engelsman, H. den Boer, G. Waardenburg en J. Seton. Bestuursverkiezing Afd. IV. Naar wij vernemen heeft de M. V. A. V. „Middelburg" lieden namens de candidaatstellers aan de K.N.V.B.-vereeni- gingen in afdeeling IV een circulaire ge zonden in verband met de op Zondag a.s. te verkiezen candldaat voor de bezetting van de door het overlijden van den heer J. P. van Bel ontstane vacature in afd. IV. In deze circulaire wordt verzocht steun te willen verleenen aan den door di verse vereenigingen uit Zeeland naar vo ren gebrachten candidaatj, ti.w. de heer Jac. de Visser te Vlissingen, Er wordt o.a. op gewezen,, dat het uit een oog punt van billijkheid en gelijkmatige ver deeling der Bestuurs-bezetting in afd IV, geen overdreven verzoek is medewerking te verleenen, dezen 'ean'didaat gekozen te krijgen. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L. O. de heer M. den Hollander te Oostkapelle. Voor het examen hoofdakte slaagde te Rotterdam mej. G. Wentink te Nieuw en Sint Joosland, en de heer C. van Wijckhuijse te Wolphaartsdijk. HET REORGANISATIE-VOORSTEL VERWORPEN. Een voorstel om de zaak der re organisatie over te brengen bij de Alg. Syn. Commissie met vrijwel algemeene stemmen aangenomen. De Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in haar gister te 's Gravenhage voort gezette zitting zich met vrijwel algemeene st. vereenigd met de conclusies van 't rap port der commissie benoemd in verband met de reorganisatieplannen welke als volgt luiden; adviseert onze commissie uwe vergadering eenparig, gehoord de consi- deratiën der Kerk, u wèl zij het op ver den kapitaaldienst voor afschrijving op uit-1 ,-t De boeren hebben opdracht gekregen hun I schillende gronden, ei op wijzende dat een gaven, die over een kort aantal jaren wor den verdeeld, terwijl aflossing van ver schillende leeningen naar den kapitaal- dienst wordt overgebracht. Dat niettemin I de ontvangsten 6.593.000 minder zijn dan de uitgaven, voor welk bedrag geen nor male dekkingsmiddelen aanwezig zijn, vindt zijn oorzaak in het feit, dat B. en W. het niet verantwoord hebben geacht, de af schrijving bij de bedrijven wederom, even- als vorig jaar, met 'n bedrag van 4.386.000 te verminderen, terwijl bovendien door in tering op het in het gemeentelijk pensioen fonds aanwezige kapitaal de bijdrage aan dit fonds met 2.560.000 verhoogd moest worden. Hedenmiddag werd uit West-Terschelling gemeld: Nadat de „Karimata" vannacht eenige Spaansche matten en een stuk wrakhout had opgevischt, zijn vanmorgen een gouden muntstuk en een horloge opgehaald. De „Karimata" bevindt zich thans op de grens van het afgepaalde gebied. De emmers stco- ten tegen een wrakstuk. Met nieuwen moed en met herleefde spanning wordt thans in Zuid-Oostelijke richting doorgebaggerd. In ieder geval wordt nog 25 meter doorgegaan. Van de resultaten zal afhangen, of men er dan toe zal overgaan, den molen ongeveer 60 meter achteruit te halen, om dan rechts van het thans afgewerkte gebied opnieuw te beginnen. DUITSCH VLIEGTUIG DOET EEN OCEAANVLUCHT. Het viermotorige Focke-Wulf-vliegtuig F.W. 200 „Condor" is gisteravond van het vliegveld Staaken bij Berlijn opgestegen voor een vlucht zonder tusschenlanding naar de Vereenigde Staten Volgens de laatste positiemelding naderde het toestel hedenmiddag reeds de kust van Newfound land. De bemanning bestaat uit vier personen. VALENCIA WEDEROM GEBOMBARDEERD. Vanochtend te half twaalf hebben vijf vliegtuigen van de luchtmacht van Fran co de haven van Valencia gebombardeerd. De schade is niet groot en het schijnt, dat geen slachtoffers gevallen zijn. MUSSOLINI SPREEKT TOT DE SOLDATEN. Havas meldt uit Rome: In een toespraak tot troepen, welke I deel hadden genomen aan manoeuvres, heeft Mussolini hedenmiddag o.a. gezegd, dat nu in zooveel deelen der wereld het kanon buldert, het dwaasheid zou zijn zich waandenkbeelden te scheppen. Zich niet voorbereiden is een misdaad. Italië! maakt zich geen illusie maar bereidt zich voor. De I Duce verklaarde verder, dat de koning hem opgedragen had, de soldaten zijn hulde over te brengen, welke zoowel de recruten als de reservisten ten volle hebben verdiend. Tijdens de manoeuvres hebben zij discipli- Maar wat ook de oorzaak moge zijn, een feit is dat Kent, Sussex, Berkshire, Wiltshire, Worcestershire, Hampshire, Ox fordshire, Buckinghamshire^ Yorkshire, Devonshire, ja bijna alle graafschappen van het Vereenigd Koninkrijk een nog I grootendeels onbedorven natuurschoon te bieden hebben welke de buitenlander in dit land van de industrieele revolutie nooit zou hebben verwacht Gaat dit zien en leert het Engeland van den landman ken nen. paarden gereed te houden voor de mili taire autoriteiten met ingang van 20 Augustus. In sommige gebieden hebben mannen, die te oud zijn om nog te die nen, doch die wel gebruikt kunnen wor den in de garnizoenen, opdracht gekre gen, zich op 22 Augustus te melden bij de autoriteiten voor het maken van oefeningen, welke zullen duren tot 28 October. De soldaten, die met groot ver lof zouden gaan en die een dezer dagen zouden afzwaaien, hebben bericht gekre gen, dat zij nog een maand onder de wa penen, moeten blijven. VOORVERKIEZINGEN IN DE VER, STATEN. Het D. N. B. meldt uit New-York: Bij voorver kiezingen in de Ver. Staten, die van groote binnenlanüsch-politieke be- teekenis zijn, is in den staat Ohio de door Roosevelt persoonlijk gesteunde bondsse- nator Bulkley, een overtuigd voorstander van Roosevelts politiek ,met groote meer derheid van stemmen weder voor den Se naat aangewezen. In Arkansas werd de eenige vrouwelijke Senator, Hattie Caraway, een ijverig aan hangster van Roosevelt, eveneens herko zen. Daarentegen heeft de politiek van den president in Idaho een zware nederlaag geledem Daar werd bondssenator Pope, die Roosevelts politiek onomwonden steun de, door een congresafgevaardigde Clark, die zijn politiek herhaaldelijk heeft be streden, verslagen. Deze nederlaag is te meer van beteekenis, daar Farley, de minister van P.T.T., en voorzitter van het nationale democratische comité, onlangs in een verkiezingsrede de herkiezing van Pope als een der loyaalste voorvechters van Roosevelts programma zonder voor behoud heeft aanbevolen. DE VREDE TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. De resultaten van de volksstemming wel ke in Paraguay is gehouden over het vre-1 desverdrag tusschen Bolivia en Paraguay beven, voor zoover tot nu toe bekend, meerderheid een niet nader bepaalde re organisatie wenscht, maar tevens dat de meerderheid het in het onderhavige ont werp vervat niet wil het ontwerp- Januari 1938 niet vast te stellen, maar te besluiten de zaak der reorganisatie over te brengen bij de Alg. Syn. Commissie ten einde deze, in overleg met de gezamenlijke kerkelijke hoogleeraren, beraadslage wat te doen zij om de in de consideratiën der kerk over het ontwerp 1938 tot uiting ge brachte inzichten en wenschen het beste tot haar recht te doen komen". Geref. Gem. Ds. D. Barth te Dordrecht is beroepen te Bruinisse. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en Rijwiel reglement en-of de Motor- en Rijwielwet, e.d.: W.G., Wemeldinge, 0.50 b. s. 1 dh.; J. F. J., Kapelle, A. de K., Soeburg, W. B. en A. B„ beide Vliss., J. C. B., Kruiningen, ieder 1 b. s. 1 d.h., B. A. v. D„ Nisse, 2 b. s. 1 w. tsch.; J. E„ J. de W„ J. de W., allen Koudekerke, A. 't G„ Middelburg, P. A., Kattendijke, D. J. J., Goes, C. P. Ovezan- de, ieder 2 b. s. 2 dh.; J. F. B., Goes, J. v. d. V., Schore, ieder 2.50 b. s. 2 dh.; C. J. de F., J. G„ beiden Wissekerke; J. P., Kruiningen, S. B. v. d. L„ Vlissingen, ieder 2.50 en 0.50 b. s. 2 x ldh., G. K„ Hein- kenszand, G. de P., Goes, J. S. Ierseke, 3 b. s. 3. dh.; L. A„ Borselen, 5 b. s. 5 dh.; F. J. B„ Vlissingen, 7.50 b. s. 5 dh.; P. M. J. de B.,Colijnsplaat, 50 b. s. 10 dh., met ontzegging van het recht om motorrijtui gen te besturen voor den tijd van drie maanden. Openbare dronkenschap, T. d. D„ Vlis singen: 10 b. s. 10 d.h.; idem, bij herhaling: A. I., P. S., beide Vlissingen, ieder 3 dh.; loopen over grond 113 309 stemmen voor en 11.835 tegen het bepian't is; C. D., Goes: 7.50 b. s. 5 dh. verdrag. Rijden over een anders grond: M. W. te Het parlement van Bolivia heeft het ver drag gisteren met bijna algemeene stemmen goedgekeurd. Bij Kon Besl. is met ingang van den 1 September 1938 aan den schout-bij-nacht titulair J. J. Dikkers, op zijn verzoek, we gens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder dankbetui ging voor de goede diensten door hem aan den lande bewezen.; is met ingang van den 17 Augustus 1938: de kapitein-luitenant ter zee D. C. M. Het- terschij, eervol ontheven van de waarne ming van de betrekking van commandant der maritieme middelen te Amsterdam en deze betrekking opgedragen aan den ka pitein ter zee N. A. Rost van Tonningen, H. M.'s. adjudant in buitengewonen dienst. Bij Kon. Besl. zijn met ingang van 4 Augustus bevorderd: tot officier-vlieger der 2e klasse: de officieren-vlieger der 3e klasse: J. B. Sanders, G. F. Rijnders, J. C. Sillevis, P. L. G. Adriani, J. C. Petschi, P. van Waart, P. J. Lagendaal, J. H. Libou- rel en J. L. den Hollander. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 15 Aug. 1938 o.m. bevorderd: tot luit. ter zee le kl., de luit. ter zee 2e kl. C. A. Lagaaij en W. J. Kruijs. Soeburg: Vrijspraak. de afsluitingen van een openbaren over weg openen: J. de N„ H. de N. beiden Ar- nemuiden, ieder 2 b. s. 2 d. h.; C. G. Ar- nemuiden 2 b. s. 1 week tuchtschool. overtreding leerplichtwet: A. G. Kapelle 3 b. s. 1 d. h. tuinbouwgewassen voorhanden hebben in zijn winkel, zonder dat hij als georganiseer de was aangesloten bij de Stichting Neder- landsche Groenten- en FruitcentraleM. de K. Goes, vrijspraak. Door het verschaffen van inlichtingen opzettelijk uitlokken de overtreding: Zonder dat daartoe bepaaldelijk bij voorwaarden van pachtcontract vergunning is verleend, zonder vergunning, verleend door of van wege den M. v. W„ vee weiden op kanaal- gronden: J. v. N. te Kruiningen 7.50 b. s. 5 d. h. Te Vlissingen venten zonder vergunning: M. C. Nijmegen, K. M. Middelburg ieder 1 b. s. 1 d. h. Te Middelburg zich aan personen opdrin gen met de bedoeling zich te laten fotogra- feeren: G. S. Arnemuiden 5 b. s. 5 d. h. 478ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 10 Aug. 2e Klasse, 3e Lijst. Hooge prijzen: 1500 19080 1000 18892 Prijzen van 30. i 7955

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3